N Rondvluchten vanaf Flevohof Tentoonstelling bood tal van tips rondom „Afval Siilf 'n' the Tears Tie Cramps lRLIJKSE aktie holtens fonds M (TERNATIONALE HULPVERLENING gemeente holten ÜPENBARE AANBESTEDING GEMEENTE HOLTEN Late stikstofbemesting op tarwe HULTcNS NIEUWSBLAD itie if. Ook een manier: op de fiets eigen land ontdekken! LI 1981 lijk is deze aktie al aan de omdat vele vaste bijdragers et Holtens Fonds Intematio- Hulpverlening hun jaarlijkse ige (die varieert van f 10.- tot reeds overmaakten op giro 17 van de Rabobank'te Holten unste van rk.nr. 328514489, ten van Holtens Fonds Intema- le Hulpverlening, met ver ing „vaste bijdrage". Zij ïten reeds plm. f 3000.- bijeen, jpbrengst van deze aktie. die B tot 12 juli a.s. langs de huizen luden zal worden is bestemd j twee projecten: Ten eerste project „Landbouwwerk J^slfy^iana, dat ongeveer drie kwart jde opbrengst ontvangt. In dit eet, dat in Holten wel bekend is Jat wij het reeds vele jaren Inden via deze jaarlijkse aktie, it de landbouw in Noord door voorlichting, proef- f derijen, zaadveredeling, aan- waterreservoirs en op andere e op een hoger plan gebracht en tensiveerd. e tweede plaats is de opbrengst deze aktie voor ongeveer een rt bestemd voor het project 11e Hulp", dat voor veel mensen ïood van grote betekenis is, ir waaróver niet zoveel gepubli- d kan worden, omdat het bij ilicatie niet ondenkbaar is, dat door ons geholpenen last en lilijkheden krijgen met de overheid van het land, waarin zij wonen. In de loop van de aktie-week wor den U - int ien U nog geen vaste bijdrager bent - een gestencilde briefen offercakje aangeboden. Dat èlle verdienende gezinsleden in dit offerzakje bijdragen! Geef royaal voor deze goede zaak! De gesten cilde brief heeft een af te scheuren strookje, waarop U zich aan kunt melden als vaste bijdrager. Geef ruggegraat Aan het werelddiakonaat Wordt vaste bijdrager. Bij voorbaat veel dank aan allen, die er óók door hün bijdrage aan meewerken om deze belangrijke aktie ook dit jaar weer te doen slagen. Het plaatselijk comité Familie den Oudsten, die, bij d« ingebruikname van de vliegstri] op Flevohof, de eerste rondvluch maakte. Het 150 ha. grote rekreatieprojekt Flevohof beschikt sinds enkele weken over een eigen vliegstrip, waardoor het mogelijk is gewor den om met kleine vliegtuigen verbinding met Flevohof te on derhouden. De vliegstrip is aange legd in samenwerking met Marti nair op de uitgestrekte terreinen van Flevohof. Martinair verzorgt tevens de vluchten. Door de aanleg van de vliegstrip is het mogelijk om rondvluchten vanaf Flevohof te laten plaatsvin den. Deze mogelijkheid bestaat nu Het Gemeentebestuur van Holten is voornemens aan te besteden J overeenkomstig het Uniform Aanbestedingsreglement: DE AANLEG VAN VERHARDINGSWERKZAAMHEDEN OP DE VELDDIJK, MET BIJBEHORENDE WERKEN plm. 1150 m3 plm. 5500 m2 plm. 1150 m3 i Het werk omvat o.m.: j grondverzet asfaltverharding I cunetzand bermbeplanting Met het werk moet uiterlijk 1 september 1981 begonnen zijn. Het geheel moet met uitzondering van de beplanting midden oktober 1981 gereed I zijn- Er wordt van de aannemer een bankgarantie van 10% van de aanneem- som verlangd. Gegadigden kunnen het bestek met bijlagen en tekeningen zolang de voorraad strekt, op 6 juli 1981 verkrijgen bij het kantoor van Gemeente werken, Dorpsstraat 24b te Holten, 's morgens van 8.30-10.00 uur, onder overlegging van een betalingsbewijs, afgegeven door de A.B.N. te Holten, Dorpsstraat 24, alwaar de kosten van het bestek ad f 50,- op rek. nr. 5964.19.155 van de gemeente Holten moet worden voldaan. Telefonische aanvragen komen niet in aanmerking. Restitutie wordt niet verleend. De aanbesteding vindt plaats op maandag 20 juli a.s., 's middags te 14.00 uur in Café-Restaurant Vosman, Oranjestraat 36 te Holten. De aanwijs zal geschieden op maandag 13 juli a.s., om 14.00 uur in Café Restaurant Vosman, Oranjestraat 36 te Holten. De aanwijs zal geschieden op maandag 13 juli a.s., om 14.00 uur in café Restaurant Vosman, Oranjestraat Vosman, Oranjestraat 36 te Holten. UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 23 JUN11981. 1. Aan Schietvereniging „De Eendracht" vergunning verleend voor het houden van vogelschietwedstrijden op 3 juli 1981 2. Aan Mevr. A.G. Bos-Meiborg ontheffing verleend voor de verkoop van ijs in 1981 bij het pand Vianenweg 7. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. COMMISSIE WOONRUIMTEZAKEN De commissie voor woonruimtezaken houdt zitting op dinsdag 7 juli a.s., 's avonds van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. SP0RTC0MMISSIE De eerstvolgende openbare vergadering van de Sportcommissie wordt gehouden op 6 juli a.s. om 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen betreffende: - verdeling van uren in de sporthal en de gymnastieklokalen in het seizoen 1981/1982: - uitbrengen van een advies aan het college van B&W inzake de over 1981 te verlenen subsidies aan sportverenigingen; - wijziging van de „Verordening regelende de vergoeding voor het gebruik van gemeentelijke sportakkommodaties". dagelijks. Bezoekers van Flevohof kunnen ter plaatse een ticket ko pen om een rondvlucht boven Fle vohof, het nieuwe Flevoland en de randmeren te maken. Vanaf de expositiegebouwen, waar voor de passagiers fietsen klaar staan, is een speciale route via het park en de percelen van Flevohof aangelegd naar de vliegstrip. Een unieke mogelijkheid om een dagje Flevohof te kombineren met een rondvlucht boven het nieuwe pol derland. Mocht men daardoor tijd te kort komen voor Flevohof, dan is dat geen probleem, want iedere bezoe ker, die dit jaar naar Flevohof komt, kan het tweede bezoek in 1981 gratis afleggen. Men heeft daarvoor wel een pasfoto nodig, die men desnoods nog op Flevohof voor f 1.- kan laten maken. Toegangsprijzen Flevohof f 9.- voor volwassenen en f 7,50 voor kinde ren t/m 12 jaar. Met ingang van 1981 zijn alle at- trakties bij de entreeprijs inbegre pen. Aansluitend op de tentoonstelling „Afval onze zorg" die de garage. Na verzameling wordt onlangs werd afgesloten In de Scholengemeenschap von- het ais stookolie gebruikt, den we het nuttig toch een paar tips ten aanzien van de Oude medicijnen steeds groter wordende afvalberg door te spelen. Tijdens Medicijnen kunnen erg giftig zijn de tentoonstelling zijn hierover verschillende ideeën voor het milieu, breng ze terug naar naar voren gebracht die zeker de moeite waard lijken de apotheek- eens nader onder de loep te nemen. In een stencil, Fot<«hemicalién uitgereikt aan de leerlingen die de tentoonstelling be- Er komen steeds meer fotowinkels zochten werd ondermeer duidelijk gesteld dat ook Over- die deze chemische stoffen terug- ïjssel te kampen heeft (en in de toekomst steeds meer) met nemen, opdat de stoffen opnieuw het afvalprobleem. Vooral in Twente, waar nieuwe ter- kunnen worden gebruikt. Infor- reinen zullen gevonden moeten worden In West- meert u er eens naar. Overijssel kunnen we dan misschien nog een poosje Kwik-batterijen voort, want daar wordt het afval verzameld en dagelijks Y foto-handels hebben op hun naar de VAM in Wijster (Drente) vervoerd, waar het u^StatteMöSta' verwerkt wordt tot compost. De provincie Drente heeft C kanT—SS echter ai aangekondigd dat men met zo erg lang meer dit worden en hergebruikt, afval zal accepteren. Cijfers Een ander probleem is dat de grondstoffen steeds schaarser wor den waaruit voortvloeid de vraag, tot beperking hiervan. De totale hoeveelheid huisvuil bedraagt per jaar vier miljoen ton, dat is per inwoner 300 kilo. De gemiddelde samenstelling van huisvuil werd onderverdeeld in 45 procent mate riaal dat tot compost verwerkt kan worden, zoals bijvoorbeeld keuke nafval, 25 procent blijkt afval af komstig van papier en karton, 12 procent glas, 5 procent plastics, 3 procent ijzer en 10 procent staat garant voor de rest van afval in de vorm van onder andere textiel en metalen. Tips Wat kunt u nu zelf doen De mogelijkheden om het afval te verminderen zijn wel heel erg af hankelijk van de medewerking van iedereen. Anders is de wet wel aar dig, maar komt er weinig van te recht. Een aantal mogelijkheden: Kritisch kopen liever in karton dan in plastic; lie ver statiegeld dan wegwerpglas, liever los dan driedubbel ver pakt, geen spuitbussen maar flessen met pompjes. Glas Er komen steeds meer glasbakken in Overijssel. Maak er gebruik van. Maar bedenk wel: statiegeld is nog beter! Oud papier Er is vast wel een school of vereni ging in uw buurt die papier inza melt, en het na een seintje bij u ophaalt. Tuinvuil, schillen, theebladeren enz. heeft u een tuin, probeer dan eens een composthoop aan te leggen U krijgt er prima mest door, uw tuin vaart er wel bij Carter-olie U kunt ook olie terugbrengen naar Tijdschriften en boeken Het Rode Kruis is erg blij met dit „afval" Oude kleren Het Leger des Heils of de zak van Max houden regelmatig inzame lingen. Maak hier gebruik van. Voor kinderkleren worden hier en daar regelmatig ruilbeurzen geor ganiseerd. Overtollig huisraad Rommelmarkten kunnen pas ge houden worden als er .rommel' is Informeert u eens in uw omgeving by de verenigingen en scholen. De teelt van tarwe is, hoe kan het ook anders, gebonden aan richtlij nen. De boer moet zijn gewas goed kennen. Hij moet de belangrijkste graanziekten herkennen. Eerst dan weet hij wanneer en welke maatre gelen moeten worden genomen. De stikstofbemesting is zo'n maatre gel. Over het geheel genomen vra gen de rassen veel stikstof. Eerst dan kan een hoge tarweopbrengst worden verwacht. Het gaat daarbij om twee zaken. De hoeveelheid stikstof en de verdeling van deze hoeveelheid over meerdere giften. Dat geeft minder kans op legering. De korrelkwaliteit wordt beter. Kortom: de oogstzekerheid is gro ter. De N-behoefte hangt nauw sa men met de rijkdom van de grond. De eerste en tweede gift worden nierop afgestemd. Maar vaak kan daarna een extra hoeveelheid stik stof nog voordeel bieden. Met zo'n gift worden zowel de korrelop brengst als het eiwitgehalte ver hoogd. Begin juni is daarvoor de goede tijd. De tarwe is dan in sta dium 9 10. Zo'n late overbemes ting heeft alleen zin wanneer het gewas nog te licht is. Dat zou, ge zien het droge najaar, kunnen. Strooi dan 450-500 kg KAS per ha. Wel moet de tarwe gezond zijn. By een door graanziekte aangetast gewas heeft een late gift geen zin. De rond schilder/komponist/zanger/gitarist Paul Roberts gefor meerde groep Sniff'n' the Tears bracht eind '77 haar debuutelpce „Fickle heart" uit. Daarvan werd de single „Driver's seat" getrok ken, die de top 20 in Amerika bereikte; in Nederland werd dit nummer pas vorig jaar een hit, na het uitkomen van de tweede lp van de groep. Deze „The game's up" zorgde voor de doorbraak van de groep in Europa zodat enkele grote toemees door o.a. Nederland en Skandinavië volgden. Na deze optredens onderging de band enkele wijzigingen zodat Sniff'n' the Tears nu, naast Paul Roberts, bestaat uit Nick South/bass, Jamie Lane/drums-vocals, Mike Taylor/keyboards-vocals en Les Davidson/guitars-vocals. Op hun zojuist uitgekomen langspeler „Love action" werken verder nog Rick Fenn, Mo Mc.Cafferty, Annie Mc Gayg, Mark Williamson en Pat Crumley mee als gastspelers. Ter promotie van de plaat heeft de groep pas een uitgebreide Engelse toemee gemaakt met als finale een optreden in Londen. Beide vorige elpees van Sniff bezaten door de instrumentatie en teksten een noal dromerig sfeertje, zonder overigens tot navelstaren te verzieken. Waarschijnlijk mede door de nieuwe samenstelling van de band is „Love action" wat direkter van sound, zonder dat Paul Roberts trouwens iets aan zijn stijl van komponeren heeft veranderd. Nummer 1 en 2 van kant één b.v. hebben dezelfde opbouw als de songs op „Fickle heart" en „The game's up", maar worden veel opener uitgevoerd. Na „The driving beat" en „Put your money where your mouth is" volgt „Snow white", waarbij alleen de titel lets met het sprookje van doen heeft. Ook „For what they promise" en „Without love" swingen een aardig eindje tegen de klippen op, beide songs doen overigens wel iets aan Dire Straits denken. Kant 2 begint met „Steal my heart", voorzien van een wat broeierige intro en prima gitaarspel van Les Davidson. Dan volgt „That final love" (ook op single) met daarin gitaarwerk waarvoor Hank Marvin zich niet zou hoeven schamen. De melodie van „Don't frighten me" komt me zeer bekend voor, zonder dat ik het overigens thuis kan brengen; wel een zeer kommersiêel nummer trouwens. „Shame" en „Love/Action" deze langspeler al en vertonen allebei wat David Bowie invloeden in het keyboardsspel. Sniff 'n' the Tears heeft met „Love action" een elpee gemaakt die wat van de sound van hun vorige platen afwijkt en ook niet helemaal dezelfde kwaliteit bezit. Wel lijkt me dat de groep met deze songs wat makkelijker een breed publiek zal kunnen bereiken. Sniff 'n' the Tears/Love action Chiswick CWK 3018 Fans van Frank Zappa, the Stray Cats, Screaming Jay Hawkins en Alex Chilton moeten zich onmiddellijk naar een platenzaak bege ven en de lp „Psychedelic jungle" van the Cramps beluisteren. Met grote waarschijnlijkheid halen ze de portemonnee, groene betaal cheque of eurocheque tevoorschijn en komen met dit stukje zwart vinyl thuis. Allereerst even een stukje geschiedenis: in '76 bevonden Lux Interior (zangspersoon) en Poison Ivy (gitaar-speelster?) zich in New York. Samen met Nick Knox (drumpersoon) en Bryan Gregory (waarschijnlijk gitaar) trokken ze de gordijnen dicht en probeerden bij het licht van horror-films op de t.v. de rockabilly te ontwikkelen tot iets nieuws. Toen het gelukt was om twee nummers op de plaat te krijgen (The way I i walk/Surfin' bird) brachten ze in eigen beheer een single uit en deden een promotie-optreden in het Napa State Mental Hospital. Nadat bij optredens in Los Angeles vervolgens zoveel mensen the Cramps wilden zien, dat de zaal spontaan werd uitgebreid, tekenden ze een platenkontrakt bij Illegal Records. Juni '79 werd een 12 inch versie uitgebracht van single nr. 1 en 2 (Human fly/Domino) terwijl ze ook een Engelse toemee ondernamen. Na terugkeer in Memphis namen ze met hulp van Alex Chilton (ex Boy Tops en Big Star) de debuutelpee „Songs the Lord taught us" op. Vooral Alex Chilton (gezien dezelfde magische kwaliteiten van zijn eigen solo-elpee „Like flies on sherbert") zorgde er voor dat dit een van de beste elpees van 1980 werd. Nummers met prachtige titels als „Carbage man", „I was a teenage werewolf', „Sunglasses after dark", „Zombie dance" en „I'm cramped" hadden niet alleen lugubere teksten maar eenzelfde sfeertje. The Cramps zorgden er op hun manier voor dat rockabilly in een klap midden in de jaren tachtig stond, en dan niet verloren in een hoekje maar midden in de kamer. Helaas is „wonderman" Alex Chilton op „Psychedelic jungle" niet meer present, evenmin trouwens Bryan Gregory, hij werd vervangen door Congo Powers. Nu de groep zelf de knoppen bedient is het schitterende, eenmalige gitaargeluid van „Songs..." verdwenen: hoe Alex dat gitaargeluid voor elkaar krijgt is een van de mysteries van de popmuziek. Volgens mij dubt hij ettelijke gitaarsolo's in en gaat vervolgens met een schaar over diezelfde band. Maar goed, om op the Cramps terug te komen; na op „Songs..." zulke klassiekers als „Fever" en „Tear it up" in een niet te herkennen versie te hebben opgenomen is nu „The green door" aan de beurt. Was de originele uitvoering van Jim Lowe uit '56 al knap modem voor een nummer 1 hit uit die jaren; de Cramps uitvoering is nog te modem voor 1981. Daarnaast heeft het viertal nog de volgende juweeltjes in het vinyl geperst: „Don't eat stuff off the sidewalk", „Green fuz", „Primitive", „Caveman" en „Jungle hop". Weliswaar zijn the Cramps nog steeds eenmalig en hun tijd ver vooruit: toch bekruipt de luisteraar enige twijfel. Is hier sprake van een lichte buiging voor de „kommersie" of hebben we gewoon te doen met een iets mindere plaat. „Psychedelic jungle" haalt name lijk niet het niveau van „Songs the Lord taught us", desondanks blijven the Cramps zeker de moeite waard. Hun muziek is dermate uniek dat deze of gehaat, of geadoreerd zal worden; voor mij is duidelijk het laatste van toepassing! Ditiscoffïnrock van topklasse. The Cramps/Psychedelic jungle Illegal Record ILP009 Henk Oldenhof

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5