mm ROBA BV OCCASIONS Shakin' Stevens Millie Jackson Kirstj Mac Coll fan treinen en stations straatorgels en speeldozen in eieenltml Van het erf der kerk J.W. VALK ROBA-OCCASIONS Kom naar onze OCCASIONKELDER RUSSEN - NUVERDAL altijd op weg met Alfa Romeo-dealer Automobielbedrijf i lrwiü i i-iaw ■■■kU««Ui#luriyi f AG. 11 Ve geven toe, dat de kombinatie enigszins wonderlijk is en de onderwerpen j reinig met elkaar te maken hebben. Maar de samenstellers van het NS- jHagtochten-programma zoeken naar interessante toeristische bestemmin gen en vonden in Utrecht dicht by elkaar twee unieke projekten, die in één [Haglocht werden verenigd. Dat is: een bezoek aan het Nederlands Spoor wegmuseum en aan het Nationaal Museum "Van Speelklok tot Pierement", ilen dag dus waarin o.a. veel treinen en stations te zien en straatorgels en I ipeeldozen te horen zullen zyn. »n NS Dagtochtkaartje is een eutel voor een onbezorgd dagje t. Je kiest die sleutel uit het boekje JS dagtoerisme", waarin zo'n veer- dagtochten worden beschreven, et kaartje zeifis te koop op het sta- i>n van vertrek en het geeft recht op treinreis vica versa en bijv. op de egangjot een evenement. Zo om- ïl Dagtochtkaartje nr 26 behalve treinreis naar en van Utrecht, een Dp koffie met appelgebak op de Oe!) Panorama-verdieping van het Itrechtsc Holiday Inn-hotel, de usritten naar het museum en terug recht op toegang tot beide mu il. >a Spoor at woord schiet je te binnen als je it wat plechtige stationnetje aan de laliebaan binnenstapt. Daar is de :rzameling spoorweg-curiosa on- :rgebracht, die het Nederlands j loorwegmuseum in de loop derja ren vanaf de oprichting in 1927, heeft bijeengebracht. Een bijzonde re verzameling, want er zijn hier komplete treinen met stoomloko- motieven, paardetram-wagens, de eerste dieseltreinen en allerlei ander materieel bij elkaar gebracht. Moderne NS Maar 't is niet alleen nostalgie, wat hier te vinden is. De moderne spoor wegen laten zien hoe er wordt ge werkt en wat er voor nodig is om el ke dag de dienstregeling zo feilloos mogelijk uit te voeren in het belang van de reizigers. Wandelen naar de Dom Na dit bezoek wandelen we door de oude binnenstad van Utrecht naar de hoogste toren van Nederland. Achter de daarbij gelegen Domkerk ligt een merkwaardig museum: het Museum "Van speelklok tot piere- een wegwijzer om er op uit te trekken in Nederland ment". Het bevat een unieke verza meling automatisch spelende mu ziekinstrumenten. Museum voor het oog Wie hier zomaar rondwandelt, kijkt zijn ogen uit naar de vele bijzondere instrumenten, die hier staan. Er zijn spelende klokken en buikorgels, speeldozen en pianola's, straator gels en muziekmakend speelgoed uit de periode van 1600 tot nu. Die instrumenten zijn vaak mooi en soms ook bont en minder fraai be schilderd. Er zijn vele stijlen en vaak bizarre vormen, maar altijd zijn ze boeiend. Ook voor het oor Daarnaast is dit ook een tentoon stelling voor het oor, want wie de tijd neemt om een rondleiding van een uur mee te maken hoort veel inte ressants over de bijzondere stukken uit de kollektie en kan ze ook beluis teren. De gids laat namelijk de Chi nese nachtegaal en de automatische vioolspeler, de buikorgels en speel dozen, carillonklokken en straator gels spelen. Terug naar station Dat kan met de bus, want het kaartje daarvoor is een onderdeel van uw Dagtochlkaart. Maar wie nog wat energie over heeft, maakt een wan deling door de gezellige Utrechtse binnenstad met z'n vele winkels. En dwaalt misschien ook wat rond in "Hoog Catharijne", het moderne winkelcentrum in het hart van Ne derland. Dan maakt u - voor de der de keer die dag kennis met "het spoor", dat u ditmaal veilig en vlug weer naar huis brengt. NS Dagtoerisme Dat is de titel van een brochure, waarin niet alleen veel dagtochten, maar ook een groot aantal andere at- trakties en fiets- en wandeltochten worden beschreven, die met het openbaar vervoer gerealiseerd kun nen worden. Dat boekje is gratis ver krijgbaar aan het NS-station van uw woonplaats. NOG MEER TIPS VOOR DAGTRIPS Een fietstocht langs molens Wie vanuit Dordrecht per fiets het rivierenland intrekt, passeert drie veren en ziet tientallen molens o.a. die langs de wereldberoemde Kin derdijk. Een prachtige tocht van 35 km lang, die vol afwisseling is en eindigt in Dordrecht (de Kinder dijk-route is nr 32 uit het Fietsen met NS-programma). Langs de zandverstuivingen „Wandelen met NS" van het sta tion Nunspeet naar Hulshorst... Belangrijk Vóór u een dagtocht gaat maken is het verstandig even de brochure „NS- Dagtoerisme" te raadplegen. Deze is gratis verkrijgbaar by de NS-stations. Er staan uitvoerige gegevens in over data, tijden en prijzen. Vraag dan ook om de folder „Treinprijzen". Aan de hand van deze „pryswyzer" kunt u nagaan wat de voordeligste NS-reis- mogelykheid is. dat is een paar uur volop genieten. Weinig mensen zien, veel bossen doorkruisen en wandelen langs de ruige Hulshorster zandverstuivin gen. Op station Hulshorst weer op de trein (Noord Veluwe-route 2). Haarlems rijke verleden Wie dat wil ontdekken zou eens een wandeling moeten maken aan de hand van de routebeschrijving, die bij het station verkrijgbaar is bij NS- Attraktiekaartje nr 76. Antieke ge vels, oude hofies, statige patriciërs huizen, mooie kerken... 't is een boeiende tocht van een zeven km door het rijke verleden van Haar lem. Oude auto's bewonderen Wel eens ruim tweehonderd old-ti mers bij elkaar gezien? Ze zijn te vinden in het Lips Autotron in Dru- nen (N.-Br.). In een aantal oude Bra bantse hofsteden is, naar adviezen van Anton Pieck, deze 6.000 m2 gro te, dynamische tentoonstelling in geruimd, die ook op vele andere ma nieren de ontwikkeling van de mas sa-motorisering in beeld brengt. (NS-Attraktie nr 58). FOTOGRAFEREN TUDENS DEZE DAGTOCHT Treinen zijn dankbarefoto-objekten, vooral als u de kans krijgt om ze van vele kanten en rustig in beeld te nemen. Er klikken daar in het Spoorwegmuseum dan ook vele kamera's. Opvallend is de voorliefde van de jongeren om te worden gefotografeerd of gefilmd met op de achtergrond een ou de stoomlokomotief o.i.d. Fotograferen offilmen in het speelklokkenmuseum is helaas niet toegestaan, maar dat kan buiten weer worden goedgemaakt, want de buurt tussen Domplein en station is erg fotogeniek. Zodat dit dafje uit in U- trecht toch nog veel geslaagde foto's offilmscènes op kan leveren. BEKENTENIS [k wil het wel toegeven: ik krijg subsidie uit Moskou. Ervaren le- I zers van mijn rubriek zullen dat begrypen. En nu de heer Luns het ook gezegd heeft, wil ik er niet omheen draaien. De vorige keer nog maakte ik op deze plaats een opmerking tegen de kernbewape ning. Daar krijg ik wat voor, be grijpt u? Buiten de boekhouding J ANWB-gekeurd VW-garantie Audi 100 GL 5 diesel zilver met. 40.000 km1980 Audi 100L S Diesel inarizilver met. 60.000 km1980 Audi 80 GLE zilver met. 69.000 km 4deurs1979 Audi 80 GLS inarizilver met. 56.000 km. 4deurs 1979 Audi 80L groen 40.000 km1977 VW Passat MX 1.6 inarizilver met. 51.000 km1979 VW Passat MX 1.6 bruin met. 69.000 km 1979 VW Passat Diesel, groen. 2 deurs 69.000 km1979 VW Passat S variant bruin 45.000 km1978 VWLS bruin 67.000 km 1978 VW Polo L geel 70.000 km1976 VW Golf Extra bruin 57.000 km.1977 VW Golf S automatic 30.000 km. bruin1977 VW Golf Extra zwart 75.000 km1979 VW Golf LS beige 49,000 km1978 VW Golf LS rood met. 74.000 km 1979 VW Golf Diesel oranje, 50.000 km1980 VW Golf Diesel 4 deurs beige 56.000 km 1979 VW Golf diesel 4-deurs, groen 87.000 km1979 VWJetta export wit 12.500 1980 BMW 320-6 wit 90.000 km. schuifdak1978 Renault 14TL 60.000 km. blauw1979 Renault 18 GTL groen met. 75.000 km1979 Opel Kadett oranje 30.000 1978 Opel Ascona 1.9 groen 34.000 km schuifdak1979 Renault 5 L blauw met. ■23.000 km1978 Peugeot 104 GL 6 beige met. 44,000 km1978 En vele andere auto's van diverse merken Geopend ma.'t,m.'za. van 9.00-18.00 s•-«r donderdags tot 21 00 uur. Verkoop: Holterstraatweg 85 R'jssen Tel. 05480-42 25. om. Zo gaat dat. Het IKV is een wacht dat eind deze maand voor in communistische mantelorganisa- totaal ongeveer 1,1 miljoen dollar tie. Zo wordt de vrijheid ondergra- aan voedsel en medicijnen door de ven. Zie zo, dat staat er ook maar gezamenlijke kerken naar Polen weer. Want voor dit bericht krijg ik gezonden zal zijn. De hulpgoederen ook subsidie. Uit Washington en worden naar Polen vervoerd via de die betalen zelfs beter als Moskou.Diakonale Raad van de Evangeli sche Kerk van West-Duitsland, die Ds r. van 't Lindenhout in „Kerk en deze actie coördineert. Het hulp- Wereld". programma draait nu sedert de cember vorig jaar en is opgezet KERK IN DDR AANGETAST door de Commissie voor Hulp aan DOOR „HOLLANDSE ZIEKTE" Kerken en Vluchtelingen (CI- CARWS) van de Wereldraad en de Door de contacten van het inter- Lutherse Wereldbond. De hulpar- kerkelijk Vredesberaad met drie takelen worden ingezonden aan de Oost-Duitse theologen Joachim Oecumenische Raad, aan de Evan- Garstecki, Peter Müller en Fried- gelische Kerk van Polen en aan het rich Huth, die een voortrekkersrol Poolse Ministerie van Volksge- vervuilen in Oost-Duitsland, groeit zondheid. ook daar het verlangen om op een nieuwe manier aan de vrede te jn de komende periode, met name werken. Ook m Oost-Europa voe- jn de winter, wordt een nog grotere len velen zich met meer veilig met schaarste dan er nu al heerst in al die atoomwapens om zich heen Polen verwacht, waardoor de We en groeit de openheid voor de zoge naamde „geleidelijke eenzijdig heid" als een weg tot ontwapening. De gevreesde „Hollandse ziekte" lijkt oostwaarts op te rukken. 1,1 Miljoen dollar hulp aan Polen De wereldraad van Kerken ver reldraad en de Lutherse Wereld bond nog meer steun zullen moeten verlenen. Het geld voor de hulpac tie aan Polen is grotendeels afkom stig uit WestrDuitsland, Oosten rijk, Zweden, Noorwegen, Neder land en Denemarken. (Hervormd Persbureau! VOORALLE BOUWMATERIALEN waar u ook bouwt, alle bouwmaterialen op de juiste tijd. en op de juiste plaats van fundering tot en met de dakpan' asbestmaterialen betonstaal beton-tegelsen -vloeren t dakpannen/ dakramen dakdoorvoeren deurenen kozijnen cfipskartonplaten houtwolcement- plqten i isolatiemateriaal keukenseninbouw- apparatuur i kunststofartikelen lijmen en kitten lichtkoepels metselsteen openhaarden scheidingswanden sierpleisters tegels Tel 054/0-2264 StatisaslaaR 24 HOlTfN Tel 05483-1847 Waagweg15 Openingstijden: ma. t.m. vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9.00-12.00 do. koopavond Goor 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Bij verbouw of nieuwbouw verzorgen wij gaarne de AANLEG resp. levering en directe REPARATIE - ELECTRISCHE INSTALLATIES koel- en vries- installaties airconditioning SANITAIRE INSTALLATIES gas- water- en afvoerleidingen ZINKEN DAKGOTEN DAK BEDEKKINGEN aanbrengen van dakisolatie en singles VERWARMINGS INSTALLATIES gashaarden en gevelkachels centr. verwarming Techn. Bureau KLEIN VELDERMAN BV Kolweg 76, Holten tel. 05483-1332 Toyota Cellica 1600 LT1380 Citroen 1220 Pallas 1976 Alfa Sud Tl oranje 30.000 km1978 Guilia 1600 super gas 1977 Renault 5 TL 17.000 km.24.000 1980 Guiletta 16 23.000 km. 47.0001979 Rover 3500 automaat1978 Alfa Guilietta 1.6 met gas blauw1978 Fiat 128 4-deurs1977 Alfa Romeo Alfetta 1.6 bruin1979 Alfa Romeo Guilietta 1.6 rood1978 Alfa Romeo 2.5 6 cylnieuw Alfa Romeo Alfetta 1.8 met gas 1979 Alfa Romeo Alfetta 2000 met gas rood1977* Alfa Sud 1.5 oranje 1979 Alfa Sud 1.3. oranje1978 Alfa Sud 1.3 met groen met gas1978 Alfa Sud 1.2 bruin gas1977 Alfa Sud 1.2 bruin met gas1977 Alfa Sud Tl 1.5 groen 1977 Alfa Sud met gas groen 1980 Alfetta GTV 2000 groen met1978 Ford 1.6 L met grijs1979 Triumph SPITFIRE 166.500 km1979 Honda Accord 4-deurs 1978 Alfetta 2000 GTV rood1979 Showroom Oranjestraat 6 Werkplaats Wijnand Zeeuwstraat 2 Rijssen Tel. 05480-2757-2376 Enige ervaring in de muziekbiz kan de nu 30-jarige Shakin Stevens (eigen naam Michel Barrat) niet ontzegd worden: een dikke tien jaar geleden trad hij al met veel succes op met zijn traditionele rock 'n' roll band the Sunsets. Hiermee maakte hij ook diverse elpees die goed verkochten bij de liefhebbers, het grote publiek (en de hitparades) bereikte hij echter niet. Mede door het uitblijven van het grote succes èn omdat hij ook wel eens nieuwe -eigen songs wilde opnemen ging Shakin' Stevens enkele jaren geleden op het solo-pad. In '79 werd hy door Jack Good uitgenodigd om de hoofdrol te spelen in de Londense versie van een musical over Elvis Presley. Na 18 maanden spelen voor uitverkochte zalen werd hy vervolgens een van de wekelijkse gasten in de behoorlijke succesvolle Engelse tv-show „Oh Boy". Zodoende kreeg Shakin' Stevens de mogelijk heid een groot publiek te bereiken terwijl hij van zijn nieuwe producer Stuart Colman de kans kreeg zijn platen wat meer naar eigen smaak op te nemen. Het resultaat was de langspeler „Take one!" waarvan het op single uitgebrachte „Hot dog" prompt een hit werd in Engeland. Tijdens een bezoek aan de V.S. hoorde hij de song „Marie Marie", wat de titelsong van zijn volgende Lp werd en hem de eerste top 20 notering bezorgde. De grote doorbraak beleefde hij vervolgens met „This ole house"; een nr. 1 hit in bijna geheel Europa en ook al afkomstig van de Lp „Marie Marie", een elpee die in Nederland trouwens de titel „This ole house" meekreeg. Met „You drive me crazy" en „The green door" haalde hij opnieuw zeer hoge hitparade noteringen en beide songs staan dan ook op zijn derde solo-elpee „Shaky". Hierop zijn weer een stel klassiekers uit de historie verzameld, aangevuld met vijf eigen komposities van Shaky. Dat hij in het kiezen van oudere songs een goede hand heeft is wel bewezen middels „This ole house" en „The green door" (beide uit de jaren '50); maar hij blijkt zelf ook prima nummers te kunnen schrijven. Zijn komposities „I'm knocking", „Baby you're a child", „Don't turn your back", „Let me show you how" en „I'm lookin", passen uitstekend bij de covers. Shaky heeft verder nog covers van „Mona Lisa" la Carl Mann), „It's raining" (geschreven door Naomi Neville), „Don't she look good", „Don't bugme baby", „Don't teil me your troubles" (van Don Gibson), „I'm gonna sit right down.en „This time" (hit voor Troy Shondell) opgenomen. Deze derde solo-elpee is een prima plaat geworden: uitstekende zang, goede repertoire-keuze en frisse arrangementen. Kortom een Lp die goed past bij Shakin' Stevens/Shaky. Epic 85298 Hoewel Millie Jackson ondertussen al een zeer drukbezocht kon- sert in Utrecht heeft gegeven is ze in ons land nog grotendeels onbekend. Sinds kort is er van haar weer een nieuwe Lp versche nen. Daarvoor is ze naar the Sound Shop Studios in Nashville getrokken. Gezien de naam die deze stad draagt (Capitol of Country Music) heet deze langspeler dan ook zeer toepasselijk „Just a lil'bit country". Maakten in vroegere jaren soulmusici als Joe Simon, Solomon Burke en Ray Charles al country en country-getinte elpees; Millie heeft het zaakje wat anders aangepakt. Meestal maakte een r b-artiest een country-plaat door musici en nummers uit dat genre te gebruiken en zelf zo veel mogelijk in die stijl zingen. Millie Jackson volgt een iewat andere methode: ze heeft musici als James Stroud, Larry Byrom, Ron Oates, Jom Vest en Terry Mc Williams genomen plus wat country-songs en laat dat zoveel mogelijk klinken als Millie Jackson. Het aloude „I can't stop loving you" b.v. krijgt een kompleet nieuw M. J. j asje, evenals „Piek me up on your way down „Love on the rocks" (Neil Diamond country?), „Rose coloured glasses" en het schitterende „Anybody that don't like Millie Jack son". De laatste song bewijst trouwens dat Kris Kristofferson nog steeds een goed nummer kan schrijven; als hij wil. Opnieuw blijkt Millie een nummer ,naar-zich-toe-te-trekken" alsof het voor haar werd geschreven. Dit is een uitstekende Lp van de Amerikaanse soul-ster, een plaat die trouwens beter „Country, a lot Millie Jackson" had kunnen heten. Millie Jackson/Just a lil' bit country Polydor 2391 520 De familienaam Mac Coll zal weinig mensen iets zeggen hoewel folkzanger Ewan Mac Coll de komponist is van „First time ever I saw'your face" waarmee Roberta Flack in '72 de wereld veroverde. Dochter Kirsty heeft pas geleden gezorgd voor een wat grotere bekendheid van haar achternaam, middels de grote hit „There's a guy works down the chip shop, swears he's Elvis". Daarvoor waren al twee singles van haar uitgebrachte die weinig succes hadden: „They don't know" en „Keep your hands off my baby". En na de „There's a guy. .enz. enz." hit is er nu een elpee van de 22-jarige, in Croydon geboren Kirsty Mac Coll verschenen. Het meest opvallend nummer van „Desperate character" is „Teenager in Love"; waarvan alleen de titel nog aan het oude Dion Belmonts nummer doet denken. Deze nieuwe kompositie van Kirsty is een country-achtig werkje met een heel wat minder idyllische tekst. Verder zijn „There's a guy.„Mexican sofa" en „Hard to believe" nog het vermelden waard; de overige songs zijn van een muzikaal-behang kwaliteit. Na haar uitstekende en origi nele derde single is dit een tegenvallende debuutelpee van Kirsty. Kirsty Mac Coll/Desperate character Polydor 3283 611 Henk Oldenhof

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11