ie vergai erseizoe Schaakuitslagen Zomaar wat zwerven BLAUW WIT ZAALVOETBAL Medische diensten ▲.tam <iji" Paardenportrettist exposeert in AC-restaurant Hoiten mvmmmn Paddestoelen HOLTENS NIEUWSBLAD É6EV0NDÖÜ N Kollecteopbrengst Nierstichting voor iedereen di@ iets te bouwen ©i te verboisweis heeft AGENDA 3 OKTOBER 1981 -PAG. 3 eerste sportcommissieverga- •ring van het nieuwe wintersei- ien gaf niet zulke verschrikke- jke grote problemen bij de aan wezigen onderling, met goede uit- mdering van de heer Luesink die eeds weer kans zag de leden van e sportcommissie aan het denken zetten. 'an de ingekomen stukken werd unt vier als eerste nader onder de oep genomen. Het ging hierbij om e geluidshinder die de families, )plaat, Manenschijn en Gütlich ndervinden van de crossende AAC-jongeren. Voorzitter Ruste- liel zegde toe als bestuur met de JAC te zullen gaan praten. Opge- nerkt werd dat het crossen gebeurt >p ongeoorloofde plaatsn, gepaard ';aande met een oorverdovend la- aai en in tijd onuitputtelijk. De C houdt toezicht op de „Noord- iooI", en dan alleen op die jongens, e voorzien zijn van een nummer. subsidietoezeg- Verlate ging Holten die de subsidie aanvraag ^nkele weken te laat indiende kreeg alsnog subsidie toegekend Ivoor een bedrag van 5.897.50 gul- jden als volgt gespecificeerd: afdeling voetbal, 233 jeugdleden x f 17.50: f4.077,50 afdeling atletiek, 13 jeugdleden x If 17.50: f227,50 (afdeling schaken, 3 jeugdleden x f 17.50: f52.50 afdeling handbal, 88 jeugdleden x f 17.50: f 1.540.- Bij het volgende agendapunt; de tarieven en vergoedingen voor het gebruik van de gemeentelijke spor- takkomodaties per 1 januari 1982 met gemiddeld vier procent te ver hogen, vroeg de heer Luesink zich af of Holten dienaangaande achter ligt bij de omliggende gemeenten. De voorzitter antwoordde hierop positief en gaf te kennen dat veel gemeente al vorig jaar verhogingen hadden doorgevoerd. De heer Lue sink kon hiermee akkoord gaan maar was wel tegen het voorstel verhoging van de tarieven aan gaande de sportvelden. „Zeker wanneer het om een slecht train ingsveld gaat, daar moet toch over te praten zijn", aldus Luesink. De uitgangspunten voor de verkiezing van de Sportcommissie 1982 en het voorstel tot voorlopige vaststelling van te hanteren uitgangspunten bij de in het voorjaar van 1982 te hou den verkiezing werd uitgebreid ter discussie gesteld. De dan gekozen sportcommissie heeft weer een zit tingsperiode van vier jaar. Verenigingen vallen af! Voorgesteld werd door de sport commissie de volgende uitgangs punten te hanteren: a. stemverdeling: 0-75 leden 1 stem (was 0 - 50 leden); 75 - 150 leden 2 stemmen (was 50 - 100 leden); 150 - 225 leden 3 stemmen (was 100 - 200 leden); 225 - 300 leden 4 stemmen (was 200 - 300 leden); 300 - 375 leden 5 stemmen (was 300 - 400 leden); 375 450 leden 6 stemmen (was 400 en meer leden); 450 en meer leden 7 stemmen. Wij menen dat met hét hanteren van een gelijkblijvende schaal (in dit geval dus per 75 leden) een evenrediger verdeling van de uit te brengen stemmen verkregen wordt. b. welke verenigingen mogen deelnemen aan de verkiezing: in de door de gemeenteraad vast gestelde verordening is bepaald dat de 6 leden uit de Sportvereni gingen worden benoemd door bur gemeester en wethouders op voor- Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur ds. H.J. Ekker. Uitgangscoll. We- relddiaconaat. Oppasdienst: mevr. Van Bruggen-Meesterberends en Berty Veneklaas Slots. 10.00 uur Jongerendienst in gebouw „Irene". Geref. Kerk: 9.30 en 15.00 uur ds. E. Overeem van Enter. In beide dien-, sten is de le coll. voor het Wereld- diaconaat en de 2e voor rente en aflossing. Kindemevendienst klas 3 o.l.v. Henk Beltman. Oppas dienst: mevr. Tromop-Prins, Ingrid Stam, mevr. Rietman-Kl. Nagel voort (res.). Ans Schuppert, mevr.' Van Wilsum-de Boer, mevr. Stam-Bosschers (res.). R.K. Kerk: zaterdag 17.00 uur; zon dag 9.30 uur. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. Werelddiaconaat Okkenbroek: 10.00 uur ds. B.J. Hannema van Almen, Uitgangs coll. Kerk en Israël. Nieuw-Heeten: zaterdag 19.00 uur; zondag 8.00 en 11.00 uur. dracht van de gezamenlijke plaat selijke sportverenigingen, voorzo ver deze lid zijn van een overkoepe lende organisatie die is aangeslo ten bij de Nederlandse Sport Fe deratie. Duidelijk is - en zulks bleek ook al bij de verkiezing van 1978 - dat dan enkele verenigingen uit de boot dreigen te vallen, hetzij omdat men wél aangesloten kan zijn, maar het niet is (b.v. uit financiële over wegingen), hetzij omdat men niet aangesloten kan zijn omdat de be treffende overkoepelende organi satie niet bij de N.S.F. is aangeslo ten. Overwogen zou kunnen wor den (en hiernaar gaat de voorkeur van ons dagelijks bestuur uit) om te bevorderen dat de huidige bepa ling verruimd wordt tot „de geza menlijke plaatselijke sportvereni gingen, voorzover deze direkt of indirekt aangesloten zijn of kunnen zijn bij de Nederlandse Sport Fe deratie, dan wel bij één of meer van de organisaties als genoemd in de lijst van sportorganisaties in de Nederlandse Sport Almanak" (zie bijlagen). Met een dergelijke ruime bepaling worden alle plaatselijke sportverenigingen „gevangen", echter wellicht met uitzondering van De Bergrijders (vereniging van het aangespannen paard), De Be- rgspeurders (vereniging van hou ders van Duitse herders) en de 'Kringgroep Oost (vereniging van houders van Nederlandse herders). Indien deze verenigingen inder daad niet aangesloten kunnen zijn bij de in de lijst genoemde sportor ganisaties, zou de vraag gesteld kunnen worden of deze verenigin gen sport bedrijven, dan wel onder de noemer „sociaal-cultureel werk" gebracht moeten worden, c. buitenleden: sommige verenigingen hebben verhoudingsgewijs veel buitenle den (leden die woonachtig zijn bui ten de gemeente Holten). Evenals dit bij de subsidiëring van de Hol- tense sportverenigingen het geval is, komt het ons gewenst voor om voor de bepaling van het aantal uit te brengen stemmen.uit te gaan van het totaal aantal Holtense le den. d. datum van kandidaatstelling en verkiezing: deze data kunnen in nader overleg met de verenigingen worden vast gesteld. Gedacht zou kunnen wor den aan 1 mei als uiterlijke datum van de kandidaatstelling en aan 7 juni voor de verkiezing.Genoemde verenigingen die buiten de boot dreigen te vallen zouden elders on derdak moeten kunnen komen. Gedacht werd hierbij bijvoorbeeld aan Sociaal Cultureel Werk. De heer Warrink gaf aan de zaken ter plekke te willen kanaliseren/selec teren, zodat niet het risico gelopen kan worden dat bepaalde vereni gingen in een luchtledig zouden blijven hangen. De heer Luesink wilde graag van dp voorzitter een concrete opsomming van vereni gingen die duidelijk zouden mis grijpen waar het gaat om de verkie zing. De heer Rustebiel gaf hieraan gevolg en no'emde onder meer de schietvereniging, de biljartclub en de bridgeclub. Zuiver ten aanzien van het stemrecht werd nog even ter verduidelijking gesteld a. Aan sluiting N.S.F. b. Het kunnen of zijn aangesloten (financieel onaccep tabel) c. Aangesloten by overige Ned. Sport Organisaties. Men ging akkoord met deze uitgangspunten met dien verstande dat zekerheid zou komen omtrent die verenigin gen die buiten de boot vallen (de zekerheid elders aan te kunnen kloppen). Rondvraag De rondvraag stond enigszins in het teken van de kleedakkomoda- tie op het nieuwe sportveldencom plex 't Vletgoor. De voorzitter gaf aan inmiddels met het bestuur een zestal kleedakkomodaties bezocht te hebben, met een tussentydse aanbieding van Pelikaan, met een daarmee gepaard gaand voordeel. De vraag werd gesteld of in deze ook aan Holtense aannemers was gedacht. De heer Rustebiel gaf te kennen nog niet zover te zyn, er zou nog niet om een offerte zyn ge vraagd. We wachten af. fjé-itrwv/ww. Zomaar wat zwerven door Nederland, dwalen, dolen, heilloos, vruchteloos, zielloos, doelloos, en dagen verdwijnen zo, definitief. Boven, geheel voor niks en niemandal, vervliegen witte wonderwolken oostwaarts. Beneden, is elke vierkante meter, door trotse en ploeterende mensenhanden gemaakt. Zwerven, zinloos, uitzichtloosstil! Heel even stilstaan. Ginds trekt een tractor zich wezenloos, daar staan koeien stram en stom in de wei, en hier vlakbij, woont een dienstbaar en dartel paardendier, meestal geduldig, soms in galop, met een hark voedert de boer hem, gewoon gedachtenloos. Of met een zucht, alsof het de oudste vervloeking op aarde was. Het kind, geeft het goede dier een bundeltje gras, geestdriftig, blij en belangeloos. De koeien en ik, kijken stom en sprakeloos toe. Holten, september 1981 „Cassabella" Jack In de vierde ronde van de interne kompetitie ging de strijd om de eerste plaats tussen Middelink en Gervedink Nijhuis. Na een Grün- feldindische verdediging kreeg Middelink druk op de zwarte stel ling. Een foutieve torenzet van Ge rvedink Nijhuis gaf de witspeler de gelegenheid met een loper op merkwaardige wijze de zwarte stelling binnen te dringen. Dat re sulteerde in winst van twee pio nnen en de partij. Middelink heeft Blauw Wit 2 speelde haar eerste zaalcompetitiewedstrijd tegen La Première. De Almeloërs waren heer en meester en Blauw Wit werd ge woon weggespeeld. Jan Paalman redde uit een vrije trap de eer. Eindstand: 1-18 Blauw Wit I gaf Omhoog I prima party maar moest uiteindelijk toch met een 4-3 nederlaag genoegen nemen. Voor Blauw Wit scoorden Wamelink, Gerard Steenbergen en Johan Stam. Op 1 oktober speelde Blauw Wit thuis tegen S.C. Her acles I. De tegenparty was maar met 5 man opgekomen doch scoorde toch het eerste doelpunt. Gerard Kolkman zorgde voor de gelijkmaker maar door een dek- kingsfout kwam Heracles toch weer op voorsprong (1-2) Blauw Wit was hierna de betere ploeg en won regelmatig met 7-2. Vrijdag 2 oktober speelde Blauw Wit 2 uit tegen P.S.V. 2. De Alme loërs kwamen met een vyfrnan- sploeg en konden het tegen Blauw Wit niet maken. Eindstand 2-6 Met Peter Zoetbrood onder de lat en Johan Stam als laatste man is Blauw Wit sterker geworden. Pro gramma: vrijdag 9 oktober 21.30 u: De Stampers 3-Blauw Wit 2; Don derdag 15 oktober: 22.00 u. Blauw Wit I - O.N. I zich daardoor stevig aan de kop van de ranglijst genesteld. Bij de overige partijen viel de remise tussen de gebroeders Dinant en Henk van Beek op, waarbij de laatste goed wegkwam. Ook de manier waarop Hage over Van Lindenberg heenwalste was het bekijken waard. Naar verwach ting zal de jonge Bathmenaar goed in de top van het klassement gaan meedraaien. De uitslgen waren: J.C. Roele - T. van Oyen 0-1; J.W. Middelink - E.J. Gervedink Nyhuis 1-0; D. van Beek H. van Beek 1/2-1/2; J.E. Scheper man - H.G. ten Brinke 1-0; T. van Lindenberg - M. Hage 0-1; W. van oyen - W. Rietman 0-1; B. van Beek J. Schipper 1-0; D. A. van der Knaap M. Koelemaij 1-0; J. de Vries - P. Eiizinga 1/2-1/2. Tijdens de onlangs gehouden huis- aan huiskollekte ten bate van de Nierstichting Nederland, werd in de gemeente Holten f5.114,35 bijeen gebracht. Het afdelingsbestuur is alle gevers en kollektanten bijzonder erkentelijk voor hun bijdragen en inzet. MI547I-22M siaiiusiaaiH SIITII Hl. 85483-1147 Vaaiiei 15 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Van 22 september tot en met 22 november is er in het AC- restaurant in Holten een expositie te zien van de heer H. van Zomeren. De expositie staat in het teken var het paard. Ook tydens de Military in Holten heeft de. heer van Zome ren enkele portretten gemaakt. Harry van Zomeren „paardenpor trettist" uit Putten in Gelderland werd op 5 augustus 1945 geboren in Amersfoort. Daar kreeg hij ook zyn opleiding aan de akademie voor beeldende kunsten. Van jongsaf aan had hy grote belangstelling voor de natuur en vooral voor paarden. Na de akademietyd van stillevens, landschappen en por tretten was het eigeniyk niet ver- wonderhjk, dat hy vrij snel begon aan een serie krijttekeningen van paarden. Begonnen werd met krijt tekeningen, maar zijn opdrachten maakte hy voornamelijk in olie verf. Er zyn diverse styiverander- ingen geweest. Zijn enigszins ab stracte vormgeving werd in de loop der jaren vervangen door een meer en meer naturalistische en figura tieve weergave van het paard.. Hiermee bereikte hy een grote hoogte in zijn meer monumentale olieverfschilderijen voor bekende paardensportmensen in binnen- en buitenland. Inmiddels is deze werkwyze alweer vervangen door Het huis van de erven Kers aan de Larenseweg dat dinsdag bij toeslag voor f126.000 - werd verkocht aan de heer R.A. heerentveld te Ommen, die bij de inzet op 22 sept. het woon huis met erf en tuin had „gemijnd" voor hetzelfde bedrag. Tot 31 okt. Expositie graficus Jef Koning in Openbare bibliotheek Rörikstraat. Geopend maand, en vrijd. 14.30-17.00 uur en 's avonds van 18.30-20.00 uur, woensdag van 10.00-12.30 u en 14.30-17.00 u. Donderdag 8 oktober 20.00 uur le denvergadering ZW „Blauw Wit" in clubhuis. Vrijdag 9 oktober Grote „Huis aan huis" koopverkoop ZW „Blauw Wit" t.b.v. Jeugdafdeling (zie adv. en bericht). Zaterdag 10 oktober Viswedstrijd HSV „De Rietvoorn" in het IJssel- meer. Vertrek Smidsbelt: 5.00 uur. Zondag 11 oktober 14.00 uur Dan sen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.) 10.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Maandag 12 oktober 19.30 uur Rui- lavond Holtense Postzegelclub in hotel „Vosman". Dinsdag 13 oktober 14.30 uur Be- .jaardensocieteit „Holten" in ge bouw „Irene". Woensdag 14 oktober 20.00 uur Maandelijkse bijeenkomst Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman" De heren drs. P. Bakker, P. H. Cammereaat en J. Groenewegen vertellen deze avond over de wisselwerking tus sen gezin en school en maatschap pij- Zaterdag 17 oktober Samenges telde wedstrijd voor pony's om kampioenschap van Overijssel Terrein „De Borkeld" (zie bericht). Donderdag 22 oktober: 20.00 uur Bijeenkomst Chr. Plattelands vrouwen afd. Holten in „De Kande laar" Spr. mevr. K. Rotstein v.d. Brink uit Zalk. Onderwerp „Krui den van vroeger en nu hoe ze te gebruiken". RECTIFICATIE Door fouten onzerzijds zijn in het gedicht „Paddestoe len" van mevrouw B.C. de Haas-Boekbinder enkele ongerechtigheden geslopen. Herplaatsing leek ons dan ook een goede zaak. Bed. Langs de groen bemoste paden, half verscholen tussen blaad'ren, aan de stammen van de bomen, staan ze er in kleurendromen. Helder rood, met witte nop, dragen zwierig schuin hun dop, als een slank gelijnde pop, showt met 't nouveauteetje op. Langs het groen bemoste pad, treurend in het droppend nat, van de regen mopperend, 't is waarlijk cru, schudden traag hun parapluu. Grijze, gele, bruine grauw, en de morgen strooit zijn dauw, op hun sluim'rend hoedje uit, als 't parelkroontje van een bruid. Als het avond ivordt en duistert, en Klaas Vaak zijn slaaplied fluistert, zie je flauw in silhouet, een slaapmuts op hun kruin gezet. Holten, B.C. de Haas-Boekbinder. ili een meer schetsmatige vormge ving waarbij een vrij minimale weergave van het paard de bewe ging meer tot zijn recht komt. De expositie is gratis en is geopend van 7.00 tot 22.00 uur. ARTS J.F. Sytsema, Keizersweg 32, tel. 35 53. Spreekuur 11.00 en 16.00 uur WIJKVERPLEGING Zr. H. Assis, Maasstraat 280, De venter, tel. 05700-3 01 90 b.g.g. 2 27 00. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, bureau Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 31, tel. 14 36. TANDARTS L.G. Dekker, Marcus Samuëlstraat 3, Enter, tel. 05478-16 53. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS Th.A. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 05483-15 15. ZIEKENFONDS Spreekuur vrydags van 8.30-10.00 uur Groene Kruisgebouw, Gaar- denstraat 31. ZIEKENVERVOER Alarmnummer 0011 of dienst doende arts, tel. 35 63. OPEN BEJAARDENWERK Tafeltje dekje. Inlichtingen tel. 12 01 of 1517. ZUIGELINGENCONSUL TATIEBURAU Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat. FYSIOTHERAPIE Alle werkdagen wykgebouw Stich ting Kruiswerk, Gaardenstraat. STICHTING VOOR MAAT SCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING „MIDDEN OVERIJSSEL" Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-27 84. Spreekuren algemeen maatschappelijk werk ma. t.m. vry van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gezins- en bejaardenver zorging ma. t.m. vry. van 8.30-9.3( uur. Telefonische hulpdienst tij dens het weekend 05486-1 64 65. GEM. ENERGIEBEDRIJF Storing elektriciteit en gasvoorzie ning, tel. 18 14. POLITIE Tel. 13 53 en 26 55. Na 18.00 uu: bellen 05200-7 12 34. BRANDWEER Tel. 0011 (dag en nacht)

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3