Bergroiters in de prijzen ILEUM SPÓRTPRÖGRAiMA „HOLTEN" GOED GESLAAGD VOL PUNT VOOR HENK EN DINANT VAN BEEK W GAARDEN WINNAAR SPORTTOERNOOI Koetsenrlt Bergrijders Allard van Bruggen jeugdtournooi Mintonette viert ie Lustrum SchaaksimuStaan HOLTENS NIEUWSBLAD minnenette Het was i - PAG. 7 1 1 11 JUNI 1981 - 'festijn. op het barbecue- De Holtense Voetbalclub, die be gin februari het zestigjarig be staan vierde, met een zeer druk bezochte receptie en een „Gezins dag" heeft zaterdag 6 juni de jubi leumviering afgesloten met een programma waaraan behalve de afd. voetbal meewerkten de afd. schaken, handbal en atletiek. De schakers speelden in zaal „Vosman" een simultaanwedstrijd tegen de internationale grootmees ter Jan Hein Donner, de afd. atle tiek organiseerde wedstrijden tegen streekteams en het eerste van de rood-zwarten speelde een wedstrijd tegen de oude glorie van het Ned. Elftal. Het team dat in de oranjeshirts speelde, bestond uit Willem de Vries (FC Twente) Theo Laseroms, Reinier Kreijermaat en Henk Schouten (Feyenoord), Sjaak Swart (Ajax) Henk Warnas (Go Ahead) Piet de Vries en Nol Heijerman (Sparta) Charlie Bos veld (Vitesse) en Ad Brouwers (NEC). Bij de oud-internationalen stond bij verhindering van Piet La- garde Bab Geel van het Amster damse NFC in het doel. In de tweede helft speelde Eddy Achter berg voor Sjaak Swart. Het „Holten"-team bestond uit Her man ter Harmsel (doel) Wim Schooien, Nico Labobar, Anton Labobar, Jan Bert Wissink, Jan van Mullem, André Dekker, Wim Tuller, Bert Kamperman, Henry Bronsvoort en Daniël Samman- gun. Nadat speaker Jan Luesink de spe lers op de bekende manier, naam noemen en stapje vooruit, aan het publiek, dat niet in grote getale was opgekomen, had voorgesteld, gaf scheidsrechter P. van Dijken uit Groningen, die geassisteerd werd door Willem Dijkslag en Gerrit Wansink, het beginsignaal en trok ken de gasten meteen fel ten aan val. Het eerste kwartier kwam Hol ten onder druk te staan en werd Ter Harmsel (niet vrij van zenuwen maar wie zal hem dat kwalijk ne men) bij harde schoten van binnen de 16 meterlijn, duchtig op de proef gesteld. Hij verichtte enkele prach tige safes maar moest na plm. 20 minuten zwichten voor een lobje van Ad Brouwers toen de verdedi ging een foutje maakte. Na plm. een half uur was „oranje" heel dicht bij 2-0 maar de harde kanjer van Charlie Bosveld be landde op de kruising van paal en lat. Holten kreeg hierna wat meer vat op het spel en in de 35ste mi nuut gaf Daniël Sammangun doelman Bab Geel het nakijken (1-1). De vreugde hierover was ech ter van korte duur want enkele minuten later werd het door Nol Heijerman 2-1 toen Ter Harmsel een loeier van Piet de Vries niet klemvast had en Nol met een sim pele voetbeweging kon scoren. Vijf minuten voor rust trok Henry Bronsvoort met een prachtig doelpunt de stand gelijk (2-2) maar vlak voor het „thee-signaal" was Ter Harmsel kansloos bij een kop bal c(een meter voor de doellijn) van Ad Brouwers.(3-2). In de tweede helft, toen Eddy Ach terberg in het veld kwam voor Sjaak Swart en bij Holten Ter Harmsel, Anton Labobar, Bert Kamperman, en Daniël waren ver vangen door Jan Beltman (doel) Henk Blankena, Eric Knapen en Evert Dalemans, was de aanvalsd rift bij „oranje" geluwd en kreeg Holten de kans om meer in de aan val te gaan. De „rood-zwarten" speelden hun eigen spel, durfden wat meer risico te nemen en na plm. een half uur scoorde Henry Brons voort uit een zuivere lange pass van Wim Tuller de verdiende gelijkma ker (3-3). In de laatste vijf minuten kreeg „oranje" nog een paar beste kansen om de beide puntjes te pakken maar o.a. Piet de Vries wilde het allemaal te mooi doen kreeg doelman Beltman de kans om op het allerlaatste moment de bal van z'n schoen te plukken. Al met al een leuke wedstrijd met een technisch beter „oranje" maar met een tegenstander die tot het aller laatste moment bleef strijden voor een goed resultaat. Na de wedstrijd die werd bijgewoond door de alge meen voorzitter van de K.N.V.B. de heer Jo van Marie - was er een erg gezellig barbecufestijn in de open lucht dat muzikaal werd omlijst door de Tirolerkapel van de Hol tense Muziekvereniging. De „ioude glorie" (staande) en het elft-al van de SV Holten op sport park „Meermanskamp". Op het concours hippique in het Drentse De Wijk waaraan meer dan 400 combinaties deelnamen be haalden de Bergruiters mooie suc cessen. Het viertal bestaande uit Sandra Dieperink met „Arabelle" Theo van Dijk met „Solist", Ingrid Dieperink met „Punette" en Harm Kuipers met „Philmine" werd eer ste bij de dressuur, Jan Schoneveld won met „Opponent" de eerste prijs in dressuur klasse M1 (125 p.), Dries Willems werd met „Pedro" eerste bij het springen klasse B en 5e in dressuur klasse L 1 118 p., Theo van Dijk werd met „Punette" 3e in dressuur klasse LI (132 p.) en Harm Kuipers met „Philmine" was 4e dressuur klasse L2 met 121 pun ten. De vereniging van liefhebbers van het aangespannen paard „De Be rgrijders" te Holten organiseren op zondag 14 juni in samenwerking met de zusterverenigingen uit Sal- land en Twente een rit rond Holten waaraan bij goed weer 40 a 45 com binaties in de stijl van 50 tot 100 jaar geleden zullen deelnemen. De start is om 10.30 uur bij boerderij G.J. Volkerink aan de weg naar Nieuw Heeten. De stoet - met bege leiding van de bereden politie - rijdt de volgende route: Raalterweg - Haalmansweg- Rutgersweg - Koe- weideweg - Helhuizenweg - Van Heekweg - stop bij de familie Luiten Haarlerweg - Plaggenweg - Oude Hellendoomseweg - Vossenweg - Eekhoomweg - Nijverdalseweg - Enkweg - Beukenlaan - Waagweg - Pannenbakkersweg - Kolweg - Pa rallelweg - Rijssen - Landuwerweg - Schreursweg - Borkeldweg - mid dagstop - Winkelbergweg - Heide weg - Langstraat - Evertjesweg - Brenderweg - Kwintenweg - Spren- genweg - Korenweg - Aalpolsweg - Oranjestraat - Dorpsstraat - burg. v.d. Borchstraat - Raalterweg - fi nish boerderij Volkerink. Vorige week kon u reeds in het Holtens Nieuwsblad lezen, dat volleybalvereniging Mintonette komend weekend haar eerste lus trum zal vieren. Graag willen wij daar nu nader op terug komer De Holtense volleybalvereniging Mintonette werd op 12 augustus 1976 opgericht. Het 5-jarig bestaan wordt echter reeds nu gevierd, doordat 12 augustus dit jaar mid denin de schoolvakanties valt. De basis van de vereniging lag in s.v. Bato. Daarin werd in de 60-er De estafette lopers van de Atletiek vereniging Holten in de Dorps straat jaren recreatief, maar ook door competitiespelers en speelsters se rieus gevolleybald. Door laatstge noemden zijn vooral de bezielende leiding van Tammo Lukkien meer dere malen kampioenschappen behaald. Getraind en gespeeld werd toen in het gymnastieklokaal aan de Haarstraat, hierin werd me nige overwinning behaald, doordat de tegenstanders pas na afloop van de wedstrijd aan de afmetingen van de zaal gewend waren. In 1973 is het volleybal in Holten in een stroom versnelling gekomen door de vor ming van een groep heren competi tiespelers naast de reeds aanwezige damesgroep, die door transport bedrijf Dondertman gesponsord Wethouder J. Warrink verrichtte de openingszet. Links op foto Jan Hein Donner. Uiterst rechts Henk van Beek. Verder op foto (in wit spor themd) Jan van Calcar en D.A. v.d. Knaap. werd. Binnen BATO werd een apart voileybalbestuur gevormd met Wim Husslage als voorzitter. Door de verdergaande groei van het aantal leden kwamen het voi leybalbestuur en het hoofdbestuur van BATO tot de conclusie dat het beter voor het volleybal zou zijn, als de volleybalafdeling een zelfstan dige vereniging zou worden. Op 12 augustus 1976 vindt bij „Dicky Down" de oprichtingsver gadering plaats. Van het toen ge vormde bestuur is momenteel Arie Langendoen de enige die nog zit« ting in het bestuur heeft. By de oprichting telt Mintonette ca. 100 leden. Door de bouw van de spor thal en door de start met mini- volleybal groeit het ledental snel. In oktober 1976 komen er b.v. 40 nieuwe leden by. Sinds 1978 heeft het ledental zich op ongeveer 200 leden gestabiliseerd. Nu is Minto nette naast de badmintonvereni ging de belangrij kste gebruiker van de Sporthal. Op dinsdag van 16.30 uur tot 22.30 uur wordt er op 3 volleybalvelden door vele jeugd- en seniorengroepen o.l.v. een groot aantal (meest vrijwillige) trainers en trainsters geoefend. Vrijdags avonds en zaterdagsmorgens wor den de thuiswedstrijden van de ad- spiranten, junioren en senioren- teams resp. de mini- volleybalteams gespeeld. Aan de nu afgelopen competitie hebben het le dames- en het le herenteam betrekkelijk succesvol deelgeno men. Dames 1 eindigde op een 3e plaats van de 2e klasse en Heren 1 miste op een haar na het kam pioenschap van de 3e klasse van de afd. Twente. Het le lustrum wordt voornamelijk op het sportieve vlak gevierd: vrijdagavond 12 juni wordt vanaf 19.00 uur in de sporthal een toer nooi gehouden voor alle senioren competitieteams, zaterdagmorgen 13 juni wordt een De feestelijke viering van de zes tigste verjaardag van de sportver eniging „Holten" werd 's morgens gestart met een simultaanseance voor alle liefhebbers van het scha ken. Uitgenodigd was de interna tionale grootmeester Jan Hein Donner, één van de sterkste spe lers van Nederland. Om kwart over tien begon hij aan zijn strijd tegen 37 tegenstanders, wélke niet alleen uit Holten kwamen, maar ook uit Rijssen, Nijverdal, Marke- lo, Goor, Diepenveen, Deventer en er was zelfs een vakantiegast, de 73-jarige heer G. Takkenberg uit Capelle aan de IJssel. Na de eerste zet, die door voorzitter Warrink van de sportvereniging aan het bord van Jan van Calcar, voorzit ter van de schaakafdeling, werd gedaan, ging Donner in vlot tempo langs alle borden. Steeds als hij aan een bord kwam, moest de be treffende speler zetten, zodat de bedenktijd dus beperkt was. Naarmate er meer spelers moesten opgeven, werd het voor de overige daarom steeds moeilijker, waar door menig aelijke stand of betere stelling toen nog verloren ging. Langzamerhand begonnen er ook remises te vallen, waarbij het erg opvallend was dat die voorname lijk door jeugdspelers werden geno teerd. By die remises waren er ze ker enkele, waarin Donner duide lijk slechter stond, maar echt ,in gevaar kwam hij pas na twee uur spelen. Henk van Beek wist name lijk langs allerlei „afgronden" te gaan zonder te struikelen en kwam in een eindspel terecht, waarin hy beter stond. Bij een loperschaakje moest Donner de kwaliteit offeren, maar hy deed dat niet omdat hij een schaakzet over het hoofd zag. Daarna kon Henk van Beek in twee zetten een toren winnen en gaf Donner dus op. Dinant van Beek volgde het voor beeld van zijn broer na. Hij hield ondanks de spanning het hoofd koel en kon hier en daar een pio nnetje snoepen. Uiteindelijk werd dat alles Donner te machtig en gaf hij ook die partij op. Als laatste speler bleef uiteindelijk de Holtenaar Ton van Oijen over. Hy stond iets slechter, en Donner ging er bovendien eens goed voor zitten in de voor hem zo karakteris tieke houding. Ton liet zich echter niet intimideren en wist af te ruilen naar een remise-eindspel van toren tegen toren en pion. De score van Donner kwam daarmee op 79%, waarmee zowel hijzelf als de orga nisatoren dik tevreden waren. Van de 37 partijen verloor Donner er twee, er werden 11 remises geno teerd en 24 spelers verloren. Over winningen waren er dus voor de gebroeders Henk en Dinant van Beek, terwijl remises behaald wer den door B. Beijer, W. Rietman, M. Koelemay, W. van Oijen, T. van Oijen en H. Lindeboom uit Holten en R. Roelofs (Rijssen), S. Voort man (Markelo), H. van Oortmars- sen (Deventer), E. Lambrechts (Goor), M. Rademaker (Diepen veen). De jongste deelnemer, Paul Rijk (13 jaar) uit Nijverdal gaf Donner schitterend partij en hij gaf pas op bij de 60ste zet. Er waren toen nog zes deelnemers in de strijd. Geen 0.5 puntje dus voor Paul maar wel een stevige handdruk van de grootmeester en een handtekening op de deelnemerskaart. Om een uur kon van Calcar daarna Donner en de spelers bedanken voor hun medewerking aan deze zeer geslaagde simultaanseance. Zaterdag 13 en zondag 14 juni or ganiseert de jeugdcommissie van de SV Holten haar traditionele jeugdtoemooi met als inzet de fraaie „Allard van Bruggenbo- kaal". Ook dit jaar zijn weer vier verenigingen die hun laatste voet balkrachten en capaciteiten zul len laten zien ter afsluiting van het voetbalseizoen 1980-'81. De verenigingen die meespelen zyn: de winnaar van vorig jaar Z.V.V.'56 uit Apeldoorn, A.T.C.'65 uit Hengelo, Victoria'28 uit En schede en de SV Holten. Zoals u ziet twee nieuwe gezichten nl. ATC en Victoria. Twee verenigingen die bijzonder goede jeugdafdeling hebben. Er is per elftal geen prijs te verdienen, maar de resultaten van alle elftallen van de vereniging worden per dag by elkaar geteld. De vereniging welke over beide dagen de meeste punten heeft verzameld komt voor een jaar in het bezit van een fraaie wissel- beker. U begrijpt, dat het in dit toernooi om de eer van de vereni ging gaat, vandaar dat er gekozen U IÜU1 .HliLlllfeHlftUl WÜk'e'WfcBj groot of groter zijn dan de SV Hol ten. In totaal nemen 72 elftallen deel aan het toernooi. Wij hopen dat u op een of beide dagen een kijkje komt nemen op de „Meer manskamp". De SV Holten elftallen dienen op de volgende tijden aanwezig te zijn: Zaterdag 13 juni: 9.15 u. Al, B3, Cl, C3; 10.30 u. A2, BI, B2, C2. Zondag 14 juni: 9.30 u. Fl, E4, E2, D3, C4; 10.30 U. F2, El, E3, D2, Dl. Het toernooi duurt de gehele dag. Op zaterdag zullen de laatste wed strijden beëindigd zijn om 17.00 uur. Zondags zullen de laatste wed strijden zijn beëindigd om 15.30 uur. Wij willen op alle deelnemers en bezoekers een beroep doen om het „natuurgebied Meermans kamp" schoon achter te laten. Jeugdcommissie S.V. Holten VOLLEYBALVERENICING groot buitentoemooi op 13 volley balvelden op het sportveld van de Scholengemeenschap gehouden, 's middags is er een lustrumre creanten toernooi op hetzelfde veld, waarvoor zich in totaal ca. 30 teams hebben aangemeld. Na afloop van het laatstgenoemde toernooi volgt er een prijsuitreiking in de Aula (of buiten bij zeer mooi weer), waarna vervolgens het be stuur van Mintonette de hand ge schud kan worden. Het bestuur wordt op dit moment gevormd door: Leo Thiele, voorzitter; Arie Langedoen, vice-voorzitter; Hijke Plantinga, secretaresse; Leonie Brussée, penningmeesteresse en Anke Meerman en Herman Schol- ten. 's Avonds is er door de lustrum commissie een feest georganiseerd en zaterdagmiddag 20 juni is er een spelmiddag voor de jeugd. Donderdag 4 juni j.I. was het „Meermanskamp"-sportpark het strijdtoneel van de landbouw school uit Wierden en Holten. Hiermede werd een zeer oude tra ditie in ere hersteld. 's Morgens startte men met indivi duele sportonderdelen als ver springen, dribbel, sprint en bal- werpen. Bij het verspringen was 1 a.s. De Gaarden de jongelui uit Wierden zowel by de eerste als bij de tweede als bij de derde klasse te slim af en voor het totaal scoorde Tien hier reeds zes punten. De dribbel werd winnend afgesloten door de eerste en tweede klas van ie jongens uit Holten en de derde das uit Wierden zegevierde over lun tegenstanders. Het sprinten Dracht Wierden veel punten: alleen ie tweede klas van de Gaarden Dleek sterker. Het balwerpen cende in Jan Bussink van de Gaar- len de onbetwiste winnaar met een gooi van ruim veertig meter to rende hy boven een ieder uit en b racht het gemiddelde van zyn klas op een dergelijk hoog niveau dat het onmogelijk bleek voor Wierden om dit in te halen. Alleen de eerste klas van de landbouwschool uit Wierden bleek op dit onderdeel sterker. Bij het sensationele touw trekken liepen de spanning hoog op tenslotte bleek Wierden het sterkste met 15 punten tegen De Gaarden 9 punten. De estafette bracht opnieuw een overwinning voor de organiserende school de lopers van de eerste klas moesten de meerdere erkennen in Wierden, maar de spurters van de tweede en de derde lieten de balans in het voordeel van hen omslaan, 's Mid dags stond voetbal op het pro gramma en in tegenstelling tot het betaalde voetbal werd hier wel de gelijk aanvallend, attractief voet bal gespeeld, fris van de lever werd er volop gedoelpunt. De eerste en tweede klassen der beide scholen deden niet voor elkaar onder en eindigden alle met 4 punten op een eerste plaats. De derde klas van De Gaarden bleek te sterk voor de voetballers uit Wierden en won verdiend. De heer Groenewegen, directeur van l.a.s. De Gaarden, dankte in zijn slotwoord de organi satoren en natuurlijk de sporters zonder wie deze geslaagde dag j nooit had kunnen plaatsvinden voor hun vele sportieve prestaties en deelde mee dat de nieuw lever i ingeblazen traditie volgend jaai een vervolg zal krijgen in Wierden waarna hij overging tot de prysui treiking. De Gaarden bleek tens lotte de sterkste met 36 punten, d< jongelui uit Wierden kwamen oi een totaal van 24 punten.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7