j Verkeersmaatregelen ■com Holten Bil aankoop van f.10,0® ontvangt u een Kraskaart je. De Sinterklaas-aktie duurt van donderdag 12 november f/m zaterdag Sdeeember. Intocht Sinterklaas "Pa rkireh HOLTENS NIEUWSBLAD DIREKT F. 15.ÖÖ/J DIREKT F. 20,00 0p de Kraskaartjes zijn 3 vakjes afgedekf.die meteen muntstuk eenvoudig opengekrast kunnen worden. Aan de afbeeldingen kunt u zien, welke prijs u gewon nen hebt: 3x EEN ZAK DIREKT F. 3x EEN ST00MB00T= 3x EEN SCHOORSTEEN 3x EEN ZWARTE PIET' DiREKT F. De winkels zijn maandag 30 november de hele dag open tot 18.00 uur en dinsdag 1-t/m vrijdag 4 december koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 5 december om 17.00 uur gesloten. Natuurlijk is Zwarte Piet meteen zak vol waardebonnen op de koopavonden present. op zaterdag 21 november om 14.30 uur vanaf Smidsbelt. In Dijkerhoek op vrijdagavond 27 november om 19.00 uur 3x EEN STAF DIREKT F. Het totale prijzengeld is f.8000,00 (ÏEflEeHTE^utS. Groene KHui 3 Q STRAAT" PAG. 11 )e belangrijkste van deze ver- [eersmaatregelen zijn op bij- raande plattegrond aangegeven, loals een ieder heeft kunnen con- itateren is de richting van het jorpsplein (Smidsbelt) in het kader ran de realisering van het dorps- ïart bijna voltooid. Gewerkt wordt nog aan de omgeving van de Smidsbelt (Kerkplein e.d.), terwijl ien volgende fase zal zijn een aan passing van de Kerkstraat. Aan de inrichting van het dorpsplein en omgeving liggen ondermeer de volgende uitgangspunten ten grondslag: •het accent van het plein moet ko men te liggen op de erf- en ont moetingsfunctie (voetgangers domein); er moet op het plein een beperkte mogelijkheid voor kort parkeren worden geschapen; het plein moet zoveel mogelijk dienstbaar worden gemaakt aan het marktgebeuren; het terrein rondom de N.H. Kerk moet meegenomen worden; bevoorrading van de winkels aan het plein moet mogelijk zijn. Deze uitganspunten hebben een belangrijke rol gespeeld bij de be slissing omtrent bovenvermelde verkeersmaatregelen. Ter toelich ting van bovenvermelde verkeers- Door de MACON, ruim twee jaar geleden opgezet door mensen met als hobby het ver zamelen van handgemaakte en kant en klaar gekochte automodellen, wordt vier maal per jaar een tentoonstelling georgani seerd. In het AC restaurant in Holten ge beurde dat afgelopen zaterdag voor de derde keer. Zo'n dertien exposanten hadden ruim 50 meter tafel ter beschikking in een ruimte die gratis ter beschikking werd gesteld. Or ganisator de heer B Knip geeft aan dat op niet commerciële basis op'deze manier lief hebbers van deze hobby kennis kunnen ma ken met de mogelijkheden die er op dit vlak zijn. Hij schat het aantal bezoekers die dag op een kleine 2000 mensen. „We zijn tevreden. Uit deze bijeenkomsten komen vaak posi tieve reakties los en in het gunstigste geval nieuwe leden. Met het oog op de toekomst zijn vooral jeugdleden erg welkom. Eén maal per maand organiseren we centraal in Rijssen praatavonden. De eerstvolgende avond staat geprikt voor woensdag 16 december, ,JVIorshfl,l", industrieterrein. Belangstellen den kunnen contact opnemen met de heer B. Knip Ribbelerbrinkstraat 47 in Enschede of de heer W. Meyers, Olivier van Noordstratat 9 eveneens in Enschede. maatregelen moge het volgende dienen. adl. Gezien het feit dat er maar een beperkt aantal parkeerplaatsen op het plein en in de directe om geving daarvan aanwezig zyn werd het noodzakelijk geacht voor de Smidsbelt en omgeving een parkeerzone in te stellen. Met deze maatregel wordt niet alleen het belang van de plaatselijke middenstand maar ook het be lang van het winkelend publiek gediend, omdat door deze maat regel veel meer mensen gebruik kunnen maken van het beperkte aantal parkeerplaatsen. Door de aanwijzing van de Smidsbelt en omgeving als parkeerzone- gebied mogen binnen dit gebied op maandag tot en met zaterdag tussen 8 en 18 uur motorvoertui gen op de daarvoor bestemde parkeervakken slechts worden geparkeerd met gebruikmaking van een parkeersehijf. De maxi mum parkeerduur bedraagt 11/2 uur. Voor de binnen dit gebied wonende mensen, die elders werkzaam zijn, behoeft dit op geen probleem te stuiten, aange zien zy 's middagsom half vijf hun auto al binnen dit gebied kunnen parkeren, mits zij maar gebruik maken van een parkeersehijf. Voor de overige binnen dit gebied wonende mensen en de werkne mers van binnen dit gebied ge vestigde bedrjj ven is op korte af stand voldoende parkeerruimte voor lang parkeren aanwezig, namelijk aan de Tuinstraat en eventueel achter de Geref. Kerk aan de Stationsstraat. Om te voorkomen dat hierdoor het parkeerterrein op de hoek Laren- seweg - Dorpsstraat, het parkeer terrein voor het perceel Larense- weg 7 (ten Dam) en de parkeer havens aan de Stationsstraat ge bruikt zullen gaan worden voor lang parkeren, waardoor par keerruimte voor bezoekers van aan deze parkeerterreinen en staat gevestigde bedrijven verlo ren gaat, werd tevens een par keerzone ingesteld voor deze ge bieden (sub b t/m d). Voor deze gebieden geldt derhalve het zelfde als voor de Smidsbelt en omgeving. Wellicht ten overvloede wordt er bTffAAT oF W£G l-OCM M£T T>4RKK.E6> V£R <&op Pack-EEs' reVfRij parkeren Hgffi'P /DCKf t-IAX. liuus P/\RKE.vi£n (PARKEERZCNe) l<OM l-]OLT£.H PARKEEaZOKE. nog op gewezen dat buiten de aangegeven dagen binnen deze gebieden slechts geparkeerd mag worden op de daarvoor be stemde parkeervakken, tenzij op particulier terrein wordt gepar keerd. Parkeerschyven worden gratis door de gemeente be schikbaar gesteld en zijn vanaf heden ter gemeentesecretaire en op het politiebureau (Reilinks- weg) verkrijgbaar, ad 2. Om de erf- en ontmoetings functie van het plein meer tot zijn recht te doen komen werd het noodzakelijk geacht het eigen lijke plein gesloten te verklaren voor motorvoertuigen en brom fietsen, d.w.z. dat op het plein alleen voetgangers en fietsers mogen komen. Een uitzondering hierop is gemaakt voor leveran ciers e.d. voor aanliggende be drijven, die tussen 8 en 10 uur gebruik mogen maken van het plein om deze bedrijven te be voorraden, ad 4 Bevoorrading van de winkels in het Dura-complex aan de Dorpsstraat vanaf het Kerkplein is vanwege de beschikbare ruimte niet of nauwelijks moge lijk. Door de parkeerhavens voor de panden Dorpsstraat 2 en 4 te bestemmen tot laad- en losha- vens wordt bevoorrading van deze winkels toch mogelijk ge maakt. ad 5. Om ook invaliden in de gele genheid te stellen hun motor voertuig in de directe nabijheid van de winkels aan de Smidsbelt te parkeren is één parkeerplaats op de Smidsbelt, direct grenzend aan de Dorpsstraat naast het perceel Dorpsstraat 18, bestemd tot algemene invalidenparkeer plaats. De parkeerplaats mag derhalve alleen worden gebruikt door invaliden. ad 6. Het moge een ieder bekend zijn, dat het doorgaande verkeer op de Larenseweg - mede vanwege de vele bochten en kruisingen met andere wegen die in deze weg voorkomen - veel hinder onder vindt van geparkeerde auto's. Uitbreiding van het voor deze straat geldende parkeerverbod tot aan het perceel Larenseweg 36 (Wechstapel) werd daarom noodzakelijk geacht. Verder is het in het verleden een enkel maal voorgekomen, dat de door gang van de brandweerauto in de Stationsstraat door geparkeerde auto's met name van bezoekers van het kerkelijk centrum aan deze straat - werd belemmerd, hetgeen tot gevolg had dat de brandweerauto om moest rijden. Voor een snel kunnen uitrukken van de brandweer bij brand dient een vrije doorgang gewaarborgd te zijn. Overigens is achter het kerkelijk centrum en in de di recte omgeving daarvan vol doende parkeerruimte aanwezig. Het gemeentebestuur Holten gaat er vanuit dat een ieder begrip zal tonen voor de noodzaak van bo venvermelde verkeersmaatrege len, welke uit een oogpunt van al gemeen verkeersbelang en verde ling van de beschikbare parkeer ruimte, onvermijdelijk zijn. Met name voor het feit dat men bij langdurig verblijf in de kom zijn auto wat verder van de winkels zal moeten parkeren, namelijk op het parkeerterrein aan de Tuinstraat of achter de Geref.Kerk aan de Sta tionsstraat. Alle vastgestelde ver- keermaatregelen, met uitzonder ing van het parkeerverbod voor de Larenseweg, zullen binnenkort worden uitgevoerd en derhalve in werking treden. lij hun hesluiten van 30 juni, 7 juli en 27 okt. 1981 hebben urgemeester en wethouders van Holten voor de kom an het dorp Holten de volgende maatregelen vastges- eld c.q. ingesteld: een parkeerzone voor: het gebied omvattende de Smidsbelt, het Kerkplein, de Kerkstraat, de Binnenstraat en het parkeerterrein ach ter het Dura-complex aan de Smidsbelt; het parkeerterrein op de hoek Larenseweg- Dorpsstraat; het parkeerterrein voor het perceel Larenseweg 7 (ten Dam); I. de parkeerhavens aan de Stationsstraat, gesloten verklaring van de Smidsbelt (plein) voor alle verkeer, behalve voetgangers en bedienend verkeer voor aanliggende bedrijven; 3. een eenrichtingsverkeer voor de Binnenstraat, een gedeelte van de Smidsbelt, een gedeelte van het Kerk plein en het parkeerterrein achter het Dura-complex aan de Smidsbelt; 4. aanwijzing (bestemming) van de parkeerhavens voor de panden Dorpsstraat 2 en 4 tot laad- en loshavens: 5. aanwijzing tot algemene invalidenparkeerplaats van één parkeerplaats op de Smidsbelt, direct grenzend aan het trottoir langs de Dorpsstraat naast het perceel Dorpsstraat 18: 6. een parkeerverbod voor: a. beide zijden van de Larenseweg vanaf de Dorpsstraat tot aan het perceel Larenseweg 36; b. beide zijden van de Stationsstraat vanaf de Dorps straat tot aan de Kerkhofsweg. 26 NOVEMBER 1981 -

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11