Medische diensten School- deglobe Volksfeest Espelo ^bouwmaterialen °"'iden: reisburo Kerkcollecte Medische Zending zondag 6 september ïfCerhdieiisten voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft AGENDA H0LTENS NIEUWSBLAD heeft de wintergidsen voor U klaar liggen! ZON EN SNEEUW CITYTRIPS KERSTREIZEN - v 1 ifBlVUUUIIIIIUIUI IUIUII 8.3o.12.00 en13.30-17.30 HM» za. 9.00-12.00 TZLIS47V-22H ItLIHIMW koopavond Goor SllllllsliU 2* I»|R|IS donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! SEPTEMBER 1981 buitenstaanders meteen al op valt door zijn grootscha lige opzet en monsterorganisatie waarbij vrijwel ieder gezin in dit toch kleinschalige Espelo wel op één of andere wijze moet zijn betrokken wil het geheel tot zulk een groots gebeuren kunnen uitgroeien. feest ook dat in zijn opzet en tstemming vrij sterke overeen- isten vertoont met het cama- igebeuren in het zuiden des is. Met name is dit het geval bij 1. vrijdagavond gepresenteerde ie „Splo lót zich wier hör'n" en carnavaleske optocht van j.l. :rdagmorgen. Evenals vorige speelden deze school- en csfeesten zich ook dit jaar weer de zgn. Stevens' weide aan de ilodijk, welke voor deze gele- leid was omgetoverd tot feest- le waarop een geweldig grote ;tent als centraal middelpunt geplaatst welke werd geflan- d door een aantal kermisat- ijcties, terwijl een ander deel was ericht als wedstrijdterrein voor school- en volksspelen welke j.l. prdag werden gehouden. evue lat voorzitter D. J. Nijland vo= •week vrijdagavond de ruim 450 mgstellenden in de feesttent verwelkomd volgde onder de &m „Splo löt zich wier hör'n" een nte revue-avond met conferen- L sketsjes, zang en dans waarin stemming bij tijd en wijle tot ite hoogte werd opgevoerd, niet de laatste plaats door het be lde duo Gait (Rensen) en Willem eilink) die met hun conferences diverse programmaonderdelen leen regen met het op de hak nen van de komische en nauwe- s gecensureerde lotgevallen van met naam en toenaam ge- ;mde bewoners van Espelo ge rende het afgelopen jaar. Van se revue noemen wij verder als ltureel hoogwaardig allereerst perfekte optreden van het duo ;e Ulfman en Joke Vruggink met play-back popsong, onmidde- gevolgd door de dansgroep I. Herv.Kerk: 8.30 en 10.15 U. W. Vons (Opening winter werk) m.m.v. „Helicon" In de 2e ienst bediening Heilige Doop. fitgangscoll. Med. Zending en 'erelddiaconaat. Oppasdienst: ievr. Bogaard-v.d. Burg en Tempelman. f. kerk: 9.30 en 19.15 uur jeugddienst ds. G.W.H. Pedde- mors. In beide diensten is de le coll. voor land. jeugdwerk (1/3) en eigen jeugdwerk (2/3) en de 2e rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Tromop- Imhof, mevr. Paalman-Verveda (res. Jeanette Potman). Mevr. Stam-Compagne, mevrouw Stam-Ebrecht (res. mevr. Schuppert-Haasjes) R.K. Kerk: zaterdag 17.00 uur zondag 9.30 uur Dijkerhoek: 9.30 uur ds. de Bue van Nyverdal. Uitgangscoll. (zie N.H.K.) Okkenbroek: 10.00 uur ds. G. Bouwman (gezinsdienst) Uit gangscoll. Medische zending. Nieuw Heeten: zaterdag: 19.00 uur zondag 8.00 en 11.00 uur. Arts: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Zr. J. Bleijen- berg, Ab Jansenstraat 7, tel. 1662 b.g.g. 05700-22700. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, bureau Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 31, tel. 1436. Tandarts: A.J. Boerman, Zuid- erstr. 27A, Rijssen, tel. 05480-2535. Spreekuur spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dags van 8.30^-10.00 uur. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 3553. Open Bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen, tel. 1201 of 1517. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienstverlening „Midden Overijssel": Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren algemeen maat schappelijk werk ma. t.m. vrij. van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gezins- en bejaarden verzorging ma. t.m. vrij. van 8.30-9.30 uur. Telefonische hulpdienst tijdens het weekend. 05486-16465. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorzicning, tel. 1814. Politie: Tel. 1352 en 2655. Na 18.00 uur bellen 05200-71234. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht). Klas 2:1. Maria Rensen; 2. Bennie Nijenhuis; 3. Henri Lubbersen. Klas 3:1. Rik Waanders; 2. Rianne Schippers; 3. Gerrit Ten Dam. Blokjes rapen Klas 4: l.Gerwin Rensen; 2. Sandra Krikkink; 3. Klazien Tuitert Klas 5:1. Janny Markvoort; 2 Jea- net Bekkemens; Klas 6:1 Erik Prins; 2 Bert Schone- veld; 3. Diana Krieger. Schoolverlaters: 1. Herman Slijkhuis; 2. Hendrika Nijland; 3. Diny Tuitert. Tafeltje maken 1. Tanja Kappert; 2. Erik Schip pers; 3. Anneke Waanders. Klas 2: 1. Marieke Markvoort; 2. Mariska Rensen; 3. Henri Lubber sen. Klas 3:1. Gerrit Ten Dam; 2. Johan Lubbersen; 3. Rik Waanders. Bal rollen Klas 1.1. Sandra Krikkink; 2. Kla zien Tuitert; 3. Gerwin Rensen. Klas 5: 1. Jeanet Bekkemens; 2. Janny Markvoort. Klas 6: 1. Erik Prins; 2. Bert Scho- neveld; 3. Alie Haverslag. BURG. V.D. B0RCHSTRAAT 2 7451 CH HOLTEN, 05483-2630 Onder het motto 'Medische Zen ding - een zaak van groot gewicht' wordt op zondag 6 september de jaarlijkse kerkcollecte gehouden voor de medische zending. De op brengst van deze collecte is be stemd voor de Raad voor de Zen ding, de Generale Diakonale Raad en de Gereformeerde Zendings- bond. Alle drie steunen - door het beschikbaar stellen van geld en mensen - het medische werk dat door kerken en kerkelijke organi saties in Indonesië, Ghana, Kenya, Kameroen en Nigeria wordt uit gevoerd. In het septembernummer van het blad 'Globaal', een uitgave voor gemeenteleden, wordt ingegaan op de verdeling van medicijnen in de wereld. In tal van landen van de Derde Wereld is sprake van een tekort aan medicijnen met als ge volg te hoge prijzen, met name voor de grote massa armen. Preventieve gezondheidszorg, eigen produktie en een rechtvaardiger verdeling zijn hard nodig. Daarnaast worden in het Westen afgekeurde medicij nen gedumpt in de Derde Wereld. Terecht worden tegen deze prak tijken de laatste tijd de nodige ac ties gevoerd. Verder in 'Globaal'; een verhaal uit Noord-Ghana en een artikel over de betrokkenheid van de Nederlandse Hervormde Kerk bij de medicijnvoorziening in de Derde Wereld. Op 6 september wordt in de hervormde gemeente gecollecteerd voor de medische zending. Daarnaast kunnen bij dragen worden overgemaakt op giro 875587 van de Rabobank te Holten, ten gunste van rk. nr. 3285.50.914 ten name van Her vormde Zendingscommissie met vermelding „Medische Zending". organisatie als deze jaarlijks naar het haalbare helpt tillen, waarmee tevens door gezamenlijke inspan ning het belang van samenbin dende aktiviteiten binnende buurtschap wordt bewezen en on derstreept, Eenzelfde kompliment komt toe aan het organiseren ko- mité voor de perfekte wijze van inrichting van de feestweide, hun initiatieven betreffende de totale organisatie en de niet minder per fekte timing betreffende de diverse programmaonderdelen. Het derde kompliment betreft alle deelne mers aan de revue, optocht en volksspelen. Zij immers zijn degene die het geheel hebben ingekleurd op een wijze waarover in Espelo nog lang zal worden nagepraat en nagelachen. Prijzen Optocht: Grote wagens: le prijs: „De Bereboot", groep Schippers, 2e prijs: „Zilveren bruiloft" groep Ten Dam-Lubbersen, 3e prijs: „Ont wikkeling", groep Blankena, 4e prijs: „Texas Boys", 5e prijs: „Splo Jungle", groep Haverslag, Eervolle vermelding „Hoolter Daansers". Fietsen en kleine wagentjes: le Schoolverlaters: 1. Herman Slijk huis; 2. Hendrika Nijland; 3. Dianne Krikkink. Middagspelen speluitslagen Ringsteken per fiets: 1. Anja Ste- gink, 2. Bertus Leunk, 3. Riekje Nijenhuis, 4. Herbert Krikkink, 5. Herman Ulfman, 6. Gerrit Blanke na. Touwtrekken: 1. Rebony groep, 2. Marsman groep, 3. Jansen groep, 4. Vos groep. Stoelendans: l.Fenny Rensen, 2. Carla Bekkemens, 3. Betty Ven eklaas Slots, 4. Mevr. Bekkemens-Groteboer, 5. Mevr. Ten Dam- v. Schooten, 6. Ria Tem pelman. Hindernis paren: 1. Henk Blankena-Joh. Bekkemens; 2. J. W. Nijland-W. Schoneveld; 3. T. Stevens-Ria Tempelman; 4. Joh. Baltes-Reinert Slijkhuis; 5. Echt paar W. Rensen; 6. Willy Reilink- Marian Baltes; 7.Gerrit Blankena-Albert Jan Nijland. Hindernisspe! in zeskampstijl: 1. Groep Bertus Leunk, 2. groep Henk Blankena, 3 groep De Waterhap- pers, 4. Groep J. W. Nijland. weken van intensieve voorbereiding en onder werke- ideale weersomstandigheden konden de traditionele looi- en volksfeesten, welke vorige week vrijdag en erdag in Espelo werden gehouden, ook dit jaar weer groeien tot een ware happening die tot in de wijde geving zijn weerga niet kent. Een feest dat voor Espelose jeugd vervolgens een korte nachtrust want de volgende morgen stonden de deelnemers aan de optocht reeds om half negen gereed op de parallelweg bij de school waar een jury tot 9 uur gele genheid kreeg tot het aanwijzen van de prijswinnaars. Bij de grote wagens bleken „De Bereboot" (groep Schippers) en „De zilveren bruiloft (groep Ten Dam- Lubbersen) de absolute toppers van de optocht te vormen hetwelk evenzeer gold voor „De Hoolter Daansers" met hun „Sallandse boerderij" doch zij namen als niet specifiek Espelose vereniging bui ten mededinging aan deze optocht deel. Lof komt met name ook toe aan de heks zoals deze werd uitge beeld door Marieke Markvoort en „De zes Mexicaantjes" door de groep Ina Ulfman. Na de keuring zette de optocht rond 9.00 uur in beweging richting feestterrein voorafgegaan door de Holtense Muziekvereniging H.M.V., waar de prijswinnaars bekend werden ge maakt Donderdag 3 september 17.3- 0-20.30 uur Avondzwemvierdaagse in zwembad „Twenhaarsveld" 19.45 uur Bijeenkomst Herv. Vrou wengroep Holten in „Irene" (zie ber.) Vrijdag 4 september: 17.30-20.30 uur Laatste avond zwemvier- daagse in „Twenhaarsveld". Uit reiking van medailles. Zaterdag 5 september: 9.30 uur Aanvang jaarlijkse veekeuring bij B.J. Stevens, Espelo. Zondag 6 september. 13.30 uur Start eerste deelnemers oriënte- ringsrit M.A.C. „De Holterberg" bij clubhuis „De Biester" (zie adv. en ber.) 14.00 uur Dansen in bar-danclng „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv. en ber.) Maandag 7 september 18.30 uur: Clubkampioenschappen Z.C. „Twenhaarsveld" (zie adv.). Dinsdag 8 september 20.00 uur Bijeenkomst Hervormde Vrou wengroep Dijkerhoek in „Betha- nia". Woensdag 9 september Voorlich tingsavond in muzieklokaal Scho lengemeenschap Holten over het vak muziek voor volwassenen. Aanvang 8 uur. Woensdag 9 september: 18.30 uur: Clubkampioenschappen Z.C. „Twenhaarsveld" (zie adv.). Vrijdag 11 en zaterdag 12 septem ber 20.00 uur Revue „Dat's Leuke Leut" in zaal „Het Bonte Paard". Donderdag 17 september 20.00 uur: Maandelijkse bijeenkomst Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Holten in hotel Vosman. Medewerkers van het Consultatiebureau voor Alco hol en Drugs uit Almelo zullen met ons praten over wat het C.A.D. is en doet. prijs: „Blij in de rij", groep Fenny Rensen, 2e prijs: „Drie oude wa gentjes", groep Wim Lubbersen. Te voet: le prijs: „Heks" door Ma rieke Markvoort, 2e prijs: „De zes Mexicaantjes" groep Ina Ulfman, 3e prijs „Toverfee" Tanja Lubber sen, 4e prijs: „Chineesje" Mercedes Wegen, eervolle vermelding: Hen rietta Markvoort. Prijzen schoolspelen: Blokjes stapelen Klas 1:1Erik Schippers; 2. Anneke Waanders; 3. Tanja Kappert Dianne Krikkink, Diana Krieger, Rianne Slijkhuis en Henny Ulfman, onder bekwame leiding van Gerda Blankena. Veel vermaak beleefde het talrijke publiek vooral ook aan de gepre senteerde klucht in twee bedrijven genaamd „Kleren maken de man" geschreven door Jannes Bosker. Hierin zorgde student George (Jo han Meilink) voor dolkomische si tuaties. Vanwege grote achter stand in betaling van zijn kostgeld besloot zijn hospita (Marietje Jan sen) zijn studeerkamer af te sluiten en George kleding te verstoppen. Deze kleding werd vervolgens ge vonden door zijn vriend Rob (Manny Wegen) en omgezet in drank en rookwaren waardoor George als kleding alleen nog zijn pyama overbleef. Voeg hier aan toe de verwikkelingen tussen aktrice Elly (Pia Jansen) en hospita's dochter Lien (Willy Reilink) die beide verliefd raken op George, dan zijn reeds voldoende personages ten tonele gevoerd om de lachspie ren van het publiek behoorlijk in beweging te brengen, waaraan pas een einde komt wanneer Oom Roe lof (Jan Markvoort) plotseling op duikt wiens komst de situatie over igens vooraf nog ingewikkelder maakt dan het al was. Voor deze vlot gepresenteerde revue-avond kregen de deelnemers •dan ook terecht de handen van het publiek enthousiast op elkaar. Met muziek van organist Gerrit Nijhof uit Laren werd na afloop van de revue tot in de kleine uurtjes ge danst. Optocht Na de revueavond volgde voor de Spelen Vervolgens werden de kinderen op het feestterrein onthaald op gratis ranje en, wat meer Is, gratis draaien in de draaimolen waarna de school jeugd in aktie kwam bij diverse spelletjes zoals blokjes stapelen en tafeltje bouwen voorde klassen 1,2 en 3 en blokjes rapen en balrollen voor de klassen 4 t/m 6 van de Espelose Bosschool. Hierna kwam de oudere jeugd aan de beurt in spelen zoals ringsteken per fiets, touwtrekken, stoelendans en hin- demisspel in zeskampstijl. Het to tale feestgebeuren werd 's avonds afgesloten met een groot bal in de feesttent met medewerking van het „Madigo Combo". Al met al een bijzonder gemeen schapsbindend geslaagd feestelijk weekend waarbij met name drie complimenten dienen te worden geplaatst. Allereerst een kompli ment aan de Espelose bevolking die als geheel een toch vrij kostbare

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3