Sportnieuws tennisclub „Holten" Holten Dl Australisch speelt tegen jeugdteam JUBILEUMPROGRAMMA 60-JARIG S.V. „HOLTEN VAN DER KNAAP KAMPIOEN SCHAAKCLUB VOLLEYBALVERENIGING „MINTONETTE' HOLTENS NIEUWSBLAD HANDBAL WAAROM IK? I OMDAT HET RODE KRUIS VAN ONS ALLEMAAL AFHANKELIJK IS! GEEF! GIRO 6868 KNIPTIP Q, Huisdieren zijn Uitstapje bejaarden sociëteit Hervormde vrouwen groep naar West- Friesland 21 MEI 1981 PAG. 13 im: "Ov< itsemi t zie je uinlag et je gi onze hi 5". Elke dinsdag strijden 0 dames de Tennisclub „Holten" om kampioenstitel in de dis- itscompetitie derde klasse [LTB. Afwisselend uit en mis worden telkenmale 4 par- jen gespeeld, te weten 1 enkel- iel en drie dubbels, een en an- volgens de door de bond lastgestelde spelregels en wel nn twee gewonnen sets. Het eerste team van de Ten- lisclub „Holten", bestaande uit Ie dames J. v.d. Meulen, E. Jan link, E. Verburg en R. Klijns- na, heeft tot op heden goede jansen op het kampioenschp. De eerste competitiedag moest iet team naar Hengelo en wist laar de eerste winst van 4-0 in Ie wacht te slepen op de dames fan de TV „THION" ondanks Ie onwennige gravelbanen al- laar. De tweede wedstrijd werd Iveneens een overwinning. De ier dames van de „Enschedese ,TC kwamen naar Holten toe n na onderbroken regenpartijen nochten onze dames wederom 4 bunten op hun conto schrijven, in Henbinsdag 12 mei stond Vriezen- rnooltfeen op de agenda. Na een felle ion strijd op de zonovergoten gravel- wdt panen aldaar werd een eind- i het (tand van 3-1 voor onze dames l". bereikt. De stand na drie com petitiewedstrijden is 11 punten foor Holten. Het tweede damesteam be- Itaande uit de dames A. Ho ling, N. Huiskamp, M. Rustebiel in B. Kraay, had eveneens een oede start. De eerste wedstrijd .•erd met 3-1 gewonnen van de Hengelose TV" Daarna werd iet scoren moeilijker. Hun vol lende tegenstandsters, TV .Smash" namen 4 punten mee laar huis en de TV „Top" wist veneens de volle winst te beha- Stand na drie wedstrijden lechts 3 punten voor onze da- nes. Zaterdagcompetitie Gemengd! In deze competitie doen 5 ge- nengde teams van de Tennis- ilub „Holten" mee. Elk team lestaat uit 2 dames en 2 heren velke per wedstrijd 5 partijen moeten spelen te weten, 1 he en-enkel, 1 dames-enkel, 1 he- rendubbel, 1 damesdubbel en 1 gemengddubbel. Het eerste team bestaande uit dames D. v.d. Assem, W. en de heren F. Nies S. v.d. Meulen (aanvoerder) in de derde klasse en ibben tot op dit moment nog e wedstrijden-gewonnen waai- enkele zeer overtuigend met Het afgelopen weekend ift dit team waarschijnlijk zwaarste en moeilijkste Wedstrijd gestreden tegen de tennisclub „Kampen". Immen> deze tegenstanders hadden tot zaterdag jl alle wedstrijden met 5-0 gewonnen. Niettemin wonnen de onzen deze wedstrijd met 3-2 hetgeen betekent dat Holten de (eerste plaats met Kampen deelt iet elk 17 punten. De uitslagen iran dit team: Holten-Drijvers 5-0 Holten-Pelikaan 4-1 Holten-Raalte 5-0 Holten-Kampen 3-2 Het tweede team bestaande uit de dames W. van Geel, I. Willemsen en de heren C. v. Geel en H. Muizebelt (aanvoer der) speelt in de vierde klasse. Deze dames en heren spelen voor het eerst samen in de com petitie en hebben tot nu toe alle •edstrijden met winst afgesloten waardoor zij dan ook op een zeer verdiende eerste plaats op ranglijst staan. Het ziet er dan ook naar uit dat dit team straks kampioen in haar afde ling zal worden. De uitslagen van dit team zijn: 4-1 43-i Holten-DLTC 4-1 Holten-De Schapekolk 3-2 Holten-Drijvers 5-0. Het derde team, vorig jaar ge promoveerd naar de vierde klas sen speelt in dezelfde samenstel ling en bestaat uit de dames D. Kramer, T. Colee en de heren J. fut en F. Colee (aanvoerder). Dat dit team in de vierde klasse thuis hoort blijkt wel uit de stand tot op heden, nl. 10-10. De eerste wedstrijd werd ge speeld in Oldenzaal en met veel moeite werd gewonnen. Bijna al le partijen werden in drie sets gewonnen, waarbij de herendub- bel het record van 12-10 in de derde set vestigde. Het afgelo pen weekend werd van Beukers- heide verloren zodat het team ,van de 2e plaats naar de 4e plaats op de ranglijst duikelde. De uitslagen van dit team zijn: Holten-Groot Driene 1-4 Holten-Quick 20 3-2 Holten-Delden 5-0 Holten-Beukersweide 1-4 Het vierde team bestaande uit der) spelen in de vijfde klasse. Dit team, ook voor het eerst in een team verenigd doet het uit stekend en bezet thans een goe de derde plaats op de ranglijst. De uitslagen tot op heden: Holten-Wegdamse TC 3-2 Holten-DLTC 3-2 Holten-Salland 1-4 Holten Markelo 3-2 Tot slot het vijfde gemengde team, ook opererend in de vijfde klasse, bestaat uit de dames M. Pagrach, B. v.d. Werf en de he ren A. Huiting en H. Wissink (aanvoerder). Dit team dat voor een deel uit beginnelingen be staat doet het ook goed in haar afdeling en staat hoog in de middenmoot van de ranglijst. Uitslagen: Holten-Lettele 2-3 HoltenJMarkelo 3-2 Holten-Rijssen 1-4 Holten-Salland 5-0 Zaterdag heren competitie: In de zaterdag herencompeti tie wordt weer met groot en thousiasme en veel inzet ge klapt. Na 4 wedstrijden zijn de volgende resultaten door het eerste herenteam onder aanvoe ring van H. Tutert bereikt: Holten-Park Brabant 5-0 Holten-Rijssen 4-1 Holten-Schapekolk 4-1 Holten-Drijvers 4-1 Als dit team zo blijft scoren dan zit er een redelijke kans op een kampioenschap naar de der de klasse, in. Het herenteam 2. onder aan voering van G. Damink werd vorig jaar kampioen en promo veerde naar de vierde klasse. Of dit team zich in deze klase zal handhaven, hangt van de resul taten van de laatste wedstrijden af. Tot nu werd maar pover ges coord. Resultaten: Holten-Vriezenveen 0-5 Holten-Rakum 0-5 Holten-Goorse TC 2-3 Holten-ACE HOF 1-4 Heren III heeft tot op heden ook nog geen resultaten kunnen bereiken terwijl van dit team onder aanvoering van M. Wille toch veel wordt verwacht. De re sultaten tot op heden: Holten-Bathmen 2-3 Holten-Mossendam 0-5 Holten-Schapekolk 1-4 Holten-Rijssen 2-3 Tot slot nog de teams die in de landelijke zondagcompetitie meedraaien. Heren 1: Dit team, bestaande uit de „oude rot" J. v.d. Assem, het aankomend talent T. Bontje en de routiniers W. Dogterom en G. Kraay (aanvoerder), doen het uitstekend en hebben na 4 com petitieduels een goede kans op een kampioenschap. G. Kraay heeft zich ontpopt als een ware „tovenaarsleerling" en weet zijn team zo te inspireren dat resul taat gegarandeerd wordt. De uit slagen t.m. 17 mei in de pool zijn: 26 april: Mallumse Molen I-Mar- kelo I 4-2. Holten I-Rijssen II 5- 1. 3 mei: Markelo I-Holten I 3-3. Rijssen II-Mallumse M I 1-5 10 mei: Mallumse Molen I-Hol ten I 3-3. Markelo I-Rijssen II 6-0 17 mei: Rijssen II-Holten I 1-5. Markelo I-Mallumse Mo I 2-4 Stand per 17 mei: 1. Mallumse Molen I 7 punten; 2. Holten I 6 punten; 3. Markelo I 3 punten; 4. Rijssen II 0 punten. Heren II: Dit team is nagenoeg hetzelfde als vorig jaar en bestaat uit de heren H. J. ten Kampe, H. Wolt huis, G. Veneman, M. Heek en aanvoerder W. Hartkamp. Als wisselspeler treedt op G. ten Kampe. Het team draait in de pool redelijk goed mee. Als de laatste wedstrijden met goed re sultaat worden afgesloten zal dit team zich in de 5e klasse hand haven. Resultaten: 1. DLTC 7 punten 2. Park Brabant 6 punten 3. Holten n 3 punten 4. Smash 0 punten. Gemengddubbel I: Dit team dat bestaat uit ju nioren Herma Dondertman, Jo- landa Lukkien, Mark v.d. Werf en Joost Boogers (aanvoerder) draait in de seniorencompetitie uitstekend mee. Stand na 4 wedstrijden: 1. Nijverdal 8 punten 2/3 Holten 4 punten Smash 4 punten 4. B. Hofstede 0 punten Als de Holtenheren, I zondag van Markelo I weet te winnen (en de kans daarop is zeer groot) dan zal zondag 31 mei op Meermanskamp de beslissende wedstrijd tegen Mallumse Molen I gespeeld worden. Wordt deze wedstrijd gewonnen dan is heren I kampioen. Onnodig te vermel den-dat op 31 mei een beroep gedaan wordt op de vele toe schouwers die dit team naar een kampioensschap kunnen leiden. De overige 2 zondagteams zul len zich wel in hunne klasse handhaven. Donderdag 14 mei 1981 was voor de jongens van Holten Dl een belangrijke dag. Om 18.30 uur stond een wedstrijd op het programma tegen een Australi sche ploeg. Deze is op toernee door Oost-Nederland en waren dit keer te gast bij Roda De venter. De jongens van deze ploeg werden in Deventer on dergebracht bij gastgezinnen. Van Roda kreeg Holten het ver zoek om deze Australische ploeg een wedstrijd te laten spelen tegen een team van SV Holten. Zo kon het dus gebeu ren dat Holten Dl haar eerste internationale wedstrijd ging speten. Iedereen van Holten was die avond ruimschoots op tijd aan wezig en had z'n voetbalschoe nen goed in het vet gezet. In de kleedkamer liep men zenuwach tig heen en weer, wachtend op het moment dat de scheidsrech ter binnen zou komen om de spelers op te halen voor de wed strijd. Elke speler had een vaan tje gekregen om die aan het be gin van de wedstrijd aan een te genstander te geven. Ook NSW, dit is de Australische ploeg, had vaantjes meegenomen voor de Holten-spelers. Onder grote pu blieke belangstelling kon de wedstrijd beginnen. NSW bleek een goed op elkaar ingespeelde ploeg te zijn en Holten had gro te moeite met het spel van deze technische ploeg. Desondanks nam Holten de leiding door een van richting veranderd schot van J. Meilink. Het werd echter snel duidelijk dat Holten deze voorsprong niet vast kon hou den; met goed, bijna professio neel voetbal boog NSW deze achterstand om in een verdiende eindstand van 1-5 in hun voor deel. Holten Dl verdient echter wel een compliment voor het ver toonde spel. NSW heeft bijvoor beeld al met 14-0 gewonnen van WSV Apeldoorn, zodat de 5-1 nederlaag van Holten best goed Week van 23-05-1981 tot en met 29-05-1981 ZATERDAG 16.00-17.00 Holtense Muziekver eniging MAANDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.00-23.00 Badmintonclub DINSDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.15-22.30 Mintonette 16.00-18.30 instructielokaal - St. So Cu We WOENSDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-18.00 volleybal, leraren osg 19.00-23.00 Badmintonclub De bekers toerden door voorzitter Jan van Calcar uitgereikt aan Dick van der Knaap (midden) en Berry Beyer fff te noemen is. Na de wedstrijd werd er nog een drankje genut tigd in de kantine, waarbij de leiders van beide teams elkaar bedankten voor de gespeelde wedstrijd. Hierna gingen de Au stralische jongens moeen vol daan naar him gastgezinnen in Deventer. Ook de spelers van Holten Dl gingen, trots hun vaantje vasthoudend, naar huis en waarschijnlijk nog niet uitge praat over hun eerste internatio nale voetbalervaring. Het schaakseizoen werd vo rige week besloten met de 26e ronde. Hierin kwamen twee verrassende uitslagen voor. Van der Knaap stond na 17 zetten al twee stukken achter tegen Beij- 'er en gaf toen op. Rietman maakte, in negatieve zin, histo rie door een nieuw clubrecord te vestigen: op de vijfde zet gaf hij op, omdat zijn tegenstander, Van Rijssen, een stuk won. Zul ke korte partijen tussen toch redelijk ervaren spelers zijn ui terst zeldzaam. Henk van Beek probeerde in deze laatste ronde nog Scheper man te verslaan. Hij won drie pionnen, maar gaf tot zijn schrik later een toren weg toen Scheperman een gemeen valletje opzette. Dat leverde laatstge noemde het punt op. Koelemaij verweerde zich goed tegen Eijzinga en kon in betere stelling een pion winnen. Een tegenaanval van Eijzinga was echter voldoende om het even- zwicht te herstellen en een pun- tendeiing op te leveren. Schipper raakte tegen Aaftink een pion achter en kon dit ver lies niet meer goed maken. Het winstpunt belandde terecht bij Aaftink. De eindstand, met tussen haakjes de behaalde punten, is: 1. D. A. van der Knaap (2212), 2. J. E. Scheperman (1776), 3. T. car (492), 19. W. van Oijen (419), van Oijen (1751), 4. W. Rietman 20. J. G. Roele (390), 21. J. (1690), 5. J. W. Middelink (1623), Schipper (316), 22. J. ten Velde 6. W. K. van Rijssen (1569), 7. B. (294), 23. J. Riemersma (222), 24. J. G. Beijer (1504), 8. D. van D. Goudsmit (36). Beek (1449), 9. H. van Beek Van der Knaap is dus met (1199;, 10. P. Eijzinga (1136), 11. grote voorsprong kampioen ge- M. Koelemaij (1113), 12. H. Lin- worden. Een goed seizoen had- deboom (1045), 13.- T. van Lin- den ook Lindeboom en Van denberg (998), 14. W. G. Blits Rijssen, terwijl Beijer en Van (732), 15. B. Verlaan (669), 16. H. Lindenberg hun prestaties van G. ten Brinke (614), 17. J. Aaf- vorig seizoen niet konden herha- tink (582), 18. J. G. M. van Cal- len. DONDERDA Hemelvaartsdag VRIJDAG 08.10-15.30 scholengemeenschap 19.15-23.00 Mintonette Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportza ken (tel. 1666) Willem van Hanegem: "Overal waar iets ernstigs gebeurt, zie je de rode kruisvlag en dan weetje gewoon dat ook onze hulp nodig is". HOLTEN VERSPEELT PROMO TIE In de promotiewedstrijden om 2 plaatsen in de 2e klasse, heeft Holten het in de wedstrijden te gen medekampioenen Zwolle en SCE uit Emmeloord niet kun nen bolwerken. Holten speelde de eerste wed strijd tegen Zwolle. De tegen stander startte goed. Holten ver dedigde niet attent genoeg en keek al snel tegen een 3-1 ach terstand aan. Zwolle kon de voorsprong zelfs uitbreiden tot 7-2. In de laatste minuten van de eerste helft kwam Holten toch nog iets terug (9-6). Vlak na rust liep Zwolle toch weer uit. Het Holtense spel werd wel beter, maar men had te veel kansen nodig om tot scoren te komen. Toch zag Holten de kans de achterstand te verklei nen. Terwijl de tijd verstreek be gon Holten steeds meer tegen zichzelf te handballen. Holten probeerde nog een overwinning te forceren maar kwam niet ver der dan de teleurstellende 14-12. In de 2e wedstrijd tegen SCE werd in de stromende regen ge speeld. Er was daardoor veel balverlies, waardoor SCE beter gebruik van werd gemaakt. Voor de rust kwam Holten zelfs niet tot scoren (5-0). Ook na de rust kon een aangeslagen Holten geen vuist meer maken. On danks treffers van John Lam ping en Meino van Beek, moest Holten ook deze wedstrijd met 12-5 uit handen geven. In de slotwedstrijd won SCE ruim met 14-7 van Zwolle. Hol ten zal het ondanks het kampi oenschap volgend jaar opnieuw in de 3e klasse moeten probe ren. II 799 Zaterdag 16 mei was er voor ae mini's van Mintonette een speloch- tend georganiseerd. Er deden jon gens en meisjes aan mee. Er werden wedstrijdjes bovenhands en on derhands gespeeld en geserveerd. Ook een ganzebordspel zette de jeugd aan het ganzeborden. Bij de spelletjes waren de volgende on derdelen aan bod: Hockeyen om pionnen, touwtje springen, kege len, bal in mand gooien en bal door mand rollen met de handicap, dat je een krant tussen je knieën moest klemmen. Voordat de kinderen be gonnen mochten ze eerst een len- tenaam voor hun groep bedenken en o.l.v. adspiranten en senior leden kon gestart worden. Om kwart voor twaalf kon de uit slag bekend gemaakt worden. Er Uitslag: 1) Meizoentjes 1558 punten (Annet Voskes, Agnes Tuller, Yvonne Langedoen, Christiaans Arends, Bertil Huiting en Wilmien Boode) 2) Dikkopjës 1511 punten (Evelien Langedoen, Linda Bolink, Isabel Schneider, Wouter Cents, Annet Jansen en Mercedes Wegen) 3) Lentezonnetje 1193 punten (Tonnie Aanstoot, Edith Bos- schers, Jolanda Schippers, Tom Hesselink en Diana Roeterdink) 4) Madeliefjes 1158 punten (Nicole Hesselink, Nardine Arends, Bert Kappert, Guusta Vincent, Gea Jansen Maneschijn en Marieke Thiele) 5) Kikkerdril 1080 punten (Agnes Op zaterdag 6 juni bijt de afdeling schaken het spits af b(j de sportieve viering van het diamanten jubi leum. Om 10.00 uur begint in Zaal Vos man een simultaan schaakwed strijd met niemand minder dan in ternationaal grootmeester Jan Hein Donner Bij de hoek Postweg - Vianenweg start om 10.30 uur een estafetteloop van de atletiekafdeling. Deze startplaats is gekozen omdat on geveer op deze plek het eerste sportveld van S.V. Holten was ge legen. Via het sportdal gaat men naar Meermanskamp. Hier zal aan de voorzitter een herdenkingste ken worden aangeboden. Hierna beginnen enkele atletieknummers met o.a. het kampioenschap ver springen in een Cooper-test. Deel name vrij. Na een pauze is om 13.15 uur de handbal aan de beurt. De Als afsluiting van de sportmanifes tatie treedt de S.V. Holten aan tegen de Oud-Internationals voor een, naar wij hopen en verwachten, interessante voetbal-wedstrijd. Coach Joop Staffelen heeft voor deze wedstrijd een sterke selectie- groep waaruit hij kan putten, met o.a. Piet Lagarde, Daan Schrijvers, Sjaak Swart, Reinier Kreyermaat, Klaas Nuninga, Theo van Duyven- bode, Henk Wamas. De wedstrijd wordt geleid door Siem Wellinga. Na afloop kan men deelnemen aan een barbecue-festijn, dat zal duren tot circa 20.00 uur. Muzikale medewerking wordt ver leend door de H.M.V. Tirolerkapel. De jubileumcommissie dacht erin geslaagd te zijn een aantrekkelijk, „elk wat wils" ptogramma te heb ben samengesteld. Gaame tot ziens op zaterdag 6 juni. filmsterren. Laat ze daarom een belang rijke rol spelen in de film van uw leven. Dinsdag 19 mei maakten 60 bejaarden van de Bejaardenso ciëteit „Holten" per OAD-tou- ringcars hun jaarlijks uitstapje met als einddoel Marken en Vo- lendam. De reis begon even over 8 en ging in vlot tempo over de A 1 via Harderwijk naar Lely stad waar koffie werd gedron ken. Tijdens de rit van Lelystad naar Enkhuizen regende het flink maar in Volendam aange komen was het droog zodat de oversteek per boot naar Marken onder goede weersomstandighe den werd gemaakt. In Marken werd een wandeling gemaakt en werden enkele van de schilder achtige huisjes ook van binnen bekeken en ook werden vele souveniers gekocht. Na een verblijf van plm. V/2 uur op het voormalige eiland in de Zuiderzee zette de boot weer koers naar Volendam waar in hotel „Spaander" een heerlijke warme maaltijd wachtte. De terugreis ging via Amster dam naar Stroe waar het in het AC-Wegrestaurant onder het ge not van een kopje koffie een uurtje heel gezellig toeven was. Om kwart voor 8 arriveerde het gezelschap hoogst voldaan over de prachtige reis bij gebouw „Irene". Vorige week donderdag (14 mei j.l.) maakte de Hervormde Vrouwen groep Holten haar jaarlijkse uit stapje, welk reisje dit keer naar West-Friesland voerde. Per^O.A.D.-bus reden de dames door het Zuidelijk Flevoland naar Lelystad, waar een eerste koffie- stop plaats vond. Vandaar ging de reis over de pas enkele jaren geopende Dijkweg naar Enkhui zen, waama omstreeks twaalf uur de reis werd voorgezet en wel met een stoomtram naar het plaatsje Blokker, waar reeds een West- Friese koffietafel gereed stond voor de intussen hongerig geworden dames. Vervolgens voerde de reis naar Vo lendam voor een uurtje gezellig winkelen en wandelen. Daarna werd onderweg nog een stop ge maakt bü de „Anna's Hoeve" te Hilversum. De bijzonder prettig verlopen dag tocht werd tenslotte afgesloten met een heerlijk afscheidsdiner te Wilp en kwamen de dames uitein- ri-liil. holftion

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 13