2wak Blauw Wit kansloos :egen Markvogels Resultaten Blauw Wit Programma Sporthal 't Mossink' Zege Daventria verdiend doch geflatteerd Schakers uit bekerstrijd Kampioen f HOLTENS NIEUWSBLAD Nieuwe afdeling ballet s.v. Bato Programma Paalman winnaar oriënteringsrit badmintonclnbholten St. Nicolaas bij s.v. Holten SENIOREN .Holten' 26 NOVEMBER 1981 - PAG. 17 zwak spelend Blauw Wit wist echts de eerste helft redelijk irtij te geven aan de gasten uit ;elo. Te weinig inzet van een ital spelers en mede daardoor te aak balverleis reeds in de op- uwfase van de aanval, waren Ie de oorzaak van de geringe tkracht van Blauw-Wit. Dit lauw-Wit, voor het eerst spelend een fonkelnieuwe out-fit ge- ionken door mede-oprichter de Aanstoot van café-restaurant ,de Poppe", kon deze middag dan geen potten breken. eerste vijftien minuten van de 'edstrijd leken een indicatie te ge- -en voor een leuke partij voetbal twee aanvallende ploegen. Zo el spits Buursink van „de Vogels" als gelegenheidsspits Jan Paalman j/an Blauw Wit stelden de keeper de tegenpartij op de proef. Echt waarlijk konden de Blauw- tten nog niet worden en het was an ook een flinke domper voor de [oltenaren toen in de 20e minuut ;n terugspeelbal van laatste man Gerrit Paalman niet meer door doelman v. Dijk verwerkt kon wor- den, waarna de attent toelopende jwijsbeek geen moeite had de bal in het lege doel te plaatsen (0-1). Het prikkelde Blauw-Wit en even leek het erop dat het terug zou komen. Maar zowel schoten van Jan Prun- tel als van Jan Verveda misten de juiste richting. Evenzo de afron ding van Jan Paalman na een goede solo. Enkele minuten vóór rust was het echter Markvogels dat beslissend afstand nam. Een snel ler counter over links werd door de inkomende Wijsbeek hoog op springend voortreffelijk ingekopt (0-2). En nadat trainer Scholten direct na de thee twee wissels in de achter hoede van Blauw-Wit noodged wongen door blessures moest doorvoeren (Henry Stam en Teun Schuppert kwamen voor Gerrit Paalman en Henk Bolink binnen de lijnen), was het hek helemaal van de dam. En terwijl de organisa tie in de achterhoede bij tijd en wijle helemaal zoek was, werd er op het middenveld een verloren strijd ge streden. Met direct een temporijk voetbal werd Blauw-Wit onder druk gezet. De beloning voor „de Vogels" kwam reeds in de zesde minuut van de tweede helft toen na een voorzet op links midvoor Buur sink ongehinderd kon inschieten (0-3). Tien minuten later was het wederom raak voor „de Vogels". In een goed opgezette aanval over di verse schijven werd de Blauw-Wit achterhoede uitgespeeld waarna Verseput de zaak afrondde. (0-4). De tegenstoten van Blauw-Wit werden schaars. In de 28e minuut wist Richard Beldman op aange ven van Gerard Aanstoot de eer nog te redden voor Blauw Wit. Op zijn schuiver was de overigens goede Markvogels-doelman kans loos. (1-4). Dat de score uiteindelijk niet hoger uitviel in het nadeel van de Holtenaren, was meer te danken aan het falen van de Markvogels- voorwaartsen, dan dat het de ver dienste van Blauw Wit was. Naar Boswinkel. Zaterdag om 14.30 uur begint Blauw Wit in Enschede aan de las tige uitwedstrijd tegen rode lan taarndrager Boswinkel. We wagen ons niet aan een voorspelling. Door café-restaurant „De Poppe" werd aan het eerste elftal van de Z.V.V. ,J5lauw Wit" een compleet sporttenue aangeboden Rechts op de foto met Blauw Wit- vaantje", de heer Bets Aanstoot (Bets van de Poppe) mede- oprich ten van Blauw Wit De sportver..„B.A.T.O." gaat haar aktiviteiten uitbreiden met een af deling ballet voor meisjes in de leeftijd vanaf ca. 10 jaar. Aanvang der lessen: maandagavond 18.30-19.30 uur 7 december a.s. in het gym.lokaal a.d. Tuinstraat, kontributie f6.- per maand. Voor nadere informatie kunt u zich wen den tot het secretariaat van s.v. Bato, mw. Eggink-ten Velde, tel. 2000. Kampioenshond: De Mechelse herder „Lessie van de Oudenak ker" van de heer Johan van der Stouw, Bushofstraat, werd op de grote Nationale tentoonstelling „de Winner" in Amsterdam kam pioen in de „Open klasse". Een prachtig succes Proficiat! De M.A.C. „De Holterberg" organi seerde zondag de 7e en tevens voor laatste oriënteringsrit in dit sei zoen. Er namen aan de rit die was Uitgezet door de clubleden Henk en Jan Paalman en Dinant Pekkeriet 57 automobilisten deel die vol lof waren over het parcours (plm. 40 im.) dat moeilijk was maar toch erg plezierig om te rijden. Goed gedaan uitzetters! De vele prach tige prijzen werden in de cantine van camping „De Holterberg" (Veneklaas) uitgereikt door club- jvoorzitter Dirk J. Schooien. De uit slag: A klasse: 1. M. L. Paalman, Eefde 88 strp., 2. M. A. Veldhuis, Wijhë 97 Urp., 3. J. Luyten, Hengelo (G) 98 'strp. B-klasse: 1. E. KI. Teeselink, Hol ten, 231 strp. C-klasse: 1. J. Timmers, Almelo, 67 'strp. 2. J. A. Oude Nijhuis, B'broek 67 strp. 3. Jan Tulier, Holten, 70 'strp. 4. J. D. Vincent, Holten, 120 strp. p-klasse: 1. Eshuis, Almelo, 66 strp., 2. Mentink, Haaksbergen, 98 .strp., 3. G. Nijland, Holten, 109 'strp., De 316 strafpunten die les de iLange (Rijssen) bij elkaar „puzzel de" waren goed voor de poedelprijs. De laatste oriënteringsrit in dit sei- Izoen is gepland op zondag 27 de cember. Vorige week donderdag is het Hol- tense schaakviertal er niet in ge slaagd zich te plaatsen voor de vol gende ronde van de strijd om de SBO-cup. De loting had voor Hol ten de sterkst mogelijke tegen stander opgeleverd, namelijk HSC uit Hengelo, een club die vorig jaar nog in de landelijke kompetitie speelde. Toch gaven Rietman, Ge- rvedink Nijhuis, Van der Knaap en Scheperman goed partij en waren zij beslist niet de mindere. De eer ste twee zagen beiden een remises telling op enigszins ongelukkige wijze toch nog in verlies overgaan, terwijl op de borden drie en vier de winst naar Holten ging omdat Scheperman een toreneindspel won en Van der Knaap de tijdnood van de tegenstander goed uitbuit te. De stand werd dus 2-2, en in zo'n geval zegt het reglement dat er dan vluggertjes van 5 minuten per per soon moeten worden gespeeld. Ook hier achtervolgde domme pech de Holtenaren en werd het wederom 2-2. Een tweede en laatste vlugger- ronde bracht uiteindelijk de voor Holten onverdiende 3-1 nederlaag en uitschakeling voor de beker strijd. Interne kompetitie In de negende ronde hield Ton van Oijen Middelink netjes op remise. Rietman kon daar echter niet van profiteren om zijn achterstand op de koploper te verkleinen, want ook hij kwam niet verder dan re mise tegen Dinant van Beek. Sche perman had aanvakelijk veel moeite met Van Lindeberg, maar won toch dankzij een wanhoop- saanval. Wim van Oijen offerde tegen Hage twee stukken tegen vijf pionnen, maar kreeg onvoldoende kansen. Ten Brinke had weinig moeite met een falende Van Rijs sen. Schipper verraste Van der Knaap met een uitstekend paar- deoffer, maar ging later ten on rechte dameruil uit de weg en ge raakte in een mataanval verstrikt. De Vries leek aanvankelijk Van Calcar te gaan verslaan, maar het plotseling weggeven van een stuk betekende het keerpunt van de partij. Bertus van Beek tenslotte begint de vorm weer terug te krij gen; Roele was dit keer zijn slach toffer. De uitslagen waren: T. van Oijen-J. W. Middelink 1/2-162, D. van Beek-W. Rietman 1/2-1/2, T. van Lindenberg-J. E. Scheperman 0-1, M. Hage-W. van Oijen 1-0, H. G. ten Brinke-W. K. van Rijssen 1-0, J. Schipper-D. A. van der Knaap 0-1, J. C. Roele-B. van Beek 0-1, J. G. M. van Calcar-J. de Vries 1-0. Uit zeer goede bron hebben wij vernomen dat de goedheilig man uit Spanje (bij ons beter bekend als St. Nikolaas) samen met zijn meester-knecht (Zwarte Piet) op 5 december, dat is zijn verjaardag, een be zoek zal brengen aan het club gebouw van de SV Holten. Bij deze nodigen wij alle pupillen van de SV Holten uit om dit bezoek bij te wonen. Op deze ochtend zullen wij ook een aan tal tekenfilms tonen van be kende tekenfiguren. Kom dus allemaal en dan wordt het een gezellige ochtend. Ouders u kunt uw kinderen om plm. 9.S0 uur afzetten. Het hele gebeuren is plm. 12.00 uur weer afgeslo ten dus kunt u ze weer ophalen. Door het wisselvallige weer en ter rein afkeuring is de regelmaat van spelen verstoord en dientenge volge zit Al in een moeilijke perio de. Uitwedstrijden zijn in deze fase bijzonder moeilijk. De tegenstan der van afgelopen zaterdag was Haarle Al dat in totaal tot nog toe 5 punten verzamelde maar allemaal in thuiswedstrijden. Al na 30 se conden stond Blauw Wit met 1-0 achter toen een voorzet van Haarle, die door de laatste Blauw Wit man verkeerd werd geraakt en onhoud baar in de linkerbovenhoek ver dween. Blauw Wit was hierdoor mentaal zwaar aangeslagen en zwoegde om haar in eigen spel te komen. Na 20 minuten werd over links de verde diging uitgespeeld en Haarle kwam net een droge schuiver op 2-0. Na deze treffer liep het bij Blauw Wit beter. Er kwamen kansen en bij een van de vele schoten liet de Haarle doelman de bal glippen en was de attent reagerende Henry Kolkman er metéén bij om de bal over de doellijn te werken (2-1). Vlak voor rust moest Evert Vruggink wegens een zware spierblessure het veld verlaten. Hij werd vervangen door Gerard Meijerink. In de rust wer den door de trainer enkele tacti sche aanwijzingen gegeven en Blauw Wit nam na de hervatting meteen het initiatief. Er kwamen goede kansen (2x) voor Henry Tha- len maar hij schoot helaas naast. Het was Gerard Meijerink die met een bekeken passeerbal Blauw Wit langszij bracht (2-2). Vijf minuten later kwam Haarle weer op voorsprong toen een di recte vrije trap onhoudbaar werd ingeknald. Inplaats van collectief te blijven voetballen gingen, be halve de verdediging, alle Blauw Witters op de individuele tour eri kwamen de gastheren bij fout te rugspelen op 4-2. Wanneer Blauw Wit als eenheid was blijven spelen had er zeker een puntenverdeling ingezeten. MARKVOGELS Al-BLAUW WIT A2 Blauw Wit A2 heeft in de uitwed strijd tegen Markvogels een zware nederlaag geleden. Het eerste kwartier speelde A2 sterk met bij zonder goed samenspel maar toen na het plm. 20 minuten op een wat ongelukkige wijze 1-0 werd raakte A2 van slag en wisten de gastheren de stand op te voeren tot 3-0 John Landeweerd probeerde met harde schoten 3-0. Na de thee kwam A2 sterk terug tot 4-3 (doelpunten van John (2x) en Rudi Drenth maar toen tien minuten voor tijd Rudi moest uitvallen en A2 met tien man verder moest (geen reserve achter de hand!) drukten de vogels door en wonnen met 7-3. BLAUW WIT D2-SOS D3 Onder goede weersomstandighe den maar op een erg drassig veld kostte het D2 weinig moeite om in Hellendoom van SOS te winnen. De forse 8-2 kwam tot stand door doelpunten van Gerald Jansen (5x), Gerard te Brake (2x) en Henk Ooi bekking (lx) Holten I - Netwerk I 5-3 BCH I heeft de eerste helft van de competitie afgesloten met een overwinning op het op de tweede plaats staande Netwerk I uit Hafc- tem. Door dit resultaat staat het team nu op een gedeelde tweede plaats. De herenenkelspelen van Frans van Gennep en Hans Zuethoff gin gen verloren, de dames Willy van Gennep en Rikie Dekker wonnen hun partij zodat de stand weer ge lijk werd. Ook de beide mixed par tijen werden door Holten gewon nen; de dubbelspelen moesten de beslissing brengen. De heren slaagden er niet in tot winst te komen, de dames daarentegen speelden een goede partij en won nen. Eindstand 5-3 voor Holten I. Holten II - NOP 11-7 Van Holten II minder goede berich ten; het tweede team leed een fikse nederlaag tegen NOP II uit Emme- loord ondanks de inspanningen van Jan Jacobs, Eddie Willemink, Ria Groeneveld en Rini Verburg. Slec.hts Eddy Willemink wist zijn partij te winnen en was de eind stand 1-7. Voor de rust een wat stroef draaiend Blauw Wit, dat een leider miste op het middenveld. Men voetbalde eigenlijk niet, maar nam veelal elke bal gelijk op de pantof fel. Van weerszijden enkele goede mogelijkheden maar geen treffers. Vlak voor rust kwam Blauw Wit toch nog op 1-0 door Harry die een van de lat terugspringende bal, uit een vrije trap van Mannes Potman, onhoudbaar inknalde. Na de rust kwam good-old Jan Lohuis in het veld en het ging allemaal wat rusti ger bij Blauw Wit. Er kwamen en kele goede kansen maar de boys- Senioren: Boswinkel 1-Blauw Wit 12.30 u. V. 13.00 u. Hulsense B. 3-Blauw Wit 2 2.30 u. V. I.30 u. Blauw Wit 3-DES 5 2.30 u. DES 7-Blauw Wit 4 12.45 u. V. 11.45 u. Blauw Wit 5-Hulsense B. 5 12.45 u. Blauw Wit 6-Enter V. 7 12.45 u. Junioren Blauw Wit Al-Hulz. Boys Al 2.30 u. Blauw Wit A2-Sp. Rijssen A2 12.45. DES Bl-Blauw WitBl 2.30 u. 1.30 u. Hulz. Boys Cl-Blauw Wit Cl 11.00 u. 10.15. Hector C5-Blauw Wit C2 12.30 u. II.30 u. Pupillen P.H. D2-Blauw Wit Dl 10.00 u. V. 9.15 u. SWN D5-Blauw Wit D2 9.30 u. V. 8.45 u. OND4-BlauwWitD310.00 u.V. 9.15 u. Blauw Wit El-WW El 10.00 u. RKSV Fl-Blauw Wit F110.00 u. V. 9.30 u. Zaterdag 09.00-12.00 Hockeyclub Holten 12.00-18.00 Zaalhandbalcompetitie N.H.V. 18.00-19.15 Zaalkorfbalcompetitie K.N.K.V. 20.00-22.30 Touwtrekvereniging O.K.I.A. Zondag 09.00-10.00 Zaalvoetbal, S.M.R. de Zessprong. 10.00-11.00 Zaalvoetbal, J. A. Luggenhorst 11.00-12.00 Zaalvoetbal, dames s.v. Holten 12.00-19.00 Zaalhandbalcompetitie, N.H.V. Maandag 08.10-15.30 Scholengemeenschap 20.30-23.00 Badmintonclub Dinsdag 08.10-15.30 Scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 22.30-23.30 z.v.v. Blauw-Wit '66. 16.00-18.30 instructielokaal-St. SoCuWe. Woensdag 08.10-15.30 Scholengemeenschap 16.00-17.00 s.v. Holten, afd. handbal 17.15-19.00 z.v.v. Blauw-Wit '66 19.00-23.00 Badmintonclub Donderdag '08.10-16.30 Scholengemeenschap 17.00-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.00 Zaalvoetbal, All Stars Vrijdag 08.10-15.30 Scholengemeenschap 16.00-18.30 Hockeyclub Holten 18.30-23.00 Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde wee keinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur. Senioren: ABS I-Holten I 14.30 uur. Tubanters 3-Holten 2 11.00 U. V. 9.45 u. Holten 3 is vrij. Holten 4-Haarle 3 10.00 u. Haarle 2-Holten 510.00 u. V. 9.00 u. Holten 6-RKSV 2 10.00 u. Omhoog 2-Holten 7 10.00 u. V. 9.00 u. PH 11-Holten 8 11.45 u. V. 10.45 u. Holten 9-PH 13 10.30 u. Wierden 6-Holten 1010.00 u. V. 9.00 u. Holten 11-SDOL 6 10.30 u. Junioren Holten Al-Hector Al 2.30 u. Holten A2-RKSV A2 2.30 u. SVZW A2-Holten A3 2.30 u. vertrek 1.45 u. Hector Bl-Holten BI 2;30 u. vertrek 1.30 u. Holten B2-Twenthe B3 2.30 u. Omhoog B2-Holten B3 2.30 u. ver trek 1.45u. Holten Cl-MW'29 Cl 1.00 u. VESOS Cl-Holten C2 11.30 u. ver trek 10.45 u. Holten C3-Enter V. C3 l.OOu. Pupillen Holten Dl-D.E.S. Dl A. 12.00 u. S.V. V.N. D3-Holten D2 A. lO.OOu. V. 9.15 u. Holten D3-S.V.V.N. D4 A. 12.00 U. Hector D4-Holten D4 A. 10.00 u. V. 9.15 u. Excelsior El-Holten El A. 10.15 u. V. 9.30 u. Hólten E2-Wierden El A. 11.00 u. Enter E3-Holten E3 A. 11.00 u. V. 10.15 u. Holten Fl-Twenthe F1 A. 11.00 u. Twen the F4-Holten F2 A. ll.OtiU. V. 10.15 u. £2222 goaiie lounae Klasse en wist doel punten te voorkomen. De gasthe ren kwamen tegen de spelverhou- ding in op 1-1 toen Dick Schipper de bal tegen de hand werd gescho ten. (aangeschoten hands). De scheidsrechter zag het anders en gaf strafschop die voor doelman Aaftink onhoudbaar was. Direct hiema kwam Blauw Wit toch weer op voorsprong door J. Bieman (2-1) en waren er mogelijkheden om ver der uit te lopen maar de kansen werden niet benut. Het laatste kwartier gaven de boys de (voetbal) toon aan, maar Blauw Wit bleef vakkundig overend. De wedstrij HOLTEN- DA VENTRIA was met name de eerste drie kwartier van uitste kend gehalte. Trainer Oude Roe link had Daniel Saamangun bui ten de ploeg gelaten, waardoor André Dekker was opgeschoven was naar de linksbuiten plaats. Hierdoor ontstond duidelijk meer krachtevenwicht tussen de linies. Wim Schooien had zijn ver trouwde linksback plaats weer in genomen. De inbreng van André op links leidde ertoe dat HOLTEN aanvallend duidelijk aan kracht had gewonnen. Het was daarom jammer dat dit experiment na on geveer 40 minuten spelen moest worden beindigd door een bles sure van de uitstekend spelende Jan van Mullum, waardoor André Dekker weer terug moest vallen naar het middenveld. De HOLTENSE achterhoede liet teveel steken vallen om een vol doende te kunnen scoren. De eerste helft gaf een uitstekende partij voetbal te zien. met twee aanval lende elftallen, die elkaar ook tech nisch in evenwicht hielden. In de 7e minuut noteerden we een goed schot van Henry Bronsvoort, dat door de uitstekende keeper van Daventria corner werd gewerkt, terwijl André in de 20e minuut een voorzet van rechts ineens op de schoen nam, waaruit eveneens slechts een corner ontstond. Na een half uur spelen werd een zwak moment in de Holtense ach terhoede de inleiding tot het eerste doelpunt. Aanvankelijk keerde Schooien de bal nog op de doellijn, maar uit de rebound lag de bal sneller in het net dan de achter hoede van Holten reageerde. In de 40e minuut had Nico Labobar na goed aangeven van Henk Jansen pech dat de bal net langs de ver keerde kant van de paal carambo leerde. De 1-0 voorsprong met de rust was niet geheel verdiend voor Daven tria. Wetende dat HOLTEN na de thee richting kantine ging spelen leek alle hoop gerechtvaardigd om een beter resultaat te verwachten. Het verdwijnen van André van de linksbuiten plaats maakte na de rust duidelijk voelbaar dat de HOLTENSE voorhoede geen vuist meer kon maken en vleugellam opereerde. Door de grote beweeglijkheid van de Deventer voorhoede namen de fouten in de achterhoede van de roodzwarten toe, fouten die een paar keer nog gecorrigeerd konden worden door overtredingen, totdat de vrije trap in de 25e minuut ge nomen door Robby Hulleman pre cies boven in de kruising werd ge prikt en DAVENTRIA op 2-0 kwam. Hiermee was de wedstrijd eigenlijk beslist, temeer daar de HOLTENAREN niet meer het peil konden benaderen van de eerste nelft. Daventria kreeg vleurels en scoorde in de laatste tien minuten nog drie treffers. Eerst door Rob Lemmersman, die tot twee "keer toe de kans kreeg te scoren, daama was het Henk Warrink eigendoel die de vierde treffer aantekende en het fraaiste doelpunt scoorde Robby Hulleman, die via een zie dend diagonaal schot de eindstand op 5-0 bepaalde. Holten is mede door de andere uitslagen in 3B thans op de laatste plaats beland, een situatie die niet de ware krachtsverhoudingen weergeeft. Wanneer men de krachten wat meer weet te spreiden over de li nies, waarbfj met name Jde voor hoede versterking verdiént, dan moet deze laatste plaats een tijde lijke zaal zijn. A.B.S.-HOLTEN. In deze streekderby gelden de voetbalwetten niet, zou dit wel het geval zijn dan zou HOLTEN in een kansloze positie moeten starten. A.B.S. heeft afgelopen zondag} eveneens een smadelijke nederlaag geleden tegen SCHALKHAAR (8- 1). Vermoedelijk kan Oude Roelink a.s. zondag weer beschikken over Bert Jan Wissink en Herman Deijk. We hopen dat A.B.S.-Holten een sportieve wedstrijd mag worden, waarbij de sterkste nu eens een keer mag winnen. De wedstrijd be gint om 14.30 u.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 17