gemeente holten Old-timers en modelboten op Flevohof Goede kwaliteit op "Holbatheo" Programma sporthal 't Mossink Algemeen kampioen Oberlina van ZwartjensRaalte. SPORTKAMP SV HOL TEN JEUGD Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van B.W. D.D. 11 aug. 1981 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: HOLTENS NIEUWSBLAD Op een terrein bij cafe-rest. „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek werd zaterdag onder zomerse omstandigheden de paardenfokdag gehouden van de vereniging „Holbatheo" (Holten-Bathmen en Omstreken) die ruim honderd dieren, veulentjes van 3 maand en merries tot 15 jaar, in de verschillende ringen bracht om te worden beoordeeld door de jury die bestond uit de heren H. ter Mors, Enschede: H.H. Pothof, Raalte. W. van 't Hul, Zalk; H.G. Schrijver, Terwolde; GJ. Griemelink, Borculo; H. Laarhuis, Boekelo; J. ter Mors, Enschede en J. Zweverink, algemeen arbiter, Enschede. De fokdag - de enige in de provincie en één van het kleine aantal die in het land door een plaatselijke, of streekvereniging wordt georganiseerd - werd geopend door voorzitter Jan Smale uit Loo-Bathmen. Hij sprak een welkomstwoord tot de juryleden/fokkers en hij dankte de familie Kloosterhaar/Paalman voor het beschikbaar stellen van het terrein en de gemeentebesturen, organisaties, verenigingen, midden standers en particulieren die prijzen (bekers, medailles, flnanciële bijdrage) beschikbaar stelden. Namens het gemeentebestuur bezocht wethouder J. Warrink 's middags de keuring. Tijdens de koffietafel, na afloop van de keuring, voerde de heer Zweverink namens de jury het woord. Hij dankte voor de medewerking die door het bestuur werd verleend. „Holbatheo" mag terugzien op een zeer geslaagde fokdag met in de meeste rubrieken goede tot zeer goede paarden. Bij de tuigpaarden stabiliteit tot een lichte vooruitgang in kwaliteit en bij het type rijpaard stijging in kwaliteit. Een compliment waard. Zweverink waarschuwde tegen het inbrengen van ander bloed zoals dat zo hier en daar wel gebeurt. Natuurlijk kan uit gemengd bloed bijv. Arabische vader en Gelderse moeder wel een klasse paard groeien maar het wordt nooit een echte arabier, ook niet bij doorfokken na twintig of dertig jaar. Kapioenen: Bij de veulens werd kampioen het charmante nog naamloze vosje (V. Solied. M. Souvenier) van A.G. Ruiter te Heeten. Bij de 1 en 2 jarigen (type tuigp- aard) was de titel voor „Verona" (V. Cambridge Cole S./M. Jacqueline) eig. W.J. Hekkert, Schalkhaar. Type rijpaard: Kampioen „Wouterdina" V. Legaat M. Olga fokker-eig. P. van Wegen, Raalte Type rijpaard: (3 j. en ouder) Kampioen „Oberlina' (V. Garant/M. Woberlina) eig. G. Zwartjens, Raalte. Res. kampioen „Paola" van H.J. Reimert, Heeten. Type tuigpaard: (3 jaar en ouder). Kampioen „Teri- ka" (V. Hoogheid/M. Eig. A.E. Haarman, Heeten. Res. kampioen: „Uranda" V. Premier/M. Landa eig. A. Schippers, Holten „Veelzijdigheid": Kampioen: „Laudina" (V. Ga rant/M. Halina) Eig. A.E. Haarman, Heeten Res. kampioen „Landa" eig. A. Scheppers, Holten. Algemeen kampioen: „Oberlina" van stal G. Zwartjens, Raalte. „Oberlina" een paard met lange lijnen, staat over veel bodem en behoudt daarbij een edele sta tuur. De jury was dan ook unaniem van oordeel dat het oranjelint als ere-decoratie om de fraaie hals hoorde van de glanzende zwarte merrie van fokker-eigenaar Zwart jens. Uitslagen: Hengstveulens: Goed kopnummer met mooi verloop, la. N.N. eig. A.G. Ruiter, Heeten; lb. N.N. eig. mevr. D. Schutten, Raalte; lc Zidard eig. M. Niemeijer, Lettele; ld. Zenobius eig. M.F. Klein Schaarsberg. Rijssen; 2a. N.N. eig. H. Kleine Toereers. Luttenberg; 2b. N.N. eig.' L.J. Haarman, Schalkhaar; -2c. Elan, eig. J.M. Honshorst, Lettele; 2d. Zimon. eig. A.H. Karsemakers, Terwolde. Merrieveulens: (tuigpaarden) Goede rubriek, heel best veulen met beste gang op kop. la. Zendy eig., H. Koopman, Raal te; lb. Zaroeska, eig., A.E. Haar man, Heeten; 2a. Zeronika eig. G. J. Nikkels, Holten; 2b. Zuzan eig. H. Koopman, v.n.; 2c. Zarole eig. G. Haarman, Holten. Menieveulens: (rijpaarden) Mooie rubriek met goede kopnummers. la. Zolina eig. G. Zwartjens; lb. Zodaline eig. G. Haarman; lc. N.N. eig. A. KI. Vel- derman, Okkenbroek; ld. Zijtani eig. H.J. Reimert, Heeten; le. Zita eig. T.M. Hondshorst, Lettele; lf. Zita eig. Hondshorst v.v. Eenjarige Merries: (redelijk tweetal);-1. Wanjastraum eig. W. Wagemans, Haarle; 2. Wirma eig. P. van Wegen, Raalte; lb. Wendy eig. A v.d. Pol, Bath- men. Tweejarige menies: (Tuigpaard) Beste klasse met uit schieter op kop. la. Verona eig. W.J. Hekkers, Schalkhaar; lb. Viola eig. W. Wagemans v.n.; lc. Wajastraum eig. A.E. Haarman v.n. Tweejarige menies: (Rijpaard) Goede rubriek met hele beste kop. la.Nurelse eig. G.W. Kloosterhaar; lb. Venus eig. A.J. Nijland; lb. Violet eig. J. Willem- sen, Bathmen; ld. Violette eig. G.W. Kloosterboer; 2a.Valandia eig. B.A.M. Booyink, Luttenberg; 2b. Vronie eig. M.F. KI. Schaars berg v.n.; 2c. Vandola eig. H. Nie- meijer, Lettele; 2d. Valinette eig. M.A. Heuven, Haarle; 2e. Vivien eig. Gebr. Meijer v.n. Driejarige merries: (tuigpaard) Goede rubriek met 3 beste kopnummers. la. Uranda eig. J.W. Hesselink, Ambt Delden; lb. Aronica eig. A.E. Haarman v.n.; lc. Ulita eig. J.G.W. Jansen, Heeten; 2a.Urolina eig. D.J.A. Podt, Holten; 2b.Urizona eig. L. Haarman, voornoemd. Driejarige merries: (rijpaard) Goede groep met goede kopgroep. la. Uranda eig. A. Schippers, v.n.; lb. Udine eig. L. J. Haarman, v.n.; lc. Unanza eig. H.J. Deten, Holten; ld. Ulinda eig. A.H. Karsenmakers v.n.; 2a. Uiekje eig. H.J.W. Bril, Diepenveen; 2b. Ubini eig. W. Bunt, Holten; 2c. Ubini eig. A.G. Ruiter, v.n. 4 t.m. 7-jarige merries: (tuigpaard) Goede rubriek met 2 beste dieren op kop. la.Rineke eig. D.J.A. Podt, v.n.; lb. Saloma eig. H. Koopman, Raal te; 2a. Tarole eig. G. Haarman, Hol ten; 2b. Simone eig. A.J. Bloem- kamp, Lettele. 4 t.m. 7-jarige merries: (rijpaard) Zeer goede rubriek met beste kop, moeilijke rubriek om te keuren. la. Tasja eig. Th. M. Hondshorst, v.n.; lb. Patty eig. L.J. Haarman v.n.; lc. Remalda eig. F.G.M. Overmars, Raalte; ld. Puck eig. H. Harmelink, Bathmen.; 2a. Simonia eig. Karssemakers v.n.; 2b. Prana eig. A. Schippers v.n.; 2c. Talinette eig. HA. Heuven, Haarle; 2d. Raia eig. GA. Haarman, Schalkhaar; 8 jaar en oudere merries (veelzijdig) Kleine maar goede klasse, la. Heidi eig. A v.d. Pol, Bathmen.; lb. Lida eig. G.J. Alferink, Okken broek. Stermerries: (tuigpaard) Twee goede paarden met goede bewegingen, la. Terica eig. A.E. Haarman v.n.; lb. Sandra eig. G.J. Nikkels, Hol ten. Stermerries: (rijpaard) goede rubriek met knappe kop. la. Toberlina eig. G. Zwartjens v.n.; lb. Okanja eig. Klijn Velder- man, Okkenbroek; 2a. Nora eig. G.J. Nikkels, v.n.; 2b. Krinola eig. J. Smale, Batmen. Keurmerries: (tuigpaard) Beste merries, het neusje van de zalm. la. Sarisca eig. A.E. Haarman v.n.; lb. Patricia eig. idem; lc. Nu- manda eig. H. Koopman, Raalte. Keurmerries: (rijpaard) Heel leuke groep, la. Oberlina eig. G. Zwartjens v.n.; lb. Paola eig. H.J. Reimert v.n.; lc. Olga eig. P. van Wegen, Raalte. Merries met afstammelingen: (tuigpaard) la. Erica met Patricia, Sarisca, Te- risa, Uronica en Weronica eig. A.E. Haarman, Heeten. Merries met afstammelingen: (rijpaard) la. Nianette met Talinette en Vali- De drie keurmerries op de paarden fokdag in Dijkerhoek ,flumanda" van Koopman, Raalte. ,JPatricia" en JSariscabeide van A£. Haar man, Heeten. nette eig. MA. Heuven, Haarle; lb. Landa met Prana en Urlanda eig. A Schippers, Holten; lc. Heidy met Simone en Wendy eig.. A. v.d. Pol, Bathmen. Rijpaarden onder het zadel gere den: la. Paola eig. H.J. Reimert, Heet en; 2. Punette eig. J. Dieperink en T. van Dijk, Holten; 3. Simone eig. A. v.d. Pol, Bathmen.; 4. Uranda eig. A. Schippers, Holten; 5. Udine eig. L.J. Haarman, Schalkhaar; 6. Tamara eig. H.J. Reimert, Heet en; 7. Talinette eig. MA. Heuven, Haarle; 8. Patty eig. L.J. Haarman In de week van 9 t.m. 15 aug. na men 13 B-junioren van de s.v. Hol ten, samen met 2 begeleiders, deel aan een jeugdsportkamp van de Nederlandse Katholieke Sportfe deratie te Valkenswaard. Onder leiding van een N.K.S. kampstaf werd een boordevol pro gramma afgewerkt, vol sport en spel. Het ochtendprogramma stond meestal in het teken van teamsporten, zoals voetbal, hand bal, slagbal, volleybal en dobbel steenvoetbal. In het middag- en avondprogramma kwamen de meer rekreatieve vormen van sport en spel aan bod: spelenkermis, speurtochten, bosspelen, zeskamp, zwemmen. Vermeldenswaard zijn de goede re sultaten bij het slagbal en touw trekken, terwijl Gerrit Klaasses een topprestatie leverde door de veldcross als snelste van de plus minus 240 deelnemers af te leggen. Vrijdagavond vond de prijsuitrei king plaats. Voor Holten rolde er een dik verdiende 10e plaats uit de bus, hetgeen alle spelers een spon sorpetje van een bekende sigaren fabriek uit het zuiden des lands opleverde. De avond werd besloten met een film. Zaterdagochtend ar riveerde een vermoeide spelers groep op het sportpark Meermans- kamp. Week van 22 augustus 1981 tot en met 28 augustus 1981. Maandag: 20.00-21.00 zaalvoetbal S.V.V.N. 21.00-23.00 zaalvoetbal, z.v.v.v. Ex celsior Rijssen. Donderdag: 20.00-21.00 zaalvoetbal, hr. Evers. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis (afd. wel zijnszaken, tel. 1666 toestel 25) en indien mogelijk tussen 08.00-12.00 uur. 1. aan Camping Unie B.V. te Hilversum voor de uitbreiding van de kantine op de camping „de Prins", Wildweg 2; aan aan mevr. G. Engel-Maasen voor de bouw van een volière bij het pand Nagelhout straat 28; aan de heerH. v.d. Voet voor de bouw van een berfijng bij het pand Larenseweg 92; aan de heerT. Willemink voorde bouw van een woning aan het Köllingserf; aan de heer H.G. Bosman voor de bouw van een woning aan het Köllingserf; aan Elektr. Techn. Bureau „Aanstoot" voor de verbouw van de winkel Larenseweg 8-10; 2. aan Uitgeversmaatschappij v.d. Loeff te Enschede vergunning verleend voor het aanbrengen van een lichtreclame aan het pand Smidsbelt 37 t.b.v. het Holtens Nieuwsblad; 3. aan Mengunie Holten B.V. vergunning verleend voor het aanbren gen van een lichtreclame aan het pand Zwartepad 1. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Op 29 en 30 augustus zullen er op Flevohof ruim 100 Oldtimers deel nemen aan een jaarevenement, dat georganiseerd wordt door de „His torische Automobiel Vereniging Nederland" (H.A.V.) Door deze Vereniging worden jaarlijks re gionale evenementen gehouden in 6 verschillende distrikten. Voor dit jaarevenement heeft men Fle vohof gekozen, vanwege de cen trale ligging en de geschikte ak- kommodatie. De hoogtepunten van dit jaarevenement zijn de be- hendigheidsproeven en het Con cours Elegance, die op zondag 30 augustus tussen 13.00 en 16.30 uur zullen plaatsvinden. De deelnemende Old-timers stammen uit de periode tussen 1908 en 1955. Een La Buire uit 1908 van Franse makelij is het oudste deelnemende voertuig. Uit Epe neemt er een Stanley Steamer deel, een stoomauto van Amerikaans fabrikaat uit 1914 en er zal ook een aantal Old-timer vrachtauto's meerijden. Het is grappig om te zien hoe Leo Bruigom uit Tricht, een man van 1,98 m uit zijn Mes- serschmitt uit 1952 stapt; met 175 cc de kleinste old-timer, die deel neemt. De Ford V8 brandweerauto is eigendom van de man, die ook jarenlang chauffeur op de brand weerauto was, toen deze nog van de Gemeente Westzaan was. Bij het verlaten van de dienstbetrekking bij de Westzaanse brandweer kreeg hij de auto mee. Ook wordt er aan dit jaarevenement deelgenomen door een 10-tal Engelsen van de „Ford Zij klepper Club". De H.A.V., een Nederlandse Vereniging, heeft ook Belgische en Duitse leden, waarvan er mogelijk een aantal zal deelnemen. Het programma Op 29 augustus zullen de Old-ti mers tussen 17.00 en 19.00 uur op Flevohof arriveren. Na overnach ting in de bungalows bij Flevohof zal de lange stoet Old-timers op zondag 30 augustus in de ochten duren vanaf Flevohof een bezoek brengen aan vliegveld Lelystad. Vanaf 13.00 uur starten de aktivi- teiten op het evenemententerrein van Flevohof: - De behendigheidsproeven, het betreft hier precisierijden met Old-timers: afstand schatten, hoogte en breedte schatten, sla lom rijden en zelfs met behulp van aanwijzigingen vanaf de kant, het geblinddoekt slalom rijden. - Het Concours Elegance, hierbij is van belang, dat de bestuurder gekleed gaat in een dracht uit een periode, die zo dicht mogelijk het bouwjaar van rijn auto benadert. Hiervoor is een speciale jury aanwezig, die bestaat uit: Old-timer-deskundigen, kleding- deskundigen, personen, die beoordelen of de stoffering van het interieur van de auto wel ori gineel is. Om 16.30 uur vindt de prijsuitrei- 29 augustus open wedstrijden me radiografisch bestuurde modelbo ten Op 29 augustus organiseert de Mo delbouw vereniging Jules Veme op een van de grote vijvers van Flevo hof de open wedstrijden voor ra diografisch bestuurde modelboten De wedstrijden zullen plaatsvinder in twee verschillende kategorieën De FSR wedstrijd met speedbotei en de F2 wedstrijd met elektriscl aangedreven motoren. - De FSR wedstrijd: dit is een zee spektaculaire bootrace, waarbi de speedboten met hoge snelhe den over de vijver zullen razen. E wordt gestart met 4 boten pe heat van 15 minuten. Het betref een afvalrace en er wordt gevare: om de M.V. Jules Veme wisselbc ker. - De F2 wedstrijd: hierbij gaat h€ om een vaarwedstrijd, waarb een individueel parcours wore afgelegd. Zowel de gebruikte tij als het aantal gemist boeien/poorten wordt geteld. De Historische Automobiel Ver eniging Nederland (HA.V.) De HA.V. bestaat dit jaar op 30 augustus, de dag van het jaareven ement, 17 jaar. Het is de grootste landelijke vereniging in Nederland op dit gebied en telt 600 leden, die met elkaar 2000 Old-timers beritr ten. De doelstelling van de vereni ging is bevordering van het in stand houden, verzamelen en res taureren van automobielen, mo torvoertuigen en toebehoren, die uit oogpunt van historische zeld zaamheid bewaard dienen te wor den. Voorzitter van de vereniging is de heer HA. Stam uit Elburg. Advertentie-adviseur W. FREOERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-13264 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 1224 tot dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 1665 tot dinsdag 12.00 uur 20 AUGUSTUS 1981 - HOLTENS NIEUWSBLAD - PAG. 5

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5