m Bridgeeursos beginners Handvol kansen, slechts één doelpunt L UBKAMPIQENSCHAPPM C. TWENHAARSVEL BLAUW WIT NIET VERDER DAN GELIJKSPEL TEGEN M.V.V. (2-2) VERSLAGEN COMPETITIEWEDSTRIJDEN msm* Vrije toertocht MOTOCROSS SPANNEND EN SPORTIEF KSSiSKïSS TAFELTENNISNIEUWS HOLTENS NIEUWSBLAD Ballet badmintonclub-holten - U.S.V.-HOLTEN: OKTOBER 1981 -PAG. 9 m. schoolslag: meisjes onder 8 j.: \nnemarie v.d. Maat 26.8,2. J o-sé uleman 27.4,3. Ingrid Steenber- 129.6. n». schoolslag: jongens onder 8 j Remco Wissink 28.2,2. Eric Ven laas 30.1,3. Diederik Bronsvoort m. rugslag: José Meuleman 31.0, grid Steenbergen 33.0, Annema- iv.d. Maat 37.5. m. rueslag: Remco Wissink 31.4. lc Veneklaas 32.3, Diederik 50 m. schoolslag: meisjes onder 16 j.: 1. Gertie Tuller 43.9,2. Annema- rie van Bussel 48.0. 50 m. schoolslag: jongens onder 16 j.: 1. Erik Bekkemens 40.1,2. Mar cel Kers 55.0. 50 m. nigslag: 1. Gertie Tuller 40.5, 2. Annemarie van Bussel 43.1. 50 m. rugslag: 1. Erik Bekkemens 37.6, 2. Marcel Kers 52.2. 50 m. vrije slag: 1. Gertie Tuller 34.2,2. Annemarie van Bussel 37.0. 50 m. vrije slag: 1. Erik Bekkemens 28.9,2. Marcel Kers 44.2. Winnaar Z.C.T. bokaal meisjes on der de 12 jaar: Thea Kemper; jon gens onder de 12 jaar: Coenraad Ligtenberg. Winnaar van de Neptunusbeker: meisjes onder de 16 jaar: Gertie Tuller; jongens onder de 16 jaar: Erik Bekkemens. imemarie v.d. Maat 26.4. m. vrije slag: Eric Veneklaas 6, Remco Wissink 28.6, Diederik ronsvoort 29.0. m. schoolslag: meisjes onder IC 1. Marian Oolbekkink 22.3, 2. ineke Stukker 23.3, en Inge erkdijk 23.3, 3. Ina KI. Lebbink ,1. m. schoolslag: jongens onder 10 1. Coenraad Ligtenberg 23.6, 2. obert Akkermans 24.6 en Arjan ros 24.6, 3. Erik Huzen 26.5. m. rugslag: 1. Inge Kerkdijk 22.7. Rineke Stukkes 25.0, 3. Marian olbekkink 25.9. m. rugslag: 1. Coenraad Ligten- grg 22.2, 2. Robert Akkermans .6, 3. Aijan Vros 28.1. t. vrije slag: 1. Marian Oolbek- ink 17.9, 2. Rineke Stukkers 18.5, Inge Kerkdijk 18.7. m. vrije slag: 1. Coenraad Lig- inberg 18.0, 2. Aijan Vros 18.6, 3. :obert Akkermans 20.1. m. schoolslag: meisjes onder 12 1. Thea Kemper 21.8, 2. Herma ilbekkink 22.0, 3. Ria Mooiweer 1. m. schoolslag: jongens onder 12 1. Willie ter Harmsel 23.5 en Ge- ird Rensen 23.5,2. Gerald Jansen 3.7, 3. Arjan van Langen 24.2. 5 m. rugslag: 1. Thea Kemper 20.3, Inge .Meijerink 20.7, 3. Herma )olbekkink 21.7. 5 m, rugslag: Gerald Jansen 24.3, lerard Rensen 25.0, André Kers 5.1. 5 m. vrije slag: 1. Thea Kemper 6.9,2. Inge Meijerink 17.0,3. Agnes •uller 18.5. 5 m. vrije slag: 1. Gerald Jansen 6.8, 2. Willie ter Harmsel 18.3, 3. ujan van Langen 18.7. 0 m. schoolslag: meisjes onder 14 1. Erna Veldwijk 44.4, 2. Gerrie 'eneman 45.0,3. Irma Arfman 46.1 iO m. schoolslag: jongens onder 14 Wim Mooiweer 45.6, Edwin Wis- ;ink 48.1, Hans Megelink 49.0. iO m. rugslag: 1. Irma Arfman 40.8, Gerrie Veneman 43.5, 3. Erna 'eldwijk 44.5. ^0 m. rugslag: 1. Wim Mooiweer 40.5,2. Edwin Wissink 46.8,3. André 3ekkemens 48.7. 50 m. vrije slag: 1. Gerrie Veneman 33.8, 2. Irma Arfman 34.1, 3. Erna Veldwijk 37.6. 50 m. vrije slag: 1. Wim Mooiweer 31.6, 2. Jeroen Vincent 35.0, 3. Ed win Wissink 36.9. Ook het seizoen voor de tafelten- nisver. Holten breekt weer aan en ter voorbereiding deden enkele teams mee aan de beker kompeti tie met voorgift systeem. Holten 1 Het eerste team speelde tegen Trias (Twello), maar stuitte op geen enkele tegenstand, want Fred Hul- leman, Nico Valk en Jan v. Heun wonnen met groot gemak al hun partijen (10-0). Maar tegen Swift moest wel het onderste uit de kan gehaald alvorens een 6-4 winst was bereikt, waarbij Fred en J an ieder 1 x tot winst kwamen en Nico onges lagen bleef. Holten 3 Het derde team heeft zeer goede vooruitzichten om zich te plaatsen voor de volgende ronde want Swift werd met 7-3 verslagen waarbij (in valler) Nico Valk 2x, Robert KI. Wassink 3x en Wim Gütlich lx alsmede het dubbelspel (Nico en Wim) in Holtense winst werd omge zet. En ook tegen DTTC werd het een zeer spannende strijd want na het 4e team nog niet lukken, want ondanks dat Henk Hendriks en Fred 2x tot winst kwamen bleef Rien Lammertink op geen winst steken zodat een 4-6 stand was be reikt en ook tegen D.T.T.C. bleek een overwinning een ijdele hoop, want deze Deventer tegenstander was veel te sterk voor Rien, Henk en Jan Ophof (8-2), alleen Rien en het dubbelspel was een Holtense overwinning. Programma komende week Dinsdag 6 okt. Holten 2 - ABS; Holten 3 - Swift De toekomst (Lochem) - Holten 4, donderdag 8-10 DTTC - Holten 1 U doet toch ook mee met ons Ius- trumtournooiüü Zie mededeling elders in dit Hol- tens Nieuwsblad De kampioenen van de Zwemclub Kemper, Erik Bekkemens, Gertie „Twenhaarsveld". V.l.n.r.: Thea Tuller en Coenraad Ligtenberg. De Sportvereniging „B.A.T.O" gaat naar activiteiten uitbreiden tussenstanden van 2-1 en 2-5 werd met een afdeling klassiek ballet het alsnog 5-5. (Robert en Hank Westerik 2x en Wim lx winst). Holten 4 Ondanks het tegen WSV invallen van Fred Hulleman wilde het met onder zeer deskundige leiding. Aanvang der lessen woensdagmid dag 7 oktober in de Sporthal. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de advertentie in dit blad. Ton Scholten, de nieuwe man die belast is met de technische eind verantwoordelijkheid bij Blauw Wit, reageerde na afloop met ge mengde gevoelens. „Qua vertoond voetbalspel hadden we hier in Marle moeten winnen. Maar als jc aan de andere kant de kansen zc gemakkelijk weggeeft en ook nog een paar keer door het oog van de naald kruipt, dan mag je na afloop nog niet eens ontevreden zijn mef dit gelijke spel", aldus een ietwat teleurgestelde trainer Scholten. Blauw Wit, dat met André Schup- Holten 1 - Reflex 2: 4-4 Het eerste team van BC Holten is er in geslaagd de eerste punt binnen te halen. Tegen de gasten uit Nij- De eerste uitwedstrijd voor het tweede team van BCH was voor beide rivalen belangrijk. De heren Ed Willemink en Hans Verburg verdal wonnen Frans v. Gennep en gingen in drie sets strijdend ten Sytze -Meinsma hun herenenkel onder. Heike v.'t Holt stond voor spelen. De dames Wil v. Gennep en Rikie Dekker moesten helaas het onderspit delven. Bij de gemengde dubbel spelen werden de punten verdeeld. De herendubbel gaf de Holtenaren een voorsprong die echter door de dames uit Nijverdal dat ze het zelf wist weer aan de kant. Met een drie nul achterstand bracht Ria Groeneveld in haar da- mesenkei het eerste puntje binnen. Hierbij zou het echter blijven. Zo wel de gemengde dubbels als heren en dames dubbels gingen verloren teniet werd gedaan. Dit resulteerde en de gastheren/dames hadden aan in een gelijke einduitslag van 4-4. het eind van de avond reden tot Hardenberg 2 - Holten 2: 7-1 vreugde. De promotiecross die zondagmid- club „De Holterberg onder auspi- dag door de Moto- en Automobiel- ciën van de KNMV op de Zuurberg De Holtense coureur Jan ten Velde (18) leverde een prachtige prestatie met het behalen van de derde plaats in de 500 cc, en behoudt z'n kans op promotie. perfect werd georganiseerd heeft de bezoekers weer alles geboden wat werd verwacht n.l. sportieve wedstrijden waarbij door de cou reurs van start tot finish om de kostbare punten werd geknokt. B(j de 125 cc'ers was het jarige Wil Kinds uit Amsterdam, die met een 4e en le plaats in de manches to taalwinnaar werd. In de 250 cc klasse maakte Assenaar Jan Postma met twee manche overwinningen duidelijk dat hij de sterkste was. Datzelfde presteerde Hans Polsvoort uit Lochem in de zwaarste soloklasse. Hij had in de eerste manche, een erg slechte start, maar wist in de 25 minuten durende wedstrijd al zijn konkur- renten het nakijken te geven. Holtenaar Jan ten Velde eindigde in het totaalklassement als derde De zijspanklasse werd gewonnen door de equipe René Veis/martin Essing uit Westendorp, via 2e plaatsen in beide manches. In de eerste manche waren Jan en Ge rard Oude Geerdink uit Mander de sterksten. De 2e manche was voor Niek Groen in 't Woud/Karei Overes. Uitslagen: 125 cc: 1. Wil Kinds, Amsterdam; 2. Arend Schroduer, Almelo; 3. Rolf Oosterink, Vorden; 250 cc: 1. Jan Postema, Assen; 2. Gerard Uitdewilligen, Nieuw Wehl; 3. Erik Loman, Zelhem. 500cc:l. Hans Polsvoort, Lochem; 2. Wim Gouweleeuw, Rotterdam; 3. Jan ten Velde, Holten. Zijspannen: 1. René Vels/martien Essing, Westendorp; 2. Niek Groen in 't Woud/karei Overes, Nieuw koop; 3. Jan en Gerard Oude Geer dink, Mander. Kwiek 5 - Holten 5: 7-1 Ook het vijfde team van Holten had geen geluk. De dames Frieda Ren sen en Dinie v.d. Vreede verloren hun enkelspelen. De heren Rien Mulch en Reijer Dooresteijn deden het echter niet veel beter. Het hoogtepunt voor de Holtenaren zou nog komen. De damesdubbel werd gewonnen en gaf moed voor de resterende partijen. Het mocht niet zo zijn. De herendubbel en beide gemengd dubbel werden ver loren. De eindstand van 1-7 was een vooruitgang. Immers, de eerste wedstrijd werd met 8-0 verloren. Holten 3 - Diepenveen 2: 7-1 De Holtenaren uit het derde team van BCH houden de eer hoog. We derom is bewezen dat de som van de leeftijden vaak belangrijker kan zijn dat het jeugdig enthousiasme. Evert Weijman en Ger de Roos behaalden beide een overwinning in de herenenkel. Sonja de Roos voegde daar een puntje aan toe. Ans Jacobs echter moest een ne derlaag inkasseren. De gemengde dubbels, damesdubbel en heren dubbel werden werderom gewon nen. Een uitslag in het voordeel van BCH was het resultaat van deze spannende wedstrijd. Holten 4 - Wijhe 2: 5-3 Het vierde team mocht in haar tweede wedstrijd de winstpunten in Holten houden. Theo Aarsen en Theo Nieuwveld wonnen beiden hun enkelspel. Jet de Beus liet de eer aan haar tegenstander terwijl Jet Dorrestijn de derde winstpunt binnen haalde. Van de dubbelspe len werden de damesdubbel en een gemengd dubbel verloren. Het an dere gemengd dubbel en de heren dubbel werden keurig gewonnen. De eerste winstpunten waren bin nen. De uitslag geeft weer hoop voor de toekomst. pert op het middenveld aantrad voor de geblesseerde Jan Harbers, ging in de openingsfase overrompe lend van start. De eerste vijf minu ten leverden meteen twee hoek schoppen op, waarvan de tweede bijna succesvol was voor Blauw Wit: de aanstormende Gerard Aan stoot miste de bal slechts op een haar. Nadat in de 8e minuut André Schuppert een vrije trap van Henk Bolink juist naast de paal werkte, was het twee minuten later Jan Verveda die attent reageerde op een fout in de Marle-verdediging. Met een keiharde volley ineens verdween de bal op melkbus hoogte in de touwen (0-1). Blauw Wit draaide lekker en de goed op gezette aanvallen bleven komen, al deed de straffe wind in de rug wel eens een aktie op dit kleine veld mislukken. Korte tijd later be reikte een diepte-pass op maat Harry ten Wolthuis. Zijn schot werd echter door de snel reage rende MW-goalie gestopt. André Schuppert probeerde het na ruim een kwartier met een solo, doch zijn schot van goed 20 meter ging pal naast! Toen na een klein half urn- verder succes uitbleef, begonnen de eerste onnauwkeurigheden het spel van Blauw Wit binnen te slui pen. De aanvalsmachine begon te haperen, alsof er iemand zand tus sen de tandwielen strooide. MW scheen het te ruiken en ging er feller tegenaan. Het resulteerde meteen in de gelijkmaker toen door een misverstand in de Blauw Witr achterhoede MW-spits Jan Vos man dankbaar profiteerde en de bal langs Eddy van Dijk tikte (1-1). Blauw Wit beleefde pal erop enkele benauwde ogenblikken. In de 31e min. schoot Hazelhorst een vrije trap vanaf de 16-meter lijn naast. In dezelfde minuut moest Jan Paal man een inzet uit een corner kop pend uit de doelmond halen toen Eddy reeds was geklopt! En toen Klein Velderman. dezelfde Hazelhorst weer een mi nuut later de bal op de paal liet caramboleren, zat de schrik er blijkbaar goed in. Een onnodig verre terugspeelbal werd de Blauw-Witters in de 39e min. noodlottig. De snelle Hazel horst ontweek de uit zijn doel ge komen doelman van Dijk waarna zijn trekbal door de meegekomen Henk Kosters in het lege doel werd geplaatst (2-1). Toch kwamen de Holtenaren voor de pauze nog weer naast MW. Een aanval over rechts ingeleid door Gerard Aanstoot werd door Albert Kolkman voortreffelijk afgerond (2-2). Na de pauze kwam Henry Stam in het veld voor de geblesseerde Henk Bolink. De „storm" van de eerste helft was duidelijk geluwd. Aan beide zijden ontstonden nog wel enkele doelrijpe kansen (de mooiste aktie was eigenlijk de „Fisher-omhaal" van Harry!), maar gescoord werd er niet meer. Een kwartier voor tijd mocht Hans Aanstoot nog komen opdraven voor Harry ten Wolthuis. Dat er uiteindelijk niet méér inzat, was zowel de verdienste van MW als- wel het gevolg van slordigheden binnen de Blauw Wit-gelederen. BLAUW-WIT-VESOS A.s. zaterdag 3 oktober speelt Blauw Wit thuis tegen Vesos uit Hellendoom. De opgaande lijn was afgelopen week tegen MW duide lijk zichtbaar. Maar als de Blauw Witters het thuisfront willen over tuigen dat ze dit seizoen geen haar minder zijn dan het vorige seizoen, dan zal dit tegen Vesos moeten blijken. De wedstrijd, welke om 14.30 uur aanvangt, wordt geleid door scheidsrechter J. Klos. De wedstrijdbal voor deze wedstrijd wordt aangeboden door de fa. aemoren: Blauw Wit 1 - Vesos 1,14.30 uur Blauw Wit 2 - SC Rijssen 4, 12.45 uur Blauw Wit 3 - Excelsior 12,2.30 uur SWN 8 - Blauw Wit 4, 12.30 u. V. 11.30 30 uur SC Rijssen 5 - Blauw Wit 5,11.00 u V. 10.15 uur Blauw Wit 6 - SWN 9,12.45 uur Junioren: SWN Al - Blauw Wit Al, 2.30 uur V. 1.30 urn- Enter V. A2 - Blauw Wit A2, 10.45 uur, V. 10.00 uur Den Ham BI - Blauw Wit BI, 12.30 uur, V. 11.15 uur Sp. RijssenCl -Blauw WitCl, 11.15 uur, V. 10.45 urn- Blauw Wit C2 - vrij Pupillen DES Dl - Blauw Wit Dl, 10.00 u. V. 9.15 uur Blauw Wit D2 - SOS D3,10.00 u. Blauw Wit D3 - La Première D2, 10.00 u. SC Rijssen El - Blauw WitEl, 10.00 u. V. 9.30 u Haarle F3 - Blauw Wit F111.00 u. V. 10.30 uur. Wist u, dat omstreeks de 16e en 17e eeuw, in sommige Europese steden het kaartspelen alleen aan vrou wen was toegestaan en dat er o.m. ook wel voorschriften waren dat men uitsluitend in de open lucht mocht spelen. Heden ten dage zijn die moeilijkhe den er gelukkig niet meer. Het meest bekende spel, t.w. bridge, wordt overal ter wereld beoefend. Vorig jaar, toen de wereldkam pioenschappen bridge in Neder land werden gespeeld (o.m. paren en viertallen), waren er meer dan vijftig landen vertegenwoordigd. De meeste Europese landen en voorts o.a. Egypte, China, Austra lië, Peru, Brazilië en de Ver. Staten. In Holten wordt donderdags 's avonds gebridged in de gezellige speelruimte van hotel Vosman. Deze bridgeclub kan nog een aan tal nieuwe leden plaatsen. In dit verband werd een bridgeleraar van de Nederl. Bridge Bond aan gezocht om een cursus voor begin ners te geven. Het onderricht zal worden gegeven volgens het (wereldverbreide) Acol systeem zoals dit door de N.B.B. wordt .gepropageerd. Deze eerste beginners-cursus zal bestaan uit tien lessen waarbij o.m. het lesboek „Van start tot finish" deel 1 zal worden behandeld. „Acol" is een z.g. natuurlijk basis-systeem en dus bij uitstek geschikt om een juist inzicht te krijgen in de grond principes van goed bieden en dus goed bridge. Zie de desbetreffende advertentie in dit blad!!! Wielervereniging Holten orga niseert op zaterdag 3 oktober een vrije toertocht, in die zin dat deze voor iedereen toegankelijk is. Gestart wordt tussen 8.00 en 10.00 bij sporthal 't Mossink. De afstanden zijn 50, 100. en 150 kilometer. De 150 kilometer gaat richting Denekamp, even als de 100 en 50 kilometer rich ting Markelo. De wielervereniging zal medio oktober speciaal voor de jeugd een jeugdtoertocht organiseren. U.S.V. startte de wedstrijd met de wind in de rug en met dit voordeel konden de blauwwitten aanvan kelijk een licht veldoverwicht op bouwen. De kansen waren echter heel erg duidelijk voor de Holte naren. Holten dat, na de 5-0 nederlaag tegen Helios in een gewijzigde op stelling aantrad, had even tijd no dig om ingespeeld te raken. U.S.V. wist zich echter geen reële/ sco ringskansen te scheppen. Holten daarentegen kreeg diverse moge lijkheden om de gastheren op ach terstand te zetten. Na vijf minuten spelen belandde een fraaie voorzet van Daniel Saamangun bij Brons voort, doch deze schoot helaas naast. Amper vijf minuten later be landde een uitstekende dieptepas van de goed en direct spelende Herman Deijk bij Henry Brons voort, die daardoor oog in oog kwam te staan met de keeper. Op een knullige manier verloor hij ech ter de bal aan de doelverdediger. Na 25 minuten schoot Herman Deyk hoog over, terwijl Daniël dit voorbeeld nog eens herhaalde. De rust brak daardoor aan met een 0-0 stand. Na de thee hadden de Holtenaren het voordeel van de wind en bouw den ze 'n veldoverwicht op. Doch de scoringskansen wérden achtereen volgens door Daniël, Henry en we derom Daniël onbenut gelaten. In de 70e minuut was het eindelijk raak. Een uitstekende dieptepas van Henk Warrink bereikte Henry Bronsvoort en dit keer maakte hij geen fout en schoot hij Holten op 0-1. Amper vijf minuten later deed zich een zelfde mogelijkheid voor doch de paal stond verder succes in de weg. In de 85e minuut behoedde good old Barend Breukink, die na jaren afwezigheid weer tussen de palen stond en het voortreffelijk deed. Holten voor de gelijkmaker, toen een vrije trap van U.S.V. door de muur op zijn vuisten belandde. In blessure tijd slaagde echter mid- voor Jan Houwer in een scrimmage er echter toch nog in U.S.V. op gelijke hoogte te brengen. Holten liet hierdoor volkomen onnodig een punt liggen in Nieuwleusen. Practisch de gehele wedstrijd had men de tegenstander onder con trole en het is telkens weer frap pant te zien hoe de roodzwarten in paniek raken, wanneer ze een voor sprong hebben genomen. Mis schien dat ook dit euvel nog ver holpen kan worden. Spelend in deze formatie moeten de resultaten toch kunnen groeien. Met name het middenveld zal nog direct moeten spelen om daarmee de snelheid van de voorwaartsen optimaler te benutten. Union SV - Holten was een spor tieve wedstrijd, die uitstekend ge leid werd door de geblesseerde scheidsrechter van Putten uit Bathmen. Zondag a.s. ontvangt Holten op Meermanskamp Scha kelaar. Een tegenstanders met vele goede voetballers, die vorig seizoen op een haar na het kampioenschap heeft gemist. Het krachtsverschil blijkt gezien de uitslagen bijzonder klein te zijn, zodat de vorm van de dag bijzonder belangrijk is. Holten - Schakelaar belooft een spannende partij te worden tussen twee ploegen, die beide in staat zijn tot uitstekend voetbal. De wed strijdbal voor a.s. zondag zal wor den aangeboden door Klein Vel derman. De wedstrijd begint om 14.30 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9