i ft SPEELDEN DE BLAUW WIT SENIOREN 7 Hockey- Holten wint gemeente holten Resultaten sv Holten Resultaten HENGELSPORTVERENIGING "DE RIEmORN" tHOLTEN-MARKELO) HOLTENS NIEUWSBLAD EIV n Christelijke - Plattelands vrouwen Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van B. en W. d.d. 20 oktober 1981 Commissie woonruimtezaken Sportcommissie Verplaatsing gemeenschappelijke vuilnisbegraafplaats te Markelo. 1KT0BER 1981 -PAG. 5 e wedstrijd is weer eens bewezen dat een wedstrijd door veel inzet onen kan worden. En als de tegenstander dan nog denkt dat men en minimale inzet hier wat tegenover kan stellen dan kunnen de n zwaarwegen. Blauw Wit miste wel 4 basisspelers maar dat liet als excuus gelden. SVZW begon met een sterk offensief een irong te forceren wat in de 20ste minuut met een schitterend lidsschot lukte (1-0) Hun vreugde was echter van heel korte duur dezelfde minuut werd het uit een vlot één-tweetje van Hans en 1-1. De gastheren bepaalden de „Thee-stand" op 4-1 mede dankzij r Benny die niet vrij uit ging. Na de rust knokte Blauw Wit voor eter resultaat en reeds na 5 minuten knalde Henk Mekenkamp SVZW schrok hiervan wakker en scoorde uit een hoekschop 5-2. w Wit ging hierna beter spelen en het was Mannes Scholman die 5-3 zorgde. De druk op het SVZW doel bleef en Blauw Wit kwam tot 5-4. In de laatste vijf minuten zette Blauw Wit alles op alles de gelijkmaker kwam niet doordat schoten van Henk Aanstoot paal en lat werden geblokkeerd. UW WIT 3 - MARKV0- Scheidsrechter Jan 2 leidde uitstekend. Avezaath erg verzwakt Blauw Wit begon wedstrijd goed. Met leuke lallen werden de vogels be ll en na 15 minuten opende Dikkers de score. Gastspeler Smid probeerde er voor rust 2-0 van te maken maar dat e net niet omdat de Vogels man zeer attent was. Na rust in Blauw Wit ook weer goed en te Jan Kors de bal uit een ie voorzet van Rinus onhoud- is (2-0). Direct daarna scoor de vogels en kwam Blauw Wit er zware druk. Ab Aaftink werd malen fiks aan de (voetbal) i gevoeld maar hij wist z'n doel non te houden. Een verdiende ir moeizaam bevochten zege. MW 3 - BLAUW WIT 5 Om zeer uiteenlopende redenen blijven bepaalde namen in de ge schiedenis voortleven. De een om dat hij de beste zeerover was, de ander omdat hij met een duim een dijk dichtte en weer een ander om dat hij de grootste minnaar was. Blauw Wit 5zal zeker een dergelijke figuur opleveren. Wie het wordt is echter nog niet helemaal zeker. De jarige Tonny Haan gooit hoge ogen. Duidelij k een jaar rijper scoorde hij in de 2de helft van de wedstrijd een schitterend doelpunt op aangege ven van Johannes Balthasar Stam. Het was trouwens dezelfde Stam die vlak na rust de score voor Iten Al-Kosc Al ten Al zorgde voor de verras van de dag, zij bezorgde kop er Kosc haar eerste nederlaag, een ruststand van 1-1 liet Hol de winnende treffer aanteke- te 26 F' iter V A2-Holten A2 iter V. dat in de vorige wedstrijd |26 doelpunten om de oren had •egen moest dit maal 22 keer •appen. In een éénzijdige wed- d was de topscorer by Holten ink Oudenampsen. ilten A3-Wierden A2 deze competitie valt er weinig te behalen voor Holten A3 dat ;en veel sterkere tegenstanders oest aantreden. Na een goede le ilft werd het uiteindeiyk 0-5 voor Wierdenaren. ('school bi-Holten bi deze wedstrijd vielen de doel- unten allemaal na rust. Holten oog na een 2-0 achterstand, bin- en 5 minuten de stand om naar 2. Trainer/coach Warrink: „Ge en de le helft hadden we hier ten winnen maar met dit resul- ben ik tevreden". |j- telten 1 - Trefzeker 3 (Dalfsen) 'w feiten 1 heeft zich door een 5 -3 verwinning op Trefzeker 3 uit lalfsen een hoge plaats op de rang- 5jst kunnen verwerven. Frans van lénnep wist in zijn enkelspel vrij emakkelijk tot winst te komen; io!k Wil van Gennep won haar par- 5 ij- lêt tweede herenenkelspel werd lolaas door Sytze Meinsma in 3 lames verloren. Bij de dames het- 5eifde beeld: dé eerste dame Wil 'an Gennep won in een sterke par- 5 Rij', tweede dame Riki Dekker jlmoest de eer aan haar tegenstand- «tèr laten. Pans Zuethoff, na zijn teenblessure 'an vorige keer alleen actief in nixed en herendubbel, en Riki Dekker hadden 3 games nodig om te winnen. Wil en Frans van Ge nnep wonnen eveneens hun mixed partij. Ook de herendubbel ging n^ar Holten; voor de damesdubbel Was dit niet weggelegd zodat een eindstand van 5-3 werd bereikt. 4 Witte Veder 2 - Holten 2 0-8 Deze week winst voor Holten 2 (8-0), Blauw Wit opende. Zal hij de histo rische figuur worden? Of zal het Jan Aanstoot worden, de betrouw baarste back van Holten? Of de „2e-jeugdspeler" Rikus Kre- mer? Natuurlyk keeper van Lin- denberg heeft ook een goede kans om geschiedenis te schryven. zyn saves waren zeer gedegen en at tent, als liet hy Marle op 1-2 komen om de spanning er in te houden naar hy later liet weten. Freek Bur ger maakt een kans om de wereld geschiedenis te halen door zyn hoekig spel, zo apart dat je ver zal moeten reizen om zoiets ergens an ders te vinden. Blauw Wit verviel in de eerste helft tot een stelletje kib belende kleuters, terwyl MW meer inzet toonde. Derhalve in de pauze felle twisten, die hun climax vinden in deen luid gebruld lang - zal ie leven voor Tonny Haan. Dit bracht de ommekeer teweeg. Binnen vyf minuten 2-0. Het tegendoelpunt maakte de stryd harder. Het was de lichtvoetige frêle Renger Veldhuis die aan alle onzekerheid een eind maakte en 1-3 scoorde. Zal hy de gene worden die men in 't jaar 2000 uit de geschiedenisboeken moeten leren? En dan is er nog niet eens gesproken over de grootste kans hebbers Jaap Thalen en Gerrit Dikkers, zy onderscheiden zich juist door het feit dat ze écht kun nen voetballen! Of wordt je de 18- jarige Okkenbroeker Jan van der Berg? Trouwens in plaats van een afbeelding van Michel de Ruyter of Maarten H. Tromp zouden de hoofden van Gerrit Beldman en Roel Smid ook niet misstaan in de boekjes. De „westerling" Joost Boer zal ooit alleen vermeld staan, als hy de geschiedenis zelf zal schry ven! Al met al een felle wed strijd. De eerste punten zyn voor Blauw Wit 5 binnen. Als ze nu maar nie te veel praatjes krijgen! Deto 10 - BI. Wit 4 Het vierde houdt kennelyk van af wisseling. Want werd vorige week nog met 5-1 verloren, nu stond een overtuigende 5-0 winst op het sco rebord. Leider Gé was dan ook weer in alle staten. Doelpunten werden afwisselend gemaakt door Freddie (hy speelde een van zyn betere par- tyen): 1-, 2-, en 3-0 en door Gerrit Stam, die Wim Klein-Nagelvoort (zyn „armbreuk" bfrjkt een zware kneuzing te zyn) goed verving: 2-0 en 4-0. Toch was de verdediging niet altyd goed op dreef, waar met name Jan Hofstede uitblonk door domme fouten (dus te laat in bed). Het was maar goed dat de voor- waartsen van het sportief spelende Deto niet op dreef waren en dat het vierde zo'n sublieme keeper heeft. Voorin speelde Jan Koopman al- lerbelabberst slecht (misser voor open doel en zo), alhoewel een gave voorzet enkele minuten voor tyd door een niet attente Freddie, slecht werd afgewerkt. H.S.V. .DE RIETVOORN" Zaterdagmorgen 24/10 werd de draad weer opgenomen wat de laatste wedstrijd betreft in het IJs- selmeer. 14 Dagen geleden moest de strijd onder barre weersom- Na een gelijkspel (1-1) en een overwinning (1-0) zijn de ve teranen na deze week echt in opmars. Deze monstero verwinning (7-0) zal het moeilijk maken ook deze prestatie weer te overtref fen. Heren I speelde gelijk tegen Goor. Qua sterkte had dit best een overwinning kun nen worden. Een attractieve wedstrijd, al werd er in het veld wat veel gepraat. De Zweef b2-Holten b3 Holten b3 is door deze nederlaag tegen de Zweef nog steeds punt loos. Holten b3 zit met hetzelfde probleem als A3 zy zitten namelyk in een veel te sterke competitie. .Daarom is het voor deze jongens een hele prestatie als zy een punt halen! Holten cl-Excelsior cl Holten cl blyft een wisselvallige ploeg. Men moet toch in staat zyn één punt te pakken. Dit lukte he laas niet. Het was namelyk een hele saaie wedstrijd die werd beslist door enkele foutjes in de Holten achterhoede. Holten cc-MW/69 cl 54. Holten c2 blyft het uitstekend doen. Zy heeft namelyk nog geen enkel puntverlies. Ook de mannen uit Maria-Parochie werden aan de zegekar gebonden. In deze goede wedstryd scoorde Paul A. 3 doel punten. Haarle c3-Holten c3 Holten c3 bfijkt na de nederlaag Excelsior te rijn aangeslagen. Het evenhoog staande Haarle c3 speelde Holtey van de mat. De ko mende weken moeten toch puntjes worden gehaald om niet in degra- datiezorgen te komen. uit de 8-0 echter niet worden afge leid dat de tegenstander over zich liet lopen; integendeel. Witte Veder 2 is echter een jonge ploeg die zich goed heeft geweerd, maar nog niet genoeg wedstrijdervaring heeft op gedaan. Hans Verburg won na een moeizame eerste game toch nog makkelijk. Ook Eddy Willemink, die steeds beter gaat spelen, won zijn party. De dames Heike van 't Holt en Ria Groeneveld hadden meer tegen stand en wonnen in 3 games. De gemengde dubbels werden, evenals de dames- en herendubbels door Holten in winst omgezet, waardoor een eindstand als hierboven werd bereikt. Holten 4 - En Blok 5 (Ommen) Ook tydens de laatste (thuis)wed- strijd van deze competitiehelft draaide het vierde team goed en hield punten in Holten. De enkel spelen van Diny krijt en Theo Nieuwveld werden gewonnen, ter wijl die van Jetty Dorresteyn en Bert Postma verlies opleverden. De mixed partijen en de herendubbels werden in winst omgezet. De da mes verloren echter hun dubbe in 3 games en werd de eindstand 5-3. Het is te hopen dat Holten 4 na de goede resultaten in deze eerste competitiehelft, in staat zal zijn dit niveau te behouden. Wedstrijdprogramma: 31/10 ABS 1 - Holten 2 te Bathmen; 2/11 Holten 5- ABS 3 thuis; 4/11 Holten 3 - BVZ 8 thuis; 5611ZBC 5 - Holten 4 te Zwolle In de uitwedstrijd tegen V. en K. heeft Holten het verlies tegen W.S.V. goedgemaakt. In een spor tieve wedstrijd leek Holten in het begin in de oude fout te vervallen door niet snel genoeg terug te ko men in de verdediging. V. en K. kon daardoor een 5-1 voorsprong ne men. Holten kwam beter in zijn spel en wist voor rust de achter stand weg te werken. (8-8) Na rust werd Holten sterker. Met soms fraaie combinaties werd een ruime voorsprong opgebouwd, waarbij Holten zelfs in een min derheidssituatie door een bekeken Lob van Frans v. Gennep wist te scoren. In de laatste minuten scoorde Johan Plantinga 4 maal op rij en in de laatste minuut kon na een strafworp, de winst met 20-13 mee naar Holten worden genomen. Doelpunten: Jan de Wit, Johan Plantinga 5; Meino v. Beek 4; Frans v. Gennep 3; Francis Lue- sink, Wim Dalhuisen, Jan Victor Dorlas 1. De dames senioren speelden thuis tegen Dalfsen. Holten wist wel een 1-0 voorsprong te nemen, maar moest Dalfsen dat vooral technisch beter was, by rust al met 1-3 voor laten gaan. Ook in de 2e helft bleef Dalfsen beter. Holten had pech by enkele schoten en aan de eigen kant voorkwam Tonny Wissink met fraaie reddingen een grotere achterstand dan de 1-9 eindstand. De dames junioren speelden tegen Lettele een redelyke wedstryd. He laas rommelde het vooral in de verdedigüig nogal eens. Toch hield Holten by rust de schade beperkt tot 3-6. Na rust liep Lettele verder uit, (3-8) maar Holten kwam goed terug. Meer dan de 6-9 eindstand zat er - nog - niet in, Jeugd. A I speelde thuis tegen een goed spelend Tyfoon. In de eerste helft gaven de beide teams elkaar weinig toe (5-5). Ook in het begin van de 2e helft ging de wedstryd gelyk op. Holten benutte de kansen echter beter en won verdiend met 9-7. BI speelde thuis tegen Kwiek. De gas ten met een prima keepster konden niet voorkomen dat Holten by rust met 2-0 voorkwam. Na rust werd wederom weinig gescoord. Holten hield met 3-2 de beide punten in eigen huis. B 2 had weinig in'te brengen tegen een sterker Overwetering. Na een ruststand van 2-7 werd kansloos met 5-16 verloren. C1 speelde tot de rust goed tegen Achilles. In de 2e helft werd te veel gerommeld in de verdediging en kon Achilles de winst met 4-6 naar Apeldoorn ne men. Welpen D1 speelde een leuke wed strijd tegen A.B.S. na een 4-1 voor sprong by rust werd zeer verdiend met 12-2 gewonnen. Programma: za 31-10: Al uit tegen Heeten om 18.00. Vertrek 17.00 B2 uit tegen Kwiek om 11.25. Ver trek 10.25 :C1 uit tegen Boskamp om 12.30 vertrek 11.30. Zo 1-11: Dames senioren uit tegen A.B.S. om 16.56 (Holten) :Heren senioren uit tegen Voor waarts om 15.35 Vertrek 14.30. Standen: Aangezien Apeldoorn '80 en W.S.V. ook in hun 2e competitiewedstrijd tot winst kwamen - respectieveiyk tegen Heeten (16-20) en Voorwaarts (22-14), staan beide teams nu geiyk op kop. Door de winst van Holten op V. en K. en van Achilles op Actief (17-14) zyn er nu 4 ploegen met 2 punten. V. en K. en Actief staan zonder punten onderaan. Komend weekend speelt Holten uit tegen Voorwaarts. Een voor Holten altyd moeiiyke tegenstander. Goed geconcentreerd spel van Holtense zyde moet echter mogeiykheden bieden op 2 punten. De wedstrijd wordt gespeeld in Twello en begint om 15.35. Stand. 1. Apeldoorn '80 2-4 2. W.S.V. 2-4 3. Holten 2-2 4. Achilles 2-2 5. Voorwaarts 2-2 6. Heeten 2-2 7. Actief 2-0 8. V. en K. 2-0 Komend weekend worden verder nog gespeeld V. en K.-W.S.V.; Achilles-Appeldoorn '80 en Actief-Heeten. Uitslagen zondag 25 oktober: Hol ten I - Goor 2-2; Hengelo - Holten 2 10-0; Holten 3 - D.K.S. 6 2-4; Holten vet - Doetinchem C 7-0. Wedstrijdprogramma 31 oktober: Hengelo A2 - Jongens A - Aanvang 12.15 uur, vertrek 11.15 uur van het Veld, vervoer Fam. Terborg en Fam. Voordes. Ny verdal BI - Jongens B - aanvang 13.00 uur, vertrek 12.15 uur van het Veld, vervoer fam. Schinkel en fam. Udema. Jongens C - Almelo C212.30 uur. De scheidsrechters zyn R. van Couwe- laar en A. Lonink. Meisjes A - D.K.S. A3 - aanvang 12.00 uur, scheidsrechters: B. Pfef- fer en M. van Doominck. D.K.S. B4 - Meisjes B 11.00 uur, vertrek van het veld 9.45 uur. Ver voer: fam. Willemink en fam. Hart kamp. Meisjes C - Lochem C - aanvang 10.30 uur, scheidsrechters R. Bruins en J. Pfeffer. Salland Dl - Meisjes D - aanvang wedstryd 13.00 uur, vertrek van het veld 12.15 uur. Vervoer fam. Van Veen en Kooy. Meisjes Mini's vertrekken om 9.00 uur van het veld voor een wedstryd in Hardenberg. Voor het voervoer: fam. Jannink. Hoe dikwijls wordt er niet gezegd, dat er te verdedigend wordt ge speeld? Trainers en coaches krij gen dan de beschuldigende vinger toegestoken. J.l. zondag bleek deze bewering voor de Holter elftallen niet op te gaan. Naast de bijna traditionele regenbuien, viel er ook een ware doelpuntenhausse te constateren. Samen met de uitslag van RODA 1-Holten 1 (6-1) waren er 62 doelpunten te verdelen. Een gemiddelde van 7 per wedstrijd. Wie zegt dat voetbal niet attractief is!! Holten 3-Rietvogels 3 5-3 Holten leek aanvankely k een moei iyke wedstryd tegemoet te gaan. Al snel kwam de thuisclub op achter stand, die echter binnen enkele minuten werd omgebogen in een voorsprong. Vanaf dat moment werd de Almelose veste onder vuur genomen. De voltreffers kwamen op naam van D. Oolbekkink 2x; B. Bekkemens, N. Traanman en nieuwkomer M. de Jager. Holten 4-Wierden 2 1-4 Holten kon het op eigen veld niet klaren tegen een eveneens laag ge klasseerd staand Wierden 2. Een regelmatige nederlaag bracht de ploeg van Gerrit Bannink nog die per in de zorgen. Tukkers 4-Holten 5 3-3 Holten ging naar Albergen zonder 2 vaste steunpilaren uit de achter hoede. Dat scheelde een slok op een borrel. Drie doelpunten tegen is nog maar zelden voorgekomen. Ge lukkig zorgden de voorwaartsen voor evenzovele treffers, wat de weegschaal in evenwicht hield. Enter 5-Holten 6 6-5 Met een korfbal-score kwam het zesde uit de strijd tegen het op de tweede plaats staande Enter. Aan spanning heeft het op sportpark „Krompatte" met ontbroken. Holten 7-SDOL 4 2-8 Met een verzwakte achterhoede kon Holten niet op tegen de man nen uit Luttenberg m.n. de rechter spits was een obsessie voor de rood-zwarte verdedigers. En toen de ongelukkige v.d. Veen met een zweepslag het veld moest ruimen, was de kracht gebroken en werd het zevende overspeeld, ondanks het prachtige doelpunt van Dirk Kolk. de mooiste van alle tien! Enter 7-Holten 8 5-1 Holten kreeg in Enter een voetbal lesje van de bovenste plank. Uit huilen en opnieuw beginnen, myne heren!! Holten 9-Haarle 8 2-4 Holten, dat dit jaar recht op de titel leek af te stevenen, leed haar tweede nederlaag in successie. Tegen Haarle kwam de klap hard aan. Zelfs de grootste pessimist had hier met op gerekend. Holten 11-RV 4 2-1 Holten moest de wedstryd spelen zonder Jan Wissink, die vroegtydig naar de kleedkamer moest worden gebracht. Ondanks die handicap werden de oude „kanaries" uit Ryssen toch op afstand gehouden. De Jongens Mini gaan om 9.00 uur ook vanaf het veld weg, en wel naar Haaksbergen. De fam. Lubberhuizen helpt met het vervoer. Zondag 1 november: Drienerlo I - Holten I aanvang 14.15 uur onder leiding van de heren Bemink en Spaansen. Holten 2 - EÜ.V. 4 - aanvang 11.00 uur, scheidsrechters B. Zwynen- berg en P. Hanewinkel. P.W. 5 - Holten 3 - aanvang 12.00 uur. Vertrek vanaf Jan Zoet om 10.00 uur. Holten veteranen vrij. Trainingstijden zaterdag 31 okto ber: 9.00-9.30 uur meisjes B; 9.30- 10.00 uur meisjes C; 10.00-10.30 uur meisjes D; 10.30-11.00 uur jongens B; 11.00-11.30 uur jongens C. Alle andere trainingen blyven on- gewyzigd. Denken de keepers aan de keeperstraining? Kyk in je Hoc- keykrantje. standigheden worden gestaakt. Gelukkig bleken de weergoden ons ditmaal veel gunstiger gestemd. Het was weer eens een mooi dagje tussen buiige dagen, met weinig wind en wat nog belangrijker was, er werd zeer behoorlijk gevangen. Uitslag: 1. G. Jansen (Jeurlinks- weg) 225 cm.; 2. H. Kers 200 cm.; 3. A. Ligtenberg 160 cm.; 4. H. Ach terkamp 11.5 cm.; 5. H. Kettelarij 110.5 cm. G. Jansen ving tevens de grootste vis (42 cm.) en nam hier mede de „Jan Wijnobelwisselbe- ker" voor een jaar over van H. Mooiweer. Donderdag 22 oktober kwam een groot aantal dames bijeen in het Voorhuis van de Kandelaar. Als gastspreekster van de avond was uitgenodigd mevrouw K. Rotstein-v.d. Brink uit Zalk. Zij hield een inleiding over „Kruiden van vroeger en nu en het gebruik ervan", zy deed dit op een bijzon der boeiende manier. Er werd o.a. gewezen op de noodzaak van me dische controle naast het gebruik van geneesmiddelen op kruiden- basis. In de pauze maakten veel dames gebruik van de mogelijk heid advies te krijgen van mevrouw Rotstein. Ook de tweede helft van de avond was de spreekster door lopend aan het woord, zodat er weinig gelegenheid overbleef voor discussie. Na de gastspreekster be dankt te hebben werd het eerste couplet van psalm 31 gezongen en besloot de presidente de avond met dankgebed. De rayonvergadering wordt gehouden op donderdag 11 november aanstaande in Den Ham. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan mevr. G.M. Pinkert-Bosschers voor het veranderen van de verdieping van het pand Sprengenweg 1 aan de heer D. Wiilems voor het vergroten van de woning Keizersweg 68; 2. aan de heer H.J. Robera vergunning verleend voor het kappen van een boom bij het perceel Pastoriestraat 50/52; U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. De commissie voor woonruimtezaken houdt zitting op dinsdag 3 novem ber a.s. des avonds van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie zal worden gehouden op 2 november a.s. aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen inzake: a. vaststelling van het jaarverslag 1979; b. begroting 1982. Ingaande 15 november a.s. zal de thans in gebruik zijnde vuilnisbegraaf plaats, gelegen ten noorden van de autosnelweg A1 (E8) zijn gesloten. Gelijktijdig zal de „oude" vuilnisbegraafplaats ten zuiden van de A1/E8 weer worden opengesteld. Een en ander zal ter plaatse middels borden zo duidelijk mogelijk worden aangegeven. De openingstijden blijven onveranderd.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5