pijker wijzigde standpunt remeenteraad met weini linten MIDZOMERNACHTFEEST JS. „DE SCHURE' FOTO STRIP. VER HAAL gemeente holten REISJE AFD. ESPELO HOLTENS NIEUWSBLAD Pag. ri -// UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 9 JUNI 1981 HINDERWET Ter inzagelegging beschikking |S JUNI 1981 een ontspannen stemming ippelden vrijdagavond 12 juni genodigden voor de diplomaui- iking de<? feestzaal van het unte Paard" binnen. Terwijl de al volliep, werden er groepsfo- !s van de verschillende klassen jnaakt voor het podium, dat ver- trd was met getekende karika- jen van de leerkrachten en lerig personeel. De heer Camme* at opende de avond door alle nwezigen van harte welkom te ten. In zijn openingstoespraak kmoreerde dhr. Cammeraat de Lmenperikelen, het verdriet, de eugde en het verlangen naar het [iloma. Ook noemde de direkteur t onverwachte verlies van de jrling Marian Lensink, die vlak jor de eindstreep ons heeft verla- wat een domper zette op de btvreugde. der betekende juist deze diplo- auitreiking dat er een mijlpaal is reikt in de geschiedenis van „De lordenbarg". Het was nl. de 20ste jplomauitreiking sinds 1 septem- 1961 en deze zal tevens de laatr p van deze L.H.N.O.-school zijn, de scholengemeenschap NO „De Noordenbarg" en LAS „De Gaarden" dit jaar een feit zal worden. Bovendien was dit de eer ste keer dat de uitreiking van di ploma's buiten het schoolgebouw heeft plaats gevonden, doordat de school geen ruimte kon bieden aan de ongeveer 200 genodigden. Dhr. Cammeraat beëindigde zijn speech door zijn dank uit te brengen aan de afgevaardigden van de verschil lende afdelingen van de O.L.M., de plaatselijke afdelingen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, de Commissies van Advies van de L.A.S. en de L.H.N.O., de wethou der van Onderwijs uit Bathmen, de verschillende Holtense „stage" be drijven en de leerkrachten van „de Gaarden", voor hun aanwezigheid op deze belangrijke avond. Dhr. Koelemay, adjunct dir. van „De Noordenbarg", voegde nog enkele woorden toe aan de speech van dhr. Cammeraat. Hij haakte in op de waarde van het L.H.N.O.- diploma, de krappe werkgelegen heid en zoals hij het noemde de uitbouw van dit nu bereikte plat form. Hij besloot zijn toespraak de volgende woorden: „Jullie hebben het L.H.N.O.-diploma gehaald, maar jullie moeten nu de sprong in de maatschappelijke vijver ma ken en daar het maatschappelijk zwemdiploma zien te halen. Wij kunnen slechts van de kant advie zen toeroepen en verder zullen jul lie het vanaf vandaag alles zelf moeten doen". Hierna reikte dhr. Koelemay, sa men met mevr. Breedveld, lid van de Commissie Onderwijs van de OLM, de diploma's uit aan de glun derende leerlingen. Iedere leerling kreeg een persoonlijk woord toege sproken. Mevr. Breedveld felici teerde de leerlingen, de ouders en het docententeam met het be haalde resultaat en had veel waar dering voor het vele werk dat in die 4 jaar is verzet. Ook de heer Mor- sink, lid van de Commissie van Advies, wenste alle betrokken mensen veel geluk met het behalen van de eindstreep. Na deze spre kers zette dhr. Cammeraat enkele dames t.w. mevr. Breedveld, mevr. Smit en mevr. Tappel in de bloeme tjes. En als klap op de vuurpijl werd iedere leerkracht v.d. Noordenbarg door de leerlingen op de korrel ge nomen door hen in dicht/zangvorm te wijzen op hun (onjhebbelijkhe- den tijdens die vier jaren. Na deze „poel van jolijt" boden de leerlin gen een prachtige, zelfgemaakte pop „Prikkebeen" aan. Dhr. Cam meraat nam het cadeau in ont vangst en bedankte iedereen voor het welslagen van deze avond en bood allen een drankje aan op het gaan van „De Noordenbarg" en de komst van „De Scholengemeen schap" L.H.N.O.-L.A.S. De geslaagden zijn: Zorg voor Voeding/Woning/Kle ding: Marian Baltes, Sandra Brouwer, Geke Hofmeijer, Peter Homans, Tonnie Jansen, Frieda van Zon, allen te Holten; Thea Brilman, Hilda Brinkman, Gerlein Holmer, Geke Kamphuis, Herma Koldeweij, Anita Poesse, Ria Roe- terdink, Willemien Schöppers, Rina Smale, Ali Stegink, allen te Bathmen; Hennie Sligman te Mar- kelo. Gezondheidszorg en Kinderver zorging en Opvoeding: Irma Eiling, Frieda Groteboer, Ida Hogen- kamp, Joke Lammers, Thea Lug- genhorst, Bieke v.d. Mespel, Jannie Oolbekkink, Anke Rensen, Ria Vos, allen te Holten; Annet Blin kers, Marja Kromdijk, Irma Lutge- rink, Wilma Schutte, Suzanne Wijt- ten, allen te Bathmen; Marian Kloosterhuis en Carin Meijerink te Rijssen; Lydia v.d. Wolde te Marke- lo; Janet Zwienenberg te Lettele. Kantoorpraktijk: Adriana Bouw huis, Corinne Bouwhuis, Margreet Dikkere, Irma Janssen, Eric Ko ning, Freddy Rozenberg, Hend- riëtte Vorkink, allen te Holten; Martin Brand, Ria Bronzewijker, Joke Rattink, Ina van Zee, allen te Bathmen; Willy Roeterdink en Henny Tempelman te Markelo; Elise Arendzen te Goor; Ria Bolle te Lettele; Gerrie Nijland te Ok- kenbroek. Winkelpraktijk: Tinie Baltus, Jac queline Holl, Rita Kampman, Erna Kappert, Marianne Paalman, Henny Schooien, Jennie Vukkink, allen te Holten; Ellen Jansen te Kring van Dorth. Op donderdag 11 juni j.l. maakten de dames uit Espelo hun jaarlijks reisje. De tocht ging rich ting Harderwijk 'over een mooi stukje Veluwe, toen de polder in en over de Nieuwe Dijk naar Enkhui zen. Hier werd koffie gedronken en het Zuiderzee Museum bekeken. Slechts met moeite kwamen we weer uit de nauwe straten van Enkhuizen. Van daar ging het over het vlakke land naar Schoorl waar de koffietafel voor ons klaar stond. Na een goed maal vertrokken we naar Broek op Langedijk. Hier be zochten we de Broeker Veiling die niet meer gebruikt wordt, allen nog voor toeristen. Na het bijbehorende Museum bekeken te hebben, werd er een veiling gehouden, waar de dames als handelaren optraden. Zo gingen enkele dames met veiling- produkten de bus weer in. Vrvol- gens gingen we via Groot Schermer en Edam naar Volendam. Hier hadden we een uurtje voor onszelf, in de regen. Over de bruggen bij Amsterdam gingen we weer naar het oosten waar we in Loenen bij Restaurant Bosoord het goed ver zorgde diner gebruikten. Diplomauitreiking „De Noordenbarg" in café-rest. „Het Bonte Paard" inig opzienbarende uitslagen of slissingen tijdens de vergadering n de raad maandag 15 juni. Tien endapunten, namen weinig tijd beslag van burgemeester, we- ouders en raadsleden. Enige me- deling was het bekendmaken n de afwezigheid van de heer v.d. irst, die met vakantie is en door heer Moeliker werd waargeno- en, deze moest dus de beslissing men aangaande twee portefeuil- De heer Reiliker maakte zich enals tijdens de vorige raadsver- dering zorgen inzake de verkoop in de bouwterreinen in het plan le Haar". Hij attendeerde op- euw op het puntensysteem en aakte zich zorgen dat de mensen et een puntentotaal van minder en bn 20 misschien buiten de pre- iepot zouden vallen, gezien het leidelijk dichtdraaien van de ibsidiekraan. Wethouder Stege- an stelde hem gerust en merkte gg 'enals de vorige keer op dat in een blgende raadsvergadering de ïensen met een puntentotaal tus- in de 12 en 20 aan bod komen. De •er Reiliker ging akkoord. |en aanzien van agendapunt vier, :t vaststellen van de huurprijzen, gedeelten van het pand Imitsbelt 37, wilde de heer Moeli- jer graag meer duidelijkheid be- reffende de bovenverdieping. Ook |e heer Westerik merkte ip zorg- dig te moeten handelen bij het entueel onttrekken van wonin gen aan woonruimte. De voorzitter merkte op de bovenverdieping eventueel beschikbaar te houden voor opslag of archief voor beide huurders, Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. uit Enschede en de direktie van de Rijksgebouwen dienst te Arnhem voor respectieve lijk Holtens Nieuwsblad en de In spectie van het kleuter- en lager onderwijs (Inspectie Holten). De raad ging akkoord Vervanging van de DAF- vrachtauto voor gemeentewerken deed iets meer stof opwaaien, de heer Spijker ging in beginsel niet akkoord en meende dat het een betere zaak zou zijn de door de vrachtauto te besteden taken uit te besteden. De heer Moeliker te kende bezwaar aan ten aanzien van de afschrijvingstijd. Hij meende dat sommige wagens in soortge lijke situaties aanzienlijk langer dan de afgeschreven periode van zes jaar mee zouden gaan. De heer Westerik vond in deze de staf-gemeentewerken voldoende deskundig. De afschrijvingster mijn is vorig jaar verlegd yan vijf jaar naar zes jaar. Wethouder Ste- geman bracht op zijn beurt naar voren dat indien de vrachtwagen niet vervangen zou worden men voor aanzienlijke kosten zou ko men te staan. Het antwoord van de voorzitter op het totaal van vragen was dat ten eerste gericht aan het adres van de heer Spijker, uitbesteding een ta melijk omvangrijk werk is. Naast de gebruikelijke uitbestedingen is er gezien de ruwe terreinwerk zaamheden en de soort van wegen wel degelijk behoefte aan een der gelijk type wagen met dubbele ach teras. Aanschaf ervan achtte hij dan ook volkomen verantwoord. De heer Spijker had moeite met het voorstel, maar zo stelde hij als aan schaf dan beslist noodzakelijk blijkt teken ik voor akkoord! Zo zie je maar weer. Het voorstel werd aangenomen. Openbare verlichting Agendapunt zeven was een fluitje van een cent. Alleen de heer Weste rik gaf even te kennen dat hij graag wilde weten wanneer (en welke) andere gebieden van openbare ver lichting zullen worden voorzien. Wethouder Stegeman gaf te ken nen eerst de meest noodzakelijke gebieden te realiseren. Dat zijn momenteel de kruispunten Jeur- linksweg, Oude Deventerweg, Hel- huizerweg, Raalterweg, Dorper- dijk, Oude Stationsweg, Lang straat, Beusebergerweg en Oude Larenseweg, Langestraat. Een krediet van 13 duizend gulden is hiervoor beschikbaar gesteld. Bijna weer traditie gewor den is het Midzomernacht feest van jeugdsociëteit De Schure, het begin van de zomer en tevens de langste dag van het jaar. Reden om elk jaar weer aan aantal aktiviteiten op touw te zet ten. Voor een groot deel zijn de examenperikelen achter de rug van bezoekers en vrijwilligers, dus nu even tijd om het begin van de zomer op plezierige en een voudige wijze te vieren. Dit jaar hebben de organisatoren gemeend mensen te vragen die in het bezit zijn van een muziekin strument (gitaar, fluit, slaginstru ment etc.) om dit op deze zaterda gavond 20 juni mee te nemen en trachten een akoestisch muzikaal tintje aan het Midzomemachtfeest te geven. Mochten de weersom standigheden het toelaten dan vindt het gebeuren buiten plaats, anders gewoon binnen. Zoals altijd wordt er door de commissie-bar voor de inwendige mens gezorgd. Een teelder met verschillende kaassoorten en uiteraard stokstoe- te. Ook is er de gelegenheid om zelf brood te bakken, mais en aardap pelen te poffen en een grote hoe veelheid rauwkaust naar binnen te werken. Het geheel heeft dus een: ,,'s avonds als het kampvuur brandt-semi-nostalgisch sfeertje", om het maar eenvoudig weer te geven. Als extra attractie is er een kunstemaker in de vorm van een portrettekenaar uitgenodigd, die voor een gering bedrag een fraaie tekening van een Schure-bezoeker produceert. Als het portret u niet bevalt kunt u het alsnog in de Schure ophangen, dan hebben wy geen last meer van muizen. Er staan nog diverse andere zaken op stapel voor het Midzomemacht feest maar dat zult u zaterdaga vond allemaal zelf moeten aan schouwen. De vrijwilligers doen hun best om een zo prettig mogelijk sfeertje te creëren, de bezoekers doen de rest. We beginnen zaterda gavond tegen tienen en we gaan door tot.twaalf uur?! Tot ziens in J.S. de Schure. practische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Ook al wonen we - volgens Wim Sonneveld - in "betonnen dozen" en regeert de televisie als een verlicht despoot... we staan nog altijd in verbinding met de natuur. Zeker in de weken, dat de lente docr begint te breken. Vroeger werd dat vooral duidelijk door de "grote schoonmaak", die vele huisgezinnen teisterde. Nu merk je het aan het verlangen om er eens lekker op uit te trekken, dat je bij veel mensen kunt signaleren. De één wil met vacantie naar een zonnig eiland of wil er een lang weekend op uit. Je hebt ook mensen, die het op een wat rustiger maar niet minder aantrek kelijke manier doen: ze pakken de foto-camera en proberen die wereld vol lentesignalen in boeiende foto's te vangen. Ja maar, zegt u nu misschien, waar vind ik die voorjaarsmotieven? Toerend langs de drukke wegen van ons land zie je niet veel van de lente. Daarom de eerste raad: pak als het kan de fiets. Of ga wandelen in de vrije natuur. En zelfs met de auto kunt u ze vinden als u de stille landweggetjes kiest. De foto's die hierboven de lente in beeld brengen, zijn gemaakt niet ver van de grootste stad van Nederland; wat u er voor nodig hebt is: een open oog en een schietklare camera. En een beetje geluk om zo'n jonge zwanenfamilie te ontdekken en op het goede moment in beeld te krijgen. Pas in zo'n geval op, dat u het niet met Moeder Zwaan aan de stok krijgt. Voor de bloe semfoto kozen we voor zo'n enkel bloemetje, dat mooier is dan een paar duizend tegelijk, die op de foto vaak wat massaal overkomen. De jonge meisjes en de oude boerderij... ook zij vormen een stukje van de lente, dat de moeite waard is om er in deze weken met de camera aandacht aan te geven. gemeente 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer J. van Avezaath voor de bouw van een garage/berging bij de woning Lageweg 35; aan de heer G. Lunenbarg voor de bouw van een garage/berging bij de woning Lageweg 37; aan de heer D. Aanstoot voor het gedeeltelijk vergroten van het woonhuis Boldersweg 2; aan Bouwbedrijf Koopman B.V. voor het bouwen van een overkapping aan een bestaande loods op het opslagterrein Kerkhofsweg 14-16; aan de heer Joh. Boode voor de bouw van een veestal bij het pand Okkenbroekseweg 1. 2. aan de Sportvereniging Colmschate, afd. Judo te Deventer toe stemming verleend voor het houden van een recreatieve fietstocht door de gemeente op 27 juni 1981. 3. aan de Holtense Boerendansers toestemming verleend voor het houden van een huis-aan-huis actie met souvenirs; 4. aan de Volksfeestcommissie Dijkerhoek vergunning verleend voor het houden van schietwedstrijden op de feestweide van café het Bonte Paard op 8 juli 1981; 5. aan het Fietsdriedaagsecomitó Haarle toestemming verleend voor het gebruik maken van wegen in de gemeente Holten tijdens de fietsdriedaagse op 8, 9 en 10 juli 1981; 6. aan de heer W. Korhom vergunning ingevolge de Drank- en Horeca- wet verleend voor de uitoefening van een cafébedrijf in het perceel Landuwerweg 19; 7. aan Rietman Holten Motoren B.V. vergunning ingevolge de Hin derwet verleend voor een landbouwmechanisatie- en revisiebedrijf met opslag voor olie op het perceel Broensweg 1. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 9 juni 1981 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet aan Rietman Holten Motoren B.V., Broensweg 1-3 te Holten voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een landbouw-mechanisatie- en revisiebedrijf, annex opslag van olie in twee ondergrondse en één bovengrondse opslagtanks op het adres Broens weg 1-3 te Holten, kadastraal bekend gemeente Holten, sectie B nrs. 3307 en 3503. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Dorpsstraat 27 ter inzage en wel vanaf maandag 22 juni a.s. op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur in de sporthal ,,'t Mossink", aan de Keizersweg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend d. enige andere belanghebbende die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennis geving van terinzagelegging, derhalve vóór 22 juli 1981, bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 18 juni 1981 W.L.F.C. van Rappard, burgemeester J. Vuuregge, loco-secretaris

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5