LANGS BOSWINKEL (3-1) Resultaten Blauw Wit P.J.G.O. atletiek ten einde Programma sporthal 't Mossink Klaverjas finale Blauw Wit Blauw Wit Bi kampioen Programma „Blauw Wit' JUNIOREN HOLTEN E4 KAMPIOEN!! Programme s.v. „Holte Mmh:. I Bergruiters succesvol HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 APRIL 1981 - PAG. 9 Tot acht minuten voor het eind signaal van de goed leidende scheidsrechter Nijhof heeft Bos winkel op „M eermans kamp" de il lusie kunnen koesteren Blauw Wit een punt afhandig te maken. In de 82ste minuut was het echter inval ler Teun Schuppert die de ontmoe ting besliste door de bal met een magnifieke kopbal achter de Boswinkel-goalie te deponeren (3-1). Nu de kaarten voor dit seizoen ge schud blijken te zijn, had het er deze middag alle schijn van dat de concentratie bij tijd en wijle wat zoek was bij de Blauw Witters. Dat zou zich dan ook wreken. Reeds in de 3de minuut kreeg Boswinkel een i vrije schop op de rand van het 16-meter gebied. Terwijl de Blauw Wit-verdediging nog stond te kij ken en te praten, had keeper Eddy van Dijk alle moeite om de snel genomen vrije schop uit de uiterste benedenhoek te ranselen. Hij kwam hierbij wat ongelukkig met z'n hoofd tegen de paal terecht maar kon toch verder spelen. Blauw Wit ging hierna gretig in de aanval wat zich manifesteerde in schoten van Hency Stam en Jan Verveda die echter geen doel trof fen. In de 13de minuut ging laatste man Gerrit Paalman mee ten aan val. De Blauw Wit-aanval werd on derschept waarna Boswinkel blik semsnel counterde. Spits Hesse- ling werd in de diepte aangespeeld en kon ongehinderd richting keeper Van Dijk oprukken die, toen Blauw Witter Jan Paalman van de Rijssenseweg, die in de vorige drie wedstrijden tot hoge scores kwam was in de laatste wedstrijd op vrijdagavond 24 april die mee telde voor het kampioenschap geen winnaar maar met een to taalscore van 11840 (.de beste re sultaten van drie van de 4 ge speelde wedstrijden telden) wel algemeen winnaar en kampioen 1980/81. Hij prolongeerde hjiermee z'n titel en werd hiermee gelukge wenst door de voorzitter van de activiteitencommissie van Blauw Wit Dick Beldman die hem de eer ste prijs, een waardebon van vijf tig gulden uitreikte. 2. H. Theyn (waardebon van f 25.-) 11762 p., 3. H. Hovenkamp (waar debon van f 15.-) 11754 p., 4. J. Wig- gers, 11598 p., 5. J. Thalen, 11529 p., 6. G. Visser, 11468 p., 7. H. Prinsen, 11449 p., 8. Joh. E. Stam, 11397 p., 9. G. Duteweerd, 11163 p., 10. Mevr. R. Tromop-Prins 11127. Dick Beldman sprak een woord van dank tot hen die prijzen be schikbaar stelden voor de klaver- jaswedstrijden (waarvoor altijd een I grote belangstelling bestond) en de dames en heren van het buffet die zorgden voor gratis koffie en een hartige hap bij een drankje. Uitslag laatste wedstrijd: 1. H.J. Prins 4415 p., 2. H. Hovenkamp 4183 p., 3. J. Prins 4100 p., 4. K. Trotsenburg 4038 p., 5. J. Lohuis 3956 p., 6. J. Paalman 3954 p., 7. H. het in de achterhoede van Blauw Wit niet klopte, kansloos was (0-1). Reeds 4 minuten later was Blauw Wit heel dicht bij de gelijkmaker toen een op maat „gesneden" voor zet van Gerard Aanstoot door Harry ten Wolthuis rakelings naast werd gekopt. Een nu voortdurend sterker Blauw Wit bleef kansen scheppen en in de 26ste minuut was het raak toen Henry Stam uit een door Gerard Aanstoot scherp voor doel geplaatste hoekschop in- knalde en Gerrit Stam de in eerste instantie door de doelman ge keerde bal onhoudbaar inschoot (1-1). Blauw Wit ging toen door en nadat Harry ten Wolthuis alleen voor de doelman niet tot scoren wist te komen, was hij het in de 37e minuut die uit een corner de bal beheerst en hoog inkopte (2-1). In het begin van de 2de helft nam Blauw Wit (met Henk Bolink voor de licht geblesseerde Jan Paalman) meteen weer het heft in handen. De kansen kwamen voor Jan Verveda, en Jan Harbers, de Boswinkel-keeper stond echter steeds op de juiste plaats en behoedde in deze periode z'n ploeg voor een grotere achter stand. Blauw Wit liet de teugels hierna vieren en scheen het wel goed te vinden en leek „in de vrij- loop" het duel te willen beëindigen. Trainer Geerink dacht er klaarblij kelijk anders over, want hij stuurde in de 30ste minuut Teun Schuppert de wei in voor Kees van Dijk. Het bleek een goede ingreep want amper vijf minuten later mocht Teun het genoegen smaken voor Blauw Wit te scoren. Met een beke ken kopbal passeerde hij de Boswinkel-goalie uit een goed ge timede voorzet van Gerrit Stam en bepaalde hiermee de eindstand op 3-1. Stand le klasse A: D.V.O. 19-33 Blauw Wit 19-32 Evers berg 18-24 MW '69 18-21 Markvogels 18-19 Vesos 18-17 Denekamp 18-14 PSV 18-14 BZSV 19-13 Daarle 18-11 Boswinkel 18-1 Zaterdag 25 april werd in Goor- Markelo de laatste PJGO-cross ge houden, waar de Holtense atleten zo duidelijk hun stempel op druk ten. Met het uitzicht op vele prij zen in het eindklassement werd alvast besloten om de fiets te ne men, een verstandige maatregel naar later bleek- Maar nu bet lopen zelf. meer hebben) gaf Meindert er de brui aan. Marinus zag zijn kans schoon en dook in het gat dat er nu leegviel. Vooral toen Herman den Ouden een verkeerd pad insloeg, kon hij zijn geluk niet op en finishte als tweededü). Dit voorbeeld en de fans hadden Henk Reitsema ook moeten inspireren tot betere da den, maar neen: als een slak kroop SENIOREN: Blauw Wit - Eversberg 2.30 uur. Blauw Wit 2 - Blauw Wit 512.30 uur. Blauw Wit 3 - MW '69 2 2.30 uur. Blauw Wit 4 - DES 7 12.30 uur. Blauw Wit 6 - Markvogels 4 12.30 uur. Blauw Wit 6 is vrij. JUNIOREN: RV Al - Blauw Wit Al 2.30 uur. V. 1.45 uur. RKSV B2 - Blauw Wit BI 2.30 uur. V. 2.00 uur. Blauw Wit Cl - Toumooi Daarle 1.00 uur. V. 12.00 uur. Blauw Wit C2 - Vrij. Blauw Wit C3 - RKSV C2 1.00 uur. Donderdag 7 mei: Blauw Wit Al - SDOL Al 18.45 uur. PUPILLEN: Blauw Wit Dl - Nijverdal Dl 10.00 uur. Blauw Wit D2 - Holten Dl 10.00 uur. Holten E2-Blauw Wit El lO.OOuur. Blauw Wit E2 - Holten E310.00 uur. hij over het parcours en eindigde osoou. U. Qoim^iDe 5 km. is altijd al een strijdtoneel als 14e (in de achterhoede, volgens Prinsen3939 p 8 G. Visser3842p., geweest tussen Egbert Veneklaas terleurgestelde caoch Frits, die de 9. B. Prinsen 3833 p„ 10. G.J. Klein - - - - ■-«<- Nagelvoort 3779 p. De 2739 punten die G. Stam en H. Paalman bij elkaar Jasten" waren goed voor een poedelprijs. Bij de gratis verloting waren de gelukki gen Johan Stam,'Jan Lohuis en Henny Paalman. In de pauze van de wedstrijden had door een wachtmeester van de plaatselijke rijkspolitie (die voor de bewezen diensten bloemen voor het politie bureau kreeg aangeboden) de trekking plaats van de grote verlo ting die werd gehouden voor de Jeugdafdeling. De hoofdprijs, een prachtige Sallandse klok, viel op lotnummer 1628 dat was gekocht door de heer Brouwer te Austerlitz. De 2e tot en met de 25ste prijs vielen op de nummers: 14 - 666 - 810 1871 - 1166 - 238 - 1883 -1681 - 1089 - 1339 -1013 - 1020 - 876 - 78 - 156 - 94 - 1627 - 360 - 695 - 1374 - 1336 - 1121 - 1856 en 493. De 2000 loten gingen vlot van de hand. Gradus Jansen haakde een „top-omzet" van 125 en hij kreeg hiervoor een extra be dankje en een stevig applaus. v- Freek Beekman en zou dit ook zweep tevoorschijn dreigde te ha- nu weer wezen. Freek had het len). En Appie Koetsier? Hij be voordeel om op eigen terrein te kroonde een sterke race met een lopen, maar werd geestelijk erg ge- felle eindsprint, aldus talrijke con- drukt door de hoge verwachtingen currenten in het stof zitten latend, in het publiek. Egbert had het dui- Eindstand 10 km. DRIEWERF delijk moeilijk maar tot 4 km. wis- HOERA EN HULDE voor Meindert ten de kemphanen elkaar bij te die genoeg punten verzamelde om houden. Freek's vernietigende zich ongekroond kampioen van endsprint hielp hem aan een derde 1981 te noemen.HETzelfde Het- plaats (4e in de eindstand), terwijl zelfde Marinus Baltus, die in de Egbert zesde werd (3e in de eind- eindstand 4e werd, de relevatie van stand). Achter hen streden Frits dit jaar (er wordt gefluisterd van Kramer (22e), Jan Wolterink, iets drogerend middelenHenk voor Frits, en onze jeugd in de Reitsema, Dinant Markvoort en personen van Wim Klein Baltink Appie koetsier deden het wat be en Henri Markvoort tegen de bul- scheidener aan en weten hun ten. Met twee leden hoog in de plaatsen nog niet. klassement heeft Holten hier sterk Omdat de wereld niet bstaat uit gescoord. lopen alleen, werd er nog even ste- De 10 km. lopers moesten het par- vig geëvalueerd opder de bekwame cours 2 maal afleggen en dat was leiding van Coach Frits Kramer, geen peuleschil, vooral na een die heel wat complimenten en ver- zware fietsrit. Er werd zeer voortva- maningen in huis had. Na dit ver- rend gestart, met Meindert en Ma- moeiende onderdeel ging het huis- rinus in de kopgroep. Het zware waarts, met de vermelding dat Ap- parcours eiste echter zijn tol en pie Koetsier met zijn fiets strandde ondanks de aanmoedigingen van op een „kuunsbult" vrouwlijke fans (dat moeten we (vluchtheuvel). SENIOREN: Quick 5 - Holten 2 11.45 u. V. 10.45 u.; Holten 3 - Twenthe 2 10.00 u.; SOS 3 - Holten 4 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 5 - S.C. Vroomshoop 2 10.00 u.; Holten 6 - De Zweef 4 10.00 u.; Holten 7 - De Zweef 7 10.30 u.; Holten 8 - Enter 810.30 u.; Holten 9 - vrü; Holten 10 - vrij; Zenderen 5 - Holten 1110.00 u. V. 9.00 u.; Holten 12 - MW 12 11.45 u. Zaterdag 25 april is de dag van Na wedstrijd werden spelers en Holten E4 geworden. Er werd deze leiders in de bloemetjes gezet door Kampioen pupillen E4 van de SV Holten met hun leiders. JUNIOREN: Vesos Al - Holten Al 2.30 uur ver trek 1.30 uur, Twenthe A3 - Holten A2 2.30 uur vertrek 1.45 uur, PH B 6 - Holten B2 2.30 uur vertrek 1.30 uur Holten Cl - DOS'37 Cl 2.30 uur De Zweef C2 - Holten C2 1.00 uur vertrek 12.15 uur; Holten C4 - Enter V C2 1.00 uur. Holten B3 en C3 zijn vrij. PROGRAMMA DINSDAG 5 MEI Holten C3 - Hector C4 18.30 uur PUPILLEN: Blauw Wit D2 - Holten Dl 10.00 u.; Holten E2 - Blauw Wit El 10.00 u.; Blauw Wit E2 - Holten E3. Blauw Wit A ging voor de eerste ontmoeting in deze competitie tegen ON naar Almelo. Op een prachtig sportcomplex moest Blauw Wit de laatste 2 nederlagen goed maken en de punten meene men naar Holten. In het begin leek het daar nog niet op alhoewel er wel kansen waren. Na tien minuten minuten stond het echter met 1-0 achter door twee enorme verdedi- gingsfouten. Eerst liet Gerrit zich door z'n tegenstander uitspelen, miste Pim volledig de bal en toen was het voor de ON-spits een mak kie om te scoren. Na deze treffer ging Blauw Wit sterk in de aanval er kwamen legio kansen die niet benut werden. Gelegenheidspit Evert ging te ver alleen door en strandde herhaaldelijk op de ON-achterhoede, Henrie schoot van vlak voor de doellijn naast en voor Evert was omspelen van de doelman toch nog te moeilijk. Vijf minuten voor rust kwam Blauw Wit toch nog gelijk toen Evert wel scoorde uit een voorzet van Gerald. Blauw Wit toonde in de 2e helft wat meer inzet en strijdlust tegen het mopperende en slecht spelende ON. Na een kwartier zette aan voerder Hans z'n tegenstander op het verkeerde been en verraste de ON doelman met een zuiver en hard schot van zeker 20 meter (1-2). Vijf minuten later gaf Hans een gave pass naar Eric die na een ON verdediger te hebben omspeeld de doelman elke illusie ontnam (1-3). Tien minuten voor tijd besliste in valler Henk de wedstrijd met een fraai doelpunt .-4). Blauw Wit BI - Markvogels BI Blauw Wit BI heeft het aan de Roosdomweg in Markelo tegen de „vogels" die er op gebrand waren om de koploper te kloppen niet makkelijk gehad. In de eerste fase had Blauw Wit zeer veel te danken aan keeper Meijerink die in de 4e en 10de minuut z'n ploeg op sublieme wijze voor een achterstand be hoedde. Nadat Klein Lebbink in de 12e minuut op de paal scoorde hij vlak daarna de openingstreffer na fraai aangeven van Harrie Kollman die in de 20ste minuut tot verba zing van iedereen een afstandschot in het vogelsdoel zag wapperen (0-2). Ook na rust moest de Blauw Wit-doelman meteen weer in actie komen toen een harde inzet via z'n vuisten op de paal belande. Henk Westerik zorgde na 3 minuten voor 0-0 en Klein Lebbink liet na pim. een kwartier spelen de Markvo gels-goalie kansloos (4-0). De gas theren kwamen uit een lange vrije trap nog terug tot 4-1 maar verlo ren tenslotte met 7-1 door doelpun ten van Henk Westerik, Klein Leb bink en de Velde. lukte het Frans Robert, die niet talmde, om de eer te redden. Prach tig doelpunt C2 bleef hiermee op de derde plaats. Zeker een goed resul taat dat men het volgende seizoen hoopt te verbeteren. WW C3 - Blauw Wit C3 Het kampioenselftal El van Blauw Wit met de leiders Jansen, IJspeerd en Ter Brake. thuis moest winnen van het op de derde plaats staande SDOL E2, heeft het net niet gered. De jongens begonnen wat zenuwachtig te wor den en waren in hun gedachten ergens anders dan bij voetbal. Ruststand 0-0. Na rust was er dui delijk meer motivatie maar 't was toch SDOL dat, tegen de spelver- houding in de score opende. Blauw Wit bleef hierna massaal aanvallen, kreeg vele goede kansen waarmee men onbeheerst te werk ging zodat doelpunten uitbleven. Tien minu ten voor tijd zorgde Jan Arend voor 1-1 en daarna was de kans om te winnen en kampioen te worden nog volop aanwezig maar wat E2 ook probeerde het lukte niet. Voor jullie ouders en je leiders ben je dat wel In een rustige wedstnjd waarin Blauw Wit in de le helft domine rend speelde, wisten ze toch niet te scoren. Een snelle uitval van de tegenpartij resulteerde in een rust stand van 1-0. Na de thee ging ns Blauw Wit er fermer tegen aan en 6 hebben allemaal wist met 2-1 te winnen. Blauw Wit E2 - SDOL E2 uitstekend je best gedaan en dus gaan we gewoon door met vooral veel plezier in je eigen sport. Wat de E2 dat, om kampioen te worden leiders betreft: bedankt! Een volledig Blauw Wit had geen moeite met rode lantaarndrager EV 6. Al na 10 minuten kwam de thuisclub door H. Aanstoot op 1-0 die attent profiteerde toen de bal uit een afstandschot van H. Veld huis van de lat terug sprong in het veld. Vijf minuten later zogde An ton Beldsnijder met een hard on houdbaar schot voor 2-0. Het tal rijke publiek dat toen dacht dat het een doelpuntenfestijn zou worden kwam bedrogen uit Blauw Wit liet het tempo varen en maakte een grote fout de gasten te onderschat ten die door een misverstand in de verdediging terugkwamen tot 2-1. Na de rust, toen Blauw Wit het tempo fiks ging verhogen, was het gebeurd met de EV-veteranen (met de 54-jarige oud-intemationaal Schuitemaker in hun gelederen). Blauw Wit won verdiend met 6-1 maar zal om uit de 2 nog resterende wedstrijden nog 4 puntjes te pak ken uit een heel ander (voetbal) vaatje moeten tappen. De Blauw Wit treffers kwamen op naam van Richard Beldman (2x) m. H. Aan stoot (2x) en A. Beldsnijder (2x). SWN 9 - BLAUW WIT 4 Het vierde had voor deze wedstrijd woensdagavond al een trainings wedstrijd gespeeld tegen de Gaar- denstraat. Ze lieten ,,'n Goam" winnen om ze mentaal op te pep pen voor het „Stratenvoetbaltour- nooi". Tegen SWN had het zesde er echt zin in. De gastheren speel den voor rust met de straffe wind in de rug en de achterhoede, met Henk Bronsvoort als een rots in de branding, en ome Joop onder lat kreeg nogal het een en ander te doen. Blauw Wit moest het hebben van counters die voor SWN gevaar opleverden. Na pim. een half uur kwam een verdediger van SWN halverwege de 16 meter en de mid denlijn bij een counter van Blauw Wit in moeilijkheden en hij speelde de bal terug op z'n doel die doordat hij tevens voor zijn doel stond kans loos was (0-1). Na de thee met de wind mee was SWN sterker, kreeg meer kansen en scoorde na pim. 20 minuten de verdiende gelijkmaker. (1-1) SWN bleef hierna sterk aan dringen en Blauw Wit kreeg het moeilijk om de b rils tand te hand haven maar had het geluk aan haar kant toen Henk Smit vanaf de middenlijn over de te ver voor z'n kooi staande doelman, Wim Veld huis lanceerde die de bal voor het intikken had en dat betekende de beide punten voor Blauw Wit 4. Blauw Wit C2 - Hector C3 Tegen het nog ongeslagen Hector speelde Blauw Wit de laatste wed strijd competitie 80/81. Extra ge motiveerd, om te winnen maar dat lukte niet. Met rust (0-1) zat er nog een kansje in maar in de 2e helft was het mis met Blauw Wit dat slechts tot enkele ongevaarlijke aanvallen kwam. Men was te bang om te schieten en de Hector verde digers konden telkens weer op tijd ingrijpen en de bal opruimen. De gastheren liepen uit tot 4-0 on danks het goede werk van gelegen heids keeper Hans en het sterke spel van Gerben. Vlak voor tijd Met een klinkende zege van niet minder dan 8-0 op Markvogels BI heeft Blauw Wit dinsdagavond in Markelo het kampioenschap be haald. De hoge score werd echter pas in de 2e helft bereikt alhoewel men in de eerste helft hierop een overvloed van kansen kreeg die onbenut bleven. Hen Westerik maakte na 11 minuten spelen de openingstreffer uit een fraaie kop bal. Het gemis van doelman Meije rink was in de eerste helft duidelijk merkbaar want terugspeelballen werden bij uitzondering gegeven. In de 2e helft werd keeper Gerrit Aanstoot volop in het spel betrok ken en de enkele gevaarlijke situa ties lostte hij bekwaam op en ook z'n uittrappen, waren goed. In de 2de helft scoorden achtereenvol gens Hans Westerik (4x) Klein Lebbink (lx) Harrie Kolkman (lx) en John Landeweerd (lx). Met 5 treffers was Henk Westerik toj>-scorer. Na het eindsignaal ver lieten de Blauw Witters juichend het veld met het kampioenschap als sluitstuk op zak De eerste bloemen werd aangeboden door de sportieve verliezers en dat werd zeer op prijs gesteld. Blauw Wit BI scoorde in de competitie meer dan 110 doelpunten en met nog 2 wed strijden voor de boeg kunnen dat er nog wel es 120 worden. keer aangetreden tegen SWN E5. Deze wedstrijd werd met veel spanning tegemoet gezien, wat na tuurlijk een duidelijke zaak is Wan neer je kampioen kunt worden. Dit bleek echter geheel niet nodig te zijn, want met een 4-1 overwinning werd het kampioenschap terecht binnengehaald. De vele toeschou wers hebben kunnen genieten van een uitstekende wedstrijd, die te recht door onze jongens werd ge wonnen. Dat de aanwezigheid van alle ouders stimulerend werkt, werd in deze wedstrijd weer eens bewezen. De doelpunten in deze wedstrijd werden gemaakt door - -----J r> - Tiffor nr, de ouders en SV Holten en werd een drankje en een hapje aangeboden door de supportersvereniging, 's Middags werd het feest voortgezet met een puzzelrit in de Holterberg, waarbij vele ouders aanwezig wa ren en waar mevr. Tuitert de jon gens verraste.op feestmutsen. Deze fijne dag werd feestelijk afgesloten met een gezamenlijk drankje. Het kampioenschap werd door de vol gende jongens behaald: Tonnie Brands- vanaf rechts altijd gevaarlijk; Frank Friederichs - niet langs te komen; Casper de Hey - te, solide laatste man Tjerk van der Mei - Uiterst links; Mark Meyerman Betrouwbaar sluitstuk; slechts 4x gepasseerd; Gerwin Paalman - harde werker, onze blonde pijl; Wilco Reilink - hoor je nooit, werkt des te harder; Erwin Sluiter - wordt elke wedstrijd beter; breker op het middenveld; Bart Soer - absolute topscorer; goed voor (zeer) veel goals; Virgil Vorst - de nieuwe Pelé binnen de SV Holten; Harald Tui tert - gave technicus met juiste mentaliteit. vechter op het middenveld; Marco Jansen - staat altijd daar waar de Dat waren de kampioenen; van har4n rrofoltcHo, man met „Prinses Dynja"; 9. Be- mdien Paalman met „Nandy". Springen B cat- C: 3. Erik Tempel man met „Corrie". Springen Z cat. D: Erik Vincent met „Mark". Bij de afd. dressuur was bij de vier- en achttal de eerste prijs voor de Bergruitertjes. Op 28 mei (Hemelvaartsdag) organiseren de Bergruiters op het oefenterrein aan de Postweg (Borkeld) het jaar lijks concours. Op het door de „Vjenneruiters" te Vriezenveen georganiseerde kring concours werden door de ponyclub „Bergruiters" de volgende succes sen behaald: B. dressuur 1. Be- mdien Paalman met „Nandy" 124 p., 2. Marie Elise Dollekamp met .Akindo" 121 p. L 2 dressuur cat. D: 4. Erik Vincent met „Mark" 124 p., 5. Sjaceline Smit met „Miss Stella" 121 p. Snrincen B cat. D: 5. Bert Stege- Week van 2-5-'81 tot en met 8-5-'81 ZATERDAG 8.09-18.00 douches plus kleedruim tes - Wielervereniging Holten. Sporthal is gesloten i.v.m. examens Scholengemeenschap. Voor reservering van nog vrije urei in het bovengenoemde weekeinde kan men zich vanaf vrijdagmiddai 12.00 uur, rechtstreeks wenden to de beheerder (sporthal, tel. 3180 Overige reserveringen uitsluitenc via het gemeentehuis, afd. sportza ken (tel. 1666).

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9