tommissie Gemeentewerken liet eensluidend Wijziging hinderwet Hfda fraktielld J.v.d. Harst wil af van giftige spuitmiddeBen AANVRAGEN EENMALIGE UITKERING GENEDEN VERWACHTINGEN ZANDAFGRAVING HOLTERRERG PER 1 DECEMBER RIGHT, VOLGENS EIS GEREPETEERDE STATEN HQLTENS NIEUWSBLAD REKTIFICATIE T.T.V. HOLTEN 29 OKTOBER 1981 -PAG. 7 ter I e kommissie gemeentewerken is niet tot een eenslui- end advies kunnen komen omtrent het voornemen van en W tot verkoop van een insteekweg welke is gelegen I aast het perceel industrieterrein van de Beheersmaat- chappij Muitrans Holten BV gelegen aan de Keizersweg. Verhuur pand Kerkplein 3 De kommissie gemeentewerken is ook niet tot een eensluidend advies kunnen komen inzake het B en W voorstel tot verhuur van de garage met berging van het pand Kerk plein 3 (voorheen fa. H. Müller en Zn) aan mevr. H. J. Vincent-Krekel, Molenbeiterweg 13 alhier, tegen een huurprijs van f2000.- per jaar en onder door B en W te stellen voorwaarden. en W wil deze insteekweg, ter H ootte van ca. 580 m2, voor f 30.- er m2 aan Müller verkopen, inclu- ef bestrating en aanwezige riole- ng. Deze insteekweg is niet over- •nkomstig het thans geldende be- rj emmingsplan aangelegd en is erhalve niet tot openbare weg be- iemd. Indertijd werd deze weg angelegd voor ontsluiting van de Idaar gelegen percelen industrie- errein. Nadien heeft Müller de per il elen grond die aan deze weg gren en in eigendom verkregen, en rügt door aankoop van deze weg I erhalve een aaneengesloten ter- Mevr. Vincent is voorne mens in genoemd oand een winkel/galerie te vestigen. Teneinde aan het beoogde doel te beantwoorden zul len o.m. de bestaande gara gedeuren van dit pand moeten worden vervangen door een winkelpui, welke wijziging door B en W als een verfraaiing van zowel het pand als het dorpsplein wordt gezien. De kosten van verbouwing en inrich ting van dit pand komen voor rekening van mevr. Vincent. Zolang het pand nog niet behoeft te worden afgebroken hebben B en W geen bezwaar tegen ver huur. Omgeving Smidsbelt met rechts het oude pand van WansinJc. Uiterst links de „Beid", waar zich later onder andere café Hofs, Dolman, Brands en v.d. Maat gingen vestigen. Ongeveer in het midden van de foto het bijna onherkenbare Dikkers. Het totaal vormt een beeld uit de jaren twintig. Blauw Wit A1-SD0L A1 )e Luttenbergers die tot nog toe in leze competitie nog geen enkel lunt hebben verzameld zijn ook in Ie wedstrijd tegen Blauw Wit punt- oos gebleven. Blauw Wit creëerde ;rg gemakkelijk kansen en de gas- en probeerden uit een gesloten rerdediging via counters tot succes te komen. Ze kregen die ook en twamen tegen de veldverhouding n na plm. een half uur spelen op 1-0. De Blauw Witters hierdoor vakker geschud gingen hierna nog sterker in de aanval en gasten kon- len schade voorkomen door de rush van Gerald Stan binnen de 16 neter met een te felle charge af te stoppen. Harry Kolkman „verzil verde" de strafschop (1-1). De rust stand werd 2-1. Na de thee kwam JBlauw Wit door Henry Thalen snel op 3-1 en na plm. een kwartier tweede helft maakte Harry er 4-1 van. Het werd hierna een romme lige partij, veel spelers gingen op de individuele tour en de verdediging werd verwaarloosdy SDOL profi teerde hiervan en kwam terug tot |4—2 maar vlak daarna werd Gerald Meijerink op maat bediend door Johan Stam en dat betekende 5-2. De gasten bepaalden 5 minuten voor tijd de eindstand op 5-3. Blauw Wit A2 won Blauw Wit A2 heeft in de thuiswed strijd tegen RKSV A2 (Rijssen) haar tweede zege geboekt. Reeds in de 3e minuut scoorde Henk Weste- rik 1-0. Blauw Wit ging hierna door, nam soms te veel risico's en keek in de 12e minuut tegen een 2-1 ach terstand aan. De gasten probeer den door te drukken maar John Landeweerd maakte gelijk en vlak voor rust zette Henk Westerik z'n ploeg op voorsprong (3-2). Direkt na de thee zorgde Dikkie Aanstoot voor 4-2 en even later maakte John aan alle illusies van de Rijssenaren een einde (5-2). Blauw Wit moest nog wel een tegengoal toestaan maar Jan Beldman bepaalde na goed aangeven van John de stand op 6-3. Vlak voor tijd kwamen de gasten nog terug tot 5-4. Een ver diende overwinning in een wed strijd die door arbiter Wim Bel dman zeer strak in handen werd gehouden. Haarle Cl - Blauw Wit C1 Ook tegen Haarle heeft Cl het niet kunnen bolwerken. Voor de rust een gelijk opgaande strijd die in een 2-1 voorsprong voor Haarle eindig de. Haarle kwam op voorsprong maar in dezelfde minuut zorgde Gerwin voor de gelijkmaker (l-l). Haarle kwam op 2-1 toen de hele verdediging van Blauw Wit zich verkeek op een effect vol schot. Na de rust kwam Blauw Wit er hele maal niet meer aan te pas. Oorzaak aan kracht in de voorhoede. Keeper Jan moest nog twee keer naar het net. Een nederlaag van 4-1 De competitie is extra zwaar en trouwe opkomst op de training is dringend noodzakelijk. De Zweef D1-Blauw Wit D1 Blauw Wit heeft het in Nijverdal met het behalen van 1 puntje goed gedaan. Na plm. een kwartier spe len werd het 0-1 uit een voorzet van Jacco die Wim Meilink doeltreffend benutte. Helaas werd de kans om in de 18e minuut op 2-0 te komen doordat de toegekende strafschop heel lief in de handen van De Zweef goalie werd gedeponeerd. In de tiende minuut van de 2e helft kwam De Zweef langszij en vocht hard voor de volle winst. Blauw Wit doelman Marcel van Engbrink kreeg het in de slotfase nog heel druk maar hij hield z'n doel keurig schoon. Een brief van het Landbouwschap over de Hinderwet heeft honderden boeren in Overijssel in rep en roer gebracht. De telefoon bij de sociaal-ekonomische voorlichtingsdiensten van de landbouworganisa ties heeft roodgloeiend gestaan. Alleen al bij de Overijsselsche Land bouw Maatschappij kwamen zo'n 300 reakties binnen van bezorgde boeren. Sinds de droogteschade in de zomer 1976 zijn de landbouworga nisaties niet meer zo massaal overstelpt met telefoontjes. De aanleiding voor deze stormloop vormt een wijziging van de Hinderwet, die op 1 november van kracht wordt. Deze wijziging houdt in, dat de touwtjes voor de landbouw strakker worden aangetrokken. Na 1 november moeten de landbouwbedrijven aan meer eisen voldoen om een Hinder wetvergunning te krijgen. Vergeleken met de huidige situatie zou een klein aantal bedrijven uit de boot vallen door de strengere eisen. voor rundvee-bedryven en ge mengde bedrijven (rundvee plus varkens of pluimvee). De O.L.M. leidt daaruit af, dat de bedrijven, die het meest „hindergevoelig" zijn, zoals varkenshouderijen, kal- vermesterijen en pluimveehouder ijen, inmiddels al een Hinderwet vergunning hebben. In het programmaboekje van het Paalhuus zijn helaas twee storende fouten geslopen: Onder het stuk met informatie over de V.O.S.- kursus staan verschillende kon- taktadressen. De juiste adressen zijn: Churchillstraat 25, tel.2957; Nagelhoutstraat 47, tel. 3197 De genoemde telefoonnummers kunt U bellen voor informatie over de politieke scholingskursus voor vrouwen. Ook het daar vermelde kursusgeld van f. 15.- geldt voor de politieke scholingskursus en niet voor de V.O.S-kursus. Bij het stuk over ballet staat vermeld, dat de lessen per maand f. 39.- voor kleuter- en kindergroepen; f.48.- voor meisjesgroepen en f. 57.- voor damesgroepen kosten. Dit zijn ech ter de kosten voor een heel kwar taal. Textielclub Op dinsdagmiddag van 16.00 tot 17.00 uur wordt er voor jongens en meisjes van 8 tot 12 jaar een tex- tielklub gegeven. In deze klub gaan we dingen doen als bijvoorbeeld sokpoppen maken, batikken, shirts bestempelen, macraméën. Er zijn nog een paar plaatsen open. Je kunt je nog opgeven vóór dins dag 3 november bij het Paalhuus (tel. 2755). Vrijwilligers gevraagd De organisatie van de Stichting is er op gericht, dat veel vrijwillige medewerkers hun steentje kunnen bijdragen. Zonder hen zijn een aan tal aktiviteiten beslist niet moge lijk. Wij hebben o.a. voor de batik- kursus op dinsdagmiddag van 15.45 tot 17.30 uur nog hulp nodig. Ook voor andere aktiviteiten kun nen we echter nog vrijwilligers ge bruiken. Heeft U belangstelling? Bel naar het Paalhuus en laat het ons even weten. Vandaar, dat het Landbouwschap in een brief heeft opgeroepen om nog vóór 1 november een Hinder wetvergunning aan te vragen. De bedrijven worden dan nog op grond van de oude regels beoordeeld. De nieuwe verordening is aanmerke lijk strakker. Er wordt voor de nieuwe Hinderwetvergunning bij voorbeeld gekeken naar toekom stige stads- of dorpsuitbreiding. Ook worden de belangen van na tuur en rekreatie meegewogen. Verder worden dicht op elkaar staande bedrijven bij elkaar opge teld (het zogenaamde cumulatieve effekt). Tenslotte telt mee, dat de kosten voor de aanvraag van een Hinderwetvergunning waarschijn lijk drastisch omhoog gaan. Zo'n vergunning moet trouwens elk landbouwbedrijf met mestopslag hebben. Veel bedrijven vroegen zo'n vergunning niet aan. Dat wordt nu anders. Tussen de 500 en 600 landbouwbedrijven in Overijs sel willen nog snel zo'n Hinderwet vergunning op basis van de oude wetgeving. Slechts een klein ge deelte van hen behoort tot de „pro bleemgevallen", die na 1 november moeilijkheden zouden krijgen. De sociaal-ekonomische voorlich tingsdienst van de O.L.M. schat hun aantal op ongeveer tien pro cent. Overigens hebben nog niet alle „probleembedrijven" zich ge meld. Die bedrijven lopen na 1 no vember de k^ns, dat ze op grond van de Hinderwet gesloten worden. Of ze krijgen te maken met een dwangsom van maximaal 10.000 gulden. Opvallend is, dat de meeste aanvragen nu worden ingediend „Waar zijn we eigenlijk mee bezig?" „Is het College bekend dat door de Holtense plantsoenendienst gevaar lijke onkruidbestrijdingsmiddelen gebruikt en is B en W niet met ons van mening dat hiermee een uiterste terug houdendheid in acht moet worden genomen?" Namens de PVDA heeft de heer J. van der Harst zich met deze vraag gericht tot het College van B en W, welke vraag zal worden behandeld tijdens de gemeenteraads- vergadering van a.s. dinsdagavond. „Wanneer je kennis neemt van de werking-, toepassing-, toxiciteit en persis tentie van enkele onkruidsbestrijdingsmiddelen dringt de vraag zich op waar we eigelijk mee bezig zijn en of dit wel zo kan en mag doorgaan", zo schrijft Van der Harst aan B en W. Hij wijst hierbij op een uitgave van de Wetenschapswinkels van de Rijksuniversiteit van Gro ningen. Enige weken geleden is Van Harst zich diepgaand met deze materie gaan gezighouden naar aanleiding van verschillende klachten over geel gespoten groen en zelfs vergiftigde huisdieren. „Wanneer je als leek in deze mate rie duikt weetje al gauw niet meer in welke doolhof je bent beland, want het is gewoon ongelooflijk wat er op dit gebied allemaal voor ge vaarlijks te koop is", aldus Van der Harst. In een brief aan B en W stelt de PVDA-fraktie dat de Holtense plantsoenendienst ongeveer tien verschillende soorten bestrij dingsmiddelen gebruikt. In een aantal hiervan zitten volgens Van der Harst de uiterst gevaarlijke stoffen 2,4 D, Paraquat en Simazi- ne, wijzend op een publikatie van dr. Lucas Reijnders, die van me ning is dat genoemde drie stoffen moeten worden verboden wat be treft gebruik in straten, openbare plantsoenen, gazons, bermen, fiet spaden en trottoirs, vanwege hun giftige werking. Alternatief Teneinde aan te tonen dat het ook anders kan, wijst de PVDA alle reerst op het feit dat het Werkvoor zieningsschap Soweco geen be strijdingsmiddelen gebruikt. Ook wijst Van der Harst op de aanpak van de plantsoenendienst in het Friese Draenten waar men reeds in 1971 is gestopt met het gebruik van chemische bestrijdingsmiddelen. In 1971 was men in die gemeente al zo geschrokken van de stroom aan informatie over schadelijke bijwer kingen dat men enige tijd later met het spuiten is gestopt. „In de afge lopenjaren hebben we maar enkele keren last gehad van ziekten of plagen. Als het te gek wordt en het publiek begint te klagen moet je wel ingrijpen, maar dan is er altijd nog het milieu-vriendelijke Spui- zit", zegt Ing. L.A. Swillens, chef van de plantsoenendienst Drach ten (in een kranteninterview) „Als je niet spuit moet hef publiek ge noegen nemen met wat meer on kruid en ongewoon groen in de plantsoenen en bestrating". In haar brief aan het College be nadrukt de PVDA-fraktie dat toe gelaten bestrijdingsmiddelen be slist niet „bewezen veilig" zijn zoals ook door dr.. Reijnders wordt ge steld. Deze is nl. van mening dat aan alle toegelaten bestrijdings middelen bepaalde risico's zitten. Kortom, het is duidelijk dat de PVDA-fraktie af wil van het ge bruik van spuitmiddelen in de gemeentelijke plantsoenen en straten. Aanstaande dinsdaga vond is hierover het woord aan het College en de'overige raadsfrak- ties in de gemeenteraad. Hoe onwaarschijnlijk en met elkaar in tegenspraak het in een tijd van materiële bezuiniging en verschraling ook klinkt, het aantal aanvragen betreffende de eenmalige uitkering voor gezinnen met de laagste inko mens blijft landelijk ver beneden alle verwachtingen. Begrijpe wie kan, want deze uitkering ineens is bepaald geen sprake van een gunst maar wel degelijk van een recht. Wat is hier nl. aan de hand? Door de ekonomische omstandigheden kon de koopkracht dit jaar niet gehandhaafd blijven. Dit stapje terug werd het sterkst gevoeld in gezinnen die met een.minimum inkomen moeten zien rond te komen en daarom besloot de regering aan deze gezinnen een extra uitkering toe te kennen. Aangezien de regering echter niet op de hoogte is van de namen, adressen de omstandigheden van de gezinnen met een minimum inko men, kon deze uitkering niet anders worden verstrekt dan door middel van het zelf aanvragen van belanghebbenden. Hiervoor liggen folders en aanvraagformulieren gereed op alle postkantoren. Alle vier de teams van onze t.t.v. Holten zijn hard op weg naar een kampioen schap1 in hun klasses, want na 4 wedstrijden staan alle teams ongeslagen aan kop met 1 of meerdere punten voorsprong op hun direkte tegenstanders waar inmid dels van gewonnen is. Metabouw/SHOT-Holten 12-8. In deze wedstrijd werden er toch nog wel enige spannende partijen afgewerkt maar de tegenstander kon toch niet verhinderen dat Nico Valk en Gerard Overvelde elk 2x tot winst kwamen, terwijl Jan v. Heun ook deze keer ongeslagen bleef en ook het dubbel (Ge- rard/Nico) werd deze maals als vanouds gewonnen. Holten 2- A.T.T.C. 9-1. Het tweede team had ook tegen ATTC uit Almen geen enkele moeite om een Holtense overwin ning tot stand te brengen, alleen Henk Doomeweerd moest lx zijn tegenstander voor laten gaan, maar daarentegen werd ook deze keer het dubbelspel (Fred/Wij- nand) in winst omgezet. Fred en Wijnand zorgden voor 3x winst. Holten 3 - W.S.V. 10-0 Tegen dit team van WSV waarin enkele beginnende spelers zaten was er weer van spanning geen enkele sprake. Het dubbel (Henk/Robert) werd weer gewon nen en ieder Wim, Robert en Henk bleven ongeslagen. Het wachten is op de bekerwedstrijd tegen TRIAS komende week waar twee hoofdklasse-spelers in spelen, maar daar kan wel van gewonnen worden met behulp van het dan geldende voorgiftsysteem. Vuor echtparen geldt dat men het gehele jaar 1981 gehuwd moet zijn en samen één huishouding voert. Is men in de loop van 1981 gescheiden of weduwe(naar) geworden maar men heeft tenminste 1 kind waar voor recht op kinderbijslag be staat, dan komt men als onge huwde voor deze regeling in aan merking. De aanvragers moeten in Neder land woonachtig zijn. De uitkering geldt zowel voor loontrekkenden als voor hen die uitsluitend van één uitkering leven dat niet hoger is dan in onder staande tabel is aangegeven: Gedeputeerde Staten van Overijssel eist van de gemeente Holten dat het storten van afvalstoffen in de ontgrondingsput op de Holterberg met onmiddellijke ingang wordt beëindigd omdat deze stortingen in strijd zijn met de Verordening Bescherming Bodem en Grondwater Overijssel en de Hinderwet. Voorts eist G.S. van de gemeente Holten dat genoemde ontgronding sput uiterlijk 1 december a.s. moet zijn gedempt tot de hoogte van de aangrenzende percelen, waarbij zelfs geen gebruik mag worden gemaakt van plantaardige afvalstoffen. In verband hiermee stellen B. en W. de raad voor een krediet, groot f93.100.-, beschikbaar te stellen, welk bedrag nodig is voor het aanvoeren van zwarte grond, egaliseren en het opnieuw inplanten. Bij besluit van 2 oktober 1961 heeft G.S. vergunning voor deze afgraving verleend onder voorwaarde dat de ontstane afgraving moest worden volgestort met afvalstoffen, welke vergunning per 1 september 1976 van rechtswege kwam te vervallen. D.T.T.C. - Holten 4 4-6 In dit team was Jan Ophof deze avond de grote man door 3x tot winst te komen en hiermee de basis te leggen voor alweer een overwin ning, by Harry Struik wilde het niet lukken deze keer, maar Ellen bracht 2x winst op het formulier en het dubbelspel zorgde voor het ver lossende 6e punt. Programma T.T.V. Holten 31 oktober Lustrum Tour- nooi aanvang 9.30 uur. Be kerwedstrijden; 2-11 Hol ten 1 - D.T.T.C., 3-11: Holten 3 - TRIAS; Colmschate - Holten 4. Voor wie? Kort gezegd komen gezinnen van twee of meer personen die samen één huishouding voeren en niet meer dan onderstaand minimum inkomen hebben, voor deze uitke ring in aanmerking. Dit kunnen zijn: a. gehuwden, b. samenwonende ongehuwden die een uitkering ontvangen voor een echtpaar krachtens de Alge mene Bijstandswet, c. ongehuwden met tenminste 1 kind waarvoor vanaf het le kwar taal 1981 recht op kinderbijslag bestaat. loon, WW- of ZW-uitkering gehuwd resp. ongehuwd met tenminste één kind: per week f326.- - f294.-; - per 4 weken fl.305.- - fl.174.-; - per maand fl.413.- - fl.272.-; per jaar f16.961.- - f15.264.-. Overige uitkeringen tussen haakjes WWV: - per week f324.- (343.-) - f292.- (309.-); per 4 weken fl.296.- (1.373.-) - fl.166.- (1.236.-); - per maand fl.404.- (1.487.-) - fl.264.- (1.339.-; - per jaar f16.849.- (17.849.- - H5.164.- (16.064.-). Bovenstaande bedragen zijn zonder kinderbijslag en vakantie-uitkering. Indien u echter een. WWV-uitkering ontvangt is daarin steeds de vakantie-uitkering begrepen. Dan gelden de tussen haakjes vermelde bedragen. Betaalt u zelf de premie voor de vrijwillige- of bejaardenziekenfondsver zekering dan komt deze op de door u ontvangen inkomsten in mindering. Dit geldt ook voor alimentatieverplichtingen. Indien u behalve loon of uitkering van uzelf en uw echtgenoot, of .echtgenote nog andere inkomsten (bijv. alimentatie, rente, bijverdien sten) hebt dan tellen die mee bij het berekenen van uw inkomen. Indien u geen (aanvullende) bijstandsuitkering ontvangt, moet uw inkomen voor tenminste éénderde deel uit loon of uitkering bestaan. Is uw inkomen net iets hoger dan de bedragen in de tabel, dan kunt u toch nog een deel van de uitkering krijgen. Hoeveel bedraagt de uitkering? Indien uw inkomen niet hoger is dan de in de tabel vermelde bedragen is de uitkering: voor gezinnen van twee personen f 250.- voor gezinnen van drie personen f350.- voor gezinnen van vier of meer personen f450.- Deze bedragen zijn belastingvrij. En er worden ook geen sociale premies op ingehouden. Maar wat gebeurt er nu als uw inkomen net iets boven het minimum zit? Laten we bijvoorbeeld zeggen f 10.- per maand. Dan wordt er 12 keer f 10.- dus f 120.- van de uitkering afgetrokken. Wordt de uitkering daardoor minder dan f 50,- dan wordt er niet uitbetaald. Hoe aanvragen? De aanvraagformulieren liggen ge reed op elk postkantoor. Na invul ling moet het uiterlijk 31 oktober 1981 zijn ingediend bij de Ge meente waar u staat ingeschreven. Bij dit formulier moet een bewijs stuk waaruit uw loon of uitkering blijkt worden meegezonden. Het is de bedoeling dat nog dit jaar de uitkering plaatsvindt. Nadere in formatie kan op het postkantoor worden verstrekt.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7