^Lr. Kleinschaligheid biedt mogelijkheden "SCHAARSTE IS EEN NATUURVERSCHIJNSEL C.D.A. verkiezingskaravaan 21 mei in Holten Geslaagd ■f gemeente holten Koffieconcert zondag 24 mei as: Koninklijk Symfonie Orkest „Ceciiia Nationale vl Flevohofeen succes gemeente holten RESTAURATIE KORENMOLEN HOLTENS NIEUWSBLAD UITTREKSEL UIT DE BESLUITENLIJST VAN DE VERGADERING VAN B. EN W. D.D. 4 MEI 1981 TOEKENNING RIETSUBSIDIE: SPREEKUUR WETHOUDER STEGEMAN OPHALEN HUISVUIL HINDERWET Ter inzagelegging beschikking ®sa! 14 MEI 1981 -PAG. 5 Eigenlijk in zekere mate passend bij het voorpagi- naverhaal van de heer War- rink zijn de ideeën van pro fessor A. Heertje die naar voren kwamen tijdens een bijeenkomst maandag 11 mei in „De Poppe" in Mar- kelo. Decentralisatie Decentralisatie, best een kreet om te onthouden want er wordt op velerlei fronten mee gewerkt. Wat betekent nu precies decen tralisatie. Nou gewoon, het verlenen van meer zelf standigheid aan verschil lende onderdelen van een lichaam, bijvoorbeeld de overheid. Decentralisatie in overheidsbeleid zou in houden een andere taak verdeling, een taakverde ling naar provincie, ge meente en bestuur, dus op staatkundig gebied. Kor tom het verlenen van meer zelfstandigheid (passend in het verhaal van de heer Heertje) aan bijv. het midden- en kleinbedrijf, iets wat steeds weer ten grondslag ligt aan de moti vatie in zijn betoog rondom de ontwikkeling in het hui dige midden- en kleinbed rijf. Professor Dr. Heertje beroemd en berucht om zijn witboek over zwart en grijs geld onder de titel „Het of ficieuze circuit", hetgeen hij schreef in samenwer king met de heer Harry Co- hen. Het officieuze circuit, iets wat herhaaldelijk door hem wordt aangevoerd als term teneinde aan te geven wat hij bedoelt met min of meer gesloten systemen, functionerend onder of/en boven de wet. Decentralisatie en ook kleinschaligheid staan bij hem hoog genoteerd en zijn toekomstvisie hierin is dan ook tamelijk positief. Met het besef dat de bomen niet groeien tot aan de hemel en het gegeven dat schaarste een natuurverschijnsel is". concerten voor het seizoen van het a.s. koffieconcert. 1981/1982. Bovendien is daaruit Nu alvast de gebruikelijke gege- duidelijk gebleken dat de be- zoek(st)ers de concerten bijzonder waarderen en aandringen op een voortzetting van de concerten in dezelfde stijl en samenstelling als tot nu toe. In het Holtens Nieuwsblad van volgende week zal het volledige programma worden opgenomen vens: datum 24 mei a.s., aanvang 11.30 uur; koffie vanaf 11.00 uur; kindercrèche aanwezig; aula van de Scholengemeenschap; prijs 5.-; kinderen tot 14 jaar en 65-plussers 2.50; eerste kopje koffie bij de prijs inbegrepen; kaartverkoop VW, de Schure en de Rabobank en voor de aanvang van het concert in de aula. Zijn mening ten aanzien van de mogelijkheden in het midden- en kleinbedrijf zijn duidelijk nadruk kelijk. Mits men bedrijfsrisico's durft te nemen en niet konstant op „safe" wil spelen zoals nogal eens gebeurt, dan zijn er zeker moge lijkheden. Een kentering is in dit geval best te bespeuren zo vindt Heertje. Er is duidelijk een zekere herwaardering, een bepaald herstel n waarneembaar ten aanzien van het imago rondom het midden- en kleinbedrijf. Wel is het zo dat men moet blijven letten op kenteringen in de ontwikkeling. Mensen hebben de neiging de zaken te absoluut te vinden, aldus Heertje. Het zijn juist de golfbewegingen die een correc tieproces, een bewustwording op gang brengen, waardoor rechtlijnig denken minder aan bod komt. De Het Je en tevens laatste kofïie- con< jrt van het seizoen 1980/1981 wordt zondag over een week ge houden. Dit keer is een compleet orkest te gast en wel het Konink- In het kader van de verkie- lijk Symfonie Orkest „Cecilia" uit zingen voor de Tweede Almelo onder leiding van de Heer Kamer op dinsdag 26 mei Ger Kerkhoff. Dit optreden belooft een grootse en feestelijke afslui ting te worden van het kofllecon- certseizoen. Als solist treedt op de 18-jarige Cellist, Michel Dispa. Uitgevoerd brengt de „Verkiezingska ravaan" van het C.D.A. op donderdag 21 mei een be zoek aan Holten. Het reizende gezelschap start 's wordt namelijk het concert voor morgens voor een trip door Salland ,h j11An o111rAQrl olc oilOC 17Al Cello en Orkest nr. 1 C-groot, van F.J. Haydn. Michel Dispa kreeg zijn eerste cel- in Zwolle en arriveert, als alles vol gens de „dienstregeling" verloopt om 13.00 uur in Holten, nadat be zoeken zijn gebracht aan Raai te en schien wel uitloopt op een discussie over vraagstukken en problemen die momenteel volop in de belang stelling staan. Het C.D.A. afd. Holten verwacht dat het Holtense kiezersvolk ge bruik zal maken van de gelegen heid om kennis te maken met de bewindslieden die na Holten nog op bezoek gaan in Rijssen en Bathmen. Het bezoek aan Salland eindigt met een grote manifestatie in Deventer. Na een opleiding van ca. anderhalf jaar hebben op donderdag 7 mei j.l. vier reserve-wachtmeesters der Rijkspolitie te Holten, met goed gevolg examen gedaan voor de graad van buitengewoon, resp. geoefend man. De geslaagden zijn: B. J. Oolbek- kink, J. Ho venkamp, H. Klein Teeselink en G. Wans ink, allen wo nende te Holten. Daar door hen hiermee de eerste opleiding is afgesloten, is voor eventuele geïnteresseerden plaats op een nieuw, in het najaar te star ten, opleiding. Zowel dames als heren zijn wel kom. Mocht u interesse hebben, dan kunt u informatie inwinnen bij de Groepscommandant der Rijks politie te Holten. herwaardering voor wat betreft het midden- en kleinbedrijf is in een aantal factoren te verdelen. In de eerste plaats maatschappelijke problemen die in principe een overheidsaangelegenheid leken te zijn en die nu meer door bedrijven opgelost dienen te worden. Voor beelden daarvan zijn bijvoorbeeld zaken als milieu, de leefbaarheid, het energievraagstuk en de werk loosheid. Allemaal factoren die in eerste instantie door de overheid dienden te worden opgelost, maar waar deze in dit soort gevallen be slist geen formule voor klaar had liggen. Gevolg... het bedrijfsleven moest in gaan spelen op dit soort zaken waardoor het een positiever beeld naar buiten toe krijgt en ook in maatschappelijke problemen gingen ondernemingen een beslis sende rol spelen. Het ambtenarenapparaat zo stelt Heertje is lang niet altijd in staat het algemeen belang te dienen zoals men wellicht denkt. Over het algemeen wordt de samenleving ten aanzien van dit gegeven fun damenteel nuchterder, men gaat beseffen dat opmerkingen en in breng op bepaalde punten aux se- rieux genomen worden, maar her waardering is niet zo maar een mentaliteitsverandering. Klein schalige productie past steeds meer in deze vorm van nieuwe vastgestelde waarden en heeft vol gens Heertje een prima kans ook in het kader van éénheden zich te ontwikkelen. Zeker voor mensen die niet alleen het nominale (geld elijke) inkomen van belang vinden. Arbeidsvreugde, humanisering van arbeid, het positief ervaren van werk hebben, hiervoor kan samen gezocht worden naar methoden. Kleinschalig zijn al deze punten iets makkelijker te realiseren. Voor de toekomst zijn dit soort zaken van belang en niet steeds weer het openbreken van nieuwe markten. De zogenaamde emotionele en ir rationele gezichtspunten zullen dan ook een steeds grotere rol moe ten gaan spelen in het manage- mentbeleid van bedrijven. Op deze wijze onstaan nieuwe mogelijkhe den en met een nieuw type be drijfsvoering kan ingespeeld wor den op veranderingen ten aanzien van arbeid. Zaken die volgens prof. Heertje essentieel zijn voor de ko mendejaren, een brug zullen slaan naar de meer immateriële zaken. lolessen op 8-jarige leeftijd van Heeten. Lidy de Boer. Vanaf zijn twaalfde karavaan rijden o.a. mee de jaar heeft hij les van zijn vader, bewindsueden Brocks en de Geus Robert Dispa, die solo-cellist is van en mogeiyk een kamerlid, de sta- het Overijssels Philharmonisch tenleden ir. Van Rossum, Straat- Orkest. Momenteel is hij student man> Kortekaas, v.d. Reyde'en de aan het Twents Conservatorium. beer'K.H. Vos, oud-wethouder van Hij bespeelt een prachtige Franse Deventer en thans lid van de ge- Cello, gebouwd door Nicolas Père meenteraad in de „Koekstad". - omstreeks 1750. De karavaan zal bij een rit door het dorp stoppen in de buurt van het Tijdens het koffieconcert zal ook de Bejaardencentrum „Diessenplas" uitslag van de tijdens het overige waar enkele politici zullen uitstap- concert gehouden enquête worden pgn voor een gesprek met de kie- bekendgemaakt. De uitslag van zers De rest van het gezelschap deze enquête is de werkgroep tot gaat naar de Smidsbelt voor een steun bij de voorbereiding van de praatje met de Holtenaren dat mis- Gemeentebode de heer JAM. Bronsvoort hijst de vlag van de Gemeente Holten op Fle- vohof. ten. Hij staat daar temidden van ruim 400 andere Ge- meentevlaggen uit het hele land, de 11 provincievlag- Op Flevohof zal het gehele gen en de immens grote Ko- seizoen de officiële Gemeen- tevlag wapperen van Hol- De voorstellen van B en W tot overdracht aan de bewoners van het onderhoud van de voortuinen in de Haar, restauratie van de korenmo len te Dijkerhoek, een subsidievoorstel inzake de peuterspeelzaal te Dijkerhoek, alsmede verkoop van enige bouwpercelen in het nieuwe bestemmingsplan De Haar H vormen de belangrijkste agendapunten voor de openbare gemeenteraadsvergadering welke a.s. maandaga vond ten gemeentehuize zal worden gehouden. de totale restauratie in één keer te laten uitvoeren welk ontbrekende bedrag voor f 50.000,- in de begro- Korenmolen Dijkerhoek Bij brief van 19 februari 1980 heeft de Rijksdienst voor de Monumen- - werd gevonden wegens tenzorg aan de gemeente Holten VQn nnrnprfmde eoede- een subsidie toegezegd in de res tauratiekosten van de korenmolen te Dijkerhoek en wel 40% van f20.000.- is f8.000.-. Deze subsidie werd verleend op basis van een door de gemeente ingediende kos tenraming ad. f22.721.- incl. BTW. Deze kostenraming had echter be trekking op een gedeeltelijke res tauratie, t.w. de kap, het gaande werk en het verf-, teer- en conser- veringswerk. Totale restauratie zou volgens een kostenraming van ruim een jaar geleden omstreeks f66.000.- bedragen, welk bedrag thans met ca. 10% dient te worden verhoogd tot omstreeks f72.000.-. In deze kostenraming is er van uit gegaan dat bij totale restauratie assistentie zal worden verleend door Soweco te Almelo. Zonder die assistentie zijn de kosten te stellen op rond f94.000.-. Hoewel Monu mentenzorg dit bedrag subsidiabel acht is het niet mogelijk om op basis van dit bedrag subsidie te verkrijgen wegens geldgebrek bij de Rijksdienst. Eerst na 1981 kan een subsidieverzoek worden inge diend voor de totale restauratie. Inmiddels heeft B en W echter ge zocht naar financiële middelen om hertaxatie van onroerende goede ren inzake heffing van onroerend- goed belasting, welk bedrag pas in 1982 voor dat doel zal worden uit gegeven. B en W stellen de raad derhalve voor dit bedrag aan te wenden voor restauratiekosten van de molen en bij later té ontvan gen subsidie de beslissing te nemen wat met het alsdan vrijgekomen bedrag zal worden gedaan. De totale kostenopzet wordt der halve: Totale restauratiekosten f72.000.-. Te ontvangen subsidie Monumentenzorgen G.S. f 12.000.-. Voorfinanciering stelpost begra- ting 1981 - 50.000.- - 62.000.-. Over blijvende kosten f 10.000.-. Deze f 10.000.- betekenen voor de gemeente een jaarlijkse last ad. f700.-. Vorenstaande overziende stellen B en W de raad voor over te gaan tot totale restauratie van de molen en daarvoor een krediet be schikbaar te stellen ad. f 72.000.-. Voortuinen in de Haar Het onderhoud van de voortuintjes bij de woningen in de Churchill- straat, Canadastraat en Verzet- straat werd tot voor kort verzorgd door Soweco te Almelo, waarbij aan de gemeente 25% van het be stede aantal manuren in rekening werd gebracht. Via de woning bouwvereniging werd van de be woners hiervoor f 1.75 per maand bydrage ontvangen. Daarnaast be talen de bewoners maandelijks nog eens f2.35 als bydrage in de aan- legkosten van deze tuinen. Soweco heeft echter laten weten het tuin onderhoud ingaande 1981 voor die prijs niet langer te kunnen voort zetten. Ook al omdat verschillende bewoners in het verleden hebben gevraagd het tuinonderhoud zelf te mogen verzorgen hebben B en W, in overleg met de woningbouwver eniging, een enquête gehouden on der de bewoners. Hieruit is geble ken dat een kleine meerderheid voor eigen onderhoud van de tuinen is. Echter, eerst moest een oplossing worden gevonden voor de groen stroken die by verschillende (hoek)woningen horen, doch zoda nig zyn gesitueerd dat zy deel uit maken van het openbaar plant soen. Ter gedeeltelyke dekking van de nog aanwezige boekwaarde van de destyds gemaakte tuinaanleg- kosten in de Churchillstraat, Ca nadastraat en Verzetstraat stellen B en W de raad voor een krediet beschikbaar te stellen ad. f25.000.- zynde 50% van de huidige boe kwaarde. Op basis van deze finan ciële afwikkeling zal dan het maandeiyks bedrag voor aanleg en onderhoud ad. f4.10 op de huren in mindering worden gebracht. ninkrijksvlag (9x6 m.). Dit ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan van het 150 ha. grote rekreatieprojekt Fle vohof, dat tevens perma nente prestatie van de Ne derlandse Land- en Tuin bouw is met prachtige tuinen en parken, die mo menteel in volle bloei staan. Prof. dr. Heertje: „Mogelijkheden vgor midden- en kleinbedrijf - Gemeentebode de heer JAH. Bronsvoort uit Holten in uniform op Flevohof. Op een centraal gelegen terrein van De vlaggendag werd georganiseerd Flevohof werden tijdens de Natio nale vlaggendag op 14 april de ruim 400 Gemeentevlaggen officieel ge hesen door de Gemeentebodes in uniform van al deze Gemeenten. De bodes waren met hun echtgeno tes deze dag te gast op Flevohof. Na de massale vlaghysing van de Ge meentevlaggen werd de Konin- krijksvlag gehesen door de loco burgemeester van Dronten, de Gemeente waar Flevohof gehuis vest is. - Overzicht van de ruim 400 Ge meentevlaggen, Provincievlaggen en de Koninkrijksvlagdie het ge hele seizoen op Flevohof zullen blij ven wapperen. in samenwerking met de heer Sierksma van de Stichting voor Banistiek en Heraldiek en de heer M. Agterberg, Gemeentebode van Schipluiden, tevens voorzitter van de Bodekring West-Nederland en specialist in de bestudering van het bode-ambtsteken. Deze zoge naamd bodebus is een onderscheidings- en waardigheid steken van edelmetaal, dat door de bode by byzondere gebeurtenissen gedragen wordt. Dus ook tydens de Nationale vlaggendag op Flevohof. Volgens beide heren was deze dag uniek, omdat in Nederland nooit eerder zoveel Gemeente-vlaggen en Gemeentebodes op een dag by- een zyn geweest. MA 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer T. Rensink voor het gedeeltelijk veranderen van de boerderij Dijkerhoekseweg 7; - aan Ennia Recreatiebedrijven voor het maken van een overkapping voor een barbecue op het vakantieverblijf Twenhaarsveld aan de Landuwerweg; - aan de heer J. B. Abbink voor het gedeeltelijk veranderen van het zomerhuisje Vianenweg 40; 2. aan de heer C. P. J. de Bruin vergunning verleend voor het kappen van 4 bomen bij het zomerhuisje Postweg 90; - aan de Stichting Verenigde Gestichten te Deventer voor het perceel Beusebergerweg 42; - aan de heer J. W. Hulsman, Langstraat 26; - aan de heer E. Krieger, Espelodijk 9. U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter secretarie. Wethouder Stegeman isverhinderd op 18 mei a.s. spreekuurte houden. Het huisvuil van donderdag 28 mei a.s. (Hemelvaartsdag) wordt opge haald op woensdagmorgen 27 mei. De bewoners aan de donderdagroute worden verzocht het huisvuil reeds om 7.30 uur aan de straat te zetten. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat door hen, onder voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 11 mei 1981 vergunning is verleend ingevolge de Hinderwet aan de heer G. J. Meijerink, Okkenbroekseweg 8 te Holten voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundveebedrijf met de daaraan verbonden opslag van drijfmest, annex opslag van 600 liter dieselolie aan het adres Okkenbroekseweg 8 te Holten. De beschikking en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één aand op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, Dorpsstraat ter inzage en wel van maandag, 18 mei a.s. op werkdagen van 9.00 tot >.00 uur, alsmede op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur in de ^sporthal ,/t^lbssink", aan dè kéizersweg. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend d. enige andere belanghebbende die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht tot Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen een maand na de dagtekening van de kennis geving van terinzagelegging, derhalve vóór 11 juni 1981, bij de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij, die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Holten, 14 mei 1981 W. L. F. C. van Rappard, burgemeester G. J. Langenbarg secretaris

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 5