VOLLEYBALTOERNOOI EN SCHURELYMPISCHE SPELEN Geslaaod handbaltoernooi ornjruus-bokaal" A. ten Dam (2) had snelste dnif Vieierfestijn 1981 schitterend geslaagd lan Koster snelste in OAD.-ronde GERRIT JAN OLTHOF WINNAAR SNORREWIND TROFEE MiHiitOBelnMoltMi KASTEEL NIJENHUIS COMPUTER BEGELEIDT TOERNOOI BC „HOLTEN' - HOLTENS NIEUWSBLAD jed. kampioen Rob Harmeiing winnaar nieuwelingen Jeugdsocieteit de Schure ider goede belangstelling en weersomstandigheden die en zich niet beter kon wensen werd zaterdag op het rcours van duizend meter rond dc bedrijven van vlees BV en Chris Hogeslag BV in het Kolcomplex het arlijks wielerfestijn gehouden waaraan meer dan vijf- mderd renners in leeftijd van variërend van 8 tot plm. jaar (schooljeugd, nieuwelingen, liefhebbers A en B) ïateurs (OAD-ronde) deelnamen. 't evenement dat onder auspi- n van de K.N.W.U. georgani- •rd werd door de IJsclub „De lordpool" te Holten en de Nijver- ise Wielervereniging „Cycle ,75" :g, nadat burgemeester mr. L.F.C. ridder van Rappard de bel d geluid, om half twaalf van start •t de „dikke bandenrace" een •dstrijd op gewone fietsen zonder rsnelling. en indien de „karre- es" hiermee wel waren uitgerust rd die verzegeld. Aan deze wed- rijd werd deelgenomen door leer- igen 1 e tot en met zesde klassers) :in de Kolschool, de Dorpsschool, Haarschool en „Het Kompas" joffesstraat) leerlingen van de Kolschool die prachtige „Vruwink-oil" bokaal :toesten verdedigen deden dit met ote inzet en succes en de flonke- nde trofee kreeg weer een ere aatsje in de prijzenkast aan de hooi in de Holterenkstraat. Kolschool 138 p.; 2. Dorpsschool p.; 3. „Het Kompas" 93 p.; Haarschool 65 p. e uitslag: las 1: 1 Sebastiaan Udink (Kol- jhuol); 2. Mark Nijland (Kol school); 3. Erik Veneklaas (Kol school). Klas 2: Ï.Jeroen Pasop (Haar school); 2. René Ehren (Kolschool), 3. Henri Jansen (Dorpsschool). Klas 3: 1. René Landeweerd (Kol school); 2. Bert Elbersen (Het Kompas); 3. Jan Willem Plekken- pol (Dorpsschool). Klas 4: l.Zwennie Vincent (9.j.) (Dorpsschool); 2. Charl Kaizer (Kolschool); 3. Marcel Wansink .(Kolschool). Klas 5:1. Dean Willems (Het Kom pas); 2. Ans Veldhuis (Het Kom pas); 3. Marcel van Engbrink (Het Kompas). Aangezien in deze klasse alleen „Het Kompas" starte waren er geen puntjes te verdienen. Jam mer! Klas 6:1. Drik Jan Schuppert (Het Kompas); 2. Maijan Elbersen (Het Kompas); 3. Erik Jol (Haarschool) Race fietsen: 1. Johan Henk Maats (Dorpsschool) 2. Frans Klaas de Jong (Het Kompas); 3. Barend Jongman. De drie snelsten van elke school kregen een prachtige standaard met embleem wielrenner en voor de eerste aankomende had ijsclub voorzitter Wim Bouwhuis als ex- tra'tje een cadeautje in couvert. Liefhebbers Het middagprogramma opende met wedstrijden voor z.g.n. lief hebbers waaronder een groot aan tal renners die enkele jaren geleden de top van de amateurs meed raaien, die het nog steeds niet kun nen laten en die nog altijd hun (wielertoontje) geducht meeblazen, en na 50 kilometer cours in één uur en twaalf minuten nog voldoende kracht in huis hebben voor een flitsende eindsprint. De uitslag liefhebbers B: l.Jan Kal ter, Emmen; 2. Ben v.d. Kraats, Voorst; 3. G. Geerlings, Valther- mond; 4. H. Holsbeek, Denekamp; 5. Roel MEnsink, Sibculo; 6. A.J. Schaap, Deventer; 7. E. Krom mendijk, Nijverdal; 8. G. Lucassen, Nijverdal; 9. A. Nijkamp, Almelo; 10. A. Vreugdenhil, Apeldoorn. Liefhebbers A: Ï.Henk Kuiper, Nieuw Amsterdam (50 km. in 1. u. 9 min. 56 sec.); 2. Johan Pluimers, Enter; 3. TT. Kroeze, Wierden; 4. H. ten Berge, Enter; 5. Nico Regter, Arnhem; 6. Jaap van Boxtel, Mill;7. Roel Hendriks, Gorpsel; 8. Gert Steinbach, Kampen; 9. M. Weusink, Denekamp; 10. Henk Scheuten, Hengelo (Ov.). Het was voor Henk Kuiper de ne gende zege in ditseizoen en zo zij hij beslist nog niet de laatste. Hij fietst nog steeds met erg veel plezier en als de conditie zo blijft zal hij nog wel een keer of vier, vijf als eerste over de streep gaan. Johan Plui- n manege „Snorrewind" .erden vrijdag en zaterdag oor de tiende keer onder- inge wedstrijden gehou- ien om de fraaie „Snorre- »ind" trofee. Aan het even- ment, waarvoor een goede ielangstelling bestond, namen deel jongelui en amazones en ruiters die in de manege komen lessen of 'n paard of pony in „pen sion" hebben. Algeheel winnaar en „Snorrewind- kampioen" werd Gerrit Jan Olthof met „Katinka". Bij lansluitend op de festiviteiten S an het eerste lustrum van de ladminton Cub Holten, heeft deze fereniging op 21 juni j.l. haar eer- te open toernooi voor verenigings 1 earns georganiseerd. Gebaseerd J lp een idee van B.C. Diepenveen :ijn toernooien van een soortge- ijke opzet in de regio erg populair [eworden. De inschrijving stond (pen voor teams die eerder dit jaar jn de derde, vierde en rekreanten tompetitie hadden gespeeld, biverse verenigingen uit de regio .a. B.C. Deventer en B.C. Diepen- een streden met de organiserende fereniging om de eer en de pryzen. liet behulp van een Philips P2000 microcomputer werden de uitsla- jen na iedere ronde keurig ver kerkt. Een speciaal computer pro gramma zorgde regelmatig voor [en overzicht van de standen en iroeg zo bij aan de spanning van (iet toernooi. "ijdens deze zondag werden voor- lamelijk gemengd dubbels ge- ipeeld, waarbij men steeds van lartner wisselde. De punten werdn ndividueel en per vereniging gere tireerd, lan het eind van de middag na zo'n uim 30 wedstrijden waren de ein- luitslagen bekend. Na een dan- twoord te hebben gericht aan de organisatoren van dit toernooi werden de prijzen door de voorzit ter Hans Verburg aan de gelukki- ;en uitgereikt. De wisselbeker, aangeboden door Truus Arends, cwam in het bezit van de Badmin ton Club Diepenveen, die met haar drie teams het beste resultaat had geboekt. Al met al was het toernooi een geslaagde sluiting van het sei zoen. Op 31 augustus start B.C. Holten met het nieuwe seizoen. Uitslagen Rekreanten klasse: Dames: le prijs E. Fransen B.C. Holten 192 punten; 2e prijs M. Ce- ton B.C. Diepenveen 182 punten; 3e prijs G. Burema B.C. Diepenveen 157 punten. Heren: le prijs R. Drachman B.C. Diepenveen 192 punten; 2e prijs J. De Casparis B.C. Diepenveen 190 punten; 3e prijs B, Gerards B.C. Hoten 146 punten. 4e klasse: Dames: le prijs A. Krijns B.C. Die penveen 159 punten; 2e prijs D. Mulder B.C. Deventer 157 punten; 3e prijs T. v.d. Runstraat B.C. Hol ten 153 punten. Heren: le prijs J. Roessink B.C. Diepenveen 168 punten; 2e prijs C. Ceton B.C. Diepenveen 163 pun ten; 3e prijs R. Bonte B.C. Deven ter 156 punten. 3c klasse: Dames: le prijs W. Hermsen B.C. Diepenveen 173 punten; M. Voogd B.C. Deventer 173 punten;3e prijs Y. Beuker B.C. Diepenveen 147 punten. Heren: le prijs W. Jansen B.C. Die penveen 152 punten, A. Noortman B.C. Deventer 152 punten; 3e prijs H. Verburg B.C. Holten 151 punten. Verenigingen: le prijs B.C. Diepenveen (Truus Arends Bokaal) 646 punten; 2e prijs B.C. Deventer 600 punten; 3e prijs B.C. Holten 542 punten. de dressuur werd zowel voor de jeugd als ouderen met veel inzet gereden en ook bij het springen werd een sportieve strijd gele verd om de prijzen. Als ju ryleden fungeerden de he ren W. Aaltink en H.W.G. Vixseboxse te Holten Fenny en Ria Rietman fun geerden als secretaresse. De prijzen werden uitge reikt door manegehouder Johan Bronsvoort. Tevens kreeg elke deelnemer een certificaat van deelname. Zaterdagavond werd door de gebroeders Jan en Rikus Bronsvoort de „Pas de Deux" die met een zeer ver diend applaus werd be loond. De uitslagen waren als volgt: Dressuur B-jeugd. 1. Liesbeth Mül- Ier met Acteur 73 1/2 punt; 2. Mar leen Nijhuis met Sabine 68 punt,: 3, Ellen van de Pauw met Katinka 67 punt; 4. Agnes Aanstoot met Aprice 65 punt; 5. Berend Jan Me- nalda van Schouwenburg met Ka tinka 63 punt; 6. Jolanda Nijmeijer met Castello 62 1/2 punt. Dressuur L jeugd: 1. Vincent IJsse- brands met Sabine.70 punt.; 1. Mo nique van Riemsdijk met 70 punt.; 1Gerrit J an Olthof met Katinka 70 punt; 4. Marie Elise SDollekamp met Akimbo 68 1/2 punt; 5. Anne- lies Swaters met APrice 67 punt; 6. René van Ingen met Roman 64 punt. Dressuur B. 1. Ineke Kerkhof met Dirigent 691/2 punt; 2. Marita Schouwink met Anoeska 66 punt; 4. Anja Pasop met Flamingo 65 punt; 4. Judith Westra met Fla mingo 611/2 punt; 5. Jan Brons voort met Umo 59 punt; 6. Johan Boersma met Castello 55 1/2 punt. Dressuur L. 1. Henk Wolbers met Golden Lady 75 punt; 2. Anja Ol thof met Oanja 72 punt; 3. Greet van Heek met Darius 71 punt; 4. Henk van Riessen met Mark 70 punt; 5. Wouter Loorbach met Rendolf 69 punt; 6. Paula Loorbach met Rendolf 68 punt. Springen Jeugd. 1. Marleen Uijhuis met Sabine; 2. Ellen van de Pauw met Katinka; 3. Gabrielle Steren- berg met Aprice; 4. Agnes Aanstoot met Aprice; 5. Harriet de Vries met Aprice; 6. David Sterenberg met Katinka. Springen B. 1. Wim ter Stal met Tosca; 2. Marie Elise Dollekamp met Akimbo; 3. Gerrit Middelkamp met Tosca; 4. Ronald Elias met Meteoor; 5. Brino IJssebrands met Mark; 6. Sopja Gadesloot met Anoeska. Springen L. 1. Frank Omens met Mark; 2. Rikus Bronsvoort met Au- tuer; 3. Henk Wolbers met Golden Lady; 4. Paula Loorbach met Ren dolf mers uit Enter, die ditseizoen reeds 4 keer de bloemen kreeg, kwam een half metertje te kort maar was toch wel erg gelukkig met z'n tweede plaats gezien het zeer sterk bezetr ten veld. Johan kent het parcours in Holten als z'n broekzak maar daarom blijft het nog wel moeilijk om te winnen. Het lijkt niet moei lijk maar vergeet niet datje 50 keer het klimmende gedeelte (Pannen bakkerstraat) moet nemen. Nieuwelingen De verwachtingen waren bij het publiek wat de nieuwelingen be treft hoog gespannen. Onder de plm. renners was immers de Natio nale kampioen Rob Harmeiing uit Nijverdal en wie zou niet graag de in het rood-wit blauwe tricot ge stoken coureur willen kloppen. ,t Moet gezegd de wil om dat te doen was er vanaf de startbei maar kampioen Rob was de gewaar schuwde man die voor twee telt. Hij draaide z'n rondjes van precies 1 kilometer vakkundig mee en had al gauw door uit welke hoek het meeste gevaar dreigde. Henk Lammerts uit Assen was met o.a. Klaas van Es uit Vries, Bulthuis uit Lonneker, Lammertink uit Wier den steeds in de kopgroep te vin den en hij was het dan ook die in de eindsprint aan het wiel van de kampioen bleef die slechts met een meter voorsprong won. 1. Rob Harmeiing, Nijverdal (40 km. in 57 min. 24 sec.); 2. H. Lam merts, Assen; 3. M. Hendriks, As sen; 4. T. Breur, Almelo; 5. B. van Losser, Rijssen; 6. T. van Voorthui zen, Lunteren; 7. D. van Wettum, Nieuwendam; 8. J. Bitter, Wars- veld; 9. B. Stokking, Neede; 10. J. Lassche, Enschede. Amateurs De 78 amateurs die om 7.15 uur het startsein voor de OAD-ronde kre gen van 80 kilometer met in totaal 320 scherpe bochten deden het, af gezien van de ronde waarin op de startstreep premies waren te ver dienen, kalmpjes aan. Er waren wat plaagstootjes en soms kreeg een vluchter hooguit een paar honderd meter. Met nog 15 ronden te gaan kwam er plotsklaps leven in de brouwerij toen 9 renners er van tussen gingen. Mogelijk nam het peloton deze vluchtpoging niet se rieus want het negental pakte in 2 ronden zeker 300 meter voorsprong en die bleken niet meer te over bruggen hoe fjverig het peloton dat ook probeerde. Plm. 50 meter voor de finisch sprak Jan Koster uit Nijverdal op het juiste moment z'n laatste reserves aan en hij won de OAD-ronde 1981 die werd bijge woond door de directeur van de O AD ing. J.G.J. ter Haar te Goor. 1. J Koster, Nijverdal (80 km. in 1 u. 50 min. 32 sec); 2. A.J. Gerritsen, Deventer; 3.H. Boeve, Nijverdal; 4. B. Brouwer, Balkbrug; 5. Reinier Hassink, Neede; 6. K. van Es, Vries; 7. A. le Comte, Gendringen; 8. M. ten Barge, Eibergen; 9. D. van Se- venter, Groningen; 10. J. Hekman, Den Ham; 11. Hans Boom, Marke- lo. Hef was al met al een zeer geslaagd en sportief evenement dat zo ver klaarde de heer H. Kamphuis, te Hengelo, voorzitter van de jury weer perfect was georganiseerd. De heer W. Bouwhuis sprak een woord van dank tot allen die in welke vorm dan ook hun medewerking verleenden aan het welslagen. Jeugdsocièteit De Schure stort zich komend weekend in het sportieve gebeuren, zoals een intern-volleybaltoernooi en haar jaarlijks terugke rend evenement De Schurelympische Spelen. Dit laatste staat weer in het teken van het breken van de meest onbenullige rekords. In voor gaande edities waren het baksteen tillen, spijkers zoeken op laag water, knakworst eten en andere goedbedoelde sportevenementen, bijzonder populair menig gevestigd record werd vermeld in het Guiness Book of Records. Of het dit jaar weer het geval zal zijn moeten we maar afwachten. Laten we bij het begin beginnen: A.s. zaterdag is er een intem- volleybaltoemooi, een toernooi voor ploegen die gebruik maken van de faciliteiten van de Stichting voor Sociaal Cultureel Werk, het Paalhuus dus. Naast dit volleybal toernooi in de openlucht op het veldje achter De Schure is er voor de deelnemende ploegen ook nog een tafeltennis toernooi om de on derlinge sportieve krachten te me ten op of onder de tafel. De deelne mende ploegen zfjn o.a. Profoto, Bestuur J.S. de Schure, Musky, Be stuur en staf van de Stichting voor Soc. cult. Werk, Vrijwilligers van J.S. de Schure en MA.C. Het toer nooi begint om half twee 13.30 uur) en de teams zullen versterking vanaf de zijlijnen zeker nodig heb ben. Dan nu De Schurelympische spelen: A.s. zondag vanaf half drie (2.30 uur) zal menig deelnemer(ster) erop gebrand zijn een „wereldpres tatie" te leveren. Het thema van deze Schurelympische-Spelen is De Camping, kampeerspelen, die uit de trukkendoos van organisato ren zijn getoverd. Hier komen de verschillende onderdelen: Boom stam werpen, luchtbed opblazen, tent opzetten, spiegelei bakken in campingpan, jerry-can transport, jeu de Boules koppen. De opgave kan geschieden tijdens het gehele weekend, de formulieren hangen binnen in de Schure, de opgave sluit zondagmiddag om kwart over twee (14.15 uur). Het aantal deelnemers is op dit mo ment nog niet te schatten, doch enkele specialisten zijn al enkele dagen in training om deze kracht- meting tot een goed einde te bren gen. Er wordt komend weekend nogal wat afgesport in en rondom De Schure, maar u bent zaterdagmid dag bij de Schurelympische-Spelen vanaf half drie van harte welkom, veel sportplezier en tot ziens in J.S. de Schure. Afgelopen zondag werd ter afslui ting van het handbalseizoen 80-91 voor de tweede keer het zaalhand- baltoumooi om de „Truus Bokaal" gespeeld. Dit jaar werd er door 6 verenigingen aan deelgenomen. Voor een goed gevulde sporthal speelden Heeten en H.V.N. '70 uit Nijverdal in een spannende wed strijd als eersten tegen elkaar. Heeten wist in de laatste minuten met 10-9 te winnen; W.S.V. versloeg na een ruststand van 5-5 A.B.S. door beter spel in de 2e helft met 11-5. Holten speelde in haar eerste wedstrijd goed, maar moest het Week van 04-07-1981 tot en met 10-07-1981 Zondag: 10.00-12.00 zaalvoetbal, hr. Jongman. Maandag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 Mintonette Dinsdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 Mintonette 16.00-18.30 instructielokaal - St. SoCuWe Woensdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap Donderdag: 08.10-16.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 Mintonette 19.00-20.00 All Stars 17.00-18.00 instructielokaal - St. SoCuWe Vrijdag: 08.10-15.30 scholengemeenschap. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde wee keinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportzaken itel. 1666). tegen D.H.V., afleggen met 10-13. H.V.N. won van A.B.S. met 12-6, terwijl W.S.V. in een wedstrijd met hoog tempo met 9-7 van Heeten won. D.H.V. had daarna tegen H.V.N. een achterstand in te halen, maar won ook hier verdiend met 11-7. Holten kwam in een te harde wedstrijd van W.S.V. kant, terug terug en won verdiend met 8-2. A.B.S. leverde een knap staaltje door uitgerekend tegen D.H.V. een 8-8 gelijkspel te bevechten. Holten speelde tegen Heeten een goede wedstrijd en won verdiend met 11-7. In de wedstrijd tussen H.V.N. '70 en W.S.V., kwam de eer ste ploeg uiteindelijk toch nog aan een 8-4 winst hetgeen later de 3e plaats zou opleveren. A.B.S, kreeg tegen Holten helemaal geen kans. In vlot tempo rolde Holten de ver dediging van A.B.S. op en won ruim met 15-6. In de laatste ronde had D.H.V. de kansen in eigen hand en maakte geen fout tegen W.S.V. De •rinst met 9-3 leverde ook de tour- nooiwinst op. Holten, met Frans van Gennep in het doel - hij stopte maar liefst 3 strafworpen - speelde in de laatste wedstrijd tegen een conditioneel minder H.V.N. dat met de ruime cijfers 15-6 de laatste wedstrijd beëindigde. De slotwed strijd tussen een .leeggespeeld Heeten en A.B.S. werd nog een spannende aangelegenheid. A.B.S. met 1 punt en Heeten met 2 streden om dc plaatsen 5 en 6. Lange tijd zag het er naar uit dat A.B.S. de winst zou kunnen pakken, maar vlak voor de tijd kwam Heeten te rug en kwam zelfs nog met 8-7 voor. A.B.S. kreeg echter toch nog loon naar werken en maakte nog de ge lijkmaker. De eindstand werd: 1. D.H.V. (Del den) 5-9; 2. Holten 5-8; 3. H.V.N. '70 (Nijverdal) 5-4; 4. W.S.V. '38 (Deven ter) 5-4; 5. Heeten 5-3; 6. A.B.S. 5-2. Voor de 183 ingekorfde duiven van de P.V. „De Bergvliegers" werd de vlucht vanaf Noyon (385 km.) erg zwaar. De eerste duif kon pas na 9 uur vliegen worden geklokt. Nor maal doet een duif over deze af stand plm. 4 1/2 uur. De uitslag: 1, 2, 24, 25 A. ten Dam (2); 3,4,5,9 G. Egberts; 6,7,18,19 H. Willems; 8 H. van Beek; 10. A. ten Dam (1); 11,13,16 G. Steunenberg; 12,39 M. Lodeweges; 17,29 H.J. ten Velde; 20, 22, 32 F. Meester; 21, 26. 35, 37 Comb. T. Schuppert/Kreij- kes; 27, 28 G.J. Koetsier; 34, 36 E. Veneklaas; 38 Joh. Veldhuis; 40. H.J. Aaftink. De Stichting Hannema-de Stuers Fundatie heeft recent ten ge- schenkte ontvangen van de heren mr. J.M. en J.W. van der Vorm een zeer groot doek (109x208 cm) door Isaac Israels (1865-1934), een vrou welijk naakt voorstellend. Dit be langrijke zeer breed geschilderde werk is magistraal van kleur en is omstreeks lyl i ontstaan, up ver schillende tentoonstellingen in het land is het te zien geweest. Vanaf zaterdag 27 juni a.s. is de nieuwe aanwinst, tesamen met enkele werken van ds meester uit eigen bezit, tentoongesteld in het Lin kerbouwhuis van kasteel Het Nijenhuis bij Heino (O), dagelijks van 11 tot 17 uur. Toegang gratis. 11UWI.MA.UI—BWWMIHl^^KgHIICTWIWl

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 13