Eaterdag 23 mei: totaaldag .v.v. „lauw Wit" Iriënteringsrit was moeilijk HOL TEN-B. O. Blauw Wit Al-SDOL Resultaten s.v. Holten EERSTE L USTR UM „STRA TENVOETBAL TOERNOOI GESLAAGD EN SPORTIEF ELEMENT Badmiiilonjeugd- yierde. feest WILDE ZWUNENTOERNOOI WEDEROM SUCCESVOL Verkiezings café P.v.d.A HOLTENS NIEUWSBLAD Joh. Veldhuis had snelste durf SENIOREN HOLTEN ALS ZEVENDE BERGRUITERTJES igrammc „Holte MEI 1981 - PAG. 11 99 -k" glorieus winnaar een vlot verlopen voorpro- kwamen als poulewin- n het „Stratenvoetbal- ooi '81" uit de bus de ploe- Dorpsstraat, Look, Gold- straat, Beuseberg I en :estraat. Onder leiding van :t Welink streden tenslotte de prachtige v "Sporthuis tman" beker de teams van pk en Beuseberg I. "Look"" t in deze finale voldoende had ii een gelijkspel deed er alles p om beide punten te pakken iar de Beusebergers vochten leeuwen tegen het technisch betere Look dat enkele mi- n voor tijd door Henry i op 1-0 kwam en winnaar van het toernooi '81 waar- 4 een vrij grote belangstel- bestond. De prachtige trofee door de heer Jan Beltman aan de aanvoerder van Look good old, Johan „Har wich" Veneklaas. Arie Ongena, die met Jan Foks het toernooi weer perfect organiseerde, reikte aan alle vijftien spelers van de teams die le, 2de of derde wer den een prachtig vaantje uit met opdruk „Stratenvoetbaltoer- nooi 1981" Arie Ongena sprak verder een woord van dank tot de scheidsrechters de H. H. Beu kenkamp, Schipper, Avezaat, T. Leurink, G. Welink, H. Westerik, T. Deijk, G. Beldman, F. Akker- mans en G. Visser, de EHBO afd. Holten, de besturen en Jeugdcommissies van de S.V. "Holten" en "Blauw Wit" en verder tot allen die in welke vorm dan ook aan het welslagen van het le Lustrumtoemooi me dewerking verleenden, jammer was het dat Gert Jan Wissink, de keeper van Holten I die als veldspeler meedeed in het team Ongeveer 50 jeugdleden van de Badminton Club Holten vierden zaterdag 16 mei het eerste lustrum van de vereni- ging. 'S Morgens speurden ze in de Holterberg naar de goe de route en naar shuttles ter wijl er ook spelopdrachten uitgevoerd moesten worden. c Was prachtig weer, dus werd er op de dagcamping heerlijk geluncht. Daarna was er in de sporthal een toer nooi, ook afgewisseld met spelletjes. Na een vermoei ende maar geslaagde dag kregen alle „Pluumkes en Pluimklappers" een prachtige medaille en ijs toe. van de Oranjestraat, een ern stige dubbele beenbreuk opliep. De uitslag: 1. Look, 2. Oranje straat 3 Beuseberg 1, 4. Dorps straat, 5. Goldsteinstraat 6. Ab Jansenstraat, 7. Schoutenstraat 1, 8. Dijkerhoek 1, 9. Kenemans- straat, 10. 10, Canadastraat, 11. Churchillstraat, 12. Espelo, 13. Kozakkenstraat, 14. Borkeld, 15. Noordenbergstraat, 16. Gaarden- straat, 17. Lageweg, 18. Diessen- plasstraat, 19. Larenseweg, 20. Kolweg, 21. Holterbroek, 22. Hof- fesstraat, 23. Schoutenstraat I, 24. Beuseberg 2, 25. Dijkerhoek 2. Verloting: Ter dekking van de vrij hoge kosten en om de kas van jeugdafdelingen van Blauw Wit en "Holten" wat te "spek ken" werd een verloting gehou den. De tien prijzen vielen op de nummers: Hoofdprijs 803 (groen) dames of herenfiets (Jan Udink), 2. 445 (rose), 3. 615 (blauw), 4. 107 (rose), 5. 932 (groen), 6. 175 (wit), 7. 961 (rose), 8. 834 (blauw), 9. 802 (groen), 10. 573 (rose). De winnaars die bij de trek king niet aanwezig waren kun nen hun prijs afhalen bij de ,,De Bergvliegers" waren zater- jg j.l. met 302' duiven vertegen- jordigd in Soigmes (België) jar de lossing plaats had om ,5 uur onder goede weersom- digheden. De afstand be ef plm. bedroeg km. en de (eiste duif deed hierover 3 uur 5 minuten. Om 11.19 uur kon eerste duif worden geklokt binnen 17 minuten waren al- le prijsvliegende duiven binnen. De uitslag: 1 Joh. Veldhuis, 2, 23, 31 A. ten Dam (I), 3, 11, 13 G. Egberts, 4, 6, 10 comb. Schuppert/Kreijkes, 5, 19, 45 J. Aaftink, 7, 9, 20 M. Lodeweges, 8, 12, 14 H. Willems, 15, -17, 54 A. ten Dam (2), 16, 27, 35 H.J. ten Velde, 18, 41, 60 Gert Steu nenberg. 21 H. Wansink, 26, 38, 55 E. Veneklaas, 29 G.J. Koet sier, 26 H. van Beek e „uitzetters". H. Paalman, J. aalman en H. Mooiweer hadden it de 59 deelnemers aan de derde iënteringsrit van de M.A.C. „De olterberg" die zondagmiddag bij ubhuis „de Biester" van start ngen voor de rit van plm. 40 km. g moeilijk gemaakt. Enfin het as allemaal heel correct en het eer was prachtig dus toch wel een er geslaagde en gezellige rit. De ooie prijzen werden in café „Kalf- erman" (Betsie en Tonnie") door enk Oolbekkink uitgereikt. Zaterdag a.s. houdt de ZW Hauw Wit" op het sportpark ileermanskamp" de inmiddels an het eind van het seizoen aditioneel geworden „Blauw it-totaaldag" waarvoor elk ar een grote belangstelling be aat. Van deze „totaaldag" is t de bedoeling dat alle Blauw itters, van klein tot groot, op ;n of andere manier in actie omen bij diverse spelletjes of :n partijtje voetbal. Alle Blauw Witters; ook sup- orters, dames, ouders van de ugdspelers en andere belang enenden worden om kwart oor negen verwacht om vanaf 9 ur deel te nemen aan een spel- rcuit dat bestaat uit maar efst 14 onderdelen. Enkele spel- 'tjes zijn hoogspringen, bussen- ooien, denk-opdracht, poortjes oetbal, skippybal enz. Voor de jeugd is er weer pe- alty schieten, met 's middags finale om de „penalty-bo- aal". Bij het spelcircuit voor de :ugd gaat het om de fraaie Wiersma-bokaai". Laat iedereen die aan het oetbaltoemooi deelneemt z'n lauw Wit tenue en een andere heer H. A. Bronkhorst, Canada- straat 76, in Holten. GEVONDEN: Bij het in orde brengen van de kantines, kleedkamers, in spectie van de velden bleek dat er nog al het een en ander (o.a. een aantal kledingstukken, voet- De beker vxrd door de heer Jan Beltman uitgereikt aan de aan voerder van het winnende team Jo han Veneklaas, rechts Arie Ongena. balschoenen) was blijven liggen. Zfj die wat missen kunnen dit afhalen bij Arie Ongena, Kozak kenstraat 6. Een weekend lang gonsde het van gezelligheid in het Sport- dal. Hockey Club Holten hield voor de zevende maal haar wijd en zijd bekend staand Wil de Zwijnentoernooi. Dit maal met maar liefst 12 teams, waar van de spelers/sters uit alle windstreken van ons land kwa men. Zaterdagmiddag om twaalf uur nam de voorzitter, de heer C. Sandmann, de microfoon ter Burgemeester van Rappard opende met een ferme slag tegen het „na- maakzwijn" het „Wilde zwijnen- toumooi" van de HC „Holten". hand en heette alle aanwezigen, waaronder burgemeester van Rappard met zijn gezin, van harte welkom. De weersomstan digheden waren uitstekend, het feest kon beginnen. Burgemees ter van Rappard sprak in zijn toespraak o.a. zijn vreugde uit over het feit dat de velden er weer zo goed bij lagen. De ge meente heeft dan ook uitste kend werk verricht. Daar de or ganisatoren op de hoogte waren van het feit dat hockyen niet de sterkste zijde van de burgemees ter is, had men een flink zwijn op de middenstip geplaatst. Dit was moeilijk te missen en bo vendien werd de kans dat het veld wederom omgeploegd zou worden practisch uitgesloten. De burgemeester miste dan ook niet en opende met een fraaie klap tegen het zwijn het tour- nooi. Even was het weer spelbreker en moesten de wedstrijden on derbroken worden. Maar 's avonds kon men weer gezellig buiten van de barbecue genie ten. tot in de z.g.n. uurtjes werd er daarna gedanst op de muziek van Disco Luyt en Trio Pluz. Spanning De uitslag: A-klasse: 1. Wisselink, Vorden 64 strp.; 2. J. Luiten, Hengelo (G) 64 strp. B-klasse: 1. J. Mensink, Ruurlo 142 strp.; 2. W. Fleerkotte, Laren( G) 154 strp. C-klasse: 1. R. v.d. Vondervoort, Raalte 57 strp.; 2. G. Gerrits, Nij- verdal 68 strp.; 3. B. Wessel, Raalte 70 strp.; 4. H. v.d. Maat, Wierden 72 strp. D-klasse: 1. H.Bekkemens, Holten 170 strp.; 2. G. Nijland, Holten 189 strp. kleur shirt meenemen. Om plm. half één is er pauze en dan zal de jeugd getracteerd worden op heerlijke pannekoeken. 's Middags om plm. 13.30 uur begint een onderling voetbal toernooi voor geheel Blauw Wit. Elke deelnemer wordt verzocht naast z'n blauwe ook een wit shirt mee te nemen. Het volledige programma luidt als volgt: 8.30-9.00 uur: gereed maken spel circuit en instructie leiders 9.00-12.30 uur: Spelcircuit 12.30-13.15 uur: Pauze 13.15-15.45 uur: Voetbaltoernooi voor geheel Blauw Wit 15.45-16.05 uur: Finale voetbal toernooi 16.05-16.30 uur: Finale straf schoppen 16.30-16.45 uur: Strafschoppen dames 16.45-17.00 uur: Prijsuitreiking en sluiting. De organisatiecommissie re kent weer op de belangstelling van zeer velen. Wanneer het weer meewerkt zal het zeker weer een echt Blauw Wit-familie- feest worden! In een matige wedstrijd, waarbij een aantal HOLTEN spelers lieten zien dat een dag „straatvoetbal" niet zonder con sequenties is, moest HOLTEN ook in de laatste thuiswedstrijd de -beide punten laten aan de gasten uit Hengelo. Met name in de eerste helft hadden de roodzwarten een groot veldover- wicht. Het spel speelde zich echter te veel in de breedte af om echt gevaar op te leveren voor de B.W.O. goalie. Binnen 5 minuten reeds kre gen Henry Bronsvoort en Evert Dalemans, die een goed debuut maakte, scoringsmogelijkheden, die echter niet benut werden. Na 10 minuten was het André Dekker, die na goed aangeven van Jan Mullum, rakelings naast schoot en hetzelfde lot was een vlammend schot van Henry be schoren. Volkomen tegen de ver houding in nam B.W.O. na een half uur spelen de leiding, toen Anton Labobar treuzelde met wegwerken en vervolgens inval ler doelman „Lucas" Beldman in de fout ging. Voor Hippert was het toen een eenvoudige zaak 0- 1 te scoren. Binnen vijf minuten had Holten echter de zaak weer gelijk getrokken. Uit een voorzet van Nico Labobar kopte Henry Bronsvoort schitterend in. Een schot van Evert Dalemans vijf minuten voor de rust had een beter lot verdiend. Vijf minuten na de pauze werd Wim Schooien er finaal „uitgelopen" door de linksbuiten van B.W.O. en uit diens voorzet kon de midvoor 1- 2 scoren. Wederom binnen vijf minuten maakte HOLTEN ge lijk, toen Nico en André de hele achterhoede van B.W.O. uit speelden en André slechts on reglementair kon worden afge stopt. Uit de toegekende straf schop maakte hij HOLTENS tweede doelpunt. Het leek er toen op dat HOLTEN de wed strijd verder zou gaan beslissen. Anton Labobar werd vervangen door Johan Huzen en Theo Boode mocht de plaats innemen van Jan van Mullum. Al deze wisselingen leverden evenveel doelpunten op. In de 75e mi nuut volgde er een doorbraak op rechts, waarbij zowel Johan Huzen als doelman Beldman het antwoord schuldig bleven en HOLTEN stond deze middag voor de derde keer op achter stand. Twee minuten voor af loop werd het zowaar 4-2 voor B.W.O., toen de gasten een cor ner ^mochten nemen. Hieruit werd de bal ingeschoten en in eerste instantie van de doellijn gered door Wim Schooien. Het betekende uitstel van executie, want in tweede instantie was de hele HOLTEN-defensie kansloos. Het HOLTEN publiek had zich een beter slot van de competitie voorgesteld. Zaterdag a.s. spelen HOLTEN I en II om 18.00 uur in Rijssen tegen Excelsior I en II. Dit betreft een nederlaagtour- nooi, waarbij Excelsior inmid dels nederlagen te verwerken kreeg van 6-2 en 7-1 van Enter Vooruit en De Zweef. Met stramme benen en afge matte gezichten, na een dag lang straatvoetbal, stonden zon dagmorgen half tien de Holter elftallen alweer aangetreden om de onderlinge bekerwedstrijden te vervolgen. Holten 2 er Holten 5 bestre den elkaar in een goede wed strijd. Het vijfde weerde zich als een waardig kampioen, door het veel jongere tweede op 1-1 te houden. Holten 3 verscheen met te weinig mensen om de ge plande wedstrijd tegen het vier de te spelen. De reglementaire uitslag is 0-2 voor Holten 4,Ook de strijd tussen het zesde en het achtste om de Tarzan-cup le verde een gelijk spel op. De bes te mogelijkheden waren zonder twijfel voor Holten 6. Het geluk en de precisie ontbraken om de kersverse vierde klassers volle dig op de knieën te krijgen (3-3). Holten 9 verloor ook haar tweede wedstrijd om de fel be geerde cup (1-4). In een. fijne pot voetbal, was het Schutte-team het meest' slagvaardig. De vete ranen konden als excuus aan voeren, dat ze niet over 3 van hun sterkste spelers konden be schikken. Holten 10 tegen Holten 12 be gon spectaculair. Door het mis sen van beide strafschoppen kreeg het twaalfde een dusda nige optater, dat fouten in de verdediging al spoedig tot een 2- 0 achterstand leidden. Het spor tieve spel aan beide zijden gaf veel voetbalplezier. De talrijke doelpunten waren het zout in de pap. De goed leidende scheids rechter Henk Hovenkamp floot de wedstrijd bij de stand 6-4 naar het verleden. De beslissingswedstrijd die Holten 3 j.l. vrijdagavond speel de op het Enter-veld tegen UD 2 betekende het afscheid van de tweede klasse. UD 2 wist al spoedig een 0-2 voorsprong op te bouwen. Holten was niet bij machte daar voldoerede tegen wicht tegenover te stellen. De 2- 4 eindstand betekende degrada tie voor „de coach" en de zij nen. De prognose van de vorige week is niet uitgekomen. De Zweef verloor wel met 2-0 van Tubantia en Reutum behaalde door een 4-4 gelijkspel tegen Avanti maar één punt, maar Holten verloor met 4-2 van BWO en behaalde voor een 4e plaats op de ranglijst niet de twee vereiste puntjes. Zelfs de Tukkers zfjn de rood zwarten nog voorbijgegaan. Het wachten is nu op de volgende competitie en dan zijn de wat jongere spe lers wat rijper voor hun taak. De niet genoemde uitslagen wa ren: Unisson-Berghuizen 1-3, Vosta-Eilermark 0-1, en Rood Zwart-De Tukkers 0-3. Toch bleef het voor de Holtenaren nog geruime tijd een spannende competitie die heel wat suppor ters langs de lijnen bracht. Ho pelijk zal dat in de komende herfst ook weer het geval zijn. De eindstand is nu als volgt: Berghuizen 22 13 7 2 33 30-14 Tubantia 22 11 6 5 28 45-29 Vosta 22 9 7 6 25 30-26 Reutum 22 8 8 6 24 38-29 De Zweef 22 9 5 8 23 30-26 De Tukkers 22 9 5 8 23 35- 31 Holten 22 8 6 8 22 47-32 Avanti 22 8 5 9 21 40-50 BWO 22 6 8 8 20 28-29 Unisson 22 5 8 9 18 35-39 Eüermark 22 4 6 12 14 21-53 Rood Zwart 22 2 9 11 13 29- 48 Het achttal van de L.R. „Bergrui- terties" heeft met het behalen van De zondag bracht goed weer en spannende wedstrijden. On der grote belangstelling werd de finale gespeeld tussen Deventer en Wageningen. Deventer bleek na een spannende strijd de sterkste en mocht de „Hein Die- benbeker" mee naar huis ne men, plus een -prachtig kunst werk, traditiegetrouw vervaar digd door de heer B. Pfeffer. Alvorens tot de prijsuitreiking over te gaan dankte de heer Sandmann al die mensen die ge zorgd hadden dat ook dit tour- nooi weer een fantastisch ge slaagd feest werd. Ook de men sen die de EHBO post beman den werden bedankt voor hun, gelukkig niet vaak ingeroepen, hulp. Tijdens de prijsuitreiking werden de HC Holten diverse atributen aangeboden om de tij dens de diverse inbraken verlo ren gegane bekers e.d. te ver vangen. Ook spraken vele teams de hoop uit volgend jaar weer een uitnodiging te mogen ont vangen. Volledige uitslag: 1. Deventer H.V. 2. Wageningsche M.H.C. 3. M.H.C.C. Hengelo, 4. Team van Keulen, 5. De Tegenpartij, 6. Reünisten H.C.H., 7. Lochemse H.C., 8. Delfst V 13, 9. M.H.C. Bleiswijk, 10. Amersfoortse ^t.H.C., 11. H.C. Alphen a/d Rijn, 12. Winnaar van vorig jaar H. C. Holten. Zaterdag 23 mei: Holten 1, 2 en 7 naar toumooi Excelsior, Rijssen Zondag 24 mei: Holten 8 naar tour- nooi Haarle. Vertrek 9.30 uur. Kwintecup: Holten 3-Holten 5,9.30 uur; Tarzancup: Holten 7-Holten 6, 9.30 uur; Holten 10-Holten 11,10.00 uur; Holten 12-Holten 9,10.00 uur Junioren: (23 mei) Tourn ooien: A.B.S.: C2 vertrek 12.00 uur; C3 vertrek 11.45 uur; C4 vertrek 11.45 uur. Colmschate: Dl vertrek 1.30 uur; D2 .vertrek 11.00 uur; El vertrek 8.30 uur; E4 vertrek 8.30 uur. Epse: A2 vertrek 8.45 uur Juliana: B2 vertrek 9.45 uur; B3 vertrek 9.20 uur. G.F.C.: BI vertrek 12.45 uur; F1 vertrek 10.45 uur (zaalvoetbal, denk aan gymschoenen) Zondag 24 mei Toumooi G.F.C.: Al vèrtrek 12.00 uur; Cl vertek 8.15 uur Pupillen (zaterdag 23 mei) Tournooien: Holten Dl naar Colmschate, ver trek 13.00 uur; Holten D2 naar Colmschate, vertrek 10.30 uur; Hol ten El naar Colmschate, vertrek 8.00 uur; Holten E4 naar Colmscha te, vertrek 8.00 uur; Holten E2 naar Hector (Goor), vertrek 8.00 uur; Holten F1 naar GFC (Goor), ver trek 10.15 uur; Holten F1 heeft zaalvoetbaL Gymschoenen en brood meenemen! de eerste prijs (139 punten) op het sterk bezette concours te Markelo in de afd. dressuur een schitterende prestatie geleverd. Verder werden in Markelo (16 mei); de volgende successen behaald: B-dressuur cat. D: 1. Marie Elise Dollekamp, met „Akimbo" 130 p.; 2. Berdien Paalman, met „Mandy" 127 p.;5. Herman Lodeweges, met „Azmon" 124 p. L-dressuur cat. D: 4. Barbara Boode met „Amourette" 122 p.; L 2 dressuur cat. D: 1. Adriana Bouwhuis met „Friso" 128 p. L 2 dressuur Cat. C: 4. Arnold ter Maat met „Duke" 123 P. M-dressuur Cat. D: 4. Caroline Kruims met „Grey Light" 125 p. SPRINGEN klasse B. cat. D: 5. *Marie Elise Dollekamp met „Akimbo".; 7. Jan Aaltink met „Rosell". In verband mettle Tweede Kamer verkiezingen organiseert de afde ling Holten van de P.v.d.A. dinsda gavond 26 mei a.s., vanaf om streeks 21.00 uur een gezellig on deronsje in de caféruimte van hotel Vosman, met de bedoeling geza menlijk de verkiezingsuitslagen voor de T.V. te volgen. Iedereen is daar van harte welkom. In deze laatste wedstrijd van de competitie moest BI. Wit uit gesproken tegen het inmiddels kampioen geworden SDOL uit Luttenberg aantreden. Dat in deze wedstrijd eigenlijk niets meer op het spel stond was in het veld ook wel te merken, ge zien het vertoonde spel, alhoe wel wel vermeld moet worden dat SDOL een klasse beter speelde. Vooral op het midden veld waren de kampioenen beter dan de BI. Witters. SDOL had veel lengte in de ploeg wat vaak balvoordeel voor hen opleverde. BI. Wit kon een kwartier lang de aanvalsdruk van SDOL weer staan, maar na een goed opge zette aanval vanaf het midden veld kwamen de gasten toch op een verdiende 1-0 voorsprong. Aanvallend BI. Wit, dat ook spits Johan Stam nog moest vervangen, kon weinig terugdoen en hierdoor werd de druk achte rin nog groter. Na een nalf uur spelen waagde SDOL een kei hard schot op doel, dat via de onderkant van de lat achter de doellijn belandde. BI. Wit werd hierdoor ontmoedigd en na een verdedigingsfout van Gerrit in het centrum was het een mak kie om de stand op 0-3 te bren gen. Kort voor rust kon SDOL de wedstrijd beslissen en een goede aanval over links via het middenveld doeltreffend afron den. De tweede helft kreeg BI. Wit de betere kansen, mede omdat SDOL twee van hun beste spe lers liet uitwisselen. Ook deze wisselspelers wilden hun klasse bewijzen en brachten geheel te gen de verhouding in de stand op 0-5. Daarna ging SDOL het wat kalmer aandoen en kreeg BI. Wit alle kansen de achterstand te verxleinen maar de juiste per fectie ontbrak. Tien minuten voor tijd kon Gerard Rutgers uit een aanval over links via Gerald Meijerink de eer redden. Vijf minuten voor tijd werd het zelfs 2-5 toen BI speler Henri Thalen uit een vrije trap de bal in het doel kopte. SDOL vond dit teveel van het goede en kort voor tijd bepaalden ze de eind stand op 2-6 in een sportieve wedstrijd welke goed geleid werd door inval-scheidsrechter Avezaat. De competitie voor het A-elftal zit erop met een eervolle 4e plaats op de ranglijst. In de beslissende fase van de kompeti tie Al een paar wedstrijden maar desondanks kunnen spe lers en leiders toch met veel voldoening en sportief genoegen terug zien op de competitie 1980/'81 en dat is het allerbelan grijkste.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11