mm Ja! HOE LANG MOET V WERKEN VOOR KW STROOM? i HGllEN lel. 05483-1847 Waagweg15 GOOR lel. 05470-2204 Stationslaan 24 PAS OP VOOR DIE VRIENDELIJK SNORRENDE GELDVERSLINDER. i/optan schilderswacht Aarzel niet om ons alles te vragen over verlaging van uw energiekosten door uw woning anders te verwarmen houtkachels, allesbranders, open haarden warmtewisselaars, voor hanghaarden enz. HOLTENS NIEUWSBLAD - 1 OKTOBER 1981 - PAG. 13 Uiterlijk onbewogen zit ie daar, in z'n eigen meterkast Maar ondertussen wordt u daar in het donker een behoorlijke poets gebakken! Want bijna geluidloos draaien en draaien de radertjes Uw gasmeter zou dan ook eigenlijk beter naast uw teevee kunnen staan, dan kunt u hem tenminste in de gaten houden. Want dat vriendelijk snorrende metertje gaat steeds meer bepalen hoeveel geld u per maand aan wonen kwijt bent De prijs van het gas stijgt moment zou kunnen komen waarop wonen onbetaalbaar wordt door uw gasrekening. Tenziju zorgt voor een lagere gasrekening. U komt dan vanzelf terecht bij Isoplan. Want van alle goede oplossingen is er meestal maar één de beste: isoleren. En Isoplan is de landelijke organisatie, die alles op dit gebied verzorgt Dubbele beglazing spouwmuurvulling dakisolatie alles. Met de volledige Isoplan- garantie, zwart op wit Bel ons even voordat u een hekel krijgt aan uw gasmeter. Hij kan er niets aan doen. U wel. Isolatlewerken b.v. Van Weefden Poelmanweg 3, 7602 PC ALMELO Telefoon 05490 67867 Antwoordnummer 62. 7600 VB ALMELO Ik wil graag geld besparen Ik wil met uw adviseur vrij blijvend praten over de mogelijkheden die u mij kunt bieden. Ik heb belangstelling voor: a Thermopane beglazing O Spouwvulling me! minerale wol O Spouwvulling mei UF-schuim Cl isover brandveilige dak-isolatie Subsidie-mogeii|kheden O Fmancienngsmogeli|kheden Gordijnen sparen gas Het is niet prettig om het besteedbare inkomen als maar te zien slinken onder meer door de stijgende energieprijzen. Vooral wie in een ongeïsoleerd huis woont, zal aan zijn porte monnee gaan merken dat een behaaglijk woonkli maat niet al te goedkoop is. Nu is meer dan 50 procent van de Nederlanders afhan kelijk van de huiseigenaar als het om isolatie aanbren gen gaat. Anderen vinden het nogal een aantasting van hun huishoudbudget om tot grondig isoleren te besluiten. Maar het is een gegeven dat de bewoner van een geïso leerd huis de kostenstijgin gen van energie makkelijker kan opvangen. En in feite kan iedereen, of je nu in een eigen huis of in een huurhuis woont, voor een belangrijk deel hetzelfde bereiken. Ge woon door zijn huis goed te stofferen. Het TNO heeft berekend dat het verschil per jaar tussen geen gordijnen voor het raam en wel gordijnen, per vierkante meter glas zo'n 10 tot 20 kubieke meter aardgas zal bedragen. Dat betekent in geld uitgedrukt f 4,50 tot f 9.- U kunt zelf aan de hand van het aantal vierkante me ters glas in uw woning uitre kenen wat dat voor uw situa tie inhoudt. Het is dan wel van belang dat de gordijnen op een juiste manier zijn op gehangen. Vitrage voor het raam (niet de open geweven stoffen) die tot op de vensterbank hangt, en boven mooi tegen het pla fond aansluit, levert al een besparing van 10 procent op. Goede overgordijnen kun nen 's avonds en 's nachts voor een extra besparing zorgen. En als er een lamellen-zonwering voor het raam hangt, dan zal dat nog eens extra energiewinst op leveren., als ze 's avonds en 's nachts omlaag gelaten zijn. Al met al betekenen goede glas-en overgordijnen dus een fikse besparing op de energierekening. Voor een gemiddelde doorzonwoning komt het neer op een bespa ring van f 135.- tot f 270.- per jaar in vergelijking met geen of slechte gordijnen. Als één der specialisten op dit gebied kunnen wij u deskundig voorlichten. invtnhvi^e<£ J/i aaticengètoonketi ftluur- hanqhtmrtf CÜC -ICLKKCUjACP k<UKl£i k<f*t wonun tuuiocciatw. Meer dan 50 modellen permanent in onze showroom te Goor Hieronder is aangegeven het aantal minuten dat een volwas sen werknemer in industrie en nijverheid heeft moeten wer ken om 10 kilowatturen stroom die thuis worden gebruikt te kunnen betalen. Het overzicht is gebaseerd op een gemid delde kWh-prijs excl. BTW of overeenkomstige belastingen en op bruto uurlonen incl. vakantietieslag e.d. De voortdurende daling van de elektriciteitsprijs in het verleden is een gevolg van de schaalvergroting. De toename in de laatste jaren vindt zijn oorzaak in de gestegen brand stofkosten. In het volgende lijstje staan links de jaren en rechts het aantal te werken minuten. 1955 40 1960 27 1965 14 1970 9 1975 6,5 1980 7,5 Onze speciale energiemede werker Piet Stroom schrijft ons: „Warm water heeft iedereen dagelijks nodig: voor de af was, voor de douche, een bad enzovoort. Natuurlijk ge bruikt de een wel meer dan de ander, maar het komt elke dag terug. De tijd van grote ketels met dampend water op het fornuis voor bijvoor beeld de wekelijkse wasbeurt is voorbij. Jullie hebben al lemaal wel een of ander toe stel in huis dat heet water maakt, bijvoorbeeld een gey ser of een boiler. Wat voor apparaat het ook is, heet wa ter maken kost energie. Daarom is het erg nuttig op een paar punten te letten. Daar gaan we: Natuurlijk laten jullie warm water niet zo maar lopen of wel? En je spoelt ook de vaat niet af onder de lopende warme straal want dat kost allemaal extra energie. Waarom zou je als je met vakantie gaat, niet de waak vlam van de geyser uit doen of de boiler uitschakelen? Als het kan isoleer dan alle warmwaterleidingen want dat voorkomt warmteverlie zen. Laat warmwaterleidin gen ook niet langs buiten muren lopen. Al zal daar in bestaande situaties weinig aan te doen zijn. Plaats een nieuw heetwa- tertoestel altijd zo dicht mo gelijk bij het meest gebruikte tappunt. Daarmee wordt water- en energieverlies voorkomen. Heb je gekozen voor „elek trisch" en kan de boiler niet in de keuken, zet het ding dan bijvoorbeeld op zolder voor douche en wastafels en een klein reservoirtje in het aanrechtkastje voor gebruik van heet water in de keuken. Zijn er onder jullie die op het punt staan een heetwater- voorziening aan te schaffen, dan is het aan te bevelen het boekje „Wijs met warm wa- ter" te lezen. Je kunt het krij gen bij het gas- en waterbed rijf in de plaats waar je woont. Elektrisch koken doen er niet zo veel, de meesten van jullie koken wel op gas. Maar er zijn er toch! 't Is misschien daarom toch wel nuttig daarover een volgende keer te schrijven. Tot dan!"

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 13