WV-BESTUUR: SAMENWERKING KAN HOLTEN AANTREKKELIJK MAKEN Forumavond verkiezingen Tweede Kamer Ruimteproblemen? JAARFEEST EJ.V. DE BOUWERS DIJKERHOEK Herdenking gevallenen De stille gang naar het monument aan de Molenbelterweg Pinkstermaandag drumbandconcours BURGERLIJKE STAND Verkiezing ambtdragers Jaarlijks uitstapje bejaarden-Societeit Jaarfeest Geref. Jeugdvereniging HOLTENS NIEUWSBLAD HOLTENS NIEUWSBLAD Hootdredactnce Nan Vos-Hcidema. tel. 05720-2786 Red. medewerker J. Wiggers Kolweg 14. tel. 05483-1356 Red. medewerker D.J. Mondeel Verzetstraat 70. tel. 05483-2699 Stichtingsbestuur: W. H. Beijers. secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-3022 Advertenties Schouwburgplein 7. Almelo, tel. 05490-16680 bonnementsprijs f 25.15 per jaar. Losse nummers 55 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der loeff B.V. in samenwerking met de Stichting „Koltens Nieuwsblad" Donderdag 30 april 1981 - 33e jaargang nr. 18 Maats, tevens voorzitter van de kunnen zijn". HHV. ,Een goede ontwikkeling Gesteld werd verder dat frequenter i tafel. Ook van de kant van het Gemeentebestuur wordt telkens weer aangedrongen op het belang van het later °P avond noe vinaingryKer d toekomst de con- vergaderd en gebrainstormed zal zamenlijk organiseren van attracties en het afstemmen van aktiviteiten op eikaars belangen. Zo ook men werd. Ideeen als gezamenlijk waai"door m oe •eds weer komt zowel bij de VW als de Hol tense Handelsvereniging het magische begrip SAMENWERKING vergadering volop geopperd. Hoe men iandag 27 april tijdens de jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van de VW-Holten. advfr^^enjn zowel provinciale als aanmerking genomen dat de hele economie momenteel dalende is kan het een logisch gegeven gevonden landelijke kranten leek een goede )rden dat (zo bleek uit de cijfers) in Holten het aantal vakantiegasten gedaald is met 2 duizend ten opzichte mogelijkheid. Een aantal bednjven in vorig jaar en daarmee op 63 duizend kwam, het aantal dagjesmensen lag tussen de 280 en 290 duizend. 016 onder één noemer adverteren irake was van een slecht voorseizoen, een goed hoogseizoen en een zeer goed na-seizoen, dus ook verheugende 2011 een goede opzet zijn aldus de (richten. voorzitter. i daling van toerisme is een landelijk gebeuren, maar wanneer je als een soort twee-éénheid VW en HHV, met De neer Muner (At- ede ontspanningsmogelijkheden in verschillende prijsklassen en afgestemd op een breed publiek, een nieuw restaurant) stelde tegen betaling izoen in kunt gaan zijn er legio mogelijkheden", aldus voorzitter Baard. Al eerder werd in een interview met een glazen vitine ter beschikking, i heer Baard door hem die zwaarwegende samenwerking aangezwengeld als zijnde onontbeerlijk voor het op tevens als ondersteuning van de iten zetten van een goed werkend ontspanningsprogramma voor de gemeente Holten. tacten over en weer rechtstreeks worden. Dlten synoniem met rust zou ook idere alternatieven kunnen aan- ken. Het geven en scheppen van ist alleen lijkt voor Holten een et meer geheel opgaand imago te innen blijven. De behoefte aan ndere) ontspanning dan alleen 'nieten van het natuurschoon Jjkt by het toerisme wel degelijk inwezig. Hoe die wensen precies jgen is niet helemaal duidelijk en 'opperd werd dan ook tijdens de jrgadering om misschién middels arte enquete-formulieren van iolten, dit probleem te kunnen jjerleggen. Men kan hierop zijn ensen of grieven kenbaar maken {i zodoende zou een bepaald be- |id ten aanzien van ontspan- (ngsmógelijkheden en aktivitei- in opgezet kunnen worden. Bur gmeester van Rappard, aanwezig Is bestuurslid van de VW, benad- ïkt evenals de heer Baard het elang van samenwerking in deze. Bij het treffen van voorzieningen oor gemeenschappelijk belang moet ter ondersteuning een goede basis ten grondslag liggen. Men moet zeker met het oog op de toe komst, herindeling van provincies, subsidiestops op recreatie en an dere in de lucht hangende veran deringen in het kader van de be zuinigingen zeker niet wachten tot eventuele plannen van CRM op ta fel liggen. Voorafgaande hierop is het zaak zelf met feiten en cijfers naar voren te kunnen komen", al dus de heer van Rappard. GRENSCORRECTIE Evenals tijdens de gemeenteraads vergaderingen en de vergadering Gewest Midden IJssel kwam ook hier weer de grenscorrectie Holter- berg ter sprake.Het VW-bestuur stelde zich op achter de uitspraak van het gemeentebestuur en zou iedere grenscorrectie als VW af- wijzen. „De verdeling over twee verkoop van wandelkaarten en fol der? ten aanzien van accommoda tie in Holten. Een goede gedachte zo vond het bestuur. Verder zou een betere coördinatie mogelijk jmoeten zijn met bijvoor beeld de VW als brievenbus voor allerhande aktiviteiten in en om Holten. Er kan een agenda gepu bliceerd worden, met geplande da ta, met een eigen pakket voor lo gies "verstrekkende bedrijven. Voordeel en van essentieel belang noemde voorzitter Baard het in dienst treden van bestuurslid H. Wanneer U ruimte problemen hebt met Uw meubels kapstok, vogelkooien, overjarige bromfiets en nog veel meer lastige obstakels, dan hoeft U beslist niet te wachten tot de volgend lancering van de Spaces- huttle Columbia om die lastposten kwijt te raken. De Ruimtemakers van de Supportersvereniging van H.M.V. staan voor U klaar. Prima spulletjes voor de Boeldag-Rommelmarkt op 20 juni a.s. Even een tele foontje aan een van de volgende nummers: J. Blue- mink 1693 of HJ. Pinkert 3483 en U hebt weer ruimte gemaakt. Begin maar vast met aftellen. Supp. club H.M.V. ling over twee provincies (Holten, IJsselland en Hellendoom-Twente) deze goede samenwerking zeker niet nadelig zal beïnvloeden", al dus voorzitter Baard. MOGELIJKHEDEN gemeenten leverde mooit proble- Mogelijkheden in het kader van de men op, wij verwachten dat verde- samenwerking werden tijdens de De muziekvereniging „H.M.V." or ganiseert op 2de Pinksterdag on der de reglementering van de Kon. Ned. Federatie van Harmonie- en fanfaregezelschappen op .„Meer manskamp" Mars-, Drum-, Show en Majorettewedstrijden. Er heb ben zich inmiddels voor deelname reeds 12 korpsen/bands aange meld. Geboren: Ferdinant Christiaan zv. H. Boode en B.J. Fikkert; Rob Franciscus Hermanus zv. J.H. Kreuwel en J.A.G. Hesselman (geb. te Deventer); Theodorus Hendri- kus zv. F.G.M. Kuster en J.A.J. Beumer (geb. te Deventer). Ondertrouwd: A.B. Vlogtman, oud 23 jaar, Holten en G. Meijer, oud 23 Jaar, Holten; G. Heeres, oud 25 jaar, Holten en S. Krol, oud 20 jaar, Smallingerland; B.J. Breukink, oud 35 jaar, Markelo en M. Nijland, oud 34 jaar. Holten; A.J. Reinaar- dus, oud 26 jaar, Holten en H.H. Rensen, oud 23 jaar, Holten. Gehuwd: L.J. Jansen, oud 48 jaar. Holten en D.M. Lindenbergh, oud 38 jaar, Holten; F.L. van Engelen, oud 19 jaar, Holten en C.W. Rade maker, oud 16 jaar, Holten. Overleden: H. Kolkman, oud 77 jaar, Holten. Het ligt in de bedoeling dat de leden van de Bejaardensociëteit Holten op dinsdag 19 mei samen op reis zullen gaan. Het einddoel van de reis is Marken en Volendam. De reis per bus gaat o.a. door de Flevo-polder en Lelystad waar een „koffie-stop" zal'zijn. De kosten bedragen f47.50 per persoon (in clusief diner in Volendam). De reis begint 's morgens om 8.00 uur bij tyst Bejaardencentrum „Diessen- plas" (vertrek gebouw „Irene" plm. 10 minuten later). Thuis plm, 19.30 uur. Dringend wordt ver zocht zich voor deelname op te geven vóór dinsdag 5 mei bij de heer G. Kers, VW-kantoor, tel. 15 33. Op maandag 11 mei a.s. organise ren de gezamenlijke Holtense poli tieke partijen een forumavond in het kader van de komende Tweede-Kamer-verkiezingen. Vier forumleden van P.v.d.A., CDA, WD en D'66 zullen na een korte inleiding met elkaar en met de zaal discussiëren, Deze zijn: F. Buur- meier. Tweede kamerlid voor de P.v.d.A. uit Hengelo., mr. J.R. van der Toom, kandidaat-kamerlid voor het CDA, namens de recht streekse CDA-leden, uit Raams- donkveer., mr. H.P. Talsma, be stuurslid van de Europese Liberaal-Democraten, oud- bestuurslid van de WD, kandidaat-Eerste Kamerlid uit Epse (Gld.), mevr. F.H. v.d. Loo-de Steenwinkel, fractievoorzitter van de D'66-fractie in de gemeenteraad van Apeldoorn, kandidaat Tweede Kamerlid. De avond zal onder voorzitterschap staan van mr. W.L.F.C. Ridder van Rappard, burgemeester van Holten. De ge zamenlijke Holtense partijen reke nen op een flinke belangstelling voor deze belangrijke avond. Plaats: Zaal Vosman, aanvang: 20.00 uur. Bij de zondag gehouden stemming zijn tot ouderling gekozen mevr. S. Stam-Stam, Waardenborchstraat, en de heren H. J. Abbink, Lichten- bergerweg 2a en A. Meijerink, mr G. Vixseboxsestraat en als diaken mevr. T.M. Span-van den Berg, Aaltinksweg, de heer H.W. Verve da, Industriestraat. Zoals ieder jaar zullen ook nu weer op 4 mei de gevallenen worden herdacht bij het mo nument aan de Molenbelter- weg. De stille tocht van oud strijders en belangstellenden zal worden gevormd bij de Ned. Hcrv. Kerk. De stoet zal van daar vertrekken om kwart voor acht (19.4$uur) Een ieder wordt opgewekt om zich aan te slui ten bij deze stoet en de inwo ners wordt verzocht de vlag half stok te steken. Bij het monument zal een korte herdenking worden gehoudèn en zal gelegenheid zijn voor het leggen van kransen en bloe men. De' Bond van Oud- strijders, Indonesiëstrijders en de B.S. Op het jaarfeest van de Geref. jeugdvereniging oogstte de dans groep veel applaus. De Geref. Jeugdverenigingen hiel den vrijdagavond in „De Kande laar" het jaarfeest dat werd geopend door' jeugdouderlinge mevr. R. Garritsen-Kolkman. Na het gezamclijk zingen van het bondslied „Dit is het Woord, dat wij hebben gehoord" kwamen in een in dichtvorm gegoten ope- ningsceremonieel alle leden op het ui podium. HOiTTPiyi^ EU1F1 IW^Rl m Gerda enGerdi Aanstoot e.a. de- liIVGLb Llaö viSBai^^W W den aan ochtendgymnastiek en Marjan Harting en Sjanie Dijkink kregen vee) applaus voor het U ontvangt een fraaiey Ffarker-Jotter ballpoint SChetsje „Moeder komt" Marjan ais eerlijke dochter, die alleen maar alsU een dfifo-A nieuwe abonnee opgeeft. aan haar moeder Sjanie meegaf wat aan de stofzuiger was blijven hangen. Gea Beldman ging als heel modem type op.bezoek bij haar Naam; I zeer stijve vriendin Gerdi Aanstoot I en deze visite was goed voor tal van Adres: I kolderieke ontwikkelingen. Woonplaats:I De kwis met verschillende té moei- lijke vragen werd origineel en hu- Geeft op als abonnee morjstisch geleid door Jan Stam op het Holtens Nieuwsblad' met assistentie van Gery Boünk en Dhr./mevr. jj het applaus was zeer verdiend. Na de pauze werd onder regie van Erik Adres: Zandvliet opgevoerd het blijspel Woonplaats: llI „Ongenode gasten" Het dolkomi- XI sche gebeuren werd gepresenteerd J betaa,, het abonnementsgeld per half V door R.g Jurjens j£m gtam Hen_ jaar/per jaar. riëtte Hulsman, Arie Stam, Gerda I Aanstoot, Ria Meijerink, Zwaantje Woensdagavond hebben de Platte landsvrouwen uit Dijkerhoek hun maandelijkse bijeenkomst gehou den in het Bonte Paard. De avond werd geopend door de 2e president mevr. D. Huzen-Brinks. Er werd meegedeeld door de reiscommissie Gebruik deze Advertentie-adviseur W. FREDERIKS Prins Hendrikstraat 18 Nijverdal Telefoon 05486-1 32 64 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij G.W. KNAPEN Larenseweg 3. tel. 12 24 tot 's dinsdags 12.00 uur In Bathmen bij: H. V00GSGEERD Deventerweg 34 - tel. 16 65 tot 's dinsdags 12.00 uur dat er nog 4 dames mee kunnen en men kan zich nog opgeven voor de excursie naar de Waiboer hoeve. Daarna werd het woord gegeven aan 2 medewerkers van het pro ductschap voor pluimvee en eieren. Eerst werd er wat verteld over de kip en het ei en daarna werden er verschillende gerechten klaarge maakt o.a. een eierdrank een zoete schuimomelet en een gewone om elet met ui en peterselie. De resul taten werden door de dames ge proefd. Na de pauze werd er een film vertoond met als titel van graan tot ei. Na afloop werd er een gebraden kip verloot en werd ge wonnen door mevr. Weylhuizen. Mevr Huzen bedankt het product schap voor het slagen van de leer zame en gezellige avond. Op vrijdag 17 april werd in het „Trefpunt" te Espelo onder grote belangstelling het jaarfeest van de EJ.V. „De Bouwers" gehouden. De avond werd geopend met een welkomstwoord door voorzitter Herman Nijland. Jan Meilink las het jaaroverzicht voor, waarna het Splooder volkslied gezongen werd. Daarna werd op vlotte wijze het blijspel „'t Is maar tijdelijk" in drie bedrijven voor het voetlicht gebracht. bit speelde zich af in de huiskamer van de boerderij van Anna Veltman (Carla Bekkemens) en haar zoon Jan (Jan Meilink) die daar een rus tig bestaan hebben. Tot op zekere dag de pastoor (Mannie Wegen) en de dominee (Freek Lubbersen) met twee ooms van Anna verschijnen. Het zijn Evert Veltman Johan Mei link) en Harm Driever (Egbert Jan sen), die door een brand dakloos zijn geworden en tijdelijk onderdak moeten hebben. Maar deze oude boertjes kunnen elkaar niet luch ten of zien en maken dan ook voortdurend ruzie, niet in de laat ste plaats door hun verschillend geloof. Alhoewel dat geloof wel wat wankel wordt als blijkt dat hun ..herders" zich alleen maar laten zien wanneer er geld op tafel moet komen. De pastoor meent zelfs een nonnetje (Ina Ulfman) te moeten sturen om Evert, die niet al te schoon is, elke week een wasbeurt te geven. On dertussen ontdooit langzamer hand de verhouding tussen de boertjes. Het komt zelfs zover dat ze hun spaarcentjes in de boerderij willen steken om van een rustige oude dag verzekerd te zijn. Maar Jan slaat hun aanbod af. Hij werkt liever zelf voor zijn geld. Wie er zeker anders over denkt is de buur vrouw (Ria Jansen), een echte haaibaai, die ze maar al te graag in huis wil nemen. Want zo zegt ze „twee kostgangers tegelijk daar kun je het meeste aan verdienen". Maar dan verschijnt haar dochter Martha (Willy Reilink), de ver loofde van Jan, ten tonele met de mededeling dat nu de tijd voor hen beiden is gekomen om snel te gaan trouwen. Hoe dan ook, alles komt nog op z'n pootjes terecht. De grime was wederom in goede han den van Wander Drent sr. De regie werd verzorgd door Marietje Jan sen. Tussen de bedrijven door was er een pauze met lotenverkoop en een zaalspel georganiseerd door Gerrit Lubbersen en Teun Stevens. voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 Enschede. Schuppert en Sjanie Dijkink. Het jonge gezelschap kreeg een daver end applaus. Gery Bolink en Joke Stam speelden „Een vrouw achter het stuur" zo vol humor dat het echt geen schande blijkt als je voor de 17de keer zakt, het lag toch altijd weer aan de examinator. Jan Stam, die op originele wijze het wel en wee van het kerkelijk gebeuren in het spaans op papier had gezet, en „vertolker" Arie Stam kregen de lachers zonder moeite op hun hand. Met de volksdans bij het kampvuur door alle meisjes o.l.v. Germa Beldman-Rietberg werd het afwis selende programma besloten. Jeugdouderling G. Kolkman sprak een woord van dank tot allen die aan het welslagen van het jaarfeest meewerkten Als wij verzuimen de jeugd te ver teilen, hoe erg het is geweest, dan zal er een jeugd opgroeien die alles weer moet meemaken om te weten, hoe erg het is geweest. Dit citaat uit de rede van wijlen Ds. J.J. Buskes, de bekende hervormd predikant te Amsterdam, tijdens een plechtige bijeenkomst van de voormalige ondergrondse strijd krachten in de Nieuwe Kerk aan de Dam op Donderdag 10 mei 1945, heeft nog niets aan kracht verloren. Integendeel - misschien krijgen deze woorden een steeds meer be klemmender inhoud. Zes en en der tig jaar na de bevrijding, van ge weld en onderdrukking), onrecht en moord, kan'men zich afvragen of herdenking nog wel zinvol is. Velen van onze tijdgenoten hebben dat allemaal niet meegemaakt. Zij moeten dit alles horen van verha len lezen over gebeurtenissen, welke nooit hadden mogen gebeu ren. Daar waar het ging over de donkerste jaren van deze eeuw in de geschiedenis van Europa. Ook over de poging de vrijheid uit ons laiTd, ook uit dit gewest - ook uit ons goede dorp - weg te vragen. Velen waren er niet bij, maar zou je er daarom NIETS mee te maken hebben? Ons leven in vrijheid, ons bestaan, is mogelijk geworden door dat er toen en weer - maar feller dan ooit dichtbij en veraf voor die vrijheid is gevochten. Om dat te herdenken wordt telken- jare de stille gang door zo velen in het gehele land gemaakt, naar de even zo vele herdenkingsplaatsen. Op 4 Mei 's avonds is weer de plaat selijke stille tocht naar het monu ment voor de gevallenen. Sluit u ook aan bij allen die elk jaar weer getrouw deze tocht maken. Deze oproep wil ik ook gaarne richten tot de jongeren. Misschien zul je iets - mogelijk veel - gaan begrijpen waarom dit alles nu nog steeds plaats vindt, na al deze jaren. Dat is de bedoeling van deze stille tocht: Herdenking en gedenken, HEN die het hoogste offer voor die vrijheid - ook onze vrijheid - hebben ge bracht. SLUIT U AAN als burgers naast oud strijders - als jongeren naast ouderen, om samen dit alles te herdenken. Vertrek vanaf de Hervormde Kerk om 19.45 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 1