anks regen en onweer geslaagde zwemkamp Twenhaarsvei m Bijeenkomst gemeenteraad Tennisclu orcen School-en klassekampioen Kolschool Prioriteitsstelling gemeenteraad sociaal- en cultureelbeleid Smidsbelt- Schaakveld! HITTE TEISTERT HARDLOPERSMEUTE! R en spergruiter ieuws i m B.V, Joh. Veldhuis had snelste duif ÏÏ3 Schietvereniging "De Zaagmolen' wil bouwen in Dijkerhoek LS LS Yj\ T.T.V. HOLTEN 00 uur sher idres SERVHa de indeling van de tenten •d er limonade gedronken en iepen gemaakt, jongeren kre- een ritje met een trekker •r de Borkeld en een gelui- edrijf Ites B athmenlspel op het terwijl -16 52 •eren j ook rken )p vrijdag avond 10 juli kwamen de zwemlustigen de zwemclub op het zwembad bijeen om tot ïdagmiddag te kamperen op de speelweide van zwembad, leden van klein tot groot, het bestuur :t echtgenoten, trainers/sters en enige helpers. M"S 1.- groteren een spelletje in de Herberg deden. Helaas moes- vanwege langdurige onweers- vroegtijdig de spelletjes wor- afgebroken en ging iedereen irtijdig kampwaarts. Door de regen kregen we al gauw te ken met lekkages in de ten en moesten enige kinderen •huizen naar de badmeester opslagruimtes om verder nat heden en kou te voorkomen, ind 1 uur 's nachts kregen we bezoek van een bezorgde rgemeester van Rappard van- ge die hevige onweersbui. Na :h op de hoogte te hebben ge- ;ld van de benarde toestand de goede verzorging van de nderen trok de burgemeester rustgesteld huiswaarts. De nderen hadden al gemerkt dat t droog was geworden en be- innen al weer heen en weer te pen en zelfs hadden er al en- :1e de moed genomen om te •emmen, hetgeen van korte lur was want het was tegen de ;els in. Tegen drie uur was al- rustig en genoot ieder een irdiende nachtrust. Zaterdag- orgen was het weer aanzienlijk ter en enkele kinderen waren vroeg aan het zwemmen ter wijl de leiders zich vermaakten met het smeren van 19 grote broden om de eetlust van de kinderen te stillen. Tijdens een puzzelwandeltocht in de Holterberg ging een der bestuursleden een warme maal tijd koken van groentesoep en nasie. In de namiddag was er een zwemwedstrijd met clubs uit Rijssen en Goor. De Mors uit Rijssen werd eerste, Holten tweede en de club uit Goor won de derde prijs. Na de wedstrijd was er een vriendschappelijke 50 meter vrije slag voor de wedstrijdlei- ders/sters van de deelnemende clubs terwijl de kinderen geno ten van dit spektakel werden ei 23 broden gesmeerd voor het avondeten. Er was nog maar nauwelijks opgeruimd of er barste weer een korte maar zeer hevige onweers bui los en alles was weer nat. In de kantine werd een serie korte lachfimpjes gedraaid en een aantal dames bakten een grote emmer vol oliebollen waar van de kinderen bij terugkomst van de film smikkelden. De ver lichting van het zwembad ging aan en er mocht gezocht worden naar 40 kwartjes die door de zwemclub in het diepe basin wa ren gegooid. Toen de kinderen terug kwamen van het zwem men werd er een groot kamp vuur in de fik gezet. Door de warmte duurde het niet lang of de meesten werden moe en gin gen al gauw slapen. Zondagmorgen was het lang slapen, 8 uur. Erna Stegeman was jarig en dus moest de tent versierd worden. Terwijl de gro ten zich gereed maakten voor een polowedstrijd deden de klei neren spelletjes. Nadat tegen twaalf uur alles was opgepakt was er als afslui ting een barbeque. Het duurde niet lang meer en de eerste ou ders kwamen al binnen om hun kinderen weer op te halen en met vele bedankjes van de ou ders kwam er een einde aan een beetje verregende maar toch een leuke geslaagde zwemkamp. 2e plaats voor Poloclub „Twenhaars- veld" Tijdens de zwemkamp van zwemclub Twenhaarsveld werd er een polowedstrijd gehouden met clubs uit Bathmen en Mar- kelo. Het was voor de Holtena ren een zware maar een spor tieve wedstrijd met een redelijke uitslag: 1. Markelo-Holten 9-3, 2. Holten-Bathmen 5-3, 3. Bath- men-Markelo 3-8. De kampioenen van de o.l. Kol school met het hoofd der school de heer Wilp schaar. Tijdens de zwemlessen gehouden Klas 2 Arjan ter Haar (j); José nique Schreurs (m). wedstrijden zijn de volgende Meuleman (m). Klas 6 Edmond Kerkdijk (j), leerlingen uitgeroepen tot klas- Klas 3 Mark v.d. Pluim (j); Eve- Thea Kemper (m). se- en schoolkampioen 1981. line Oolbekkink (m). Klas 4 Coenraad Ligtenberg (j); Klas 1 Renco Wissink (j); Judith Inge Kerkdijk (m). Neurink (m). Thea Kemper was het snelste meisje en Edmond Kerkdijk de snelste jongen en mogen zich Klas 5 Barend Jongman (j), Mo- schoolkampioen 1981 noemen. Het werd een zeer zware vlucht voor de 72 gevleugelde vrienden van de P.V. „De Berg- vliegers" die vrijdagmorgen om 7.30 uur het luchtruim in gingen voor een vlucht vanaf Tours (plm. 683 km). De volgende mor gen om 9.54 uur kon de eerste duif worden geklokt en het bleek nog een „snelle" te zijn. Ook de tweede en derde van de 1160 duiven die in het rayon „Berg en Dal" (5 verenigingen) waren ingekorfd waren de snel- sten. Een heel mooi succes voor de „Bergvliegers". De volledige uitslag: 1. Joh. Veldhuis; 2,6 Comb. Teun Schuppert/Kreijkes; 3,8,12 H. J. ten Velde; 4, 7, 10 Gert Steu nenberg; 5. M. Lodeweges; 9. H. Willems; 11. G. Egberts. Snelste duif compiégne van Ten Velde De 161 duiven die naar Com piégne waren gezonden voor de vlucht van plm. 408 km. hadden het gemakkelijker. Lossing: 6.40 uur, eerste constatering 10.50 uur en dat betekende een ge middelde van 95 km per uur. De uitslag: 1,5,11,39: H. J. ten Velde; 2,12,13,31: H. Willems; 3,20,25,29: G. J. Koetsier; 4,18: J. Aaftink; 6,37,40: Gert Steunen berg; 7,19: M. Lodeweges; 8.15.22,26: A. ten Dam (2): 9.23: F. Meester; 10,17,33.35: G. Eg berts; 14: H. van Beek; 16,36: A. Baltus; 21: Joh. Veldhuis; 24: E. Veneklaas; 28,30: H. Wansink; 34: Comb. Teun Schup- pert/Kreijkes. Maandag 20 juli a.s. komen de leden van de gemeenteraad om 19.30 uur ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeen ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen van de vergadering van 15 juni 1981. nt Op het in Rijssen door de R. „Oosterhofruiters" georgani- eerde avondconcours werd larm Kuipers met „Philmine" e in de dressuur kl. L2. Theo 'an Dijk won met „Sander" de e prijs in dressuur kl. B en Ri als Bronsvoort met „Autuers" ils 9de bij het springen kl. L. 5'ergruitertjes )e leden van de ponyclub die n Rijssen deelnamen aan een loor „De Oosterhofruitertjes" ;eorganiseerd concours behaal- ien de volgende resultaten: ichttallen dressuur: 2e prijs Bergruitertjes" 113 p. (.dressuur Cat. D. 4. Alisja toodnat met „Maurits" 121 p. dressuur Cat. D. 1. Berdien 'aalman met „Mandy" 129 p. Bert Stegeman met „Prinses )unja" 124 p. Springen B Cat. D: Berdien Paalman met „Man ly" Jan Aaltink met „Rossell" Springen Z Cat. D: Carolien Kruims met „Frey Light". De clubkampioenen van 1981 Senioren Poule A: Heren enkel: Fred Nies. Dames enkel: Carla Heemstra Heren dubbel: Fred Nies-Siep v.d. Meulen Dames dubbel: Wil v. Geel - Ria Bogers Gemengd dubbel: Joost Bogers - Arianne v. Geel Poule B: Heren enkel: Gatse Heeres Dames enkel: Netty Huiskamp Heren dubbel: Gerard Damink - Jan Kramer Dames dubbel: Ellen Verburg - Ineke Jongman Gemengd dubbel: Hendrik Jan Jannink - Ellen Verburg Poule C: Heren enkel: Cees Brussee Jeugd Poule A: Jongens enkel: Joost Bogers Meisjes enkel: Carla Heemstra Jongens dubbel: Mark v.d. Werf - Joost Bogers Meisjes dubbel: Carla Heemstra - Danielle Scheltens Gemengd dubbel: Joost Jolanda Lukkien ^■Schietvereniging „De Zaagmo- ■Hlen" wil bouwen in Dijkerhoek Op 7 augustus 1979 heeft de ge- 01 meenteraad voor de kern van Dijkerhoek een bestemmingsplan vastgesteld. Aangezien tegen dit bestemmingsplan bij de Kroon beroep werd ingesteld is dit plan thans nog niet onherroepe lijk. Bij dit bestemmingsplan zijn voor het verenigingsgebouw „Be- thanië" en de schietbaan „de Zaagmolen" afzonderlijke bouw blokken opgenomen,met tussen beide gebouwen een ruimte, die niet bebouwd mag worden. Het bestuur van de schietvereniging is voornemens het clubgebouw vast aan het gebouw „Bethanië" te bouwen, waardoor „Bethanië" ook meer opbergruimte krijgt. Door de samenvoeging van bei de gebouwen ontstaan meer functionele mogelijkheden voor (het gebruik. Beide verenigingen hébben hierover reeds- overeen stemming bereikt. Het voorgeno men bouwplan is echter niet in overeenstemming met bovenver meld bestemmingsplan, omdat deels buitende de betreffende bouwblokken zal worden ge bouwd. Tegen de voorgenomen samenvoeging van beide gebou- Jwen bestaan geen planologische bezwaren. In verband .hiermede heeft de raad bij besluit van 14 april 1980 verklaard, dat voor dit gedeelte een herziening van het bestemmingsplan „Dijker hoek" wordt voorbereid, ten einde zonodig, vooruitlopend op deze herziening, met toepassing van de artikelen 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en 50, lid 8 van de Woningwet voor het voorgenomen bouwplan bouwvergunning kan worden verleend. Het bouwplan van de schietvereniging „de Zaagmolen" is op 6 april 1981 voor de afgifte van een verklaring van geen be zwaar als bedoeld in bovenver melde artikelen toegezonden aan gedeputeerde staten van Overijs sel. Een dergelijke verklaring van geen bezwaar kan op dit moment niet worden afgegeven, omdat het voorbereidingsbesluit op grond van artikel 21, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening op 14 april jl. is ver vallen. In verband hiermede stellen B en W de raad voor de percelen Maatmansweg 1 en 3 opnieuw een voorbereidingsbesluit te ne men. Tevens stellen B en W de raad voor om aan de schietvereniging een „waarderingssubsidie" te verlenen groot f2000 mede met het doel om de vereniging in staat te stellen de voorgenomen bouw van de akkomodatie tot een goed einde te brengen. Poule B: Jongens enkel: Gijs de Reuver Meisjes enkel: Caroline v. Door- ninck Jongens dubbel: Dries Driessen - Hans Erik Lukkien Meisjes dubbel: Jeanette Kalf- sterman - Jeantine Vons Gemengd dubbel: Henk v. Zeijts - Caroline Vons Poule C: Jongens enkel: Frank DogCerom Meisjes enkel: Maud v. Geel Jongens dubbel: Lesley Schel tens - Frank Dogterom Mersjes dubbel: Maud v. Geel - Corinne v. Yperen Gemengd dubbel Maud v. Geel - Norman Visser Bovenstaande zin duidt op de rol, die onze junioren hebben ge speeld bij de senioren-clubkam pioenschappen; ze wisten im mers de „geplaatste" senioren iet" leven duchtig zuur te ma ken. Bij de dames viel vooral Darla Heemstra op door de titel te grijpen in haar finale tegen Wil Speelman. Het was een her haling van vorig jaar: een uren lange partij van twee vaste ba selinespeelsters, alleen in tegen stelling met toen trok nu Carla aan het langste eind. In de damesdubbel en mixed viel vooral het optreden van Arianne van Geel op, nota bene een invalster voor de ziek ge worden Jolanda Lukkien (wat een pechl). Ze wist met resp. haar partners Herma Dondert- man en Joost Bogers de finale te bereiken en die zelfs te win nen. In de damesdubbel moesten Dixie v.d. Assem en Wil Speel man het onderspit delven en hetzelfde overkwam het gere nommeerde duo Ria Bogers en Dick Hovingh op een later tijd stip. Bij de heren wist leerling Joost Bogers het leraar Fred Nies knap lastig te maken. In een boeiende partij wist Joost in drie sets zijn leermeester tot het uiterste te dwingen met gevari eerd tennis. De toeschouwers ge noten zichtbaar van deze partij. Edwin Brouwer wisü - de „oude rot" Dick Hovingh een set af te dwingen. Door grote concentra tie en beheerstheid wist de ten- nisrot toch nog de partij naar zich toe te halen. De handicap van deze twee jongens was, dat ze niet geplaatst waren en zo doende al in een vroegtijdig sta dium tegen „een kanon van zwaar kaliber" aanliepen. In de dubbels wisten Joost Bogers en Mark v.d. Werf tot de halve finales door te dringen, maar moesten buigen voor de combinatie Hovingh-Tutert, evenals Edwin Brouwer en Erik Hovingh die „natuurlijk" in de combinatie Nies-v.d. Meulen hun meerdere moesten erkennen. Dat alles speelde zich trouwens wel af in de tennishal te Bathmen omdat het weer ons in de steek liet, hetgeen ongetwijfeld af breuk deed aan de sfeer en be trokkenheid, die zo'n clubgebeu- ren nu eenmaal nodig" heeft. 2. a. Ingekomen stukken, b. Mededelingen. 3. Voorstel tot aankoop van grond van de Kerkvoogdij der Nederlands Hervormde Ge meente, alhier. 4. Voorstel tot verkoop van bouwterreinen in het bestem mingsplan „de Haar". 5. Voorstel tot behandeling van het beroepschrift van Oolbek kink Transport B.V., alhier te gen de weigering van een bouw- verguning en het weigeren van het toepassen van artikel 19 W.R.O. 6. Voorstel tot verdaging van de beslissing op het beroepschrift van de heer H. Lodeweges, al hier, tegen de weigering van een bouwvergunning. 7. Voorstel tot het in voorberei ding verklaren van een gedeelte van het bestemmingsplan „Dij kerhoek". 8. Voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de schietver eniging „de Zaagmolen" te Hol ten. 9. Voorstel tot het vaststellen van prioriteiten en uitgangspun ten voor het sociaal-cultureel be leid. 10. Voorstel tot het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de bijzondere la gere school „het Kompas". 11. Voorstel tot aankoop van boeken enz. ten behoeve van de openbare scholengemeenschap. 12. Voorstel tot het aanschaffen van meubilair, kapstokken en rijwielplaatsen ten behoeve van de openbare scholengemeen schap. 14. Voorstel tot het vervangen van een aanhangmaaier t.b.v. de sportvelden. 15. Voorstel tot het huren van stallingsruimte ten behoeve van de Voorcentralisatiedienst. 16. Voorstel tot het vervangen van een ophaalauto ten behoeve van de Voorcentralisatiedienst. 17. Voorstel tot het wijzigen van de Bezoldigingsverordening 1979, per 1 januari 1981. 18. Beantwoording van eventu eel ingekomen schriftelijke vra gen. Voor belangstellenden liggen de betreffende raadsstukken ter inzage in de openbare biblio theek alhier, terwijl aan de be langrijkste agendapunten elders in dit blad de nodige aandacht zal worden geschonken. KNIPTIP Laat van uw mooiste dia's foto-afdrukken maken. Uw fotohande laar weet er alles van! Mede in verband met het dit jaar te vieren le lustrum van de t.t.v. Holten is besloten om deel te nemen aan de te houden ba zar tijdens de koopavonden. Dit gaat dan vanaf 19.00 uur gebeu ren met behulp van een tafel- tennis-robot, waarbij veel punten en leuke prijzen te verdelen zijn. Maar hoe het er precies toe gaat kunt u het beste ondervin den door te komen bij onze stand. U vindt ons vanavond in de muziekkoepel van HMV. Graag tot ziens op de bazar- avonden. Tijdens de vergadering van a.s. maandagavond zal door de gemeenteraad een aantal priori teiten en uitgangspunten worden vastgesteld welke de basis zul- Een lang gekoesterde wens van de Holtense schaakclub was een openluchtschaakspel voor rekreatieschaak in de zo- merpauze. Hun wens wordt werkelijkheid op maandag 20 juli om zeven uur 's avonds, wanneer wethouder J. Warrink door het verrichten van de eer ste zet het spel officieel in ge bruik zal nemen. Een gulle gever, die onbekend wenst te blijven, schonk de schaakclub een prachtig open- luchtschaakspel Als voorwaarde werd gesteld dat het spel voor iedereen in Holten ter beschik king, moest staan. Tijdens de carnavalsoptocht werd het spel voor het eerst aan het publiek getoond onder het motto: „Smidsbelt - Schaakveld!". Dit nieuw aan te leggen plein was werkelijk de meest geschikte plaats voor een schaakveld. Toch had het nog wel enige voeten in de aarde voordat alles geregeld was en de vierenzestig velden er ook werkelijk lagen. Zonder de inzet van voorzitter Van Calcar van de schaakclub en de medewerking van wethou der J. Warrink was het speelveld er misschien niet gekomen. De schaakclub is dan ook erg blij dat de wethouder onmiddellijk bereid bleek om de officiële in gebruikname te verrichten. Zoals boven reeds vermeld, zal het spel aan alle Holtenaren ter beschikking staan. Men behoeft dus beslist geen lid van de schaakclub te zijn. Enige voor waarde is. dat het spel netjes gebruikt wordt en na net spel weer wordt opgeruimd in de berging. Het materiaal zal name lijk worden opgeslagen in een gebouw in de nabijheid van het speelveld. De sleutel daarvan is verkrijgbaar in de winkel van Van de Maat of, als die gesloten is, bij voorzitter Van Calcar thuis op het adres Canada straat 53. In Enschede werd de tweejaar lijkse marathon gehouden en na tuurlijk meldden zich ook Holte naren aan de start: Jan Wolte- rink, Marinus Baltus en Henk Reitsema. De omstandigheden waren al wederom niet erg best: vrij warm en benauwd, maar er wordt al genoeg geklaagd en het was in ieder geval „greuizaam" weer. Lopen dus maar. Marinus etaleerde al meteen hoe hard hij dit seizoen is vooruitgegaan en ging vlot van start, op enige tijd gevolgd door Henk en daarach ter zat Jan. Hierbij dient even te worden aangetekend dat Ma rinus normaal al snel dorst heeft en dus nu extra gehandicapt was. Hij kon zich dan ook nog maar net inhouden toen hem uit het publiek een ter plekke ver vaardigd brouwsel werd aange boden. Onnodig te zeggen dat dit na de finish snel werd goed gemaakt. Na 30 km. passeerde Henk Marinus en hij liep door naar een voor hem redelijke tijd van 2.44 min. terwijl voor Mari nus 3.04 werd geklokt. Voor Ma rinus kwam deze marathon iets te laat, aangezien hij enkele we ken geleden in zijn grootste vorm stak en Henk er toen dik had afgelopen. Maar toch een knappe prestatie, omdat al bij 30 km. de moeilijkheden opdo ken. Ook Jan Wolterink liep de hele afstand uit, en wel in 3.19 min. en dat mag niet slecht, worden genoemd, aangezien hij' veel moeilijkheden van dit weer had ondervonden. Voorts dient vermeld te worden dat Dinant Markvoort en Horst Louws aan de prestatieloop meededen die ook in Enschede werd gehouden en dat alle supporters en fans worden bedankt (zij spelen een belangrijke rol „as je uitge woond ben", om met een wiel renner te spreken). Wie denkt dat de overige Holtenaren op hun lauweren rusten, komt be drogen uit: er wordt momenteel zeer hard gelopen - op allerlei baanweustrijden, maar daarover krijgt u later nog wel eens be richt. len moeten vormen voor de ont wikkeling van een sociaal- en cultureel plan voor de jaren 1982 bm 1985. Voor het voeren van het sociaal en cultureel be leid stelt het college van b en w de raad voor de volgende priori teiten vast te stellen: a. het bevorderen van de aktieve en democratische participatie van instellingen en van de be volking of groepen daaruit, in de voorbereiding, advisering en uitvoering van het gemeentelijk welzijnsbeleid; b. het bewerkstelligen van een' goede onderlinge afstemming en samenhang van sociaal-culturele aktiviteiten en, in relatie daar mee, het dienstbaar maken van de subsidiëring aan de totstand koming van een doelmatig en samenhangend patroon van voorzieningen; c. het schenken van bijzondere aandacht aan groepen die in si tuaties van maatschappelijke-, sociale- en/of culturele achter stand verkeren en die door de bestaande mogelijkheden onvol doende worden bereikt, alsmede aan aktiviteiten gericht op emancipatie van groepen; d. het treffen van ruimtelijke voorzieningen t.b.v. het welzijns werk in het algemeen en het so ciaal-cultureel werk in het bij zonder. Deze prioriteitsstelling, welke is gebaseerd op een hele serie van belang zijnde uitgangspunten, is met name van belang voor de Werkgroep Welzijn die deze moet opnemen in het in voorbe reiding zijnde concept sociaal- en cultureel plan.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7