P - - - - - 7'W Fusie uscn rond PETER EILANDER EN HANS V.D. MATEN TIJDENS ZANGAVOND „DE KANDELAAR" Fgemeente holten Ijl gemeente holten Kerkdiensten prani tm 1 voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft m lil HOLTENS NIEUWSBLAD ■sSÉfci*» HOLTENS NIEUWSBLAD AGENDA iliwi UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 18 AUG. 1981. AUGUSTUS 1981 PAG. 3 Mengunie; stabiliserende markt schort nienwbonwplannen op tekeningen liggen klaar, er is optie op een stuk ustrie-terrein van 10000 m2 en de fusiepartners lijken ele opzichten ideaal. Bessem b.v, uit Bathmen en Ten ire b.v. uit Olst zijn de twee gegadigden die in de arschijnlijk zeer nabije toekomst samen met de Men- lie 70- tot 80.000 ton mengvoer zullen gaan produceren. ;amelijke in- respectievelijk verkoop, een modernere duktielijn, die door slechts drie mensen bediend kan rden en een meer regionale afzet, zijn enkele argumen- om tot fusie en vooral nieuwbouw over te willen tn. De nieuwbouw moet plaatsvinden in Deventer, ar zoals de heer H.J. Dikkers te kennen gaf speelt ook de Mengunie de economische recessie een rol, terwijl h tevens een stabilisering van de markt voordoet, uwbouw lijkt daardoor even op de lange baan ge- oven te zijn, maar beide directeuren de heer J.M. nsink en de heer H.J.Dikkers zullen zeker bewerkstel- en op niet al te lange termijn de drie bedrijven onder dak te brengen. De functies van zowel de heer nsink als de heer Dikkers komen daarbij nauwelijks het geding. Gevolg van fusie en nieuwbouw zullen iermeer zijn een viermaal zo grote opslagruimte en ils eerder al gesteld een reikwijdte in de regio seland-Twente van rond de 50 kilometer. afzetgebied van Mengunie in ten ligt voor 60-70 procent bin- een straal van 10 kilometer. „Je een dergelijk verschijnsel in de mengvoederindustrie", aldus heer Dikkers. „Afiiemers wor- niet groter en de desbetref- Ie bedrijven ook niet, rest een ids meer regionale aanpak", expeditie zal daardoor een gro- post in gaan nemen". De heer kers geeft aan dat een investe- van het totale nieuwbouwpro- gemoeid zal gaan met een be- g; van tussen de 7 en 8 miljoen den. De heer Wansink houdt voornamelijk bezig met de ex- itie, terwijl de heer Dikkers in- ip en algemene zaken voor zijn rekening neemt. Per 1 december 1968 zijn beide afkomstig uit de mengindustrie, of zoals dat heet de graanbe- en verwerkende indus trie, tot een fusie gekomen. Na deze fusie liep de produktie op van 10.000 ton per jaar (per bedrijf) tot 40.000 ton gezamenlijk, met een vast afnemersbestand van 200. Vijftig mensen hebben er hun bo terham. Ingrediënten voor het ver vaardigen van de eindprodukten bestaande uit 40 procent rund veevoeder en 58 procent varkens voeder (in zijn totaliteit gaat het om 15 soorten) bestaan voor 80 procent uit afvalstoffen van con- cumptiegoederen. Het gaat hierbij voornamelijk om de soja's, tar- - i Ned.Herv. Kerk 8.30 uur 10.15 uur ds. J. Kortleve van Hellendoom Uitgangscol lecte: Plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: Berty Veneklaas Slots en Fenny Lammers. Geref. Kerk 9.30 en 9.15 uur ds. G. W. H. Peddemore. In beide diensten is de eerste coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Oppasdienst: Willy Brinks, Ma rianne Kolkman, Wilma Aan stoot (res). Jenny Kruithof, Ma rianne Harting, mevr. Stam- Veldhuis (res.) R.K. Kerk (Geb. „Irene") Zaterdag: 17.00 uur zondag: 9.30 uur Dijkerhoek 9.30 uur ds. W. Vons, Uitgangs- coll. Plaatselijk jeugdwerk. Okkenbroek 9.30 uur ds. Ph. F. Faber van Bathmen. Uitgangscoll. Kerk voogdij. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur zondag: 8.00 u en 11.00 uur. Mengunie directie de heer J.M. V/ansink (links) en H.J. Dikkers, in afwachting van de ontwikkelingen die komen gaan. Ook na de fusie zullen beide functies niet in het ge ding komen. „Nieuwbouwrealisatie in Deventer, zeker niet op korte ter mijn". weafval, afval bij de bloemberei- ding, maisgluten, pulp (beetwor telmoes), afvalprodukten, van de Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur Zondag 30 augustus 14.00 uur dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.), 19.30 uur dansen in bar-dancing „Boode" Bathmen (zie adv.) Woensdag 2 september Uitreiking roosters dag-Mavo Scholengemeenschap Midden- IJssel, dag-MAVO voor volwasse nen Holten, in de kantine van Spor thal 't Mossink 9.00 uur, tweede klassen, 9.45 uur derde klassen. Woensdag 9 september uitreiking roosters in de openbare lagere school, Tuinstraat 9.00 uur eerste klassen, waarbij tevens gelegen heid tot inschrijving. Zaterdag 5 september Avondzwemvierdaagse zwembad Twenhaarsveld van 31 augustus tot en met vier september, dage lijks van 17.30 tot 20.30 (zie bericht). Zaterdag 12 september 7.00-11.00 hengelwedstrijd H.S.V. „De Rietvoom"/Holten-Markelo" inhetIJsselmeer. Opgave bij Groot Obbink, tel. 15 26. Vertrek Smids belt om 5.00 uur. Woensdag 2 en donderdag 3 sep tember: Volkshogeschool in Mar- kelo, Diependaal, Diependaalse- weg 8, tentoonstelling „tachtig jaar vrouwenleven van alle dag". Toe gang gratis. Geopend van 9.00 tot 17.00 uur. NATIONALE COLLECTE NIER STICHTING NEDERLAND 14-20 SEPTEMBER 2 September zangavond in „De Kandelaar" met medewerking van Peter Eilander (orgel), Hans v.d. Maten, trompet en de gospelgroep „Hatikwah" uit Rotterdam. Het geheel wordt afgewisseld met sa menzang. Entree 2 gulden. Aan vang 8.00 uur. WIJZIGING Ds. A.M. v.d. Neut uit Nijverdal zal a.s. zondag in de Hervormde Kerk ds. Kortleve vervangen. Aanvang van de diensten 8.30 uur en 10.15 uur. eschiedenis eze molen is in 1899 gesticht aan in voet van den Holterberg door molenmakers Firma ten Zijthof t Deventer. De Firma Gebrs. ansink oefent reeds sinds 150 jaar ;t molenaarsbedrijf uit en sinds 186 ter plaatse. In dat jaar werd de eeuwen oude standerd-molen af- ibroken om plaats te maken voor en spoorwegaanleg. In de na- ijheid van den vroegeren molen erd een stelling-molen gebouwd in 1889 door het hemelvuur erd getroffen,, afbrandde en door en tegenwoordigen werd vervan en. Deze is modem ingericht met ijn 3 koppel kunststéenen, eleva- oren, koekenbreker, gerst- en ha- erpletter enz. De laatste jaren tond hij met één roede, doch thans er een andere roede gestoken en e beide roeden gestroomlijnd vol- ens het stroomlij nprincipe „sys- eem van Bussel", waardoor een ustige molen en een groote trek- racht wordt verkregen. 1942 werden 20 korenmolens lemodemiseerd en voorzien van de troomlijn-wieken „systeem van lussel". Dit zijn de volgende mo ws: te Almelo, Bakel, Brakel Gld). Cuyk. Deume (2 stuks). Di- dam, Gemert (2 stuks), Haps, Hat- tem (Gld), Den Hout (NB). Kladde. Oud Vossemeer (Z), Reek, Roosen daal (NB), Rijkevoort, Valburg, Wervershoof (NH), Zeeland (NB). Reeds werd opdracht ontvangen voor het moderniseren en stroom lijnen (systeem van Bussel) van de volgende molens: Arkel, Gameren, Gendringen (2 stuks), Groessen (Gld), Gronsveld, Heeten (Ov), Heeswijk, Heijen (L), St. Odiliën- berg (L), Posterholt (2 stuks), Saas- veld (Ov), Wemeldinge (Z), Wouw, Wychen (tevens herbouw van dien molen), benevens 2 poldermolens te Schelluinen en de poldermolen van Blokweer. In 1943 werden reeds Zo is het allemaal begonnen rond 1900, gesticht door de molenmakers ten Zijthof uit Deventer. De Gebroeders Waiisink oefenen al sinds 1886 ter plekke het mole naarsbedrijf uit. De foto werd gemaakt naar aanlei ding van de opening van de herstelde molen in 1943. hersteld en gestroomlijnd, de mo lens te Amersfoort, Diesen, Don gen, Heijthuizen, Kessel, Schie dam, Spijkenisse en Valburg. suikerbietenindustrie en melasse. „Concurrentie is er volop", vertelt de heer Wansink. „55 procent van deze tak van industrie is coöpera tie, terwijl 45 procent groot- en middenindustrie vertegenwoor digt. Tot de laatste categorie kun nen wij ons rekenen. De grondstoffen die we gebruiken zijn hoofdzakelijk afkomstig uit het buitenland, via firma's in Rotter dam worden ze aangeleverd. De schaalvergroting (uitbreiding van omvang en intensiteit), door de ruilverkaveling hebben ons in de kaart gespeeld en ook de opkomst van de ligboxenstallen leverde een positieve bijdrage tot de groei die werd doorgemaakt. De markt lijkt momenteel te stabiliseren, terwijl de grondstoffen stijgen in prijs, dat maakt het er niet gunstiger op. Daarbij komt dat een bedrijf als het onze één miljoen kilo Watt uren per jaar gebruikt dat betekent een kleine acht procent van de totale brutokosten aan elektrisch. Olie- kosten liggen tussen de 5 en 6 pro cent en de personeelskosten be dragen 45 procent van de brutokos ten. Voor wat betreft de produktie zit ten we in dit bedriji aan onze top capaciteit Opslag is er voor krap een week. Al vanaf 1976 zijn er plannen het complex met 10 meter te verhogen, dat betekent een ver dubbeling van je opslagruimte. Een aanpassing van het produk- tieproces zou gezien stof- en stan koverlast ook op het programma staan. „De kosten alleen al voor het terugbrengen van stofhinder be dragen enkele tonnen", zegt de Wansink. „Met in je achterhoofd de fusie plus op den duur verwezenlij king van nieuwbouw in Deventer is het niet mogelijk het huidige pro- duktieproces voor de nog reste rende jaren aan te passen". Dat men voorlopig nog in de kom van Holten zijn standplaats zal hebben blijkt wel uit het feit dat zelfs wanneer het sein tot de bouw van een nieuw bedrijfspand gege ven zou worden het nog zeker 11/2 tot 2 jaar zal duren Voor dit project gerealiseerd is. Voorlopig zal nog dagelijks 150 ton gemengd veevoe der aan- en afgevoerd worden van uit de dorpskern. Per vrachtwagen van tien ton betekent dat 30 auto bewegingen per dag. Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 (191 Slllil za. 9.00-12.00 M15479-2214 W. 15413-1147 koopavond Goor illllllllulH ffU|R|IS donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Organist Peter Eilander en trompettist Hans v.d. Maten zijn de medewerkenden aan de startaktivitciten van het verenigingswerk van de gereformeerde kerk in Holten, Peter Eilander (24) kreeg zijn opleiding onder andere bij de gebroeders Piet en Willem Hendrik Zwart, daarna volgde hij het Zwolsche conservatorium. Zijn kwaliteiten heeft hij bewezen op de grote Nederlandse orgels als Apeldoorn, Amersfoort en Amsterdam. Hans van de Maten (35) werd geboren in Heerde, deed onder andere ervaring op als lid van het Geldersch orkest. Woensdag 2 september zijn de beide musici te horen en te zien, samen met gospelgroep „Hatikwah", afgewisseld met samenzang tijdens een zangavond in „De Kandelaar". Het gebeuren werd voorbereid door mensen uit verenigingen als jeugdcentrale, clubs, soosgroepen en de mannen- en vrouwenvereniging. De avond begint om acht uur (zie agenda). 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan Nido-UniversaI Machines B.V. voor het vernieuwen en vergro ten van het fabrieksgebouw Industriestraat 34; aan de heer W.M. Van der Graaf voor het vernieuwen van de woning Beusebergerweg 14 2. aan M. A.C. „de Holterberg" toestemming verleend voor het houden van een motorcross in de Beuseberg op 27 september 1981, alsmede ontheffing ingevolge de drank- en horecawet verleend voor het verstrekken van zwak-alcoholische drank. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Arts: W.R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 35 53. Spreek uur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: Zr. M. Gillig, tel. 05759-33 25 b.g.g. 05700- 2 27 00. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, bureau Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 31, tel. 14 36. Tandarts: J.Ph. Koppert, T. van Amerongenstr. 25, Markelo, tel. 05476-22 00. Spreekuur spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenburg, Diessenplasstraat 5, tel. 05483- 15 15. Ziekenfonds: Spreekuur vrij dags van 8.30-10.00 u. Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 35 53. Open Bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen, tel. 12 01 of 15 17. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 uur in Stichting Kruiswerk Gaardenstraat. Fysiothearpie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienstverelning „Midden Overijssel": Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-27 84. Spreekuren algemeen maatr schappelijk werk ma. t/m vrij. van 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Gezins- en bejaarden verzorging ma. t/m vrij. van 8.30-9.30 uur. Telefonische hulpdienst tijdens het weekend. 05486-1 64 65. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 18 14, Politie: Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 uur bellen 05200-7 12 34. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3