Aan Sint Maas, via de scfcoen van het college van burgemeester en wethouders 1 HOLTENS NIEUWSBLAD Ruim 400 bezoekers genoten van gevarieerd programma Jubileumconcert Holtens Mannenkoor NEDERLANDSE BOND PLATTELANDSVROUWEN HIELD COURMET-AVOND J NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema tel. 05720-2786 Red. adres Smidsbelt 37 tel. 05483-3803 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14. tel 05483-1356 D.J. Mondeel Verzetstr. 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-30 22 Advertenties. Schouwburgplein 7. Almelo, tel. 05490-16666 lbonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 26 november 1981 - 33e jaargang - nr. 48 Per één juli was er een facature en met ingang van één _\oktober werd adjudant van de rijkspolitie de heer G.W. \\0berink afkomstig van de rijkspolitie in Tubbergen als groepscommandant van de groep Holten aangewezen. De officiële installatie vond afgelopen week plaats in de raad zaal van het gemeentehuis, onder belangstelling van er g veel geüniformeerde collega's en met als gastheer burge meester W.LF.C. ridder van Rappard. De officiële installa tie was in handen van de commandant van het district Zwolle kolonel CH. Honcoop. „Van Noord naar Zuid en weer terug en met als laatste standplaats Tubbergen zou ik de heer Oberink afwillen schilderen als een idealistisch en zwervend man", aldus de heer Honcoop. „Dat echter al de omzwervingen met een gericht doel zijn gemaakt blijkt uit de goede staat van dienst die de heer Oberink achter de rug heeft. Ik heb hem in '76 leren kennen en vanaf die tijd zijn beoordelingen opgemaakt. Ik moet bekennen dat hier een stijgende lijn in is te ontdekken, mede dankzij de mengel moes van eigenschappen die zo goed een totaalbeeld karak teriseren van „de figuur Oberink". Iemand met een open menselijk gezicht naar de samenleving", aldus de heer Honcoop. wmamm Burgemeester van Rappard sprak na de installatie door de heer Hon coop, zijn bezwaren uit ten aanzien van de op handen zijnde reorgani satie met het oog op de nieuw in te voeren wet. „De invloed van het openbare ministerie neemt toe, ten koste van bestuur en burgemees ter. Deze verschuiving van be voegdheden en verantwoordelijk heden, waardoor de invloed van de raad op de tocht zou komen te staan vind ik een kwalijke zaak", aldus de burgemeester. Samenwerking Mr. J. Buttinger, substituur-oföcier van justitie te Almelo benadrukte het belang van goede samenwer king in het opsporingsbeleid. „Een groepscommandant van politie is direct betrokken bij strafzaken en bevordert daardoor doelmatig-en rechtmatigheid". Burgemeester Smal van Tubber gen gaf aan trots te zijn op de benoeming van de heer Oberink tot groepscommandant in Holten. „Tact en diplomatie gaan bij de heer Oberink hand in hand en beide zijn prima eigenschappen bij het uitoefenen van zijn taak". Op perwachtmeester R. Bergman sprak namens de groep Holten zijn felicitaties uit in de richting van de heer Oberink. „Welkom in kring drie (Raalte, Wije, Holten, Diepen veen). Met z'n allen moet het moge lijk zijn de politiezaak aan te kun nen", aldus de heer Bergman. Als zijnde de laatste spreker in de rij sprak de heer Oberink zijn ge- noegen uit over de aanwezigheid E.H.B.U. van zo erg veel bekende gezichten. „Functioneren als groepscom mandant in Holten, een relatief kleine gemeente (kleinschaligheid) spreekt me bijzonder aan. Ligging, de rijkheid aan natuurschoon, maar ook met het oog op de zonen, de aanwezigheid van een Scholen gemeenschap, waren doorslagge vend bij het bepalen van onze keus. Ik hoop zo snel mogelijk mijn do micilie in Holten te hebben en zo doende Holtenaar onder de Holte naren te worden. Directe kontak ten met de plaatselijke bevolking vind ik van groot belang', aldus de heer Oberink. „Dank aan het ge meentebestuur en dank aan mijn huidige collega's die het mogelijk maakten met een schone lei van start te gaan". Nieuive groepscommandant G.W. Oberink wordt tijdens zijn installa tie in Holten gelukgewenst dooor Districtscommandant kolonel De EIÏBO-inzameling ten bate van een caravan bracht de afgelopen week een bedrag op van 7880 gul den. Het prachtige bloemstuk dat vrij dagavond prijkte op de preekstoel in het kerkelijk centrum „De Kan delaar" was geen geschenk voor het Holtens Mannenkoor dat die avond haar vijfjarig bestaan vierde maar voor het echtpaar Bert van Jaarsveld en Ineke van Jaarsveld-Kevelam te Apeldoorn dat die dag werd verblijd met de geboorte van een derde zoon. Koorvoorzitter Wim Jansen maakte dit in z'n openingswoord bekend en het spontane applaus dat toen volgde was een felicitatie voor Bert en Ineke. De voorzitter sprak verder een woord van wel kom tot de genodigden en uitte zijn vreugde over de grote belangstel ling. „H.M.K." opende het jubileumcon cert met Psalm 42 (1 en 7) van Cl. Goudimel (bew. dir. van Jaarsveld) De mannen deden dit uitstekend en wekten hiermee beloften voor het verdere repertoire die volledig werden ingelost Het tweede werk dat werd uitgevoerd was „Popule Meus" van de Palestrina De com ponist heeft het de vocalisten in dit werk met repeterende accoorden op Latijnse tekst niet gemakkelijk gemaakt maar het koor kwam hierdoor niet in moeilijkheden. En gave vertolking die beloond werd met een warm applaus! Nadat Johan Hondebrink, trom pettist Overijssels Philhamonisch Orkest (O.Ph.O) met orgelbegelei ding van dirigent van Jaarsveld op sublieme wijze „La Majesté" ten gehore had gebracht zong het koor met aan het orgel Michel Hinnen het bekende „Cantique de Noël" van A. Adam. De mezzo-sopraan Anja Luyt die wij ook beluisterden op de „generale" zong de soli weer zuiver maar nu toch(té) beschei den. Nóg niet voldoende vertrou wen in eigen kunnen! Het mannenkoor zong hierna uit de „Deutsche Messe" van Fr. Schu bert „Wohin soil ich mich wenden" en „Ehre sei Gott in der Hohe" Beide misdelen werden a capella in het Duits goed gezongen met voor uitspraak een ruim voldoende. Na dat trompettist Hondebrink, ge heel in overeenstemming met de wensen van de componist, „Bist du bei mir" had gespeeld vervolgde het koor met „O, Heer die onze Vader zijt" (Liedboek 463) van J. G. Whitter en het bekende „King all Glorious" van Vail. In het Liedboek-lied kwamen de mannen lichtelijk in de problemen. De zui verheid was niet helemaal je van het maar gezien de vele halve toon- schreden wordt hun dat graag „vergeven". De sopraan Frouwke van Lenthe zong in Vail's schepping heel ver dienstelijk de soli maar was even als de mezzo-sopraan toch té be scheiden. Beide dames staan ech ter nog aan het begin van hun „zangcarrière" en we zullen onget wijfeld in de toekomst nog van hen horen. Na de pauze zong het koor „The Three Bell's" van Villard (bew. van dirigent) het bekende „Slaven koor" uit de opera „Nabucco" van Guiseppe Verdi. Bij de presentatie van beide werken werden de man nen op de piano zeer bekwaam be geleid door Erna Fransen Als slot- numer van de zeer geslaagde avond had dirigent van Jaarsveld een ge lukkige keus gedaan in de „Rhein- lieder" potpouri van Parten. De mannen zongen echt uit volle borst, gingen zo af en toe wel es iets over de schreef maar de totale inzet en het enthousiasme van dirigent van Jaarsveld was hieraan „mede schuldig". Heerlijk om naar te luis teren! Het applaus dat nadat dit nummer losbarstte was niet alleen een blijk van waardering maar er klonk ook in door de roep om een toegift waaraan het koor (graag) voldeed met het prachtige „Land of Hope and Glory", ((sopraansoli Frouwke van Lenthe). Aan het jubileum-concert werd medewerking verleend door het Twents Mandolineorkest. Het en semble speelde op voortreffelijke wijze een 8 tal nummers w.o. be kende melodieën uit de beroemde operette „De Vogelkoopman" van Carl Zeiler en „Neapolitansches Standchen" van Winkler. Het or kest oogste vele malen een ver diend In de pauze speelde er in de Ontmoetingsruimte van het kerke lijk centrum een salonorkestje o.l.v. Bert van Jaarsveld. Koor- voorzitter Wim Jansen dankte voor de belangstelling en de medewer king en overhandigde een boeket bloemen aan de sopraan-solisten, Erna Fransen, trompettist Johan Hondebrink, de dirigent van het Mandolineorkest de heer Paul de Heer en aan dirigent Waarde Sint, Wij kunnen ons goed voorstellen dat het krantebericht over het insmeren van de regenpijpen met een glijmiddel Uw verontrusting heeft gewekt. Wij haasten ons U de verzekering te geven dat wij hiermee geenszins zouden willen aantonen dat Uw komst naar Holten niet gewaardeerd zou worden en dat wij U op deze wijze ook niet „buiten de schoorsteen" zouden willen houden. Integendeel! Uvr komst naar Holten stellen wij als steeds zeer op prijs. Teneinde Uw verontrusting enigszins weg te nemen en het arbeids voorwaardenoverleg met Uw Pietenbond, de B.V.Z.P., niet te frustreren willen wij U de volgende toelichting niet onthouden. Niet alle regenpijpen worden van dit glijmiddel voorzien. Alleen de regenpijpen van openbare gebouwen, bijvoorbeeld scholen en gymza len zullen alszodanig behandeld worden, zodat Uw zwarte Pieten in staat zijn en blijven alle kinderen thuis te verrassen via de schoorsteen. Nu zult U direkt opmerken dat ook de schoolkinderen steeds door U. bezocht worden Dat is waar, maar ons glijmiddel behoeft hier geen belemmering voor te zijn, omdat ons bij navraag is gebleken dat U gedurende lange reeks van jaren de goede gewoonte hebt alle scholen persoonlijk met een bezoek te vereren. Cadeau's behoeven daar dus niet via de schoorsteen afgeleverd te worden. Bovendien willen wij u er op attenderen dat dit glijmiddel uitstekende diensten kan bewijzen als een van Uw pieten per ongeluk toch op een schooldak verkeert en ontdekt door passerende kinderen. Hij kan dan buitengewoon snel van het dak naar beneden glijden en zich toch nog ongezien uit de voeten maken. Op deze wijze menen wij toch een bijdrage geleverd te hebben aan de uitdrukkelijke wens van de B.V.Z.P. om haar leden zoveel mogelijk privacy te verschaffen; een argument waarmee U in het Georganiseerd Overleg veel bijval zult oogsten! Tenslotte kwam bij ons even de stoute gedachte op, maar die hebben wij even snel van ons afgezet, dat het overigens zeer gewaardeerde bezoek van Uw Pieten, misschien wel de oorzaak zou kunnen zijn van de vernielingen aan regenpijpen en dakgoten. Deze gedachte hebben wij inderdaad snel verlaten omdat wij weten dat in het Zwarte Pieten Opleidings Centrum te Spanje (het Z.P.O.C.) juist veel aandacht aan deze problematiek wordt besteed. Wij hopen U met deze brief enigszins gerust gesteld te kunen hebben en zien vol verwachting uit naar Uw cadeau's in onze schoenen. Burgemeester en wethouders van Holten, W.L.F.C. Ridder van Rappard, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris. Dinsdag 17 november j.l. hield afd. Holten van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen, haar maande lijkse bijeenkomst in zaal „Vos man". Voor deze avond had Cen- tramarkt Dikkers een gour- met^party georganiseerd, wat er bijzonder feestelijk uitzag. In haar openingswoord heette de presidente, mevr. F. v.d. Wijk- Oomkens, allen hartelijk welkom speciaal de heer Dikkers, met zijn medewerkers-slagers. De presi dente deelde mede, dat de collecte voor geestelijk gehandicapten f4.920.75 had opgebracht. Zij be- UIT HET POLITIERAPPORT Op 20 november vond een aanrij ding plaats met lichte schade, de oorzaak was niet geheel duidelijk, doch vermoed wordt dat één van de bestuurders lichtelijk de binnen- bocht genomen heeft, wat de aan rijding tot gevolg had. Op 21 november is de bromfiets can G.S. uit Holten bij de O.A.D.- garage vernield, de trappers waren gesloopt en de bougiedop was los gemaakt. Op 23 november waaiden enkele bomen om als gevolg van de storm die 's avonds woedde, er waaide een boom op de oude Larenseweg en op de Blikkertweg. dankte alle collectantes hartelijk. Vervolgens deed mevr. Nagel- hout-Klyzing verslag van de lande lijke algemene vergadering te Utrecht j.l. 3 november. Mevr. Veltkamp-Lievestro las hierna de notulen voor. De heer Dikkers stelde vervolgens zijn medewerkers voor en wenste allen een smake lijke avond toe. Wat precies „gour met" betekent, vertelde de heer Siemerink, die ook de algehele lei ding van deze gourmet-avond had. Het duurde niet lang, of het gesis van de diverse vleessoorten was te horen. De tafels waren bijzonder feestelijk gedekt en de stemming zat er goed in, U ontvangteer! fraaie'y alsueen. Gebruik deze Naam Adres Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Woonplaats: Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half jaar/per jaar.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1