SPORT-EN SPELDAG BLAUW WIT SCHITTEREND GESLAAGD Volleybalvereniging Mintonette OKIA-NIEUWS STRIJD OM STEUNENBERG MEE 1981 Nieuwe trainingspakken voor dames van S.V. "Holten Propnuna sporthal 't Momk SENIOREN Sergruiter nieuws CLUBRECORDS VOOR GERD MASSELINK. HOLTENS NIEUWSBLAD Hoiter wanderers in successie kampioen Prnnramn s.v. „Hol1 en Programma „Blauw Wit' Van het atletiek front 28 MEI 1981 -PAG. 7 afsluiting van het seizoen 0/'81 hield zaterdag op het sport- ark „Meermanskamp" de ZVV Jlauw Wit" onder ideale weer- »mstandigheden de sport- en jeldag, waaraan door alle pupil junioren en senioren werd eelgenomen. Het doel van deze totaaldag" is om tenminste een aterdag per jaar met alle leden an de vereniging - die dezer dagen weer 15 jaar bestaat - als een rote familie gezellig recreatief ijeen te zijn en de onderlinge and tussen spelers, leden, sup- orters en donateurs zo mogelijk og te versterken, 't Was reeds oor de tiende keer dat de sport- en jpeldag werd gehouden en evenals foorgaande jaren bestond er ook ju weer van de zijde van de ouders jjen goede belangstelling. |n de voormiddag moest van 9.00- [2.30 uur een circuit worden afge- jegd met maar liefst 14 „opdrach- jen" o.a. hoogspringen, balkoppen, poortjesvoetbal, skippybal, za- dopen, etc. en in het middagpro gramma van 13.15-17.00 uur re geerde „Koning Voetbal" Ibitslagen: Algeheel winnaar en kampioen van de sportdag werd de B-jarige Gerben Smid uit de A.J. poldsteinstraat. En aan hem werd prachtige „Wiersma-beker" [hoor de heer H. Wiersma te Dok- Kum, oud-voorzitter en oudspeler Iran „Blauw Wit" uitgereikt. 2. e.e. uohn Landeweerd, Kolweg en Ro- I bert Hek. I Bpelcircuit: I Supporters: 1. Juliette Meijerink 71 p.; 2. Erik Jol 70 pl; 3. Ans Aan stoot 69 p.. Senioren: 1. Gerrit Schalk 117 p.; 2. Gerard Aanstoot 95 p. Ai EN Bi: 1. John Landeweerd 92 p.; 2. Hans Stam 90 p.; 3. Rudy Drent 89 p. Ci-C2 en C3 1. Gerard Meijerink 81 p.; 2. Gerjan de Velde Harsenhorst 81 p.; 3. Hans Bekkemens 80 p. Dl en D2: 1. Robert Hek 68 p.; 2. Dick Schuppert68 p; 3. Wim Mei link 66 p.. Ei - E2 en Fi: 1. Gerben Smid 72 p.; 2. Gert Jan Harbers 66 p.; 3. Oedse Blok 64 p. VOETBAL: Pupillen Ei-D2-E2 en Fi: 1. Ei6p.; 2. D2 4 p.; 3. E2 2 p.; 4. Fi 0 p. Junioren Ci-C2 en C3: 1. C2 6 p.; 2. Ci 4 p.; 3. Dl 2 p.; 4. C3 0 p. Junioren/senioren poule A: 1. Bi 4 p.; 2. Blauw Wit 2 4 p.; 3. Blauw Wit 4 2 p.; 4. Blauw Wit 6 2 p.. Junioren/Senioren poule B: 1. A16 p.; 2. Blauw Wit 3 3 p.; 3. Baluw Wit 1 2 p.; 4. Blauw Wit 5 1 p. Penalty Schieten: 1. Oetse Blok (Ei pup. 10 jaar); 2. Rudy Drent (B- junior). Meisjes tot 16 jaar Inge Ritman. Dames: Mevr. Bosschers-Beltman. De finale wedstrijd (2x10 minuten) tussen de junioren Ai en Bi (onges lagen kampioen comp.), die geleid werd door scheidsrechter Welink, was een zeer spannende aangele genheid. Bi begon aan het „kar weitje" met een voorsprong van 1-0 doordat de „vooraf-penalty" was te Almelo de organisatiecommissie de heren Rinus Bekkemens, Henk Bronkhorst, Roel Smid en Ben IJs- peerd. Ook dankte Welink de firma van Bruggen voor het beschikbaar stellen van de geluidsinstallatie, de S.V. Holten voor het beschikbaar stellen van de bestuurskamer en de clubhuiscommissie en de dames voor het bakken van plm. 500 heer lijke pannekoeken die gretig aftrek vonden bij jong en oud. Afscheid Tijdens de prijsuitreiking werd af scheid genomen van jeugdtrainer Jan Lorkeers uit Mariënheem die gedurende drie jaar z'n beste krachten aan de Blauw Wit heeft gegeven. De voorzitter van de jeugdcommissie Henk Westerik deed z'n woorden van dank verge zeld gaan van een prachtig horloge. Aan mevr. Lorkeers werden bloe men aangeboden. Ook voorzitter Gerrit Welink sprak een woord van dank tot de heer Lorkeers voor de deskundige wijze waarop hij de jeugd van Blauw Wit met succes heeft geleid. Welink overhandigde Lorkeers de ontslagbrief en een ge tuigschrift/rapport met hoge cijfers en wenste hem veel succes by de IJsselboys (Wijhe) Lorkeers dankte mede namens zijn vrouw voor het cadeau en de bloemen. De Blauw Wit jaren waren goede jaren waar aan hij met veel genoegen zal blij ven terugdenken. Het was altijd prettig werken met de jongens en dat is voor een trainer van het allergrootste belang. Wie weet kom ik nog es terug bij Blauw Wit op het nieuwe sportpark ,,'t Vletgoor" aan de Larenseweg zo besloot hij. Bergruiters die op uitnodiging peelnamen aan het concours in Vlarkelo behaalden de volgende re sultaten. [Theo van Dijk won met „Punette" I de 2e prijs in dressuur L, de 2e prijs bij het jachtspringen en werd vijfde pij het klassiek springen L. Jan Schoneveld werd met „Oppo nent" 2e in de dressuur M en in de [dressuur L was de 3e plaats voor Hendrika Klein Teeselink met LJacco". In de voorlaatste ronde in de onder linge bekerstrijd werden j.l. zondag de onderstaande resultaten ge boekt: Holten 3-Holten 5 0-3. Met een flinke portie mazzel heeft benut en wist mede dankzij het Holten 5 over het derde gezege- klassewerk van doelman Meijerink vierd. Het vijfde blijft hierdoor in de met 2-1 te winnen. Voor Bi scoor- race om de Kwinte-cup. den René Kolkman (penalty) en Holten 6-Holten 7 2-1. Harry Kolkman terwijl Hans Stam Het zesde wist met de vele kansen voor Ai de eer redde. De prijzen geen raad, die Holten 7 weggaf. Het bestonden uit fraaie plaquettes, zevende had zaterdag al een beker bekers en medailles. Alle mede- in Rijssen behaald, die met de no- werkers en deelnemers aan de dige tamtam naar Holten werd sportdag ontvingen een fraai vervoerd,v Door de te kleine over- vaantje in de blauw witte kleuren, winning is Holten 6 uitgeschakeld voor de finale. Holten 9-Holten 12 1-2. Voor de grootste verrassing zorgde deze zondag Holten 12. Met 10 man veel meer gevaar op voor doelman Podt. Het mooiste doelpunt kwam deze week van de voet van Jan ten Velde, die van zeker 30 meter af stand doeltreffend uithaalde. Holten 8 bracht de zondag door in Het Haarle Kamp. Het toernooi, was als een revanche van de competitie opgezet. Met een prachtige beker keerden de Holte naren huiswaarts. Het is de diverse Holtense Volley bal ploegen niet gelukt de Hoiter Wanderers de vorig jaar veroverde titel te ontnemen. Na een overdui delijke overwinning op „de Schu- re" kon aanvoerder Joop Heusink- veld voor zijn team de Truus- bokaal voor de tweede keer in ont vangst nemen. Het wordt duide lijk dat dit team door zijn deel name aan vele rekreanten wed strijden onverslaanbaar begint te worden. Zestien teams traden aan om in 4 poules uit te maken wie in de halve finales verder zou mogen spelen. De beide finalisten van vorig jaar Houtweg en Wanderers redden dat, al moest de Houtweg in de poule achter De Schure genoegen nemen met de tweede plaats. Het bestuur- steam van Mintonette, de Fien- preuvers, DDI en DDu alsmede het W.R. team bereikten eveneens de halve finales. In de eerste halve finale poule was de regerénde kampioen duidelijk het sterkst. In de andere poule bleken van de vier teams er maar liefst 3 nagenoeg even sterk. Ze eindigden alle drie gelijk met 4 wedstrijdpunten zodat het set-saldo de doorslag moest ge ven. De Schure scoorde het meest positief zodat het Mintonette kader en de Houtweg afvielen. In de finale hadden de bijna professioneel spe lende Wander-boys en girl weinig moeite met hun tegenstander. Met tweemaal 15-4 mocht De Schure de felicitaties voorde tweede plaats in ontvangst nemen. Tot besluit van dit goed verlopen toernooi ontving elke deelnemer en scheidsrechter een herinneringsvaantje namens de initiatiefneemster Truus Arends. Dank Blauw Wit's voorzitter Gerrit We link sprak een woord van dank tot en een gemjSte penalty werd toch allen die meewerkten aan het wels lagen van de sporten speldag en hij richtte zich in 't bijzonder tot de scheidsrechters Cor Beukenkamp, Roel Smid, Jaap Thalen, Ben IJs- van de veteranen gewonnen. Voor a.s. zondag is tegenstander Holten 11 gewaarschuwd. Holten 10-Holten 11 2-2. Al was het elfde driekwart van de peerd te Holten en Gerd Scherphof wecjstrijd in de aanval, de snelle tegenstoten van Holten 10 leverden Op de touwtrekwedstrijden in de Gelderse gemeente Zelhem heb ben de Holtense touwtrekkers weer goede prestaties geleverd. De wedstrijden vonden plaats bij café Halfweg en werden georganiseerd door de t.t.v. Oosterwijk. ia r 1 uuiuiiiii IQ __ff pit jaar werd er besloten om een ieder, zowel jeugd als senioren tegen elkaar te laten spelen en doordat de klubkampioenschap- pen om de „Steunenberg trofee" over twee dagen werden verdeeld viel het aantal wedstrijden per avond best mee. De titelhouder Jan v. Heun onder vond ook dit jaar weinig of geen tegenstand, maar de strijd om de 2e en 3e plaats was erg spannend, want zo verloor Gerard Overvelde verrassend maar verdiend van jeugdige J an Vrugteveen met 2-1 en won diezelfde Gerard weer met 2-1 na een spannende strijd van Nico Valk, terwijl Henk Doorneweerd de grootste moeite had om Henk Hendriks van zich af te schudden ging Doorneweerd even later kopje onder tegen Jan Vrugteveen en het begon er op te lijken dat deze Jan zich als kampioensdoder ging ma nifesteren, want zelfs Nico moest tegen Jan het onderspit delven. Rien Lammertink en Fred Hulle- man werden eveneens aan de Vrug teveen kar gebonden, alleen Ro bert Klein Wassink wist het tegen Jan tot een overwinning te bren gen. maar ook Robert verloor en kele belangrijke sets zodat voor punten; hem niet meer een plaats bij de punten; was van heel veel betekenis want samen met Gerard ging het- er om wie er op de 3e plaats zou eindigen. Ook onderling was de strijd erg spannend want Rudy Drenth, El len Helmer en Jan Ophof deden niet veel voor elkander onder, al leen Harry Struik had geen „begin- nersgeluk" want als pas enkele we ken spelend lid was hij niet opge wassen tegen de meer geoefende tegenstanders, maar dat mocht de pret niet drukken want meedoen was belangrijker dan winnen. Op vallend was verder de tegenval lende prestatie van Nico Valk, want met 6 punten uit 13 wedstrijden bleef Nico ver" onder de verwach tingen. Al met al had ieder er toch weer veel plezier om de ander de puntjes afhandig te maken en kan de Tafel Tennis Ver. Holten ook dit keer weer terugzien op een succes vol en sportief verlopen toernooi om de „Steunenberg trofee". De volledige eindstand: 1. club kampioen 1981 Jan v. Heun 13 pun ten; 2. Jan Vrugteveen 11 punten; 3. Fred Hulleman 10 punten; 4. Ge rard Overvelde 10 punten; 5. Ro bert KI. Wassink 9 punten; 6. Henk Hendriks 8 punten; 7. Henk Door neweerd 7 punten; 8. Nico Valk 6 9. Rien Lammertink 5 10. Erik Bekkemens 4 Toernooi A.B.S. A2 vertrek 12.15 uur Uitslag 640 kg. A-klasse 1. Eibergen 13 punten; 2. Bisons 12 punten; 3. Bathmen 8 punten; 4. 0.K.I.A. 7 punten; 5. Vorden 7 pun ten; 6. Bekveld 5 punten; 7. Eri- chem 4 punten; 8; Bussloo 0 pun ten. Uitslag 640 C-klasse. 1. Twente 12 punten; 2. D.E.S. 9 punten; 3. Bathmen 8 punten; 4. 0.K.I.A. 4 punten; 5. E.H.T.C. 4 punten; 6. Vorden, 3 punten; 7. Bi sons 2 punten. uur Op de wedstrijden van afgelopen i Toernooi Haarle: Zondagmiddag in Beltrum had de nnr A-p-loeg van O.K.I.A. Grote tegen stand van de andere ploegen en moest met slechts twee punten huiswaarts keren. De C-ploeg daar en tegen trok ver boven de ver wachting en veroverde maar liefst 6 kostbare punten. Uitslag 640 A-klasse. 1. Eibergen 13 punten; 2. Vorden 13 punten; 3. Bisons 10 punten; 4. Bathmen 5 punten; 5. Bekveld 5 punten; 6. Bussloo 5 punten; 7. Eri- Senioren: Kwintecup: Holten 2 - Holten 3, 10.00 u. Holten 4 - Holten 5,10.00 u. Tarzancup: Holten 11 - Holten 12, 9.30 u. Vriendschappelijk: Holten 10 - Holten 7, 10.00 uur. Zaterdag 29 mei B2_vertrek 13.45 uur B3 vertrek 11.15 uur Dl vertrek 7.45 uur D2 vertrek 7.45 uur D3 vertrek 8.00 uur E2 vertrek 10.30 uur E3 vertrek 12.30 uur F1 vertrek 12.45 uur F2 vertrek 15.00 uur. chem 3 punten; 8. O.K.I.A. 2 pun ten. Totaalstand na 4 toernooien. 1. Eibergen 53 punten, 2. Bisons 43 punten; 3. Vorden 30 punten; 4. Bathmen 26 punten; 5. Bekveld 24 punten; 6. O.K.I.A. 20 punten; 7. Erichem 18 punten; 8. Bussloo 10 punten. Uitslag 640 kg C-klasse. 1. Twente 12 punten; 2. D.E.S. 10 punten; 3. E.H.T.C. 7 punten; 4. 0.K.I.A. 6 punten; 5. Vorden 4 pun ten; 6. Bathmen 3 punten; 7. Bisons 0 punten. Totaalstand na 4 toernooien. 1. Twente 46 punten; 2. D.E.S. 37 punten; 3. Bathmen 25 punten; 4. E.H.T.C. 23 punten; 5. O.K.I.A. 19 punten; 6. Vorden 16 punten; 7. Bisons 2 punten. De volgende wedstrijden vinden plaats op zondag 14 juni op het nieuwe sportcomplex van Bath men. In het nieuwe, pasgeopende Fanny-Blankers-Koen Stadion te Hengelo vonden op 16 mei de Oos telijke Kampioenschappen plaats. Hoiter afgezant was Gerd Masse- link die dit seizoen al goed op dreef is. Het eerst af te werken onderdeel was de 100 meter sprint. Helaas kwam hij door een ongunstige lo ting in een zware serie terecht waardoor hij niet in de halve finale kwam. Toch zette hy een nieuwe recordtijd neer: 13.4 sec. Bij het speerwerpen ging het nog beter, want hij gooide de speer maar liefst 38.03 meter. Ook dit was een nieuw clubrecord. Ook by het discuswer pen hield hij zich goed staande in het sterke deelnemersveld, hij liet de schotel op 32.40 meter afstand van de ring neerkomen; een nieuw clubrecord. Jammer genoeg haalde hij bij het hoogspringen geen nieuw clubrecord. Hij sprong voor de derde keer 1.45 meter, 5 cm. van het record verwijderd. Junioren: Blauw Wit Al - toumooi ABS, Bathmen. Vertrek: 12.45 u. Blauw Wit BI - toumooi ABS. Ver trek 11.30 u. Pupillen: Blauw Wit Dl - toumooi ABS. Ver trek 8.30 u. Blauw Wit D2 - toumooi ABS. Ver trek 7.45 u. ir beste 3 was weggelegd. Fred wist punten: 11. Jan Ophof 3 punten; het aantal verliespartijen te beper ken tot drie, waarbij de overwin ning op Gerard Overvelde er een 12. Ellen Helmer 3 punten; 13. Rudy Drenth 2 punten; 14. Harry Struik 0 punten. Week van 30-5-1981 tot en met 5- 6-1981. Maandag 08.10-15.30 scholenge meenschap; 18.00-23.00 Badmin tonclub. Dinsdag: 08.10-15.30 uur scholen gemeenschap; 16.15-11.30 Minto nette: 16.00-18.30 instructielokaal - St. SoCuWe. Woensdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap; 17.00-18.00 volleybal, leraren osg; 19.00-23.00 Badmin tonclub. Donderdag: 08.10-16.30 scholen gemeenschap; ZU.UU-ZjL.UU „au Stars"; 21.00-23.30 zaalvoetbal, Thomassen Dryver/Verblifa; 17.00-18.00 instructielokaal - St. SoCuWe. Vrijdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 31 80). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportza ken (tel. 16 66). De Holtense atleten verspreiden zich de laatste weken over de vele wedstrijden. Iedereen zoekt een wedstrijd waar hij goed denkt te kunnen scoren, met vnl. in z'n ach terhoofd een persoonlijk record en een graantje meepikken van de enorme prijzen die er veelal te verdienen zijn. Marinus b.v. is hard op weg een uitzet bij elkaar te lopen. Nog steeds gaan zijn tijden met spron gen vooruit. In Dwingeloo liep hij onder slechte omstandigheden (grote hitte) een 20 km. in 1 uur en 11 min. waarmee hij 15e werd. Op hetzelfde moment liep Mein- dert in Zevenaar een 5 km. baan- wedstrijd en hij stelde hier het clu brecord 45 sec. scherper (15.30). Halfweg mei is altijd het spektakel van de Zwolle-City loop, dwars door het centrum van Zwolle (in clusief de promenade). Om een in druk te geven van de prijzen die hier te verdienen zijn: een 14- daagse reis naar Rimini, 7 dagen naar Londen, kleuren t.v., fietsen, stereoinstallaties enz. Na 10 km. zware arbeid mocht de Belg Par- metier 14 dagen naar Rimini. De Holtenaren strijden in deze wed strijden meestal op het tweede plan, maar Meindert zat er dit keer verrassend goed by. Hij nestelde zich midden in de sub-top en werd 12e wat hem een paar nieuwe wed- strijdschoenen opleverde. Marinus en Freek Beekman lever den een enorm gevecht met de Ne derlandse cross-kampioene Carla Beurskens. Alle drie kwamen met knalrooie koppen over de finish en men vermoedt dat Freek ergens achter op het parcours één van zijn bekende bakken heeft los gelaten. Marinus won overigens deze trilo gie (37e) en Freek werd 39e. Beiden waren zeer tèvreden en dat is be grijpelijk want de concurrentie in Zwolle is altijd enorm groot. Twee dagen na Zwolle was de Doetinchem-City loop en ook hier handhaafde Meindert zich in de kop (6e plaats). Gerard Beldman was hier ook aanwezig en wist zich prima te handhaven in deze sterk bezette wedstrijd. Tot slot even een tip voor de lezers en lezeressen van dit artikeltje: Tijdens de sportdag ter ere van het 60-jarig bestaan van de s.v. Holten organiseert de afdeling atletiek een coopertest: dit is in 12 minuten een zo groot mogelijke afstand lopen. Aan de hand van je gelopen afstand kun je in een tabel aflezen hoe jouw conditie op dit moment is. De deel name is vrij voor iedereen: dames, heren, kinderen en bejaarden. Tevens wordt er het Holtens- kampioenschap verspringen geor ganiseerd, waarbij de deelnemers in 16-klassen zijn verdeeld, van 1 jaar tot maximaal 99 jaar en zowel dames/meisjes als heren/jongens. In elke klasse zyn er drie prijzen te verdelen. De verste sprong wordt gehonoreerd met „het Holtens Kampioenschap". Aan beide atletiek-onderdelen zijn geen kosten verbonden. Het damesvoetbalteam van de „S.V. Holten" is vrijdagavond door Klokkenmaker Bazuin in prachtige nieuwe trainingspak ken gestoken. De gebroeders Ba zuin wensten de dames veel geluk in hun sport, hopelijk zullen deze pakken bijdragen aan vele succes sen. Aan de leidster van het team werden door de heren Bazuin bloemen aangeboden. Willy Kappert dankte de h.h. Ba zuin voor het prachtige geschenk en deed een beroep op de Holtense dames om zich op te geven voor het dames- of meisjesvoetbal. De meeste Holtenaren weten wel dat er al meer dan 60 jaar een voetbal vereniging is maar dat er sinds 1973 ook door meisjes en dames gevoetr bald wordt is bij de massa niet bekend. Ook de meisjesafdeling bij de „SV Holten" begint langzaam maar zeker op gang te komen. Het dames- en meisjesvoetbal is onder verdeeld in de leeftijdsgroepen: 8-12 jaar meisjesvoetbal; 12-15 jaar meisjesvoetbal; 15 jaar en ouder damesvoetbal. De training is elke woensdag op „Meermanskamp", 's middags van 14.30-15.30 u. voor de meisjes en 's avonds van 19.30-20.30 u. voor de dames. Dames en meisjes die wat meer willen weten van'het voetbal zijn van harte welkom. De competi tiewedstrijden voor meisjes wor den op zaterdag gespeeld terwijl de dames in het voorjaar en het najaar spelen op maandag- en dinsdag- of donderdagavond. Willy Kappert, Hoffestraat 13, tel. 3687 wil graag van alles vertellen over meisjes- en damesvoetbal.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7