m Ml letselaar Gerard Stam loeizame wedstrijden 'Ol *i li F7 1 Zaalvoetbalteam Holterbroek Programma Sporthal 'tMossiiik' i>l Holtense kampioenschappen tafeltennis 1982 Overdekte tennisbal bewijst zijn nut GROTE DEELNAME KLAVERJAS - VAN BLAUW-WIT Ook laatste kompetitiewedstrijden brachten tafeltennis winst HOLTENS NIEUWSBLAD volleybalver. holten Programma s.v. „Holten' Programma „Blauw Wit' 17 DECEMBER 1981 -PAG. 11 5t jintonette 1 iakt. Rivo 2 (heren) ge slecht heeft Minonette dit sei- in nog niet gespeeld; Niets lukte, pit was eruit, de organisatie udk. Met Jan-Herman en Wim op 3 bank zou Rivo bestreden wor- !Wicnt|en> de eerste set. Het werd een [gang. Met 8-15 werden we weg slagen. Onvoorstelbaar, maar aar. e ploeg werd gewijzigd en het rijdperk werd weer betreden. Met ard werken en goede slagen werd ivo op achterstand gezet. Het erd 2-2,3-2,4-2, 5-2 en alles zag er sorspoedig uit. oen kwam die aanval! De bal viel issen twee Rivo-mensen in en eiden vielen. De één stond op, de nder bleef liggen, met een joekel een ,ei' op zijn enkel. Doorspe- tn was niet meer mogelijk. Nou ja, iets aan de hand natuurlijk als er iaar een reserve was geweest, laar helaas, die was thuis geble- en. De scheidsrechter kon toen iets anders doen dan de wedstrijd taken en voor Mintonette gewon en verklaren. Of het 3-0 of 2-1 zordt, is mij nog niet bekend. Mor en tegen Vrivo, de medekoploper! lm 20.00 uur in de sporthal te tolten. Komt kijken en genieten! R?ant na een slechte generale volgt ltijd weer een prima wedstrijd. U lult het zien morgen! Tot dan! ams. met x. aalt u rting met I70.-1 127.- 189.- 175.- nste Dat betekent voor ons dus dat we uitgeschakeld zijn voor de beker, maar in de kompetitie doen we het goed, we staan voorlopig nog steeds bovenaan. lintonette 1 - Verdan 1 (dames, ekerwedstrijd) 1-3 )p onze gebruikelijke trainings rond speelden we een bekerwed- (trijd tegen Verdan 1 uit Haaksber- |en. Dit team staat in de le klasse X>venaan. We wisten dat het een iware wedstrijd zou worden, zelfs Hartien kwam met een kinband in jaar tas de sporthal binnen, .ket werd een zeer vreemde wed strijd, waarvan wij volgens de loach van Verdan allen de eerste •ie sets moesten onthouden: de rierde set moesten we ver in ons ■soofd wegdringen. "\1 de vier sets begonnen we met linke achterstand. In de le set itonden we al gauw met 1-6 achter. Die achterstand liepen we op door ,»en slechte verwerking van de roede opslagen van Verdan. Op een {egeve'n moment stonden we zelfs net 2-10 achter. Heel langzaam jonden we ons ritme terug en na «nkele aanwijzingen van coach Leo Thiele wisten we de stand tot 14-14 ierug te brengen. Opeens liep het weer als een trein. Anke en Linda jloegen Verdan links en rechts om le oren. Tot onze grote vreugde wonnen we met 16-14. Hoopvol wisselden we van speel geld. Maar al gauw zakte de moed Uns diep weg in de volleybalschoe- nen; het was maar even of we ston- den weer achter met 1-6. Geleide lijk liepen we wel weer wat in, maar Verdan was gewoon de betere en we verloren met 10-15. De 3 set begon nen we weer hopeloos met een 0-7 achterstand. Leo was de wanhoop nabij en na een daverende time-out ging het weer beter. De achter stand werd opgehaald en op een gegeven moment was het 12-12. De rillingen liepen Leo over de rug en regelmatig lag hij uit wanhoop of blijdschap voor ons op de knieën. Het veelkoppige publiek en de hensen die eigenlijk moesten trainen verzamelden zich om het Jspeelveld om de eindstrijd te vol gen. Maar hun aanwezigheid (he laas alleen lijfelijk, weinig aanmoe digingen of lawaai) mocht toch niet baten; we verloren met 13-15. De setstand was 1-2. Nou ja, zoals ik al schreef: de 4e set vergeten we gewoon, praten we niet meer over. [Er werd gewoon met ons afgere kend. 0-15. Mintonette 1 - Juliana 2 (dames) 3-1. Vrijdag 11 december speelden we tegen Juliana 2 uit Enschede. Veel was er van deze wedstrijd niet te verwachten gezien de stand op de ranglijst. Juliana staat in de onder ste regionen, terwijl Mintonette op -'e eerste plaats staat. De opdracht die we meekregen was: snel winnen en enige op de training geoefende variaties nu ook in een wedstrijd proberen. De eer ste set werd ook een vry regelma tige overwinning, 15-7. Het enige wat van deze wedstrijd gezegd kan worden, is dat de meeste punten met de opslag werden gemaakt, zonder dat Juliana tot goed spel kwam. Hetzelfde geldt voor de tweede set (15-4). In de derde set leek het wel alsof Mintonette iri slaap gevallen was. Coach Thiele probeerde hier verandering in te brengen, maar volledig onnodig werd deze set aan de tegenstander gegeven (14-16). De laatste set moest gewonnen worden om de twee punten waarop iedereen voor de wedstrijd gere kend had, binnen te halen. Al weer was 't de verwerking van de opslag waar Juliana de meeste moeite mee had. De Enschedese dames kwa men daardoor niet aan het aanval len toe, zodat deze set een gemak kelijke overwinning werd voor Min tonette (15-5). Twee punten konden weer toegevoegd worden aan het totaal. De plaats aan de kop van de ranglijst werd gehandhaafd en voor de rest moet deze wedstrijd maar snel vergeten worden. Dinsdag 22 december is er weer een mini- volleybalinstuif voor kin deren tussen 8 en 12 jaar. Het vindt plaats in de spor thal te Holten. Tijdstip: half vier (15.30) tot half zes (17.30). Een week later, nl. maan dag 28 december kunt u weer mintonetse volley- (oh nee olie-) bollen kopen, voor zes bollen ter groote van een volleybal, betaalt u slechts 3 gulden. Wat koop je daar tegenwoordig nog voor?! zeker geen zes!!! Apollo B - Mintonette (meisjes B, team B) 2-2. We moesten zaterdag 12 december uit tegen Apollo B. Om kwart voor twaalf vertrokken we uit Holten naar Bome, waar we om 13.00 uur moesten spelen. De le set waren we erg slecht. We verloren door de op slag van Apollo met 15-1. Door meer beweging in het spel wonnen we de 2e set met 15-12. De 3e set wonnen we met 15-13. De 4e en laatste set was erg spannend, maar helaas won Apollo deze met 15-11, zodat we met één punt naar Holten terug gingen. We waren hiermee dik tevreden. Ans en Ingrid. Mintonette JcJ - Flash 3-0 ATC B - Mintonette JcJ 3-0. Twee wedstrijden in één verslag. De eerste: dit zou een spannende thuiswedstrijd worden. De uitwed strijd hadden we nl. verloren met 3-1. De wedstrijd begon door be paalde omstandigheden met de scheidsrechter of zo wat later. Met de toss hadden wij de opslag. De eerste set verliep gemakkelijk; we wonnen met 15-4. De tweede set ging met meer moeite, toch gewon nen met 15-11. Na twee gewonnen sets konden we niet meer verliezen. Alleen gelijkspelen of winnen. Op dat laatste hoopten we natuurlijk. De derde set ging weer gemakkelijk en we wonnen met 15-3. De eerste thuiswinst was een feit. Het was een fijne wedstrijd. De tweede wedstrijd: van de vorige overwinning hadden we een goede stimulans meegekregen. We zou den ze wel pakken zeiden we. De wedstrijd verliep als volgt: le set: zeer spannend; het was 12-12, toch verloren we met 15-12. 2e set: ATC B speelde goed, wij waren minder; vandaar 15-5. 3e set: in het begin toch spannend; uiteindelijk 15-11 voor ATCiL— 3e set: in het begin toch spannend; uiteindelijk 15-11 voor ATC B. Uit dit zgn. sportweekeind hebben we twee punten overgehouden. Ons totaal is nu uit 9 wedstrijden 5 punten. We staan op de 6e plaats in de kompetitie. I.v.m. ruimtegebrek dit keer geen programma. Min- tonetters kijk in het eerste klubblad van dit jaar. Aan alle andere Holtenaren: morgenavond wordt er vanaf 19.00 uur in de spor thal gevolleybald. Komt al len, u bent welkom. 'V, Nu kunt U alsvast de datum note ren wanneer de t.t.v. Holten haar jaarlijks terugkerend recreanten toumooi om de Holtens titel gaat organiseren en dat is op zaterdag 9 januari 1982!!! Meerder informatie volgt in het Holtens Nieuwblad van de vol gende week. De heer E. Groenewold te Wierden, districts- Hij bood de jubilaris een geschenk in couvert bestuurder CNV.; afd. Hout- en bouwbond, aanenoverhandigdemevr.G.Stam-Dijkink heeft dinsdagavond de heer G. Stam, Oude een prachtige plant. Deventerweg 14 in Dijkerhoek onderschei- Stam kwam na het verlaten van de „am- den met de goudenmedaille en de oorkonde bachtschool" te Deventer in dienst bij de fa. verbonden aan het 25 jaar lidmaatschap de Wilde in Enter. Hij verdiende de eerste van het Chr. Nationaal Vakbond. week een rijksdaalder maar z'n loon werd de tweede week al opgetrokken tot vijf gulden. U was zo zei de heer Groenewold 25 jaar een Voordat Stam in 1956 in dienst kwam bij de trouw meelevend lid van het CN.V. en wij fa. Jansen en Klein Velderman was hij nog hopen dat U dat nog vele jaren zal blijven, een halfjaar werkzaam bij Ter Harmsel (de Namens de plaatselijke afd. werd Stam ge- Bremmer te Rijssen. Sinds 1966 hanteert hij lukgewenst met jubileum en onderscheiding de troffel Dijkerhoekse aannemer Paalman door de voorzitter de heer G. Kruimelaar. en Tempelman. Swift-Holten 1 2-8 Ook in de wedstrijd tegen Swift uit Deventer lieten Nico Valk, Gerard Overvelde en invaller Wijnand Falk blijken dat het le team de sterkste was in deze klasse. Gerard moest zich weliswaar een keer ge wonnen geven en ook Wijnand bracht het tot 2x winst, terwijl Nico deze keer ongeslagen bleef. Holten 2-De Toekomst 10-0 Het 2e team heeft het alleen in het dubbelspel even moeilijk gehad in de le game die het miniem verschil werd verloren, maar het koppel Fred en Henk stelde direkt orde op zaken door de tweede game met maar liefst 21-4!!! te winnen waarna de beslissende game zon der moeite in winst omgezet werd. Voor het overige was er van weinig spanning sprake en zodoende ble- ven ook dan alle drie ongeslagen. Holten 3-TRIAS 9-1 In deze ontmoeting tegen hetTwel- lose Trias liet alleen Henk Westerik zich lx verschalken, maar Robert KI. Wassink en Willem Gütlich hadden geen enkel pardon met hun tegenstanders en bleven zonder verlies. Voor Robert betekende dat dat hij sinds vorig jaar nog geen partij heeft verloren hetgeen een knappe, prestatie genoemd kan worden. Humanitas-Holten 4 4-6 Dat de laatste lootjes zwaar wegen ondervond Rien Lammertink, want met maar liefst 2x verlies werd hij van zijn 100% score afge holpen. En doordat Jan Vrugte- veen ook deze wedstrijd zonder ver lies bleef wist Jan zijn 100% score te handhaven. Jan Ophof zorgde voor twee Holtense overwinningen en dat was nét voldoende voor de overwinning van 4-6. Holten 1-De Brug 7-3 Deze bekerwedstrijd werd naar het begin zich liet aanzien niet zo'n makkie als in de gewone kompeti tie, want na een 1-0 voorsprong wist de tegenstander knap terug te komen door Holten op een 1-2 ach terstand te zetten. Met een tussen stand van 3-2 (weer in het voordeel van onze plaatsgenoten) wist Nico Valk via een sensationele winst, hij had op een gegeven moment een 13-20 achterstand maar wist toch nog met 22-20 zijn partij in winst om te zetten en dat bracht de tegenstand van de Brug volledig en werd het verder een vrij regelma tige overwinning waarbij invaller Voor de 2e klaverjasavond comp. 1981/82 van de Z.V.V. Blauw Wit bestond een zo grote belangstelling dat er speeltafels geleend moesten worden van de S.V. „Holten". Ze werden graag beschikbaar gesteld en zo zie je maar weer „een goede buurman is beter dan een verre vriend". Rond elf uur maakte de voorzitter van de „Aktiviteiten- commissie" Dick Beldman de uit slag bekend en werden de vele prij zen die bestonden uit een Joekel" van een taart, braadhaantjes, fles sen wjjn etc. uitgereikt. Beldman sprak tevens een woord van dank tot de cantine-dames Hovenkamp en Thalen die zorgden voor koffie, een hartige hap en een drankje. De uitslag: (totaal 3 partijen van 12x geven) 1. Jan Paalman (Rijss.weg) 4659 p.; 2. Wim Albers 4490 p.; 3. Mevr. H. Klunder4382p; 4. H. Paalman 4346 p; 5. Mevr. Ria Tromop-Prins 4217 p; 6. J.G. Bogaard 4036; 7. G. Aan stoot 3860 p; 8. H. Kappert 3856 p; 9. Ant. Aanstoot 3795 p; 10. G. Du- teweerd 3795p. De z.g.n. „poedelprijs" was met 2551 punten voor mevr. G. Prins- Beldman. Bij de gratis verloting waren de gelukkigen de heren Trotsenburg, R.G. Veldhuis en H. J. Prins. Winnaars van de 4e partij (niet meetellend voor het kam pioenschap) én de dagprijs was met 1652 punten het „koppel" H.W. Goorman en G. IJmker. De derde jas-avond" staat gepland op vrij dag 12 februari. Junioren (Zat. 19/12) Blauw Wit Al - Twenthe Al, 2.30 Robert KI. Wassink lx tot winst uur kwam en Fred Hulleman 2x winst Blauw Wit A2 - GFC Al, 12.45 uur liet noteren en door de overwinning Blauw Wit BI - Sp. Rijssen BI, Enkele jaren geleden werd de ten nissport uitsluitend beoefend ge durende de zomermaanden. Nu er de laatste tijd echter veel sporthal len in de diverse plaatsen zijn ver rezen waar ook getennist kan wor den, zijn ook de activiteiten op het gebied van onze sport niet meer schrijven en wel in de 3e klasse. Ook al heeft Holten dan geen eigen tennishal, dit team bewijst tot nu toe dat dit geen handicap hoeft te zijn, ook al hebben veel spelers natuurlijk wel hun wensen t.a.v. een eigen overdekte accommoda tie. beperkt tot een betrekkelijk korte Het Holtense team bestaat uit de zomerperiode, maar kunnen we dames R. Klijnsma en J. Willemsen thans het gehele jaar terecht. Ge- en de heren L. Thiele en M. Willem- volg is dat er het gehele jaar door sen welke laatste tevens aanvoer- diverse toernooien worden georga- der is. Van de totaal negen wed- niseerd in verschillende sterktes, C, strijden heeft Holten er nu vijf ge- D en E goedgekeurd door de speeld. Eén wedstrijd eindigde in K.N.L.T.B. Enkele jaren geleden is een gelijk spel, terwijl de overige men tevens begonnen met een win- zeer overtuigend werden gewon- tercompetitie, zij het op beperkte nen. schaal en met drie klassen, t.w. 2e, Uitslagen: Holten-Olympia 10-0; 3e en 4e klasse. Ook die clubs die Holten-T.O.P. 4 5-5; Holten-T.V. geen overdekte tennisbanen bezit- Bosbaan 6-4; Holten-T.V. Net ten, kunnen aan deze wintercom- kloppers 10-0; Holten-T.V. 't Stok- petitie meedoen, zij het dat zij dan paardje 10-0. Hiermee staat Holten wel hun „thuiswedstrijden" in een op een uitstekende gedeelde eerste Junioren (zat. 19/12): Holten Al-De Zweef Al 2.30 uur Holten A2-Excelsior A2 2.30 uur Holten A3-Omhoog A2 12.45 uur KOSC Bl-Hoiten BI 2.30 uur ver trek 1.15 uur RV Bl-Holten B2 2.30 uur vertrek 1.45 uur Holten B3-Sp. Rijssen B2 12.45 uur Holten Cl-DETO Cl 1.00 uur Holten C2 en C3 zijn vrij. Bij afgelasting van de wedstrijden is er voor A2, A3, B2 en B3 zaal voetbalwedstrijden in de sporthal tegen Blauw Wit. De B-elftallen spelen van 10.00 tot 12.30 uur. Aanwezig zijn 9.30 uur. De A-elftallen spelen van 12.30 tot 15.00 uur. Aanwezig zijn om 12.00 uur. in het dubbelspel werd deze zege definitief veilig gesteld. Ook de Tafeltennisvereniging doet soms nog weieens aan een andere tak van sport. Vlak voordat de feestdagen aan breken gaat de t.t.v. Holten volley ballen tegen een team van „Wip- pert", dit om weer te oefenen voor het op handen zijnde recreanten- toumooi van de Volleyballver. Mintonette over enkele weken. 11.00 uur Sporthaltoemooi voor Blauw Wit Al, A2 en Blü Als het programma voor de compe titie wordt afgelast is er in de spor thal een toernooi voor Blauw Wit Al, A2 en BI. Het toernooi begint voor BI om 10.00 en voor Al en A2 om 12.30. De indeling van de teams hangt in het .kastje' Beltman. Breng allemaal behalve je blauwe shirt ook een wit shirt mee. andere plaats spelen. Ook de Tennisclub Holten heeft dit I jaar een voorzichtige start ge maakt, door één team in de ge mengde wintercompetitie in te plaats. Wij hopen dat de belang stelling voor de wintercompetitie zal toenemen en zullen u t.z.t. weer nadere informatie omtrent het wel en wee van dit voortrekkersteam verschaffen. Afgelopen zaterdag werd er een be gin gemaakt met een reeks oefen wedstrijden die het zaalvoetbal team van het buurtschap Holter broek wil gaan spelen en de eerste tegenstander was niet zo maar de eerste de beste, want De Beuse- Ieder naast het bekende rode shirt berg, waartegen werd aangetreden ook een wit meebrengen. Denk te- was in november j.l. nog ongesla- vens aan de sportschoenen. Voor indeling van de elftallen zie het kastje bij Beltman en het publica tiebord in de kantine. Er is geen pupillen- en meisjes voetbal. gen winnaar geworden van het toen georganiseerde zaalvoetbaltoer nooi. Dus werd er op een ruime nederlaag gerekend met dan de we tenschap „slechter dan nu kan het niet meer". In het begin van deze sportieve ontmoeting maakten de boys van De Beuseberg hun repu tatie nog wel enigszins waar want het liep uit naar een 3-0 voor sprong. Maar mentaal is het Holterbroek-team bijna niet kapot te krijgen en ja hoor, na zelfs met 1-5 te hebben achter gestaan werd het vlak voor tijd nog net 5-5. Het opgekomen publiek kon genieten van het missen van allerlei kansen van beide zijden zodat de uitslag uiteindelijk in overeenstemming was met het vertoonde beeld. Week van 19-12-1981 tot en met 25-12-1981 Zaterdag: ,08.00-10.00 zaalvoetbal, S.O.S. Hellendoom 10.00-12.30 zaalvoetbal, z.v.v. Blauw-Wit '66 12.30-15.00 zaalvoetbal, s.v. Holten 15.00-16.30 zaalhockey, K.N.H.B. 16.30-17.30 zaalvoetbal, hr. van Gelder 17.30-19.00 zaalhockey, K.N.H.B. 19.00-21.00 zaalvoetbal, s.v. Holten. Zondag: 09.00-10.00 zaalvoetbal, hr. Blankena 10.00-11.00 zaalvoetbal, S.M.R. de Zessprong 11.00-19.00 zaalhandbalcompetitie, N.H.V. 19.00-23.00 diverse spelen, Jeugdsociëteit de Ukkel. Maandag: 13.00-16.00 basketbaltoemooi, St. SoCuWe, afd. Musky 16.00-18.00 zaalvoetbal, s.v. Holten 18.00-23.00 Badmintonclub 19.00-23.00 instructielokaal - Profoto. Dinsdag: 14.00-15.30 zaalvoetbal, mevr. Jacobs 15.30-22.30 Mintonette 22.30-24.00 Hockeyclub 16.00-18.30 instructielokaal - St. SoCuWe. Woensdag: 16.00-17.00 s.v. Holten, afd. handbal 18.30-23.00 Badmintonclub. Donderdag: Gesloten vanaf 19.00 uur. Vrijdag: Gesloten - le Kerstdag. Voor_reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde wee keinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 1666 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11