ïïauw wit in Denekamp net 4—3 ten onder Marcel Waisink definitief in bezit Frits Paule cnp BLAMERENDE NEDERLAAG VOOR HOLTEN! Schaakuitslagen ^llMTONiTT Programma Sporthal 't Mossink O.K.I.A. NIEUWS Het atletiekfront HOLTENS NIEUWSBLAD Programma Blauw Wit Zaalvoetbal blauw wit 2.; S.V. "DE EENDRACHT' im»3 Programma s.v. „Holten' Verloren en gevonden volleybalver. holten HERENTEAM IS OP DE GOEDE WEG! ZWALUWEN 4 - MINTONETTE 1 0-3 OKTOBER 1981 PAG. 9 het laatste fluitsignaal van Bidsrechter Peters, braken in Blauw-Wit gelederen de emo- pas goed los. Het moge dan ook •eurenswaardig zijn dat er nog Bds fluitisten rondlopen die het Ie voetbalspel totaal niet aan- len, de Blauw-Witters zullen eerst de hand in eigen beozem ten steken vanwege het po- voetbal dat er die middag op [grasmat tentoongespreid werd. durende de slechtste negentig nuten competitie-voetbal van seizoen, had de ploeg van liner Scholten weinig in de melk jrokkelen tegen Denekamp. Dat uiteindelijk voor de buitenwe- d toch nog „kantje boord" leek, dan ook voor een groot deel de rdienste van voorstopper Jan untel, die zijn voorbeeldige inzet ize middag beloond zag met twee relpunten. Een met twee invallers intredend Blauw-Wit liep de eer helft namelijk voortdurend aar zich zelf te zoeken. Een slechte mcentratie en te weinig inzet wa- er de oorzaak van dat de lauw-Witten binnen een kwartier iet 2-0 achterstonden! Geklungel iet de bal binnen het zestien- ïeter gebied werd reeds in de 5e linuut resoluut afgestraft door echtsbuiten Bonke, die met een „ordinaire punter" scoorde. (1-0). Tien minuten later kreeg Blauw- Wit opnieuw een draai om de oren, toen noch keeper v. Dijk, noch laat ste man Paalman wensten in te grijpen. Zodoende kon de snel inge lopen v. Lange van Denekamp on gehinderd 2-0 scoren. De opleving leek in de 20e minuut te komen toen een vrije trap van Gerard Aanstoot door Albert Kolkman in het doel werd gewerkt. Deze treffer werd echter om ondui delijke redenen door arbiter Peters afgekeurd. Het zou niet zijn laatste vreemde beslissing van deze mid dag zijn. En terwijl Denekamp energiek doorging, liet Blauw-Wit het hoofd hangen. Het was echter voorstop per Jan Pruntel, die op slag van rust het goede voorbeeld gaf, waar door de Blauw-Witte harten weer sneller gingen kloppen. Nadat hij eerst een afstandsschot via de lat over had .zien gaan, rondde hij pal daarop een voorzet van Jan Har- bers af, waarop de Denekamp- doelman geen antwoord had. (2-1). De domper na de thee kwam snel. Nadat de arbiter verzuimd had in te grijpen toen de uit zijn doel geko men doelman v. Dijk door twee Denekamp-spelers tegen de gras mat werd gewerkt, móest hij wel fluiten toen Gerrit Paalman daarop de bal op de doellijn met de hand stopte. Penalty. Eddy stopte de bal met een flit sende reactie, doch was de tweede maal kansloos toen scheidsrechter Peters de bal liet overnemen, om dat hij nog niet gefloten had. Maar in eerste instantie wel toestond dat hij genomen werd!! (3-1) Nadat Jan Verveda gewisseld was voor Teun Schuppert kwam de aansluitingstreffer toch nog ver rassend tot stand, toen in de 22e minuut Henry Stam een doorge- kopte bal van Harry ten Wolthuis ineens inschoot. (3-2) Met Gert Johan Kolkman voor zijn broer Albert, bracht trainer Schol ten een kwartier voor tijd een extra aanvaller in het veld. Maar toen in de 40e minuut de Blauw-Wit ach terhoede zich wederom de bal liet ontfutselen, was de zaak bekeken. De Denekamper Bonke strafte voor de tweede maal genadeloos! (4-2) De laatste aktie was toch nog voor Blauw-Wit toen in de laatste mi nuut Jan Pruntel een corner van Teun Schuppert inkopte. (4-3). t. lp de gewichtstouwtrekwedstrij- en afgelopen vrijdagavond 24 kt. veroverde de viermansploeg an o.k.i.a. een eervolle 3e plaats het gewichtstouwtrekken in Stoferink te Zieuwent. ie viermansploeg bestond uit de iren W. Boode, B. Leunk, E. Jan- in en H. Nijland met als coach dhr. .W. Rensen. Er werd begonnen met een gewicht van 250 kg. Steeds aangevuld met j>0 kg. Toen het gewicht 575 kg. was bleven er nog maar 4 pleogen over p.a. D.E.S.- aanhouders - O.K.I.A. en Penterman. Dat de ploeg van de Aanhouders uit Sint Oedenrode de 'grote kanshebber was bleek al jgauw. Deze ploeg trok dit gewicht zonder al te veel moeite naar boven [binnen een tijd van 60 sec. en werd daarmee glorieus winnaar. Tweede werd de ploeg van Penterman die het gewicht ruim halverwege naar boven bracht toen de tijdlimiet van 60 sec. verstreken was. De O.K.I.A. ploeg kwam halver wege en veroverde hiermee de derde plaats net voor t.t.v. D.E.S. die het gewicht maar net van de grond kregen. De tweede O.K.I.A. ploeg kwam niet verder dan het gewicht van 495 kg. dat men maar net halverwege naar boven kreeg. Voor deze jongens was hetde eerste keer dat ze aan een evenement meetrokken en gebrek aan erva ring en teamwork bracht ze niet verder dan een 18e plaats in de algemene rangschikking. Dit alles speelde zich af in een stampvol café, in dampend zweet en schreeuwende supporters. Senioren: Blauw Wit 1-Vesos 1 2.30 urn- Blauw Wit 2-SC Rijssen 412.45 uur Blauw Wit 3-Excelsior 12 2.30 uur Blauw Wit 6-SWN 9 12.45 uur Zaalvoetbal: Donderdag 29 okt.: Sporthal 't Mossink: Blauw Wit 1-Nijverdal 1 22.00 uur Donderdag 5 november: Sporthal „Reggehal": Excelsior 1-Blauw Wit 1 21.00 uur Pupillen: Blauw Wit Dl is vrij Blauw Wit D2-Excelsior D5 10,00 urn- Blauw Wit D3-Almelo D410.00 uur GFC El-Blauw Wit El 11.00 uur V. 10.15 urn- Blauw Wit Fl-Sp.cl. Rijssen F1 10.00 uiir. Woensdagmiddag in de herfstva kantie streed de jeugd van SV Hol ten om de Frits Paule Cup. Een dag zonder regen gelukkig en later op 1 de middag zelfs een lekker zon- netje. Door de regen van de laatste dagen waren de velden doorweekt en moest uitgeweken worden naar het trainingsveld. Voor het eerst was er een groep meisjes bij. Acht tien leden van de afd. handbal en 1 meisjesvoetbal waren aanwezig. De opkomst bij de junioren en pu- pillen was minder dan voorgaande jaren. Vooral in de A en B groep junioren schitterden velen door j hun afwezigheid. Er waren zes onderdelen bedacht door de heren Paule en Bronsvoort n.l. sprint, duurloop, ingooi, ver springen, doelschieten en dribbe len. Alles werd in vlot tempo afge werkt daar er voor diverse onderde len twee locaties waren. Iedereen probeerde een zo goéd mogelijk re sultaat te behalen en winnaar te worden in hun groep. Door een formule toe te passen op de be haalde punten kon de uiteindelijke winnaar naar voren komen. Marcel Wansink die tweemaal achtereen de titel had behaald was zeer ge concentreerd met de onderdelen bezig, want hij had nu de kans om definitief in het bezit te komen van de Frits Paule Cup. Nadat iedereen de onderdelen had afgewerkt kon de rekenkamer aan de slag om de winnaar uit te zoeken. Voor de uit slag bekend gemaakt werd, speelde een elftal samengesteld uit de leid- ders en een elftal samengesteld uit de deelnemers, de traditionele wedstrijd. Dat de jeugd de toe komst heeft bleek wel uit de uit slag. Een 4-2 overwinning voor de jeugd. Misschien heeft de vormcri sis die Jan Avesaat en de zijnen doormaken daarin parten ge speeld. Jan neem de fluit maar, want als keeper moet je vissen. Na de voetbalwedstrijd reikte H. Bel- dman de prijzen uit. Hij bracht dank aan het KNMJ, Frits Paule en Henri Bronsvoort, de dames van de kantine en alle medewerkers die geholpen hebben bij de wedstrij den. Toen de groepsprijzen bekend gemaakt waren brak het uur der waarheid aan. Wie zou de wisselbe ker mee naar huis nemen. Er volgde een doodse stilte, maar nadat de winnaar bekend werd ging er een daverend applaus op. Driemaal winnaar worden achter elkaar is een geweldige prestatie. Henri Bronsvoort reikte de wisselbeker uit omdat Frits Paule met vakantie was. Hieronder volgen de uitslagen van de beste drie van elke leeftijds groep. 7 en 8 jaar: 1. Harald Ho- venkamp; 2. Arjan ter Haar; 3. Jan van Beek. 9 en 10 jaar: 1. Marcel Wan sink; 2. Mark Meyerman; 3. Verloren: Blauw^ regenpak; Rene Landeweerd. 11 en 12 jaar: 1. Barry Broekmaat; 2. Henk Soer; 3. Freek Pasop. 13 en 14 jaar: 1. Erik Broekmaat; 2. Arjan Krijgsman; 3. André Riet berg. Senioren: Holten 1-Schalkhaar 1 14.30 u. Holten 2-T.V.O. 2 10.00 U. NEO 3-Holten 3 11.00 u., v. 10.00 u. Luctor 4-Holten 411.45 u., v. 10.45u Holten 5-Luctor 3 10.00 u. Holten 10-De Zweef 11 10.30 u. Holten 6, 7,8, 9 en 11 zijn vrij. Junioren: Holten Al-De Zweef Al 2.30 u. Excelsior A3-Holten A2 12.45 u., v. 12 00 u. Holten A3-Excelslor A4 2.30 u. R.V. Bl-Holten B2 2.30 u., v. 1.45 u. Holten B3-Sp. Rijssen B2 2.30 u. Holten Cl-Deto Cl 1.00 u. Holten C2-RKSV Cl 1.00 u. Holten BI en C3 zijn vrij. Pupillen Holten D2-V.E.S.O.S. D2 a. 12.00 u Enter D2-Holten D3 a. 10.00 u., v. 9.15 u. Holten D4-G.F.C D2 a. 12.00 u. Holten El-Enter El a. 11.00 u. Excelsior E4-Holten E2 a. 10.15 u., v. 9.45 u. Gevonden: Zilver medaillon; fiet spomp, kleur groen; bruine porte monnee, inh. f 13.50; paars/rode sjaal. bruin geblokte plaid; fietssleutel; Pola roid zonnebril, kleur montuur ro- se/bruin; 2 1/2 cm. brede zilveren armband; brievenbus; brievenbus; gouden zegelring, zwarte steen „HZ"; rijbewijs t.n.v. Wissink, zzwolle; Quartz horloge, merk Comrnodoor, zilveren band; bril, kleur monteur grijs/metaal; verze- 15 jaar en ouder: 1. René keringsbewijs brommer, trekker- Bannink; 2. Erwin Stukker; rijbewijs, ziekenfondskaart; pak- 3. Jan Herman ten Velde. ketje postzegels; Euro-cheque Meisies-1 Thea Kemner- 2. pasjet.n.v.w. Schooien; gnjs/zwart Meisjes. 1. nea ivemper, a. kQn..^ mannetje; „jbewijs. kente- Agnes van Langen, 3. Ma- kenbewijs, fj-46-dp op naam van riska Nijenhuis. Huisken te Holten. Na een lange reeks van prestatie- en trimlopen, waarin de motoren een beetje warm konden lopen voor het grotere werk, was er zondag jl. een officiële K.N.A.U. wedstrijd. Het betrof dit maal de Argo loop, een stratenloop over 10 km. door de straten van Gaanderen. Een wed strijd waar mede door de goede organisatie bijna de gehele Ooste lijke top aanwezig was en een deel nemersveld van meer dan 150 lo pers, onder hen waren natuurlijk weer enkele Holtenaren hun pres taties waren als volgt: Egbert Ven eklaas kon in het sterke deelne mersveld redelijk goed meekomen hetgeen resulteerde in een 11e plaats in de tijd van 32.40, ongeveer 3 minuten achter winnaar Gerard Mentink. Als 2e Holtenaar kwam binnen ons nieuwe talent Bertus Stevens. Hij liep een goede wed strijd en een 28e plaats en een tijd van 33.42 was zijn deel. Dan Ap Koetsier een man waar je een boek over kunt schrijven, vorige week liep hij nog een zeer zware loop over 23 km in Duitsland op het bekende circuit Nümburgring, zaterdag liep hij 15 km in Epe en nu was hij weer in Gaanderen aan de start waar hij ook trouw zijn rondjes liep en fi nishte (ergens in de middenmoot) in een tijd van 41.18. Kortom alle maal goede prestaties die hoop ge ven voor de toekomst, n.b. Vol gende week is er weer de jaarlijkse Pingelloop in Haaksbergen en in Bome vinden ook nog enkele Omhalfnegenwashetverzamelen prestatie-lopen plaats, dus..voor elk wat wils. In de wedstrijd tegen RODA rammelde het aan alle kanten binnen de Holten elf. Het zeer zwakke positiespel wekte de indruk alsof de roodzwarten met lood in de schoenen speelden en als dat niet het geval is dan moet er getwijfeld worden aan de conditie van de Holtenaren. De verdedigende houding, waarmee Holten de wedstrijd startte, werd hen snel noodlottig. De verdediging kwam onder druk en dit leidde reeds in de vijfde minuut tot een vrije trap op de rand van het 16 meter gebied. De bal slipte door de muur en door de vingers van de doelman Breukink, waardoor Roda een belangrijke opsteker kreeg. Doordat Holten bleef volharden in haar verdedi gende taktiek kon Roda na twintig minuten spelen een strafschop „versieren", waardoor de Deventenaren op een comfortabele voorsprong kwamen van 2-0. In het laatste kwartier van de eer- ste helft leken de roodzwarten wat tweede thuiswedstrijd dit seizoen. Schalkhaar is de tegenstander en de roodzwarten hebben heel wat goed te maken. Kwaliteiten zijn voldoende aanzwezig, doch de een derde doelpunt. Onhoudbaar ver dween de bal langs de muur in de linker beneden hoek. Toen amper vijf minuten later een hoekschop van links in eens in het doel verdween begon zich het de bacle voor de Holten ploeg af te tekenen. De stand kwam hierdoor op 4-1. De schaos was compleet toen via een counter Roda na een half uur spelen de stand op 5-1 bracht en alsof de vernedering nog niet groot genoeg was, werd vijf minuten voor afloop de stand op 6-1 gebracht. Zondag a.s. speelt Holten haar Week van 31-10-1981 tot en met 6-11-1981 Zaterdag: 08.00-18.00 Tafeltennistoemooi, Tafeltennisvereniging 18.00-19.00 zaalvoetbal, hr. Rozen- dom 19.00-20.00 zaalvoetbal, Albert Hein Rijssen Zondag: 11.00-12,00 zaalvoetbal, dames s.v. Holten 12.00-19.00 zaalhandbalcompeti tie, N.H.V. Maandag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.30 Badmintonclub Dinsdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 22.30-23.30 z.v.v. Blauw-Wit '66 16.00-18.30 instructielokaal - St. SoCuWe Woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.00-17.00 s.v. Holten, afd. hand bal 18.30-23.00 Badmintonclub Donderdag: 08.10-16.30 scholengemeenschap 17.00-22.00 s.v. Holten, afd. hand bal 22.00-23.00 zaalvoetbal, All Stars Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-23.00 Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder, (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. wel zijnszaken, tel. 1666 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur. in de bar van de sporthal. Johan had het even verkeerd begrepen en zat onmiddellijk aan de bar. Dat was natuurlijk (nog) niet de bedoe ling. Omdat Jan zijn auto om on duidelijke reden thuis had gelaten, moest Wim snel naar huis om de zijne te halen. Onderweg pikte hij Hien op en om kwart voor negen gingen we met 6 man en 2 support- sters door mist en regen naar de zaal in Almelo. Jan-Herman was wegens ziekte achtergebleven en Albrecht ging direct vanuit de ka zerne naar de hal. Nadat de time out fles gevuld was met het koele water, stond niets een goede wed strijd meer in de weg. De eerste set gaf aanvankelijk weer moeilijkheden, maar routine en aanvalskracht gaf tenslotte ruim schoots de doorslag: 8-15, De tweede set was net begonnen, toen Paul de set-up van rechts naar het midden gaf, alwaar Albrecht de bal met zijn linkerhand naar beneden sloeg. Een tegenstander kon dit allemaal niet zo snel volgen en keek net omhoog toen de bal naar bene den ging! Vijf minuten later, toen de man weer was opgelapt, werd de strijd hervat, hoewel hij eigenlijk al beslist was door de klap van Al brecht. Iedere keer als we zelfs maar dreigden aan te vallen, week de verdediging uiteen en scoorden we punt na punt. By 3-15 was de strijd afgelopen. De laatste set was nog slechts een formaliteit. En hoewel de concentratie verslapte en het spelpeil bedenkelijk zakte (Paul: „Hoe kom ik hier zo snel mogelijk weg")werd deze set onder luid gejoel en gejuich van de eigen supportsters binnengehaald: 5-15. Het legioen was uitgegroeid tot 3 eigenlijk nog te veel voor Al- brechfc die constant werd afgeleid. Na ae wedstrijd besprak Wim de taktiek nog even onder het genot van een koele drank. Vooral de laatste bal van Harry, die met een soort pirouette in de lucht de bal met de achterkant van de hand raakte en scoorde, had de volle aandacht. Met de tweede overwin ning op zak werd de terugreis aanvaard. Morgenavond om 21.30 spelen wij in de sporthal thuis tegen H.V.C. 1. Een belangrijke wedstrijd! Kom eens langs! de bar is open. Hoewel deze wedstrijd tegen Zwaluwen een „makkie" was, kent U natuurlijk ook het spreekwoord: Ook zes Zwaluwen maken nog geen zomer! Jams. Programma 30-10 Holten: 19.00 Hfdklasse meisjes A-Vredestein; 19.00 Mintonette B meisjes A-Apollo D; 19.00 Minto nette C meisjes B-Mintonette C meisjes C; 20.15 Mintonette heren 3-H.V.C. 2; 20.15 Mintonette dames 2-Setash 1; 20.45 Mintonette Da mes 1-Vredestein 1; 21.30 Minto nette Heren 1-H.V.C. 1. Almelo Rembr.hal: 20,15 Rac 4-Mintonette Dames 4. Vriezenveen: 19.00 Vrivo-Mint. C meisjes A. Nijverdal Noetsele. 20.15 Flash 4-Mint. Dames 3. 31-10 Nijverdal Noetsele: 12.00 Flash- Mint. C jongens. Enter: 14.30 Holyoke-Mint. B meis jes B. Vrijdag 23 oktober speelden de jongens A de tweede wedstrijd in het seizoen. Deze thuiswedstrijd werd gespeeld tegen Volley '68 uit Wierden. De eerste set speelde Min tonette erg zenuwachtig en verloor met 15-2. De tweede set ging eerst gelijk op, maar bij een stand van 5-5 namen de tegenstanders afstand en Min tonette verloor uiteindelijk de set met 15-8. Volley won eveneens de derde set en wel met 15-7. Het ging om een sportieve wed strijd, met een behoorlijk aantal toeschouwers op de tribune. Mor genavond liefst in een nog groter aantal in de sporthal om de Mintonette-teams aan te moedi gen. Het 2e team van Blauw Wit heeft het ondanks de goede instructies van teamleider Gerrit Dikkers in de opblaas hal te Almelo tegen Rietvogels 2 niet kunnen redden. De typische bewegingen van Henk Vermeul, de snelle sprints van Ge rard Kolkman en het extra harde zwoegen van Gerard Steenbergen konden niet voorkomen dat de Al- meloërs met 3-0 wonnen. Ook Henk Zwiers, hij is en blijft altijd een blok aan het been voor de tegenpartij (ga zo door Henk), Johan Kruidhof, die moeilijk van de bal te zetten is, Johan Stam, de schutter van af stand en uit de 2e lijn en Harry Heuvelman deden er van alles aan om in ieder geval de eer te redden maar de vogels gaven geen krimp. Peter Zoetbrood deed als doelman meer greep op het spel te krijgen, toen Henry Bronsvoort in 35e mi nuutmet een kopbal de score op 2-1 bracht. Vijf minuten later kwam dezelfde speler oog in oog met de heid in het team van de Holtenaren keeper, doch zijn harde schot werd is de laatste weken ver te zoeken, via de vuisten van de goedkeep- Er is daarom belangrijk werk voor ende Roda goalie tot comer ver- trainer Oude Roelink, want alleen werkt. De rust brak met de stand een Holten elf, dat een eenheid 2-1 aan en alles leek nog mogelijk, vormt zal in staat zijn Schalkhaar Toen na de pauze trap van Roda in van zich af te houden. De wedstrijd de 65e minuut de aanleiding tot het begint om 14.30 uur. In de zesde ronde van de intern» punt ging duidelijk naar de ver kompetitie lieten twee topspelers, keerde speler, zich nogal hardhandig van het j De uitslagen waren: bord afzetten. Ten Brinke had j.e. Scheperman-J.W. Middelink geen enkel probleem met een fa- 1/2 -1/2; W. Rietman - T. van Oijen lende Van der Knaap welke al na i-O; W.K. van Rijssen - H. van Beek anderhalf uur de stukken kon op- j o-l; M. Hage - D. van Beek 0-1; J.C. bergen, terwijl Ton van Oijen na 1 Roele - E.J. Gervedink Nijhuis 0-1; een blunder in de opening van 1 d.A. van der Knaap - H.G. ten Rietman geen kans meer kreeg de Brinke 0-1; J. de Vries - B. van Beek partij te redden. 0-1T. van Lindenberg - J. ten Velde i i-0- Geluksvogel van de avond was on- Aan kop handhaaft Middelink zijn j getwijfeld Dinant van Beek. In ge- j voorsprong op Scheperman en heel verloren stelling gaf Hage hem ;Henk en Dinant van Beek. Aan- I schaak met de verkeerde toren, staande maandag speelt het re- I waardoor de laatste nog slechts het kreatieteam tegen Rijssen. Dins- J mat op de onderste rij kon pareren j dagavond is de uitwedstrijd van I door de dame te geven. Het winst- i het tiental tegen ESGOO 3. Hengelo Veldwijk: 11.15 Achilles prachtig werk maar ook hü kon de B-Mintonette A jongens. nederlaag niet voorkomen. Bij de in zaal „Vosman" door de schietvereniging gehouden onder linge wedstrijden waren de resulta ten als volgt: Luf htgeweer. Klasse A: 1. G.H. Paalman 174 p.; 2. D.J. Nijendijk 161 p. Klasse B: 1. Dick Jansen 168 p.; 2. B.J. Oplaat 161 p.; 3. B.H. Arfman 155 p.; 4. H.A.P. Mulder 153 p.; 5. Eef Grootentraast 141 p.; 6. A. Paal man 129 p. Klasse C: 1. G.J. Sluiter 151 p.; 2 Bets Paalman 146 p.; 3. D.W. Geel: 141 p.; 4. G.J, van Aefet 119 p.; 5. H Vincent 98 p. Luchtpistool: Open klasse: 1. H. J. Nekkers 175 p. 2. A. Bieleman 161 p.; 3. Ab Schupl pert 151 p.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9