|laarveraaderina s.v. Holten ifrielina voetbal Natuur in beeld in Kegelcentrum BERGROTTER NIEUWS Oriënteringsrit h° AA Touwtrekken kampioenschap Holten Atletieknieuws Snelste duif gemeente^ holten V gemeente holten efenprogramma s.v. Holten seizoen 1981/1982 Afscheid oudste kleuters fill M HOLTENS NIEUWSBLAD ■Mt\\ ifl 30 JULI 1981 -PAG. 9 je afdeling voetbal van de sv. Holten hield jongstleden mfrijdag haar jaarlijkse ledenvergadermg Voorxitter ïarrink kon bii zijn openingswoord een 100 tal leden »elkora heten, hetgeen bijzonder verheugend was. toeningswoord lanceerde hij tevens een aantal ideeen s foor de toekomst. Nu het vrijwel zeker is dat wij met "Vang van het seizoen 82-83 de beschikking zullenkn.l- ren over het gehele sportpark Meermanskamp, aldus de ioorzitter, dienen we ons af te vragen wat we gaan doen iet deze grotere mogelijkheden. *n«lannen uitvoeren vraagt de v4odige voorbereiding en daarom is n (Jet goed nu reeds een aantal voor- legjetten te geven om ze bij het hoofd- eli|estuur van de SV Holten te laten :de(ielanden. Wat te denken van een tl Verbetering van onze trainingsac- eejommodatie, door bv één speelveld je voorzien van de nodige verlich- ing, waardoor er ook lichtwed- 'E^trijden gespeeld kunnen worden. pa$;n het grote trainingsveld het no- m Jiige onderhoud kan krijgen. Wat te 1W Jenken van een halfverhard hand- itjalveld, dat in de zomer tevens a geschikt is om onze leden er tennis s cpp te laten spelen. adeWat te denken van het talud langs o-efjiet hoofdveld, dat nog steeds kajvacht op een passende afwerking, zijnet zelfwerkzaamheid kunnen we niij|iier veel bereiken. Wat te denken kaffan de toekomstige functie van het i üclubgebouw van onze zusterver- UeePniging Blauw wit. all^lVat te denken van een baan voor eede atletiekafdeling, waardoor het llinjnogelijk wordt ook de technische onhummers en het sprintwerk te oe- i eefenen. lUleMet deze bespiegelingen naar de r he toekomst had het jaarverslag van secretaris Jan Markvoort zijn ac tualiteit behouden hetgeen duide lijk bleek uit het applaus van de vergadering. De begroting 1981-1982 riep nog enkele vragen op, maar werd na de nodige toelichting goedgekeurd. Op een verzoek uit de vergadering deze begroting als een openbaar stuk te beschouwen werd door de aanwezige leden afwijzend be schikt. Bij de bestuursverkiezing, waarbij het gehele bestuur i.v.m. de nieuwe statuten aftrad, werden alle voet bal bestuurders herkozen, m.u.v. Jennie Paalman, die te kennen gaf er voorlopig mee te willen stoppen. In haar plaats werd gekozen Willy Kappert. Afscheid werd genomen van Frits Kramer, die meer dan 10 jaar de ruggegraat vormde van de atletie kafdeling. Hem werd dank ge bracht voor het vele werk dat hij voor de atletiek heeft verricht. Het applaus van de vergadering en een tafelaansteker als aandenken aan zijn sv. Holten periode vergezellen Frits naar zijn toekomstige woon plaats Swifterband. De contributieverhoging werd na ampele discussie goedgekeurd, waardoor de senioren in de toe komst f 100 per jaar gaan betalen, de junioren (12-18 jarigen) f 60.- en de pupillen (6-12 jarigen) f 55.-. In de pauze konden de senioren kennis nemen van de nieuwe inde ling voor de komende competitie, welke zal starten in het weekend van 12-13 september. De selectie van Holten zal haar training star ten op zondag 16 augustus onder leiding van de heer G. Oude Roe link. Daarna zal het oefenpro gramma worden afgewerkt, ter voorbereiding van de competitie, welke de roodzwarten weer in 3B heeft ingedeeld, waarbij de le thuiswedstrijd plaats vindt op 20 september tegen het Deventer „He lios". Drie plaatsgenoten t.w. Kees. Bos, Tammo Lukkien en Jenne G. Boe ring exposeren vanaf 1 augustus in het kegelcentrum „Dikkie Down" op uitnodiging van directeur H. Dikkers op een tentoonstelling die men de naam heeft gegeven. „Na tuur in beeld" bronzen dierplas- tieken, wild- en landschapschilde rijen en natuur-foto's. Hun werk is een zo realistisch mogelijke weer gave van hetgeen ze waarnamen in de natuur, zoals bijvoorbeeld vlie gende fazanten of trekkende gan zen in een sneeuwlandschap. Het werk van Tammo Lukkien wordt gekenmerkt door de subtiel weergegeven sfeer, zoals natuur minnaars die slechts kennen. Met hart en ziel verwerkt hij de indruk ken, opgedaan in de natuur, in zijn olieverfschilderijen. Na exposities in Enschede, Exel en in Engeland is zijn werk voor het eerst in Holten te zien. Wildfotografie is een kostbare maar vooral tijdrovende bezigheid. Hele dagen bracht en brengt Jenne G. Boering door in zijn schuil tent om unieke situaties vast te leggen, zoals een kroppende buizerd, een bronshert op de Veluwe of een Zweeds eland in het moeras. Foto's van zijn hand verschijnen in di verse binnen- en buitenlandse tijd schriften. Kees Bos is van huis uit prepara teur. Daarnaast schildert en boet seert hij dieren. Enkele dierplas- tieken werden een aantal weken geleden tentoongesteld in de Ra bobank. Hij maakte reizen naar verschillende landen om er te fil men en te tekenen. De tentoonstel ling - tevens verkoopexpositie - is geopend van 1 tot 16 augustus, dagelijks van 14.00 tot 18.00 uur. 's Zondags gesloten. Op het te Delden gehouden con cours hippique behaalde Theo van Dijk met „Sander" de 2e prijs in de dressuur klasse L. met 126 punten. Sandra Dieperink won met „Furie" in dezelfde klasse met 125 punten de derde prijs en Jan Schoneveld werd met „Opponent" 2e in de dressuur klasse M2 met 122 punten. Zeer vele patiënten wachten al ja- Geld geven... Waarom renlang op een donornier. Trans- _n,mpn? plantatie kan een vrijwel normaal leven weer mogelijk maken. Toch zijn er in 1980 slechts bijna 200 transplantaties verricht. Daarom is verspreiding op grote schaal van het bekende „donorcodicil" nodig, uitbreiding van de transplanta tiemogelijkheden en meer begelei ding. 't Is mogelijk, r aar 't kost wél De Holtense Motor- en Automo- jielclub „De Holterberg" organi- _peert op woensdagavond 12 augus- tus de jaarlijkse vakantie- oriënteringsrit. y Aangezien gewoon lijk aan deze rit veel vakantiegas ten deelnemen hebben de „uitzetr ters" Jo. Arfman, Henk Egberts en ^lenk Heijink het aan de eenvou dige kant gehouden, zodat het ook voor de gasten een waar genoegen zal zijn om deel te nemen. De rit over 30 km. is uitgezet over harde wegen binnen de gemeente Holten. De eerste deelnemer start om 19.30 uur bij clubhuis „De Biester" in de Stationsstraat, waar vanaf 19.00 uur kan worden ingeschreven voor deelname. Het MAC-bestuur is zo gebruikelijk weer royaal met mooie prijzen! Terwijl u dit leest, zijn er in Neder land meer dan 1500 medemensen, die hun zoveelste dialyse behandeling aan een kunstnier te gemoet zien. Elke week 2 of 3 maal zo'n 6 uur per keer die behandeling ondergaan, is een zeer zware opga ve. Ze móeten wel, 't is letterlijk een zaak van leven of dood. Voor veel patiënten zou thuisdia- lyse een grote verbetering zijn. Maar daarvoor heeft de patiënt training nodig in een opleidings centrum. De Nierstichting helpt bij het opzetten daarvan en dat kost Op medisch-wete ischappelijk ge bied loopt ons land mee in de eerste rijen. Zowel in dialyse als in trans plantatie. Wetenschappelijk on derzoek brengt nieuwe hoop voor het groeiend aantal chronische nierpatiënten. Maar één ding staat vast... ook dat kost geld. Uitknippen en bewaren. 19 augustus: Holten 1 - Wilhelmi- naschool 1 19** uur. Holten 2 - Wilhelminaschool 2 19.00 uur. 23 augustus: Holten 1 - Vorden 1 10.30 uur. Holten 2 - Vorden 2 10.30 uur. 26 augustus: Holten 1 - Hector 1 19.00 uur. Holten 2 - Hector 2 19.00 uur. 30 augustus: Rietvogels 1 - Holten 1 10.30 uur. Rietvogels 3 - Holten 2 10.30 uur 2 september: Holten 1 - PH 119.00 uur 3 september: Holten 2 - De Zweef 3 19.00 uur. 6 september: Holten 1 - Go Ahead 1 14.30 uur. Holten 2 - Go-Ahead 2 10.30 uur. 9 september: Rigtersbleek 1 - Hol ten 1 19.00 uur Rigtersbleek 2 - Holten 219.00 uur. 11 september: Holten 1 - HMS (Utrecht) 119.00 uur. Holten 2 - HMS (Utrecht) 2 19.00 uur. Op zaterdag 12 en zondag 13 sep tember bekervoetbal. De rood-zwarten starten op 20 sep tember de competitie met een thuiswedstrijd tegen Helios. Tenslotte moeten we niet vergeten dat nierpatiënten ménsen zijn, mensen die vaak sociale en finan ciële hulp nodig hebben. En ook dat kan niet zonder geld. Uw kostbare tijd geven... Waarom zou u? De Nier Stichting Nederland krijgt geen subsidie van het Rijk. Dit betekent dat ons werk betaald wordt uit partikuliere bijdragen. Een groot deel daarvan komt uit de Nationale Kollekte. En het sukses daarvan is afhanke lijk van twee faktoren: de offer vaardigheid van het Nederlandse volk en dóór is het gelukkig goed mee gesteld... en uw bereidheid om wat tijd te geven. Want er moet wél gekollekteerd worden. Als iedereen zegt: „dat moet een I ander maar doen". Wat dan? Sta er eens bij stil, meer dan 1500 mede mensen wachten op uw beslissing. 1 Toe, doe! Geef u op als kollektant bij het kollektekomité in uw woonplaats. Meldt u bij: Naam: Straat: Plaats: Telefoon: U kunt zich ook opgeven: H. Koopman, Deventerweg 4, tel. 1920 Mee-kollekteren... Vorige week heeft iedereen in dit blad kunnen lezen hoe het onze marathonstrijders Henk, Marinus en Jan is vergaan in de zinderende hitte van Enschede. Wellicht zult u zich afvragen wat de andere Hol tenaren tegenwoordig uitvreten. Welnu een tipje van de sluier zal ik oplichten. Allereerst onze geadopteerde Hol- tenaar Freek Beekman. Van hem is bekend dat hij nogal wat toe komstverwachtingen in de atletiek heeft, en hij begint dan ook zeer verstandig met het korte baanwerk (max. 10 km.). Op de baanwedstrij- den staat hij zijn mannetje en le vert hij tijden die door nog geen enkele Holtenaar ooit werden gele verd (om de eenvoudige reden dat die jongens nooit geen baanwed- strijden lopen). Na zijn trainings- tage bij Nederlands kamp junioren A Wieger Wiggemans) dacht Freek de overstap wel te kunnen maken naar de wegwedstrijden. Zijn eerste poging ondernam hij in Zuidwolde (Dr.), een 9,1 km. wegwedstrijd. Een eervolle 17e klassering zette Freek weer op zijn plaats. Een week later ging het in Hollandscheveld een zijn. Onze volgende troef is Mein- dert Koopman. Na zijn prima pres tatie in Deventer (N.K. 25 km.) werd het wat stil rond hem, maar in Zuidwolde was hij er weer. Welis waar moest hij het loodje leggen tegen enkele nationale grootmees ters maar zijn 5e plaats was het bewijs dat hij met de subtoppers mee kan komen. Gesterkt door zijn optreden in Zuidwolde ging Mein- dert een week later naar Holland scheveld en ziedaar, dit keer was er geen topper aanwezig en de eindo verwinning kon Meindert al niet meer ontgaan. Maar het bekende spreekwoord van die jager en de beer ging ook hier weer feilloos op: 1 km. ging nog goed maar de andere 8 km. waren brandhout, geen enkel lichaamsdeel functioneerde meer. Met hangen en wurgen haalde hij nog de 5e plaats op ruime achter stand van de winnaar die een week eerder nog 50 sec. achter Meindert zat. De eerste weken hoeft u het Holtens Nieuwsblad voor atletiek nieuws niet open te slaan want dan zijn de atleten met vakantie en is er dus geen nieuws van hen te ver wachten. Daarna komen wij eind augustus bij u terug met een geheel nipnwp aflevering: De opmars der Voor de touwtrekwedstrijden om het kampioenschap van Holten bestaat nu al een flinke belangstel ling. Teams die al jaren meedoen komen aan het touw om te trekken om de „manege Snorrewind tro fee" die nu al 2 keer gewonnen is door de M.A.C. „De Holterberg". De „MAC-ERS" zullen dus alles op alles zetten de beker weer te ver overen zodat men dan de trofee mag behouden en veilig op kan bergen in de prijzenkast. Toch zullen andere ploegen ook hun best doen de overwinning te gaan behalen. De gehele wedstrijd staat onder leiding van een officiële bondsscheidsrechter die volgens de regels van de N.T.B. de wedstrij- UCil gaai. liuitel». A.i.v. O.K.I.A. heeft „Jan Luesink" bekend van de houthakkersfeesten, bereid ge vonden om de wedstrijden aan el kaar te praten zodat het voor het publiek de supporters en deelne mers duidelijker en aantrekkelij ker wordt om naar de wedstrijden te kijken. De aanvang van de wed strijd is op 13.00 uur en niet zoals anders staat vermeld om 13.30 uur. Vooraf zullen de beide N.T.B.- ploegen van O.K.I.A. en van T.T.V. Bathmen een demonstratie geven en daarbij zullen dan de spelregels nader worden besproken. Mochten er nog teams of verenigingen zijn die graag mee willen doen dan kan men zich nog opgeven bij de secr. A. Wansink. Tel. 3794 uiterlijk, voor 31 juli 20.00 uur. Voor de vlucht van Pont St. Maxence werden door de P.V. „De Bergvliegers" 107 duiven inge- korfd. De duiven hadden voor de 427 km. ruim 6 uur nodig, 't Was een goede vlucht. De uitslag: 1-10: M. Lodeweges; 2-11-18-21-26: G.J. Koetsier; 3 Gert Steunenberg; 4-5-6-7-19: H. Willems; 8-12-25: F. Meester; 9-17-22: Comb. Teun Schuppert/Kreijkes; 13-15-20: H.J. ten Velde; 14-26-23-24-27: G. Eg berts. De eerste vlucht met jonge duiven ranaf Dpn Bosch afstand 103 km.) jonkies' cue om 8.0U uur gelost werden kwamen tussen 9.22 en 9.47 uur binnen. De uitslag: 1- 2-12-17-19: G. Egberts; 2- 14-50-54-57: M. Lodeweges: 4-49-55: Joh. Veldhuis; 5-47-41-45-53: H. Wansink; 6-14-15-23-26: Comb. Teun Schuppert/Kreijkes; 7-9-48: E. Veneklaas; 8-10-43-61-76: G.J. Koetsier; 11-22-39-78-82: W. Aaf- tink; 13-16-18-27-29: A. ten Dam (2); 21-71: H.J. Paalman; 25-34-40-67-70: Gert Kwintenberg; 23-35-36-37-42: H. Willems; 44: Gert Steunenberg; 59-65-75-81: A. Baltus; 66-77: H.J. tpn Velde: 68: F. Meester; 86: Jan Donderdag 16 juli j.l. kwamen de oudste kleuters van de Kolkleuter- school 's avonds om 6 uur op school. De tafels stonden al feeste lijk gedekt; iedereen kon z'n plaatsje opzoeken d.m.v. de menu kaart. Op deze menukaart stond niet alleen de naam, maar er was ook een foto van de groep opge plakt. Na het etentje gingen de kinderen zich omkleden want om half acht mochten ze de musical: „Jan Klaassen in speelgoedland" opvoeren voor alle ouders, groot ouders en personeel van de lagere school. Donderdagmorgen was deze musical al gespeeld voor de kinderen van de Kolschool. In het begin waren er wat zenuwen en moest er even gekeken worden of papa en mama er wel echt waren, maar daarna werd er met veel inzet en plezier gezongen en gespeeld. Met een grote buiging werd er door de „spelers" bedankt voor het enorme applaus van de aanwezi gen. Vrijdagmorgen kwam ieder een verkleed op school, na een ge zellig uurtje gingen de kleuters naar de lagere school. In het over blijflokaal waren alle leerlingen van de Kolschool aanwezig en één voor één werden de kleuters voor gesteld door de het hoofd de heer Wilpschaar. Nog even met de nieuwe juf mee naar de eerste klas, waar ze de afgelopen maanden al verschillende keren geweest waren. En zo kwam er aan de laatste kleu terschooldag een eind en begon de UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 21 JUL11981 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer A. Vonk voor het veranderen van de woning Bhkkertweg aan de heer J. van Sweden voor de bouw van een woning aan de Reilinksweg; aan de heer G.W.H. Overvelde voor de bouw van een woning aan de Reilinksweg; t aan de heer H. Slijkhuis voor de bouw van een ligboxenstal bij het pand Raalterweg 52; 2. aan de Deventer Wielersportvereniging „de Zwaluwen onthef fing ingevolge de Wegenverkeerswet verleend voor het houden van een tijdrit op de Motieweg op 5 augustus a.s. 3. aan A.W.K. te Wierden toestemming verleend voor het houden van een heidewandeltocht op 5 september 1981; 4. aan Radio Oost toestemming verleend voor een radiou itzending op 6 augustus 1981 op de Smidsbelt U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij" in het algemeen belang van het verkeer bij hun besluit van 7 juli 1981, nr. 14 een parkeerzone hebben ingesteld voor het parkeerterrein voor het perceel Larenseweg 7 (ten Dam), geldend op maandag tot en met zaterdag tussen 8 en 18 uur Het besluit, waarin opgenomen een volledige omschrijving van ae vastgestelde maatregel, ligt ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage Van bovenvermeld besluit is een afschrift verzonden aan de instanties, die krachtens wettelijk voorschrift in het bezit daarvan dienen te worden federe belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens tegen dit besluit beroep instellen binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht. Dit beroep moet aan Hare Majesteit de Koningin worden gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in Overijssel te Zwolle worden ingediend Holten, 30 juli 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd W.L.F.C. van Rappard, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris VASTSTELLING 12E WIJZIGING BOUWVERORDENING Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat gedurende drie maanden ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad van die gemeente van 16 februari 1981 tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de bouwverordening voor de gemeente Holten (12e wijziging) Dit besluit is, voor zover nodig, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Overijssel bij hun besluit van 13 mei 1981, nr. 99658, afd. 2 Tegen betaling der kosten is bovenbedoeld besluit ter gemeentesecreta rie verkrijgbaar Holten, 30 juli 1981 Burgemeester en wethouders voor noemd W.L.F.C. van Rappard, burgemeester G.J. Langenbarg, secretaris COMMISSIE WOONRUIMTEZAKEN De commissie voor woonruimtezaken houdt i.v.m. de vakanties op dinsdag 4 augustus 1981 geen zitting De eerstkomende zitting van de commissie zal worden gehouden op dinsdag 1 september 1981

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9