radiovo EEN HRKT 1 J dBAÜlifl Qüi Flevohof bestaat 10 jaar m OCCASIONS GROTE RUGZAK STEUNENBERG Scholengemeenschap Holten glorieus winnaar Hóólter kaamp Dit blad brengt iedere week bij u thuis ins 31 nan 11 BI UNIEK IN NIJVERDAL! Computerdemodag op 1 juni Wij houden op 1 juni een de monstratiedag in de O.Z.O. stu dio aan de H. Hartholtstraat te Nijverdal. Daar zullen be kwame vakmensen in computer, techniek u de commodore home computers demonstreren. We zullen u overtuigen dat ook voor uw bedrijf een computer betaalbaar is. Denk eens aan loonadministra tie, tekstverwerking boekhou ding etc. COMMODORE COMPUTERS voor de smalle beurs. U bent van harte welkom in de O.Z.O. studio. electronics NIJVERDAL VOOR DE VAKANTIE Kom 'ns meemaken hoe een bagagewagen een vouwwagen wordt en andersom Die weet wat goed kamperen is 13111 BETROUWBARE geïnspecteerd, r<JTYi gegarandeerd. Ford Fiesta U1977 Ford Fiesta 1.1 Gl1930 Ford Escort 1.3 L1975 Ford Taunus 1.6 GL1977 Ford Taunus 1.6 GL1979 Ford Taunus 2.0 L 7979 Ford Capri 1.6 S1978 Ford Granada 2.3 GL autom 1978 Ford Granada 2.1 L diesel1978 Opel Ascona 2.0 diesel1979 Austin Allegro 1.3 special 1978 Div. auto's beneden f 5000.- Schadereparaties - plaatwerkerij - spuiterij - L.P.G. en ARAL-tankstation - Vialle en APS inbouwstation - autoshop autoreklame. HOLTENS NIEUWSBLAD 28 MEI 1981 PAG. 13. Keizersweg 61-70, Holten, tel. 05483-1900 Industrieterrein „de Haar" KERKSTRAAT 41 Telefoon 05486-12728 Met veel vakken ga gn Groen canvas1 LARENSEWEG 23. HOLTEN Voor al uw KASSABLOKS BONBOEKJES REKENINGBLOKS enz. DRUKKERIJ HILARIUS Specialisten in bloks Schouwburgplein 7, Almelo Telefoon 054S0-11006 a&JU Km Een nieuw konsepl in kamperen: de Caratente van André .lamel. Een ruime vierpersoonsvouwwagen. die u in een wip omtovert tot een handige bagagewagen mei opklapbare voor- en achterwand. Geheel demonteerbaar en belastbaar tot .100 kg. Dus ook buiten de vakantie nuttig! Afmetingen bagagewagen: 120 x ISO x 86 cm. Afmetingen uitge vouwen: 200x380x430 cm. Prijs O IQC Kleur: oranje/bruin. Kom vlug kennismaken met de Caratente. Wij hebben 'm voor u staan! JOHAN'S CAMPING TOTAAL BV, Geesterenseweg 22, Tel. 05499-1215, Vriezenveen. Voor alle bezoekers is daarom het tweede bezoek in 1981 gratis en bovendien zijn met ingang van dit jaar alle attrakties bij |de 'entreeprijs inbegrepen. Op 22 mei wordt het 10-jarig bestaan van het rekreatieprojekt Flevohof gevierd. Dit projekt heeft als hoofdthema een perma nente presentatie over de Neder landse land- en tuinbouw met. agrarische bedrijven, exposities over de landbouw, kaasmakerij, bakkerij en slagerij. Voor de kinderen is er een groot kinder dorp met kinderboerderijen, speeltuinen, indianendorp en spartelvijver. Het geheel is om geven door prachtige tuinen en parken. Met name aan dit laat ste onderdeel wordt de laatste jaren en ook in de toekomst bij zonder veel aandacht besteed. In dit kader werd onlangs een grote overdekte tropische tuin van 1200 vierkante meter gere aliseerd. Zo'n overdekte voorzie ning past ook goed in de totale opzet van het projekt Flevohof, dat zich vanwege de vele over dekte voorzieningen uitermate goed leent voor een bezoek bij minder goed weer. Nieuw voor Flevohof zijn de 70 luxe vakan tiebungalows, het bowlingcen trum en het nog in aanbouw zijnde overdekte verwarmde zwembad en de uitbreiding van het restaurant, waardoor Flevo hof nu met name in de winter- periode, mogelijkheden biedt voor meerdaagse kongressen. Het is nu 10 jaar geleden, dat H.K.H. Prinses Beatrix op zeer toepasselijke wijze 's ochtends om 7.00 uur officieel Flevohof opende. In de afgelopen 10 jaar is er enorm veel veranderd.Ex posities werdén verbeterd en aangevuld met nieuwe, zoals het Nationale, kaasmuseum dat op 22 mei zal worden geopend. Tui nen, parken en rekreatieve voor zieningen werden van jaar tot jaar uitgebreid. Op 22 mei worden een groot aantal genodigden, wederom om 7.00 uur ,'s ochtends voor een massaal ontbijt verwacht. Minis ter Braks van Landbouw zal of ficieel het nieuwe Kongrescen- trum Flevohof openen. Na het ontbijt zal door Staatssecretaris Hazekamp van Economische Za ken de eerste „spade" gestoken worden voor het Thematuinen- projekt, een uitbreiding van Fle vohof, waarmee miljoenen ge moeid zullen zijn. De heer Schelhaas, voorzitter van het Produktschap voor Zui- vel, zal het Nationale Kaasmu seum op Flevohof openen, dat onlangs werd aangekocht in Schagen met medewerking van het Produktschap voor Zuivel. In de vroege ochtend wordt voorts de zogenaamde Buis- man-prijs aangeboden, die be staat uit een historische boter karn. De heer Buisman was een prominente persoon uit de zui- velsfeer. Door het Comité „Vrienden van Flevohof' wordt een prachtige fontein ter be schikking gesteld. Tot de vele andere aanbiedingen behoort on der andere een dukdalf, die door het Gemeentebestuur van Dron- ten wordt aangeboden. Aan deze prominente personen van Ministeries en Produkt- schappen die deze dagen op Fle vohof zullen zijn, kunnen zij nog toevoegen de heer Tuijnman, Minister van Verkeer en Water staat, die op 21 mei, 's ochtends om 10.00 uur de Bouwmachines Demonstratiedagen zal openen. Na de opening van het Natio naal Kaasmuseum zal de heer Spithoven, voorzitter van het Produktschap voor Sierteelt, de nieuwe overdekte Tropische tuin van Flevehof openen. Op 21, 22 en 23 mei Bouwma chines Demonstratiedagen op Flevohof Op 21 tot en met 23 mei orga niseert Uitgeverij Misset BV op de terreinen van Flevohof meer daagse demonstratiedagen voor grondverzetmachines. Dit met medewerking van de BMWT (Vereniging van Fabrikanten en Handelaren in Bouwmachines, Mijn- en Wegenbouwmachines en transportmiddelen). Ruim 50 instellingen zullen hun machines niet alleen ten toonstellen, maar bovendien zul len zij hiermee op een van de evenemententerreinen van Flevo hof doorlopend indrukwekkende demonstraties geven. Gezien de omvang en de im portantie van dit evenement van Europees formaat worden er tij dens deze dagen een zeer groot aantal bezoekers verwacht uit cftder andere de volgende sekto ren: aannemers, loonwerkbedrij- ven. Rijkswaterstaat, Gemeenten en opdrachtgevers. Ook voor de niet vakgericht bezoeker zal het een indrukwek kend schouwspel zijn om zo'n 200 bulderende machines aan het werk te zien met het verzet ten van vele kubieke meters grond. Er zal onder meer gedemon streerd worden met kippers, wiellaadschoppen, graaf/laadcom- binaties, hydraulische graafma chines, bulldozers, draglines en nog vele andere machines. De Minister van Verkeer en Waterstaat zal op dit evenement op donderdag 21 mei 's och tends om 10.00 uur op zeer toe passelijke wijze officieel openen. Toelichting op het tweede gratis bezoek in 1981 Iedere bezoeker, die dit jaar Flevohof bezoekt, kan gratis een legitimatiekaart krijgen voor een tweede bezoek in hetzelfde jaar. Deze gratis kaart moet ter plaatse worden voorzien van een pasfoto, om daarna afgestempeld te worden. Zonder foto en stem- l. Een onderdeel van het kaas- museum dat op 22 mei op Fle vohof officieel geopend zal wor den. Het kaasmuseum bestaat uit een oude kaasmakerij, boter- makerij, kaaswinkel en attribu ten die betrekking hebben op het kaasmarktgebeuren. Op de foto is een deel van de oude kaaswinkel te zien, waarin kle derdrachtpoppen komen te staan. Voor deze foto waren en kele mensen in traditionele kle derdracht bereid te poseren. pel is de kaart ongeldig. Voor personen die geen pas foto bij zich hebben is er een fotomachine geplaatst, die per keer twee pasfoto's voor f2.- af geeft. In kombinatie met een andere bezoeker kan men met deze fotomachine voor fl.- een foto laten maken. Op vrijdag 22 mei kwamen ruim 1100 genodigden naar Dronten voor de viering van het 10-jarig bestaan van„Flevohof' in de Fle- vopolder. Nadat donderdagavond het nieuwe kongrescentrum „Fle vohof' officieel was geopend door Minister Braks van Landbouw en een enorme fontein door de heer van Beukering, voorzitter van het „Commité Vrienden van Flevo hof' was aangeboden, vonden er vrijdag een groot aantal openin gen en aanbiedingen plaats. Staatssecretaris Hazekamp van Economische Zaken zorgde voor het steken van de eerste spade voor het 3 ha. grote Thematuinenpro- jekt, waarmee een bedrag van 3 tot 4 miljoen gulden gemoeid zal zijn en dat op Flevohof zal worden ge realiseerd. De heer Schelhaas, voorzitter van het produktschap voor Zuivel opende officieel het Nationale Kaasmuseum op Flevohof. De aanzet tot verdere uitbreiding van de tuinen en parken werd al gegeven in de vorm van een over dekte tropische tuin met een op pervlaktevan 1200 vierkante meter met o.a. vele exotische planten. Deze kas werd officieel geopend door de heer Spithoven, voorzitter van de produktschappen voor Siergewassen, Groenten en Fruit. De Buisman-prijs, in de vorm van een enorme boterkarn, werd aan geboden door de heer Brokhuis, direkteur van de Buisman Zuive lindustrie te Leeuwarden. Door burgemeester Dekker van Dronten werd een zeer toepasselijk kado aan Flevohof gegeven, een enorme meerpaal, die een plaats kreeg in het park van Flevohof, dat gelegen is in Oostelijk-Flevoland een voormalig stuk Zuiderzeebodem. De heer Otto opende op feestelijke wijze „De Deel" het nieuwe restau rant in het rekreatieve gedeelte van Flevohof. De heer Otto was als toe nmalig Landdrost, vertegenwoor diger voor del Jsselmeerpolders, 10 jaar geleden aanwezig bij de offi ciële opening van Flevohof dopr Prinses Beatrix. Vervolgens bood de heer van Aal deren, plaatsvervangend direkteur van de RijksdienstIJsselmeerpol- ders een grote foto aan van het jonge polderlanschap, bestemd voor één van de zalen van het nieuwe kongrescentrum. Mevrouw I. van de Berg, bood in naam van de Nederlandse Plattelandsvrouwen organisaties een handwerkstuk aan. De openingshandelingen, die op verschillende punten van de 150 ha. grote Flevohof plaatsvonden, kon den door de gasten vanuit één van de kongresgebouwen via monito ren worden gevolgd. Op vrijdag 22 mei werd het jaar lijks terugkerend 4-scholentournooi, ook wel de „Hóólter Kaamp" genoemd, ge houden in Deventer. De naam „Hoolter Kaamp" vloeit voort uit het feit dat de leraren lichamelijke opvoeding van de S.G. Holten de eerste aanzet.hebben gegeven tot dit jaarlijks sportevenement. Dit jaar was de S.G. Alexander Hegius te Deventer de organisator van dit grootse sportgebeuren. In de „koekstad" streden de bovenge noemde school, het Erasmus Col lege uit Almelo de S.G. „Bataafse Kamp" te Hengelo (O) en de S.G. „Holten" om de zeer fraaie bokaal. Het programma bestond uit vol leybal, basketbal, handbal, softbal en zwemmen, dit zowel voor de jongens als de meisjes en verder nog voetbal en crosscountry. De S.G. Holten wist zowel het volley bal bij de jongens en de meisjes te winnen evenals het zwemmen en het voetballen, daarnaast werd een tweede plaats behaald bij het handballen en de cross en een derde bij het basketbal en het soft bal. Dit alles resulteerde in een eerste plaats in het totaal 4-scholen klassement. Tweede werd het Erasmus College, derde Alexander Hegius en vierde de Bataafse Kamp. Het schitterend geslaagde sportevenement werd 's avonds be sloten met een heel gezellige en sfeervolle feestavond met als hoog tepunt het uitreiken van de flonke rende bokaal aan de captain van de Holtense sporters Karei Jan Ter- borg.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 13