'RIJS UITREIKING RABO-PUZZEL N.S. DAGTOCHTEN MEER III TREK LANDBOUWSCHAP jWed liscfic diens ten w 'Op- LANDBOUWSCHAP WIL DUIDELIJKHEID HORMOONPREPARAAT DES Holtenaren, al eens bij reisburo De Globe geweest? .«eSSfe."8*- vjp de globe Spoornienws HULIbNÜ MkUWÜULAD OBAKKER RENAULT ilen Landskampioenschap junioren Weet je wetje, laat je rijden voor Iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeft ALPROEFGEREDEM INDE NIEUWE RENAULT18 DIESEL? ■d BELANGRIJK! topkwaliteit..! reisburo AGENDA was vrijdagmiddag j.l. volop ianning bij de bekendmaking an de prijzen van de Rabobank- uzzel. De prijswinnaars waren amelijk gevraagd naar de bank te omen, zonder in de uitnodiging te ermelden welke prijs was ge- onnen. En omdat de eerste prijs estond uit een OAD-reis naar euze voor 2 personen, aangevuld et zakgeld tot in totaal f750,-per ersoon, was de spanning ook wel begrijpen. )e puzzel bestond uit een kruis- oordraadsel die was opgenomen de brochure die huis-aan-huis s bezorgd, toen de festiviteiten ij de bank begonnen rond herope- van het bankgebouw en het 5-jarig jubileum. Als dat kruis woordraadsel goed was opgelost, ntstond het eerste deel van een lagzin die verder afgemaakt moest worden. 'oordat de uitslag werd bekend- emaakt, verwelkomde Rabo- ankdirekteur Van Wingerden de rijswinnaars en de 3 juryleden, te eten mevrouw D. Van tappard-Buitenhuis, de heer B.H. irouwer, oud-hoofdonderwijzer n schrijver van het door de Rabo- ank uitgegeven boek „Holten, en Sallandse Marke" en de heer .GJ. Ter Haar, direkteur van )AD Reizen B.V. )e heer Van Wingerden vertelde lat de prijsuitreiking wat lang op ach heeft laten wachten, omdat er 58 oplossingen waren binnenge- ;omen die alle door de jury moes- en worden bekeken en gewaar- ieerd. Het heeft de jury menig uur- jes gekost, maar uiteindelijk is nen tot een eensgezind oordeel ge- ;omen. (amens de jury nam de heer Ter laar de spanning weg door het voorlezen van de winnende slagzin: Een geveltoerist te Slagharen -zou ook bij de Rabo een klusje klaren. Hij zag het gebouw en dacht toen: Kom nou, niets stelen, maar brengen en spa ren! De inzendster van deze slagzin Nijman, Schoutenstraat 47; J.G. Van Bruggen, Vonderschottenweg 18; Mevrouw J. Beijer-Klunder, Gaardenstraat 36; H.F. Klein Vel- t derman, Rijssenseweg 14; H. (Bronsvoort, Waardenborchstraat 18. 16e t/m 25e prijs: reistas H.A. Schutte, Dijkerhoekseweg 3; R. Jansen, Raalterweg 48; J. Veld huis, Raalterweg 19; Mevrouw J. Beldman-Ekkelkamp, Schouten straat 21; J.W.M. Nijenhuis, Vijfhui zen weg 16; Chr. Knijff, Enkweg 6; Manda Groteboer, Kwintenweg 5; G. Reinink, Gaardenwegstraat 5; Mevrouw J.G. Lammers- Schuppert, Churchillstraat 39; J. Paalman, Oranjestraat 78. De prijzen kunnen aan de receptie van de Rabobank worden afge haald. De ideale middenklasser is er nu ook in uiterst zuinige dieseluitvoering. En dat maakt 'm dubbel zo aantrekkelijk. Stap in bij: Showroom: Kerkstraat 138 N1JVERDAL Tel. 05486-16265 bleek te zijn de volkomen verraste mevrouw A. Koopman-Hartsuiker, Burg v.d. Borchstraat 43. Nadat de heer Van Wingerden haar hartelijk had gefeliciteerd, bood hij haar een OAD reisgids aan én de hulp bij het maken van de keuze door de eveneens aanwezige reis- medewerkster van de bank, me vrouw Marjan Scharroo. Mevrouw Koopman bleek echter al concrete reisplannen te hebben, zodat die aangeboden hulp vrijwel overbodig zal zijn! De tweede prijs bestond uit een NS-reis naar Brussel voor 2 perso nen, aangevuld met zakgeld, tot in totaal f300,- per persoon. Deze prijs werd gewonnen door mevrouw M. A. Kaan-Verbeek, Vianenweg 24. Mevrouw H.M. Lankhorst- Draafsel, Houtweg 15, won de derde prijs: een NS-reis naar Amsterdam voor 2 personen, aangevuld met zakgeld, tot in totaal F 150,- per persoon. Na het voorlezen van de namen van de winnaars van de 22 overige prij zen (zie hieronder), bedankte de heer van Wingerden de 3 juryleden voor alle tijd en moeite die zij aan de puzzel hebben besteed en bood hun een herinneringsgeschenk aan. 4e t/m 15e prijs: doos met 6 flessen Rijnwijn G. Paalman, Churchillstraat 18; Mevrouw M. Alons-Westerdijk, Markollenweg 5; G.J. Nikkels, Drostenstraat 5; Mevrouw M. Waakop Reyers-Van Unen, Jeur- linksweg 14; J. Goes, Verzetstraat 75; Mevrouw F. Rietman, Broens- weg 3; Mevrouw J. Veldhuis- Bouwmeester, Haarstraat 6; Z.C. Op een bijeenkomst voor 65- plussers op woensdagmiddag 15 juli a.s., is met deze prijsuitreiking een einde gekomen aan de reeks van evenementen die de bank in het kader van de festiviteiten heeft georganiseerd. Festiviteiten, waarop de bank én de Holtenaren met genoegen zullen terugdenken! Tenslotte de namen van de overige Prijswinnaars: KNIPT1P Durf de schaar te gebruiken bij het mohteren. Wie met overleg knipt, maakt films, waar vaart in zit. IBW" 8.30-12.00 en13.30-17.30 lllld za. 9.00-12.00 l(l 65413-1147 koopavond Goor Vll|vq15 donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! MIS471-nM siltliului 24 Sinds februari zijn er in ons land 2500 slachtrunderen op de aanwe zigheid van Des onderzocht. In 154 Ned. Herv. Kerk: 8.30 en 10.15 uur ds. C.C. Addink. Uitgangs- coll. Inwendige zending. Oppasdienst: mevr. Doorestein-De Bok en Jolanda Harbers. Geref.Kerk: 9.30 en 19.15uurds. G.W.H. Peddemors. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2de voor rente en aflossing. Oppasdienst: mevr. Stam- Veldhuis, mevr. Smit-Paalman, res. mevr. Wieldraaijer-Nijen Twilhaar, mevr. Paalman- Zwiers, mevr. Dul-De Fockert, res. mevr. Bosschers-Welink. R.K. Kerk (Gebouw „Irene"): zajerdag 17.00 uur; zondag: 9.30 uur. Dijkerhoek: 9.30 uur ds. J- BogaardWierden. Uitgangscoll. Inwendige zending. Okkenbroek: 9.30 uur ds. G. Bouman. Bediening Heilige Doop. Zendingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten: zaterdag 19.00 uur; zondag: 8.00 en 11.00 uur. gevallen bleek daarbij de uitslag positief. Van deze 154 dieren ble ken er 119 van Nederlandse af komst, 12 kwamen uit Duitsland en 23 uit België. Minister Braks, van Landbouw en Visserij heeft dan ook inmiddels laten weten, dat binnen, zeer korte tijd een ver bod wordt afgeroepen voor wat betreft bezit en gebruik van mid delen waarin het hormoonprepa raat DES voorkomt. Volgens het ministerie is weten schappelijk gezien geen enkele re den te twijfelen aan de betrouw baarheid van de gebruikte onder zoekmethode. De overheid heeft dan ook beroep aangetekend tegen de uitspraak van de Almelose rechter die enkele weken eeleden de juistheid van de door het Rijks instituut voor de Volksgezondheid toegepaste analyse methodiek wel in twijfel trok. Voorzitter van het landbouwschap, de heer Luteijn pleitte voor een zo snel mogelijk opheffen van twijfels en onzeker heden rondom de gebruikte onder zoekmethode en de mogelijke her komst van het DES-hormoon in slachtvee. Ook stelde de heer Lu teijn dat degenen die buiten hun schuld betrokken zijn geraakt bij een dergelijke hormoonzaak daar van geen financiële nadelen mogen ondervinden. De veterinaire in spectie zal de dierenartsen erop wijzen dat bepaalde diergenees middelen als potentiële bron van DES kunnen worden beschouwd. Zoals gesteld zullen deze prepara ten verboden worden. Het land bouwschap vindt verder dat ook geïmporteerd gebruiksvee voort aan aan de grenzen op aanwezig heid van synthetische oestrogenen moet worden gecontroleerd. Het gaat goed met het Dagtochten-programma van de Nederlandse Spoorwegen. Werd in 1954 gestart met drie dagtochten en 1084 deelnemers, in 1980 kozen bijna een half miljoen Nederlan ders voor de trein om er een dag op uit te trekken naar een van de veertig geselecteerde attractie- punten uit het N.S.-programma. En de groei zit er nog steeds in. „Tot nu toe zitten wë al op een toename van bijna 25% ten op- zichte van verleden jaar," zei drs. G.Th.M. Haubrich, Chef Verkoop en Tarieven Afdeling Marketing Reizigersvervoer van de N.S. tij dens een bijeenkomst in Slagha ren, waar hij bekendmaakte, dat Ponypark Slagharen als „Dagtocht 35" voor de derde keer achtereen (vier keer in totaal) het grootste aantal dagrecreanten had getrok ken. „Het binnenlands toerisme zit in de lift en de N.S. kunnen dat goed merken." Autobezitters nemen de trein Opvallend is, dat het lang niet al lemaal autobezitters zijn, die de trein nemen. Maar Iiefst47% van de dagrecreanten bleek over een auto te beschikken en bijna 13% had er zelfs méér dan één. Van hen had iets meer dan de helft op de dag van de reis de eigen auto niet beschik baar en werd er daarom voor de trein gekozen. De anderen maak ten de keuze vanwege het gemak, de afstand, het ontbreken van par keerproblemen of om eens kennis te maken met het reizen per trein. Extra materieel niet nodig Het toeristisch vervoer vult de lege plaatsen na en vóór de spitsuren. Het aantal reizigerskilometers neemt er aanzienlijk door toe, zon der dat er extra materieel nodig is en daardoor ontstaat er een gun stiger verhouding in het algemene kostenaspect. Op deze manier ge- ISOLERENDE BEGLAZING met KOMOKEUR mlO JAAR GARANTIE SNEUE LEVERING RECHTSTREEKS VAN DE FABRIEK Drirn ISOLERENDE DLIVU BEGLAZING Samuelstraat 3. 7441 BW Ngverdal Telefoon 05486-16233 In het pand van de Oad is reisburo De Globe gevestigd. Nu moet u niet denken dat u daar alleen een busreis kunt boeken, want De Globe biedt véél méér En reisburo De Globe vertegenwoordigt zo n beetje alle bekende reisorganisaties met De Globe beter uit,óók in Holten! Burg. v.d. Borchstraat 2 Hollen Tel.05483 - 2630 HOLTEN - Het wegens de regen naar de Tennishal 't Ramele verplaatste tennis- spektakel is voor de jeugd- ploeg van de T.C. Holten weer zéér succesvol verlo pen. In de wedstrijd tegen het Zwolse ZLTB werd met maar liefst 8-0 gewonnen, en het team schaarde zich door deze prestatie bij de laatste acht kandidaten voor het landskampioenschap ju nioren tot en met 17 jaar. De wedstrijden boden het talrijke publiek alles waar het voor geko men was: schitterende slagenwis selingen, vernietigende smashes, uitgekookte dropshots en subtiele passeerslagen. Maar bovenal spanningen, want ook al lijkt de uitslag aan te geven dat het een „Makkie" was voor onze speelsters en spelers, de Zwolse junioren bo den uiterst krachtig verzet, en ver beten werd om elk punt gstreden. Ons team, bestaande uit Carla Heemstra, Daniëlle Scheltens, Ed win Brouwer en Erik Hovingh was deze wedstrijd echter onverslaan baar. Een compliment voor hun inzet en stry dlust is dus zeker op z'n plaats. Datzelfde geldt natuurlijk ook voor trainer Fred Nies, die zijn „trucendoos" voor dit team regel matig openstelt en voor begeleider Koos Brouwer, die de organisatie feilloos regelt. Uitslagen Edwin Brouwer-R. Braspenning 6-0 6-0; Erik Hovingh-B. Noorland 3-6 6-4 6-4: Carla Heemstra-E. Sleg- ten 6-3 6-1; Daniëlle Scheltens-S. Starke 6-4 6-1; Uitslag jongensdub- bel 6-16-2; meisjesdubbel 6-4 6-3; le mixed 6-1 6-2; 2e mixed 6-4 3-6 7-5. Volgende wedstrijd Voor aanstaande zondag staat de volgende wedstrijd op het pro gramma. Bij winst komt het team bij de laatste vier teams terecht en wordt op 11 en 12 juli uiteindelijk beslist wie kampioen van Neder land is. De tegenstander en de plaats van spelen kan helaas (door de vroege sluitdatum) nog niet meegedeeld worden. Wij verzoeken u dan ook om nauwlettend het pu blicatiebord bij het clubhuis in de gaten te houden en vooral Massaal te komen kijken als ondersteuning van ons team. Want echt, die aan moediging kunnen ze niet missen. ven de Spoorwegen hun openbare functie extra relief.„Ik ga natuur lijk niet beweren, dat in elk van de komende jaren een groei van zo'n 25%, zoals nu de trend aangeeft, haalbaar is, maar ik ben ervan overtuigd, dat de Spoorwegen een steeds grotere rol gaan spelen in het toeristisch verkeer. Niet alleen de dagtochten lopen als een trein, de mogelijkheid om attractiekaar- ten op stations te kopen voor nog eens vele dozijnen attractieparken en bezienswaardigheden in Neder land vindt ook een steeds grotere aftrek. De verkoop daarvan is in 1980 verdubbeld," aldus drs. Hau brich, die zijn bezoek aan Slagha ren afrondde met het aanbieden van een maquette van een speciale NS zitbank annex bloembak, die zo spoedig mogelijk in het park wordt geplaatst, aan Ponypark directeur J.H. Bemboom. Attractieparken De Nederlandse Spoorwegen bo den in 1980 veertig dagtochten aan. Zo'n NS Dagtocht houdt in, dat er tegen een speciaal all-in tarief (reis en toegangsprijs samen) een be zoek aan een attractiepunt kan worden gebracht. De best ver kochte dagtochten waren: 1. Pony park Slagharen (62690); 2. De Efte- ling (52000); 3. Madurodam/Sche- veningen (49000); 4. Artis en Rond vaart (19000); 5. Beekse Berge&. stoomtrein Hoom-Medemblik (16000); 7. Evoluon (15.500); 8. Bur gers Dierenpark (15000); 9. Dolfina rium (14000); 10. D Tieners kunnen 's zomers al sinds jaar en dag voordelig per trein toeren. Voor een gezin was het nog steeds een hele uitgaaf. Daar komt deze zomer verandering in door invoering van de gezinstoerkaart. Op deze kaart kan een gezin 4 da gen onbeperkt door het land reizen en de hond mag ook mee. Die vier dagen hoeven niet achter elkaar te worden opgenomen maar mogen worden gespreid over een periode van 9 dagen. De kaart kost f 120.-, oftewel f30.- per dag. Het begrip gezin wordt ruim opgevat. Mensen die langer dan een jaar samenwo nen vallen er ook onder. De kaart is verkrijgbaar in de maanden ju ni, juli en augustus. Wie dagelijks met de trein naar z'n, werk forenst kan zich voortaan op het station van bestemming op een huurfiets abonneren. Zeer geschikt Donderdag 2 juli 8.30-9.30 uur Eerste Zomerzanga- vond seizoen '81 in „De Kande laar". Vrijdag 3 juli 19.00 uur Aanvang „Koningschie- ten". Org. Schietvereniging „Eend racht". Laatste avond „Fietsvierdaagse" Terrein Markeloseweg. Start tus sen 18.30-19.30 uur bij sporthal ,,'t Mossink". Zaterdag 4 juli 9.00-11.30 uur Verkoop inventaris zomerhuisjes bij Stam, Flisweg 8 (zie adv.). 14.30-17.30 uur. „Open Huis" Inter kerk. Recreatiewerk in tent aan de Pannenweg (Borkeld). 20.30 uur Opvoering openluchtspel „lm Weissen Rössl" op Smidsbelt. Zondag 5 juli 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.4. 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.). 5-12 juli Grote jaarlijkse Actie voor Holtens Fonds Internat. Hulpverlening (Landbouwproject Ghama en „Stille Hulp" (zie bericht). Dinsdag 7 juli 19.00 uur Toeslag hotel „De Hol- terberg" in zaal „Vosman". 19.30 uur Gezellige feestavond Schoolkring dijkerhoek" in „Het Bonte Paard". Première „Dats leuke leut" door Dijkerhoeks Ama teur Toneel. Woensdag 8 juli 18.30 uur Aanvang School- en Volksfeest in Dijkerhoek. Donderdag 9 juli 8.30-9.30 uur. Zomerzangavond sei zoen '81 in „De Kandelaar". Stat.str. 20.30 uur. Laatste opvoering Open luchtspel „lm Weissen Rössl" op Smidsbelt. Vrijdag 10 juli 20.00 uur Revue „Dats leuke leut" in zaal „Het Bonte Paard", Dijker hoek. Maandag 13 juli 19.00-21.00 uur Viswedstrijd HSV „De Rietvoorn" bij de Schoolder- brug te Bathmen. Donderdag 16 juli 8.30-9.00 uur Derde Zomerzanga vond in „De Kandelaar" Stations straat voor mensen voor wie het werk verder dan loopafstand van het station is verwijderd. Het huurfiet- sabonnement is verkrijgbaar voor mensen in het bezit van een geldig NS-abonnement Voor een week kost dat f 6,25 en voor een maand f21.-. Het huurfiets-abonnement is verkrijgbaar op de volgende sta tions: Amsterdam CS, - Amstel, - Muiderpoort en - Sloterdijk, in Den Haag Centraal en HS, Arnhem, As sen, Delft, Deventer, Eindhoven, Emraen, Enschede, Groningen, Haarlem, Heerlen, Oss, Rotterdam CS, Utrecht CS en Voorburg. Nog meer nieuws voor fietsende treinforensen: Forensen die op de fiets van huis naar het station gaan, kunnen voortaan een stallingsab onnement voor een jaar kopen. Tot dusver waren slechts week- en maand-abonnementen verkrijg baar. Kosten f82,50 (bromfiets f 122,50), dat betekent dat in feite voor slechts 10 maanden wordt be taald. Verdere voordelen: niet meer in de rij voor het verlengen van het abonnement, en een plaatsje vóór in de stalling. Arts: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: zr. M. Gillig, Pikeursbaan 24, Deventer, tel. 05700-15362 b.g.g. 22700. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, bureau Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 31, telefoon 1436. Tandarts: J. Webbink, de Ruy- terstraat 19, Rijssen, tel. 05480-4140. Spreekuur spoed gevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th.A. Oostenbrug, Diessenplasstraat 5, tel. 05483-4515. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts, tel. 3553. Open Bejaardenwerk: Tafeltje deKje. Inlichtingen, tel. 1201 en 1517. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 u. in wijkgebouw Stichting Kruiswerk Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen .wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijk dienstverlening „Midden Overijssel": Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren algemeen maat schappelijk werk ma. t.m. vrij. van 8.30-9.30 u. en volgens af spraak. Gezins- en bejaarden verzorging ma. t.e.m. vrij. van 8.30-9.30 u. Telefonische hulp dienst tijdens het weekend 05486-16465. Gem. energiebedrijf: storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: tel. 1352 en 2655. Na 18.00 u. bellen 05200-71234. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3