q mmm Hotten klopt kampioen in eigen huis Vilde zwijnen toernooi n het Sportdal Jeugd atleten SV ,Holten' succesvol in Veenendaal VERBOUWING JEUGDSOCIETEIT DE SCHURE" NOG IN VOLLE GANG Scholengemeenschap Nederlands kampioen oriëntatielopen 1" 10CKEYCLUB SUCCESVOL JAAR HOOLTER DAANSERS ZEER ACTIEF Bergruiternieuws 1e LUSTRUM MINTONETTE «t ~f|ï HOLTENS NIEUWSBLAD Hartstichtina HOL TEN HANDHAAFDE ZICH *ift-mnnir irWi"'' MEI 1981 -PA«. 11 p.st. p.st. p.st. p.st. p.st. p.st. p.st. p.st. p.st. p.st. p.st. p.st. p.st. p.st. aden, jt zo juist afgesloten seizoen m/«!—heeft de hockeyclub Hol- ieen groot aantal kampioenen releverd: liefst 5 jeugdelftallen [rden afgelopen zaterdag feest het sportdal. „De helft van onze [b is kampioen geworden", jlde de voorzitter, C J.B. Sand- inn vast. jt beleid van de hockeyclub is richt op sportieve recreatie, iarbij opbouw vanuit de jeugd orop staat. Het is juist daarom jt dit succes van vijf van de zes elende jeugdteams voor de club belangrijk was. Dit waren jon as C en D en meisjes B, C en D. [weldig! Want dit resultaat sti jlleer! natuurlijk iedereen. i begeleiding en de opbouw van jeugdelftallen is niet iets wat inzelf gaat. Trainers, een groot ntal coaches, een speciale jeugd- mmissie en zeker niet te vergeten ithousiaste ouders spannen zich lortdurend in. Dit succes is ook _jin succes. Alle jeugdteams na- ïen deel aan de zaalhockeycom- êtitie. Jongens C en meisjes D ;rden ook daar kampioen, iterdag j.l. werden de kampioe- in gehuldigd. Na een sportief, on- trling toernooi gaf de voorzitter m spelers en coaches een fraai ampioensvaantje. Hij wenste hen >or het volgende seizoen opnieuw eel plezier en evenveeel succes )e. Avonds werd door jongens A een izellig feest georganiseerd. De )elers van de kampioenselftallen jn: leisjes B: L. Martens, E. J ongman, van Loenen, I. Abrahamsen, I. >hert, M'Eggink, C. Heemstra, M. Spijker. D Scheltens, Ant. de Weerd, C. Hase, L. v.d. Berg, A. v. Geel. Meisjes C: M. v. Burkum, F. v. Doominck, C. v. Doominck, H. Hartkamp, R. den Heyer, B. v. Loe nen, I. Verbrug, H. Wansink, E. Wil- lemink, D. Garsen, M. Litjens, K. Kraaij, H. Admiraal, L. Pool, N. Drabbe. Meisjes D: N. de Boer, M. Dolle- kamp, M. v. Geel, C. Heemstra, M. Heil, H. Louwerenbure. M. Sandi- fort, B. Vink. E. Kooy, N. Bruins. C de Reuver, B. Zwijnenberg, V. v.d. Akker. Jongens C: T. v. Burkum, A. v.d. Akker, P. tor Doest, N. Haage, J. ter Haar, E. Hovingh, W. Udema, G. Leppink, E. Oostvogel, G de Reu ver, S. Pool, R. Schinkel, F Volker. Jongens D: E. Grootewal. J. Don kers, E. Jol, E. Staudt, R. Beekers. M. Hagen, L. Heil, K. in 't Hof, R. Pliester. L. Scheltens, J. Sandifort, D. Driessen, R. Pfeffer. Onder tropische omstandigheden behaalden Holten een volkomen verdiende 2-0 overwinning op kampioen Berghuizen. De eerste helft haalde qua niveau een ruime voldoende, terwijl na de thee de weersomstandigheden hun invloed lieten gelden. Holten kreeg zowel- voor als na de thee de beste seo- ringsmogelijkheden. Berghuizen moest zich beperken tot schoten van afstand. De wedstrijd begon met het aanbieden van de gelu kwensen in de vorm van een boeket bloemen en het roodzwarte vaantje. Holten startte met Her man ten Velde als vrije verdediger, waardoor Nico Labobar opschoof naar het middenveld. Na tien mi nuten spelen deed zich de eerste scoringsmogelijkheid voor, doch t de zevende maal qrganiseert W de Hockey Club Holten haar jaar- f lijkse Wilde Zwijnentournooi, en wel op zaterdag 16 en zondag 17 pit jaar grootser als ooit tevoren. Van heinde en verre zullen de hoc- ^keyrs/sters toestromen. 12 teams "zullen zich in de strijd werpen om de Hein Dieben beker in de wacht te slepen. (Een Hein Dieben beker overigens die door jeugdig vanda lisme zwaar beschadigd isVorig j aar wist het Holtens team de beker in eigen huis te houden, maar of dat dit jaar weer zal lukken is zeer de vraag. Daar het spelen op haive velden, met zaalhockeyregels, vorig jaar een groot succes bleek, zal ook dit jaar van deze speelwijze gebruik gemaakt worden. Zaterdag zal Burgermeester van Rappard om 12 uur de afslag ver richten en daarmee het toumooi openen. Zondag worden om 11 uur de wedstrijden voortgezet. U bent allen welkom in het Sportdal om dit grootse Hockeyfeest mee te maken. Daniel Sa am an gun wist van de uit stekende voorzet van Wim Tuller geen gebruik te maken. In de 25e minuut was het echter raak toen een prima 1-2 combinatie tussen Tuller en Dekker door laatstge noemde uitstekend werd afgerond. Deze 0-1 stand bleef tot aan de rust, hoewel een afstandsschot van Be rghuizen vlak voor het rustsignaal maar rakelings naast ging. Na de thee probeerde Berhuizen de ge lijkmaker te forceren, waardoor Holten zich hoofdzakelijk tot uit vallen moest beperken. In de 55e minuut noteerden we nog een schitterende combinatie tussen Nico Labobar en Daniel Saamna- gun. De lob van Daniel over de keeper was echter enkele centime ters te hoog en belandde op de lat. p Ook de voorzet van Henry Brons- I voort enkele minuten later en het daarop gevolgde overstapje door André Dekker kon door Wim Tuller niet doeltreffend worden afgerond. In de 80e minuut lieten Henry cn Wim Tuller echter zien dat snelheid in het moderne voetbal de belang rijkste sleutel tot succes is. Het was Wim, die door snel de diepte te kiezen een voorzet van Henry Bronsvoort beheerst afrondde en Holten op 2-0 bracht. Daarmee was de wedstrijd beslist. HOLTEN - B.W.O. Holten speelt zondag a.s. haar laat ste competitieduel tegen B.W.O. uit Hengelo. Het betekent zeer waarschijnlijk het laatste competi tieduel voor Holtens aanvoerder André Dekker. André heeft de afge lopen jaren heel nadrukkelijk zijn stempel gedrukt op het spel van de roodzwarten. Het betekent dat het publiek volgend jaar een anders spelend Holten zal gaan zien, om dat imitaties op dit gebied slechts zelden voorkomen. Wij hopen dat het publiek zondag door een mas sale opkomst zal laten blijken dat zij de inbreng van de Holtens aan voerder heeft weten te waarderen. Op zaterdag 9 mei werden er baan- wedstrijden voor junioren C en D en pupillen A, B en C gehouden, op de sintelbaan te Venendaal. De or ganisatie was in handen van Cli max uit Ede, die hier een goed georganiseerde wedstrijd hield on der zeer goede weersomstandighe den. Aan deze wedstrijd deden 4 atleten van de S.V. Holten mee. De prestaties van de atleten mochten zelfs zeer goed genoemd worden, vooral als men bedenkt onder wat voor omstandigheden de jongens moeten trainen (op een zandvlakte op Meermanskamp), dan te beden ken als de omstandigheden voor de training beter zouden zijn wat voor prestaties de atleten dan zouden leveren. Bij de jongens C wist Gert Masselink 2 eerste plaatsen en een tweede plaats te pakken, ook Milo Groot-Obbink deed het bij de jon gens C niet slecht want hij werd 2 maal derde. Enkele uitslagen: Jongens C kogelstoten 1. Gert Masselink 10,81 m. nieuw club record; 3. Milo Groot-Obbink 8,30 m. Jongens C100 m. 2. Gert Masselink 13,6 sec. (nieuw clubrecord) Jongens C verspringen 4. Milo Groot-Obbink 4,06 m. Jongens C speerwerpen 1. Gert Masselink 35,51 m. (nieuw clubrecord); 3 Milo Groot-Obbink 32,31 m. (driekamp). Jongens pupillen A driekamp 60 m. 15. Guido GrootrObbink 10.8 sec. Balwerpen 23,1 7,67 m. Jongens pupillen C driekamp 40 m, 3. Erik Kramer 9.2 sec. Balwerpen 4,81 m.; Verspringen 1,87 m. De in de week van 6-12 april ge houden huis aan huis collecte voor de Hartstichting heeft f 6574.82 opgebracht en dat is meer dan ooit te voren, dus een record opbrengst. In dit bedrag zijn ook de acceptgi rokaarten en betaalkaarten be grepen, voorzover die aan de col lectanten werden meegegeven. Niet inbegrepen zijn de bedragen die rechtstreeks per giro aan de Hartstichting overgemaakt zijn, zodat de totale bijdrage van de Holtense bevolking nog bedui dend hoger en mogelijk wel f 7000.- zal bedragen. Het plaatselijk co mité zegt allen die gaven en de collectanten heel hartelijk dank. HANDBAL. In de laatste competitiewedstrijd op het veld moesten de dames senioren uit spelen tegen Overwe- tering. Overwetering dat in eerdere wedstrijden duidelijk de meerdere van Holten was zou bij winst het kampioenschap binnen kunnen halen. Holten verweerde zich vooral in de eerste helft goed. Overwetering zag geen kans Hol ten van zich af te schudden en kreeg zelfs een doelpunt van Ineke Groteboer tegen. Rust 2-1. Na rust brak het Holten op, dat er geen wisselspeelsters waren. Door de warmte werd vooral conditioneel veel van de speelsters gevraagd. Overwetering greep haar kans en won met 7-2. Doelpunten voor Holten; Ineke Groteboer 2. Met deze wedstrijd is het competi- m.; Kogelstoten tieseizoen 79-80 afgelopen. De her ensenioren moeten samen met Zwolle en S.C.E. uit Emmeloord nog promotiewedstrijden spelen voor 2 plaatsen in de 2e klasse. Misschien bent u al lang op de hoogte van wat er gebeurt binnen De Schure, vanaf de Beuseberger- weg lijkt het een mooi zooitje, maar niets is minder waar. Er wordt hard en doelgericht ge werkt, beton storten, metselen, spijkeren, wikken en wegen en uiteraard driftig geëvalueerd met de Hertog. Het Schure Gebrek „81 dagboek van alle werkzaamheden) wordt regelmatig voorzien van prachtige bijdragen op literair ni veau. De commissie onderhoud die de verbouwing van De Schure in handen heeft, had de opening van de vernieuwde Schure gepland op zaterdag 16 mei, maar wat blijkt, ondanks de goede wil wordt het karwei nog één weekje langer aangehouden om de zaken goed voor elkaar te krijgen. Zaterdagavond zal de officiële ope ning plaatsvinden binnen de Schu re, de politieke forumavond op vrijdag 22 mei vertegenwoordig- ders van plaatselijke en landelijke partijen gaat gewoon door. Door de verbouwing is het allemaal wel een beetje stil rondom de akti- viteiten van De Schure, de vasté bezoekers weten zich wel op een andere manier te vermaken. De be zoekers die regelmatig gebruik maken van de faciliteiten binnen De Schure zouden de vrijwilligers graag eens een keer willen zien om gezamelijk het vele werk wat er is op te knappen. Mensen die kunnen helpen 's avonds en in het weekend zijn van harte welkom. De meube lafdeling binnen „De Schure" heeft een verzoek aan alle Holtemaren die de Schure een warm hart en wat zitcomfort toedragen. Het huidige meubilair is in een deplorabele staat en moet worden aangevuld omdat door de verbouwing de ruimte functioneler is ingedeeld dan voorheen. Banken, stoelen, lage tafels en eventueel kleine kas tjes (dressoirs) zijn van harte wel kom. Mocht u wat hebben en u wilt het wel kwijt aan De Schure dan kunt u ons vanavond (donderdag 14 mei en vrijdag 15 mei) bellen via nummer 3195 (Janneke Brons voort) en uiteraard De Schure (Paalhuus) 2275. Vrijdagavond en zaterdagmorgen wordt het meubi lair bij u opgehaald. De vrijwilligers van De Schure u daarvoor erg dankbaar. Tot ziens in J.S. De Door een verdiende 0-2 overwin ning op kampioen Berghuizen uit Oldenzaal heeft Holten zich op de '"'"zesde plaats kunnen handhaven, 1977 want ook de Tukkers gingen 2 pun- gyg ten vooruit. Er is zelfs nog een kans 1979 op een 4e of een 5e plaats want Reutum zal het tegen Avanti uit en 1977 de Zweef tegen Tubantia uit, niet |gyj gemakkelijk hebben, terwijl Hol- ten thuis BWO ontvangt, uit welke laatste ontmoeting toch twee pun- 1979 jes te halen moeten zijn. Vier en 1977 twintig punten als eindresultaat zit er dus wel in. 19/e De overige uitslagen |g77 waren: Reutum-Unisson 3-1, miJ Èilermark-Avanti 1-3, de Tukkers-Vosta 3-1. de Zweef- Rood-Zwart 5-0, BWO-Tubantia 1-1. De ranglijst ziet er nu als volgt uit: Berghuizen 21 12 7 2 31 27-13 Tubantia 21 10 6 5 26 43-29 Vosta 21 9 7 5 25 30-25 Reutum 21 8 7 6 23 34-25 De Zweef 21 9 5 7 23 30-24 Holten 21 8 6 7 22 45-28 De Tukkers 21 8 5 8 21 32-31 Avanti 21 8 4 9 20 36-46 Unisson 21 5 8 8 18 34-36 BWO 21 5 8 8 18 24-27 Rood Zwart 21 2 9 10 13 29-45 Èilermark 21 3 6 12 12 20-53 Zondag: Holten-BWO, Unisson- Berghuizen, Avanti-Reutum, Vosta-Eilermark, Rood Zwart-de Tukkers, Tubantia-de Zweef. HOLTEN en haar oefenpro gramma voor de komende weken. Teneinde een aantal jonge spelers te kunnen testen zal Holten nog een"aantal wedstrijden afwerken. De volgende duels staan daarbij op het programma: Dinsdag 19 mei: Enter-Holten. Zaterdag 23 mei: Excelsior '31 1 en 2 - Holten 1 en 2. Deze wedstrijden betreft een nederlaag toumooi i.v.m. het 50-jarig bestaan van Ex celsior. Dinsdag 26 mei: Haarle-Holten. Haarleneemt op deze wijze af scheid van haar trainer Oude Roe link. Holtens nieuwe trainer. Zaterdag 30 mei: Markvogels- Holten. Deze wedstrijd wordt ge speeld ter gelegenheid van de ope ning van de nieuwe accommodatie der „Vogels". Zaterdag 6 juni: Holten- Nederlands elftal. Op zaterdag 2 mei werd het eerste jongensteam van de Scholenge meenschap Holten voor de tweede maal in successie Nederlands kampioen „Oriëntatielopen" in Oldenzaal. Het Thij college uit Oldenzaal werd op 412 seconden tweede en het Peelland college uit Deume wist beslag te leggen op de derde plaats. net jongensteam dat deze knappe prestatie leverde bestond uit Henk Steven Klein Burink, Edwin Ste- gehuis, Gert Masselink, Dinant Schippers en Edgar Küthe. Het eerste meisjesteam van de S.G. Holten wist een zeer knappe derde plaats te behalen in deze toch wel zware loop. Het team bestond uit Anja van 't Holt, Jolanda Lukkien, Ingrid Scholte in 't Hof en Ineke Kemper. De Al kampioenen van SV Holten. Links trainer Herman Kalfster- man, rechts de leiders Huzen en Wansink. De folkloristische boerendansgroep ,JDe Hóólter Daansers" gaan ook dit jaar weer een geweldig seizoen te gemoet. De dames van de groep zul len in juni in het door hun zelf gemaakte zomertenue optreden. Er staan weer diverse optredens op het programma o.a. Maastricht, Om men, Lemelerveld de recreatietent en op verschillende campings en voor V.V.V.'s. Op 11,12 en 13 juli komt er een bevriende Finse groep naar Holten die wordt onderge bracht bij de eigen leden... Zon dagsavonds wordt er een gezellige feestavond met de Finse gasten in Café Visser te Okkenbroek georga niseerd. Ook Holten komt aan zijn trékken. Tijdens de vakantiepiek komt er in ,JCalfstermansweide" een grote tent te staan waar ver schillende aktiviteiten zullen zullen plaatsvinden. De data zijn van 23 tot en met 30 juli. O.a. bal voor gehuwden m.m.v. Het Twente Com bo, Hofbal, Veronica Discobal, Pop groep Vitesse Tiroleravond en ook weer een boerenbruiloft. Ook is er een rommelmarkt, kleinvee- markt en een kindermiddag. Maar als klap op de vuurpijl zo zegt de voor zitter Jan Mossink is in november De Vader Abraham Show in de sporthal ,,'t Mossink", met bal na door het beroemde orkest van Vader Abraham. Over al deze aktiviteiten zullen er te zijner tijd verdere me dedelingen worden gedaan. Ook uit het buitenland is er weer een uitno diging gekomen om tijdens de wijn feesten in Cochem te komen optre den. Hieraan zullen de daansers graag gevolg geven. P.S. Heeft u nog spulletjes voor onze rommelmarkt belt u dan even? tel. 2070. KNIPTIP Een geslaagde vakantie film laat ook zien wat er onderweg gebeurt. Dan wordt het verhaal kompleet.. Week van 16-5-1981 tot en met 22- 05-1981 Zaterdag J 09.00-12.00 uur: Mintonette 12.00-18.00 uur: Badmintonclub (toernooi) 19.00-20.00 uur: Zaalvoetbal, hr. Bekkemens. 20.00-22.00 uur: Zaalvoetbal, hr. Stam. 12.00-18.00 uur: Instruktielokaal - Badmintonclub. Zondag 12.00-18.00 uur: Badmintonclub (toernooi) 19.00-20.00 uur: Zaalvoetbal, hr. De Jong. 12.00-18.00 uur: Instruktielokaal - Badmintonclub. Maandag 08.10-15.30 uur: Scholengemeen schap. 18.00-23.00 uur: Badmintonclub. 20.00-?: Instruktielokaal - Badmin- .tonclub. Dinsdag 08.10-15.30 uur: Scholengemeen schap. 22.30-23.30 uur: Zaalvoetbal, v.v. Excelsior. 16.00-18.30 uur: Instruktielokaal - St. SoCuWe. Woensdag 08.10-15.30 uur: Scholengemeen schap. 17.00-18.00 uur: Volleybal, leraren osg. 19.00-23.00 uur: Badmintonclub. Donderdag 08.10-16.30 uur: Scholengemeen schap. 20.00-21.00 uur: „All Stars". 21.00-23.30 uur: Zaalvoetbal, Tho massen Drijver/Verblifa. 17.00-18.00 uur: Instruktielokaal - St SoCuWe. Vrijdag 08.10-15.30 uur: Scholengemeen schap. 18.30-24.30 uur: Mintonette. Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel. 3180). Overige reserveringen uitsluitend via het gemeentehuis, afd. sportza ken (tel. 1666). Op het te Lemele gehouden ..Avondconcours" behaalde Hend- rika Klein Teeselink met „Jacco" in de B-dressuur met 132 punten de le prijs. De derde prijs was in de L-dressuur (122 p.) voor Ingrid Die- peiuix mei „Alexander op neo uitnodigingsconcours van de Wierdense Eschruiters werd Harm Kuipers met „Philmine" derde in de dressuur L en won Ingrid Diepe- rink met „Arabelle" de 5de prijs by het springel springe Op 12 augustus 1981 bestaat de Holtense volleybalvereniging „Mintonette" 5 jaar. Omdat 12 au gustus midden in de schoolvakan tie valt, zal reeds in juni d.m.v. een aantal aktiviteiten aan dit lus trum aandacht besteed worden. Dit zal onder andere gedaan wor den door een bijzonder rekreatief volleybaltoernooi. Dit toernooi zal zaterdag 13 juni 1981 (aanvang 13.00 uur) plaatsvinden op het ge zellig gelegen sportveld van de scholengemeenschap. Op dit ter rein kunnen wij een groot aantal volleybalvelden uitzetten, zodat deze keer erg veel teams kunnen meedoen. wij uouigen dij ueze, verenigingen, bedrijven, scholen, straten, buurt schappen, families, enz. uit om met één of meerdere teams aan dit toernooi deel te nemen. Na afloop van het toernooi volgt een feeste lijke prijsuitreiking, waarbij tevens de gelegenheid wordt geboden het bestuur van de volleybalvereniging Mintonette te feliciteren met hun eerste lustrum. Tijd: 17.00-18.00 uur in de Aula van de Scholengemeen schap. Teams kunnen reeds nu on der vermelding van naam en kon- taktpersoon opgegeven worden tot uiterlijk 1 juni 1981 bij Hans Tutert, Waardenborchstraat 50, Holten. Telefoon: 2597. Inschrijfgeld be draagt 15.- per team.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11