n k1 Kunsttentoonstelling in Bos Dierenwereld ▲Joan I SPLITSING AMBULANCEDIENST DISTRICTSGEZONDHEIDSDIENST EN BRANDWEER DEVENTER 'fill Wintermode van Pierre Robert r YlclU; >UlcU r -t HOLTENS NIEUWSBLAD PLOTSELING.. ■BOEM. mi AGENDA Kerkdiensten Plattelandsvrouwen aMeliiig Espelo BAKKER RENAULT - ill! 4 6 Excursie plattelandsvrouwen afdeling Dijkerhoek Verloren en gevonden Radio Oost programma nog met v©@f iedereen dl® Iets te tj©iawen @S te verbouwen lieest »pfiD H iDticfpn^ 2 OKTOBER 1981 -PAG. 3 Evenals door de gemeente Deventer zijn door de Districtsgezondheids dienst Gewest Midden-Ussel waaronder Holten de financiële gevolgen van de ontkoppeling van de ambulancedienst van de brandweer nagegaan. Daarnaast zijn de praktische mogelijkheden van een split sing nagegaan. Op basis van de resultaten van dit onderzoek heeft het Dagelijks Bestuur van de D.G.D. in principe besloten te streven naar splitsing op voorwaarde dat zowel voor de D.G.D. bij het aantrekken van chauffeurs als voor de gemeente Deventer bij het weer volledig inpassen van de chauffeurs in de brandweertaak een naar beider oordeel bevredigende oplossing wordt gevonden. Over de praktische uitwerking en de nood zakelijk te treffen overgangsmaatregelen zal met Deventer overlegd worden. Vrijdag 16 oktober 's avonds om acht uur opende Bos Dierenwe reld haar deuren voor belang stellenden en genodigden voor een kunsttententoonstelling tijdens de laatste oktoberweek; de herfstvakantie. Eigenaar Kees Bot is de mening toegedaan dat veel mensen tij dens de herfstvakantie de streek in en rondom Holten be zoeken en vandaar zijn inspira tie voor deze groep en uiteraard ook voor de Holtenaren een ex positie te organiseren, in de filmzaal (onder het museum). Kees Bos, oud eigenaar van het Bosmuseum werd gevraagd zijn schilderijen en bronsplastieken te tonen en Heieen Ledeboer uit Hoeksewaard heeft een aantal glasgravures tentoongesteld. Glaskristal gegraveerd met diermotieven, op een zo kun stige manier dat zij zeker een Bronsplastiek van Kees Bos, voorstellende een liggende Eland. i'&yWÊ uitschieter is in deze vorm van kunst. Een 20 tal voorwerpen staan van haar tentoongesteld. Van Kees Bos hangen er een 18 schilderyen en evenzoveel bronsplastieken. De kunsttentoonstelling is geopend tot 1 november, dage lijks van 9.00 tot 18.00 en zon dags van 12.00 tot 18.00 uur. Bij splitsing zullen volgens het on derzoek, de in de rittarieven te ver werken meer kosten voor de D.G.D. naar raming ongeveer f 47.000.- be dragen. Bij de berekening is ervan uitgegaan dat de Centrale Verbin- dingspost dienst blijft doen voor het ambulancevervoer en de brandweer. Daarnaast zijn kosten geraamd voor nieuwe huisvesting elders in Deventer. Ook echter wanneer niet gesplitst zou worden, zou in plaats van de huidige tijde lijke huisvesting op het terrein van de brandweerkazerne, een perma nente huisvestingsvoorziening ge troffen moeten worden. Bij huis vesting van de ambulancedienst elders in Deventer zal een beperkt aantal extra verbindingstechni- sche voorzieningen nodig zijn vanaf de Centrale Verbindingspost bij de brandweerkazerne in Deven ter, naar de nieuwe huisvesting. Voor wat de bemanning van de ambulancedienst bij een splitsing betreft, is uitgegaan van een bezet ting van 15 man. Op dit moment verzorgen 8 verplegers van de D.G.D. in samenwerking met de brandweermensen van Deventer het ambulancevervoer. De kosten van 7 chauffeurs worden nu door Deventer aan de Districtsgezond heidsdienst toegerekend. In verband met het nog te voeren overleg over rechtspositionele aangelegenheden, huisvesting, ta rieven ambulancevervoer (o.a. met Ziekenfondsen), wordt op dit moment aangenomen dat niet voor de tweede helft van 1982 de splitsing tussen ambulancedienst en brandweer een feit zal zijn. Ooit in Samarkand geweest? Niet? Dan heb u wel wat gemist. Maar het is dan ook niet zo'n voor de hand liggend reisdoel en heel wat anders dan de Veluwe, de Riviera of Ma jorca. Het ligt in Centraal Azië in het zuiden van de Sovjet Unie en ten noorden van Afghanistan, dicht bij de reusachtige, zich schijnbaar eindeloos uitstrek kende bergketens en hoogvlakten Ln de staat Oezbekistan. Nog geen herkenning? Toch was hier al zesduizend jaar geleden een belangrijke woonplaats, een stad met een bewogen historie, een ge bied met een wat ruige romantiek met vruchtbare gebieden en dorre woestijnen. Een voor ons wat ver bijsterende sfeer. En juist daar heeft het Zweedse cosmeticacon- cem Pierre Robert zijn inspiratie gevonden voor de winter make-up, aansluitend aan de mode met een Russisch aandoend karakter, oos terse trekjes zoals het daar altijd is geweest, een kruispunt van kara vanen die vroeger uit het betrekke- Ned. Herv. Kerk: 8.30 uur(Jeugddienst) en 10.15 uur: ds. H.J. Ekker. Uitgangscoll.: Diaspora. Oppasdienst: mevr. Van Bruggen-Traanman en Fennie Lammers. 10.00 uur: Jongerendienst in ge bouw „Irene". Geref. Kerk: 9.30 uur: ds. Kor net van Nijverdal. 15.00 uur: ds. Ribberink van Vroomshoop. In beide diensten is de eerste coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst klas 5 o.l.v. mevr. G. van Zeijts, klas 6 o.l.v. Hans Paalman. Oppasdienst: mevr. Hulsman- Zwiers, mevr. Tromop- Nijkamp, res. Andrea Schipper, Johanna Faber, mevr. Aanstoot-Stam, res. mevr. Beldman-Staman. R.K. Kerk: Zaterdag: 17.00 uur. Zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 9.30 uur: ds. C.C. Addink (Bed. Heilig Avond maal). Uitgangscoll. voor Dias pora. Okkenbroek: 10.00 uur: ds. G. Bouman. Maaltijd des Heren. Uitgangscoll. Kerkvoogdij. Nieuw Heeten: Zaterdag: 19.00 uur. Zondag: 8.00 en 11.00 uur. lijk nabije China voorttrokken be laden met zijde, specerijen, rozij nen, wijnen, tapijten. De Grieken veroverden het gebied onder Alexander de Grote nu pre cies 2310 jaar geleden, in 1220 werd het geteisterd door de verschrikke lijke Djengis Khan, in 1369 werd Samarkand de hoofdstad van het rijk van Timoer Lenk, in 1868 door de Russen gewapenderhand inge lijfd. Centrum van Europees-Aziatische handel maar ook van moderne in dustrieën en gekenmerkt door zijn universiteit en beroemde sterren wacht. Het is eigenlijk geen wonder dat Samarkand zo stimulerend heeft gewerkt - wel dat het niet veel eerder is gebeurd in dit exotische deel van de wereld. De mode draagt duidelijk de spo ren van de plaatselijke folklore zich manifesterend in bontranden op hoofddeksels, capes en schouder mantels met flinke kappen en kra gen en mooie kleuren van wit tot kastanjebruin. Maar ook heldere tinten in rood, groen en blauw. De toebehoren zijn niet te veronacht zamen zoals ceintuurs, hand schoenen, dassen, petten en mutr sen. In de avond worden veel „gou dachtige juwelen" gedragen die het geheel mooi completeren en afron den. Veel pantalons maar ook be rmuda's, soms contrasterende ma terialen: combinaties van leer en kant, tweed en fluweel in bruin, beige, kaki en grijs, voor de avond veel zwart, wit, goud. Hierin passen de Pierre Robert produkten precies. De ogen worden aangezet met een donkergrijze tint en een zweem van goud, nr. 21 Golden Smoke en afgewerkt met nr. 20 Golden Delight voor de avond. Voor lippen en nagels heeft Pierre Robert lippestiften en nagel lakken in gelijke kleuren, warm rood en eveneens met een goud- zweem, samengevat als nr. 33 Gol den Pimiento. Gevonden: Klein poesje; Rond horloge met rode cijfers: Armband, .Brigite'; Zwarte damesschoenen, maar 39 (plastic); Verloren; Gladde, gouden armband; Blauw regenpak; Fietssleutel; Zwarte portemonnee (model porte feuille). 38 dames leden van de Plattelands Vrouwen afd. Dijkerhoek, Espelc en Holten, maakten onder leiding van agrarische contaktpersonen van de afd. een excursie naar het proefstation voor de rundvee hou- derij „De Waiboerhoeve" bij Lelys tad en de gezondheidsdienst voor dieren in Zwolle. Op de „Waiboerhoeve" werden we ontvangen door de heer Ovinga. ,Die het een en ander vertelde over het proefstation en het hele bedrijf liet zien. Hij vertelde o.a. dat er onderzoek wordt gedaan, met ver schillende bedrijfstypen en mate van voeren van zowel rundvee als schapen en meststieren (in de na bije toekomst ook paarden) Het proefstation heeft een oppervlakte van 200 h.a. plus nog 60 ha. los .gehuurd land met 1,2 en 3 mans bedrijven. Op het 1 mans bedrijf had men nog de aloude grupstal, maar daarnaast worden er ook proeven gedaan om uit de mest bio-gas te maken. „Dit is nog geen sukses", alddus de heer Ovinga, „omdat in koeienmest te weinig gas zit". Op het dak van de stal zaten zonnecollectoren en deze zorgden voor verwarming van de boiler tot plm 40 graden. Op het 2 mans bedrijf had men een computer om de melk te meten en het krachtvoer te berekeken wat elke koe per dag toekomt. Op het 3 mans bedrijf werd zomerstalvoe- dering toegepast Dit is eigenlijk de duurste methode, omdat het nog altijd het voordeligst is als de koe zelf het gras haalt, dus weiden vol- Dinsdagmorgen 13 okt. hebben 36 dames van de Bond van Platte landsvrouwen afd. Espelo een ex cursie gemaakt naar de Zuivelfa briek te Eefde. Men werd daar hartelijk ontvangen met een kopje koffie en een inlei ding van heer Van Ooyen over de fabriek. Hij vertelde dat het een heel modem bedrijf is en continu 24 uur in werking is en 155 miljoen liter melk per jaar verwerkte tot yoghurt, vla, pap e.d. Deze produk ten exporteert men naar België en Spanje. Daarna kregen de dames een rondleiding van de heren Van Ooyen en Denekamp door het ge hele bedrijf zodat men enig beeld kreeg van het enorme bedrijf, en wat er allemaal gebeuren moet voordat bij de huisvrouw een fles of pak yoghurt, melk, vla enz. op tafel staat. Vervolgens werden onder genot van een drankje en hapje dia's vertoond van het super mo derne bedrijf en tevens was er gele genheid om vragen te stellen. Aan het eind van de morgen bedankte mevr. Tuitert-Bronsvoort de heren Van Ooyen en Denekamp voor hun hartelijk ontvangst en keerden de dames voldaan huiswaarts met de OAD-bus. Donderdag 22 oktober: 20.00 uur Bijeenkomst afd. Holten Chr. Plat telandsvrouwen Bond in „de Kan delaar". Spr. mevr. K. Rotstein-v.d. Brink uit Zalk. Onderwerp: „Krui den van vroeger en nu, hoe ze te gebruiken". Zaterdag 24 oktober: 9.00-12.00 uur: Banden- en verlichtingscon trole door de afd. Holten Veilig Verkeer Nederland in gemeentega rage aan de Waagweg (zie adv.). Zondag 25 oktober: 14.00 uur: Dan sen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur: Dansen in bar-dancinb „Boode" te Bathmen (zie adv.). Maandag 26 oktober: 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Espelo Ned. Bond' van Plattelandsvrouwen in ge bouw „Trefpunt" m.m.v. Henk Lammers van bloemenmagazijn „MaUo". 20.00 uur: Vergadering Kiesvereni ging „Gemeentebelang" in café Jansen, Dorpsstraat 1. 19.45 uur: Vergadering ver. Plat- tel.vrouwen afd. Espelo in 't Tref punt, gens heer Ovinga. Vaak zijn op de bedrijven ook te Zaterdag 31 oktober: 14.00 uur: Een kras, een lelijke schram of een jammerlijke deuk in uw auto. Voor komen kunnen we 't niet. Vakkundig repareren wel. Schadeafdeling: Stationsdwarsweg 23 RUSSEN Tel. 05480-2255 Donderdag 22 oktober 1981 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Geldeland, agen da. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land, agenda. Knelpuntenpro gramma waarin bezuinigingen en de cultuur. Vrijdag 23 oktober 1981 12.00-13.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weeroverzicht. 17.00- 18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda, regionaal weeroverzicht. Met Ra dio Oost het weekend in, waarin o.m. uitgaanstips en de film- en t.v.-rubriek. Zaterdag 24 oktober 1981 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. Sport programma van radio Oost. Zondag 25 oktober 1981 11.00-12.00 uur: ANP. Verzoekpla- tenprogramma van Radio Oost, waarin ondermeer agenda en evt. korte sportbeschouwingen. 18.00- 19.00 uur: ANP. Sportprogramma van Radio Oost. Maandag 26 oktober 1981 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht, de groente- en fruitprijzen door Jan Rietveld, iv.uu-iö.uu uur: anf plus nieuws uit Overijssel en Gelder- veel werktuigen aanwezig dit is te duur in aanschaf en onderhand. Op de „Waiboerhoeve" worden zoal deze aspecten uitgeprobeerd. Dan was er nog een lmans bedrijf met draaimelkstal en een torensilo voor het voer ook deze torensilo was eigenlijk te duur in aanschaf verge leken met wat het opbrengst.Bij de meststieren werden verschillende soorten met elkaar gekruisd. Vooral de Pie Montese stieren had den een veel betere vleeskwaliteit en brachten gemiddeld f 600 meer op als de M.R.Y. Bij de stieren werd tevens aan welzijnsonderzoek ge daan. Na de heer Ovinga bedankt te hebben voor zijn uiteenzetting en rondleiding ging het naar de Gezondheidsdienst voor dieren Hier kregen we een idee wat de Gezondheidsdienst allemaal doet. Voor dit onderzoek wordt van elke boer een bijdrage ingehouden op de melk en bij de aflevering van die ren. Heeft men daarbij problemen dan is een onderzoek door de ge zondheidsdienst verder kosteloos. Er zijn 11 dierenartsen in vaste dienst, die gespecialiseerd zijn in verschillende richtingen. In het onderzoekcentrum komen alleen dode stieren en er wordt onder zocht waar deze aan zijn gestorven, dit kan zijn: een virus of bacterie ziekte, wormen (longworm) of ver gif. Ook wordt er onderzoek gedaan voor de verschillende K.I. stations naar de spermakwaliteit van stie ren en beren. Het invriezen van het sperma gebeurt allemaal bij de ge zondheidsdienst, het wordt daar tevens bewaard. De melk van de boerenbedrijven wordt hier ook onderzocht op verschillende ziek ten, die de runderen kunnen aan tasten. Ook het laboratorium, sek- tie afd. en invriesruimten mochten bekeken worden. Toen tegen 4 uur terugtocht werd aanvaard, was ie der een het erover eens dat het een ere leerzame dag was geweest. Toptafeltennis, Bert v.d. Helm en Nico van Slobben. Sporthal 'tMos- sink, toegang gratis. Maandag 9 november: 19.30 uur: Ruilavond Holtense Postzegelclub in café-rest. „Vosman". 20.00 uur: Algemene Ledenverga dering Tennisclub „Holten" in zaal „Vosman". Dan heeft u heel wat gemist. We zijn vlakbij en hebben de nieuwe najaarskollektie binnen. Wij adviseren u graag en zorgen dat u als een tevreden klant bij ons weggaat. Dat komt mis schien ook door onze "be schaafde" prijzen. En als u 't nog niet wist, bij ons kunt u altijd zo maar even bin nenstappen en vrij rondkij ken naar steeds het nieuw ste. Want wij houden de mode in de gaten, hoor. Mogen wij u spoedig in onze zaak begroeten? Welkom alvast. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 ■IIKH za. 9.00-12.00 Tel.15483-1847 koopavond Goor RfHjiejIS donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onrteréén dak! Tel 85478-22M Slalinslaai 24 land, agenda. Het Boerenpro- gramma, waarin o.m. het boeren- weerberieht, de rubriek „De Groene Overall", daarna de con sumentenrubriek „Op de koop toe". Dinsdag 27 oktober 1981 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelder land, agenda. Het programma Mensen maken nieuws/muziek. Woensdag 28 oktober 1981 12.00-12.30 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agen da, regionaal weerbericht, de ru briek Mens erger je niet. 17.00-18.00 uur: ANP plus nieuws uit Overijssel en Gelderland, agenda, regionaal weerbericht. Het programma Mid week. Arts: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: zr. T. Kamphuis-Kenkhuis, Groeneweg 20, Gorssel, tel. 05759-2285, b.g.g. 05706-22700. U kunt de wijkver pleegkundige in ieder geval berei ken 's morgens voor 7.00 uur, bu reau Stichting Kruiswerk, Gaar- denstraat 31, tel. 1436. Tandarts: J.Ph. Koppert, T. van Amerongenstraat 35, Markelo, tel. 05476-2200. Spreekuur spoedge vallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th.A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483-1515. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdags van 8.30-10.00 uur Groene Kruis- geSouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 3563. Open bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 1201 of 1517. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaarden straat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappelijke dienstverlening „Midden Overijs sel": Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren algemeen maatschappelijk werk ma. t.m. vrij. van 8.30-9.30 uur en volgens afspraak. Gezins- en bejaardenver zorging ma. t.m. vrij. van 8.30-9.30 uur. Telefonische hulpdienst tij dens het weekend 05486-16465. Gem. energiebedrijf: Storing elek triciteit en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: Tel. 1353 en 2655. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. Brandweer: Tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3