ïï'Wm Snelste ■duif Korte, sportcommissievergadering Blauw Wit nam afscheid van trainer Geerink MYCONCOURS BERG RUITERS UITSTEKEND GESLAAGD tó'. HANDBAL Wl ATLETIEK NIEUWS Bergruifer- nieuws HOLTENS NIEUWSBLAD ATLETEN PRESTEREN WEER GOED Infill COOPERTEST kniptip 0 Jan Agterkamp biljartkampioen 4 JUNI 1981 PAG. 11 hemelvaartsdag werd onder ideale weersomstandigheden op het ge- Klasse M cat. A-B: 1 Rita Brincate, heentelijk terrein aan de Postweg op de Borkeld het jaarlijks concours Markelo 0 f. 34.76 sec., 2 Zwenneke ehouden van de ponyclub „De Bergruiters" waaraan naast de organise- Flach, Eschruiters 0 f. 43.85 sec. ende vereniging „De Oostcrhofruitertjes", Rijssen, „Hertruitertjes", Klasse M cat. C-D: 1 Desiré Tijhof, Hellendoorn; „Eschruitertjes", Wierden; „Looleeruitertjes", Almelo en Eschruiters 0 f. 35.76 sec., 2 Ingrid Ie ponyclub „Markelo" deelnamen. s Morgens werden de dressuur- broeven (individueel, acht- en vier- lallen) en het B-springen alle cate gorieën afgewerkt. Het middag programma opende met een para- He, waaraan door plm. 150 jongelui hp hun keurig verzorgde pony's Werd deelgenomen. Nadat de jon gelui zich hadden opgesteld had [nspectie plaats door burgemeester W.L.F.C. Ridder van Rappard, jnevr. P. Wansink-Timmer, voor- kitster van de Holtense club en de heer G.J. Wilmink te Delden als bondsvertegenwoordiger. De pa- radeprijs, die werd toegekend aan ke Bergruitertjes, werd uitgereikt Boor burgemeester van Rappard. jftan het middagprogramma werd Medewerking verleend door de boerendansgroep „De Höölter baansers" en de kindergroep „De Klepperklumpkes" die veel ap plaus kregen voor de plaggenwals, hoevendans, gao weg ie, het schu- ïeke, haoksebarger, Sarie Marijs, in de bergen enz. pe jury bestond uit mevr.'G.A.M. Btolmeijer-Cremer, Nij verdal en de jheren G. Beldman, W. Aaltink en (Th. Luiten te Holten, D.J. Hofstee, nbt Delden; B.J. Holtennan, [Haarle; E.H. Lammers, Raalte; p.B. Schotman, Mariënheem; L. Stolmeijer, Nijverdal en H. Rutter- [kamp, Westerbork. Er werd gere- Tererevanhet60-jarigbestaanvan en onder de reglementen van de deèv Holten zijn er zaterdag 6 juni Sandra ter Horst, Looleeruiters 127 p.Ring 8 klasse M-Z handicap: 1 Carolien Kruims, Bergruiters 130 p., 2 Jessica Heutink, Eschruiters 127 p., 4 Ans Rouweler, Bergruiters 126 p. Springen klasse B cat. A-B: 1 Ro bert Vos, Eschruiters 3 str., 2 Carla Post, Markelo 9 str., 3 Christal Donders, Looleeruiters 16,5 str. Cat. C: 1 Bianca van Welpen, Lool eeruiters 0 f. 72 p., 2 Gert Jan Roze- boom, Markelo 0 f. 68 p., 3 Esther Vrielink, Eschruiters 0 f. 57 p. Cat. D: 1 Rita Manenschijn, Oos terhofruiters 0 f. 70 p., 2 Wilma Mensink, Markelo 0 f. 67 p., 5 Elise Dollekamp, Bergruiters 0 f. 62 p., 6 Herman Lodeweges, Bergruiters 0 f. 60 p. Springen klasse L-cat. C: 1 Mar- thijn Jansen, Hertruiters 0 f. 36.11 sec., 2 Annemarie Beverdam, Lool eeruiters 0 f. 37.89 sec. Cat. A-B: 1 Henk Zwiers, Markelo. Cat. D: 1 Liesbet Dollekamp, Mar kelo 0 f. 37.03 sec., 2 Martin v.d. Linde, Oosterhofruiters 0 f. 37.55 sec. Nijsink, Eschruiters 7 str.p. 44.48 sec. Klasse Z cat. B-C: 1 Lianne Teunis- sen, Eschruiters 0 f. 31.88 sec., 2 Maijan de Visser, Markelo 3 f. 41.41 sec. Klasse Z cat. D: 1 Jessica Heutink, Eschruiters 0 f. 30.47 sec., 2 Eric Vincent, Bergruiters 4 str.p. 27.45 sec., 3 Lammert Kooymans, Mar kelo 4 str.p. 31.99 sec.4 Ans Rouwe ler, Markelo, 8 str.p. 34.12 sec. Rubriek tuigpaarden (Jurylid de heer N. Wijngaards, Westerbork): 1 B. Veneklaas, koets Tilbury afst. paard Hoogheid, 2 D. Podt, koets buggie afst. paard Gloriant, 3 E. Veneklaas, koets wagonette afst. paard New Forrest, 4 Jelle Vincent, koets coupé afst. paard Arabier, 5 H. v.d. Riet, Enter, koets parkwa gen afst. paard Hoogheid, 6 G. ter Maat, koets „Victoria" afst. paard Feaun. Verloting. Ter bestrijding van de hoge kosten van het concours werd een verlo ting gehouden waarbij de prijzen vielen op de lotnummers: 1586 (hoofdprijs herenry wiel) 798 - 2045 - 955 - 235 - 2721 - 229 - 752 - 248 - 417. i" v'wr. - Voor de wedvlucht vanaf Noyon (Frankrijk) waren door de Be- rgvliegers 236 duiven ingekorfd. De eerste duif werd na de lossing om 7.20 uur geklokt om 11.40 uur. Af stand 385 km., gem. snelheid plm. 88 km./u. De laatste prijsvliegende duif kwam om 12.10 binnen. De uitslag: 1.3.6,21,22 comb. Schuppert-Kreijkes; 2,8,10,11,20 A. ten Dam (2); 4,16,19,34,46 H. Wil- lems; 5,24 H. Wansink; 7,12,17,43 M. Lodeweges; 9,51,35,54 H.J. ten Vel de; 13,45,58 E. Veneklaas; 18,30,33,39 G. Egberts; 23 H. Paal man; 26,40 G.J. Koetsier; 27 H. van Beek; 29,38,44 J. Aaftink; 31,49,50,55 A. ten Dam (1) 52 F. Meester De openbare vergadering van de sportcommissie op maandag 1 juni duurde in clusief opening, mededelin gen ingekomen stukken, voorstellen en de rondvraag niet langer dan een halfuur. kan men een gooi doen naar het De temperatuur lag rond de Kon. Ned. Federatie van Land. Rij de gehele dag sportaktiviteiten te verenigingen op een parcours dat beleven op Meermanskamp. De af- ■ras opgebouwd door G. Beldman dellng atjetiek stelt de bezoekers in ïteurs ie Staat om actief aan deze sportdag K n U tlni-lrmlr to T Arthom nn 13 jh.h. G.H. Harkink te Lochem en B. Gerritsen te Rijssen. De voornaamste uitslagen: Achttallen: 1 Bergruitertjes .130 p. Viertallen: 1 Eschruiters 115 p. Individuele dressuur: iRing 1 klasse B: 1 Christiaan Roet- kerink, Eschruiters 135 p., 2 Rita deel te nemen. Om ongeveer kwart voor 11 start men met enkele Coop- ertesten. De bedoeling is om in 12 min. een zo groot mogelijke afstand af te leggen. In een tabel kun je dan •aflezen hoe jouw conditie op dat moment is, je conditie kan variëren van zeer slecht tot zeer goed. De anenschrjn. Oosterhofruiters 132 deelname is vrij voor iedereen tus- Holtens kampioenschap versprin gen. Zowel dames als heren zyn verdeeld in 8 klassen en in iedere klasse zijn er 3 prijzen te verdienen. De deelname is vrij en beide activi teiten worden tussen 11.15 uur en 12.30 uur gehouden. 22 graden en misschien droeg dat bij tot een korte, maar warme bijeenkomst. De leden waren aanwezig, maar de publiek tribune had het waarschijnlijk gezien de ip., 5 Herman Lodeweges, Bergrui- iters 125 p. IRing 2:1 Yvelien Dekkers, Hertrui- [ters 132 p., 2 Angela van Dam, jHertruiters 129 p. Ring 3:1 Elise Dollekamp, Bergrui ters 132 p., 2 Helma Bokhorst, Mar kelo 127 p., 3 Berdien Paalman, Bergruiters 124 p. Ring 4-klasse L: 1 Gina Jansen, Hertruiters 130 p., 2 Karin Ehr- hardt, Looleeruiters 127 p. Ring 5: 1 Arjen Veneklaas, Ooster hofruiters 130 p., 2 Joke Muller Markelo 126 p., 3 Jeannet Rouwe ler, Bergruiters 125 p. Ring 6:1 Ria ter Beeke, Eschruiters ;129 p., 2 Martin v.d. Linde, Ooster hofruiters 128 p. Ring 7 klasse L2: 1 Bianca van Welpen, Looleeruiters 134 p., 2 sen de 1 en 99 jaar, en uiteraard voor damen/meisjes en heren/jon gens. Deelnemers ontvangen een herinneringsmedaille. Bovendien Op de te Vriezenveen gehouden z.g.n. „Paardendagen" won Ingrid Dieperink met „Punette" de le prijs bij het springen klasse B. Theo van Dijk werd met „Solist" 5e in het klassiek springen L en in de L-dressuur klasse L2 was de 3e prijs voor Harm Kuipers met „Philmi- De A.S.V. Eibergen organiseerde op 24 mei de zoveelste baanwed- strijd in dit seizoen. Aan deze wed strijd namen de volgende Holtense atleten deel: Milo Groot-Obbink, Gerd Masselink (beide jongens C) en Guido Groot-Obbink (jongen pupil A). Gerd moest de spits afbijten en wel bij het discuswerpen. Hy kwam in de finale en stond toen op een 2de plaats. Terwijl de regen gestaag neerdaalde, realiseerde Gerd in de 6de en laatste worp nog 34.58 me ter. Dit betekende een eerste plaats en een nieuw clubrecord. Hierna volgde de 60 meter sprint jongens pup. A. Hieraan nam Guido deel. Daar de A.S.V. geen Nadat de Blauw Wit- selectie een „camping nacht" in Lochem had doorgebracht en zaterdag middag onder tropische omstandigheden een verlo ren wedstrijd speelde tegen Nieuw Heeten I, werd za terdagavond in café-rest. „De Poppe" afschèid geno men van trainer Geerink uit Nijverdal. Namens de selectiegroep bedankte Gerrit Paalman Geerink voor de prettige manier waarop hij drie sei zoenen Blauw Wit trainde. Hij bood namens de selectie een kadobon en een tuinschop aan. Johan Groeneveld, leider van Blauw Wit I, dankte Geerink voor de manier van samenwerken. Hy wenste hem als jeugdtrainer bij het Nijverdalse DES veel succes en bood een grote kleurenfoto aan van de trainer met op z'n arm de zoon van Blauw Wit's voorzitter Gerrit Welink. Het onderschrift op de foto was heel toepasselijk gekozen. „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst". In een korte toespraak tot de heer Geerink zei Welink: „U stelde toen u begon bij Blauw Wit nogal wat eisen waarmee spelers en bestuur het soms moeilijk hadden maar in een later stadium bleek ons dat u het helemaal bij het rechte eind had, de juiste man op de juiste plaats". Welink liet zijn dankwoord vergezeld gaan van een getuig schrift en een horloge met inscrip- Jubileum tie. sintelbaan maar een grasbaan be zit konden er op de loopnummers geen snelle tijden verwacht wor den, hier was dat bij Guido echter niet te merken. Hij eindigde in de middenmoot met een goede tijd van 10.8 sec. De wedstrijd werd vervolgd met het kogelstoten. Gerd en Milo waren de Holtense vertegenwoordigers. Milo eindigde goed van voren maar wist net geen medaille te behalen met zijn 7.83 meter worp. Gerd leek ook hier een eerste plaats te behalen maar bij de laatste worp werd hy toch nog naar de 2de plaats verwezen. Zijn 10.87 betekende wel een nieuw clubre cord. Tegelijker-tijd vond ook het balwerpen plaats. Guido eindigde keurig voorin en ondanjcs de sterke tegenwind gooide hij de softbal toch nog 26 meter ver. Het vol gende onderdeel was de 100 meter sprint. Gerd startte in de eerste serie en realiseerde een tijd van 13,8 sec. Milo startte hierna en finishte in 14.4 sec. Milo kwam nu bij zijn specialiteit: het verspringen. Jammer genoeg kwam hij niet zo goed uit met zijn aanloop maar desondanks verbeterde hij zijn per soonlijk record: 4.25 meter. Als laatste onderdeel kwam het hoog springen jongens pup. A. Guido was dus weer aan de beurt. Zijn streven was 1 meter maar helaas was dit geen haalbare kaart voor hem. Hij sprong wel over de 0.95 meter waarover hij niet ontevreden was. De Holtenaren konden tevre den huiswaarts keren want zij had den het er goed afgebracht! De damessenioren van Holten na men deel aan een veldhandbal- toumooi in Erica. Holten was inge deeld in een poule met Transit (Emmen), S.V. Erica en Norg. In de eerste wedstrijd tegen Transit speelde Holten goed. Transit ge bruikte nogal wat fysiek geweld, maar Holten liet zich niet uit haar spelritme halen. Toch kon Holten de wedstrijd niet in haar voordeel beslissen en moest de winst met 4-6 aan Transit gelaten worden. In de 2e wedstrijd tegen Erica - een zwakkere ploeg - speelde Holten veel minder. De warmte had te veel van de krachten van de dames ge vraagd. Erica had wat meer over en won verdiend met 7-2. In de wed strijd tegen Norg speelde Holten de beste wedstrijd van de dag. Met goede aanvallen en betere schoten kreeg Norg weinig kans tegen het goed spelende Holten. De winst met 5-2 was dan ook verdiend. Door deze winst eindigde Holten als 3e. niet bijster interessante agenda af laten weten. Me dedelingen waren onder meer, dat besloten was de jaarlijkse gezamelijke ver gadering mgt de bestuurders van de plaatselijke sport verenigingen ditmaal in het najaar te houden. Punt twee heeft men het college van B&W positief geadviseerd ten aanzien van een aan vraag van De Bergruiters voor de Samengestelde wed strijd op 1 augustus en als derde mededeling had men de zwemclub Twenhaars- veld toestemming verleend tot het houden van de jaar lijkse zwemkamp op de zon neweide van het zwembad. Het zwemkamp wordt dit jaar gehouden in het wee keinde van 10 tot en met 12 juli. Voorstellen Voorstellen tijdens de sportcommissie-vergadering wa ren er maar gering. In de eerste plaats het voorstel dat op 28 en 29 december subsidie beschikbaar wordt gesteld, een bedrag van 342 gulden voor gebruik van de spor thal voor het kerstvoetbaltoemooi van de O.P.C., de Onderlinge Pupil len Commissie. De heer Leusink merkte op of er sprake zou moeten zijn van een eigen bydrage, maar de voorzitter gaf te kennen dat deel nemers onthouden worden van het geven van deze bijdrage. De 342 gulden is opgesplist in een bedrag van 19 gulden gedurende 18 uur. Het tweede voorstel dat vrijwel di rect als hamerstuk werd afgevoerd was de de vervanging van de gras- maaimachine van Meermans kamp. Deze bleek bijna tien jaar oud en zodanig aan vervanging toe. Voor vervanging is door de beheer ders een duidelijke voorkeur uitge sproken voor een machine die een bedrag kost van rond de 17.000 gulden. Het gaat dan om een ma chine waar sneller mee gewerkt kan worden en zeker de eerste j aren Geerink dankte met een kort woord voor de ondervonden vriendschap en medewerking en wenste Blauw Wit een goede toe komst. Na het officiële gedeelte bleef men nog enige tijd gezellig bijeen onder het genot van een drankje en een hartige hap. ook de velden van sportcomplex ,,'t Vletgopr" mee gemaaid kunnen worden. De commissie ging ak koord. Tot slot wilde; de heer Leu sink nog enige informatie omtrent den volgens de voorzitter onder zocht gaan worden, maar reparatie is dan pas mogelijk na afloop van de competitie. Met name de onder bouw van de grond zal bekeken dienen te worden. Verder zal ten deaanlegvanhetschaakveldopde aanzien van de kleedgelegenheid Smidsbelt. De voorzitter kon de bekeken moeten worden of via de toezegging, verlenen dat deze er op gemeente een oplossing gevonden niet al te lange termijn in zou wor den opgenomen. Belemmeringen kan worden voor meer haken en banken. Dat zijn zo ongeveer de zouden er volgens de voorzitter niet punten die toch nog tijdens een meer zijn. Klachten over scheuren zeer warme bijeenkomst op tafel in verschillende tennisbanen zou- kwamen. De grootste vijand van de atletiek is de plotselinge hitte. Op een ma rathon kan je dit wel 6 tot 10 min. schelen en op de korte afstand mis je zuivere snelheid. Afgelopen za terdag was het weer raak. Marinus Baltus en Meindert Koopman startten in Rhenen op een 20 km. wedstrijd. Voor beiden gold deze wedstrijd als graadmeter voor het Nederlandse kampioenschap 25 km. in Deventer (13 juni). Snelle tijden zaten er door de hitte bij voorbaat niet in, en de ereplaatsen waren ook niet voor hen weggelegd want enkele kanshebbers voor het N.K. 25 km. zagen Rhenen ook als test (Gerard Mentink en Roelof Veld) De beide Holtenaren hebben echter het voordeel dat ze over éen geweldige wedstrijd inzicht be schikken: zorgen dat je lichaam vóór de wedstrijd voldoende vocht bezit en zeer voorzichtig starten. Aan beide eisen werd voldaan. Na 2 km. kwamen ze gezamenlijk als 50e door en vervolgens werd de opmars ingezet, ieder in zijn eigen tempo. Na 20 km. zware arbeid en veel water dankzij het talrijke publiek finishte Meindert op de 12e plaats en Marinus op de 30e in resp. 1 uur en 40 sec. en 1 uur en 14 min. en 38 sec. Gezien de weersomstandighe den toch nog redelijke tijden. Henk Rietsema en Freek Beekman liepen op hetzelfde tijdstip in Nij megen een 5 km. baanwedstrijd. Ook zij werden door de hitte ge dwongen om zeer voorzichtig te starten waardoor de toptijden uit- bleven. Freek liep 16 min. 25 sec., een prima prestatie maar volgens eigen zeggen had hij nog wel 20 sec. harder gekund. Wie verwacht had dat Henk op de korte afstand door Freek „verpletterd" zou worden kwam duidelijk bedrogen uit want Henk handhaafde zich uitstekend en had slechts 8 sec. meer nodig dan Freek, maar liefst een halve min. onderzijn persoonlijke record. Vermijd "springers" bij het filmen. Deze storen de beeldovergangen voorkomt u door na elke stop een ander standpunt of beelduitsnede te kiezen. k. V-. In de afgelopen week werden de laatste wedstrijden gespeeld om het kampioenschap van Holten. Om de 5e t.e.m. de 8ste plaats werd gestreden in café „Kalfsterman". J. Beumer van BV „De Vlieshoek" werd vijfde, de 6de plaats was voor G. Wegstapel van BV „Kalfster man". In de partij om de 7e en 8e plaats klopte H. Bekkemens van BV „Kalfsterman" G. Vincent van B.V. „Jansen" De halve finale en finale die werden gespeeld in café „Jansen" opende met de halve-finaleparty G.J. Scholten „Kalfsterman" en J. Ag terkamp van „Jansen" Het werd een overwinning (27-31 in 20 beur ten) voor de Jansen-speler. In de andere halve-finaleparty moest S. Markvoort van „Jansen" met 79-51 in 21 beurten, het onderspit delven tegen H. Markvoort. In de strijd op de 3e en 4e plaats was G.J. Schol ten geen partij voor S. Markvoort die in 19 beurten won (100 om 33). De hierna onder grote belangstel ling gespeelde finale won Jan Ag terkamp met 31-24 van z'n clubge noot Henk Markvoort. Jan had in deze spannende partij de zenuwen het eerst onder controle en hij won verdiend. Tijdens de sportjubileumdag van de S.V. Holten spelen de beide teams die dit jaar een kampioen schap behaalden een wedstrijd op „Meermanskamp". Adspiranten Al en de heren senioren spelen een wedstrijd tegen teams van D.H.V. uit Delden. De wedstrijden begin nen om 13.00 en 13.30.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11