ardanta Winkelvestiging in Holten J OS. PEDDEMORS NAM AFSCHEID GEREFORMEERDE KERK Verkoop kinderpostzegels en kaarten rfipircfpn 7 Ardanta.De Stijlvolle Uitvaartverzorger. icrhp 1 iflctlJ HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA igifilaisfe® Geslaagd Uit het politierapport Verloren en gevonden raBS*a 111 Cl 13 IC 11 12 NOVEMBER 1981 -PAG. 3 Van de redactie Nogmaals willen wij onze berichtge vers er op attenderen dat kopij voor het Holtens Nieuwsblad steeds zo snel mogelijk doch uiterlijk de dins dag voorafgaande aan de dag van verschijning om 12.00 uur in de brie venbus aan de Smidsbelt 37 moet zijn gedeponeerd. Dit om teleurstelling te voorkomen. Verslagen van op zater dag gespeelde wedstrijden moeten 's maandags vóór 14.00 uur worden in geleverd (wat de ZW „Blauw Wit" betreft bij onze red. medewerker J. Wiggers, Kolweg 14) en wat de op zondag gespeelde wedstrijden be treft in de brievenbus Smidsbelt 37 voor 's maandagsavonds 23.00 uur. Gezien de vele stukken geschreven kopij verzoeken wij u dringens dit tot een minimum terug te brengen, en zo veel mogelijk getypte kopij aan te leveren. Bij voorbaat onze dank. Redactie Holtens Nieuwsblad. Donderdag 12 november: 19.45 uur: Prot./R.K. bijeenkomst in gebouw „Irene" over Zuid- Amerika, voor gemeente- en paro chieleden en inzonderheid voor verenigingen ter voorbereiding van Adventsactie „Solidaridad" Lei ding pastoor Rademaker. Spr. pa ter J.W. Saaiman. Onderwerp: „Vechten voor voedsel, moet dat nu wel?" Zondag 15 november: 14.00 uur: Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dancing „Boode", Bathmen (zie adv.). Dinsdag 17 november: 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Be- thanië". Lezing over recepten. 20.00 uur: Gourmetravond Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Een dorpsbeeld van de Oostelijke zijde, de MarkelosewegDe foto da teert van ver voorde oorlog,want de tamelijk jonge bomen op de foto zijn in de jaren vijftig als zijnde zeer oude bomen gekapt. Uiterst links het pand van Slotman (Gertje enJo van Slot) met daarnaast Dollekamp en Aaftink. Foto J. Smale In een zeer druk bezochte middagdienst heeft ds. G.W.H. Peddemors zondag 8 november afscheid genomen van de Geref. Kerk van Holten welke hij bijna 7 jaar als herder en leraar heeft gediend. De afscheidsdienst werd o.m. bijgewoond door tal van genodigden waaronder burge meester mr. W.L.F.C. ridder van Rappard en gemeentese cretaris G.J. Langenbarg, wethouder H. Stegeman en echtgenote, de plaatselijke Herv. predikanten C.C. Ad- dink en W. Vons, afgevaardigden van de Geref. Kerk te Beekbergen (waar ds. Peddemors op zondag 22 november intrede hoopt te doen) de Ned. Herv. Kerk van Holten, de Interk. Recreatiecommissie, de Open Deurgroep de ve ren. „Een school met de Bijbel" de chr. kleuterschoolver eniging, Bejaardencentrum „Diessenplas" en ds. H.J. Bouwhuis, geref. pred. te Rijssen, consulent tijdens de vacature. Toespraak praeses. Voor aanvang van de dienst sprak de praeses van de kerkeraad mevr. M. van Engbrink-Ramaker een welkomst/openingswoord waarin zij herinnerde aan een uitspraak van ds. Peddemors op een moder- amenvergadering: „Ik ben nu 7 jaar in Holten geweest, tenslotte diende Jakob ook 7 j aar bij Laban. Maar zo zei mevr. Van Engbrink, Jakob bleef daarna nog 7 jaar en U had bij ons al was het dan geen 7 jaar geworden nog gerust een paar jaar „bij mogen tekenen". U hebt in Ned. Herv. Kerk: 1U.UU uur ds. H.J. Ekker (Heilige doop): 19.15 uur ds. C.C. Addink. Oppas dienst: Mevr. Bogaard-v.d. Burg en Joke Tempelman. Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. W. Stuursma van Wolvega. Kindemevendienst: klas 3 o.l.v. de heer H. Stam. In beide dien sten is de le coll. bestemd voor de diaconie en de 2e voor rente en aflossing. Oppasdienst: Mevr. Samson, Herma Tromop. Jenny Aanstoot (res.). Mevr. Veldhuis-Willems, mevr. Smid-Manenschijn, mevr. Wind-Etten (res.). R.K. Kerk: Zaterdag: 17.00 uur; zondag: 8.00 en 11.00 uur. Dijkerhoek: 10.00 uur ds. C.C. Addink. Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouman. Zendingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur, zondag: 8.00 en 11.00 uur. onze grote gemeente deze 7 jaar veel werk verzet waarvoor God U de kracht en gezondheid gaf. Ook de grote steun die U van Uw vrouw kreeg heeft er ongetwijfeld toe bij gedragen dit werk te kunnen doen. U had een groot arbeidsveld en moest daarom prioriteiten stellen. Voor het ziekenbezoek (thuis en in het ziekenhuis) catechiseren en de woordverkondiging onze oprechte dank. Het waren fijne en blijde kerkdiensten met altijd weer als middelpunt de verzoening met God door Christus Jezus onze Heer Moge Hij ook in Beekbergen de kracht van Zijn geest schenken om ook daar tot zegen te zijn zo besloot mevr. Van Engbrink. Na de toe spraak zong de gemeente staande gezang 456 1 en 2. Zegen hem Algoede, neem hem in Uw hoede en verhef Uw aangezicht over hem en. geef hem licht. Het aanbieden van het afscheids- kado door mevrouw C. de Wit-Dorr. Stort op onze bede in zijn hart Uw vrede en vervul hem met de kracht van Uw geest bij dag en nacht. Dankwoord. Ds. Peddemors sprak hierna een kort dankwoord waarin hij de kerk dank bracht voor inwilliging van het verzoek om het deze middag bij een toespraak (vooraf.) te laten. Toespraken aanhoren is zeker in de kerk (eredienst) nooit mijn grootste liefhebberij geweest. Vooral in een tijd als de onze, waarin het Woord van God steeds meer door vraagte kens wordt omringd, moeten de knechten (dienaren) van 't Woord niet met al te duidelijke en te veel uitroeptekens worden in- of uitge leid. Ik hoop dat niemand, die mis schien met goede woorden in hart en hoofd hiernaar toe is gekomen zich beledigd of tekort gedaan voelt. Hartelijk dank aan de kerke raad (op onze vergaderingen is hard gewerkt en gelachen) de commissie van beheer. Dank aan allen met wie ik in bijzonder op zicht, op een of andere wijze heb mogen samenwerken, dank aan al len groot en klein, oud en jong, vooral niet te vergeten aan mijn 200 catechisanten. Bovenal dank aan God, die mü 7 jaar gezondheid heeft gegeven om m'n werk met veel ple zier hier te kunnen doen. Deze Volledige verzorging van begrafenis en crematie, ook voor niet-verzekerden. Vervoer binnen en buiten Nederland. Dag en nacht bereikbaar. Verzekering tegen alle begrafenis- en crematiekosten, ook voor bejaarden, zieken en invaliden. verzekert èn verzorgt de uitvaart HOLTEN. H, Koopman. Oeventerweg 4, tel. 05483-1920. (Aanspreker en beheerder „Memento Mori") Aula - Reilinksweg, tel. 05483-3237 J. Aaftink, Burg v.d. Borchstraat 3, tel. 05483-1955. H.A G. Meerman-Wibbelinki^ Boschkampsstraat 10, 05483-2171. Maandag 16 tot en met woensdag 25 november: Huis-aan-huis-collecte voor aan schaf van caravan voor de plaatse lijke afd. E.H.B.O. (zie bericht). Woensdag 18 november: Verkoopmiddag tussen 2.30 en 18.00 uur, Rode Kruis afdeling Wel fare, in de recreatiezaal van de Diessenplas. Donderdag 19 november: 20.00 uur: Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plattelandsvrouwen Bond (CPB) in „de Kandelaar" m.m.v. Henk Lammers van Bloemenma gazijn „Marjo". Vrijdag 20 november: 20.00 uur: Zang- en muziekavond i.v.m. le lustrum Holtens Mannen koor in „de Kandelaar". Zaterdag 21 november: 20.00 uur: Grote Vader Abrahams how in sporthal ,,'t Mossink". Aan de Rijks Universiteit te Gro ningen slaagde voor het doctoraal examen „Geneeskunde" de heer A.J. Apperloo, Nagelhoutstraat 8 te Holten. Te Amsterdam is voor het Federatie-examen „Makelaardij onroerend goed" geslaagd de heer J.G. Deijk, Sangeldijk 4 te Holten. dienst is tot Zijn eer! Een Ere dienst!! Prediking. Na het gezamenlijk zingen van het „Intochtslied" (Ps. 99 4,8 eri 9) en schriftlezing (2 Petrus 119-21 en 1 Samuël 18 1-4) hield ds. Pedde mors een afscheidspreek n.a.v. het schriftwoord 1 Samuël 20 vers 23: „En wat betreft de zaak waarvoor wij, ik en gij gesproken hebben zie, de Heere is tussen mij en u voor immer, (vertaling dr. C.J. Goslinga) Zeven jaar geleden, 17 nov. 1974 zo zei ds. Peddemors, was de tekst van mijn intree-preek". We achten het profetisch woord zeer vast (be trouwbaar) en gij doet wel, daar acht op te geven als op een lamp, die schijnt in de duisternis". Dat is en blijft de blijde boodschap, die toevertrouwd is aan de kerk. Dat Woord maakt de kerk tot kerk. Dat is 't unieke'van de kerk. Dat Woord is ook altijd actueel. Wij hoeven het dat niet te maken. De preekstoel is geen verlengstuk van de krant. Wat er vandaag in staat, wat de mensen soms in heftige beroering brengt is morgen al weer oud. De Bijbel en de verkondiging van de kerk is van een ander gehalte. Van een blij vende actualiteit: De liefde van God voor de mens. Voor een zondig mens. Voor u en mij! En dót is de zaak waar we met elkaar, 7 jaar lang, over gesproken hebben. Hier in de kerk, op de catechisatie. We hebben niet gepraat over koetjes en kalf es maar over de zaak van 't Koninkrijk van de Toekomst. Ik hoop ook dat de vriendschap die tussen ons is ontstaan, geworteld is „in de zaak" van Jezus Christus. Dat het Woord van God de band is, die ons verbonden heeft en blijft binden. Zo gingen David en Jona than, die dikke vrienden waren, uit elkaar. En zo scheiden onze wegen. Maar 't Woord blijft! Oud en jong - blijf bij dat Woord. We groeten el kaar en wat de zaak betreft waar over wiju en ik, gesproken hebben, zie de Heere is tussen u en mij voor altijd. Hallelujah! De dienst werd besloten met het zingen van gezang 409 1 en 5. J.W. Het Dagelijks bestuur van de Holtense Handelsvereniging zou graag een volledige bezetting van alle leegstaande winkelruimte (vooral van het DURA complex) zien, ook wanneer dit voor sommige branches een zwaardere concurrentie betekent. Een aaneengesloten bewinkeling waardoor een levendiger en gezelliger centrum ontstaat, met meer keuze mogelijkheden voor de consument zal de Holtenaren eerder doen besluiten voor hun inkopen in Holten te blijven. Ook worden hierdoor meer mensen van buiten Holten aangetrokken. Dit zal de gehele middenstand ten goede komen. Wij zouden het daarom toejuichen, als de DURA, zolang zij geen serieuse gegadigden heeft de leegstaande winkels tijdelijk voor een lagere huur aanbiedt. De Holtense Handelsvereniging zou graag meer parkeergelegenheid in het centrum zien. Hierover is in het verleden verschillende malen contact geweest met het gemeentebestuur, waarbij de Handelsvereniging ge vraagd heeft de voormalige garage van Müller af te breken, waardoor een groter dorpsplein zou ontstaan, met mogelijk meer parkeerruimte. De burgemeester heeft echter altijd op het standpunt gestaan dat van afbraak van de voormalige garage pas sprake kan zijn bij de bouw van het de jeugd m zaal „Vosman (zie. hier geplande nieuwe gemeentehuis. Dit standpunt betreuren wij ten H-N-van komende week), zeerste. Wij vinden dan ook dat de mogelijkheid moet blijven bestaan het pand af te breken. Voor wat betreft het genomen raadsbesluit, de voormalige garage niet te verhuren aan Mevrouw H.J. Vincent-Krekel voor vestiging van een galerie annex winkel, zijn wij van mening dat zolang het pand dan toch niet wordt afgebroken het tijdelijk als gale rie/winkel met een verbouwde voorgevel in ieder geval een verbetering had kunnen zijn voor het dorpsplein en het ten goede had kunnen komen aan de daar gevestigde winkels. De aktiviteiten op het plein zouden geenszins belemmerd worden bij verhuur van het pand, vooral nu is gebleken dat Mevrouw Vincent-Krekel alle mogelijke medewerking had willen verlenen bij alle te houden evenementen. Hierover hadden duide lijke afspraken kunnen worden gemaakt. Wij vinden dat een ondernemer vrij moet zijn in het kiezen van zijn vestigingsplaats. De Handelsvereniging is blij met elk nieuw initiatief. Dagelijks bestuur Holtense Handelsvereniging Maandag 23 november: 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond van Plattelandsvrou-'. wen in „Trefpunt". Wachtm. Jonge Poerink van de rijkspol. td Heino zal vertellen over diefstal en in braak. Dinsdag 24 november: 14.30 uur: Bejaardensociëteit „Hol ten" in gebouw „Irene". Dinsdag 1 december: 19.30 uur: Grandioze verwerping Supp. Club S.V. „Holten" ten bate Vanaf dinsdag 10 november zijn ze er: de kinderpostzegels 1981. Daar zijn er al veel van besteld bij de schoolkinderen, die vanaf dinsdag de in september genoteerde bestel lingen komen afleveren. Maar de kinderzegels zijn vanaf dinsdag te vens verkrijgbaar aan de loketten van de PTT, en natuurlijk in de stand van de plaatselijke comite's, die vanaf 10 november in veel post kantoren te vinden zijn. Daar kan men ook een keuze maken uit een uitgebreid assortiment wenskaar ten. De opbrengst van kaarten èn zegels komt ten goede aan lichame lijk, geestelijk en sociaal gehandi capte kinderen in binnen- en bui tenland. De kinderzegels staan dit jaar in het teken van het Internationale Jaar van Gehandicapten. Afbeeldingen van de zegels zijn bij de stand verkrijgbaar als serie kaarten (f. 2.- per serie) en als serie posters (f. 15.- per serie). Kaarten en postzegels zullen door de dames van het Plaatselijke Co- Gevonden: B.b. van f25.- en van f 10.-; zwarte vingerhandschoen, linker, gevoerd; linker motorhand schoen, zwart/groen/wit; bruine, le ren portemonnee, inh. plm. f3.- (klein geld) en foto (Tromop). Verloren: gouden broche; zwarte knipportemonnee, inh. huissleutel, kleingeld en b.b. van f 25.-; bruine portemonnee, inh. plm. f 100.-; twee koppels parelhoenders (één ervan licht grijs); blauw/wit/rode sjaal; portemonnee met personal aus- weis en rijbewijs en 20 DM; zwart katertje met wit befje; blauw re genpak; regenpak in plastic zak; zwarte portemonnee, inh. f 200.- en 3 pasjes; hond, een soort herder (bastaard), teefje; bril, goudkleurig montuur, in hoes „Intervisie". mité worden verkocht in een ver koopstand in het postkantoor op vrijdag 13 november vanaf 14.00 uur en in de komende weken elke donderdagvoormiddag van 10.00- 12.30 uur en vrijdagsmiddags vanaf f. 14.00 uur. Bovendien kunt U de kinderzegels en kinderpostzegels kopen bij de dames van het comité Holten. De leden van dit comité zijn de dames: H.S. Ballast-Zuithof, Holterenk- straat 18, tel. 3426; A.J. van Beek van Kesteren, Oude Hellend.weg 8, tel. 2537; H. Brinks-Wegstapel, Oude Diepenveenseweg 3, tel. 1650; G.B. Diemer-Tolenaars, Rörikstraat 1, tel. 1453; C.P.K. Enklaar-van Adel, Oude Statio nsweg 4, tel. 1201; F.W. Fransen- Lubbersen, Sparrenweg 8, tel. 1502; M.G. de Laat-Corsten, Nagelhout straat 34, tel. 2767; D.D. van Rappard-Buitenhuis, Jeur links- weg 1, tel. 3661; T. Roffel-Westhof, Enkweg 15, tel. 2439. Van harte bevelen wij deze aktie Op 6 november vond een auto brand plaats opo de parkeerplaat: achter het tankstation van de Ara op de Al., de motor van een perso nenauto vatte, vermoedelijk doo: oververhitting, vlam. De moto: brandde geheel uit, de Holtens* brandweer bluste de brand. Naar aanleiding van diverse telefo nische meldingen die binnen kwa men bij de politie op zaterdagmor gen 7 november, betreffende eei auto die in een tuin aan de Oranje straat beland was werd een onder zoek ingesteld. De drie inzittende] van de betreffende auto hadden n: de aanrijding de benen genomer. maar postbode S. uit Holten ach tervolgde het drietal en op di Lookerenk wist de postbode d.m.\ hevige gebaren de aandacht t trekken van de politie-auto en wee waar de drie knapen heen gevluch waren. Na achtervolging werden t voet afgelegd, de drie verdachte: werden aangehouden en overge bracht naar het politie-bureau. D drie heren, A. K. uit Bussum, F. J. J. W. uit Heerlen en R. B. ui Amsterdam, allen verblijvende i de Rekkense inrichting, zijn ovei gedragen aan de Enschedese pol tie. De auto waarin de drie ve: dachten reden bleek namelijk i Enschede gestolen te zijn. Door d aanrijding ontstond aanzienlijk schade aan een hek, een be tonne muurtje, een lantaarnpaal, twe gevels van woningen en tever werd de auto totall loss gereden. JÊÊÉËÊÊ& Arts: W.R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Zr. M.H. Honig-van 't Spijker, Flierma- tenw. 13, tel. 05731-445 b.g.g. 05700-22700. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval be reiken 's morgens voor 7.00 uur Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 31, tel. 1436. Tandarts: R. Brouwer, Boom kamp 10A, Rijssen, tel. 05480-3194. Spreekuur spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. Open bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 of 16517. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichtingvoor maatschappe lijke dienst verl. Midden- Overijssel Gaardenstraat 29, tel. 05483-2784. Maatschappe lijk werk gezins- en bejaarden verzorging. Spreekuren maan dag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: tel. 1353 en 2655. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht). Ziekenfonds: Spreekuur vrij dags van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 3563.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3