mac voorzitter:„eindresultaten Bekerwinst 'rovinciale campioenschappen jonyruiters Hollen verliest op basis van karakter voor schakers Programma Sporthal 't Mossink' MOTORZESDAAGSE EEN GOEDE PRESTATIE VOOR DE VERENIGING Holten B1-St@vo BI HOLTENS NIEUWSBLAD iergruiternieuws Programma s.v. „Holten' BATO BIEDT BEWEGING VOOR HEREN OKTOBER 1981 - -PAG. 9 Inmiddels is ai erg veel geschreven over de behaalde Hollandse successen van de Nederlandse coureurs op het Italiaanse eiland Elba, MAC-rijders Henk Poorte, Jan ten Velde, Gertie Aaltink en Joop Staman werden vorige week dinsdag in café Biester vol lof gehuldigd en er werd geproost op de behaalde successen. Uitslagen waren als volgt: Joop Staman behaalde zilver in de klasse 125 cc, Jan ten Velde eveneens zilver, maar dan in de 250 cc, Jan Poorte en Gertie Aaltink behaalden beide goud in de 500 cc. In het totaalklassement Italië zowel eerste in het Vaas als in het Trophyteam. Nederland behaalde daar respec tievelijk een zesde en een vierde plaats. er en tachtig jongelui uit Overijssel die zich in Lemele bij de oorselectie" hadden geplaats voor deelname hebben zaterdag op het rein van de gemeente Holten op de Borkeld in een samengestelde 'dstrijd voor equipes en individuele ponyruiters een zeer sportieve rijd geleverd om de provinciale kampioenschappen 1981. „samengestelde" bestond uit de derdelen dressuur, springen, igparcours en cross (3500 meter) ;t totaal 23 hindemissen met o.a. iterpartij. De equipe van de po- club „De Bergruiters" bestond Erik Vincent met „Mark Ans Duweler met Polly", Arnold ter aat met „Duke" en Herman Lo- weges met „Pinto". Erik Vincent Dest in deze wedstrijd de het vorig ar in Ryssen behaalde kam- oenstitel verdedigen maar het s*. aterdag werd de eerste wedstrijd n het clubkampioenschap van de lergruiters verreden op het terrein Jan stal „De Eik" te Neerdap. In de jressuur werd Dries Willems met fedro eerste (125 punten). Tweede »erd Theo van Dijk met Punette p20) terwijl de derde plaats werd jedeeld door Hendrika Teeselink |iet Jacco en Ingrid Diepeint met ander beide met 118 punten. Bij let springen (in handicap) werd !ma Wilmink met Prana eerste. De weede prijs was voor Ingrid Die- icint met Sander en de derde voor ?heo van Dijk met Ponette. n de strijd om het clubkampioen- chap staan nu samen op de eerste ilaats Theo v. Dijk en Ingrid Die- lerink, beide met 42 punten. 3 )ries Willems 41 punten 4 Ema Wilmink 37 punten 5 Dirk Aafink 31 punten, 6 Hendrika Teeselink 29 punten, 7 Jepie Bijma 28 punten. |De tweede en beslissende wedstrijd wordt gehouden begin december pij manege Snorrewind, lukte* hem niet die te prolongeren. En kampioen werd: 1 Rudie Stol- meijer met „Kim Sciety" van de „Hertruitertjes" uit Hellendoom met totaal 74.4 min-pnt.; 2 Marjan de Visser, Markelo met „Sunny Boy" 80.2 min-pnt.; 3 Gerdag Buyert, Kampen met „Noriko" 89.4 min-pnt.; 4 Lammert Kooymans, Markelo met „Robbie" 89.4 min- pnt.; 5 Jacqueline Koebrugge, Del- denerbroek met „Carella" 92.4 min-pnt.; 6 Mark Petter, Den Ham met „Afkaid" 100.8 min-pnt.; 7 e.e. Ans Rouweler, Bergruiters met „Polly" 103.2 min-pnt., Jan Albert Bosscha, Balkburg met „Stella" 107.4 min-pnt.; 16 Erik Vincent, Be rgruiters met „Mark" 124.8 min- pnt. Equipes: 1 en kampioen Ponyclub „Marke lo" 307.2 pnt.; 2 P.C. „Deldener- broek" 352.2 pnt.; 3 P.C. „Hagmo- lenruiters" 400.8 pnt.; 4 P.C. „Die- penheim" 490.4 pnt. Op de door de Bergruiters goed georganiseerde kampioenschap pen was als afgevaardigdevan af gevaardigde van Kon. Ned. Feder atie aanwezig de heer H. Langenhof te Enter. De voorzitter van de P.C. „De Bergruitertjes" mevr. P. Wansink-Timmer sprak een woord van dank tot allen die aan het wels lagen hun medewerking verleen den. Het was de 56ste motorzesdaagse, waarbij gold dat Henk Poorte in totaal 8 maal een dergelijk gebeu ren heeft meegemaakt, waarbij 5 maal goud, 2 maal brons werd be haald en één keer moest worden uitgevallen. Henk Poorte is 31 jaar en is al zo'n 10 jaar lid van de MAC, Jan ten Velde won eveneens ver schillende gouden en zilveren me dailles in landen als Duitsland en Frankrijk. Joop Staman reed acht maal de zesdaagse en won drie maal goud, twee maal zilver en één maal brons, Gertie Aaltink deed drie maal mee en won één maal brons en één maal goud en moest het één maal ontgelden. Aan de zesdaagse in Italië deden 13 Neder landers mee en gemiddeld werd per dag 8 1/2 uur op de motor doorge bracht wat ongeveer 300 kilometer opleverde. Geen van de vier cou- teurs vond Italië bij uitstek het meest geschikte land (kwa menta liteit) om een motorzesdaagse te rijden. Men reed liever in één van de Oost Europese landen. Italië werd omschreven als chaotisch en rom melig. Toch was de openingscere monie sfeervol en goed geregeld de zondag voor de zesdaagse. De eer ste maandag-etappe (5 oktober) behelsde ruim 300 kilometer, ver deeld over 18 etappes. Dinsdag werd dezelfde route gereden, maar dan in omgekeerde richting. Na twee dagen was de offiële uitslag 1. Italië, 2. West-Duitsland, 3. Tsje- choslowakije en Nederland stond op de zevende plaats, dit alles in het Trophey-team. In het zilveren Vaas-team stond Italië eveneens nummer één, tweede was opnieuw West-Duitsland en derde San Ma rino, Nederland stond hier na twee dagen op de zesde plaats. Het Trophy-team telt voor het landen- klassement en houdt een wereld kampioenschap in, het Vaas-team telt niet mee voor het wereldkam pioenschap. Heel vroeger was het zo, dat Trophy-teams kwamen uit landen die zelf motoren fabriceer den en Vaas-teams uit de landen, zonder motorindustrie, dit is in middels allang achterhaald. Woensdag 7 oktober moest 293 ki lometer worden afgelegd, minder asfaltweg en daardoor interessan ter voor de rijders. Na drie dagen rijden zijn inmiddels 70 van de in totaal 365 deelnemers uitgevallen. Weinig, want men had toch al zo'n 800 kilometer achter de rug. Het vrijdagparcours was voor Neder land een gunstige dag, iedereen kwam goed binnen. Zaterdag, de laatste dag concentreert alles zich op het slotrennen. Iedereen start daarbij gelijk en moet 22 minuten rijden, ongeveer 22 ronden. Deze tijden worden dan nog eens bij het totaal aantal punten opgeteld en dat geeft het eindklassement. In de huldiging noemde de heer D.J. Schooien, voorzitter van de MAC de eindresultaten van de vier rij ders een goede prestatie voor de vereniging. HOLTEN - Heeft tegen Vaassen een verdiende nederlaag geleden. De tegenstander toonde meer karakter en wilde er harder voor vechten. Met name het middenveld bij de Holtenaren, anders vaak het sterkste deel van de ploeg, slaagde er deze middag niet in lijn in het spel te brengen. Het duurde allemaal te lang en bij een aanval sloot het middenveld onvoldoende aan. Het gevolg was dat de tegenstander vaak in alle rust haar aanvallen kon op bouwen. Vaassen had gedurende de eerste helft een licht veldoverwicht, doch men wist zich weinig scoringskan sen te scheppen. De roodzwarten kregen duidelijk de betere moge- I Week van 24-10-1981 tot en met 30-10-1981 Zaterdag: 12.00-19.30: Zaalhandbalcompetitie, N.H.V. Zondag: 10.00-11.00: Zaalvoetbal, hr. Geurtsen. 11.00-18.00: Zaalhandbalcompetitie. Maandag: 08.10-15.30: Scholengemeenschap. 16.00-22.00: Bloedplasma-avond, Rode Kruis. Dinsdag: 08.10-15.30: Scholengemeenschap. 16.15-22.30: Mintonette. 1.30-23.30: z.v.v. Blauw-Wit '66. 16.00-18.30: Instructielokaal - St. SoCuWe. Woensdag: 08.10-15.30: Scholengemeenschap. 16.00-17.00: s.v. Holten, afd. handbal. 17.00-18.00: Zaalvoetbal, Wegenwacht Markelo. 18.30-23.00: Badmintonclub. Donderdag: 08.10-16.30: Scholengemeenschap. 17.00-22.00: s.v. Holten, afd. handbal. 22.00-23.00: Zaalvoetbalcompetitie, K.N.V.B. 23.00-24.00: AU Stars. Vrijdag: 08.10-15.30: Scholengemeenschap. 18.30-23.00: Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. welzijnszaken, tel. 1666 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur. lijkheden. Dat begon reeds in de tweede minuut, toen Daniel Saam- angun aUeen op de keeper afging, doch zijn schuiver ging rakelings naast. Het meest opvallende van de eerste helft was dat er door Holten zo weinig gebruik werd gemaakt van de dieptepass, waardoor de snelheid van de voorwaartsen on benut werd gelaten. Na een kwartier spelen tastte de keeper van Vaassen mis, doch ook deze kans ging verloren. Na een half uur spelep redde aan de andere kant Barend Breukink zeer fraai, toen hij een doorgebroken Vaas- senspeler de bal van de schoen plukte. De rust brak aan met 0-0. Na de rust eenzelfde spelbeeld, met Vaassen iets in de meerderheid. Holten kreeg echter weer de eerste sco ringskansen dit keer door Henry Bronsvoort' en even later door Henk Warrink. Beide gingen door gebrek aan zelfvertrouwen verlo ren. Na 10 minuten spelen echter was het raak. Een hoge bal in de doelmond werd helaas door Ba rend Breukink verkeerd beoor deeld. Hij sloeg de bal voor de voe ten van de tegenstander en deze had weinig moeite om van dichtbij in te schieten. Holten ging furieus in de aanval en vergat de verdedi gende posities bezet te houden. Binnen 5 minuten werd dit roeke loze handelen afgestraft en bracht Harry de Weerd de stand op 2-0. Na twintig minuten bereikte een dieptepass Henry Bronsvoort en deze maakte geen fout en bracht Holten weer in de race. Daarna deden zich nog diverse mogelijk heden voor, doch achtereenvolgens Danie, Henry met een bijzonder omhaal en daarna nog eens weer Daniel konden in de stand geen verandering meer brengen. Holten zal zich de komende wedstrijden bewust moeten zijn dat alleen met hard werken' het geluk is af te dwingen. Op dit moment zijn niet alle spelers zich hiervan bewust. Zondag as spelen de Holtenaren de uitwedstrijd tegen RODA in De venter. Een tegenstander, die voor de roodzwarten altijd veel proble men heeft gegeven, met uitzonder ing van de oefenwedstrijd van het vorig jaar. Wanneer de Holten zelf echter bereid zijn voor elkaar te vechten moet een positief resultaat haalbaar zijn. Senioren: Holten 2 is vrij. Holten 3-Rietvogels 3 10.00 u. Holten 4-Wierden 2 10.00 u. Tukkers 4-Holten 511.00 u. V. 10.00 u. Enter 5-Holten 6 10.00 u. V. 9.00 u. Holten 7-SDOL 4 10.00 u. Enter 7-Holten 8 10.00 u. V. 9.00 u. Holten 9-Haarle 8 10.30 u. SOS 6-Holten 10 10.00 u. V. 9.00 u. Holten 11-RV 4 10.30 u. Junioren: Holten Al-KOSC Al 2.30 urn- Enter V. A2-Holten A2 10.45 uur vertrek 10.00 uur Holten A3-Wierden A2 2.30 uur W'school Bl-Holten BI 2.30 uur vertrek 1.30 urn- De Zweef B2-Holten B3 2.30 uur vertrek 1.45 uur Holten Cl-Excelsior Cl 2.30 uur Holten C2-M.V.V. '69 Cl 1.00 uur Haarle C3-Holten C3 1.00 uur ver trek 12.15 urn- Holten B2 is vrij. Pupillen: Holten Dl-Omhoog DIA 12.00 uur Excelsior D3-Holten D2 A 9.00 uur V. 8.15 uur S.V.V.N. D4-Holten D3 A 9.15 uur V. 8.30 uur Holten D4-Hector D4 1 10.00 uur Ho'.ten El-Omhoog El 1 10.00 uur Hclten E3-R.V. El A 11.00 uur Holten E2, F1 en F2 zijn vrij. DES 4-Blauw Wit 2 Na drie weken rust moest het tweede in Nijverdal aantreden tegen DES 4. Reeds in de eerste minuut stond Blauw Wit als ver stijfd aan de grond genageld toen de gastheren een razend snelle aanval met een prachtige doelpunt afronden (1-0). Blauw Wit was ech ter gauw over deze gevoelige tik heen en wist met goed voetbal druk uit te oefenen. In de 20ste minuut „slalomde" Anton Beldsnijder op de DES doelman af en werd hierbij door een verdediger enkele meters buiten de 16 m. lijn „gevloerd". De vrijeschop die hij zuiver en keihard nam heeft de doelman mogelijk wel gehoord maar niet gezien (1-1). Tien minuten later maakte Henk Me- kenkamp er 1-2 van na goed sa menspel tussen Herman, Eric en Hans doch vlak voor het „theesig naal" van de voortreffelijk leidende arbiter kwam DES langzij attent profiterend van een foutje van de Blauw Wit verdediging. Na rust was DES sterker maar toch kwam Blauw Wit op 3-2 door Mannes Scholman. De thuisclub (waarin Mekenkamp en Beldsnijder waren vervangen door Kors en H. Paal man) bleef sterk aandringen en scoorde de verdiende gelijkmaker. Eindstand 3-3. Zaterdag wacht het tweede weer een zware klus in Wierden tegen het vierde van SVZW. Succes! Eversberg 5-Blauw Wit 3 In een sportieve wedstrijd heeft Blauw Wit verdiend gewonnen van Eversberg. Blauw Wit combineerde goed en bij een van de aanvallen schoot Wim Aanstoot uit een voor zet van Wilco Dikkers onhoudbaar raak. Na de thee was Blauw Wit de betere ploeg en liep door Gerrit Schalk uit een hoekschop van Dik kers en een prachtige doelpunt van Wim uit een voorzet van Schalk uit tot 3-0. Vlak voor tijd bepaalde Eversberg de eindstand op 1-3. Blauw Wit 4-DOS 7. Onder toejuichingen van het vele publiek (bedankt voor het komen) is het vierde roemloos ten onder gegaan. In de le helft leek het an ders te gaan: ruststand 1-0 via een scherpe voorzet van Freddie, en een sterker Bl.-Wit. Maar in de 2e helft drukten de fysiek zeer sterke Vriezenveners genadeloos door: 5-1. De „ramp" werd nog vergroot doordat Wim Klein Nagelvoort bij een ongelukkig voorval (toevallig geen overtreding) zijn arm brak. Namens het vierde wens ik hem beterschap. Ondanks het feit dat hij 5x gepasseerd is, was Gerrit (de keeper) de beste van het veld. Hij leek soms wel naar de bal te zweven (hoe zou dat nou toch komen?). Nogmaals wijs ik op het feit dat sportiviteit de boventoon moet voeren, ook tegen keiharde tegen standers. Blauw Wit 5-Markvogels 2 Blauw Wit, dat met tien man spe lend aan de wedstrijd begon we gens te laat komen van doelman Wim Heemskerk, stond na tien mi nuten al met 2-0 achter. Rust stand 4-2. Gerrit Dikkers „verzilverde" een strafschop en Groninger stu dent wim Rietberg verschalkte de vogels-doelman met een prachtig lobje. Na rust liep het bij de thuis club wat beter en de toeschouwers genoten van goede combinaties. De vogels kwamen uit een snelle aanval op 2-5 maar het was Wim Rietberg die met een kopbal de eindstand op 3-5 bepaalde. Doel man Freek deed z'n best om de schade beperkt te houden en meer mocht van hem niet verlangd wor den. Het komt bij het vijfde de laatste tijd herhaaldelijk voor dat de doelman veel te laat komt en dat is niet alleen erg jammer maar tast tevens het zelfvertrouwen in een team aan. Zaterdag tegen MW 3 in Marle de beide puntjes! Voor de eerste ronde van de strijd om de S.B.O.-beker lootte Holten, evenals vorig jaar, tegen E.N.O. uit Nijverdal. Het werd toen 4-0 voorde Holtenaren, en ook dit jaar kwam deze uitslag op het scorebord. Rietman moest voor de vierde keer in ruim een jaar spelen tegen H. Keizer, en wederom met wit. Het werd een snelle partij, omdat de Holtenaar net als in de voorgaande partijen een dubieuze zet van de ENO-speler kon weerleggen. Stu kwinst was het resultaat, waarna de winst gemakkelijk was. De Nij- verdaller zal de volgende keer waarschijnlijk wel iets anders spe len. Ook Van der Knaap trof zijn tegenstander voor de vierde keer met zwart en boekte zijn vierde overwinning. Na aanvankelijk slechter te hebben gestaan, speelde Van der Knaap geraffineerd op de tijdnood van zijn tegenstander (voor de gehele partij kreeg elke speler anderhalf uur!) en had tens lotte een gemakkelijke winst. Beijer had het in het Siciliaans niet al te moeilijk en won een kwaliteit. Toch was het nog even oppassen geblazen, want zijn opponent trok de gehele trukendoos open. Uitein delijk bezweek de zwarte tegen stand toen veel materiaal verloren ging. Gervedink Nijhuis kreeeg een Orangoetan opening tegen, maar liet zich niet intimideren en zette zijn tegenstander onder druk. Toen de vijandelijke koning onbe schermd kwam te staan, sloeg de aanval van Gervedink Nijhuis door. Interne kompetitie. De overige spelers kwamen uit in de vijfde ronde van de interne kompetitie. Van Rijssen versloeg op gewelddadige wijze Van Lin- denberg, terwijl Eijzinga geheel van slag blijft en ditmaal van Van Calcar verloor. De meest opmerke lijke partij was echter die tussen Hage en Scheperman. Een fraai schijnoffer van de witspeler bracht hem in een eindspel met twee pio nnen meer. Ergens liet hij de di- rekte winst liggen, maar in de afge broken stand, een lopereindspel, heeft hij nog goede winstkansen. De overwinningenreeks van Sche perman, 4 uit 4 is in ieder geval onderbroken. De uitslagen waren: H. van Beek-J. W. Middelink 1/2- 1/2; M. Hage-J. E. Scheperman af gebroken; W. K. van Rijssen-T. van Lindenberg 1-0; H. G. ten Brinke-J. C. Roele 1/2-1/2; J. ten Velde-W. van Oijen 0-1M. Koelemaij-J. v.d. Vries 1/2-1/2; P. Eijzinga-J. G. M. van Calcar 0-1. Aan kop blijft Middelink, gevolgd door Scheperman en H. van Beek. Het zeer wisselvallig spelend Hol ten BI, moest het thuis opnemen tegen Stevo BI, de nog ongeslagen koploper, en nieuweling in deze klasse. Hopend op hetzelfde huza renstukje dat de jongens twee we ken geleden uithaalden in Enter, waar koploper Enter op 0-0 werd gehouden. Deze hoop ging echter, na 15 min. spelen, verloren, toen de linkshalf van Stevo met een prach tige kopbal zijn ploeg op 1-0 zette. 10 Minuten later was het al weer raak, toen de uitblinkende aan voerder met een afstandsschot 0-2 liet aantekenen. Een paar minuten voor rust kwam Stevo door een frommelgoal op 0-3. Na de rust pakte Holten de zaak wat beter aan en werd Stevo helemaal in de ver dediging gedrukt, maar de voor hoede van Holten kon dit over wicht niet in doelpunten omzetten, ondanks enkele goede kansen. In de laatste minuten kwam Stevo toch weer in de aanval en maakte aan alle illusies een eind met een uitgespeelde goal 0-4. Op de maandagavond biedt Bato voor heren de gelegenheid om door spel en sport gezond te bewegen. Onder leiding van dhr. P. v.d. Berg kunt U van 9.15-10.30 terecht in de gymzaal aan de Tuinstraat om naast trimmen een recreatief bal spel te beoefenen. Ga eens een kijkje nemen en doe mee of vraag inlichtingen bij de secretaresse van Bato, tel. 2000. De contributie bedraagt f. 6.00 pei maand Afgelopen weekend kenmerkte zich door het tevreden gevoel van binnen, dat werd veroorzaakt door het lekkere hockey-weer. Uiteraard spreekt de uitslagenlijst (vooral van de jeugd) een geducht woordje mee. Heren I speelu? tegen de kop loper van de poule en hield de cij fers klein. De schijnwerper dient echter op onze veteranen te worden gericht. Intern wordt in dit elftal nog naar de oorzaken gezocht, maar het is duidelijk waarneem baar dat er sprake is van een „Me tamorphose". Werd vorige week het eerste wedstrijdpunt door ge lijkspel bemachtigd, thans prijkt er een triomfantelijke 1-0 overwin ning. Zet 'm op, acteurs! Graag nogmaals prolongatie. Uitslagen: Almelo A2-Jongens A 3-2; Hengelo C3-Jongens C 3-3; Meisjes A-Bully A3 15-0; Meisjes B-Salland BI 8-1; Meisjes C-Almelo Cl; Meisjes D-Goor Dl 2-0; Arnhem 1-Holten 1 3-0; Holten 2-Nijverdal 2 1-1; Hen gelo 5-Holten 3 1-1; Bully vet.- Holten vet. 0-1; Dames vet.-P.W. b 0-2. Wedstrijdschema: Zaterdag 24 oktober Alle jeugd vrij, behalve jongens C en meisjes C. Zij gaan naar een toernooi in Almelo. Vertrek 9.45 uur bij de O.A.D. (Lunchpakket meenemen). Vervoer: Brengen: Scheltens, Hagen, Heil, De Boer en Louwerenburg. Zondag 25 oktober Holten I-Goor aanvang 14.15 uur; veld 1 schr. Wubben/Willemsen; Hengelo 4-Holten 2 aanvang 13.00 uur; Holten 3-D.K.S. 6 aanvang 12.00 uur; veld 1 schr. E. Bus/F. Redeker; Holten vet.-Doetinchem C aanvang 11.00 uur; veld 2 schr. T. Hase/L. Kersmakers. Deze week geen training.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9