Holten Al kampioen Schaakclub Holten Kampioenswedstrijd 250 cc Moto-cross Harfsen EHBO Holten naar_ provinciale wedstrijd HALVE MARATHON VOOR HENGELO HOLTENS NIEUWSBLAD Deelnemers volbrachten Holterberg tour SENIOREN JUNIOREN fOLLEYBALVERENHH „MINTONETTE" Fietsvierdaagse. Geslaagd Oranjefeest in Dijkerhoek WEEKENDRECEPT 7 MEI 1931 13 efijk koud, maar toch overwe- ind droog was het zaterdag 2 mei jjdens de Holterbergtour. Gestart ?erd om half negen met burge- leester van Rappard, die de tour 'n honderd meter voorreed op in antieke fiets bij Sporthal 't [ossink, door een 800 deelnemers. :er drie kwart van de deelne- ners had ingetekend op de langste ifstand de 120 kilometer. Maar een deine mensen reden de kortste af stand, 40 kilometer. Rond half waalf kwamen de eerste weer bin- ji nen en de laatste fietsers rond zes uur. De tour, uitgezet door de heren J. Loohuis, de Geus, van Ooyen en fp organisator de heer W. Berkhof spraken over een geslaagde Hol- p terbergtour. Vorig jaar werd door de Holter Wie lervereniging voor het eerst de avondfietsvierdaagse georgani seerd. Vier avonden 25 tot 30 kilo meter fietsen voor het hele gezin. Toen deden een kleine 500 mensen mee, dit jaar verwacht men gezien de aanvragen een aantal van rond de 650. De preciese data zijn nog niet bekend, hier wordt vroegtijdig melding van gemaakt. junioren klasse. De meer dan 100 deelnemers uit Gelderland zullen via twee series en een finale uit maken, wie zich de sterkste van deze provincie mag noemen. Ook de 4-takt klasse zal te zien en te horen zijn. Daarin is Bert van Duimen uit Ammerzoden op pa pier de sterkste, maar hij zal zeker De 3e ronde om het Nederlands kampioenschap moto-cross 250 cc, zal dit jaar in Harfsen worden ver reden. Op 10 mei zullen alle senio ren en inters op het circuit Peppe- lenbos aan de start verschijnen en in twee manches proberen de in de eerste twee wedstrijden ver overde positie te verbeteren, resp. te consolideren. Onbetwiste top per in dit gezelschap is Kees v.d. Ven, de Ned. Kampioen en tevens vice-wereldkampioen van vorig jaar. De bij de KTM fabriek onder kon- trakt staande coureur uit Bakel is het seizoen zeer voortvarend be gonnen: een groot aantal ere plaatsen bij grote internationale evenementen en een opvallend goede opening in de eerste wed strijden om het 250 cc wereldkam- M, pioenschap, resulterend in een 2e HOLTEN 5 KAMPIOEN, positie op de ranglijst achter öe Belg Jobé. Zijn belangrijkste Holten 5 was zondag jX het zesde tegenstrevers in de nationale ti- ejftal binnen de s.v. Holten, telstrijd zijn Henk v Mierlo uit Boekei, Dinand Zijlstra uit Daar- veel tegenstand kunnen verwach ten van o.a. de Harfsenaar Hennie Wullink. De organiserende club Hamac heeft het circuit een flinke opknapbeurt gegeven, om zowel rijders als publiek optimaal van dienst te zijn. Harfsen ligt in de driehoek Deventer-Zutphen- Lochem. met duidelijke cijfers 3-0, afge troefd. Komend weekend valt de beslissing over de prolongatie van het tweede klasseschap. leek er aanvankelijk helemaal niet SOS 3 - Holten 4 Vorige week maandag vielen er twee beslissingen in de schaak kompetitie. Clubkampioen Van de Knaap werd, voor de vijfde keer, kampioen in de gewone kompeti tie. Daarnaast versloeg hij in de overgespeelde finale van de be kerwedstrijden Henk van Beek, zodat hij ook de daarbij behorende beker in de wacht sleepte. In de cember veroverde hij ook al de snelschaaktitcl van Holten, waar door hij in totaal drie bekers in ontvangst mag nemen. Alleen de beker voor de topscorer in de ex terne kompetitie miste hij. Deze gaat naar Beijer, die met 65% dui delijk de beste was. De bekerfinale was niet zo Interes sant als de eerste keer. In een tame lijk rustige party verloor Van de Knaap door een vingerfoutje een pion, maar kon hij even later op sluwe wyze een stuk veroveren, zy het dat dat twee pionnen kostte. Daama ontstond een moeilijk eindspel met toren, loper en twee pionnen voor Van der Knaap en toren met vijf pionnen voor Henk van Beek. Deze gaf echter plotse ling een pion weg en raakte geheel van slag. In de daaropvolgende twee zetten gaf hy zomaar nog twee pionnen weg en gaf op. De meeste aandacht trok de party tussen Beijer en Eijzinga. Al in de opening ging de vlam in de pan en begon Eijzinga een scherpe aanval. Hierbij werden een toren, twee stukken en enige pionnen geofferd. Op zeker moment kon Eijzinga, door nóg een toren te offeren, gefor ceerd mat geven in vy f zetten, maar hij durfde dat niet aan en nam in plaats daarvan de dame van Bey er. Deze kon toen een onschuldig lij kende tegenaanval beginnen. By een schaakje zat Eijzinga kenneiy k te slapen, hij koos de enige tegenzet welke onmiddellijk met mat werd afgestraft. Beijer won dus, maar Eijzinga zou de schoonheidsprijs hebben gewonnen voor zyn fraaie aanvalsspel. Rietman wist Scheperman in het nauw te drijven, omdat deze de Pirc-verdediging niet goed behan delde. Scheperman bracht uit wanhoop een stukoffer, maar kon de aanval op zyn hulpeloze koning niet afslaan, zodat Rietman het punt pakte. Dinant van Beek speelde tegen Van Rijssen een slappe variant van het Nimzoindisch, waarin al snel veel werd geruild. De stelling ver vlakte daarom, en de vrede werd dan ook snel getekend. Bij Lindeboom tegen Schipper kwam het zeldzame Koningsgam- grapjes, maar Van Lindenberg doorzag die en won gemakkefijk. Van Calcar bewees tegen Aaftink dat hij op een té lage plaats staat Nadat er veel geruild was, zag Van Calcar kans om een toren, welke brutaal zijn stelling binnengedron gen was, in te sluiten en uiteinde lijk te veroveren. Daama was de partij snel beslist. Met nog drie ronden te spelen werd Van de Knaap onbereikbaar voor zijn konkurrenten en prolongeerde hij zijn kampioenschap. Voor de tweede plaats zyn Ton van Oijen, Rietman en Scheperman nog volop in de slag. Helaas speelt Middelink dit seizoen waarschynlijk niet meer, anders had ook hij nog een goede kans om tweede te worden. Er wordt nog gespeeld op 11 en 18 mei. Daama vindt de jaarvergader ing plaats op 25 mei, waarmee het seizoen besloten wordt. Wel is er voor alle leden van de schaakclub nog een simultaanséance op 6 juni tegen grootmeester Donner, die in het kader van de viering van het zestigjarig bestaan van de s.v. „Holten", waar de schakers een onderdeel van zijn. Wekenlang heeft dit blad het zonder een verslag omtrent het reilen en zeilen van Holten Al moeten doen. Spanning rond de wedloop met DES en Enter om het kampioen schap weerhield de schrijver ervan de pen ter hand te nemen. Maar zaterdag was het dan eindelijk zover. Met nog 2 wedstrijden te gaan kon Al, officieel kampioen worden door te winnen van het Hellendoomse VESOS, één week voor de topper tegen concurrent Enter. Donderdagmorgen kwamen de kleuters en lagereschoolleerlingen getooid met fleurige zelfgemaakte mutsen, de oudercommissies en het personeel in de hal van de Dy- kerhoekse school byeen om het Koninginnefeest te vieren. In zyn welkom herinnerde het hoofd de heer Kroon der school er o.a. aan dat er op deze dag veel te vieren was: Koninginnedag, de veijaar- dag van Prinses Juliana en Mr. Pieter van Vollenhove. Hierna werd het Wilhelmus gezongen en vervolgens het „Lang zal hy leven" voor Dirk Tempelman die op deze dag verjaart. Heel enthousiast voerden de kinderen, die allemaal op school gekomen waren, een bonte revue op die bestond uit zang, dans en toneel, een kwis, zelf gemaakte liedjes, pantomime, ver haaltjes, gedichtjes, raadseltjes en moppen. Het geheel werd afgewis- wlon Hat dp hpslissinc in deze wed- Mpt 3 invallers aantredend tegen Kwam net zeiazame *xoiungsg«uH- moppen, net geneei wera aigewis- scneidsreenter Kon er weer strijd zou val'en.De rusf^lngin "SSSe SOS^3. Wet op het bord. Een steile witte seld met samenzang, geleid door de trapt worden. In de laatste - - met een 0-2 achterstand. Na de thee (Hoogeveen) die in de eerste wed strijd, door een blessure geen pun- een herboren Holten, dat Sport- ten kon pakken, zal in Harfsen lust 2 overrompelde. Soer had een zeker proberen de opgelopen ach- belangrijk aandeel in de3-2 winst terstand zo goed mogelijk weg te fodat promotie naar de tweede werken. Tot de vooraanstaande klasse een feit werd. het reeds gedegradeerde SOS 3, sleepte Holten een verdienstelijk gelijkspel uit het vuur tegen de rood-gelen. 0-0. deelnemers in de titelstrijd beho ren ook de beide Apeldoomers Henk Pauw, Jos Klumper en Fons Nijhof uit Lichtenvoorde. De wed strijd in Harfsen gaat over twee manches, waarvan de uitslagen afzonderlijk tellen voor het kam pioenschap, zodat er a.h.w. twee wedstrijden worden gereden. Op het omlijstende programma staan verder wedstrijden in de 125 cc Quick 5 - Holten 2 Holten 2 stelde zich veüig na een 1-1 gelijkspel bij Quick in Oldenzaal. De Kalfsterman-boys kunnen zich nu zelfs tot de middenmoters reke nen. Holten 3 - Twente 2 Holten 3 zorgde voor de verrassing van de dag. Twente uit Goor werd RKSV B2 - BLAUW WIT BI Blauw Wit had aan de laatste uit wedstrijd in dit seizoen tegen nummer twee op de rangfijst R.K.S.V. B2 een „makkie" en won dan ook royaal met 6-1. De Rysse- naren gingen meteen fanatiek in de aanval doch de Blauw Wit achter hoede speelde zeer solide en wist tegen koploper De Zweef dat om kampioen te worden genoeg had aan een gefijkspel. Blauw Wit be gon wat angstig kwam al meteen onder zware druk te staan en het mocht dan ook een wonder heten dat de scheidsrechter na plm. een kwartier nog geen 0-2 of 0-3 had genoteerd. Langzaam maar zeker kwam Blauw Wit uit de greep van Holten 6 - De Zweef 4 De Zweef bewees overduidelijk dat alleen zij aanspraak konden maken op de titel. Holten werd met zoveel kwaliteit van de grasmat geveegd, dat de 0-6 stand niet eens geflat- teerd kon worden genoemd. Holten 7 - De Zweeg 7 Ook het zevende ontmoette een a.s. kampioen t.w. De Zweef 7. Tot de laatste minuut bleef de spanning er volledig in door de 1-1 stand. Een -steeds nerveuzer spelend de Zweef wist in de laatste minuut alsnog de hoogste eer te behalen. Holten 8 - Enter 8 Kampioen Holten 8 sloot de com petitie af met een zege op Enter. Alle zinnen zyn nu gezet op de fel begeerde „doublé", het winnen van de Tarzan-cup. 3-2. ZV 5 - Holten 11 Kansloos verliet het elfde het Zen- derense gras. De tweede nederlaag op rij werd wel erg gewillig aanv aard. 4-1. aanval leverde veel materiaalwinst op en Schipper kreeg geen enkele kans. Een mataanval besliste in het voordeel van Lindeboom. Ook Wim van oyen had weinig kans tegen Van Lindenberg. Al snel raakte hij twee stukken achter. Hy probeerde nog wel enige taktische dames van Heerde en Van Maurlk en meester Oort. In de pauze trac- teerden de gezamenfijke ouder commissies de leerlingen op limo nade met een heerfijke koek. Zo werd het, terwyi de regen tegen de ramen kletterde, toch nog een hele fijne en geslaagde morgen. Vele (trouwe) supporters vergezel den onze helden naar het VESOS- terrein waar men plaats nam op de F-side tribune, die dan ook byna geheel met Holtenaren bezet was. Van aanvang af was duidefijk dat Holten de sterkere ploeg was. Dit resulteerde in de 25e minuut in een doelpunt van Evert die de VESOS keeper kansloos liet. Nog geen 10 minuten later werd de bal op de stip gelegd toen Gert-Jan onregle mentair afgestopt werd. Aanvoer der Theo Boltirü, zo genoemd om zyn gegoochel in de achterste linie, kwam naar voren om het karwei te klaren. Trainer Herman Kalfster- man, die nagelbytend uit de du gout was gekomen om voor de 6e maal dit seizoen (tevergeefs) te ver tellen dat de penalty nu eens hard genomen moest worden, zag toe hoe de bal, eveneens voor de 6e keer deze in competitie, zacht langs de keeper in het net belandde en de ruststand op 0-2 bepaalde. Na de thee en een donderende speech over te weinig werklust betraden de jongens opnieuw het veld om in de laatste 45 minuten de winst vei lig te stellen. Hoewel beide partyen in het le kwartier goede scorings kansen kregen kwamen beide net ten niet in beweging. Toch klom de gehele F-side even later weer op de banken toen „good old" Tonny Woltman van dichtby raak knalde. De Holten ploeg voelde weer de doelpuntdrang en VESOS werd onder druk gezet Al kreeg loon naar werken toen Gert-Jan na een goede combinatie over rechts 04 kon laten aantekenen. Enkele mi nuten later was het Albert die hard inschoot maar de linksback van de thuisclub ving de bal binnen de zestien meter in de handen. Tot ieders verbazing liet de scheids rechter, met een nerveus lachje op z'n gezicht en onder luid gejoel, doorspelen. BLijkbaar was het hele Holten elftal ook even van z'n apropos want direct na de arbi traire blunder scoorde VESOS een aanval over links tegen. Na vele felicitaties aan het adres van de scheidsrechter kon er weer afge- minu- ten beweest de aanvoerder nog even zyn bynaam maar na het laat- ste fluitsignaal kon dit alles de pret niet drukken. De jongens werden door supporters en ouders bloemen onthaald en ook de aanvoerder van VESOS kwam met een boeket aandragen. Na tientallen felicita ties en zoenen stelde Al zich op voor enkele groepsfoto's. Na het douchen werd er, voor de zeer luid ruchtige terugtocht, in de kantine nog een toast uitgebracht op het verdiend behaalde kampioen schap. Zoals gezegd, de terugtocht naar de „Meermanskamp" was luidruchtig; als een kolonne slin gerde de ry auto's, voortdurend claxonnerend en met Holten shirts uit het raam wapperend, zich via Nyverdal, over de toeristenweg door de Holterberg en dwars door Holten naar de „Meermanskamp" waar voor het eerst na een wed strijd het (door verscheidene spe lers begeerde) bier zich goed liet smaken. Toen de spelers weer een beetje bedaard waren herinnerden ze de heer Wansink ala „grensboy" Lenz aan zyn belofte by een kam pioenschap f 100.-. van het elftal. Het feestje werd nog een klein uur doorgezet maar de volgende dag zou men elkaar weerzien tydens de receptie die ook i.v.m. de kam pioenschappen van Holten 5, Hol ten 8, handbal heren I en handbal meisjes Al, werd gehouden. Tij dens de receptie werd duidelyk dat dit kampioenschap voor de hele s.v. Holten van grote betekenis was omdat men, nu Al in een hogere klasse speelt, betere aansluiting hoopt te krijgen met de hoogste senioren teams. Met nog één wed strijd voor de boeg kan Holten Al terugzien op een uitstekend voet balseizoen. P.S. Hierby wil het hele elftal ten eerste de vaste leiding bedanken voor het zo goed verlopen seizoen, d.w.z. trainer Herman Kalfsterman die Al volgend jaar helaas als con current zal ontmoeten, leider Jan Huzen die met zyn busje het rijden van ouders onnodig maakte en Ge- rrit Wansink wiens handige praa tjes Al een schorsing bespaarde. Verder bedankt Al Gerrit Oolbek- kink voor het beschikbaar stellen van de trainingspakken, alle ou ders voor de bloemenhulde op het VESOS-terrein, de familie Dole- mans voor het verzoekplaatje en verder alle supporters die ons de gehele competitie en afgelopen za terdag mentaal ondersteund heb ben. Een E.H.B.O. ploeg uit Holten hoopt op 9 mei a^. deel te nemen aan de Provinciale kampioen schappen te Diepenveen. Op de onlangs gehouden wedstrijd Holten 12 - MW 12 Versterkt door liefst 5 veteranen begon Holten aan haar laatste wedstrijd. Tegenstander MW 12 werd al in de eerste helft op een 2-0 achterstand gezet. De tweede drie kwartier werd de voorsprong met verve geconsolideerd. van de Kring Salland in Olst, ein digde Holten op de tweede plaats, het team van Olst dat eerste werd, (met 1 punt meer dan Holten) is gediskwalificeerd, omdat in deze ploeg mensen meespeelden, die hiertoe niet gerechtigd waren. Hol ten zal daar de strijd aanbinden met enkele andere afdelingen uit Overijssel. De winnaar in Diepen veen zal Overijssel vertegenwoor digen op de landefijke wedstyd in Leeuwarden. Op het laatst in Hol ten gehouden examen voor het eenheidsdiploma E.H.B.O. slaag den alle 11 kandidaten. De perso nen waren opgeleid door dr. o. Rundvlees is een verzamelnaam voor zowel het vlees var, lx)hmann uit Holten, met als assis- qu ossenmaar tegenwoordig wordt er weinig osse tenten voor de verbandleer de he- vosmeer verkocht, ook al spreken we dan van ossehaas er ren A. Groen en G. Jansen. ossestaart. Rundvlees biedt van alle vlees de grootste varia ™X£ÏÏ5ï5S£ïï ZTJmaak is pittig en er zijn veel bereidingswijzer met als assistent de kaderinstruc- mogelijk. teur de heer A. v.d. LefieuitDeven- 1 kg ossestaart100 gr. ontbijtspekzout', 1 ui', plakje ui, Ossestaartschotel noeae speeiae zeer souae en wu>c oDe volleybalvereniging Mintonette slechts 4 spelers of speelsters aan- - doelpunten te voorkomen. Nadat de gasten maar toch scoorden die is voornemens om op vrijdag 22 mei de reguliere NeVoBo kompetitie ter. De volgende personen slaag- theelepel thijm; 1 grote wortel; 1 kg kleine aardappeltjes de Ryssense storm geluwd was de openingstreffer (0-1) uit een vrye a.s. voor de tweede keer het Hol- deelgenomen hebben in dit sel- den voor het eenheidsdiploma; citroen; wat peterselie;! blaadje laurier nam Blauw Wit het initiatief over trap. Na de rust kon Blauw Wit dat tense volleybalkampioenschap te zoen. Omdat het een Holtens ge- -*■,r" organiseren met als inzet de fraaie beuren is zien wy graag dat de kern „Truus-wisselb'okaal". De beker is der teams uit Holtenaren of ex- Holtenaren bestaat De inschrij ving staat open tot en met dinsdag 12 mei en kan geschieden by A.L. Langendoen, Raalterweg 13, Hol ten (Tel. 1986). en maakte Harrie Kolkman na plm. een kwartier spelen het eerste doelpunt Rudie Drenth kreeg in de 23ste minuut, na een rush over het hele veld, een zeer goede kans om er 0-2 van te maken maar hy miste op het beslissende moment. Klein Lebbink zorgde in de 34ste minuut voor 0-2 en dat werd ook de rust stand dank zy het voortreffefijke werk van doelman Meyerink die weer in prima vorm stak. Na rust kwam Blauw Wit snel in het juiste ritme en dat resulteerde in een tref fer van Gerrit Aanstoot en een paar minuten later maakte Klein Leb bink na snel inkomen van af de rechtervleugel er met een fraai doelpunt 04 van. R.K.S.V. kwam hierna nog terug tot 14 maar de hoop op een beter resultaat werd door Den Velde de bodem ingeslagen met twee doel punten binnen vy f minuten (1-6). Al met al een leuke wedstrijd waarin Blauw Wit mét bekeken passes over de vleugels de RKSV achter hoede uit verband trok, een tactiek waarop de gastheren het juiste antwoord schuldig bleven. Blauw Wit Ci - De Zweef Ci In deze laatste competitiewedstrijd moest Blauw Wit het opnemen trap. Na de rust kon Blauw Wit dat met grote inzet speelde zelfs ge- vaarlyk worden maar succes bleef uit. Toen de Zweef, tegen de spel- verhouding in, uit een corner op 0-2 kwam leek de strijd gestreden maar Blauw Wit bleef fanatiek doorgaan. De laatste vyf minuten waren by- zonder spannend. André schoot net voorlangs maar de eer werd toch gered toen Hans een pass van de Zweef onderschepte en feilloos in- knalde. Een verdiende overwin ning van de technisch beter spe lende kampioenen maar ook een compliment aan Blauw Wit Ci voor hun grote inzet en dapper volhou den. Blauw Wit Dl - Nijverdal Dl In deze sportieve wedstrijd waren de teams volkomen aan elkaar ge- vorig jaar in de wacht gesleept door de recreanten van Mintonette. De deelnemende teams moeten ge mengd zyn (minimaal 1 persoon van de andere kunne dient steeds in het veld te staan). Voorts mogen Mevr. H.J. Aalten-Schutte, Mevr. G.M. Landeweerd-Ki. Teeselink, Rrenn ji/r ur. water aan de kook en voeg stukken osses T"Q"" M "n°5" 'r taart toe, zout, ui, wortel, citroen en. aurier. Laat dit 3 uu trekken. Neem het vlees van het bot. Snijd spek in dobbe steentjes en snipper de ui. Bak spek en ui even aan en voe vlees,2 dl. van de bouillon, thijm en aardappeltjes toe. Lac deze net gaar koken. Strooi er peterselie over. Bel voor Uw dagelijks recept: 070-26 23 11 mevr. M. Klein-Teeselink- Markvoort, mevr. J. Sluiter- Bekkemens, mevr. J. Veltkamp- Stevens, mevr. A.C. Wolven-De Bruin, mej. A. Bronsvoort, mef. R. Schuiterd en de heren H. Bremer, G. Paalman en J.J. Bollee. Afgelopen weekend werd het ge renoveerde stadion „Veldwijk" heropend, onder de nieuwe naam „Fanny Blankers-Koen stadion". Een schitterend Atletiek stadion met een snelle kunststof baan en een capaciteit van 25.000 toe- Lt'rK' "wfZ schouwers. Een enorme aanwinst waagd, zowel aanvallend als ver- ^d„tIrfil!k,ndeMio0ostM1 dedigend. Vlak voor rust zette Dirk Jan Schuppert met een mooi doel punt Blauw Wit op voorsprong. Na de rust gingen de gasten er fiks voor de atletiek in de regio Oost en voor heel Nederland. De halve ma rathon van Hengelo was een on- tegenaan wat na een paar minuten derdeel van de feestelijkheden, en resulteerde in 1-1. Beide teams de den hierna nog heel erg hun best om de beide puntjes te pakken maar scoren was er niet meer by alhoewel de kansen voor beide meer dan eens aanwezig waren. waar feest is zijn Holtenaren dus ook hier. Vijf atleten, die we allen eigenlijk nog tot de s.v. Holten rekenen, verschenen aan de start, en voor alle vijf stond er veel op het spel. Jan Wolterink: na veel kort werk (5 km. serie pjgo) nu de eerste grote test op de lange afstand. Freek Beekman: de eerste halve mara thon uit zyn carrière. Marinus Bal- tus: wil al zyn persoonfijke records verbeteren. Henk Reitsema: de laatste test voor de marathon van Amsterdam (9 mei). Meindert Koopman: jaagt op clubrecords. Na het startschot moest men eerst twee ronden over de baan en ging men vervolgens via de marathon poort uit het stadion. De winnaar stond reeds by voorbaat bekend: Gerard Mentink (Daventria) en ie dereen liet hem dan ook wysefijk lopen. Voor de overige plaatsen wa ren vele kanshebbers. Over Mein dert kunnen we kort zyn: Hy startte eindefijk eens niet te snel maar klapte na drie km. toch al finaal dicht en liep vanaf die tyd alleen maar tegen zichzelf en tegen de kilometers. Totaal gebroken fi nishte Ifij in een voor hem nieuw diepte record van 1 uur en 19 min. Marinus verging het stukken beter. Hy liep constant, zeer constant, mannetje na mannetje passeerde hy met twee Apeldoomse ploegge noten. Na plm. 15 km. versnelde hy en liet zyn medevluchters achter. By de 20 km. passage kwamhy op 1. uur 14 min. (liefst 8 min. onder zyn snelste tyd). Het duel Reitse- ma/Baltus op de marathon kan be ginnen, beiden starten in Juli in Enschede. Henk en Freek liepen lange tyd samen. En wie de beide heren een beetje kent kan wel aan voelen dat ze elkaar onderweg heel wat moppen (van het genre Beek man) hebben verteld. Freek moest een vluchtpoging na 15 km. duur bekopen want Henk denderde ge staag door en eindigde 15 sec. voor Freek (1 uur en 16 min. voor Henk) Freek kon na afloop zeer tevreden zyn want dit had hy nog niet ver wacht. Jan Wolterink was welis waar de laatste vanh et vyf tal maar weet nu dat de lange adem er nog is en dus rustig kan verder bouwen. Na de wedstrijd werden de ervarin gen uitgewisseld. De meesten zeer voldaan, sommigen nog ontevre den en een enkeling uithuilen en opnieuw beginnen. KNIPTIP Laat van uw mooiste dia's foto- afdrukken maken. Uw fotohandelaar weet er alles van! k i

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 13