)riënteringsrit Volksspelen Bergruiters in de prijzen Marathon Amsterdam heet en vochtig HOLTEN C3 KAMPIOEN BLAUW WIT A TWEEDE IN DAARLE 'CHAAKCLUB „HOL TEN" - HOLTENS NIEUWSBLAD [Programma s.v. „Holten' MEI 1981 -PAG. 9 dinsdag 5 mei moest Holten C3 aantreden tegen Hector C4 en bij jist zou Holten C3 kampioen zijn. Ondanks de grote supportersschare, [taande uit de ouders van de spelers, waren de jongens erg zenuwach- en dat bleek ook wel in de eerste helft. Kampioen C3 van de SV Holten met de leiders ders van Hector feliciteerden de rood-zwarten direct na de wedstrijd en overhandigden bloemen. Vlug werden er nog meer bloemen ge haald. die door de ouders weren aangeboden aan de spelers en lei ders. Daarna werd er met de spe lers. leiders en ouders nog een leuk feestje gevierd in de kantine. Op zaterdag 9 mei moest er nog weer gevoetbald worden en wel tegen Twenthe C2, waarbij Holten r de bal wilde nog niet in het gjjn sportieve plicht deed en met 3-0 t en de tijd vorderde. Maar uit- won Van harte gefeliciteerd met jullie kampioenschap, jongens!! it C3 ook deed, het werd vrijwel It gevaarlijk voor de tegenstan- L Hector was wel gevaarlijk en [leidde na zo'n 15 minuten spe- itot 0-1. Gelukkig wist Holten de iade met de rust tot dit ene doel- jit te beperken. Na de pauze er een geheel ander C3-team het veld, alle spanningen waren 'dwenen en er werd geknokt voor jere meter. Dit had tot resultaat er ook kansen ontstonden, idelyk na plm. 20 minuten kreeg iter Bosschers de bal vrij voor de sten en aarzelde niet: 1-1. Holten Hector kregen beide nog enkele risen, maar bij het eindsignaal s het nog steeds 1-1, dus dan ierdag maar kampioen worden, lar wat bleek tot ieders verras- g: datzelfde Hector had de za- tiag daarvoor in de laatste mi- ut gelijkgespeeld, wat bij geen n de Holtenaren bekend was en Joende had Holten C3 ook ge- eg aan een gelijkspel en was toch inpioen! De aanvoerder en lei- Holten D2 - Holten D2 llDeze ploegen speelden een vrienschappelijke wedstrijd als af sluiting voor de competitie. Het was een leuke wedstrijd om te zien, doordat de jongens erg goed hun best deden. Er werd op een groot veld gespeeld en dat was natuurlijk wel even wennen, want nu moesten ze verder lopen om bij het doel te komen. Het samenspel in deze wedstrijd was goed waarbij de jon gens van D2 op het laatste moment kans zagen om te scoren en de eindstand daarmee op 1-0 te bepa len. Blauw Wit heeft zaterdag 9 mei deelgenomen aan het eerste A ju nioren toumooi dat de Sp. Daarle in haar bestaan heeft georgani- jM.A.C. „De Holterberg" organi- ert op zondag 17 mei de derde lênteringsrit in dit seizoen. De elnemers kunnen starten in de lortklasse (A en B K.N.M.V. reg- hent) en in de C-klasse (eenvou- g reglement). i rit over plm. 40 kilometer is door i clubleden H. Paalman, J. Paal- an en H. Mooiweer uitgezet bin nen de gemeente Holten. De eerste deelnemer gaat om 2.00 uur van start bij clubhuis „De Biester", Stationsstraat, waar vanaf 1.30 uur kan worden ingeschreven. De fi nish van deze rit is bij café „Kalf- sterman" in de Stationsstraat. Het MAC-bestuur stelt voor deze rit weer een aantal mooie prijzen be schikbaar. De badmintonclub Holten bestaat 5 jaar. Dat is een goede reden om feest te vieren. Het bestuur heeft daartoe een feestcommissie laten samenstel len die na maanden voorbereiding het volgende programma van fees telijkheden presenteert: Zaterdag 16 mei: voor de jeugd: 10.00 verzamelen bij de sporthal voor een speurtocht met spelopd- rachten op de Holterberg. Willen jullie een appel meebrengen?; 12.30 gezamelijke broodmaaltijd; 13.30 toernooi in desporthal: Badminton en spelopdrachten. Vergeet je badmintonkleding nietüüOm on geveer 18.00 is het feest afgelo pen. Ivoor de senioren: Grandioze feestavond met muziek en dans. Aanvang 20.00 in zaal Vosman. Zondag 17 mei: Toumooi voor de senioren in de sporthal van 13.00 tot ongeveer 18.00 De seniorleden kunnen zich t.m. donderdagavond opgeven bij Me vrouw Ria Groeneveld, Nagelhous- traat 11, Holten. Seniorleden kunnen met een intro ducé deelnemen aan het toumooi van zondag 17 mei. De onkosten voor het toumooi zijn 2.50 per per soon. Gaarne te voldoen bij de aanmelding. Resultaten S.V. Holten Senioren Onder tropische temperaturen werd de laatste competitie-ronde afgewerkt. UD. 2 - Holten 2: De Holten- reserves kwamen met 1 punt uit Weerselo terug. Na een moeilijk verlopen seizoen konden in de slot fase toch zoveel puntjes vergaard worden, dat in de eindstand een redelijke klassering werd bereikt 1-1. Holten 3 - SOS 2: Plotseling lijkt Holten 3 tot wonderen instaat. SOS moest dit aan den lijve ondervin den. Al was de eerste helft voor de rood-gelen, die met 0-2 voorkwa men, de tweede helft waren de rol len omgekeerd. Herman Deijk zorgde in de slot-seconden voor de zege-treffer. Een beslissings wedstrijd is noodzakelijk, wie de gradeert. 3-2. 9 Holten 4 - Wierden 2: Holten 4 verloor ietwat ongelukkig van de Wierden-reserves. De anders zo be trouwbare keeper, Lucas B., had een slechte dag. De geel-zwarten profiteren er gretig van 2-3. Almelo 3 - Holten 5: In een leuke wedstrijd, waarin de doelpunten om en om worden gescoord, sloot Holten 5 de competitie af met een kleine nederlaag. 3-2. Holten 11 - Vabo 5: Holten kon dit seizoen voor de eerste keer be schikken over de voltallige selec tie!! Vabo kreeg geen kans om de goed spelende Holtenaren van een royale zege af te houden. (5-0) Om de Tarzan-cup werden de eerste wedstrijden gespeeld. Holten 7 - Holten 8: Ondanks het missen van de penalty (handicap- regel) wist Holten 8 toch de eerste stap te zetten op weg naar de finale. Dit hele seizoen al sterk spelend team, liet opnieuw geen tegentref fers toe. Zelf scoorden ze 2x bij keeper Nösmans. (0-2). Holten 9 - Holten 10: Holten 10 legde in de eerste helft de basis voor de uiteindelijke zege. Met tactisch spel voor de vleugels werden de veteranen verrast op snelheid. De veilig lijkende 0-3 ruststand, kwam in de tweede helft toch nog in ge vaar. Door te weinig met het koppie en te veel met de „mond" te spelen kwam het negende niet verder dan 2-3 terug. Zondag 17 mei: (onder voorbe houd) „Kwintecup": Holten 2 - Holten 5 10.00 uur; Holten 3 - Holten 4 10.00 uur. „Tarzancup" Holten 6 - Holten 8 10.00 uur; Holten 11 - Holten 9 9.30 uur; Holten 12 - Holten 10 9.30 uur. Pupillen opgelet!! El en E4 pupillen. De geplande wedstrijd van afgelopen zondag wordt nu gespeeld op zondag 17 mei. Aanwezig zijn om 13.30 uur. Ouders kom kijken naar deze voorwedstrijd van uw jongens! i interne kompetitie van de schaakclub,Holten" ging op vier mei de één na laatste ronde in en is inmiddels besloten. Op 18 mei vindt de fluitende jaarvergadering plaats, welke om 20.00 uur begint in het iblokaal op „Meermanskamp". (jewel het kampioenschap al lige tijd beslist was, werd er toch i)g enige strijd geleverd met als zet de bezetting van de plaatsen ree tot en met zeven. Omdat hij «ch al zeker van de eerste plaats is, sroorloofde Van der Knaap zich igen Dinant van Beek de keuze in een voor hem ongebruikelijke ?zet. De opening leek nog het leest op het aloude Koningsgam- jet en leverde aardige mogelyk- Jden voor Van der Knaap, welke ij echter onvoldoende benutte, an der Beek kon hem daarna in loeiiykheden brengen en daar- x>r een kwaliteit veroveren, maar inkzij een kleine finesse dreigde an der Knaap die terug te winnen, oen het op herhaling van zetten ek uit te lopen, nam Van Beek het aniseaanbod van zijn tegenstan- ïraan. eijer hoopte door een overwin ing op Rietman een plaats te linnen stijgen. Hij paste zijn favo- pte opening toe, maar koos steeds [voorzichtige weg en kon daarom jet veel van zijn plan terecht bren- sn. Na 19 zetten werd de vrede al isloten. cheperman kreeg de Réti- pstellingen van Eijzinga te* be lijden, maar had daarmee de no- Ige moeite en kon niet verder ko len dan een gelijke stelling. Er erden veel stukken geruild en de kty leek remise te worden, totdat Üzinga zich bij een afruil verre- [nde en hij er een stuk bij in- jhoot, waarna het winstpunt naar Cheperman ging. flelemaij en Henk van Beek ston- respektievelijk tiende en elfde wilden beide graag de ander jhter zich houden. In een interes- pte party offerde Koelemay een pliespunt. pdeboom wist Van Lindenberg te rslaan in een party die van het seerd. In dit kleine toumooi waar aan naast het organiserende Daarle ook Den Ham, Manderveen en BI Wit deelnam heerste een echte toumooisfeer onder zomerse temperaturen en een goede organi satie. BI. Wit moest de eerste wed strijd aantreden tegen het onbe kende Manderveen. Het werd een 1-0 overwinning met de nodige ge miste kansen. Manderveen stelde hier weinig voetbal tegenover en de BI. Wit achterhoede had een mak kie. De tweede wedstrijd van Blauw Wit was tegen Daarle. Met een riante 2-0 voorsprong bij de rust. (Beide doelpunten werden gemaakt uit goed genomen comers op rechts) kreeg men het de tweede helft zeer moeilijk tegen een fel offensief Daarle welke slechts een maal tegenscoorde en veel kansen onbenut lieten doordat de BI. Wit achterhoede goed functioneerde. De laatste wedstrijd van dit tour- In het afgelopen weekend hebben nooi moest BI. Wit het opnemen Bergruiters op diverse concoursen tegen Den Ham dat ook beide wed- weer mooie successen behaald. In strijden had gewonnen (zij het met Rijssen werd Harm Kuiper met grotere cijfers) in deze „finale" om „Philmine" 7de by het B-springen de eerste en tweede plaats kwam en 2de in dressuur klasse L. BI. Wit weer voor uit een goed Rikus Bronsvoort werd met „Au- genomen corner op links en hield teur S" 8ste by het springen klasse deze stand vast tot de rust. Den L. Het Bergruiter-viertal be- Ham echter speelde beter en be- staande uit Ingrid Dieperink met schikte individueel over betere spe- „Arabella", Sandra Dieperink met Iers, welke in de 2e helft beter uit de „Furie", Harm Kuiper met „Phil- verf kwamen. Verdedigingsfouten mine" en Aren Jan Steenhuis met leidde al snel tot een doelpunt en .Adjudant Hannover" werd 2de in toen BI. Wit alles of niets moest de afdelingsdressuur. Zondag 10 spelen profiteerde Den Ham be- mei werd by wedstrijden in het re- kwaam van de vrijheid en won deze creatiepark „Het Rutbeek" te En- wedstrijd verdiend met 3-1 en werd schede Ingrid Dieperink met „Pu- nummer 1 in de poule en'moest BI. nette" 2de in de L-dressuur en Jan Wit zich tevreden stellen met de Schoneveld met „Opponent" 2de eervolle 2e plaats. in dressuur M. Op dertig april hadden zich 20 clubs ingeschreven voor de volksspelen op Kalfstermansweide. Koninginne dag bleek te nat en te somber, van daar dat uitgeweken iverd naar uiteindelijk ook een hoogtijdag 5 mei. Van de 20 deden toen 17 clubs mee aan de strijd en per club waren er zes deelnemers die hun best deden een ereplaatsje in het algemeen klassement te bemachtigen Met onderwerpen als zaklopen, blokkenspel, zakwerpspel, gewich- tenspel, een kussengevecht en skilo pen. Het was droog, maar koud en als zodanig begonnen de spelers en thousiast aan hun taak. Droog blij ven was er bij verschillende onder delen niet bij en koud zijn was ook maar een tijdelijk iets. Inspanning werd gevergd bijvoorbeeld van de armspieren bij het gewichtenspel, terwijl de benen warm konden draaien bij het zaklopen. Winnaar met 67 punten was de carnavals vereniging Fienpreuvers, zij moch ten de wisselbeker uit handen van de burgemeester in ontvangst ne men. Goede tweede was de Espelose Jongerenvereniging met 65 punten, derde werd Speeltuinvereniging De Gaarden met 60 punten. De avond begon om half zeven en was rond half tien afgelopen. Voor de nodige sfeer zorgden de verschil lende kraampjes en de Tirolerkapel van de Hoüense Muziek Vereniging. Het was de tweede maal dat een dergelijk feestelijk gebeuren (offi cieel rondom Koninginnedag plaatsvond en organisatoren MAC Holterbeerg, carnavalsvereniging Fienpreuvers en de supportersver eniging van HMV kunnen tevreden zijn over het resultaat. Er was vol doende belangstelling en vooral naarmate de tijd verstreek, kwa men ook de ouderen een kijkje ne men. Voor herhaling vatbaar lijkt ons. Programma Blauw Wit junioren (zat. 16 mei) Blauw Wit BI - toumooi Nijverdal, vertrek: 11.30 u. Blauw Wit Cl - toumooi Nijverdal, vertrek 12.00 u. Blauw Wit Dl - Daarle toumooi, vertrek 11.30 u. 'V Door de vele aflastingen in de win terperiode, kwamen beide ploegen binnen vyf dagen twee keer tegen elkaar in het veld. Reeds in de eerste wedstryd hadden de Alme- loërs een weinig inspirerende in druk achter gelaten. Deze wed- speeld maar de agressiviteit was meer op de tegenstander gericht en scheidsrechter Cor Beukenkamp zag zich dan ook genoodzaakt en kele spelers van O.N. vyf minuten strafiJjd op te leggen. In de slotfase kreeg Blauw Wit nog enkele goede begin tot het einde wild genoemd kon worden en waarin Van Linden- berg aanvankeiyk het betere spel had. Als gevolg van zyn overwin ning wisselde Lindeboom nu in de ranglijst van plaats met zyn tegen stander. Wim van Oy en was tegen Ten Velde met een goede party bezig. Zyn stukoffer voor twee pionnen gaf hem aktief spel, maar een tweede offer was niet vodoende voorbereid en daarom foutief. In het eindspel had Ten Velde drie lichte stukken en Van oyen maar één,, maar wel met een aantal pionnen als kom- pensatie. Ten slotte belanddden de spelers in een eindspel van loper tegen loper met één pion. Dit werd remise gegeven omdat de loper Toen streekgenoot Gerard Nijboeryong jaar een supertijd tegen de pion kon worden geofferd, op de marathon in Amsterdam realiseerde, sprak iedereen waarna er onvoldoende materiaal van een razendsnel parcours. Dat parcours was nagenoeg zou overblyven om mat te kunnen hetzelfde gebleven, maar de omstandigheden waren dit geven. jaar j^el anders dan vorig jaar. De Nederlanders hadden De uitslagen waren dus: allemaal bij koud en nat weer getraind, maar door de van Beek - Van der Knaap remi- se; zinga denberg - Lindeboom 0-1; Velde - W. van Oyen remise. strijd was het helemaal pet en de kansen maar door té zelfzuchtig gasten zagen meer „heil" in af- spel van Henk Mekenkamp (2 man braak voetbal en kankeren dan omspelen en op de derde stranden) zich inzetten voor een sportieve bleef het by 2-0. Een wedstryd om revanche. Toen reeds na 10 minu- snel te vergeten! ten Johan Stam de stand op 1-0 bracht leek Blauw Wit af te ste- venen op een grote overwinning. R j B,auw wjt A1 O.N. groepeerde daarna alles voor de goal (Cyprus opvatting) en Met angstgevoelens reisden de n Blauw Wit kon evenals het Neder- "junioren naar Rijssen om R.V. te lands elftal net voldoende pressie bestrijden, een ploegmet veel body uit oefenen, om de oranjehemden waarvan heel vaak gebruik wordt op grotere afstand te zetten. Pas in gemaakt. De Rijssenaren speelden de 35ste minuut bracht Hans Stam ook nu weer hard maar wel sportief de stand op 2-0, een prachtig doel- Blauw Wit begon zeer offensief, en punt, dat de O.N- g°ed samenspel waartnj Johan gelegenheidsdoelman geen mo- Stam als spits een hioofdrol speel- ment heeft zien aankomen. Na de de. Helaas ontbri^ hem het geluk rust verscheen O.N. in een andere om doeltreffend af te ronden tot de samenstelling en even leek het er 20ste toen lm uit een mooie pass op dat er beter zou worden ge- Enk M°ndf?'' schot van plm. 20 meter de R.V. goalie compleet verraste. R.V. Het kampioenselftal BI van Blauw kwam hierna sterk opzetten en Wit met de leiders Klein Nagelvoort steide doelman Jan Aanstoot vaak en Rutgers en trainer lorkeers. op de proef die met enkele fantasti sche reddingen z'n doel wist schoon te houden. Na de rust leek de wed strijd uit de hand te lopen mede door de matig leidende scheids rechter Machielsen, maar Johan Stam maakte aan alle inlussies van de gastheren een einde toen hy na een snelle rush de doelman kans loos liet. R.V. gaf zich al gewonnen en Blauw Wit profiteerde, met de straffe wind in de rug, van de verre uittrappen van de keeper die in het straf schopgebied voor de nodige „ver rassingen" zorgden. Na plm. 20 mi nuten spelen kwam Blauw Wit op 3-0 toen Johan uit een verre ingooi van Henry de bal op de schoen van Hans deponeerde die de R.V. doel man geen schyn van kans gaf. (een beauty) Na een half uur kreeg R.V. ten onrechte een strafschop toegewe zen (Pim speelde zuiver bal!) die door de rechtsbinnen werd naast geschoten. Even later kreeg Blauw Wit vrije trappen toegewezen met buiten de 16 meter. Jan Klein Na gelvoort schoot hieruit 2 keer rake lings naast maar Hans Stam kende geen pardon (4-0) Ook R.V. kreeg een vrije trap toe gewezen net buiten het strafschop gebied maar Jan Aanstoot plukte de bal beheerst. Na een uitval over links en een goed combinatie tus sen Hans en Henry scoorde Evert Vruggink 5-0. Vlak voor tijd redde R.V. de eer toen Jan de bal niet klemvast had en de een van de aanvallers zeer attent het leer over de doellyn tikte (1-R5) S.'VR?.,^,rek ^nmKPr.reSÏ" plotselinge ommezwaai van het weer werd men opeens Schepemian 0-1; Van'Lin- met vrij warm en benauwd weer geconfronteerd De Ten gevolgen waren navenant: bezorgde gezichten bij de start, verkrampte erna en vele uitvallers. Het was geen wonder dat de buitenlanders het goed deden. SIMULTAAN De Holtense atleten waren wat Ter gelegenheid van het zestigjarig voorzichtiger geworden de laatste bestaan van de s.v. „Holten" orga- tyd en de Holtense „selectie" be- niseert de schaakafdeling op zater- stond dit j aar alleen uit Henk Reit- dagmorgen 6 juni een schaaksi- semaen JanWolterink.Henkisnog multaan. Grootmeester Hein Don- steeds bezig met de „continuing ner, tweede by het laatste Neder- story" van de aanval op Jan Me- lands kampioenschap, zal dan nums record (2.38.17 uur), startte tegen maximaal veertig spelers voortvarend maar kwam na 15 km. strijden. Aan deze simultaan, welke a] tot de conclusie dat dat deze keer om 10.00 uur begint en in zaal niet haalbaar was. De tactiek werd „Vosman" wordt gehouden, kun- toen veranderd: proberen uit te lo nen deelnemen alle leden van de pen en zo hoog mogeUjk te eindi- s.v.„Holten", mits zy zich van tevo- gen, een hele opgave omdat aan de ren opgeven by de heer Van der kant bijzonder veel afleiding stond Knaap, Canadastraat 97, telefoon in de vorm van Wein, Weib (luchtig 37 42, of de heer Van Calcar, Cana- gekleed) und Gesang, maar waar dastraat 53, telefoon 25 90. een wil is, is een lange, lange weg. Henk slaagde er redelyk in zyn zelf gestelde opdracht te vervullen: hy eindigde van de 900 deelnemers als 38e in de tyd van 2.47 of 48 (is nog onzeker). Jan Wolterink was gesterkt door een goede wedstryd vorige week (zoek nog maar even op) en ver zwakt door het feit dat hy rooie haren heeft en dus extra last van dit weer. Hy liep de wedstryd ech ter uit, zy het niet naar eigen tevre denheid (een „wandelmarathon") In de tyd van 3.45 uur. Het is echter al heel wat om met dit weer 42 km. af te leggen en niemand hoeft zich daarvoor te schamen... J

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9