DE SCHURE NA VERBOUWING MEER FUNCTIONEEL EN REPRESENTATIEF niemand gaat op HOLTENS NIEUWSBLAD Gebrek '81 Ruilbeurs POLITIEK FORUM TAMBOERS H.M. V. NAAR CONCOURS JEUGDDIENST M00KE a. men aan werk 11 Jeugdsocieteit de Schure Iw^iSna 9tdFamSü> W l«illWVr W wlf 11 wBtaS IwlCtlLiB» '1 \'J0 6 V» E IVIlHMH lil l IBfial lIlaWkBl a BanaS middels is drie maal een verhaal gewijd aan opzet en mogelijkheden van de Stichting ciaal Cultureel Werk Holten en omgeving. Begonnen werd met één van de oudoprichters 'es van Bruggen die duidelijkheid verschafte in de hele basis van de Stichting. In het eede gesprek was voorzitter Ton Well aan het woord, met zijn visie op de verschillende estuurlijke functies en kanten van het totaal en ten derde gaf Herman Kampman uitleg ver de vele facetten die onderdeel zijn van de Stichting Sociaal Cultureel Werk. In dit rtikel willen we mede naar aanleiding van de twee „Open Huis"-dagen die het Paalhuus fgelopen zaterdag en zondag hield, de jeugdsociëteit De Schure voor het voetlicht halen. Gebruik deze U ontvangteeri fraaie als u een zf// Parker-Jotter ballpoint nieuwe abonnee opgeeft. Het echtpaar GJ. Jeu.rlink.-A. Jeurlink-Nijenhuis, Flisweg 4 in het Meerdorp herdacht dinsdag 26 mei het feest dat ze 60 jaar geleden el kaar het jawoord gaven. Velen kwamen tijdens de receptie in hotel „Vosman" gelukwensen. De Hol- tense muziekvereniging ,JiMV" bracht het diamanten paar 's avonds een serenade. „Public relation" man Gerard Ven eman heeft er duidelijk moeite mee in zijn eentje een „Schurestory" te leveren. „Dat past zeker niet bij de hele opzet en doelstelling van de jeugdsociëteit", zegt hij nadrukke lijk. „We doen eigenlijk niets indi vidueel, het is altijd weer een zoda nig goed samenspel dat een verhaal opgehangen aan alleen de persoon Gerard Veneman een verkeerd beeld zou schetsen. „We werken met 25 vrijwilligers in grandioos teamverband, met ieder zo zijn ei gen ambities in de verschillende commissies die zijn samengesteld". Met het oog op de verbouwing de afgelopen maanden werd bijvoor beeld een bouwcommissie samen gesteld, bestaande uit die mensen die uit hoofde van hun beroep aar dig hun mannetje staan. Dat blijkt dan ook duidelijk uit het resultaat! „Je moet De Schure eigenlijk zien, als een ontmoetingscentrum voor jongeren tussen de 16 en pak weg 20 jaar, werkende en studerende jon geren van alle gezindten, die hier een stukje van hun eigen identiteit terugvinden. De groep jongeren die in het weekend De Schure bezoekt is een hechte eenheid van een 250 tot 300 jongeren. Het selecteren van mensen gaat niet op, mensen zijn zelf al selectief genoeg. „Iedereen betekent wat, vertelt hij. „Niemand gaat eigenlijk op in de anonimiteit. Dat is ook een van de doelstellingen van de sociëteit. Zowel voor de groep vrijwilligers als voor het publiek is De Schure een deel van henzelf geworden. Ze ker niet in de laatste plaats door de aktiviteiten die steeds weer op po ten worden gezet. En dan niet ai- leen het gebruikelijke programma, maar ook onderdelen als bijvoor beeld de laatste „verbouwing". Het motief tot deze veranderingen was ook eigenlijk voortgekomen uit die dwang om gezamenlijk iets te gaan veranderen en verbeteren aan een gebouw waar je zo verschrikkelijk mee vergroeid bent geraakt. Dat geldt inderdaad zonder uitzonder ing voor alle vrijwilligers. Qnder de operatienaam „Gebrek '81" wer den vernieuwingen bijna dagelijks opgetekend in een speciaal daar voor aangeschaft boekwerk. In dat naslagboek staat te lezen dat maandag 6 april de eerste werku ren gingen zitten in aftimmerwerk, verwijderen van grindtegels en de kussens van de diverse banken werden voorlopig op zolder opge borgen. De kop was eraf. Woensdag 15 april wordt aangegeven als zijnde een rustige stilte voor de storm"-dag. Een streefdatum werd vastgesteld en het grote werk kan beginnen. In de weekends wordt uitgeweken naar Musky terwijl de werkzaamheden in de Schure ge woon door gaan. De zithoek wordt vergroot en op hoogte gebracht, de bar krijgt een nieuwe vorm, waar door de entree ruimer wordt en een gezellige hoek wordt gevormd. Er komt een nieuwe keukenunit, de vloer wordt opgeknapt en er ont staat een efficiënter geheel. Kortom de Schure heeft inmiddels een functioneler en meer represen tatief gezicht gekregen. De laatste prioriteiten jverden gesteld en uit het „dagboek" valt op te maken dat zeker de laatste week (de ope ning van 16 mei kon helaas niet gehaald worden) soms van 's mor gens 9.00 tot 's avonds tien uur werd gewerkt. De dag van de ope ning stonden we 's avonds om half zeven nog met de kwast in de hand, terwijl om half negen de eerste gas ten werden verwacht", vertelt Ge rard. Zes weken onafgebroken werken heeft zijn vruchten afge worpen. Veel belangstelling was er tijdens de open huisdagen, waar onder burgemeester Van Rappard. Voorzitter Erik Groenewoud opende onder de parasol van Her tog Jan (biersoort) met het lied ,M'n Kammetje" (voor insiders een „begrip") officieel het Paalhuus. De acht leden van de bouwcommissie openden gelijktijdig met een knal met de duimstok een flesje Hertog Jan. Gerard Veneman wil nog even kwijt, dat het imago wat geregeld rondom jongeren wordt gesluierd als zijnde tamelijk luie mensen, be slist niet overeen komt met de kei harde realiteit die het tegenge stelde uitwees. „Voorlopig zijn we dik tevreden met het behaalde re sultaat, rest nog een behoorlijke isolatie én, maar dat is iets wat al veel langer speelt, de behoefte aan behoorlijke toiletten. We wachten maar af!" Op zaterdag 30 mei a.s. van 10.00- 17.00 uur, houdt de afdeling Over ijssel van „De Verzamelaar" een ruilbeurs in een van de zalen van De Leeren Lampe, Almelosestraat 2 te Raalte. Geruild kunnen wor den munten, postzegels, ansicht kaarten, sigarenbanden en nog vele andere voorwerpen. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Geeft op als abonnee op het Holtens Nieuwsblad Adres WoonplaatsI Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per half 1 jaar/per jaar J Zondag a.s. zal in de Ned. Herv. kerk de laatste jeugddienst in dit seizoen worden gehouden. Ds. W. Vons zal in deze dienst die begint om 10.15 uur spreken over het thema „Wij willen zekerheid". De jeugd wil daarna samen praten en maken. Zoals bekend komen de nadenken over zekerheden en on- tamboers uit in de ere-divisie, zekerheden. Na de dienst is er koffie waarin ze reeds zo'n 10 jaar verblij- in gebouw „Irene". ven. I - Heel H.M.V. gunt de tamboers een De Jeugdcommissie sukses, vooral als kroon op het op zaterdag 6 juni a.s. neemt het tamboerkorps van H.M.V. deel aan een K.N.F. konkoers in Zeist. Deze keer wordt het een zware klus, want met een minder aantal tamboers dan voorheen, zal tegen een zware konkurrentie opgetreden moeten worden. Daarbij komt tevens, dat de jurering de laatste jaren zwaar der is geworden, om het kwalitatief in de diverse afdelingen beter te werk wat 25 jaar geleden begon. Vooral bij Lieuwe Meinsma en Jo- han van Bruggen zullen in de ko mende tijd veel herinneringen van 25 jaar drumband H.M.V. opleven. Ook voor deze 2 is een sukses een kroon op hun 25 jaar lid zijn. Mochten er nog supporters mee willen naar Zeist, dan is hiervoor een zeer beperkt aantal plaatsen in de bus. U kunt zich hiervoor alleen opgeven bij Joh. Meijer (3163). U kunt natuurlijk ook met eigen ver voer. We zijn om ongeveer 14.00 uur in Zeist en vertrekken om ca. 12.00 uur. De wedstrijden worden ge houden in Sporthal „De Clomp". Voorafgaande aan de opening werd vrijdag 22 mei door de jongeren van de Schure een politieke foruma vond georganiseerd. Men had ge hoopt deze avond in de eigen socië teit te kunnen houden, maar dat lukte net niet. Er werd uitgeweken naar Vosman. Geen echt bezwaar, want ook hier kon aardig gediscus sieerd worden over onderwerpen als huisvesting, werkloosheid en een nieuw samen te stellen kabinet. De heer H. Koster, raadslid van de PPR in Hellendoom ging in zijn betoog over een anti-consumptie maatschappij in op zijn eigen visie ten aanzien van milieubehoud, ar beidstijdverkorting en deeltijdba nen. Hij pleitte voor een basisin komen voor iedereen, in plaats van de sociale voorzieningen. Aanvul ling op het basis inkomen zou kun nen geschieden door middel van werk. Aanvullende cursussen zou de jeugdwerkloosheid onder jonge ren terug moeten brengen. De heer Spijker (WD) gaf aan dat geen van de politieke partijen in staat zou zijn de werkloosheid op te lossen. Volgens hem zouden belastingen verlaagd moeten worden, waar door er meer besteed kan worden en meer werk vrij komt. De heer Moeliker (P.v.d.A.) ging op dit punt met hem mee en gaf toe dat de belastingschroef aardig dol is ge draaid. Het CDA gaf bij monde van de heer Westerik aan het een trieste zaak te vinden dat jongeren geen inzicht hebben op werk. In het ka der daarvan zag hij heil in het ver plicht in dienst nemen van jonge ren in bepaalde vakatures. De heer Warrink (Gemeentebelangen) zat in zijn straatje met de opmerking dat er een verschuiving moet plaatsvinden van een productie sector naar een informatiesector. Ten aanzien van een economische groei gaf hij aan dat deze alleen dan pas mogelijk is, wanneer regering, parlement, werkgevers en werk nemers het algemeen belang zou den stellen boven het eigen belang. Het probleem huisvesting spitste zich toe op het conflict belasten huur- en eigenwoningbezit. De heer Spijker benadrukte de must van een fikse huurverhoging van 10 procent. Het rendement zou vol doende zijn om de woningnood te kunnen betalen. Westerik stemde hiermee volledig in. De heer Koster (PPR) wilde liever een afschaf van koop en huur, en zag het meer zitten in .een soort gebruikersrecht voor iedereen. In het licht van de kabinetsformatie gaven de ver schillende partijen het volgende aan. De heer Warrink: „Het geloof in de overheid loopt terug, de ei genbelangen prefereren teveel en men zou meer met een dialoog tot elkaar moeten proberen te ko men". De heer Westerik: „De ei senpakketten van de partijen zijn vaak zodanig groot dat men elkaar bijvoorbaat al uitsluit. Met inacht neming van de problematiek moet een volgend kabinet een breed draagvlak hebben, met zeker een combinatie met de P.v.d.A". De heer Spijker: „Partijen zouden onderling meer moeten kijken naar de overeenkomsten en minder naar de verschillen". Hij gaf te kennen graag de P.v.d.A. in de regering te zien. De heer Moeliker: „Het kabinet moet een groot draagvlak hebben, met een oppositie, anders zouden de resultaten minder zijn". Hij zag de meeste samenhang tussen P.v.d.A. en CDA. Tenslotte de heer Koster: „Ik hoop zeker niet op een herhaling van het kabinet Van Agt, maar kies liever voor een links meerderheidskabi net, met dan maar een iets smallere basis. Voorzitter burgemeester Van Rappard merkte op dat de onder linge tegenstelling betreffende een aantal punten in Holten minder groot is dan landelijk gezien. Er zijn meer redelijke alternatieven. De „Schurejongeren" waren niet in zo grote getale aanwezig, maar de genen die gekomen waren bleken uiterst geïnteresseerd te zijn. Er was dan ook sprake van een discus sie over en weer die soms tamelijk verhit toeging. De zoveelste foru mavond in Holten in het licht van de verkiezingen mag geslaagd ge noemd worden. Zomerprogramma door: Gerard V, Antoon, Mini, Be- rnarda en Gerard H. (opnieuw herzien tijdens de vrijwilligers vergadering op 15 april 1981) do. 28 mei: Puzzelfietstocht en Tourtocht Overijssel, za. 30 mei: Live optreden. vr. 5 juni: Poppentheater (zelf maken en spelen), za. 6 juni: Scandinavische avond, vr. 12 juni: Drive-in-movie. za. 20 juni: Midzomernachtfeest met een live optreden. za. 27 juni: Standworkersshow en uitvindingsgala. vr. 3 juli: Bloemschikken. za. 4 juli: Sport (intern)toernooi. zo. 5 juli: Schurelympische spelen (luchtbed opblazen e.d.). vr. 10 juli: Schuttersfestijn. zo. 19 juli: Batavierentocht Schipbeek. vr. 24 juli: Holtense groepenpresentatie. zo. 2 aug.: Jeu de boulestoernooi. zo. 9 aug.: Klootschieten. zo. 15 aug.: Jeu de boulestoernooi. Verder voorbereiding op de Schuredag (29 aug.) OLTENS NIEUWSBLAD Hoofdredactrice Nan Vos-Heidema tel. 05720-2786 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Red. medewerker D. J. Mondeei Verzetstraat 70, tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W. H. Beijers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7, Almelo, tel. 05490-16666 onnementsprijs 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Holtens Nieuwsblad" Donderdag 28 mei 1981 - 33e jaargang - nr. 22 De in Holten voor de blinden en slechtzienden collecte heeft f2283,49 opgebracht. Het plaatse lijk comité zegt alle gevers en de collectanten hiervoor heel hartelijk dank.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1