Dijkerhoekse school sloot blokfluit cursusjaar af met speelavond Transportbedrijf Oolbekkink wil snel bonwen in "De Haar" Publieksprijs voor de kamelen. ichool- en volksfeest Dijkerhoek schitterend geslaagd. gemeente holten a Under ideale weersomstandigheden eft de buurtschap Dijkerhock vorige tek woensdag het jaarlijks school- en ilksfeest gevierd dat volgens traditie eer een echt „familiefeest" is gewor- :n waaraan jong en oud boordevol ithousiasme meewerkte en waaraan en heel wat uurtjes veel genoegen en ezier heeft beleefd. De schooljeugd vermaakte zich weer :st in de grote zaal van „Het Bonte jard" met goochelaar Mister X die jongelui van de ene verbazing in de idere liet vallen met vele trucs en lelletjes. Ook de vele ouderen volg- :n met veel interesse Mister X op het iysterieuze pad maar ook zij snapten niks van. 't Was een erg gezellig uurtje dat met een feestmaaltijd, heerlijke brood jes en chocomel, en een prijsje voor de versiering en een cadeautje voor de spelletjes werd besloten. Voordat het feest in de zaal begon, trokken de kinderen vanaf de school in een bonte stoet, met de Holtense Muziekvereniging (bijna op volle sterk te) met de drumband en de majorettes voorop, met hun prachtig versierde wagentjes, een boot, pony's, een trek ker met rommelmarkt, groepen, o.a. de vrijwillige brandweer, fietsen enz. naar het feestterrein waar ze zich naar har telust vermaakten in de grote en in een mini-draaimolen. IITSLAGEN KINDERSPELEN: leuterschool (hoepellopen) prijs: Hens Janssen. Karlijn i Meer, Marcel Groteboer, ob Wechstapel en Karin Lug- !nhorst. prijs: Geert Roeterdink. Je- ien Lubbersen, Geert Weijers. argien Bekkernens. Janneke ijkhuis. Bertine Markvoort en arco Oosterveld. t prijs: Erik Bluemink, Martin odt, Bennert Rensen, Mark ten olthuis, Henriëtte Markvoort, larcel Kuiper. Yvonne Vene laas, Hendri ter Stal. Tim van er Meer, Rianne Markvoort, etsie Pinkert. erste en tweede klas: (kring- kkertje): prijs: Dinand Rijlink. Gerrit rins. Erna Nikkels, Rianne Bie- man en Mark Gerdsen. prijs: Karin Ulfman, Erwin oteboom. Erwin Eijgendaal, ans Veneklaas Slots, Sebasti an Kers en Janet Oosterveld. prijs: Jan Janssen, Wilco aalman, Gea Pinkert, Hans inkert, René Groteboer, Ellen luiper, Herman Brinkman, Lau- en Ulfman en Riny Paalman, erde en vierde klas (hindernis- aan): e prijs: Hendri Rensen. Marco lensen, Aart Bieleman, Bert 'rins, Yvonne Vlogtman. Harold "uitert, Anita Noteboom. Geja ansen Manenschijn, Jeannet Ifegstapel, Hans Wissink. Dirk "empelman. e prijs: Wilco Pinkert. Rob lerdsen, Wilco Reijlink, Jorgen (oordes, Mercedes Wegen. Erik iluiter. Dianne Pinkert, Sandra Iroekhuis. Diana Roeterink. Wil- nien Boode en Christiaan van iant-en. 'ijfde en zesde klas (hindernis laan): lleisjes: le prijs: Diana Stegink, Irica Méijerman, Truus Sluiter, le prijs: Erna Wissink, Jantina lensen, Willy Markvoort en Lin- ia Rensen. le prijs: Bea v.d. Berg, Irma IVechstapel, Bea Nijland, Marian lensen en Marjan Hoekman, longens: le prijs: Jan Meilink, Herman Manenschijn en Johan- ïes Hers. Je prijs: Jan Bieleman, Jan IVeijers en Aram Halle. 3e prijs: Marcel Vlogtman. Wim Smale, Joop Rensen, Bert Ha verslag en Erwin Vorkink. UITSLAGEN VOLKSSPELEN: Stoelendans: 1. Bertha Wijn- )erg-Podt, 2. Ineke Haverslag, 3. Diny Vlogtman, 4. Johanna No teboom, 5. Rika Boode, 6. Anja Sluiter, 7. Zwaantje Roeterdink, 8. Henny Klaasses. Hindernishaan voor paren (met als „onderdeel" ringsteken op kameel): 1. Bets en Dika Ren sen, 2. Henk Oplaat en Tonny Temmink, 3. Diny en Bert Aaf- tink, 4. Gert Hendriks en Gerry Rensen, 5. Anton en Janny Koopman. Ringsteken per fiets (dames): 1. Janny Hoefman, 2. Gerry Ren- sen-Paalman. 3. Bea v.d. Brink. 4. Ria Veneklaas. 5. Mieneke Tuitert, 6. Willy Stukker. 7. Di ny Aaftink. Trekkersbehendigheidswed- strijd: 1. Bert Aaftink, 2. Harry van Coeverden. 3. Riny Ulfman, 4. Wim Rensen, 5. Gerrit Tui tert. 6. Henk Klein Teeselink, 7. Gerrit Stevens, 8. Herman Slui ter. Ringsteken op Kamelen op jeesi in Dijkerhoek. Blaasslaan-dames (op „inge zeepte" paal boven kuil vol wa ter): 1. Anja Sluiter, 2. Ineke Haverslag. 3. Ina Haverslag. 4. Thea Haverslag, 5. Anke Ren sen. Blaasslaan (jongens tot en met 18 jaar): 1. Dinant Klein Tees elink, 2. Riny Ulfman. 3. Wim Rensen. 4. Albert Wegstapel. 5. Jan Bieleman. 6. Henk Stevens. Blaasslaan (heren boven 18 jaar): 1. Dirk Luggenhorst. 2. Harry Sluiter. Bromfietsrace met hindernissen: 1. Wim Rensen. 2. Jan Manen schijn. 3. Harry Sluiter. 4. Riny Ulfman. 5. Henk Rensen. Hindernisbaan (jongens en meis jes tot en met 15 jaar): 1. Di nant Klein Teeselink, 2. Erik Rensen, 3. Gerrit Klaasses, 4. Gerrit Veneklaas, 5. Eric Nij- kamp. Hindernisbaan (jongens boven 16 jaar): 1. Wilco Steves, 2. Riny Ulfman. 3. Henk Regterschot, 4. Harry Sluiter. 5. Herman Sluiter, 6. Harry van Coeverden. Hindernisbaan (meisjes boven 16 jaar): 1. Anja Sluiter. 2. Ine ke Haverslag. 3. Bea v.d. Brink, 4. Fenny Rensen. Schieten (vrije baan): 1. Wim Wissink. 2. H. Kleiboer. Olst. 3. Willy Beldman-Wegstapel. 4. Bertus Rensen. 5. Wim Wegsta pel. Schieten (personeelskaan): 1. Henk Tempelman. 2. Jan ten Wolthuis. 3. H. Oplaat. Vogelschieten: De romp van de grote houten vogel op een sta len mast van plm. 15 meter hoog kwam pas naar beneden nadat hierop 218 schoten waren afgevuurd. Het 218e schot werd gelost door Henk Tempelman en hij won de le prijs. Het leek er op dat het vogel schieten maar kort zou duren want na 56 „treffers" stonden al leen nog op de mast de romp en de staart. De kop, de linker vleugel en de rechtervleugel wer den afgeschoten door resp. Jo- han Tuiters. J. Oplaat en G. J. Beldman. „Het venijn" zat deze keer in de staart die pas bij het lilde schot van Ap. Roeterdink naar beneden kwam. Het buitengebeuren in Dijker- hoek werd besloten met een boeiende demonstratie door de ponyclub van de Land. Rijver- eniging „De Bergruiters". Er be stond hiervoor een goede be langstelling ën dë jongelui op hun kleine pittige viervoetertjes kregen vele malen een welver diend applaus. Ben Dijkerhoekse punkgroep in de optocht. Van de in totaal 65 leerlinten van de o.l. school te Dijkerhoek hebben het nu bijna afgelopen schooljaar niet minder dan 18 leerlingen deelgenomen aan de blokfluit- lessen die wekelijks op de donderdagmiddag, na school tijd, in groepsverband worden gegeven. Dit, voor de schooljeugd zo belang- rijke stuk muzikale vorming, vindt in Dijkerhoek al meer dan tien jaar plaats op volkomen eigen initiatief van de school zelf. De lessen wor den gegeven door de daartoe gedi plomeerde (A.M.V.-diploma) mw. W. van Santen, één van de moeders van schoolleerlingen. Dinsdaga vond j.l. werd het cursusjaar afge sloten met een zgn. voorspeel avond waarbij uiteraard de ouders als publiek waren uitgenodigd. Nadat dit mini-concert was geopend door het schoolhoofd J.W. Kroon werd door de vier (jaar) groepen, bij wijze van ouverture, een oud Hollands liedje foutloos ten gehore gebracht dat handelt over ene boer die kwam uit Zwitser land, waarna de groepen, zowel in dividueel als gezamenlijk een aan tal vlot gespeelde wijsjes lieten klinken in de bijzonder gezellige hal van de Dijkerhoekse school. Opmerkelijk hierbij was met name tot welke muzikaal echt leuke re sultaten de jongelui in het eerste cursusjaar reeds kunnen komen. Beslist volwassen kwam, (zoals verwacht), de vierdejaars-groep uit de verf, die zich bij de door hun gespeelde etudes, oud Franse danswijsjes etc. nauwelijks nog bleken te bekommeren om de muzikaal-technisch toch echt niet zo makkelijke intervallen, triolen, opmaten, mollen en kruisen. Onze fotograaf was even ter plaatse en schoot van mw. Van Santen en een deel van haar pupillen bijgaande foto. Een kwartet Dijkerhoekse blokjlui ters met lerares mevr. Van Santen. De agenda voor de gemeente raadsvergadering van a.s. maan dag overziende lijkt punt 5 één van de belangrijkste onderdelen te gaan vormen van de in to taal achttien punten tellende agenda waarover de raad voor het zomerreces nog dient te be slissen. Agendapunt vijf betreft n.l. een beroepschrift van transportbe drijf Oolbekkink BV te Holten tegen een door B en W gewij zigde bouwvergunning voor de bouw van een garage met kan toor op een perceel grond gele gen in het nog in procedure verkerende bestemmingsplan „Bedrijventerrein de Haar II". In dit beroepschrift tekent Ool bekkink tevens bezwaar aan te gen de weigering van B en W om vrijstelling van de voor schriften van het geldende be stemmingsplan ten behoeve van het onderhavige bouwplan te verlenen, als bedoeld in art. 19 van de Wet Ruimtelijke Orde ning. Ter voorbereiding van een be slissing door de gemeenteraad heeft B en W het betreffende be roepschrift en de daarop betrek king hebbende stukken tevoren in handen gesteld van een raadscommissie, die op 18 juni j.l. de heer Oolbekkink heeft ge hoord. Als resultaat van de be raadslaging komt deze commis sie met het volgende pre-advies aan de raad: Het bestemmingsplan „Bedrij venterrein de Haar II" is nog in procedure zodat burgemeester en wethouders de bouwaanvraag terecht hebben getoetst aan het voor het betreffende gebied nog geldende bestemmingsplan bui tengebied. Uiteraard moest toet sing van het bouwplan aan dit bestemmingsplan leiden tot een weigering van de bouwvergun ning omdat het bestemmings plan niet voorziet in de vesti ging van een niet agrarisch be drijf aldaar. Burgemeester en wethouders hebben echter bij hun besluit tot weigering van de bouwvergunning tevens besloten, dat wordt teruggekomen op hun aanvankelijk voornemen om met toepassing van artikel 19 W.R.O. juncto artikel 50, 8e lid Woning wet, de gevraagde bouwvergun ning te verlenen. Bij brief van 12 mei 1981 hebben zij aan re clamant uitvoerig uiteengezet om welke reden geen vrijstelling ex artikel 19 W.R.O. zal worden verleend. Daaruit blijkt, dat het hoofdbezwaar van het college gelegen is in het feit dat tegen toepassing van artikel 19 W.R.O. alsmede tegen het ontwerp-be- stemmingsplan „Bedrijventerrein de Haar II" bezwaren zijn inge diend door een aantal bewoners van de Aaltinksweg die in de onmiddellijke nabijheid van het betreffende gebied wonen. Burgemeester en wethouders hebben overwogen dat de be zwaren van deze reclamanten zich in hoofdzaak richten tegen het feit dat aldaar een bedrij venterrein tot ontwikkeling komt. Bij de belangenafweging is het college tot de conclusie gekomen dat hoewel het van be lang is dat het betreffende be drijf zo spoedig mogelijk een ga rage kan bouwen op het in voorbereiding zijnde „Bedrijven terrein de Haar II". de belangen van de betreffende bewoners van de Aaltinksweg, daaraan niet zo zeer ondergeschikt zijn dat een gebruikmaking van de anticipa tiebevoegdheid gerechtvaardigd is. De commissie is van mening dat de beslissing van het college niet juist is en dat het college ten onrechte heeft overwogen, dat het bij het toepassen van de anticipatiebevoegdheid slechts gaat om het belang van Oolbek kink Transport B.V. en slechts dit belang moet worden afgewo gen tegen de belangen van de bezwaarden van de Aaltinksweg. De raad heeft bij de vaststelling van het bestemmingsplan reeds uitgesproken, dat deze bezwaren ongegrond zijn en dat het in het algemeen belang is dat op korte termijn het Bedrijventerrein de Haar II tot ontwikkeling kan komen. De raad heeft daarbij wel uitgesproken, dat aan de verkeersdruk op de Aaltinksweg extra aandacht dient te worden besteed en dat gezocht dient te worden naar een betere ontslui ting van de beide industrieter reinen. Tevens heeft de raad te kennen gegeven, dat in de toe komst aan het Bedrijventerrein de Haar II geen uitbreiding zal worden gegeven. In dit licht be zien meent de commissie dan ook, dat alle middelen gebruikt moeten worden om tot dit doel te geraken. Daar komt bij dat ook het college bij reclamant verwachtingen heeft gewekt, dat het er naar wil streven om re clamant zo snel mogelijk bouw vergunning te verlenen, door een procedure ex artikel 19 W.R.O. te starten. Er kan niet worden ingezien dat er bezwaren tegen bestaan om bij gedeputeerde staten een ver klaring van geen bezwaar aari te vragen om met toepassing van artikel 19 W.R.O. vrijstelling te verlenen van het vigerende be stemmingsplan. Gedeputeerde staten zullen bij de beoordeling van dit verzoek de bezwaren van reclamanten (bewoners Aal tinksweg) betrekken alsmede de mening van de raad ten aanzien van deze bezwaren. De commis sie is voorts van mening, dat bij de beoordeling van de vraag of de gevraagde vrijstelling ex arti kel 19 W.R.O. in dit geval moet worden verleend in eerste in stantie moet worden gelet op de belangen die voor de werkgele genheid in Holten op het spel staan. Oolbekkink Transport B.V. is reeds enkele jaren bezig het bedrijf te verplaatsen van het industrieterrein de Kol naar het in voorbereiding zijnde be drijventerrein de Haar II het geen noodzakelijk is uit een oogpunt van bedrijfsvoering. De vrees is gewettigd dat wanneer deze verplaatsing nog langer op zich zal laten wachten door Ool bekkink Transport B.V. (29 ar beidsplaatsen) in een andere ge meente een perceel industrieter rein zal worden gekocht. Dit zal dan betekenen dat er weer een bedrijf uit Holten zal vertrekken met alle gevolgen van dien voor de werkgelegenheid. Bovendien heeft de machinefabriek Ni- do-Universal (85 arbeidsplaatsen) dringend behoefte aan uitbrei ding hetgeen gevonden kan wor den in de bedrijfsgebouwen van Oolbekkink Transport B.V. als dit transportbedrijf een nieuv/e vestiging op het Bedrijventerrein de Haar II in gebruik kan ne men. De commissie is dan ook van mening, dat het belang van behoud van arbeidsplaatsen vor dert dat reclamant zo spoedig mogelijk een nieuw bedrijfsge bouw op het Bedrijventerrein de Haar II kan realiseren. In dit geval zijn dan ook klemmende redenen aanwezig om gebruik te maken van de anticipatiebe voegdheid. De belangen die door de uitvoering van het bouwplan worden getroffen zijn onderge schikt te achten aan de belan gen die daardoor worden ge diend, t.w. de belangen van be houd van werkgelegenheid in Holten. Ongegrond De commissie acht de bezwaren van reclamant dan ook gegrond. De raad, in beroep beslissend, mag echter de vrijstelling ex ar tikel 19 W.R.O. niet verlenen in dien gedeputeerde staten niet hebben verklaard, dat zij daarte gen geen bezwaar hebben. De commissie stelt u daarom voor ten behoeve van het bouwplan van Oolbekkink Transport B.V. ingevolge artikel 19 W.R.O. vrijs telling te verlenen van de voor schriften van het geldende be stemmingsplan buitengebied on der de opschortende voorwaarde, dat gedeputeerde staten een ver klaring van geen bezwaar afge ven. Indien de raad dienovereen komstig besluit zal het college ter uitvoering daarvan de beno digde verklaring van geen be zwaar bij gedeputeerde staten moeten aanvragen. De commissie, voornoemd, A. Moeliker, voorzitter H. de Blaauw. secretaris. UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 7 JUL11981 1 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer J. BOODE voor de bouw van een tweede bedrijfswoning bij het pand Okkenbroekseweg 1 aan de heer H.W. RIETBERG voor de bouw van een woning in het bestemmingsplan „De Haar" aan de heer J.A. Kers voor de bouw van een woning in het bestemmingsplan „De Haar" 2. aan de heer F.A. Swart ontheffing verleend voor de verkoop van ijs bij het perceel Forthaarsweg 1; 3. aan M.A.C. „De Holterberg" ontheffing verleend voor het houden van een autocross op 19 juli 1981 4. aan de Holtense Handelsvereniging toestemming verleend voor het houden van een bazar op 16 en 23 juli en op 6 en 13 augustus 1981 U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeéntesecretarie

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5