fINCIAAL KAMPIO ENGESTELDE NY'S TE HOLTEN iesuitaten Blauw Hst Programma Sporthal 'tMossink' „Nacht om Holten" Handbal S.V.Holten schudt kraam! Papillen S.V. Holten slechts één uitslag Programma Blauw Wit nULIbNo mcUWoDLAU JUNIOREN BURGERLIJKE STAND UOI TCAIO AIICI ItJUCDI Afl pAq a 8 OKTOBER 1981 SWN 8 - BLAUW WIT 4 Blauw Wit 4 heeft het in Ni]verdal tegen koploper SWN heel erg moeilijk gehad maar toch de beide bp zs zaterdag 17 oktober a.s. zal de van de provinciale pony-ruiters u,. de K.N.F. in Holten aan de tart komen. Zij zullen elkaar in een gn. Samengestelde wedstrijd be trijden, dwz dressuur, wegpar- ours, cross-country en springen. )egene die na deze 4 onderdelen iet best staat geklasseerd mag zich ndivldueel Kampioen van Over- jssel noemen. )e 3 beste combinaties van elke vereniging tellen mee voor het iquipe-kampioenschap. Vorig jaar ron Eric Vincent van De Bergrui- ertjes uit Holten en ging het equi- >ekampioenschap naar de P.C. darkelo. Diverse hindemissen itaan al opgesteld op „De Borkeld" en in „De Look", waar de cross over een plm. 3200 m lang trajekt is uitgezet. Grondeigenaren en ge meentebestuur hebben spontaan hun medewerking toegezegd. Diverse bedrijven in en rond Holten hebben het gebeuren gesponsord. Iedereen is op 17 okt. a.s. van harte welkom om deze wedstrijd in deze prachtige omgeving geheel gratis bij te wonen. De dressuur wordt zaterdagmorgen verreden. De cross begint om 11.00 uur, waarop aansluitend de springproef. Op 10 oktober zullen zich in Lemele in een selectiewedstrijd ongeveer 80 kombinaties voor de kampioen schappen te Holten kunnen plaat- Eric Vincent met z'n pony „Mark" Enter vooruit A 2 - Blauw Wit A 2 Blauw Wit en EV. begonnen deze wedstrijd onder regenachtige om standigheden en werden na plm. een kwartier spelen door de scheidsrechter naar de kleedkamer „gefloten" wegens een plensbui. Na tien minuten werd de strijd her vat met een aanvallend Blauw Wit dat EV. op eigen helft terugdrong. Er kwamen meerdere kansen maar helaas werden die niet benut op één na Ruststand 0-1 Na de thee eenzelfde spelbeeld met een aanvallend Blauw Wit dat na 5 minuten succes had (0-2) EV kwam even later terug uit een vrije schop (1-2) maar kwam er hierna niet meer aan te pas. Blauw Wit won verdiend met 5-1. Doelpuntenma kers waren: D. Aanstoot, H. Weste rink, John Landeweerd, H.Kolk- man en G. Aanstoot. Spelend als tegen E.V. zit er perspectief in jon gens. Houen zo! Den Ham BI- Blauw Wit B 1 Blauw Wit dat dit seizoen heel zwaar is ingedeeld heeft na 3 wed strijden nog geen puntje binnen gehaald. Dat wil beslist niet zeggen dat er slecht is gespeeld maar het benutten van kansen geeft pro blemen. Ook afgelopen zaterdag tegen Den Ham B1. Het eerste half uur een volkomen gelijk opgaande strijd met aan beide kanten goede mogelijkheden waarvan Blauw Wit als eerste profiteerde. Drie minuten later kwam Den Ham langszij en bij het rustsignaal stonden de Ham- menaren met 2-1 voor. In de tweede helft was Den Ham op het midden veld sterker en kon mede door en kele blunder van Blauw Wit de eindstand bepalen op 4-1. Het laat ste kwartier kreeg Blauw Wit volop beste kansen op doelpunten maar helaas werden die niet benut. Tien minuten voor tijd moest Andries met een geblesseerde schouder stoppen zodat Bllauw Wit de wed strijd met tien man moest uitspe len. Zaterdag thuis tegen Vesos moet het mogelijk zijn om een puntje te pakken. Haarle 3 - Blauw Wit F 1 Ook zonder reserve-spelers, er wa ren drie „afzeggers" speelde Blauw Wit F1 een prima partijtje voetbal. Dennis hield achter de zaak herme tisch gesloten en Han (6x), Remco (2x), en Henk Jan (lx) konden heel gemakkelijk het doel van Haarle vinden. Roy had in het doel bijna niks te doen terwijl Gerben en Ronnie op het middenveld erg hun best doen. Het gaat steeds beter met combineren en de puntjes zul len zeker komen. Prima BLAUW WIT ONTVANGT DEL DEN Voor de derde wedstrijd moet Blauw Wit zaterdagmiddag aan treden tegen de nieuwkomer in de le klasse S.C. „Delden". De gasten die afgelopen zaterdag onverwacht met 5-1 klop kregen van BZSV (Bome) zullen deze tegenslag zo snel mogelijk willen vergeten en Blauw Wit dat het moet doen zon der de geblesseerde spelverdeler Jan Harbers zal het zonder meer moeilijk krijgen. De wedstrijd die zal worden geleid door scheids rechter A. Fiselier begint om half drie. Blauw Wit D3 - La Première Blauw Wit D3 kreeg koploper „Lap" uit Almelo op bezoek. De gasten waren technisch en tactisch beter en stonden met rust verdiend met 4-0 voor. Blauw Wit bleef ook na de rust hard werken voor een doelpunt en dat lukte ook. De jon gelui uit Almelo bepaalden de eindstand op 5-1. Jongens zaterdag om kwart over 9 present zijn! Sportclub Rijssen E-l - Blauw Wit E 1 Blauw Wit kreeg het in deze wed strijd van meetaf hard te verduren en keek met rust door een paar verdedigingsfoutjes tegen een 2-0 achterstand op. Ook in de 2e helft warende Rijssense jongelui sterker, en twee uitgespeelde kansen bete kenden een zege van 4-0 Blauw Wit vocht tot aan het laatste fluitsignaal dapper voor een tegen- goaltje maar het lukte niet. Jon gens volgende keer beter. puntjes gepakt, 't Was de tweede overwinning in dit seizoen. Na 10 minuten schoot, na een afgemeten voorzet van Jan Harbers (die steeds beter speelt) en een slim overstapje van superspits Wim Jan Koopman raak. Blauw Wit kreeg in de eerste helft meerdere kansen om afstand, te nemen maar a. ontbrak de juiste richting en b. de doelman van de gastheren deed prima werk. Na rust kwam Blauw Wit onder zware druk maar wist het te klaren en halverwege zelfs op 2-0 te komen door Wim dank zij de „medewer king" van de SWN-goalie. Vlak daarna kwam Jan Koopman een „teentje" tekort by een haar scherpe voorzet van Freddie om er 3-0 van te maken. Plm. 10 minuten voor tyd werd SWN sterker en dat resulteerde in een doelpunt van de snelle midvoor. In de slotfase kwam Blauw Wit onder zware druk maar wist het te klaren onder aan voering van de subliem keepende Gerrit Bronsvoort (iets minder show!). Een extra pluim op de hoed verdienen Johan Pasop (Vöske) en Jan Lohuis! Trouwens het hele elf tal heeft keihard gewerkt. Bravo! S.C. RIJSSEN 5 - BLAUW WIT 5 Blauw Wit dat naar Ryssen toog om de eerste puntjes binnen te ha len kwam er niet aan te pas. De thuisclub stond al vry gauw met maar liefst 4-0 voor. Renger van Lindenberg strafte een fout van de doelman zeer attent af (4-1) maar de gasten kwamen doordat Tonny Haan en Johan Stam zich binnen de 16 meter niet konden beheersen door penalty's op 6-1. Johan Stam bepaalde uit een strafschop de ruststand op 6-2. Na de thee speelde Blauw Wit aanmerkefijk beter en in 't byzonder Joost Boer speelde een prima party. De Rys- senaren schoten nog een keer raak en Henk Dy kink profiteerde doel treffend van een fout van de doel man en schoorde voor Blauw Wit het derde doelpunt. Eindstand 7-3. Wegens de slechte gesteldheid van de terreinen, konden vele wedstrij den op het laatste moment niet doorgaan, zodat er slechts één ver slag is. Markvogels Fl-Holten Fl. Markvogels kon Holten in de eerste helft nog behooriyk party geven. By de rust was de stand 0-2 door doelpunten van Mark en Jeroen. In de tweede helft liep Holten over de Markvogels heen. Holten voerde de stand op tot 0-7 door Erik v. Beek, Herbert, Mark en 2x Geert. Het tweede van de S.V. „Holten" is punten uit 4 ivedLstrijden en zullen door exportslagerij Chris Hogeslag mogelijk uit het geschenk van Ho- B.V. te Holten in een nieuw tenue geslag mede de inspiratie putten om gestoken. De rood-zwarten gaan op de goede weg door te gaan. momenteel ongeslagen op kop met 6 Staande rechts de heer Hogeslag. Doorweekt tot op de laatste draad werkten j.l. zondag de 9 elftallen hun competitiewedstrijden af. Voor velen een onverwachte douche, want de tientallen telefoontjes naar Meermanskamp waren een teken van grote twijfel om trent het doorgaan van de dikwijls zo vaak afgelaste thuiswedstrijden. Holten 2 - Bon. boys 2 3-1 Holten leek aanvankelijk een moei lijke wedstrijd tegemoet te gaan, tegen een tegenstander, die direct onder haar geklasseerd stond. Tot midden in de tweede helft bleef de spanning er in. Toen kreeg Richard het plotseling op de heupen. Hij omzeilde de buitenspelval van de mannen uit Haaksbergen en rende alleen op de keeper af. Deze wist door uitlopen het schot te blokke ren, maar de goed mee opgekomen Willem Schooien was attent en prikte de beslissende treffer tussen de palen. Twente 2 - Holten 3 2-1 Holten kon opnieuw niet tot een overwinning komen. Al zyn de ne derlagen maar klein, ze zyn des te pijnlijker. Er zal een oplossing moeten worden gezocht om de pro ductiviteit wat op te voeren. Heracles 2 - Holten 4 2-0 Zoals enigszins in de lijn der ver wachting lag, heeft Holten het niet kunnen bolwerken tegen de reser ves van Heracles (amateurs). De roodzwarten zyn tot een bedenke lijk pyi afgezakt. Ook hier ligt het manco in de voorhoede. Holten 5 - P.H. 5 0-1 Het tot nu toe zo goed verlopen seizoen kreeg zondag een smet, door de eerste nederlaag sinds lange tijd. Maar de weg is nog zo lang en de routine zo groot, dat het goede pad weer zal worden betre den. SDOL 3 - Holten 6 2-3 Voor de verrassing van de zondag zorgde het zesde elftal. In Lutten- berg werd het puntentotaal op 5 gebracht en nestelden zij zich in de kop van de afdeling 4 kl. M Holten 4 - Wierden 3 2-2 Opnieuw bleek duidelijk, dat Hol ten op eigen terrein beter uit de voeten komt, dan in een vreemde omgeving. Helaas werd ook deze keer weer een voorsprong op het laatste moment uit handen gege ven. Almelo 5 - Holten 9 2-4 Holten doet het momenteel prima in hun nieuwe omgeving. In de drie gespeelde ontmoetingen werd al 17 keer het vijandelijk doel getroffen, met een grandioos spelende Henk Vincent in de spitspositie. Holten 10 - Haarle 7 4-2 Holten bouwde voor rust al een beslissende voorsprong op. De ge vreesde inzinking van de laatste weken bleef nu uit, mede door ver sterking van het middenveld en een ouderwets keepende Henk van Beek. SOS 8 - Holten 11 0-2 Met lood in de schoenen vertrok ken de Holtemaren naar Hellen- doom. De vrees bleek achteraf on gegrond. De eerste overwinning in deze nog prille competitie werd een feit op basis van grote inzet. Senioren: Blauw Wit I - Delden 1 2.30 u.; Blauw Wit 2 - Excelsior 9 12.45 u.; DES 5 - Blauw Wit 3 2.30 u. V. 1.30 u.; DES 7 - Blauw Wit 4 2.30 u.; Hulsense B. 5 - Blauw Wit 5 11.00 u. V. 10.00 u.; Enter V 7 - Blauw Wit 6 12.45 u. V. 12.00 u. Junioren: Enter Al - Blauw Wit Al 2.30 u. V. I.30 u.; Blauw Wit BI - Vesos BI II.00 u.; Blauw Wit Cl - Hulz. Boys Cl 12.45 u.; Blauw Wit C2 - Hector C5 12.45 U. Pupillen: Blauw Wit Dl - PH 12 10.00 u.; Blauw Wit D2 - SWN D5 10.00 u.: Blauw Wit D3 - ON D4 10.00 u. WW El - Blauw Wit El 11.00 u 10.15 u. V.; Blauw WitFl - RKSV F' 10.00 u. Geboren: Gerrit Wim zv HAP Hol- mer en G Pinkert; Rien Gerben zv J W Rensen en H B Weevers; Elsbeth Gerianne dv D Wolters en J H Teeselink; Roel Jan zv J C Roele en A H Boskma; Martine dv G J Koet sier en L Modderman (geb. te De venter). Overleden: J Bolle-Geerlings, oud 93 jaar, Holten; H Huisman- Bosman, oud 63 jaar, Holten. Ondertrouwd: G W Hoekman, oud 20 jaar, Holten en G J Groot Brons voort, oud 19 jaar, Bathmen; A J Maquire-Taylor, oud 37 jaar, Groot Brittannië en A.S Geerlink, oud 29 jaar, Holten Gehuwd: H P N Masela, oud 20 jaar, Ryssen en J H Stam, oud 20 jaar, Holten; F H Stam, oud 24 jaar, Holten en B M Boeve, oud 24 jaar, Senioren: Holten 2 - T.V.0.2 10.00 u.NEO 3 - Holten 3 11.00 u. V. 10.00 u.; Luctor 4 - Holten 4 11.30 u. V. 10.30 u.; RKSV 2 - Holten 6 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 7 - Omhoog 2 10.00 u.; Holten 8 PH 1110.30 u.; P.H. 13 - Holten 9 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 10 - Wierden 10.30 u.; SDOL 6 - Holten 2 10.00 u. V. 9.00 u. Almelo. JUNIOREN Holten Al - Enter V. Al 2.30 u.; SP. Ryssen A2 - Holten a2 12.30 u. V. 11.45 u.; Holten A3 - Omhoog A2 2.30 u.; ON BI - Holten BI 2.30 u. V. I.30 u.; Wierden BI - Holten B2 12.45 u. V. 12.00 u.; Holten B3 - SVZW B2 2.30 u.; Rietvogels Cl - Holten Cl 2.30 u. V. L30 u.; Holten C2 - Vesos Cl 1.00 u.; Enter V. C3 - Holten C3 10.00 u. V. 9.15 u. PUPILLEN D.E.S. Dl - Holten Dl 10.00 u. V. 9.15 u.; Holten D2 - S.V.V.N. D3 12.00 u.; Holten D4 - Hector D4 12.00 u. Holten El - Excelsior El II.00 u.; Wierden El - Holten E2 10.00 u. V. 9.15 u.; Holten E3 - Enter E311.00 u.;Twenthe Fl-Holten Fl 11.00 u. V. 10.15 u.; Holten F2 - Twenthe F4 11.00 u. Week van 10-10-1981 tot en met 16-10-1981. Zaterdag Zondag 11.00-12.00 zaalvoetbal- S.M.R. de Zessprong Maandag 08.10-15.30 scholenge meenschap, 18.00-23.30 Badmin tonclub. Dinsdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 16.15-22.30 Mintonetr te, 22.30-23.30 zaalvoetbal, hr. Evers, 16.00-18.30 instructielokaal-St. SoCuWe. Woensdag: 08.10-15.00 scholenge meenschap, 16.00-17.00 s.v. Holten afd. handbal, 18.30-23.00 Badmin tonclub. Donderdag: 08.10-16-30 scholen gemeenschap, 17.00-22.00 s.v. Hol ten, afd. Handbal, 22.00-23.00 zaal voetbalcompetitie, K.N.V.B. 23.00-24.00 „All Stars". Vrijdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap, 18.30-23.00 Mintonet- te. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. wel- zynszaken, tel. 16 66 toestel 25), en indien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur. In de nacht van zaterdag 10 op zondag 11 oktober organi seert de Holtense Motor- en Automobielclub „De Holter- berg" voor de twaalfde achtereenvolgende keer de be faamde nachtpuzzelrit, beter bekend als de „Nacht om Holten". De rit, volgens routebeschrijving te rijden, wordt uitgezet door de clubleden Taede Bijma en Henk Oolbekkink. Er kan worden gestart in zowel de A-klasse (sport, volgens KNMV-reglement) als de B-klasse (tour volgens eigen reglement. De gemiddelde snelheid 24 km per uur. De start is vanaf 20.00 uur bij club huis „De Biester" terwijl de rust pauze een uur en het eindpunt zal „Vosman" zal zyn. Tijdens de pauze en na afloop draait het „rad van avontuur" waarmee een groot aanfel prachtige prijzen zyn te winnen. Alle deelnemers ontvan gen een rallybord en een jaarschild je. Tijdens de rit wordt een kop koffip aangeboden ergens in een van de buurtschappen van Holten. De rit wordt verreden in 2 gedeel ten n.l. een le gedeelte van 60 km. en een 2e van 30 km. Er zijn zoals gewoonlijk weer een groot aantal waardevolle prijzen te winnen. Er bestaat elk jaar een enorme be langstelling voor dit evenement en we twijfelen niet of ook deze keer zullen een groot aantal automobi listen uit de regio en ver daarbuiten van de partij zijn. De handballers van de S.V. Holten kwamen dit weekeinde niet binnen de lijnen, zodat men zaterdagavond niet vroeg naar bed hoeft om goed uitgerust zondag de wei in te kunnen om de koppositie in de 2e klasse te verdedigen. Zoals u wellicht weet staan de heren, na de promotie van het vorig seizoen, thans ongeslagen aan kop met 8 punten uit 4 wedstrijden. Nu het zaterdagavond dus wat later mocht worden bracht het voltallige bestuur met echtgeno(o)t(e) een bezoek aan de familie Dor las, die in de vakantie verblijd werd met de geboorte van een flinke en gezonde zoon. Vader Jan Victor is een van de oprichters van de handbal en vervult ook thans nog defunktie van wedstrijdsecretaris op uitstekende wijze. Ook op zijn echtgenote werd door de handbal nimmer tevergeefs een beroep gedaan om een handje te helpen. Of het nu is om de jeugd te rijden naar uitwedstrijden of anderszins. Aan het eind van een gezellig avondje kraamschudden poseerden de kleine Tristan, zijn gelukkige ouders en het handbalbestuur nog even voor het Holtens Nieuwsblad.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9