CH0L1EREN - ONGEVALLENVERZEKERING Comb. Schuppert-Kreijkes eerste Wuustwezel C.J. V. „De Vriendenschaar start winterwerk Rick Wakeman Def Leppard >6Ü0ll« •35*, YOGA LESSEN VAN START SUCCESVOLLE SCHOONWA TE REGIO Deventer-bathmen-HOLTEN S.V. Holten nieows S.V. B.A.T.O. komt bij u langs Hardlopers en soortgelijke neuroten voor iedereen die iets te bouwen oi te verbouwen heeft Dames voetbal S.V, Holten BURGERLIJKE STAND ALGEMEEN BESTUUR GMNIVERENIGlNu S.V. HOLTEN THANS VOLTALLIG Programma s.v. „Holten' -HOLTENS NIEUWSBLAD - 10 SEPTEMBER 1981 - PAG. 11. u, na het vakantieseizoen 1981, scholen hun poorten weer eopend hebben, zijn iedere dag uim 31/2 miljoen scholieren op •eg naar kleuterschool, lagere chool of naar een school voor oortgezet onderwijs. Ouders en ■erkrachten zijn zich bewust van risico's die deze scholieren lo- en op weg naar school of tijdens et verblijf op school. Via de choGl worden de ouders dan ook ttent gemaakt op het bestaan van scholieren- nge vallen verzekering welke via school af te sluiten is. Vele ou- jers maken gebruik van de moge- ijkheid een ongevallenverzeke- ing via de school te sluiten. scholieren- ingevallenverzekering bestaat uit Irie delen: len bedrag bij overlijden •en bedrag bij blijvende invaliditeit •en bijdrage in medische en/of tandheelkundige kosten (als aanvulling op de uitkeringen die door het ziekenfonds of een par ticuliere ziektekostenverzeke- ;aar worden betaald). Medische en tandheelkundige kos ten, die dus niet worden vergoed krachtens andere regelingen, wor den gedekt door de scholieren ongevallenverzekering voor ver schillende bedragen, afhankelijk van de combinatie van verzekerde bedragen die men heeft gekozen. Bij het sluiten van een scholieren ongevallenverzekering hebben de ouders een aantal mogelijkheden. De scholieren- ongevallenverzekering met een 24-uren dekking Sterke aanbeveling verdient de scholieren-ongevallenverzekering met een 24-uren dekking. Met deze verzekering zijn de kinderen het gehele jaar door elke dag gedu rende 24 uur verzekerd, op straat, in huis, tijdens vakanties in binnen- en buitenland, op de sportvereni ging etc. Veel voorkomende com binaties van verzekerde bedragen zijn: A) f 1.000.- bij overlijden B) ten hoogste f 35.000.- bij blij vende invaliditeit C) ten hoogste f 1.000.- voor kosten van geneeskundige behandeling D) maximaal f 150.- voor tandheel kundige behandeling per be schadigd element. Dit verzekeringspakket kost de ouders f 10.- premie per jaar. Wil men de verzekerde bedragen ver dubbelen, dus tot respektievelijk f 2.000.- f 70.000.- f 2.000.- en f 300.-, dan is de premie f20 - per jaar. Ook is het mogelijk een extra dekking te nemen voor tandheelkundige be handeling per beschadigd element van f 500.-. De extra premie be draagt over het algemeen f 10.-. De scholieren ongevallenverzekering met een beperkte dekking Een andere mogelijkheid is de scholieren-ongevallenverzekering met een beperkte dekking. De kin deren zijn dan alleen verzekerd ge durende de tijd dat zij op school zijn of op de daarbij behorende ter reinen tijdens de officiële schoolu ren, alsmede tijdens het gaan van huis naar school en omgekeerd. Ook geldt de verzekering bij het verblijf op sportvelden, in gymloka len, zwembaden e.d., verder bij schoolreizen, in vakantieverblij ven, op ouderavonden, bij school feestjes, excursies en uitstapjes in schoolverband en bij deelneming aan schoolsportwedstrijden mits in klassikaal verband en onder toe zicht van door het hoofd der school aangewezen leerkrachten of lei ders. De premie voor deze beperkte verzekering bedraagt f2 - per kind, per schooljaar. De verzekerde be dragen zijn dezelfde als bij de 24- uren dekking. Ook hier kan men de verzekerde bedragen verdubbelen, verdrie- en verviervoudigen. De premie bedraagt dan respektieve- lijk f 4.-, f 6.- en f 8.-. Dekking voor blijvende invalidi teit Het belangrijkste onderdeel van de scholieren-ongevallenverzekering is wel het bedrag dat is verzekerd voor blijvende invaliditeit. Immers mocht overhoopt een ernstig onge val plaatsvinden en wordt een scholier door dit ongeval geheel of gedeeltelijk invalide, dan is een be drag voor het treffen van allerlei voorzieningen meestal zeer nood zakelijk. Het kan zijn dat extra kos ten moeten worden gemaakt voor revalidatie; het kan ook zijn dat in de woning bepaalde voorzieningen moeten worden aangebracht. Soms moeten bijzondere maatrege len (bijvoorbeeld aangepast voer tuig) worden genomen om het kind naar school te laten gaan. Veelal moet een andere studierichting worden gekozen, ook dit brengt weer nieuwe kosten met zich mee. Al deze zaken kunnen hoge bedra gen vergen, die door een gezin di kwijls niet op te brengen zijn. Het is daarom aan te bevelen, een scholieren-ongevallenverzekering te kiezen met een zo hoog mogelijk verzekerd bedrag bij blijvende in validiteit. Andere verzekeringen Bij ouders heerst nogal eens de misvatting, dat een ongevallenver zekering voor hun kinderen over bodig is, omdat ze een wettelijke aansprakelijkheidsverzekering als particulier hebben lopen. Een der gelijke verzekering vergoedt echter alleen schade, die gezinsleden aan derden toebrengen. Een tweede misvatting die voorkomt is, dat de ouders menen, dat ook materiële schade (bijvoorbeeld aan kleding, fietsen, e.d.) onder de ongevallen verzekering valt. Het kan voorkomen, dat scholen niet de mogelijkheid hebben open gesteld, om een scholieren ongevallenverzekering af te slui ten. Het is voor ouders van belang te weten, dat zij een jeugd- ongevallenverzekering ook zélf, bijvoorbeeld via hun assurantie tussenpersoon kunnen sluiten. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en 13.30-17.30 za. 9.00-12.00 koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Iel 85470-2214 Stiliiislaai U siuii U1.IS4IHK7 V»|R|1S Maandagavond 31 augustus kwam Luctor in Holten om te voetballen tegen Dames Holten. Holten speelde in de le helft sterk maar verspeelde ook wel veel kansen voor het doel van de Almelose da mes. De le helft ging gelijk op en bij de rust was het dus 0-0. De tweede helft ging het er niet zo sportief toe. Er werd hard gevoetbald en er wer den veel nare dingen gezegd. Daar door raakte Holten uit de concen tratie en kwam met 1-0 achter Mi nuten later 0-2 en tegen het einde aan 0-3. Toen raakte de keepster van Holten geblesseerd. Er moest dus een invalster komen. Maar dat ging niet zo goed omdat ze nog niet ingespeeld was. Zo eindigde de wedstrijd in 0-4 voor Luctor. Maandagavond 7 september moet Holten uit tegen de Dames van de Hulzense-Boys. Als er nog aanmeldingen zijn voor de Dames en voor de Jongeren (meisjes van 8 t/m 13 jaar) Aanmeldden bij: Willie Kappert, Hoffestraat 13, tel: 36 78. De stichting voor sociaal en cultu reel werk voor Holten, organiseert ook dit najaar weer yogalessen voor beginners en gevorderen. De lessen beginnen dinsdagavond 15 september a.s. in 't Kolnus, o.l.v. Theo de Gans, die zijn opleiding volgde bij de stichting Yoga en Vedanta. Yoga is geen geheimzin nig gedoe, maar gewoon een middel om via ademhalingsoefeningen, bewustwording en ontspanning tot jezelf te komen. Het verschil tussen yoga en sport is, dat we bij yoga juist energie opnemen. Vooral in deze drukke tijd, waarin we steeds meer worden meegesleurd en dien tengevolge allerlei ongemakken tegenkomen kan yoga - al of niet op doktersadvies - een belangrijke verlichting betekenen. De yogales- Door de P.V. „De Bergvliegers" werden 510 duiven „ingezet" voor de wedvlucht Wuustwezel (België). Afstand 157 km. Lossing: 8.45 u., eerste duif binnen 11.13 u. De uitslag: 1,4,5,9,20 Comb. Teun Schuppert/Kreijkes; 2, 3,19, 26, 31 H. Willems; 6, 24, 35, 39, 48 A. ten Dam (2); 7,11,14,42,53 G. Egberts; 8, 13, 29, 51, 55 Gert Kwintenberg; 10,37,77,93 G.J. Koetsier; 12,17,46, 70 F. Meester; 14, 44, 71 Ep Ven-, eklaas; 16,40,49,62,78 Jan Aaftink; 18, 61 H. van Beek; 21, 22, 56 A. Baltus; 23, 66, 82, 98 A. Aanstoot; 27,30,34,72 H.J. ten Velde; 33 J.G. Jansen; 36, 54 Wim Aaftink; 67 H. Wansink; 68,101M. Lodeweges; 75, 85, 92 Gert Steunenberg; 102 A.J. Paalman. Senioren (dond. 10 sept): Holten 5-Blauw Wit 2 19.00 uur Holten 8-Blauw Wit 4 19.00 uur Holten U-Blauw Wit 6 19.00 uur. Vrijdag 11 september: Holten 1-HMS (Utrecht 1) 19.00 uur Holten 2-HMS 2 19.00 uur. Junioren: ZV Al-Holten Al 2.30 uur V. 1.30 uur Holten A2-Markvogels Al 2.30 uur M.V.V. '69 Al-Holten A3 2.30 uur V. I.45 uur Holten Bl-Enter V BI 2.30 uur Holten B2-SOS BI 2.30 uur DES B2-Holten B3 12.30 uur V. II.45 uur Holten Cl-ON Cl 1.00 uur SWN C2-Holten C2 11.00 uur V. 10.15 uur. De spelers van het nieuwe C3 moe ten voor hun competitiewedstrijd in het kastje kijken bij Beltman. Pupillen (zat. 12/9): Holten Dl-Blauw Wit Dl 12.00 u. MW '69 Dl-Holten D2 10.00 u. V. 9.15 u. Holten D3-Enter D2 12.00 u. G.F.C. D2-Holten D4 10.00 u. V. 9.15 u. Holten D5-Excelsior D6 11.00 u. Enter El-Holten El 10.00 u. V. 9.15 u. Holten E2-Excelsior E4 11.00 u. Excelsior E5-Holten E3 10.15 u. V. 9.45 u. Holten Fl-Enter F1 11.00 u. Enter F2-HoltenF211.00 u. V. 10.15 Op 4 juli werd een schoonwaterfiet- stocht gehouden in de regio Deven- ter, Bathmen, Holten. Er waren on geveer 500 deelnemers en er kan dus gesproken worden van een succesvolle tocht. In de periode ju ni/juli zal dan ook opnieuw een schoonwaterfietstocht gehouden worden, maar dan in de omgeving Bathmen Hardenberg. Tevens zul len er dan weer „open dagen" op de nieuwe installaties van deze ge meenten zijn. Geboren: Gerjan Mark zv G.J Fokker en G. Nijland; Douwe Se- bastiaan zv D. van Diepen en H.C. sen zijn niet aan leeftijd gebonden. Schrijver (geb. te Deventer). Vanaf de le les wordt de yogatech- niek heel geleidelijk opgebouwd zodat niemand daar moeite mee hoeft te hebben. Het is wel zeer belangrijk de lessen regelmatig te volgen omdat vooral in het begin de basis wordt gelegd. De tijden zijn: 18.45 tot 19.45 beginners; 20.00 tot 21.00 gevorderden; 21.15 tot 22.15 gevorderden. De kosten be dragen f 90.- voor 12 lessen. Als U Overleden: J. Beffers, oud 78 jaar, Holten; F.W. Wechstapel, oud 86 jaar, Holten. Ondertrouwd: W. Snijder, oud 24 jaar, Hellendoom en F. Vukkink, oud 22 jaar, Holten; H.P.N. Masela, oud 20 jaar, Rijssen en J.H. Stam, oud 20 jaar, Holten. Gehuwd: E. Nikkels, oud 26 jaar, Bathmen en A.M. Aaftink, oud 23 jaar, Holten; G.H. Leeftink, oud 26 Eind sept. houdt s.v. BATO een grote verkoopaktie van kaaps viooltjes. Deze aktie wordt gehouden in plaats van de bekende jaarlijkse verloting. De kaapsviooltjes worden u aangeboden voor een uitzonderlijk lage prijs, 's Avonds tussen zeven en negen kunt u dus bezoek verwachten van één van onze leden. De s.v. BATO hoopt dat u de vereniging ook op deze voor u zo aantrekkelijke manier wilt steunen door het kopen van een leuk plantje. belangstelling hebt voor deze les- jaar, Markelo en E_ Vasters, oud 23 sen, of wat meer informatie wenst, jaar, Holten, J.W. Brummel, oud 27 kunt U kontakt opnemen met het Jaar, Groningen en A.T. van den Paalhuus, telefoon: 2755. Berg, oud 27 jaar, Groningen. „Prima hardloopweer", voor spelde de speaker, maar hij hoefde niet op een zweetdruppel te kij ken. Het was wel mooi weer, maar niet warm genoeg (is het dan ook nooit goed? -Nee, eigenlijk niet). De Holtense afvaardiging was zeer groot, want alleen al op de 8 km. mochten we 5 atleten aan het werk zien, waaronder nieuwe leden Stevens en Bakker. Zij presteer den gelijk al zeer goed, met een 5e en 7e plaats, maar het goede voor beeld werd dan ook gegeven door - Egbert Veneklaas himself, die de titel over deze afstand overnam van Freek Beekman, Proficiat. Appie was zo geconcentreerd aan zijn come-back bezig, dat hij prompt de goede weg uit het oog verloor en verdwaalde. Daardoor moest Horst, die hem snel was voorbijgegaan, nog een keer passe ren. Beiden toonden aan dat ook oudere leden best mee kunnen ko men. Om 14.30 startte de halve marathon, met de „azen" Henk, Dinant, Gerard en Jan Wolterink, de zg diesels. Dinant Gerard en Jan bleven elkaar zeer dicht bij op de eerste kilometers en zij finishten ook vlak achter elkaar. Tijd Jan: onbekend. Tijd Gerard: 1.28 uur en Dinant, die zich zeer goed revan cheerde voor de Stöppelhaene, zat daar slechts een halve minuut ach ter. Henk tenslotte, finishte in 1.18 uur. Volgende week: 20 kip. in Heerde en geloof ik, 10 km. in Bathmen. Het nieuwe voetbalseizoen gaat as. zaterdag van start. Het eerste elftal van Holten start met een beker wedstrijd tegen de zaterdag 2e klasser Voorwaarts uit Vriezen- veen. De wedstrijd wordt gespeeld op Meermanskamp en begint om 16.15 uur. De selectie heeft een aanzienlijk oefenprogramma afgewerkt, waar van op vrijdagavond de laatste testmatch wordt gespeeld tegen de 3e klasser H.M.S. uit Utrecht. 'Het verjongde elftal van Holten heeft om aanpassing gevraagd. Trainer Oude Roelink wordt echter in toenemende mate geconfron teerd met blessures. Zeker is dat Johan Huzen, Henry Bronsvoort, Herman ten Velde, Henk Aaftink en waarschijnlijk Nico Labobar het komende weekend nog niet be schikbaar zijn. Voor de selectie zijn thans nog be schikbaar Theo Deyk, Herman ter Harmsel, Francis Luessink, Henk Warrink, Anton Labobar, Jan Bert Wissink Wim Truller, Jan van Mul- In de op maandag 31 augustus j.l. gehouden vergadering van het lum, Erik Kanpjen, Evert Dale- Algemeen Bestuur van de omnivereniging „S.V. Holten", zijn de afge- mans, Henk Blankena, Daniel vaardigden van de diverse afdelingen in het Algemeen Bestuur benoemd. Saamangun en Herman Deyk en Het Bestuur is als volgt samengesteld: Dinant Paalman. De heer J. M. van Doominck - voorzitter Mevr. W. H. Klein Velderman-Wegstapel - secretaresse De heer F. ter Hoeven - penningmeester Mevr. J. Groot Obbink - Huisman - afdeling atletiek De heer A. Moeliker - afdeling handbal De heer J. van Calcar - afdeling schaken. De heer J. Warrink - afdeling voetbal. Deze bekerwedstrijd tegen Voor waarts is voor leden en donateurs niet vrij toegankelijk. Bestuur en spelers nodigen de supporters uit de roodzwarte elf te ondersteunen door as. zaterdag aanwezig te zijn by HOLTEN - Voorwaarts. Maandag 14 september a.s. begint de C. J.V. „De Vriendenschaar" met het winterwerk van de diverse jeugdclubs. De clubavonden wor den gehouden in gebouw Irene. Ie dere clubavond kan men genieten van een goed verzorgd en boeiend programma, waarbij alle deelne mers volledig worden ingescha keld. Iedereen die belangstelling heeft om lid te worden kan gerust eens komen kijken op één van de volgende avonden: ma. meisjes 6-10 jaar 18.30-19.45 uur; di. meis jes 10-12 jaar 18.30-20.00 uur; wo. gemengd 13-16 jaar 19.30-21.00 uur; do. gemengd 16 plus 20.00-21.30 uur; vr. jongens 8-12 jaar 19.00- 20.30 uur. Zondag 13 september a.s. wordt weer de traditionele fietspuzzel- tocht gehouden voor de donateurs. De start is bij gebouw Irene tussen 13.30 en 14.00 uur. Op 18 mei '49 wordt Rick Wakeman in Londen geboren, in dezelfde stad volgt hij de Royal Academy of Music, die hij verlaat om als studio-muzikant te gaan werken. In die hoedanigheid speelt hij op elpees van p.a. Cat Stevens, David Bowie en T. Rex. Vervolgens is hij van '69 tot '71 lid van the Strawbs en is te horen op de elpees „A collection of antiques and curios" en „From the witchwood". Hierna vervangt hij Tony Kaye als toetsenist bij Yes en speelt mee op „Close to the edge", „Yessongs" en „Tales from topographic oceans"; deze laatste plaat is in het geheel niet naar zijn smaak en Rick verlaat dan ook Yes. Al tydens het Yes-tydperk had hij de solo-elpees „The six wives of Henry VHI" en „Journey to the centre of the earth" opgenomen en na in '74 uit Yes te zijn gestapt begint hij dan ook een heuse solo carrière. Met de lp „King Arthur and the Knights of the Round Table" uit '75 haalt hij platina verkopen, hiemaa gaat het echter bergafwaarts met zijn loopbaan. „Lisztomania" (soundtrack voor Ken Russell's film uit *75), „No earthly connection" ('76), „White rock soundtrack" ('77) en vooral „Rhapsodies" ('79) zijn artistieke dieptepunten. Na een nieuw platenkontrakt te hebben getekend begint hy te werken aan de lp „1984", waarvoor Rick de muziek komponeert en Tim Rice (bekend van „Jesus Christ Superstar' en .Evita') de teksten schrijft. Als musici doen o.a. Steve Bama- cle/bass, Tim Stone/guitar, Tony Fernandez, Gary Bamancle/sax en Frank Ricotti/drums mee. De zang is verzorgd door Chaka Kahn, Jon Anderson, Kenny Lynch, Steve Harley en Tim Rice. Voor zijn concept-elpees heeft Rick Wakeman steeds gedurfde onderwerpen genomen en ook nu heeft hij niet de eerste de beste driestuiverro- man uit de kast getrokken. George Orwell's meesterlijke toekomst visie '1984' (geschreven rond 1948) is vanaf het moment van ver schijnen een boek geweest dat de lezer een angstaanjagende blik op een geautomatiseerd, totalitair regiem liet werpen. Zelfs nu of eigenlijk juist nu, want sinds de verschijning van het boek zo'n 32 jaar geleden zijn al veel van zijn voorspellingen vooral betreffende data-control waarheid geworden. Zou Eric Arthur Blair (zoals de echte naam van de in 1950 gestorven schrijver luidde) nog geleefd hebben was hij ongetwijfeld een fel tegenstander van de informatie-opslag zoals we die nu kennen en perfectioneren. Maar goed, terug naar ons onderwerp: Rick Wakeman heeft dus muziek rond het boek '1984' gekomponeerd. Nou is het niet eenvou dig een boek te .vertalen' naar een langspeelplaat en Rick heeft de sfeer die het boek tekent dan ook niet over kunnen brengen. De langspeler bestaat te veel uit losse fragmenten, die dan wel aan het boek zijn opgehangen maar ze vormen toch geen muzikale iippres- sie van de gedachten die George Orwell in het verhaal verwerkte. Op zichzelf beschouwd is de langspeler „'1984" echter een uitste kende muzikale revanche van Rick Wakeman voor zijn slechte laatste 3 platen. Vanaf de „Overture" valt prima rockmuziek te beluisteren, die vooral door de Europese klassieke komponisten iy kt te zijn be-mvloed. Een punt van kritiek is verder nog het feit dat je in enkele nummers het idee hebt naar „Jesus Christ Superstar" of „Evita" deel twee te luisteren, blijkbaar heeft de medewerking van Tim Rice ook nog wel invloed gehad op het arrangeren van Rick Wakeman. Desondanks zijn „Julia's song" (met Chaka Kahn in ,fine voice'), „The hymn", „Robot man" en „Forgotten memories" uit stekende songs die op een vakkundige manier zijn gearrangeerd en op de plaat gezet. Hoewel Rick zijn doel, het maken van een muzikale versie van Orwell's „1984", niet heeft bereikt is deze achtste solo-elpee van hem van prima kwaliteit. Rick Wakeman/1984 Charisma 6302 136 Een van de beste hardrock elpees van 1980 was de debuut-plaat „On trough the night" van het Engelse vijftal Def Leppard. Rick Allen/drums-vocals, Pete Willis/lead guitar-vocals, Joe Elliot/lead-vocals, Steve Clark/quitarvocals en Rick Savage/bass-vocals speelden op die plaat een originele soort hardrock die vooral opviel door de uitstekende close-harmony. Nummers als „Rock brigade", „Hello America" en „Overture" zyn de beste voorbeelden van deze eigen stijl, die echter door de hardrock-fans en veel kritici niet zo gewaardeerd werd. De groep kreeg het verwy t te horen dat de muziek niet heavy genoeg was en deze kritiek heeft zyn uitwerking niet gemist want op hun tweede lp „High 'n' dry" zyn wel enkele veranderingen te bespeuren. Alle reerst is een nieuwe producer aangetrokken in de persoon van Robert John ,Mutt' Lange, een notoire hardrock knoppenschuiver die vooral bekendheid kreeg middels het produceren van originced Hy heeft de songs (die al wat pittiger waren geworden) lekker .smerig' opgenomen en daardoor inderdaad voor een geluidstech nisch gezien betere plaat gezorgd. Wel is hiervoor de zeer eigen stijl van zingen zoals op „On through the night" opgeofferd-, alleen in „Bringing on the heartbreak/Switch 625" (het beste nummer van de plaat) valt hier nog van te genieten. Verder is het nu dus 'echte hardrock wat de naald oppikt: „Let it go", „High 'n' dry", „You got me running" en „Lady strange" (Frost invloeden) zyn prima stam pers die het ook live prima zullen doen. Def Leppard/High 'n' dry Vertigo 6359 045 Henk Oldenhof

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11