IF SCHOLEN HAMEN MEDEZEGGENSCHAP ispraak moerastuin had loéitiëve resultaten 1 Veel belangstelling tijdens I.M.V. Drumband festijn iiMBum—M M pofitie-rapport voor iedereen die iets te bouwen of te verbouwen heeSt AjMMi HOLTENS NIEUWSBLAD I EN IEK EN SKDtéNSTEN AGENDA BELANGR'JK! tepMiteit..! 25 JAAR H.M.V DRUMBAND - - - - )81 PAG. 3 Stijiceivijgr mf'dfiD Q§ HEF^ÜIN bied werd verlangd verplaatst naar de andere zijde van de vijver. Voor zien zou worden in een goede ge mengde sortering aan planten, bomen en struiken, er zou meer reliëf worden aangebracht, met planten van inheemse boomsoor ten zou straks rekening worden ge houden. „Erg blij zijn we met een apart gebiedje dat aan de noord elijke kant werd ontworpen en zo danig verdiept ligt dat het afhanke lijk van de waterstand dan weer droog ligt en dan weer onder water staat, een prachtige aansluiting van de heemtuin". Het bedoelde pad werd in de hui dige vorm gehandhaafd, voor zowel bedienend verkeer, als wel de ge waarborgde bereikbaarheid voor invaliden. De speelvoorzieningen zijn voorlo pig weggelaten. We hadden ze lie ver verplaatst gezien naar de over kant van de weg, maar dat is niet gelukt. „Als leraar biologie ben ik tevreden met het opgeleverde re sultaat, de heemtuin zal er als alles naar wens verloopt een afspiege ling moeten zijn van.de inheemse situatie. Voof zover ik weet is het de eerste maal dat scholen op een der gelijke manier inspraak kregen in de aanleg van een project. Het lijkt me gezien het prima resultaat ze ker voor herhaling vatbaar. Invul ling ervan is natuurlijk afhankelijk van de mensen waar je mee rond de tafel komt te zitten. In ons geval ging het om een prima wisselwer king. De moerastuin zal straks dqor de verschillende scholen als praktijk lesstof kunnen fungeren". Als we een kijkje gaan nemen bij de rekreatievijver, dan blijkt dat aan de vorm en invulling ervan al aar dig gestalte wordt gegeven, niet alleen de moerastuin, maar oók de visvijver is duidelijk qua.contouren zichtbaar, de bruggetjes zijn al aangelegd en een voltooiing van het geheel lijkt niét meer zo lang op zich laten wachten. We komen hier in het Holtens Nieuwsblad tegen die tijd ruimschoots op terug. ■nde omliggende het gebied rondom aan te leggen vis- latievijver tussen de g en de Larense- nsluitend op het \sportveldencomplex destijd een verzoek an B&Wom mee te 1praten en denken betreft de invulling rastuin, ook. wel in genoemd. Een vijf- n nam deel aan die |i ngen, vertegen iers van de scholen; ■denbarg, de Haar de Kolschool, de \n, en de Scholenge- hap. In maart 1980 en lijst met verschil- przoeken ingediend. drs. P. Bakker, rector van jengemeenschap en ook in- emer van het inspraakpro- hg er bü B&W op aan de ling van de procedure te teiligen. In eerste instantie iieze wat moeizaam, maar |tember verschijnt de uit- j van de heer Prak, om ge- jk op het Gemeentehuis, landschapsarchitect te ko- Jten. ultaat, zo geeft de heer (tetsemakers (leraar aan de Scholengemeenschap) aan was drieledig. Ten eerste zou aan de grote lijnen van het plan niet echt gesleuteld kunnen worden, ten tweede financieel mochten de con sequenties niet te groo£ worden, liefst nihil en derde punt was dat binnen drie weken alle aanbevelin gen met de Grondmij. besproken dienden te zijn, omdat in de her- stvakantie gestart zou moeten worden. Er werd door de werkgroep op 7 oktober een vergadering op de Scholengemeenschap belegd, om een aantal punten concreet op pa pier te zetten. De uitslag was als volgt: Tien uitgangspunten werden duidelijk door de Werkgroep Heemtuin als zijnde belangrijk ge vonden. Er zou bijvoorbeeld geen fietspad aangelegd dienen te wor den, de visplaats voor minder vali den zou men graag verlegd zien, de heemtuin zou een goede gemengde sortering aan beplanting moeten krijgen, er zou meer reliëf aange bracht moeten worden, met voed- selarme gronden hogerop en schel penpaadjes loodrecht door de gra diënten. Speelvoorzieningen liever aan de overkant van de Aaltinks- weg (te gevaarlijk bij het water. Als laatste punt werd gevraagd om een ruige uitloop van de Noordkant van het moeras. De natte hoek zag men hetliefst doorgetrokken tot en met de noordelijke visplaats. Begin februari '81 kwam een ant woord van B en W op het totaal aan vragen vanuit de Werkgroep en al met al kan gesteld worden dat men tevreden was met de inspraak en daarmee de wijzigingen die hiervan het resultaat waren", zegt de heer Metsemakers. De visplaats werd inderdaad, ge zien de stilte die in het moerasge- Herv. kerk: 8.30 u. ds. G. Schuppen van Wierden,, iu. ds. G. Vieth van Nijver- pgscoll. voor kerkkoor en pn. kdienst: mevr. van gen-Traanman en Joke y- u. Jongerendienst in ge- „Irene". kerk: 9.30 en 19.15 u. ds. Boer van Hoofddorp. In diensten is de le coll. voor irk en de 2e voor rente en iing. lemevendienst: klas 1 en 2 jmevr. G. van Zeijts. Klas 3 Jannie Marsman, jeroppasdienst: Jeannette nan, mevr. Tromop-Imhof, mevr. Paalman-Verveda. r. Schuppert-Haasjes, k Stam-Campagne res. r. Stam-Ebrechts. I kerk (geb. „Irene"): Za. u., zo. 9.30 u. prhoek: 9.30 u. ds. C.C. Ad- t Uitgangscoll. voor kerk ten Helicon. jenbroek: 9.30 u. ds. G. Mnan. Maaltijd des Heren, bw Heeten: Za. 19.00 u., zo. en 11.00 u. Donderdag 11 tot en met vrijdag 19 juni 9.00-16.00 uur Tentoonstelling „Af- val...onze zorg" in Scholengemeen schap. Donderdag 11 juni 20.00 uur Ledenvergadering afd. Holten CDA in gebouw „Irene". 'Vrijdag 12 juni 22.30 uur Drive-in-movie bij Jeugd soos „de Schure" (zie bericht) 'Zondag 14 juni 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert" (zie adv.). 19.30 uur Dansen in bar-dancing „Boode" te Bathmen (zie adv.) Zaterdag 4 juli 14.30-17.00 uur Open Huis Inter kerkelijk Recreatiewerk in tent aan de Pannenweg (Borkeld). Op 5 juni werd de heer E.H.L. uit Holten aangehouden. Het bleek dat hij te veel gedronken had en kreeg een rijverbod van 8 uren op- ISOLERENDE BEGLAZING RECHTSTREEKS VAN DE FABRIEK ISOLERENDE BEGLAZING Samuelstraat 3. 7441 BW Nijverdal Telefoon 05486-16233 Openingstijden: ma. t/m vr. 8.30-12.00 en13.30-17.30 MUI za. 9.00-12.00 MIS4IHH7 koopavond Goor Wn|Vt|1S donderdag 19.00-21.00 1001 bouwmaterialen onder één dak A vajgirtin MK47I-22M De Drumband van H.M.V.4 vierde maandag tweede Pinksterdag onder een grootse belangstelling haar 25 jarig bestaan. Burge meester van Rappard wen ste in het voorwoord van het officieel programma van de Nationale Federatie K.N.V.Mars-, Drum-, Show-en Majorettewed strijden H.M.V.Holten alle deelnemers geslaagde marswedstrijden toe. En geslaagd was het, mede door de prima weersom standigheden en de goede opkomst van enthousiaste kijkers. Middels opgevan gen reakties bleek dat zo wel op als langs het veld van Sportcomplex Meer manskamp volop werd meegeleefd en aangemoe digd waar dat nodig bleek. Ere voorzitter de heer W.H. Enklaar bracht in zijn voorwoord een ode aan 35 jaar H.M.V. De fusie tussen de Holtense Muziek Vereniging en de muziekvereniging Excelsior heeft zijn vruchten afgeworpen. Dat eendracht macht maakt blijkt, volgens de heer Enklaar uit het gegeven dat H.M.V. inmiddels is doorgedrongen tot de hoogste klassering, die de federatie van Ne derlandse Muziekkorpsen kent. Een aantal jaren geleden werd men kampioen van Nederland. Voorzit ter van het H.M.V. de heer Johan Meijer schreef eveneens een stukje in het programmablad van die dag. Juist voor degenen die het niet gelezen hebben even een paar aan tekeningen hieruit. „Kleine tam boers groeien op, kwamen en gin gen. Er zijn er nog slechts twee die 25 jaar tamboer bleven. Namen als Fransen (dirigent), van Wakeren, Emsbroek en Schaperclaus zijn van belang geweest bij de opbloei van H.M.V. Wedstrijden Aan de wedstrijden maandag j.l. werd deelgenomen door drum bands, harmonie-en fanfarekorp sen, showbands en majorettekorp sen. De jury bestaande uit de heren J. Conjaerts, S. Egberts en J. Vlijm beoordeelden op onderdelen voor bijvoorbeeld de Marswedstrijden. Klank, techniek, uitvoering, sa menspelen, opvoering, voor het onderdeel Showwedstrijden op hun punten als choreografie, techniek, synchronisatie, presentatie en ti ming, en voor de maj orette korpsen waren het punten als timing, uit voering en natuurlijk ook opnieuw technieken presentatie. Uitslag In totaal deden 13 Drumbands, Tamboerkorpsen en Majorette korpsen mee aan de wedstrijd. Met verreweg de hoogste score ging de Drumband „Kunst aan 't Volk" strijken uit Enschede. Zij haalden maar liefst 308,5 punten, de Drum band „Crescendo" uit Klooster haar met 297,5 punten en de Drum band Eibergse Muziekvereniging uit Eibergen genaamd „Euphonia" met eveneens 297,5 punten. De prij zen werden uitgereikt door con- courcommissaris de heef J.F. On- stenk. Deze dankte in eerste in- Het maximaal te behalen punten tal was 360. Voor de eerste prijs was een minimum aantal punten nodig van 324 (met onderscheiding) voor de eerste prijs, met promotie voor tweede en eerste divisie een aantal punten van mimimaal 306. De eer ste prijs en tevens promotie voor de derde divisie moest goed zijn voor een puntentotaal van 288, de tweede prijzen kregen hadden mi- maal 252 punten en derde prijswin naars kregen tenminste 216 punten toebeseeld. stantie de juryleden, het bestuur van HM.V. en de vele enthousiaste supporters op deze tweede Pink sterdag. „De organisatie was per fect getimed en de samenwerking was optimaal", aldus de heer On- stenk. Verder dankte hij Lady speaker mevrouw J. Voordes voor haar goede bijdrage in dezen. Ter afsluiting werd door dè „Eend racht" uit Haarlo Het Wilhelmus gespeeld. Tot op het laaste moment bleef het een droog en daardoor sfeervol en geslaagd gebeuren. Alle dertien korpsen staan aange treden in afwachting van de prij suitreiking. Ruim 800 kaartjes werden verkocht tijdens de ge slaagde viering van 25 jaar H.M.V. Drumband maandag 8 juni. Op 5 juni snelheidscontrole gehou den aan de Oranjestraat, twee be stuurders bekeurd voor ter plaatse te hard rijden. Op 5 juni werd controle gehouden op jeugdige trekkerbestuurders, waarbij vier overtredingen gecon stateerd. Deze controle gebeurde i.s.m. arbeidsinspectie. Op 6 iuni twee personen aange houden die een bromfiets in Ryssen en op 5 juni een bromfiets hadden gestolen. Op 7 juni zijn er vernielingen ge pleegd aan verkeersborden die staan aan de Dijkerhoekseweg en de Espelodijk. Er was één ver keersbord met de grond gelijk ge maakt terwijl andere verkeersbor den omgedraaid waren. Op 8 juni vond een aanrijding plaats met schade, tussen twee bromfietsers. Beide bromfietsen werden beschadigd. Oorzaak was dat één van de bestuurders tegen het verkeer in reed. .i... Arts: J.H.A. Bruins, Keizers- weg 32, tel. 35 53. Spreeku. 11.00 en 16.00 u. Wijkverpleging: zr. H. Aanstoot-Lensink, Hexelse- weg22a, Wierden, tel. 05496- 15 66, b.g.g. 05700-2 27 00. U kunt de wijkverpleegkundige in ieder geval bereiken 's morgens voor 7.00 u., bureau St. Kruis werk, Gaardenstraat31, tel. 14 36. Tandarts: T. van Noort, Scher- penzeelseweg 13, Goor, tel. 05470-53 17. Spreéku. spoedge vallen: 17.00-17.30 u. Dierenarts: W.C.W. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-20 04. Ziekenvervoer: Alarmnummer 0011 of dienstdoende arts tel. 35 53. Open Bejaardenwerk: Tafeltje dekje. Inlichtingen, tel. 12 01 en 15 17. Zuigelingenconsultatiebureau: Elke donderdag van 8.15-11.30 u. in wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Ziekenfonds: Elke vrij. van 8.30-10.00 u. spreeku. Wijkge bouw. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat. Fysiotherapie: Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat. Stichting voor maatschappe lijke dienstverlening „Midden-Overijssel": Bureau Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 31, Holten, tel. 05483-27 84. Spreekuren alge meen maatschappelijk werk ma. t.m. vrij. van 8.30-9.30 en volgens afspraak. Gezins- en be jaardenverzorging ma. t.e.m. vrij. van 8.30-9.30 u. Telefoni sche hulpdienst tijdens het weekend 05486-1 64 65. Gem. energiebedrijf: Storing elektriciteit en gasvoorziening, tel. 18 14. Politie: Tel. 13 52 en 26 55. Na 18.00 u. bellen 05200-7 12 34! Brandweer: tel. 00 11 (dag en nacht).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 3