Herfstvakantiemiddagen Lustrum toernooi Tafeltennis Medische diensten ardanta bouwmaierialen Kerkdiensten \®G3B8 (MED Plattelandsvrouwen Dijkerhoek voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft Ardanta.De Stijlvolle Uitvaartverzorger. HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA VERDWENEN ROLSTOEL r~ Hoe bestaat het IKTOBER 1981 -PAG. 3 orzitter Fiennreavers Albert Boodc: "Vrij strenge organisatie duidelijk beleid" Prins Albert 2 van de Looker Mölle verwierf Albert de in 1977 bekendheid als Prins carnaval in Holten, rrheen was hij zelfs geen lid van de Fienpreuvers en het allemaal volkomen nieuw voor hem. ,Jk vond het een rme eer", vertelt hij. Prins carnaval zijn is vaak iets al anders dan het beeld wat erg veel carnavalsvierders hebben van het Prins zijn. Het carnaval in Holten is ter een gedisciplineerde aangelegenheid, met een vrij vrijdag 30 oktober 20.00 uur eerste klaverjasavond comp. 1981/1982 ZW „Blauw Wit" in clubhuis „Meermanskamp". 20.00 uur feestavond voor dona teurs „Höólter daansers" in hotel kiezing is een wedstrijd uitgeschre- Vosman (zie advertentie), ven waarbij de naam van de nieuwe zaterdag 31 oktober Prins geraden moet worden. De oude Prins neemt afscheid, in dit 14 00 uur toptafeltenrus Bert v.d. geval Prins Erik, „Keienvorst". Hij Helm en Nico Slobbe. Sporthal 't legt zijn versierselen af en de Mossink- Toegang gratis, nieuwe Prins wordt geïnstalleerd. Zondag x november De nieuwe „hofbar" dit seizoen in café Kalfsterman, hier zetelt de 14 00 uur dansen m bar-dancmg komende periode de residentie van »De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur de Fienpreuvers. Als nieuwe voor- dansen 1R bar-dancing „Boode" zitter van de Fienpreuvers stelt Al- Ba^bmen (zie adv.). bert Boode een uitbreiding voor van „niet güniformeerde mensen", dinsdag 3 november om de werkzaamheden het ko- 14.30 Uur bejaardensociëteit Hol- mend seizoen nog beter te kunnen ten in gebouw ,jIrne» 2o,00 uur verdelen. Albert Boode (33) gebo- jaarvergadering Herv. Vrouwen- ren in Colmschate en vanaf 1972 gr0ep Dijkerhoek in gebouw „Be- inwoner van Holten is dit jaar als thanië", betaling contributie, secretaris van de MAC afgetreden, strenge organisatie, waarin het imago veel drank en vrou wen helemaal niet van toepassing is en zeker niet op gaat. Met name de laatste jaren voert de carnavalsvereniging een duidelijk beleid, zowel kwalitatief als kwantitatief! Destijds Prins Albert 2, nu onlangs gekozen tot voorzitter van de Fienpreuvers, als opvolger van Jan Luesink, welke zo'n driejaar het voorzitterschap heeft gehad. Zeifis Albert Boode vanaf 1978 penningmeester geweest. Luesink heeft voor de cama- vereniging in Holten erg veel oten gezet. De vereniging staat 1 aangeschreven en bestaat uit tamelijk gemeleerd gezelschap, itructuur is in de loop der jaren nderd en er zijn inmiddels ver- llende commissies gevormd verantwoordelijk zijn voor de aktiviteiten die de Fienpreu- begeleiden. Het gaat om zo'n verschillende bedrijvigheden seizoen, inclusief zomeraktivi- in als medewerking aan de lerie afgelopen zomerseizoen lm Weissen Rössl, waar steeds barretje was ingericht bemand |r mensen van de Fienpreuvers! ugblikkend op zijn Prins cama- speriode heeft Albert Boode er lerg positief gevoel aan overge- den. „Ik kom er recht voor uit, ik het best prettig vind gedu- de een bepaalde periode een jtje in de belangstelling te pn", vertelt hij. „In Holten bete- It het Prins zijn niet een samen- eisel met allerlei financiële ver- thtingen, in principe moet ie teen in aanmerking kunnen ko- in voor deze „functie". Het hoog- iunt van het Prins zijn vond ik- f het in ontvangst nemen van de jpssleutel uit handen van de meester en de raad, om gedu- le een aantal dagen symbolisch dorp te besturen en de scepter aaien! Fienpreuvers tellen zo'n 200 le en hoofdmoot van de verdien- is de gids die ieder jaar uit- it. Dankzij de adverteerders in Ned. Herv. Kerk .30 u. en 10.15 u ds. W. Vons. In ie 2e dienst Heilig Avondmaal, üitgangscoll. Najaarszendings- collecte. Oppasdienst: Albertha Dollekamp en Jenny Vukkink. 19.15 uur (geref. Kerk) ds. C.C. Addink. Herdenking kerkher vorming. Woensdag 4 november (Dank dag voor gewas en arbeid). 10.00 uur en 19.30 uur ds. G.W.H. Peddemors. Geref. Kerk 30 uur ds. G.W.H. Peddemors. Ie coll. voor diaconie 2e voor rente en aflossing. Kindeme- vendienst klas 1 en 2 o.l.v. mevr. Stam-Slotboom. Oppasdienst: mevr. Kolkman-Bolink, Els Van Wingerden, res. mevr. Heinen-Bremer. Ineke Paal man, Ina Potman, res. mevr. Van Doorn-Aanstoot. Woensdag 4 november 49.15 uur ds. C.C. Addink. Her denking Kerkhervorming. Col lecte voor het Ned. Bijbelge nootschap. R.K. Kerk Zaterdag 17.00 uur, zondag 9.30 uur. Dijkerhoek 9.30 uur ds. C.C. Addink. Uit gangscollecte: Najaarscollecte. Okkenbroek 10.00 uur ds. H. Lindeboom van Holten. Zendingsbussen bij de uitgang. Woensdag 4 november (Dankdag) 10.00 uur ds. G. Bouman (Gezinsdienst). Zen- .dingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten Zaterdag: 19.00 uur - 8.00 en 11.00 uur. deze gids kunnen jaarlijks bijvoor beeld de optocht, het kindercarna val en het bejaardencamaval wor den georganiseerd. Tijdens het carnavalsseizoen gaat het steeds om een vast aantal punten. De 11de van de 11de het Prinsenbal, waarbij de Prins bekend wordt gemaakt, dan natuurlijk het carnavalswee kend, met de vrijdagavond daar voor een goodwillavond, ingevuld door de Prins, die met zijn gevolg een aantal bezoeken in Holten zal afleggen. Het officiële Prinsenbal is overigens op de zaterdag die volgt op de 11de november, op 11 no vember zelf is de algemene leden vergadering. Dit jaar is het Prin senbal op 14 november in „Vos man". Dan moet uiteraard jaarlijks de hofbar worden verplaatst, die bij toerbeurt wordt geïnstalleerd in café Maats, Jansen en „Kalfster man". Festiviteiten eigenlijk voor Prins en gevolg van ongeveer no vember tot in februari. „Een posi tief gegeven is het leren kennen van ontzettend veel mensen! Terug komend op de onderverdeling van taken blijkt dat iedere commissie een eigen voorzitter heeft en per commissie zijn 2 tot 5 k 6 mensen werkzaam. Rondom de Prinsver- wegens zijn S.P.D.-studie. Het voorzitterschap van de Fienpreu vers neemt hij echter met plezier op zijn schouders. „Het is net iets minder tijdrovend". De carnavals vereniging in Holten bestaat in middels al weer 14 jaar en bestaat uit een aantal oud-Prinsen, een be stuur, een Raad van Elf en een aantal mensen met een vrij repre sentatieve fünctie in totaal onge veer 20 mensen. P.r. mensen het komend carnavalsseizoen zijn Jan ten Velde en Herman Biesters. Donderdag 5 november 20.00 uur Bijeenkomst afd. Dijker hoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in „Het Bonte Paard" met voordrachtkunstenares Hanke Kleinstra. maandag 9 november 19.30 uur ruilavond Holtense Post zegelclub in café-rest. „Vosman". 20.00 uur Algemene Ledenverga dering Tennisclub „Holten" in zaal „Vosman". De Joncheerelaan 50 7441 HH Niiverdal Telefoon05486 -13567 Spinnerstraat 12 7481 KJ Haaksbergen Telefoon05427 -1232 De Herfstvakantieweek georganiseerd voor kinderen van de basisscholen in Holten, georganiseerd in Het Paalhuus gedurende drie middagen kan weer een succes genoemd worden. Behalve dinsdagmiddag teen men vanwege de regen het bosspel moest vervangen door het optreden van clowns (binnenshuis) tot ieders genoegen, hoefden geen programma-aanpassingen plaats te vinden. Ongeveer 60 kinderen waren gedu rende drie vakantiemiddagen van de partijopgesp,itst in drie groepen. Donderdag waren de meeste kinderen paraat, toen men gezamenlijk een feestmaal bereidde. donderdag 12 november 19.45 uur Prot./R.K. bijeenkomst in gebouw „Irene" over Zuid-Ameri- ka, voor gemeente- en parochiele den en inzonderheid voor vereni gingen ter voorbereiding van Ad- ventsactie Solidaridad. Leiding pastoor Rademaker. Spr. pater J.W. Saaiman. Onderwerp „vech ten voor voedsel" (moet dat nu wel?) De afdeling Dijkerhoek van de Ne derlands Bond voor Plattelands vrouwen hield dinsdag 20 oktober haar maandelijkse vergadering in het Bonte Paard. Men had voor deze avond het Leger Des Heils uit Nijverdal uitgenodigd, om te ver tellen over hun werkzaamheden. Mevrouw Kroon had allen welkom geheten en enkele mededelingen gedaan. Na de pauze was er de gelegenheid tot het stellen van vragen, die spontaan werden beantwoord. Alle produkten waren zelf ingekocht en iedereen kon aan de slag. Een heerlijk slaatje was het resultaat. Voor Tussentijds werd er gezongen. de komende winterperiode staan weer de instuifmid- Nadat tegen half elf de mensen van dagen één maal in de zes weken op het programma, het Leger Des Heils door de presi- Woesndagmiddagen voor alle Holtense kinderen tussen dente waren bedankt, werd de ve*- zes en twaalf jaar toegankelijk. Tot ziens! gadering afgesloten. Zoals inmiddels in Holten bekend mag worden geacht wordt komende zaterdag 31 oktober het Lustrum- toumooi van de T.V.T. Holten gehouden. De aanvang is om 9.30 uur precies (deelnemers 9.00 aanwezig). Het aantal teams wat inschreef was maximaal (24 stuks), zelfs uit Diepenheim en Deventer c.q. Bathmen werd belang stelling getoond. Het tournooi wordt gespeeld in de le ronde met poules van 4 teams, waarna de nrs. 1 en 2 naar de winnaarsronde en de nrs. 3 en 4 naar de verliezers ronde gaan en waarbij vervolgens het afvalsysteem zal worden gehanteerd. Om 2 uur zullen Bert van der Helm en Nico van Slobbe voor een ongetwijfeld daverende show zorgdragen, waarbij tevens de hulp van enkele „Holtense topspelers" zal worden ingeroepen, t.w. de sterkste jeugd van de vereniging alsmede de Recrean tenkampioen '81. Dus supporters laat allen jullie gezicht zien in de Hol tense sporthal 't Mossink vanaf 9.30 uur. Toegang is gratis. Ons A.C. Restaurant Holten is er voor al uw wensen, Dus ook voor de invalide mensen. Juist deze mensen zijn graag uit en toch een beetje thuis, Het is weer eens wat anders dan kijken naar de buis. Met de rolstoel kunnen ze ruim in het toilet, Bij gpis ook geen nare drempels wat hun let. Onze rolstoel was beschikbaar voor iedereen, Tot hij op zekere dag verdween. Het spijt ons dat wij nu moeten vertellen, Dat wij het voorlopig zonder rolstoel moeten stellen. Niets wordt vergoed wat ontvreemd wordt op klaar lichte dag, Misschien dat de dader het zo niet zag. En dacht hij de verzekering dekt hier de schade wel weer, En wie weet? hebben ze er wel meer. Men misbruikt hier het vertrouwen van ons bedrijf, Het is daarom dat ik dit schrijf. Ik als personeelslid van het A.C. Bracht ook eens mijn moeder mee. Zij kan niet lopen begrijpt u wat ik bedoel, Zo'n uitje wordt nu moeilijk zonder die stoel. Personeelslid van: A.C. Holten uuuniiiutui iiiiuii siai Wy ULI5470-22I4 StltilUlM 24 illlitt Tel. 15413-1847 ffU|Vt| 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Volledige verzorging van begrafenis en crematie, ook voor niet-verzekerden. Vervoer binnen en buiten Nederland. Dag en nacht bereikbaar. Verzekering tegen alle begrafenis- en crematiekosten, ook voor bejaarden, zieken en invaliden. verzekert èn verzorgt de uitvaart HOLTEN: H. Koopman. Deventerweg 4, tel. 05483-1920. (Aanspreker en beheerder „Memento Mori") Aula - Reilinksweg, - tel. 05483-3237 J. Aaftink, Burg v.d. Borchsfraat 3, tel. 05483-1955. H.A.G. Meerman- Boschkampsstraat 10, 05483-2171. In het bekende Vara-pro gramma maakt men een ieder er op attent, dat bij het A.C. Restaurant Holten een rolstoel aanwezig is. Bij de invalide parkeerplaats stond vermeld „rolstoel beschik baar in restaurant". Voor gasten, die het restaurant be zochten en een rolstoel nodig had den, was dit een groot gemak. Nu is hij weg. Zomaar! Meegenomen! Hoe be staat het. Arts: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 3553. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Zr. J. Bleijen- berg, Ab Jansenstraat 7, tel. 05483-1662 bgg. 05700-22700. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7 uur bureau Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 31, tel. 1436. Tandarts: L.G. Dekker, Mare. Samuëlstraat 3, Enter, tel. 05478-1653. Spreekuur spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dags van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 3563. Open be jaarden werk: Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 of 1517. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienst verl. „Midden- Overijssel" Gaardenstraat 29, tel. 05483-2784. Maatschappe lijk werk gezins- en bejaarden verzorging: Spreekuren maan dag t.e.m. vrijdag van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gera. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: Tel. 1353 en 2655. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3