Medische diensten GOEDE VOORLICHTING KWEEKT INTERE 10.000 schoolkinderen ratis landschapsboek Geslaagd iAJ» VADER Verwen dag»** Fietsdriedaagse Nieuw Heetesi ONBEKEND MAAKT ONBEMIND? voor iedereen die iets te bouwen oS te verbouwen heeft HOLTENS NIEUWSBLAD A'wïïntniLiiré Openingstijden AGENDA BELANGRIJK! ZONDAGSSCHOOL- NIEUWS 7 JUNI 1981 PAG. 3 f 1.50. etaling ia fac- f2.50. nvraag adver- tanen. ISOLERENDE 10 JAAR GARANTIE SNELLE LEVERING RECHTSTREEKS VAN DE FABRIEK wordt verse groente geleverd. „De mensen zouden gewoon meer moe ten beseffen wat de natuur te bie den heeft. Men wordt wel steeds kritischer, maar er zou eigenlijk meer verantwoordelijkheid voor produkten moeten zijn die in een bepaalde tijd van het jaar van de koude grond komen met andere woorden, de bal zou teruggespeeld moeten worden naar de konsu- ment. Dinsdag van 13.30-18.00; woensdag van 9-12.30 en 's middags van 13.30- 18.00; vrijdag van 12.00- 18.00; zaterdag van 10.00-12.30; maandag en donderdag de gehele dag gesloten. Geen koop avond. Vrijdag 19 juni 9.00-16.00 uur Laatste dag tentoon stelling „Afval.onze zorg" in Scholengemeenschap. Zondag 21 juni 14.00 uur Start eerste deelnemer oriënteringsrit MAC „De Holter- berg" bij clubhuis „De Biester" (zie adv. en ber.) 15.00-18.00 uur Discobal in bar- dancing „De Waag" (Zie adv.). 14.00 uur Discobal in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing* „Boode" Bathmen (zie adv.). Maandag 22 juni t.e.m. woensdag 1 juli Schoenhandel Oolbekkink we gens vakantie gesloten (Zie adv.). BEGLAZING ISOLERENDE BEGLAZING Samuelstraat 3. 7441 BW Nijverdal 7 Telefoon 05486-16233 Zaterdag 4 juli 14.30-17.30 uur „Open huis" Inter kerkelijke Recreatiewerk in tent aan de Pannenweg (Borkeld). Dinsdag 7 juli 19.30 uur Gezellige avond School- kring Dijkerhoek in grote zaal van ,Het Bonte Paard". Woensdag 8 juli School- en volksfeest in Dijker- hoek. Aan de Chr. School voor M.A.V.O. te Rijssen slaagden voor het eind diploma MAVO-4: Betty Aanstoot, Jan Aanstoot, Theo Heusinkveld en Ariëtte Groen. Aan de ouders, Zondag a.s. 21 juni, wordt in de 2e dienst van de Ned. Herv. Kerk, aanvang 10.15 uur, het winterwerk afgesloten. Traditiegetrouw nemen we in deze dienst afscheid van de 6e klassers van Zondagsschool. Alle kinderen verzamelen zich om 10 uur bij de Dorpsschool (Tuin straat) en gaan in klasseverband naar de kerk. Voorganger in deze dienst in Ds. W. Vons. Wij hopen, dat U, ouders, deze voor alle kinderen laatste Zondags- schooldienst, samen met ons wilt vieren en dat we met elkaar een feestelijke en gezegende dienst mogen hebben. Het Zondagsschoolpersoneel. Jovemi (Jongeren Vereniging Nieuw Heeten) organiseert op 22,23 en 24 juni de jaarlijkse „Fietsdrie daagse". De afstand bedraagt elke avond plm. 30 kilometer. Deelne- mers(sters) die op een van deze avonden verhinderd zijn kunnen op donderdagavond 25 juni „inhalen". Aan de tocht kan door jong en oud worden deelgenomen tegen beta ling van vijf gulden per persoon. Een ieder die drie avonden de aflegt kilometer aflegd krijgt als herinne ring een mooie medaille. Start vanaf 18.30 uur bij café Kruiswijk waar ook de finish is. Voorgaande jaren bestond er voor dit even ement altijd een flinke belangstel ling en „Jovemi" hoopt dat dit nu weer zo zal ziin MB! Slllll GIBI MI547W7M Slalluslaai 24 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 HlTil za. 9.00-12.00 ftl lUn-IIU koopavond Goor donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak! Arts: W.R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 3553. Spreekuur: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: zr. A. Fischer-Buis, Arendshorst 31, Deventer, tel. 05700-40427 bgg. 22700. U kunt de wijkverpleeg kundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 uur, bureau Stichting Kruiswerk, Gaarden- straat 31, tel. 1436. Tandarts: H.F. Steunenberg, Pastoriestraat 42, tel. 05483- 1433. Spreekuur spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-2004. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts tel. 3553. Open Bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen, tel. 1201 en 1517. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 u. in wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienstverlening „Midden Overijssel": Bureau Groene Kruisgebouw, Gaardenstraat 31, Holten, tel. 05483-2784. Spreekuren algemeen maat schappelijk werk ma. t.m. vrij. van 8.30-9.30 u. en volgens af spraak. Gezins- en bejaarden verzorging ma. t.e.m. vrij. van 8.30-9.30 u. Telefonische hulp dienst tijdens het weekend 05486-16465. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 1814. Politie: Tel. 1352 en 2655. Na 18.00 u. bellen 05200-71234. Brandweer: tel. 0011 (dag en nacht). RECEPT VASIUT „DE KIKKERERWT Gerst is een der oudste graansoorten die het hoofd- voedsel vormden voor veel volken nit het verleden. Op gravingen In Egypte hebben aangetoond dat gerst daar al vanaf 4000 v, Chr. als kul- j tourgewas isgeteeld.Bij ons werd het gerst meestal ge bruikt voor hei hakken van koeken. Zij werd tater door rogge en tarwe verdrongen. Van alle graansoorten heeft i gerst zieh het meest over de gehele aarde verspreid om dat haar groetfont wikkeling vrijwel niet beïnvloed wordt door de daglengte. Tot aan de poolcircet blijkt j liet dan ook mogelijk om j gerst te verhouwen. Over het algemeen stelt men dat gerst verbouwd kan worden op alle goede zandgronden. Men kan stellen dat tegen woordig gerst ook nog een belangrijke teelt is. Ze wordt gebruikt als voeder- gerst en als grondstof voor de bierbereiding. Als men gaat kijken naar de samen stelling van de gerst dan büjkt vooral het kalium en fosforgehalte hoog t« zijn. Men beweert dat hierdoor de beendcrverkalking wordt tegengegaan. Verder valt ook het hoge vitamine £-gehalte op. Door zijn veel zijdige samenstelling zou men gerst ook met {vol- waardige) rijst kunnen ver gelijken en zou men er goed aan doen éénmaal per week gerst te gebruiken. Recept: soep van gerstvlok- kem ingrediënten (voor 4 personen): 1 Ufcer water, 2 grote uien (gesnipperd), 3 gr. gerstviokken (verkrijgbaar in de „natuurwinkei"), 3 soe plepels Tamari, 50 gr, kervel, geel van I ei, l dl melk, peper en zout zeezout), sl olie Bereiding: verwarm de zon- nebloemolie in een pan Doe er dé uien by en laatze goud geel worden. Voeg er het wa- ter. de gerstviokken en de Tsunari aan toe. Laat gedu rende een twintigtal minu ten zacht koken. Kluts het geel Van el in de melk en voeg dit btjdesoep. Proef oler nog zout moet worden bijge- voegd. Bjj het opdienen kan men de fijngehakte kervel eroverheen strooien. Heeft u vragen of opraeridn- gen over de artikelen of over volwaardige voeding in het algemeen, dan kunt u schrik ven nöör: De Kikkererwt, Postbus 92, 7450 AB Holten. naf november 1980, dus toch al er ruim een half jaar, is in het irmalig pand van de Drukkerij i de P.v.d.A. aan de Kerkstraat nmer 11, „De Kikkererwt", een nkel voor natuurvoeding, ge- itigd. t in het voorjaar van 1979 in het en werd geroepen onder de >mer Konsumentenkring, met in rinsel een kleine vijftien leden leide uit tot een stichting onder naam Stichting ter bevordering i milieuvriendelijke voeding en fwijze, met geen echte leden «er maar inmiddels klanten, tot totaal van zo'n 100. Voorheen s het zo dat men lid van de insumentenkring moest zijn om tuurlijke voedingsproducten via kring te kunnen kopen. In het oijaar van 1980 moest men een der onderkomen zoeken voor de rkoop van de produkten dan een ïuurtje aan de Beuseberg waar tot dusver de artikelen worden verkocht. Als alternatief voor het schuurtje bleek het mogelijk het pand aan de Kerkstraat te huren van mevrouw Oolbekking. Inmiddels is overge gaan tot de verkoop van dit pand aan de gemeente en men werd in de gelegenheid gesteld de winkel van de genjeente te huren. De huurprijs bleef het zelfde, dus dat leverde weinig problemen op. Wat wel fi nanciële consequenties veroor zaakte was de overname die ver plicht werd gesteld, van een aantal huishoudelijke attributen als een kachel, een gijser, schappklanken, een aanrecht en wat kleinigheden. Men kwam daardoor te zitten op een fiks tekort. Daarbij kwam nog dat de gemiddelde omzet per maand iets terug liep. De stichting, bestaande uit vijf mensen, zit dan ook geregeld om de tafel om plan nen uit te werken, hoe de winkel een beter aanzien te kunnen geven, vooral ook uiterlijk, van het pand waardoor meer klanten de winkel zullen opzoeken en herkennen. „Jammer", zegt Hugo Verkerk, le raar aan de Scholengemeenschap en één van de mensen van het Stichtingsbestuur! „De opzet en doelstelling zijn eigenlijk ontzet tend positief, maar het blijft moei lijk de mensen over de drempel te krijgen". De begroting geeft aan, dat onge veer een bedrag van 1500 gulden nodig is om de meest noodzakelijke vernieuwingen toe te kunnen pas sen passen. Bijvoorbeeld de entree, die weinig overzicht biedt en dan zoals al opgemerkt het buitenaan zicht van de winkel. „Ik denk ook dat we meer moeten gaan doen aan voorlichtingsaktivi- teiten. Verleden winter zijn er bij voorbeeld kookkursussen georga niseerd, met uitleg over de te be werken produkten. Het blijkt in de praktijk vaak dat veel mensen niet weten en daardoor ook niet durven uit proberen hoe de verschillende voedingsstoffen smaken. Met een goed 'stuk voorlichting blijkt dat zowel oud als jong geïnterresseerd is het hangt zuiver af van de den kwijze die men heeft ten aanzien van deze manier van eten en leven. Het produktenpakket dat in „de Kikkererwt" voorhanden is, be staat uit een volledige basis om puur vegetarisch te eten gedurende het hele jaar, zoals brood, zuivel, groente en granen. Daarnaast zijn er verschillende vruchtensappen, honingsoorten en jams te koop. Als laatste is babyvoeding toegevoegd. Met een gemiddelde maandomzet van 4500 gulden Is het niet mogelijk een betaalde kracht aan te trekken, vooralsnog gaat het dan ook om een groep vrijwilligers, met als vaste bemanning Ad de Koff. De produkten worden betrokken van verdeelcentrum de Groene Band uit Brummen. Twee maal per week met het afwegen „vaste" medewerker Ab de Koff bezig Om alls vaders dit Jaar eans pcht te verrassen hebben wij voor vaderdag talloze kado-ldéetjes In huis. om er dit jaar een fijne vaderdag van te maken. Zodat geen vader zich tekort gedaan zal voelen. En terecht I Want als er öön is, die 't verdiend heeft dan is hot VADER OP ZONDAG 21 JUNI. Kom alvast is kijken I ■3122, de titel „Landschap en in Overijssel" krijgen innenkort zo'n veertigdui- end leerlingen uit de vijfde n zesde klas van alle Over- sselse lagere scholen een bijzonder fraai uitgevoerd boekje aangeboden over het ontstaan en de inrichting van de landschappen in onze provincie. NED. HERV. KERK en 10.15 uur uitingsdiens t-winterwerk) W. Vons. Uitgangscoll. Al- ;emeen kerkewerk (Pastoraat jen eredienst). Oppasdienst: Jenny Vukkink |en Albertha Dollekamp. GEREF. KERK .30 en 10.30 uur ds. G.WJH. jPeddemors. In beide diensten (viering Heilig Avondmaal. (19.15 uur ds. G.W.H. Pedde- mors. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Avondsmaalscollecte: Diaco nie. Oppasdienst: Mevr. Beldman- Beltman, mevr. Kruimelaar- Kistemaker, mevr. Rietman- Jansen (res.). Mevr. Beukenkamp-Offringa, Annie Getkate, mevr. Meijerink-Stam. R.K. KERK „GEB. IRENE") Zaterdag: 17.00 uur en zondag 9.30 uur. Daarnaast zullen nog eens zo'n der tigduizend exemplaren van dit boekje via de boekhandel en de VW's worden verspreid. De prijs van dit boekje is in verhouding uiterst laag omdat het Ministerie van CRM de totstandkoming daarvan met een ruime subsidie heeft gestimuleerd, waardoor de Zwolse uitgever Waanders een zo grote oplage in eerste druk kon realiseren. In het boekje, hetwelk is versierd met negentig prachtige kleurenfo to's van Ger Dekkers, vertellen Ad- riaan Buter en Gait L. Berk hoe de diverse Overijsselse landschappen in vroeger eeuwen zijn ontstaan, hoe deze er thans uitzien, maar vooral ook op welke manier men van al dat landschapsschoon het meest kan genieten. Vorige week woensdagmiddag werd dit boekje in hotel Hoog Hol ten aan de openbaarheid prijs ge geven. Dit gebeurde tijdens een korte plechtigheid, waarin initia tiefnemer en oud recreatiekonsu- lent H. Zandbergen het eerste exemplaar overhandigde aan de commissaris der Koningin in Over ijssel mr. J.L.M. Niers. Als repre sentanten van alle Overijsselse ba sisscholen waren voor deze plech tigheid o.m. ook veertien leerlingen uit de vijfde en zesde klas van alle zeven Holtense basisscholen uit genodigd. Op hun beurt kregen zij een boekje aangeboden door de C.d.K. welk boekje zij een moment later al vol hadden „gejaagd" met handtekeningen van de aanwezige officials. De bijeenkomst werd geopend door burgemeester mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard. Hij wees er met name op dat het landschap is ontstaan door ingrijpen van de mens in de natuur. Vervolgens zei de heer Zandbergen dat dit boekje zich van vele andere uitgaven op dit gebied onderscheidt omdat het door ken ners bij uitstek werd geschreven DIJKERHOEK 10.30 uur ds. C.C. Addink. Uit gangscoll. Algemeen kerke werk. OKKENBROEK .30 uur ds. G. Bouman. Uit- (angscollecte' Algemeen ker- cewerk. NIEUW HEETEN Zaterdag 19.00 uur en zondag JB.00 en 11.00 uur. die je bij wijze van spreken bij het lezen de moerassen al laten ruiken. De hele aanleiding voor de ver schijning van dit boekje vormde een door CRM enige jaren geleden al geïntroduceerd begrip „recrea tief medegebruik van het buiten gebied". Hiermee wordt bedoeld het niet alleen maar creëren van massare creatiecentra, maar vooral ook de toenemende belangstelling voor natuur en landschap leiden in goede banen van de medeverant woordelijkheid bij gebruik van de natuurgebieden.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3