I Sint werd Ingehaald ardanta [Medisch e diensten: MeMensten Mijn verlanglijstje voor Sint i4bJnni ■s. G. Linde; 25 jaar in dienst van gemeente Ardanta.De Stijlvolle Uitvaartverzorger. voor iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeSt HOLTENS NIEUWSBLAD Verloren en gevonden O.S.B.-ONBERSCHEIBING VOOR BROER Ingezonden AGENDA C 26 NOVEMBER 1981 - PAG. 3 Gevonden: stoffen kubus; donker bruine, suède kinderhandschoen; rood/groen geblokte das; bruin/zwart, kortharig hondje; bruine herenportemonnee; eén bruine leren handschoen. Verloren: blauwe bril; zwart etuitje met 3 sleutels; Duitse herder met halsband, 11 jaar oud; grijze pet van het merk Pied de Poule; licht bruine, leren portemonnee, inh. strippenkaart en klein geld; gou den halsketting; bankbiljet van f100.-; bankbiljet van f 10.-; licht bruine damesportemonnee, inh. f400.- en rijbewijs; zwarte porte monnee met sticker erop; bank- pasje van Rabobank nummer: 32.85.24085. Dinsdag 17 november vond in Raalte de jaarlijkse ge westelijke vergadering van de Koninklijke Nederlandse Schaatsbond plaats. Uit handen van voorzitter Jaarsma, van het Gewest Overijssel ontving de heer GJ. Aaftink (broer van Cents) het insigne van ver dienste. Hij kreeg deze on- derschieding voor zijn bijna 35-jarige bestuursfunctie, nu secretaris /penningmees ter bij IJsclub de Noordpool. Voor de eerste keer niet per trein op het station, maar per open landauer arriveerde zaterdagmiddag rond. half drie Sint en zijn gevolg op het dorpsplein Smidsbelt. Omlijst door HMIV. en de Klepperklumpkes stond een schare kinderen in afwachting van de dingen die komen zouden. Op Smidsbelt was een podium geimproviseerd, vanwaar Sint Nicolaas de menigte toesprak. Twee Pieten vergezelden hem, de derde Piet die per fiets Hoe vaak en hoeveel de lezers van dit blad een „ingezonden" moeten (kunnen) lezen, weet ik niet. On dergetekende doet een poging om een stukje van de kolommen van deze krant te vullen. De oorzaak is deze: tot twee maal ontving ik een nummer van dit blad, te weten dat van resp. 5 en 12 november. De afzender was een zekere „J.W.". Aan Holten, met zijn liefelijke lan douwen, bewaren we vele en goede herinneringen. Op de Holtenberg zijn we nóg steeds niet uitgekeken. Onvolprezen! Al minstens 15 jaar brachten we er een deel van onze zomervakantie door. Soms één week, ook wel eens drie weken. Het begon bij kamers huren bij de fami lie Veldhuis, Kolweg 50 (de heer des huizes was destijds koster van de Geref. kerk). Daarna woonden we in de zomer enkele jaren in het „Casa bella" van bovengenoemde Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. C.C. Addink; 19.15 uur ds. H.J. Ekker. Uitgangscoll. Pastoraat buitenland. Oppasdienst: mevr. Teeselink-Scheperboer en Rita Meilink. Geref. Kerk: 9.30 uur ds. E. Overeem van Enter; 15.00 uur ds. Hovingh van Deventer (Aangepaste dienst voor ver standelijk gehandicapten). In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Marianna Kolk man, Wilma Aanstoot en Willy Brinks(res). R.K. Kerk: Zaterdag 17.00 uur; zondag 9.30 uur. Dijkerhoek: 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. Pastoraat buitenland. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman. Uitgangscoll. Kerk voogdij. Nieuw Heete: aterdag: 19.00 uur; zondag 8.00 en 11.00 uur. „J.W.". En ae xaatste jaren zitten we „op de Lindenberg". Voor het eerst brachten wij in Hol ten onze (één week durende) her fstvakantie door van 16 oktober t.m 23 oktober j.l. Het eerste ge deelte van de week met vrienden uit Dokkum (mijn derde gemeen te), het tweede gedeelte met vrien den uit Nijkerk (mijn tweede ge meente). Zodoende waren we op zondag 18 oktober kerkgangers in de wel zeer fraaie „De Kanderlaar" en hoorden daar Ds. Peddemors. De morgendienst was voortreffe lijk, waarin de tekst was Gen. 32 vs. 22 t.m 32. De middagdienst was ook erg goed, maar na afloop zei ik: ik zou graag nog eens een korte sa menvatting van deze leerdienst over de eerste brief van Petrus) willen hebben. Je moet het alle maal maar zo vlug kunnen mee maken! Beide keren viel mij op: een keurig verzorgde liturgie, m.i. van te voren met veel zorg samenges teld. Zoals de nu emeritus predikant wel eens over mijn ge hoor zat in Holten, ik bedóel Ds. R.A. Hoogkamp, thans te Hoog- eveen, zo zat Ds. Peddemors wel eens onder mijn gehoor in Oostka- pelle, op Walcheren in Zeeland, waar hij, met zijn gezin, evenals wij vakantie hielden. Nu zaten wij dan onder zijn gehoor, een en ander maal. Met instemming het artikel daarna gelezen in dit blad: „Ds. Peddemors: zeven jaar Holten- herinnering in dankbaarheid". Met één zin ben ik het vierkant oneens, nl. met deze: „Wanneer ik nog en kele jaren van de tien die ik nog hoop te mogen preken, hier zou blijven staan, schuilt daar het ge- In een gezellige en informele bijeenkomst werd woensdag 18 november j.l. het 25-jarig gemeentejubileum van de heer G. Linde gevierd. Op deze dag was Linde 25 jaar werkzaam bij de buitendienst van gemeentewer ken. In aanwezigheid van familie en alle collega's werd hij toegespro ken door burgemeester, mr. W.L.F.C. van Rappard, die een overzicht gaf van de werkzaamheden die zoal door hem werden verricht en waaruit de inzetbaarheid op erg veel terreinen bleek. O.a. was de heer Linde belast met het maaien van bermen en sloot kanten in de gemeente. Een globale berekening leerde dat in de afgelo pen jaren ongeveer 11.200 kilome ter berm en 7.400 kilometer sloot kant door hem werden gemaaid. In de toespraak onderstreepte de burgemeester het dienstverle nende karakter van de heer Linde. Zo was hij ongeveer 23 jaar verbon den aan de gemeentelijke vrijwil lige brandweer in een leidingge vende funktie en tevens wordt Linde 's winters bij nacht en ontij ingeschakeld bij de gladheidsbe- strijding. De burgemeester besloot met de heer Linde voor al deze werkzaamheden in de afgelopen 25 jaar verricht, dank te zeggen na mens de Holtense gemeenschap, en overhandigde hem het unieke Makkumer bord met gemeentewa pen. Mevrouw Linde kreeg bloe men aangeboden. Daarna sprak de heer T. Prak, direkteur gemeente werken, namens het personeel. Hij prees de onderlinge collegialiteit en solidariteit onder zijn medewer kers, die de hun opgedragen taak een reis vanaf Hinaelopen achter de rug had, arriveerde een tikkeltje te laat en moest voor straf als dirigent optreden. Vincent Rustebiel en Erik Kraan zongen een liedje voor Sint Nicolaas, waarna de rondgang door het dorp kon beginnnen. Overal langs de route stonden kinderen en ouders opge steld, waardoor Sint Nicolaas ook dit jaar weer onder voldoende belangstelling werd ingehaald. vaar in dat we met elkaar gaan inslapen.Daar geloof ik nou to taal niéts van! Ook het andere nummer van deze krant, aan gaande Ds. P. las ik met instem ming. U merkt: ik ben een weinig kritisch mens, behalve wanneer het om duidelijke ketterijen gaat (in woord op de kansel of in geschrift). Vooral dit, komend uit de mond van Ds. P. las ik met grote instem ming: „Blijft U als gemeente trouw aan de kerk en de belijdenis". Ik vond het niet meer dan fatsoen lijk om éven, in de geest als hierbo ven onder woorden gebracht, te reageren. „J.W.". wordt bedankt voor toezending van twee kranten. U moet er niet in lezen (wie ben ik?) een verkapte reclame voor de V.V.V. in Holten en vakantie adressen. Bedoeld is een hartelijke, openhartige reactie op wat mij en mijn gezin als „leesvoer" werd toe gezonden. Ik heb wel eens minder leesbare en minder mijn instem ming oproepende artikelen gele zen. Met dank voor plaatsing in dit blad! Eveneens met vele harte lijke groeten voor velen, die wij in de afgelopen 15 jaar hebben mogen leren kennen als vriendelijke men sen, wonnend in en rondom Holten. F. de Jonge Stationsstraat 18 3371 AX H.'VELD- G'Bam, Tel. 01846- 27 96. Sint als u straks in Holten komt, dat duurt nog enkele dagen. Dan wil ik u voor vele mensen, aan hen te denken vragen. Voor de politie die zoo vaak, heel zwart wordt aange duid en juist van hen gaat zooveel goeds voor medemensen uit. Ja, Sint wilt u een klein bewijs? ik stond een keer zo koud als ijs te schuilen voor de regen, prompt kwam mij het busje met de politie tegen. Ze stopten, zeiden kom maar vlug en brachten mij naar huis terug. En ook de postboden bedenken, die altijd goed hun aandacht schenken aan pakje of brief, al is 't adres ook slecht 't Komt altijd op de juiste plaats terecht. Wij leven hier in overvloed, terwijl men elders heng'ren moet Sint voed hen in hun grote nood en red ze van de hongerdood. We moeten allen daarvoor geven, ze hebben recht op een beter leven. Breng ons wat minder in de schoen, om het wel in de derde wereld te doen. Breng vrede tussen alle Ieren, geen slachtpartijen meer als dieren. Oh! ik. zou zoo heel veel willen vragen, bovenal elkaar wat meer verdragen. En dan mijn allergrootste wens, waarom als knecht de zwarte mens. Zwarten zijn altijd de knechten, dat zou ik zoo graag willen aanvechten. Kies nu eens blanke Pieten uit. niet altijd met een donkere huid. U kunt het toch met hen prooeren om minder te discrimineren B.C. de Haas-Boekbinder Holten 17 november Volledige verzorging van begrafenis en crematie, ook voor niet-verzekerden. Vervoer binnen en buiten Nederland. Dag en nacht bereikbaar. Verzekering tegen alle begrafenis- en crematiekosten, ook voor N - bejaarden, zieken en invaliden. verzekert èn verzorgt de uitvaart HOLTEN: H. Koopman. Deventerweg 4. tel. 05483-1920. (Aanspreker en beheerder ..Memento Mori") Aula - Reilinksweg. tel. 05483-3237. J. Aaftink. Burg v.d. Borchstraat 3, tel. 05483-1955. H.A.G. Meerman-Wibbelink. Boschkampsstraat 10. 05483-2171. op een uiterst plezierige wijze ver richten en breed inzetbaar zijn. Grote waardering had de heer Prak ook voor de grote ervaring van de jubilaris en de deskundigheid waarmee hij de technische appara tuur, waarmee de werkzaamheden moeten worden verricht, bedient. Hij overhandigde de heer Linde als dank namens het personeel een ge schenk onder couvert en sprak de wens uit dat Linde nog vele goede arbeidsja ren bij de gemeente mag hebben. Met een kort dankwoord bedankte de jubilaris de sprekers voor de vriendelijke woorden en ziun colle ga's voor de door hem ondervonden plezierige samenwerking. Hierna was er gelegenheid de jubilaris en zijn vrouw met dit jubileum geluk te wensen en onder het genot van een hapje en een drankje nog wat na te praten. Zondag 29 november. 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wip- pert" (zie adv.); 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv). Dinsdag 1 december. 19.30 uur: Grandioze verwerping Supp. club S.V. „Holten" ten bate van de jeugd in zaal „Vosman" (zie adv.); 20 uur: Bijeenkomst Hervormde Vrouwengroep Dijkerhoek in ge bouw ,3etharüë". Onderwerp „Opvang in pleeggezinnen". Vrijdag 11 december 20.00 uuur: 2e Klaveijasavond comp. '81-'82 ZW „Blauw Wit" in clubhuis Sportpark „Meermans kamp". Dinsdag 15 december 14.30 uur Kerstmiddag Bejaarden sociëteit „Holten" in gebouw „Ire ne" Woensdag 16 december: 19.30 uur: Jaarlijkse ledenverga dering Usclub „De Noordpool" in hotel „Vosman" Donderdag 17 december: 20.00 uurBijeenkomst afd. Holten v.d. Chr. Plattelandsvrouwen Bond (C.P.B.) in „de Kandelaar" Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 ■IIKH za. 9.00-12.00 Tel. 15413-18<7 koopavond Goor Regit! 15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Iel 85471-2214 SIllllUllll 24 ARTS J. A. H. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-35 53. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Zr J. Roelvink, Rielerweg 148, Deventer, tel. 05700-2 10 89 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijk verpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur St. Kruiswerk, Gaarden- straat31, tel. 14 36. TANDARTS H. Scheffer, Prinses Juliana- plein 12, Goor, tel. 05470-25 00. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS: W. C. W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dags van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaarden- straat31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 35 63. Open bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 12 01 of 1 65 17. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk: Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienst verl. Midden- Overijssel": Gaardenstraat 29, tel. 05483-27 84. Maatschappe lijk werk gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 18 14. Politie: tel. 13 53 en 26 55. Na i 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer: Tel. 0011 (Dag en i nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3