„,Holterbergrit" Uitslagen junioren tenniscompetitie seizoen 1981 Mintonette vierde ie lustrum Hardloop nieuws g t iy y- j Programma sporthal 't lossink Wielersportdag wordt weer groots spektakel vt':'W^ i\ HOLTENS NIEUWSBLAD ■ésmtA irsH sc minnenette IUNI 1981 PAG.^ WfiM t» Si: et sscau -««si Holterbergrit" die door de Vereniging voor het aangespannen paard Bergrijders" te Holten zondag 14 juni werd georganiseerd is een Jdioos succes geworden niet alleen door de deelname van bijna 50 iinaties maar ook de door de perfecte organisatie, het prachtige wurs, de gezellige sfeer die al met al de deelnemers tot grote jdenheid stemden. Henk Rouwendal uit Voorthuizen, vatte het op (desbetreffende vraag kort samen „Prima geregeld, prachtig afwis- d parcours, fijne rit in een woord geweldig". RZAMELEN eelnemers(sters) uit heel O ver en Gelderland werden 's mor- om 9.00 uur ontvangen op het de boerderij van de familie •rink in het Neerdorp waar ze het genot van een kopje kof- :rden welkom geheten door de dtter van „De Bergrijders" de E. Veneklaas. Na de koffie p het opstellen voor de rit vlot ;on het vertrek, met twee itmeesters van de bereden po- ■an de groep Hulshorst op kop, it geplande tijdstip (10.00 uur) |ts hebben, 't Was een prachtig :ht de koetsjes, jachtwagens, jTwentse kleedwagen, feldwa- een dos a dos 1900, een bood- tppenwagen, selffaarder, cou- wagonette's etc. met de inzit- len, in veelal in fraaie antieke ij, door het landschap te zien Bergrijders" in de Porpsstraat rijden. De paarden, halfbloed ara bieren, Friezen, Geldersen, hack ney's, New Forest enz, allemaal op z'n zondags, maakten van het ge heel iets wonderschoons. Over de Haalmansweg en de Koeweideweg en de van Heekweg werd naar de familie Luiten aan de Haarlerweg gereden waar rond half even tijd werd genomen voor een sherry. Vanuit de Heihuizen ging het in vlot tempo o.a. via de Oude Hellen- doomseweg, Nijverdalseweg (Hol- terberg) Enkweg, Beukenlaan, en kele straten in het Kolcomplex, Scheursweg naar het terrein van de L.R. „De Bergruiters" aan de Postweg op de Borkeld voor de lunch-pauze en verzorging van de paarden. Na plm. 11/2 rust, in een hoogst gezellige sfeer, werd de stoet geformeerd voor het trace Borkeld-Zuurberg waar halt werd gehouden voor de 2e sherry-stop. De paarden konden hier ook even tjes op adem komen want het was, in 't bijzonder voor de kleinere viervoeters, toch wel een hele klim vanaf de Brenderweg (bij Qver- meen) naar de top van de Zuurberg. Voor de laatste etappe (Zuurberg- Volkerink) bestond in het dorp een grote belangstelling. De organisa toren hadden de rit door de Oranje straat en de Dorpsstraat graag stapvoets willen afleggen maar om verkeerstechnische redenen en het aan tijd gebonden zijn van passe rende treinen over het viaduct (ge vaar voor schrikkende paarden) was dit niet verantwoord. Dankwoord Nadat alle combinaties op het erve Volkerink waren aangekomen sprak voorzitter Veneklaas een woord van dank tot de deelnemers de afd. Holten EHBO, de plaatse lijke en bereden politie de families Volkerink en Luiten, hofsmid van der Velde, wagen- en tuigmaker J. Ooink, het gemeentebestuur van Holten, de sponsors uit Holten en omliggende plaatsen, adverteer ders in het programma boekje en verder tot allen die op één of andere wijze meewerkten aan het welsla gen van de eerste Holterbergrit van „De Bergrijders". Afgelopen weekend werd door de volleybalvereniging Mintonette op sportieve en feestelijke wijze het 5-jarig bestaan gevierd. Vrijdagavond 12 juni werd in de sporthal voor de senioren wedstrijd-teams een aantrekkelijk toernooi gespeeld. Zaterdag werd op het intiem gelegen sportveld van de Holtense scholengemeenschap op 14 volleybalvelden 's morgens een groot jeugdtoernooi en 's middags een toernooi voor recreanten gespeeld met deelname van scholen, straten, verenigingen en bedrijven. Na een informele receptie in de namiddag werd 's avonds door de leden, oud-bestuursleden en genodigden met een gezellig feest het lustrum weekend afgesloten. ik dit j aar is er door de Holtense nnis junioren fel gestreden in de mpetitie wedstrijden tussen ver- billende clubs uit omliggende atsen. Dit heeft dan ook tot :de resultaten geleid. Twee ams zijn in hun klasse kampioen worden waarin erg spannende !dstrijden te zien waren. Afgelo- in zaterdag werd het team be lande uit Dick Hoving, Andries Yperen, Margot Kramer en laijo Speelman in Schalkhaar iet 1 punt verschil kampioen. Ook woensdagmiddag team voor iftisjes tot 12 jaar heeft nog kans P' het kampioenschap dit team löët nog 2 wedstrijden spelen. Het Zaterdag Mixedteam 1 Ellen Jongman, Irene Dhert, Dries Dries- sen en Hans Eric Lukkien. Holten - Goor 0-5 Wierden - Holten 2-3 Holten - Deventer 1-4 Rijssen - Holten 2-3 Bathmen - Holten 4-1 Holten - Deventer 0-5 Zaterdag Mixed team 2 Erwin Heerengrave, Arianne van Geel, Petra van Setten en Elco van Set- ten. Holten - Vroomshoop 3-2 Vriezenveen - Holten 3-2 Holten - Schalkhaar 5-0 Vroomshoop - Holten 4-1 Holten - Wierden 5-3 Rijssen - Holten 3-5 Zondag mixed team de kampioen Holten - Topspinners 7-1 Holten - Rakum 2 7-1 Rfjssen- Holten 0-8 Topspinners - Holten 0-8 Rakum 2 - Holten 1-7 Holten - Rijssen 5-3. Seniorentoernooi Vrijdagavond waren voor alle teams, die in de competitie van de Nederlandse Volleybalbond uit komen aantrekkelijke tegenstan ders uitgenodigd. In poules van 4 teams werd d.m.v. een halve com petitie om de eerste plaats ge speeld. Tegenstanders voor de di verse Mintonette teams werd gele verd door Volley uit Wierden, Tor nado uit Laren, Holyoke uit Enter, Robey Sport uit Goor en Katers uit Almelo. In de poule van Heren 1 werd de strijd om de le plaats geleverd door het Mintonette-team en Volley, dat in de competitie juist voor Minto nette op de eerste plaats was geëindigd. Tijdens dit toernooi kreeg Heren 1 na een boeiende wedstrijd zijn revanche en eindigde daardoor op de le plaats gevolgd door Volley, Holyoke en Tornado. Heren 2werd voorgegaan door Vol ley en Robey Sport, maar liet Tor nado achter zich. Ook dames 1 heeft haar hoge klassering in de competitie volledig waargemaakt. Vooral in de eerste wedstrijden werd aantrekkelijk spel getoond, hetgeen resulteerde in klinkende overwinningen: derhalve een le plaats, gevolgd door Katers, Robey Sport en Tornado. Dames 2 en 3 zaten met Volley en Holyoke in één poule. Door gelijke spelen en nederlagen tegen de be zoekende teams moesten Dames 2 en 3 onderling uitmaken wie voor laatste zou worden. Hierbij bleek dat de grotere inzet van Dames 3 voldoende compensatie gaf voor het grotere technische vermogen van Dames 2, zodat; na Holyoke en Volley, Dames 3 op de 3e plaats en Dames 2 op de 4e plaats eindigde. Dames 4 tenslotte moest het op nemen tegen Tornado en Robey Sport. Ook hier bleken, ondanks de goede tegenstand en de grote inzet, de gasten de sterksten. Na afloop kon Leo Thiele, voorzitter van Min tonette, de uitslag bekend maken, waarna de aanvoerders van alle teams een kleine herinnering in ontvangst konden nemen. Jeugdtoernooi Met mooi weer klonken zaterdag 13 juni om 9.30 uur de eerste fluitsig nalen van het grootste toernooi, dat tot dusverre in Holten georga niseerd is. 48 minni- en adspiran- tenteams verdeeld over 11 poules speelden op 14 volleybalvelden, uitgezet op het sportveld van de scholengemeenschap een geweldig geslaagd toernooi. Alle Mintonette jeugdleden waren hierbij in de ge legenheid hun kunnen te tonen. In 2 van de 11 poules bleek dat kun nen een eerste plaats op te leveren. De tegenstand werd ook hier gele verd door een groot aantal teams, die uit Twente en Sail and naar Holten waren getogen. Recreantentoernooi Na een korte pauze werd 's middags het programma voortgezet met een recreanten toernooi. Dit toernooi beoogde om op een sportieve wijze de Holtense gemeenschap aan de lustrumviering te laten deelnemen. Tegelijkertijd konden de Minto nette recreanten teams op een ac tieve manier aan dit toernooi mee doen. In totaal 26 teams afkomstig van Holtense verenigingen, scho len, bedrijven en straten namen in een aantrekkelijk opgezette vorm aan dit toernooi deel onder vaak fantasierijke, namen, zoals Kneu ters, Vreemde Vogels en Labyellov. Het team dat geen enkel keer ver loor was de „Schure" ploeg. In een spannende finale versloegen zij La byellov, dat daarmee de enige ne derlaag leed. Van de deelnemende verenigingen was het het 2e re creanten team van Mintonette dat met een derde plaats als hoogste eindigde. Van de straten was het de Houtweg, die met een 7e plaats als beste straat te voorschijn kwam. Omdat deelnemen aan dit toernooi het belangrijkste was, kregen alle deelnemers een herinneringslintje uitgereikt. Feest Zaterdagavond werd het lustrum- gebeuren besloten met een groot feest. Het eerste deel van de avond werd gevuld met een sprankelend carbaret, geheel verzorgd door een Voorzitter L. Thiele in actie op het le Lustrumtoumooi van Mintonette Wteam bestaande uit dwin Brouwer, Eric Hoving, Carla {émstra en Danielle Scheltens afllde met een groot puntenver- :hil de zege binnen. Hier volgen de Woensdagmiddag team bestaande ii|: Maud van Geel, Marina Pa lach, Helena v. Louwerenburg, Jorine van Iperen. iffechede - Holten 1-4 lolten - Steenwijk 3-2 lolten - Vroomshoop 5-0 lolten Delden 4-1 loiten - Losser 2-3 Jldenzaal - Holten net nog 2 wedstrijden te spelen egen Hengelo en op 24 juni thuis in lolten supporters van harte wei- om aanvang half twee. Zaterdag Mixed team 3 Kampioen: Delden - Holten 0-5 Holten - Hengelo 4-1 Oldenzaal - Holten 2-3 Holten - Almelo 5-0 Holten - Bome 3-2 Deventer - Holten 1-4 Schalkhaar - Holten 2-3 Zonag Mixed team bestaande uit: Michel Huiskamp, Siebrand v.d. Meulen, Jac Speelman, Sven Kurz en de meisjes Michelle v.d. Assem en Sandra Brouwer. Holten - Bathmen 0-8 Wierden - Holten 0-8 Holten - Rijssen 2-6 Bathmen - Holten 6-2 Week van 20-06-1981 tot en mei 26-06-1981 ZATERDAG 20.00-21.00 zaalvoetbal, hr. M. N(j- land. ZONDAG 10.00-17.00 Badmintonclub MAANDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.00 Badmintonclub DINSDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 16.00-18.30 instructielokaal - St. SoCuWe. WOENSDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 volleybal, leraren osg 19.00-23.00 Badmintonclub. DONDERDAG 08.10-16.30 scholengemeenschap 20.00-21.00°,,All Stars" 17.00-18.00 instructielokaal - St. SoCuWe. VRIJDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur/rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportza ken (tel. 1666). VOlLETIAlVEatNtCINC meisjes adspiranten groep. Op een ludieke wijze werd het volleybal, het bestuur en gebeurtenissen uit de jonge historie van Mintonette op de punkthak genomen. Tijdens on derbrekingen gedurende het muzi kale en dans gedeelte van het feest bood Truus Arends, kantiriebe- heerster van de sporthal, de ver eniging een fraaie prijzehkast aan. De commissie, die met Kerst een oliebollenactie heeft gehouden, heeft de opbrengst besteed aan bal len, die op onverwachte wijze te voorschijn kwamen. Met het feest en de eerder ge noemde 3 toernooien kan Minto nette, mede door het mooie weer op zaterdag, terug zien op een uitste kend geslaagde, sportieve lus trumviering. De toernooien werden gekenmerkt door een aantrekke lijke opzet en perfecte organisatie. De vraag om herhaling werd vele malen gehoord. Ongeveer op het hoogtepunt van het seizoen moeten de hardlopers vaak in de week aantreden. Zo wa ren er vrijdag en zaterdag in totaal 3 wedstrijden, waar men een keus uit kon maken. Vrijdagavond liep Henk Reitsema op Papendal een 5 km. in 16.40 sec. waar hij niet onte vreden mee was. Getooid met de snelheid van de baan zocht hij de volgende dag de „25 km. van De venter" op, ging voortvarend van start maar knapte al na 12 km. volledig af. Na 15 km. ging Marinus Baltus hem voorbij, die dit soort wedstrijden de laatste tijd puur voor het genoegen loopt. Dit plezier wordt ook nog gekoppeld aan zeer goede prestaties. Marinus stoomde zeer gelijktijdig door en eindigde in een goede tijd, de concurrentie ver bijsterd en met bloedend hart ach terlatend, om ze na de wedstrijd weer opgewekt en monter in de kantine in de ogen te blikken. Een medisch wonder en een groot sportman. Wie daar nog minder voor onderdoet is Meindert Koop man. Lopend „as ne kiefte", voor zijn nieuwe vereniging een thuis wedstrijd, maalde hij de rondjes zeer sterk onder zijn voeten weg, knapte niet af en ook zijn concur renten moesten het stof van de sintelbaan opsnuiven. Vooral ge zien het feit dat Meindert nogal eens moeite had met lange par- coursen, mag dit als een wel zeer sterke prestatie worden be schouwd. Onnodig te vermelden dat de al bijna verzuurde clubre cords van Jan Jansen hierbij aan de vlakte hagelden. Vanaf deze plaats beterschap in deze moeilijke da gen, Jan, bofkont. Eindtijden: Meindert: 1.2457, Marinus 1.29.29, Henk 1.31.06 en tenslotte Jan Wol- terink, die zijn races bijna anoniem loopt, maar de laatste tijd wel blijk geeft van een gestage vormverbe tering: 1.44.05. Rest nog de mede deling dat Henk Reitsema als enige deelnemer werd gediskwalificeerd wegens het dragen van een onzede lijk shirt. In Rijssen werd de Mors- loop gehouden. Ook hier Holtena ren in topvorm. Op de 5 km. toonde de jeugdige Henry Mark voort aan, dat hij de jeugdpuistjes is ont- groëid en zette een kloeke herentij d neer: 21.00 min. Achter hem fi nishte Horst Louws, al jaren man en dientengevolge al enige stram heid in de botten voelend. Toch ook hier een beste tijd voor Horst met 22 m. Doordat enkele sluwe lieden echter kans zagen een stuk van het par cours af te smjden, liep Dinant de derde prijs, een fraaie sleepkabel, mis. Jammer Dinant, maar een hardloper mag zich toch niet op sleeptouw laten nemen. Tenslotte Freek „Wrak" Beekman, geen plaatsgenoot en geen lid meer van Holten, maar befaamd in de wijde omtrek en altijd goed voor een anekdote. Freek is sinds kort full- prof geworden en doet er voor de inkomsten bij in onbetrouwbare auto's. Hij liep in Zwolle op de baan een tijd van 16.07 min. op de 5 km. en dat is zijn „persönliche Be- stzeit". Volgende week: hoe legt men 30 km. zo snel mogelijk af en. wat doet men na zo'n wedstrijd? Op zaterdag 27 juni organiseert de IJsclub „De Noordpool" in samen werking met de Nijverdalse Wieler club „Cycle '75" op het ideale par cours rond de bedrijven van U-Vlees BV en Chris Hogeslag in het Kolcomplex onder auspiciën van de K.N.W.U. een wielerronde voor nieuwelingen, amateurs en liefhebbers (alleen voor KNWU- leden) en een z.g.n. „dikke banden race" voor de schooljeugd. Programma: Tussen 12.30 en 14.00 uur vinden wedstrijden plaats tus sen leerlingen van de verschillende lagere scholen. Om 15.30 uur star ten de liefhebbers A, om 18.00 uur de „Nieuwelingen". Het wielerfes- tijn wordt besloten met een wed strijd (80 kilometer) voor amateurs (OAD-ronde) waarvoor een zeer groot aantal bekende renners uit de regio en ver daarbuiten hebben ingeschreven. We komen op de wie lersportdag in ons blad van de vol gende week uitvoerig terug.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9