Gemengd Koor jubileerde Vijftig jaar getrouwd H0LÏEMS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD OLTENS NIEUWSBLAD Hootdredactrice Nan vos-Meidema tel. 05720-2786 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483-1356 D. J. Mondeel Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W. H. Beijers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel. 05490-16666 Abonnementsprijs 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 4 juni 1981 - 33e jaargang - nr. 23 aan de dienstdoende chauffeur en voor zijn collega's. Het gaat niet alleen om een extra stop bij de Diessenplas, maar vanaf de Larenseweg zal ook op de YVilhclminastraat een stop zijn en als derde punt zal bij de Scholengemeenschap in en uitgestapt kunnen worden. In totaal zijn dus drie extra stopplaatsen in Holten in gebruik genomen. Passagiers die ricbting Deventer willen, stappen in de bus komende uit de richting Hengelo, met als eindpunt Holten. In Holten wordt dan gedurende zeven gewerkt met kleuren. Het witte gedeelte is bijvoorbeeld voor de stads diensten, een rood gedeelte geeft de tijden tijdens de maandagen tot en met de vrijdagen aan, een blauw deel is bestemd voor de zaterdagen en opnieuw wit voor de zon- en feestdagen. De bus die zoals aangegeven rond tien voor tien richting OAD-station koerst, gaat dezelfde route terug en omstreeks tien over tien kan men daar opstappen weer richting Hengelo. Het voltallig bestuur ziekvereniging feestelijk werd in gehaald. Doch met de opkomst van het medium televisie begon het getij helaas in het nadeel van H.G.K. te keren en heeft het koor een tijd gekend met slechts 17 le den. Maar gelukkig bevindt het le denaantal zich de laatste jaren weer in stijgende lijn. Moderne muziek Onder een helaas wat matige belangstelling sloot het Tijdens de receptie werd zaterdag Holtens Gemengd Koor (H.G.K.) j.l. zaterdagmiddag in om het W00rd gevoerd door de hotel Vosman haar vijftigjarig jubileum af met een gezel- heer Scherpenzeel van de afdeling lige receptie. In verband met dit jubileum gaf H.G.K. tevoren op donderdag 21 mei j.l. een jubileumconcert in de Ned. Herv. Kerk, aan welk concert medewerking werd verleend door de „Twente zangers". Dezelfde dag werd door de O AD een nieuwe lijn in gebruik genomen en wel het gedeelte Haaksbergen-Goor. 'Haaksbergen was tot voorheen de „verst" liggende plaats, daar is nu verandering in gekomen. In het ka der van een witte vlekken rapport, het rapport Goudappel werd deze lijn geopend door O AD directeur de heer Ter Haar en de burgemeesters van Haaksbergen en Ambt Delden, voor de gemeente Goor was een lid van de gemeente aanwezig. „Ope ning van een lijn lijkt een minder groot probleem dan handhaving hiervan'", aldus de heer Ter Haar. Herstructurering zal noodzakelijk zijn teneinde een beter rendement te krijgen. De teruggang in het streek vervoer de laatste periode van 20 tot 25 procent maakt dit noodzakelijk. Gesubsidieerd vervoer houdt men sen uit het streekvervoer. Verder moet concurrentie tussen de ver schillende vervoersondernemingen een verouderd begrip zijn. Het is duidelijk zaak de Rijksgelden op een positieve manier gezamelijk te gebruiken. Voor het eerder aange duide witte vlékkenplan geldt het meer aandoen van nieuwe woon- wijken en eventueel NS-stations. De nieuwe stops in Holten zijn hier eveneens een goed voorbeeld van. Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en "abonnementen kunt u in Holten opqeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3, tel. 12 24 tot 's dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 16 65 tot 's dinsdags 12.00 uur Grote afwezige bfj beide even ementen was het gemeentebestuur van Holten dat tevoren een briefje had gezonden „Wegens drukke werkzaamheden te zijn verhin derd". „Dit briefje is ons bijzonder koud op het lijf gevallen", zo gaf voorzitter D. J. Aaftink aan het slot van de receptie uiting aan de ge voelens van het bestuur en koorle den. „Bij ons 25-jarig bestaan vond er een speciale ontvangst plaats ten gemeentehuize en bij die gele genheid werden wij indertijd be dankt voor de positie die wij cultu reel binnen de Holtense leefge meenschap innamen", aldus schil derde Aaftink het verschil in bena dering van het Holtens gemeente bestuur tussen 1956 en 1981. Warm Doch ondanks dit „koude" briefje en de wat matige belangstelling vanuit de Holtense gemeenschap vond de receptie wel degelijk plaats in een bijzonder warme en plezie rige sfeer. In zijn openingstoe spraak schilderde voorzitter D.J. Aaftink in het kort de geschiedenis van het koor, waarvan op 2 juni 1931 de eerste repetitie werd ge houden. Een moment in het jaarge tijde dat, in verband met de op handen zjjnde vakanties, in onze dagen absoluut ondenkbaar is. Reeds binnen een jaar na de datum Een groot percentage bejaarden wasverheugd met de „opening" van de nieuwe O AD busstop. Met span doek „OAD stelt ons tevree" spreekt voor zichzelf. Geboren: Jurjen Johannes zv K.R. Boonstra en A.M. van der Waals. Ondertrouwd: J. H. Nieuwenhuijs, oud 30 jaar, Rijs- sen en J. Schuppert, oud 23 jaar, Holten. Gehuwd: W.J.M. Enderink, oud 25 jaar, Gorssel en J.A. Klein Hors man, oud 22 jaar, Holten; A.B. Vlogtman, oud 23 jaar, Holten en G. Meijer, oud 23 jaar, Holten; B.J. Breukink, oud 35 jaar, Markelo en M. Nijland, oud 34 jaar, Holten. Overleden: H.J. Jansen- Wechstapel, oud 88 jaar, Holten; T. Ebrecht, oud 90 jaar, Holten (overl. te Raalte). TAFELTJE DEK JE Met ingang van 1 juli a.s. wordt de prijs voor één maaltijd van tafeltje dekje, die bezorgd wordt, f8.25. Voor een echtpaar is dit f 15.50. Indien men zelf de maaltijd kan afhalen dan bedraagt de prijs per persoon f7.25. Het is ook mogelijk, indien daar behoefte aan mocht bestaan, na overleg, gezellig mee te eten met de be woners van „Diessenplas". Voor meer inlichtingen kunt u bellen met telefoon nr. 12 01 of nr. 15 17. (bestuursleden open bejaar- denwerk) U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint - x L)p woensdag 11 juni hoopt het echtpaar G a/sueennieuwe abonnee opgeef t. Stam-G. Stam-Ezink. Bergmanstraat 11 te -/jffflFiiM gedenken dat ze een halve eeuw geleden in IJ|lj|P^ I het huwelijksbootje stapten. Het gouden Paar in 1966 het huis betrok in de Gebruik deze^jpr^ Naam: Bergmanst raat woonde vanaf de trouwdag Adres: I tot 1966 aan deMarkeloseweg in het huis dat i FftMl woonplaats: P1™" 'OJaar geleden werd afgebroken in .ff E;;| t'J H I verband met de aanleg van nieuwe wegen. IHI Hlll Geeft op ais abonnee t Stamdienahetverlatenvandelageréschool fLJyllLiif ij ^a| op H°ltens Nlcuwsb ad I een paar jaar thuis allerlei klusjes opknapte i voor het opgeven Dhr./mevr.: was van 1921-1924 knecht bij boer Albert Ivan een Adres j Kolkman aan de Fliermatenweg in de Beu- nieuweabonnee. Jiseberg. Hij „diende" daarna nog plm. 8 inzenden aan: Woonplaats: yl maand bij boer Beldman (LambooysWil'm) I Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half w en werd toen „aangenomen" als monsterne- Antwoordnummer 97 jaar/per jaar fühmer bij de controlevereniging Holten en Enschede. ^Omstreken". In 1927 maakte Stam een van oprichting gaf H.G.K. de ver volgens jaarlijks terugkerende uit voering, hetwelk werd gekenmerkt door de programmaonderdelen zang, operette en bal tot vaak in de kleine uurtjes. Vanwege verplichte aanmelding bij de zgn. „Cultuur kamer" besloot H.G.K. gedurende de Tweede Wereldoorlog onder te duiken, maar herrees kort daama weer in ongekende glorie met om streeks honderd leden. Sedert de oprichting sleepte H.G.K. op con coursen niet zelden een eerste prijs in de wacht waarvan sommige zelfs „met lof', waarna het koor beladen met bloemen door de Holtense Mu- Overijssel van de Kon. Ned. Bond van zang- en oratoriumverenigin gen. Namens de Bond bood hij het koor een cadeau onder couvert aan, zoals verschillende plaatselijke zusterverenigingen en particuliere supporters dit tevoren informeel reeds hadden gedaan. Van de oud dirigent J.K. Warmink uit Goor, die ruim 27 jaar leiding gaf aan H.G.K. kreeg het koor een modem zangs tuk „Ballade van een bruiloft" aangeboden. Ook de huidige diri gent Kotkamp uit Hengelo bood het koor een geschenk aan in de vorm van een modem zangstuk. De feestelijke bijeenkomst werd tens lotte afgesloten door voorzitter Aaftink die met name de plaatse lijke zusterverenigingen en H.M.V. dank bracht voor de vele i contacten. overstapjenaar de Coöp. Melkfabriek ,JJe Vrijheidwaar hij als melkventer werk zaam was van 1927 tot 1959. De laatste jaren tot aan z'n pensioen in 1971 was hij werk zaam op de kaasmakerijOver het melkven- ten zou een krant vol te schrijven zijn zegt Stam. Hij begon met een handkar, in de oorlogsjaren op een bakfiets met houten wie len, later een wagentje met een pony en de laatste jaren een wagentje met motortje. De heer Stam is 75 en zijn vrouw (Enterse van geboorte en tot aan haar trouwen dienstbode bij Kappert, de meubelwinkel aan de Enter straat in Riess'n) is 76 jaar. Het echtpaar dat zich mag verheugen in een uitstekende ge zondheid. heeft 4 kinderen en 12 kleinkinde ren. Het gouden paar recipiëert woensdag 11 juni 's avonds na half 8 inzaai „Vosman". Mw. Jo Oolbikkink- Kevelam en dhr. Gerrit Jansen brachten het vol gende in dichtvorm naar voren. Nu 50 jaren al bestaat ons koor Ja, dat is al een hele poos Er viel in die jaren heel wat voor Vleet jij nog iets te vertellen uit de doos? Wel, Gert laat ons in 1931 beginnen Er was in Holten een dameskoor, geheten T.Q.P Maar een aantal heren wilde ook wel zingen En samen richtten ze H.G.K. toen op. Weldra werd er flink gerepeteerd. Juffrouw Auping was de eerste dirigent Binnen een jaar werd er voor het eerst geconcerteerd De entree in Amicitia was 50 cent Op zo'n avond vormden enkele liederen het eerste deel Zeg maar zo'n acht a negental Na de pauze volgde operette of men speelde toneel En natuurlijk altijd: na afloop bal. Het instuderen heeft vaak wel moeite gekost De heren werkten niet altijd even goed mee Ze kregen op de repetities altijd zo'n dorst En zaten meestal bij Holterman in het café Fransen werd tot eerste voorzitter benoemd Door juffrouw Wolters als secretaresse bijgestaan Zij en haar zuster moeten ook wel worden genoemd Om wat ze voor het kinderkoor hebben gedaan Ja, Gert dat klopt, ik was er voor de oorlog al bij We hebben veel kinderoperettes gedaan Dat was voor de dames Wolters een heel karwei Want we kregen allemaal mooie kostuumpjes aan Dat kinderkoor heeft nog tot 1971 bestaan Toen was het ledental te ver gedaald In 1967 werd nog onder mevr. Spaan. Op concours in Nieuw- Amsterdam de eerste prijs bekaaid. Met het grote koor zijn toe ook veel op concoursen geweest En altijd, vielen we inde prijzen Vaak was het de eerste prijs met lof, en altijd feest Zo konden we inde superieurenafdeling rijzen. Het was Jan Warmink die ons in de succesjaren heeft gedirigeerd 27 jaar lang leidde hij ons koor artistiek Wat hebben we van hem ontzettend veel geleerd Bescheiden, vakbekwaam en sympathiek. Onze voorzitter, Tieke van Seêns is al even markant Al sinds 1954 is hij onze president Hij hanteert de hamer met vaste hand En het hele koor vindt hem zo'n vent Door hem werd ook de nieuwe dirigent gecontracteerd De heer Kotkamp werd onze man Een ieder heeft op ons concert geconstateerd Dat ook die er heel wat van kan. Graag hadden we op ons concert wat meer bezoekers geteld Maar ja, we zijn nu eenmaal geen H.M.V. Wel was ik echter teleurgesteld Dat er niemand was namens B W Ach Gert, we zingen toch vooral voor ons eigen plezier en gein En de goede vriendschap in het koor, dót is voornaam En ziende hoe we toch één grote familie geworden zijn Denk ik dat H.G.K. nog jaren zo verder zal gaan. BUSSTOP DIESSENPLAS BELANGRIJK WINSTPINT Met ingang van de nieuwe dienstregelingen bij de OAD maandag 1 juni is de belangrijkste wijziging voor Holten ontegenzeglijk de busstop bij het bejaardencentrum de Diessenplas. Eindelijk, na jaren van praten, aktie voeren en het kenbaar maken door de bewoners van de Diessenplas van hun ongenoegen kwam hier in afgelopen maandag verandering. „OAD, wij zijn tevree" luidde dan ook de leus op het spandoek van de officieuze busstop. Rond tien minuten voor tien werd de bus verwacht en een flink aantal bejaarden was ter plekke om dit te vieren. Gebak werd uitgereikt minuten bij de OAD gewacht voor de overstap op de bus naar Deventer. Belangrijk is verder dat de bus in Deventer ook vanaf 1 juni een andere route heeft aangenomen en wel zodanig, dat heen en terug de beide ziekenhuizen zullen worden aangedaan. Eveneens is met ingang van 1 juni een busboekje beschikbaar met de nieuwe dienstregelingen, met nieuwe routes, nieuwe lijnnummers en nieuwe tijden van OAD, TET en TAD. In tegenstelling tot de oude dienstregelingen wordt niet meer gebruik gemaakt van tekens voor de verschillende dagen, maar er wordt

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1