Onderavond Openbare Haarschool Holten KRINGGROEP V.D.H. "IERGSPEURIERS" IN PRIMA NIEUW ONDERKOMEN gemeente holten Nationaal Fonds Sport Gehandicapten November- Slachtmaand Van kippeschuur tot prachtig clubhuis Ouderavond openbare lagere Dorpsschool en openbare kleuterschool Tuinstraat r voor Iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van B. en W. d.d. 3 november 1981 SPORTCOMMISSIE HINDERWET 12 NOVEMBER 1981 -PAG. 5 Dinsdag, 3 november, Is in de crea van de Haarschool de jaarlijkse ouderavond gehouden. De voorzit ter van de oudercommissie, de heer Te Riele, heette de meer dan 100 ouders en belangstellenden van harte welkom. Hij vond het prettig te kunnen mededelen, dat nu alle leerlingen verzekerd zijn in de scholieren ongevallenverzekering. Tot zijn spijt moest hij ook zeggen, dat er een duidelijke teruggang was te constateren in tonnage bij de oud papier-acties en hij vroeg de ou ders er voor te willen zorgen dat er weer meer oud papier naar school gebracht wordt, omdat van de op brengst hiervan zoveel extra din gen voor de school betaald kunnen worden. De secretaresse, mevr. Oosterling, bracht hierna verslag uit van de activiteiten van de oudercommis sie. Nieuw was de samenwerking met de o.c. van de kleuterschool, waarmede dit jaar 4 x samen ver gaderd werd. Op die vergaderin gen werden vooral onderwerpen besproken, die van gezamenlijk belang zijn, zoals b.v. de scholiere nongevallenverzekering, de O.B.D. en het schoolwerkplan. Met de kleuterschool is ook het project over ontwikkelingshulp gehouden onder het motto „Samen leven, en samenwerken" en dat vooral ging over het werk van Jo ris v.d. Zant op de Solomoneilan- den. Dit project werd in alle op zichten een groot succes, ook fi- nanciëel, want de netto-opbrengst was ongeveer f 3.000.-. Uit het financieel overzicht van de penningmeester, de heer Dogte- rom, bleek, dat dit boekjaar met een positief saldo kon worden afge sloten. De heer Kempers heeft na mens de kascontrolecommissie de kas gecontroleerd en accoord be vonden. Voor het komende jaar hebben zich naast de heer Kempers voor dit werk beschikbaar gesteld dè heren Groot en Ter Schure. Op deze avond werden 3 nieuwe leden voor de oudercommissie ge kozen, t.w. mevr. Dalhuisen, mevr. Van Wijk en de heer Wolven. De heer Jannink dankte de schei dende o.c.-leden - mevr. Schoen maker, mevr. Oosterling en de heer Te Riele - heel hartelijk voor het werk, dat zij ten behoeve van de school hebben gedaan en bood hen een attentie aan. Daarna was het woord aan het hoofd der school, de heer Van 't Holt. Hij vond het altijd verheugend de animo en interesse te bemerken, die de ouders voor de school hebben Hij vertelde, dat 248 leerlingen de Haarschool bevolken. Maar dan treedt ook voor de Haar school de teruggang in van het aan tal leerlingen en dat zal zich blijven doorzetten. Uit persberichten bfijkt, dat de wet op het basison derwijs niet in 1983 in werking zal treden maar in 1985. Vraagstukken op allerlei gebied moeten bespro ken worden, zoals b.v.: hoe wordt de leerlingenschaal, hoe het vakan- tierooster, welke afvloeiingsrege ling komt er. De integratie brengt ook enorme financiële consequen ties met zich mee. Over het school werkplan kon de heer Van 't Holt meedelen, dat het onderwerp schrijven helemaal en het onder werp musische vorming bijna zijn afgerond. Hiema^zal er gepraat worden over de schoolregels. Dan zijn de vakken aan de beurt, waar geen duidelijke afspraken over be staan, zoals tekenen en handvaar digheid. Meer dan ooit tevoren zal de oudercommissie als advies groep moeten fungeren en als klankbord van de ouders. Na de pauze was er het optreden van cabaretier Herman Finkers met zijn programma „Op zwart zangzaad". In een sneltreinvaart bracht hy sketches en liedjes, soms in het Twents, vaak in een „Zo hoog mogelijk Nederlands". Het werd een grandioos succes. Commen taar van het publiek: fijn om weer eens een avond zo te kunnen la chen. Commenmtaar van Herman Fin kers: het was net een klein theater, het contact met het publiek was geweldig. Kortom: deze ouder avond werd op een zeer plezierige wijze besloten. Met het in gebruik nemen van het nieuwe clubhuis, opende de kringgroep V.D.H. „Bergspeurders" j.l. vrijda gavond hun geheel nieuwe accommodatie, gelegen aan de Lambooysweg te Holten. De voor dit doel ideaal gelegen accommodatie, hetwelk particuliere eigendom is van de heer W. Paalman, bestaat uit een oefenterreintje voor het africhten van herders honden plus een stukje bosgrond. In dit bos stond een oude bouwvallige kippenschuur van betonplaten, welke door de leden van de „Bergspeurders" door zelfwerk zaamheid in korte tijd letterlijk werd omgetoverd tot een bijzonder gezellig ingericht clubhuis, ruimschoots plaats biedend aan de ruim dertig leden die thans op de leden lijst van deze vereniging voor komen. Bovendien zijn op het oefenterrein schijnwerpers geplaatst zodat de aktivi- teiten ook bij kunstverlichting kunnen plaatsvinden. Van 9 tot en met 14 november a.s. organiseert het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten voor de vierde achtereenvolgende maal landelijk een collecte, dit jaar on der het motto: Sporten helpt, helpt Sporten. Sport betekent voor de gehandicapte mens: ontspanning, therapie en sociaal contact. Bij deze wordt een beroep op de Holtense bevolking gedaan om deze laatste collecte in het Interna tionaal jaar van Gehandicapten extra te steunen. De collecte wordt in Holten georganiseerd door de Sportcommissie, met steun van de volgende sportverenigingen: ten nisclub Holten, schietvereniging De Zaagmolen, s.v. Holten afdelin gen voetbal, handbal en atletiek, tafeltennisvereniging Holten, hoc keyclub Holten, volleybalvereni ging Mintonette, badmintonclub Holten, zwemclub Twenhaarsveld, s.v. B.A.T.O. en ponyclub De Be- rgruitertjes. Vermeldenswaard is nog dat met Uw steun ook indirekt de gehandicaptensport in Holten financieel wordt gesteund. Vorig jaar heeft n.l. de Stichting Paard rijden Gehandicapten Holten een garantiesubsidie ontvangen van f 10.000.- van het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. „Wat een halfjaar geleden nog een oude vervallen kippeschuur was werd, dankzij de nijvere arbeid door diverse leden en niet-leden omgetoverd tot een onderkomen waarop wij apetrots zijn". Onze dank is niet in woorden uit te druk ken", zei een zichtbaar gelukkige voorzitter H.J. Aaftink j.l. vrijda gavond tot de vele genodigden, waaronder de omwonende buren en de heer H. Rustebiel van de Gemeentelijke Sportcommissie. De heer Aaftink zei veel waardering te hebben voor de vlotte medewer king van de diverse gemeentelijke instanties en sprak in het bijzonder zijn dank uit aan het adres van de heer Paalman, die het nieuwe ter rein beschikbaar stelde. Tenslotte wees hij de aanwezigen op de rela tief hoge kosten van aanleg en ver bouwing, welke een zwaar wissel hebben getrokken op een zo jeug dige vereniging als de „Bergspeur ders". Hij zei dan ook te hopen dat zijn vereniging t.z.t. voor een één malige Gemeentelijke subsidie in aanmerking zal mogen komen. Namens het Provinciaal Bestuur werd vervolgens het woord gevoerd door de heer A.C. Coomans-de Rui ter en mw. H.G. Lichtvoet. Beiden wensten de „Bergspeurders" geluk met hun nieuwe onderkomen en zeiden het bijzonder op prijs te stel len het bestuur juist op dit moment de kwalificatieformulieren voor het eerste examen op dit nieuwe ter rein te kunnen overhandigen. Ver der werd het bestuur bij deze ope ning tal van cadeau's aangeboden, waaronder een elektrische klok van de omwonende buren en een prachtige trofee van de heer H. Rustebiel, welke bij de eerstvol gende wedstrijd als wisselprijs zal worden ingezet. Zoals bekend zijn de „Bergspeur ders" pas twee jaar geleden ont staan uit de kringgroep (Loo) Bathmen, toen op 9 november 1979 een zestal Holtenaren zelfstandig begonnen op een terrein van de heer Nijenhuis in de Zuurberg. Kort na de oprichting kreeg de „Bergspeurders" als clubhuis een soort mobiele werkkeet in brui kleen van ons Holtens Wegen bouwbedrijf Krekel B.V. Aangezien echter het plaatsen van deze werk keet in strijd was met het bestem mingsplan ontstonden er zodanige moeilijkheden dat besloten werd de gehele accommodatie uiteinde lijk te verplaatsen naar de Lam booysweg, waar de „Bergspeur ders" achteraf overigens maar wat gelukkig mee zijn. HOLTEN - Maandag 2 november werd voor het eerst in het bestaan van de o.I. Dorpsschool en kleuterschool Tuinstraat een gezamenlijke ouderavond gehouden in de hal van de Dorpsschool. Voorzitter Pronk memoreerde in zijn openingswoord dat hij de Dorpsschool met weemoed als 5-mansschool moet achterlaten. In verband met het samensmelten tot basisschool is er door beide ouder commissies besloten voorlopig geen nieuwe leden te benoemen. De notulen van de vorige ouder avonden werden voor de belang stellenden ter inzage gelegd. Door de kascontrolecommisie werden de ouderkassen by monde van mvr. Vincent-Krekel in orde bevonden. Tot nieuw lid van de kascontrole commissie werd gekozen de heer W. Drent. Het concept Huishoudeiyk Rege- lement oudercommissie openbare Basisschool Tuinstraat werd aan de ouders toegezonden. Er werden diverse op- en aanmerkingen ge maakt, zodat de oudercommissie meende het stuk opnieuw te moe ten bezien. De heer Diemer merkte op dat het waarschy nfijk weinig zin meer heeft om ons in te spannen voor een Huishoudefijk Regele- ment Oudercommissie aangezien er binnenkort een medezeggen schapsraad van ouders en perso neel gekozen zal moeten worden, wanneer de eerste kamer deze wet heeft goedgekeurd. voor het vele werk dat zy voor de scholen hebben verricht. Beiden werden een geschenkenbon en bloemen aangeboden. Mejuf frouw Gorkink, hoofdleidster van de kleuterschool, deelde mee dat op woensdag 28 oktober een voor lichtingsavond heeft gehouden over de manier van werken op de kleuterschool. Het kerstfeest zal op beide scholen gevierd worden op donderdagavond 17 december van 6 tot 7 uur. De kleuters biy ven op de kleuterschool. In het voorjaar hoopt zy een kyka- vond te organiseren om op deze wyze de ouders kennis te laten ma ken met de school en te praten over hun kind. Het leerlingenaantal loot ook op de kleuterschool terug. Gedurende de schoofiaren 82-83 en 83-84 kunnen nog wel 2 leidsters gehandhaafd bfijven. De heer Diemer, hoofd van de Dorpsschool, bedankte alle ouders, die in enige vorm meewerken aan van de Nederlandse Daltonvereni ging. •De Daltonwerkwyze houdt in, het stimuleren van de zelfwerkzaam heid van de kinderen. Het oudpapier is een goede bron van inkomsten, zodat naast het normale gemeentelyke budget ook nog eens extra aanschaffingen kunnen worden gedaan. Per kind is voor puur onderwijszaken een be drag van f. 33.- uit de oudpapierkas gehaald. Alle kinderen zijn collec tief via school verzekerd. De ouderbydrage zal in de toe komst moeten worden herzien, omdat deze verschilt met de kleu terschool. Op een vraag van een van de ouders om ouderles te geven deelde de heer Diemer mee dat hy hiertoe graag bereid is, wanneer er onge veer 20 belangstellenden zyn. Wegens ziekte van mevr. van Love- Mevrouw Sandmann, vooratter .het goed funktioneren van de van de oudercommissie kleuter- school. school, bedankte de heer Pronk en Hy deelde verder mee. dat de mevrouw Jansen-Timmerman Dorpsschool sinds 1 oktober lid is Mist blijft soms de hele dag hangen. Zij verdicht zich op takken en stammen en het water gutst in straaltjes omlaag strepen op de stammen). Regen valt niet zo zeer meer in buien, maar uit een dicht bewolkte hemel. Het aantal vorstdagen neemt toe en de eerste sneeuw valt. De trek van de kleine vogels is praktisch afgelopen, maar de kraaien trekken nog ploksgewijs over. In jaren met veel beukenoo- tjes zien wij ook veel kepen. Eekhoorns, gaaien, mezen, boomklevers en bosmuizen gaan door met het aanleggen van wintervoorraden, vaak in oude lijsternesten. Winter zang van heggemus, winterkoninkje en roodborst. Op be schutte plaatsen (heggen, bosranden) zien wij tal van kiemplanten, vooral van Kruisbloemigen, Lipbloemigen, Samengesteldbloemigen en Muurachtigen. Probeer hun lot eens te volgen, vooral als de grond opvriest. Op gemaaide gazons van enige omvang hakken de groene spechten al gaten om de nesten van weidemieren te bereiken. Houd ook de nesten van rode bosmieren in de gaten. Op rozebottels zitten groenlingen. Zij schillen het vlezige omhulsel weg en kraken de zaden. Terwijl de laatste topbloemen van de ren werd een lezing gehouden door kleine teunisbloem soms nog bloeien, worden de zaden mevr. vam Hezewijk, medewerk- geconsumeerd door tal van vogels: mezen, vinken, sijsjes en ster bi) de Onderwijsbegeieidings- niet te vergeten de kleurige putter. Let op de winterkleden dienst „Midden ijssei". van huismus, spreeuw, groehling en vink. Vergeet ook de £an5eH»nmH?vrid?ra «fvrt kleur van snavels niet. Gaspeldoorn begint in deze van de uitvallende leerling gaf zij eerl n%UWe bloeiperiode Rijpen de zaden aan de hand van een voorbeeld uit kiervan. konijnrijke jaren vertoont de kardinaalsmuts de praktyk een boeiende uiteenzet- vorst of geen voTst, al schovsvTddt van deze dieven. Hazen ting, in de pauze werd een verloting bijten takjes af van jonge bomen en van brem zonder ze op gehouden van door de kinderen te eten. Zij doen dat ook bij gekweekte bremsoorten op meegebrachte pryzen. kwekerijen en daar is de kweker hen niet dankbaar voor. Na de pauze beantwoordde mevr. Bosmuizen knagen de hazelnoten door, evenals eekhoorns. van Hezewyk diverse vragen door Spechten hakken de kegels van dennen en sparren open in de ouders gesteld. „spechtesmidsen", vaak in vorktakken of spleten in de stam ™"dÏÏdXke vaneiken of acacia's. De vleugelloze wijfjes van de winter- haai, de ouders voor hun aanwe- vlinder lokken door de geur, die zij verspreiden, de vlie- zigheid en hy wenste allen wei Qonde mannetjes aan. thuis. Werkgroep Natuur en Milieu - Holten. 1. aan de Schietvereniging „de Zaegmolen" vergunning verleend voor de verbouw en uitbreiding van het diepvriesgebouwtje Maat- mansweg 3 tot schietoefeninggebouw; 2. aan de E.H.B.O. vereniging, afdeling Holten, vergunning verleend voor het houden van een collecte in de periode van 16-21 november 1981; 3. aan de heer G.J. Teeselink vergunning verleend voor het kappen van bomen op de hoek Toeristenweg-Ericaweg. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Op maandag 16 november a.s., aanvang 20.00 uur in de bovenzaal van café-restaurant Vosman, Oranjestraat 38, Holten, wordt de jaarlijkse gezamenlijke vergadering van Sportcommissie met besturen van plaat selijke sportverenigingen gehouden. Voor het verzenden van de uitnodiging aan de sportverenigingen is gebruik gemaakt van de op het secretariaat van de Sportcommissie aanwezige lijst van sportverenigingen. Mochten er desondanks sport verenigingen zijn die de uitnodiging niet hebben ontvangen, dan kunnen- zij zich in verbinding stellen met de secretaris van de Sportcommissie, p/a gemeentehuis, tel. 1666, toestel 19. Op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie liggen van 16 november 1981 tot 16 december 1981, op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, ter inzage de verzoeken omvergunning ingevolge de Hinderwetvan:. 1. B. Bronsvoort, Oude Deventerweg 2, Holten (het oprichten, enz. van een rundveebedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank) 2. Gebrs. Bosschers, Oude Stationsweg 10, Holten (het oprichten, enz; van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank) 3. J.W. Baltes, Doorlopendedijk 5, Holten (het oprichten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest annex opslag van dieselolie en propaangas in bovengrondse tanks) 4. H. Vincent, Deventerweg 54, Holten (het oprichten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest) 5. E. Aaltink, Doorlopendedijk 1, Holten (het oprichten, enz. van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank) 6. G.W. Nijland, Helhuizerweg 2, Holten (het oprichten, enz. van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank) 7. J.A. Wochstapel, Oude Deventerweg 49, Holten (het oprichten. enz.; van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank) 8. Maatschap J.H. en H.J. Jansen, Weustenweg 2, Holten (een nieuwe, de gehele inrichting - rundvee- en varkensbedrijf - omvat tende vergunning) 9. J. Koopman, Boerendanssteeg 23, Holten (het oprichten, enz. van een rundveebedrijf met opslag van mest, annex opslag van huisbranc olie in een ondergrondse tank) 10. Maatschap Baltus, Langstraat 24, Holten (het oprchten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank) 11.Gebr. Meijer, Raalterweg 57, Holten (het oprichten, enz. van een rundvee- en varkensbedrijf met opslag van mest annex opslag van dieselolie in bovengrondse tank) 12. Maatschap J.W. Reijlink en W.F. Reijlink, Dorperdijk 15, Holten (het uitbreiden van een rundveestalling, waarin 50 stuks rundvee kan worden ondergebracht). Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal ,,'t Mossink" (kantoor beheerder) Keizersweg 22 te Holten. Van de onder de 1 t/m 12 vermelde aanvragen liggen tevens de ontwerpbeschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunningen. Schriftelijk kunnen tot 16 december 1981 gemotiveerde bezwaren wor den ingebracht bij het college van Burgemeester en Wethouders van Hoiten De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde monde ling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of de ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken r9december 1981 metdeAfdeling Algemene Zaken ter gemeentese- >@BBÉrsiii sin» TtL 15471-22 14 Til. 15413-1147 Slaliiisla» 24 Vaaini 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onrier één dak!

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5