Scholengemeenschap Holten -nestuit cursusjaar portiefen cultureel SCHADEVERGOEDING VOOR VEEHOUDERS gemeente holten a OPEN DAG" ST.JANS-KLOOSTER NOORD- WEST OVERIJSSEL |£s KNIPTIP Een vergroting: da's een foto op z'n mooist! Uw fotohandelaar kan u er over h it cursusjaar 1980-1981 is de Holtense Scholenge- eenschap op „speelse" ijze afgesloten. Voor de ;rste twee leerjaren was Dor de actieve L.o.-sectie »n spannend verlopen iftbal-toernooi georgani- :erd, terwijl de hogere lassen konden kijken naar et toneelstuk „Wegens ;erfgeval gesloten" van an Wolkers, dat uitge- oerd werd door leerlingen nder leiding van mevr. M. usslage eh dhr. A. Kuper. Iet waarlijk schitterende ecor was onder supervisie fan mevr. G. Bruggeman loor leerlingen gereali- leerd. De leerlingen zagen Ie afgelopen week in de (ula dat decor a.h.w. p-oeien. Het stuk van Wol iers - een commedia della morte - is een satirische kijk op de opstanding. begraven bromfietsmaniak het winnende totoformulier nog in be zit moet hebben. Als ze ruziënd het graf induiken klinkt bazuinge schal; twee engelen komen op en beginnen doden op te laten staan. De herrijzende familie Post begint te kibbelen; een kolonel flirt met Miep. De bromfietsmaniak scheurt inclusief brommer het toneel af. Ruzies ontstaan rond een aap en een doofstomme. Een parachutist landt. Het wordt een grote bende- tot God opkomt... De drie voorstellingen op donder dagavond en vrijdagmorgen waren een groot succes. De wat precaire onderwerpen - godsdienst en dood - worden door Wolkers zodanig be handeld, dat het om met de woor den van een aanwezige predikant te spreken met name aan het eind een „evangelisch gebeuren" was. De medewerkers hebben zich uit muntend van hun taak gekweten; de tijd en energie - opgeofferd in een zware cursusperiode - zijn goed be steed. Leden van de schoolleiding dankten na elke voorstelling de spelers, regisseurs en overige me dewerkers na een welverdiend ap plaus. De overheid moet op de proppen komen met een behoorlijke scha devergoeding voor de veehouders, die de dupe zijn geworden van het hormonenonderzoek. Deze eis legde het hoofdbestuur van de Overijsselsche Landbouw Maat schappij op tafel in de vergadering van maandag 29 juni. De OLM he kelde daarbij de huidige opstelling van de overheid, die zich tot nog toe vrij star toont in deze hormonen zaak. Veehouders, die schade wil len claimen worden verwezen naar de rechter. De Overijsselse land bouworganisatie vindt dat aller minst een goede zaak. Immers de overheid is in de fout gegaan door met een verkeerd hormonenonder zoek te werken. Uitspraken van de rechterlijke macht hebben duide lijk uitgewezen, dat dit onderzoek van het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid beslist niet wa terdicht was. Er zijn hierdoor boe ren foutief „betrapt" op hormoon- gebruik. Deze misser had voor de betrokken veehouders wel nare fi nanciële gevolgen. Zo zijn er in de afgelopen maanden honderden runderen vernietigd. Voor dat vee kreeg de boer geen cent. De strop pen lopen hierdoor in de duizenden en soms wel tienduizenden guldens per bedrijf. Bovendien liepen be drijven, waar beslag werd gelegd op het vee, een fikse schade-post op. Dit alles willen de veehouders nu vergoed hebben. „Ze zouden zelfs smartegeld moeten hebben. De be trokken boeren zijn zo maar be ticht, dat ze met DES-hormonen spoten. Daarmee kregen ze een stempel opgedrukt"., betoogde de heer H.J. Roerink uit Enschede in het OLM-hoofdbestuur. De over heid heeft naar zijn oordeel een onrechtmatige daad gepleegd door met dit foutieve onderzoek te wer ken. „Daartegen past een vlam mend protest. De individuele boer mag niet de dupe worden", stelde de heer Roerink. Het OLM-bestuur was het roerend met hem eens. De landbouworga nisatie vond, dat er een soepele regeling moet komen voor de scha degevallen. De ministeries van landbouw, volksgezondheid en jus titie zullen binnen de korste keren zo'n regeling in elkaar moeten zet ten. Het moet niet zo zijn, aldus de OLM, dat de individuele boeren steeds naar de rechter verwezen worden. Nog deze week wil de landbouworganisatie uitsluitsel over die hormoonschades. De zaak zou bijvoorbeeld geregeld kunnen worden tijdens een gesprek, dat de landbouwvoormannen deze week met de minister van landbouw voe ren. Vanuit Overijssel is inmiddels de nodige aandrang uitgeoefend om de kwestie dan te bespreken.. Op 25 juni staande controle gehou den op de Deventerweg, drie be stuurders hadden hun papieren niet in orde, één bestuurder be keurd voor het niet hebben van een hulpkoppeling en kentekenplaat op aanhangwagen en één bestuur der bekeurd terzake het rijden met een meertonige hoom. Op 26 juni vond er een aanrijding plaats op de Al t.h.v. kilometerpaal 115,2 even voor de afslag Hol- ten/Markelo. E. v. B. raakte even voor de afslag in de slip, raakte de rechterberm, sloeg over de kop en tuimelde een droge sloot in. Bestuurder raakte gewond aan hoofd en klaagde over stekende pijn in de borst. De auto werd geheel vernield en weggesleept. Op 27 juni vond omstreeks 01.00 uur een aanrijding plaats op de Larenseweg, EL J. van C. reed met zijn bromfiets achter op twee fiet sers. Alle drie kwamen zij ten val, H. J. van C. bleef bewusteloos op straat liggen hij werd overgebracht naar het St. Geertruidenzieken- huis te Deventer. Op 28 juni vond een aanrijding plaats op de Vianenweg. Alleen blikschade, S. K. H. reed een zij weggetje van de Vianenweg uit, de Vianenweg op. E. B. reed over de Vianenweg en reed tegen S. K. H. Beide auto's liepen vrij ernstige schade op en moesten worden weg gesleept. pe inhoud in het kort: Op een kerkhof ontstaat een ge sprek tussen een papierprikker en een doodgraver. Ze praten over hun vak, over de dood enz. Dan komen se tot de ontdekking dat de zojuist /Ai Zaterdag 18 juli aanstaande wordt in het bezoekerscentrum „De Foe- ke" van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten, gelegen aan het Beulakerpad te Sint- Jansklooster (Noordwest- Overijssel), een „open dag" geor ganiseerd. De organisatie is in handen van de Districtscommissie Overijssel van de vereniging. Per soneel van de Vereniging, natuur- gidsen van het Instituut voor Na- tuurbescherraingseducatie IVN en leden van de werkgroep „Noord westhoek Echt" zullen medewer king verlenen aan het welslagen van deze dag. De open dag is bedoeld om zowel leden als niet-leden van Natuur monumenten in „De Foeke" in kennis te brengen met de historie van de laagveenmoerassen in Noordwest-Overijssel, de flora en fauna van het gebied en de proble matiek van de instandhouding en de bescherming. Er zullen klank beelden worden vertoond. Mede werkers van de vereniging zullen naar beste vermogen uw vragen betreffende het terreinbeheer beantwoorden. Verder liggen die dag een groot aantal boeken over het gebied ter inzage. Artikelen uit de winkel van Natuurmonumenten zijn aan de balie verkrijgbaar. Met een boot van de vereniging zullen korte rondvaarten worden ge maakt. Onder leiding van de IVN- natuurgidsen worden korte wande lingen georganiseerd langs het na tuurpad dat naar een veenschuur leidt. De natuurgidsen vertellen tijdens de wandeling over planten en dieren die er te zien zijn. In de genoemde veenschuur staan aller lei oude verveningswerktuigen uit gestald. Onderweg voert de wande ling langs een zogenaamde tjasker, het type windmolen dat vroeger in de Iaagveengebieden werd ge bruikt voor het bevloeien van riet landen. Voor kinderen is er een speciale tekenhoek ingericht, ter wijl daarnaast met behulp van alles wat er in „De Foeke" wordt ver toond een leuke puzzel kan worden opgelost. Voor bezoekers die per fiets het gebied in de omgeving van „De Foeke" willen verkennen is er een fietsroutebeschrijving ver krijgbaar, een gecombineerde uit gave van Natuurmonumenten en het IVN. Per openbaar vervoer kunt u „De Foeke" het best berei ken door de trein te nemen naar Zwolle, Meppel of Steenwijk. Vanaf het busstation te Zwolle (gelegen naast het NS-station) reist u per N.W.H.-bus naar Zwartsluis en daar stapt u over in de richting Sint-Jansklooster. U stapt uit bij de halte Gereformeerde Kerk. Vandaar volgt u te voet de Leeuwte over ongeveer 250 meter. U ziet dan aan uw rechterhand de buurtschap Beulakerpad, waarin „De Foeke" is gelegen. Vanuit Meppel (station) neme men de N.W.H.-bus naar Zwartsluis om dan ook weer over te stappen in de richting Sint- Jansklooster. Vanaf het station in Steenwijk rijdt er een N.W.H.-bus via Blokzijl naar Sint- Jansklooster. Inlichtingen Sint- Jansklooster. Inlichtingen over deze autobusdiensten zijn te ver krijgen bij de N.V. Vervoermaat schappij „De Noordwesthoek" te Zwartsluis, tel. 05208-66933. „De Foeke" is per auto te bereiken door komende vanaf de autoweg Hand-Meppel Blauwe Hand- Meppel tegenover de nieuwe kerk van Sint-Jansklooster in noord elijke richting de zijweg in te rijden, die de naam Leeuwte draagt. Daaraan ligt na ongeveer 200 meter de parkeerplaats van het bezoe kerscentrum. Fietsers rijden door de dorpskern van Sint- Jansklooster naar de nieuwe kerk Westzijde de Westzijde en slaan daar ook de Leeuwte in. „De Foe ke" is op deze dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Ook op andere dagen bent u uiteraard van harte welkom in „De Foeke". De ope ningstijden zijn tot en met 31 au gustus: woensdag tot en met zon dag van 10.00 tot 17:00 uur en te vens daarna tot en met 28 septem ber op zaterdag en zondag (zelfde tijden). Voor het bezoek van groe pen kan men rechtstreeks bellen met het bezoekerscentrum tijdens de openingstijden, tel. 05274-6644. UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 30 JUN11981 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer A. Boode voor het vergroten van de berging bij de woning Hoffesstraat 40; aan de heer G.J. Aaftink voor het bouwen van een berging bij de woning Waardenborchstraat 48; 2. aan de Holtense Handelsvereniging toestemming verleend voor het houden van houthakkersfeesten op 7,14 juli en 11 en 18 augustus 1981 3. aan landelijke rijvereniging „de Bergruiters" toestemming ver leend voor het organiseren van Internationale Samengestelde Wed strijden op 1 augustus 1981. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. GOEDKEURING BESTEMMINGSPLAN „ESPEL0" Herhaalde (verbeterde) openbare kennisgeving. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat gedepu teerde staten van Overijssel bij hun besluit van 30 september 1980, nr. 61833, goedkeuring hebben verleend aan het raadsbesluit van 7 augus tus 1979, nr. 369/IJm, tot vaststelling van het bestemmingsplan „Espe- lo", met dien verstande dat goedkeuring is onthouden aan enkele passages in de voorschriften. Het goedkeuringsbesluit en het bestemmingsplan liggen met ingang van 13 juli 1981 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. De gemeenteraad, de inspecteur van de ruimtelijke ordening en zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeerde staten hebben gewend, kunnen gedurende bovengenoemde termijn bij de Kroon beroep instel len. Gelijke bevoegdheid komt toe aan degene, die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeuring aan enkele passages in de voorschriften door gedeputeerde staten. Degenen, die reeds naar aanleiding van de publikatie van 17 oktober 1980 beroep bij de Kroon hebben ingesteld behoeve dit niet opnieuw te doen. Beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin, maar dienen - zo mogelijk in tweevoud - te worden ingediend bij de Afdeling voor Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Holten, 9 juli 1981 De burgemeester voornoemd, W.L.F.C. van Rappard. SUBSIDIEREGELING BRANDVEILIGHEIDSVOORZIENINGEN LOGIESBEDRIJVEN Hierbij wordt ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat op de begroting van de Ministerie van Economische Zaken voor het dienstjaar 1981 fondsen beschikbaar zijn gesteld voor een tegemoetkoming in de kosten van het meer brandveilig maken van logiesbedrijven. De finan ciële steun zal volgens de bepalingen van een daartoe vastgestelde subsidieregeling plaatsvinden. De hiervoor vastgestelde subsidieregeling is van toepassing opeen sinds 1 januari 1975 onafgebroken gevestigd hotel- of toeristenpensionbedrijf, dat inschrijfplichtig is bij het Bedrijfschap voor het hotel-, het restaurant-, het café- en het pension- en kamerverhuurbedrijf en aanverwante bedrijven (Bedrijfschap Horeca) te 's-Gravenhage. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de direkteur Gemeen tewerken. Dorpsstraat 24b, tel. 14 71. Formulieren voor het aanvragen van subsidie zijn ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, verkrijgbaar' VERKEERSMAATREGELEN KOM HOLTEN Burgemeester en wethouders van Holten maken, dat zij in het algemeen belang van het verkeer: 1bij hun besluit van 30 juni 1981nr's 64a, 64b en 64c hebben besloten a. een parkeerzone in te stellen voor het gebied, omvattende de Smidsbelt, het Kerkplein, de Kerkstraat, de Binnenstraat en het parkeerterrein achter het Dura-complex aan de Smidsbelt, geldend voor maandag tot en met zaterdag tussen 8 en 18 uur; de Smidsbelt, met uitzondering van de parkeerterreintjes met toegan gen aan de Dorpsstraat en het gedeelte vanaf de Binnenstraat tot aan de Kerkstraat, gesloten te verklaren voor alle verkeer, behalve voor fietsers en bedienend verkeer voor aanliggende bedrijven; onder intrekking van hun besluit van 5 augustus 1960, nr. 2036, voor zover betreft onderdeel B, sub 1, een eenrichtingsverkeer in te stellen voor de Binnenstraat, een gedeelte van de Smidsbelt (vanaf de Binnenstraat tot aan de Kerkstraat), een gedeelte van het Kerkplein (vanaf de parkeerhavens tot aan de Kerkstraat) en het parkeerterrein met ontsluitingsweg achter het Dura-complex aan de Smidsbelt; twee parkeerplaatsen op de Smidsbelt, voor het pand Smidsbelt 1, te bestemmen tot algemene invalidenparkeerplaatsen; b. een parkeerzone in te stellen voor het parkeerterrein op de hoek Larenseweg-Dorpsstraat, geldend voor maandag tot en met zater dag tussen 8 en 18 uur; de parkeerhavens voor de panden Dorpsstraat 2 en 4 te bestemmen tot laad- en loshavens op maandag tot en met zaterdag; c. onder intrekking van hun besluiten van 13 augustus 1968, nr. 3077 en 26 juni 1973, nr. 652 op het gedeelte van de Larenseweg, gelegen tussen de Dorpsstraat en het perceel Larenseweg 36, het parkeren aan beide zijden van dit weggedeelte te verbieden door het aanbren gen van een gele streep als bedoeld in artikel 126 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens; 2. bij hun besluit van 7 juli 1981, nr. 14 hebben besloten: onder intrekking van hun besluit van 9 juli 1974, nr. 620 op het gedeelte van de Stationsstraat, gelegen tussen de Dcrpsstr. en de Kerkhofs- weg, het parkeren aan beide zijden van dit weggedeelte te verbie den door het aanbrengen van een gele streep als bedoeld in artikel 126 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens; een parkeerzone in te stellen voor de parkeerhavens aan de Stations straat, gelegen tussen de Dorpsstraat en het Zwartepad, geldend voor maandag tot en met zaterdag tussen 8 en 18 uur. De besluiten, waarin opgenomen een volledige omschrijving van de vastgestelde verkeersmaatregelen, liggen ter gemeentesecretarie, af deling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Van bovenvermelde besluiten zijn afschriften verzonden aan de instan ties, die krachtens wettelijk voorschrift in het bezit daarvan dienen te worden gesteld. Iedere belanghebbende kan op grond van artikel 135 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens tegen deze besluiten beroep instel len binnen dertig dagen na de dag, waarop dit besluit ter openbare kennis is gebracht. Dit beroep moet aan Hare Majesteit de Koningin worden gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in Overijssel te Zwolle worden ingediend. Holten, 9 juli 1981 Burgemeester en wethouders voornoemd, W.L.F.C. van Rappard, burgemeester J. Vuuregge, loco-secretaris liethoorn bezoekerscentrum vollenHove st. jansLlooster belt-schutsloot zwartsluis

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5