Nieuwe leden voor H.M.V. Acht en veertig slechts? Jongerenkoor „Helicon" gemeente holten Beste Sint NAJAARSVERGADERING AFD. HOLTEN O.L.M. Door Burgemeester en Wethouders op 17 november 1981 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. Verkeersmaatregelen Invoering parkeerzone (zgn. Blauw zone) en andere verkeersmaatregelen in de kom Terinzagelegging beschikbaar. H0LTENS NIEUWSBLAD J.S. DE SCHURE, IN HET TEKEN VAN ZEUS EN HERA! Commissie voor woonruimtezaken Hinderwet OVEMBER 1981 .PAG. 5 1. aan Volleybalver. Mintonette ontheffing verleend voor het verko pen van oliebollen tussen Kerst en Nieuwjaar; 2. aan P.C. „de Bergruitertjes" ontheffing verleend voor het houden van een speculaasactie op 27 november 1981; 3. aan het bestuur van Bathanië vergunning verleend voor het houden van een verloting t.b.v. het kerk- en verenigingsgebouw Bethanië; 4. aan het bestuur van de supportersvereniging „S.V. Holten" vergunning verleend voor het houden van een verwerping in zaal Vosman op 1 december 1981 en het houden van een kerststollenactie op 21 en 22 december 1981; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- op beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Burgemeester en Wethouders van Holten maken bekend, dat zij bij hun besluit van 27 oktober 1981, nr. 4, onder intrekking van hun besluit van 30 juni 1981 nr. 64a, voor zover het betreft onderdeel IV, één parkeer plaats op de Smidsbelt, direkt grenzend aan het trottoir langs de Dorpsstraat naast het perceel Dorpsstraat 18, hebben bestemd tot algemene invalidenparkeerplaats. Het besluit, wdarin opgenomen een volledige omschrijving van de vastgestelde maatregel, ligt ter gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken, voor een ieder ter inzage. ..Van bovenvermeld besluit is een afschrift verzonden aan de instanties, die krachtens wettelijk voorschrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht. Dit beroep moet aan Hare Majesteit de Koningin worden gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in Overijssel te Zwolle worden ingediend. Holten, 26 november 1981. Burgemeester en wethouders voornoemd De aandacht wordt er op gevestigd, dat de bij besluit van burgemeester en wethouders d.d. 30 juni 19817 juli 1981 en bij bovenvermeld besluit vastgestelde verkeersmaatregelen, uitzondering van de uitbreiding van het parkeerverbod voor de Larenseweg, één dezer dagen zullen worden uitgevoerd en derhalve in werking zullen treden. Hiervoor wordt tevens verwezen naar de publikatie elders in dit blad. 7. H.G.A. Buitenhuis, Flisweg 2 te Holten (het oprichten, enz. van een varkensmestbedrijf met opslag van mest) 8. G.J. Aanstoot, Geskesdijk 26, Holten (het oprichten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in vaten). 9. M.M. Veneklaas, Geskesdijk 28, Holten (het oprichten, enz. van een rundvee-, varkens- en kippenbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank). 10. Jonkheer F.W.W.H. van Coeverden, Schuppertsweg 1, Holten (een nieuwe, de gehele inrichting - rundveehouderij en varkensfok- bedrijf met daaraan verbonden opslag van mest - omvattende vergunning) 11. J.H. Schooien, Kwintenweg 14, Holten (het oprichten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank) 12. J.A. Aanstoot, Broekweg 5, Holten (het oprichten, enz. van een rundveebedrijf met daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank) 13. J.A. Wechstapel, Larenseweg 36, Holten (het oprichten, enz. van een rundveebedrijf met opslag van mest en opslag van dieselolie in bovengrondse tank) 14. W. Aaltink, Broensweg 2, Holten (het oprichten, enz. van een rundvee- en varkensmestbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank) 15. Fa. H. Stegeman en Zn., Lichtenbergerweg 7 Holten, (het oprich ten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbon den opslag van mest op het perceel Borkeldsweg 20 te Holten) 16. fa. H. Stegeman en Zn. Lichtenbergerweg 7 te Holten (het oprichten enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een ondergrondse tank op het perceel Lichtenbergerweg 7 te Holen.) 17. H. Landeweerd, Rijssenseweg 13 te Holten, (het oprichten, enz. van een rundvee- en mestvarkenshouderij met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank). 18. A.J. Bos, Larenseweg 26 te Holten (een nieuwe, de gehele inrich ting (pluimveebedrijf met daaraan verbonden opslag van mest) omvattende vergunning op het perceel Veenweg 3 te Holten) 19. Afrasteringsbedrijf Arfman B.V. Keizersweg 72 te Holten (het oprichten enz. van een opslagruimte van gaas- en draadmaterialen en garage (stalling van motorvoertuigen), annex opslag van gasolie in een bovengrondse tank op het perceel Keizersweg 72 te Holten holten) Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Morsink" (kantoorbeheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van de onder 1 t/m 17 vermelde aanvragen liggen tevens de ontwerp beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden vermelden van de gevraagde vergunningen. Schriftelijk kunnen tot 30 december 1981 gemotiveerde bezwaren wor den ingebracht bij het college van Burgemeester en Wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde monde ling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of ontwerp beschikkingen vermeld onder 1 toten met 17. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 23 december 1981 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Mondelinge bezwaren tegen de aanvragen, vermeld onder 18 en 19 kan een ieder indienen op een openbare zitting op dinsdag, 15 december 1981, respectievelijk om 10.00 uur en 10.30 uur in het gemeentehuis te Holten. Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaarden om gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen, op 17 november 1981 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan de heer J.B. Veneklaas, Doorlopendedijk 7 te Holten, voor het uitbreiden van het rundvee en fokvarkensbedrijf met een rundveestal, waarin 10 stuks rundvee worden ondergebracht, met de daaraan verbonden opslag van mest op het perceel Doorlopendedijk 7 te Holten. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 30 november 1981) op de.gemeentesecretarie ter inzage gedurende de hierboven genoemde perioden en tijden. Sint, wat heeft U ons dit jaar teleurgesteld bij de intocht op 21 november. Om 2 uur begonnen de Boerenklumpkes leuke dansjes op te voeren voor de kinderen en ouders die op U stonden te wachten. Plotseling hoorden wij het Tamboerkorps HJVf.V. aankomen. Iedereen dacht dat U eraan kwam, maar nee hoor. Terwijl de Boerenklumpkes aan het dansen waren kwam het tamboerkorps de Smidsbelt op, zodat de dansertjes niet meer wisten of ze naar de accordeon of het tamboerkorps moesten luisteren. De kinderen van de ouders mochten meedansen met de boerenklumpkes, maar daar kwam niets van terecht omdat het tamboerkorps van geen ophouden wist, zodat de kinderen weer terug naar hun ouders moesten. Plotseling zagen wij de MIJTER van u achter de vrachtwagen tevoorschijn komen. Wij hadden het leuker gevonden als u door het tamboerkorps de Dorpsstraat was ingehaald. De politie had best even de straat af kunnen zetten. De twee pieten welke bij u op de vrachtwagen stonden hadden zeker een héél lange reis achter de rug want erg actief waren ze ook niet. Toen u weg wilde gaan vergat u bijna om nog even naar de dansertjes te kijken. Nee Sint, komt u volgend jaar maar weer aan op het station; dat vonden wij veel gezelliger en spannender! Een paar teleurgestelde kinderen. Naam en adres bekend bij de redaktie In de dinsdagavond in café-rest. „Vosman" ge houden najaarsvergader ing van de plaatselijke afd. van de Overijsselse Land bouw Maatschappij heeft voorzitter A. v.d. Brink in zijn openingswoord een gunstig rapport uitge bracht over de zomer van 1981t die zo zei hij „ons niet in de steek heeft gelaten". Er groeide zeer veel en de oogst is veelal, af en toe met kunst- en vliegwerk, bin nen gekomen. Ook de veredelingssector heeft weer een wat gunstiger aanblik ge kregen en de zuivel heeft geen re den gegeven voor zorgen. De boter en poeder bergen zijn niet meer opkomen doemen mede als gevolg van de export naar de olie producerende landen. Ook de voedsel situatie in de z.g.n. Oost bloklanden o.a. in Polen heeft z'n invloed gehad op de hoge slacht- veeprijzen. Kritiek had v.d. Brink op de z.g.n. „natuurbeschermers". In de ko mende tijd zal ook in Holten het bestemmingsplan „Buitengebied" weer aan de orde komen en het is verheugend dat bij de voorbespre kingen ook de georganiseerde landbouw aanwezig zal zijn. Na z'n openingswoord sprak de voorzitter een woord van welkom waarbij hij zich in 't bijzonder richtte tot de heer A. Verburg te Apeldoorn, medewerker van het Produktschap voor Vee en Vlees., en de afgevaardigden van de plaat selijke afdeling van de C.B.T.B. Se cretaris G.J. Bekkemens deed me dedeling van een „Ingekomen stuk" betreffende de Provinciale jaarvergadering op 9 dec. a.s. in Zwolle waar dr. ir. W.M. Otto, dir.gen. voor Landinrichting, grond- en bosbeheer, zal spreken over het belangrijke onderwerp „Grondgebruik en plattelandsver nieuwing". Kooplui kilo's en kwaliteit Een onderwerp zo zei de heer Ver burg wat te maken heeft met de hele gang van zaken bij het pro duktschap voor Vee en Vlees. In de provincie maakt men zich hierover geen illusies, 't Is een instelling die men voegt bij alles wat men onder „DenHaag" verstaaten gaat er dan vanuit dat in de residentie niet altijd wijze besluiten worden ge- Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEEP.D Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur De laatste wervingsaktie van HJVf.V. in juni en september had redelijk resultaat, maar het huidige leerlingenaantal moet eigenlijk uitgebreid, om alle onderdelen op een verantwoord niveau te houden. Er zijn momenteel voldoende leden,-maar ook de toekomst is van belangHet duurt ongeveer twee tot drie jaar, voordat een nieuw lid in één van de onderdelen naar behoren kan meemuciseren. Elk jaar opnieuw moet daarom een groep nieuwe leden een opleiding starten. Vandaar een oproep aan de ouders, met de vraag hun zoon of dochter als leerling van H.M.V. te willen interesseren en op te geven. In eerste instantie voor het orkest en het tambourskorps, maar meisjes zijn natuurlijk ook welkom bij de majorettes. Ook ouderen zijn welkom. „Als onze wens in vervulling gaat, zal dat een prima Sint Nicolaasgeschenk zijn". Opgave vóór 15 december bij Gerard Voordes, tel. 23 06, Henk Oolbekking, tel. 12 20, Johan Meijer, tel. 3163. H.M.V. is een vereniging die vaak een beroep doet op de inwoners van Holten. Men geeft uitvoeringen, shows en er wordt muzikale medewer king verleend tijdens festiviteiten. Onder supervisie van bekwame lei ding en een vrij jong aktief bestuur probeert men op het muzikale vlak de naam van Holten hoog te houden. Zonder muzikanten, tambours en majorettes zou dit nooit lukken. nomen. In het produktschap zijn alle belangengroepen die met vee en vlees te maken hebben, dus ook de boeren, vertegenwoordigd en het schap heeft te maken met de onderlinge relaties van koop en verkoop. De heer Verburg schonk verder in zijn betoog uitvoerig aan dacht aan klassificatJe van de var kens, weging, controle op de appa ratuur, en de verordening inzake slachtingen en weging van runde ren die in maart 1982 in werking zal treden. Voor varkens geldt reeds een aantal jaren een verordening betreffende slachting en weging en voor kalveren gebeurt dat nog steeds op vrijwillige regeling en dat loopt uitstekend. Na zijn toespraak vertoonde de heer Verburg een aantal kleurendia's over het ver voer van de varkens naar de slachtbedrijven, klassificatie, we gen etc. en ging na de pauze, aan de hand van gestelde vragen, nog na der op verschillende zaken en pro blemen in. Het aantal leek onwaarschijnlijk laag maar bleek toch juist te zijn: niet meer dan achtenveertig Holte naren zijn donateur van het „Overijssels Land schap". Dat is veel minder dan één procent van het aantal inwoners van ons dorp, van wie misschien velen, juist om het natuurschoon, Holten als woon plaats hebben verkozen! Is dit geringe aantal te wijten aan de onbekendheid met die Stichting? Het is waar: het Overijssels Landschap dringt zich niet aan de openbaarheid op; het embleem dat de natuurreserva ten markeert is onopvallend. Vandaar deze poging, de aandacht te vestigen op dit instituut, dat ook in Holten een fraai natuurge bied, het Numendal, beheert. Overal elders in onze provincie hoedt de stichting voor ons allemaal haar prachtige bezittingen. Door haar toedoen is veel moois gespaard gebleven en juist in deze tijd is haar werk méér dan nodig! Groter steun hieraan wordt mogelijk door verhoging van het aantal contribuanten. Weliswaar betekent dit: (tenminste) twin tig guldens per jaar extra uitgaven! Evenwel: december is de geschenkenmaand; waarom eens niet Uzelf (of een ander) het donateurschap cadeau gedaan? Toegegeven: dit geschenk heeft in hoofdzaak ideële waarde, maar in elk geval krijgt U het kwartaalblad van het Overijssels Landschap ervoor terug, met veel aardige en interessante gegevens. Ook verschijnt het jaar boek, met een uitgebreide opsomming (plus kaartjes) van alle door haar beheerde natuurterreinen. Een verrassend en verrij kend drukwerk! Uw aanmelding (telefoon: 05290-731) is meteen een cadeau voor het O.L. zelf: viert de vijftigste verjaardag in 1982! Voorde tweede halve eeuw geldt te sterker: kom óp voor het landschap in eigen omgeving! Naam en adres bij de redaktie bekend Verkoopmiddag Welfare Rode Kruis Er was vorige week woensdag zeer veel belangstelling op de verkoopmiddag van de Welfare van het Ned. Rode Kruis. Direk- teur Postma van de „Diessen- plas" opende deze middag in de recreatiezaal met een kort wel komstwoord. Als blijk van waardering bood hij de dames Welfare-werksters een boeketje bloemen aan. Al spoedig stroomde de recreatiezaal vol met kooplustigen. De handwer ken vonden gretig aftrek en de diverse attracties mochten zich in een grote belangstelling ver heugen. De koffie met cake en oliebollen verhoogden de gezel ligheid van deze verkoopmid dag. Een aantal bewoonsters van de „Diessenplas" hielp en thousiast bij de verkoop en ge noot zichtbaar van zoveel be langstelling voor hun werk. De bruto-opbrengst van deze ge slaagde verkoop bedraagt f3747,25. Ook de Schure begeeft zich op on bekend gebied. We hebben ons dit keer op de Antieken gericht, Zeus, Appollo en Ariadne, (in aanwezig heid van haar rijgdraad), hebben we aan tafel gezet. De overgebleven kruimeltjes hebben we de grens weten over te smokkelen en deze kostbaarheden zijn thans in het bezit van J.S. de Schure. Aanstaande zaterdagavond wor den ze per opbod verkocht op onze Griekse markt. En ook zal dit keer een lekker Griekse wün niet ont breken. Conclusie: U kunt zaterdagavo- vond uw dorst en honger op een Griekse wijze stillen, meedeinend op de muziek van o.a. Demis Rous- sos, en Nana Mouskouri. Tot kijk in J.S. de Schure. De eerstvolgende zitting van de commissie wordt niet gehouden op dinsdag 1 december a.s., maar op dinsdag 8 december a.s. en wel des avonds van 19.30-20.30 uur in het gemeenteuis. Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen van 30 november 1981 tot 30 december 1981 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. M.T. Veltkomp. Oude Statonsweg 14 te Holten oprichten van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank en huisbrandolie in een onder grondse tank) 2. W. Brink», Oude Stationsweg 17 te Holten (het oprichten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest annex opslag van dieslolie in een bovengrondse tank) 3. J. Jansen. Maneschijnsweg 9 te Holten (het oprichten enz. van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank) 4. G.H. Wissink, Espelodijk15 te Holten (een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie en propaangas in bovengrondse opslagtanks) omvattende vergunning. 5. J.W. Stevens, Schapendijk 1, Holten (het oprichten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank). 6. lm. Nijland en Zn. Pasmansweg 10 te Holten (het oprichten, enz. van een pluimvee-, kalverenopfok- en meststierenbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieslolie en huisbrandolie in bovengrondse tanks). Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen een maand na de dagtekening van de kennis geving van terinzagelegging, derhalve vóór 30 december 1981, bij de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Het jongerenkoor „Helicon" is een koor van jonge mensen, die muzi kale medewerking verlenen aan een kerkdienst, zowel binnen als buiten de eigen plaats Holten. Het probleem doet zich echter voor, dat onder andere door studie de laatste tijd nogal wat leden moesten afha ken. Triest gevolg is dat er nog maar twee bassen zijn overgeble ven. Vandaar de oproep de gelede ren van „Helicon" te komen ver sterken. Nieuwe bassen worden met gejuich begroet, maar ook niet-bassen zijn van harte welkom. Elke woensdagavond wordt van Het stationskoffiehuis gefotografeerd begin 1900 en gebouwd in 1888. Vergunning verleend door burgemeester J. 20.15 tot 22.00 uur gerepeteerd. Als Vincent aan Hermannus Kalfsterman, die het runde tot zijn 65ste jaar, in 1975 samen met zijn zoon Jan. In 1976 Je tenminste 16 jaar bent kun je stond Dik Jansen even achter de tap tot mei'77. De zaak uxrd toen overgenomen door Tonny en Betsy Brands. Opde eens komen luisteren, kijken of foto HJ. Kalfsterman (links). De andere personen waren spoorwegarbeiders. meedoen. Voor nadere informatie: Jos v.d. Spek, tel. 1284 en Tineke Foto J. Smale Oldenburg, tel. 3342. I

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5