Holten houdt kans op kampioenschap f MOTOCROSS-TOP AAN DE START IN HARFSEN gemeente holten HOLTEN F1 KAMPIOEN HOLTEN F2 ONGESLAGEN KAMPIOEN T.T.V. HOLTEN HOLTEN - VOST A r Uittreksel uit de besluitenlijst van de vergadering van B. en W. d.d. 21 april 1981 Sluiting gemeentelijke diensten en bedrijven Voorbereidingsbesluit gedeelte bestemmingsplan buitengebied KAMPEERWET Nationale herdenking 4 mei 1981 Commissie woonruimtezaken Burgemeester start wielergebeuren #9W*P i motorclub in Harfsen, die door de KNMV is aangewe- n voor de organisatie van de derde kampioenscross 250 verwacht op 10 mei de volledige nationale cross-top ii de start op het circuit Het Peppelenbos. GP-rijder »es van der Ven, die in de Grand Prix van Frankrijk rste werd en in de GP van Spanje de derde plaats •haalde, komt ook in Harfsen aan de start. •es van der Ven, die in Riethoven Marum al veel punten voor het tionale kampioenschap heeft roverd, zal in de derde kam- lenscross van KNMV de strijd op >eten nemen o.a. tegen Bennie lken, Dinand Zijlstra en Peter oeneveld. De titelverdediger uit t Brabantse Bakel zal op het iderige circuit Het Peppelenbos es op alles moeten zetten om de tionale top van zich af te houden, imac-voorzitter Henk Leunk: iet circuit is in de afgelopen win- maanden verbeterd. De cross- cross is voor de Hamac een test, want volgend jaar willen we in Harfsen een grote cross organise-1 ren. De Hamac bestaat dan 30 jaar en in het kader van dit jubileum mikken we op een kampioenscross 500. cc. Op 10 mei kunnen we orga nisatorisch alvast proefdraaien. Ik hoop dat de nationale top echte strijd zal leveren". In het omlijstende programma krijgt het crosspubliek ook een „kwaliteitsprodukt" te zien. De viertakten en de 125 cc junioren zullen op 10 mei het programma telijke coureurs heeft aangetrok ken Jan Dinkelman (Lochem), Eef Oudewampsen (Borculo), Henk Wassink (Lochem), Wim Steegink (Deventer), Henk Veenendaal (Loenen), Marcus Velthuis (Delden) en de plaatselijke favoriet Hennie Wullink (Harfsen) sieren het omlijs tende programma. De Hamac mikt op ongeveer tien duizend toeschouwers. Deze keer niet veel nieuws alleen de medeling dat de gymzaal geslo ten is 4 en 5 mei a.s. en ook 11 en 12 mei wegens de schoolexamens. Tevens het bericht dat op ma. 18 en di. 19 mei er strijd geleverd zal worden om de „Steunenberg Tro fee", of te wel de klubkampioen- schappen. Opgave hiervoor is mo gelijk bij Nico Valk en Wim Güt- lich. an is verbreed en ook is er aan de vullen. Vooral de oostelijke cross- lligheid van de renners en het liefhebbers komen volop aan hun bliek gedacht. De kampioens- trekken omdat de Hamac veel oos- )STA was gedurende de eerste ie kwartier HOLTEN duidelijk baas. Meer aggressiviteit, meer iweging en een uitstekende af- isseling in korte en lange passes, t gevoegd bij een uitstekende dividuele techniek waren vol lende om de roodzwarten met de st op een 3-0 achterstand te zet- n. HOLTEN zette daar haar tra- met het gevolg dat HOLTEN drie kwartier lang op de Enschedese helft mocht opereren. De uitvallen van de gasten bleven echter leven sgevaarlijk. Invaller doelman Beldman had er echter goed het "koppie,, bij en wist verder scoren van de gasten te voorkomen. Na 60 minuten spelen bood Jan van Mul- lem een uitstekende gelegenheid tionele spel tegen over. Wel veel aan Daniel Saamangun, doch de ilbczit, maar weinig verrassing, keeper van de gasten was paraat, eeds na vijf minuten spelen was Daarna noteerde we nog een uit- it Freddie Lageweg, die vanuit stekende schot van Wim Schooien, n volkomen vrije positie Gert dat door de keeper werd gekeerd, m Wissink verraste met een uit- terwijl uit de rebound Wim Tuller ekend schot. hoog over schoot. i een kwartier spelen vormde Het duurde tot de 75 minuut toen it fout afspelen van Wim Tuller Henry Bronsvoort erin slaagde de inleiding tot het tweede doel- achterhoede van zich af te schud- int. Toen bovendien de achter- den en uit zijn pass kon Bert Kam- ►cde van HOLTEN bleef staan perman de stand op 3-1 brengen, inwege vermeend buitenspel Dit werd ook de eindstand, as het voor Ronald Geesink een Ikeken zaak de stand «p 2-0 te H0LTENBEUTUM. 'engen. Holten prooeerde het el wel naar zich toe te trekken, Zondag a.s. speelt Holten wederom ich éénmaal in het doelgebied thuis. Dit keer tegen REUTUM, een in de tegenstander ontbrak het tegenstander waar enkele weken tn accuratesse en fantasie. geleden in een uitstekend ge- e beste mogelijkheid deed zich speelde wedstrijd moeiteloos van >g voor toen Daniel Saamangun werd gevonden. Dat was echter het ijf minuten voor de rust tegen de goede gezicht van de roodzwarten, t kopte. In plaats van 2-1 werd hopenlijk tonen ze dit a.s. zondag ït uit de tegenaanval 3-0. Peter nog eens. ostvogel gaf een lange pass op De pupillen F1 en F2 zullen m een jn linksbuiten Nijhof; die met voorwedstrijd tonen dat ze m het ■n strak, doch niet onhoudbaar afgelopen jaar al aanzienlijke vor- hot Wissink het nakijken gaf. deringen hebben gemaakt. Door iermee brak de rust aan. uw aanwezigheid kunt u blijk ge- a de pauze kreeg de wedstrijd een ven van uw belangstelling voor het itaal ander beeld. VOSTA jeugdwerk van de SV. HOLTEN. jjSjj^ aakte een uitgebluste indruk Aanvang 13.45 uur. Holten F1 trok boordevol strijdlust naar Rijssen voor het spelen van de laatste competitie wedstrijd tegen R.K.S.V. F1 die winst zou beteke nen kampioen poule F afd. Twen- the. De Rijssenaren trokken met fel van leer, wisten zich goede kansen te scheppen maar de Holtense doelman demonstreerde duidelijk dat hij er niet stond om vliegen te vangen. Holten trok nadat de Rijs- sense storm wat was geluwd de trucendoos open en nam met snel uitgevoerde aanvallen de gasthe ren in de tang. 't Was een hevig offensief van nauwelijks vijf minu ten dat zoals bleek na het optrek ken van de kruitdamp Holten 3 doelpunten had opgeleverd. De stemming zat er toen helemaal in en nog voor de rust werd het 4-0. Na de pauze kwam RKSV beter voor de dag maar de rood-zwart verde diging, die een belangrijk aandeel heeft gehad in het behalen van het kampioenschap gaf geen krimp. Luid zingend ging F1 huistoe waar ze werden verrast met een bloe metje en werd er met de andere kampioenen F2 en F4 in de kantin' een leuk feestje gebouwd. Suppor- De pupillen F1 van SV Holten. terscommissie namens de pupillen hartelijk bedankt! Zondag spelen de pupillen een voorwedstrijd. Ou ders kom es kijken naar het spel van uw zoon! Jongens profiat en veel succes in het nieuwe seizoen. Door winst op A.B.S. en het gelijke terug. De stand werd zelfs 5-5, maar spel van K.H.C. tegen Kwiek zijn de Holten zag de winst toch nog met kansen op een kampioenschap 6-5 naar Apeldoorn gaan. voor Holten, met nog één wedstrijd BI speelde ook tegen A.B.S. In de te spelen groter dan ooit. Holten eerste helft werd erg goed verde- speelde tegen A.B.S. goed, maar digd. Beide teams waren aan el- trof in het doel van de tegenstander kaar gewaagd, (rust 2-2). Na rust een zeer goed keepende doelman, ging het eerst ook gelijk op. (4-4). Toch zag Holten al in de eerste helft A.B.S. nam daarna een voorsprong, kans een voorsprong te nemen. Via 4-6. Holten probeerde terug te ko- harde afstandsschoten van Frank men, maar verwaarloosde de ver- Neuteboom en Meino van Beek en dediging te veel, wat door A.B.S. enkele goede combinaties op de goed werd benut. A.B.S. won ver cirkel van Frans van Gennep en diend met 5-9. Nico Vorst, zorgden voor de 9-4 voorsprong bij rust. Na rust deed ci speelde uit tegen Achilles. De Holten het iets te rustig aan. Het thuisploeg speelde met 2 speelsters tempo zakte en dat gaf A.B.S. de die voortdurend scoorden. Holten kans de voorsprong van Holten iets werd daardoor nerveus en mede )e ongeslagen kampioenen Hollen \2 aanvallen werd het eerste doelpunt aangetekend. De jongens waren nog niet tevreden met dat ene doelpunt, men wilde meer. De laterdag 25 april was voor onze „achterhoede" hield de zaak goed ongste leden van de voetbal een dicht en onze keeper hoefde maar enkele malen in te grijpen om erger te voorkomen. Vesos probeerde van alles maar onze jongens wisten niet van wij ken. Onze voorwaartsen bleven het doel van de Hellendoomers besto ken. De einduitslag werd tenslotte 4-0. Na het laatste fluitsignaal dolle vreugd op het veld, blije jongens, ouders, leiders en andere belang stellenden. Bloemen werden er uit gereikt en een ereronde van de spe lers om het veld. Voldaan ging men richting kleedkamer na eerst door de fotograaf op de foto te zijn gezet. Zingende spelers in de kleedkamer en onder de douche. In de kantine [elukkige dag. 's Morgens vroeg vakkerwant de spanning was al te injjden thuis. De laatste wedstrijd 'an de competitie zou er gespeeld Vorden. Een gelijkspel of overwin- ting betekende dat een kampioen- ichap was behaald. Het sportpark iMeermanskamp" was bijna uit- 'erkocht. Sen gezellige drukte, want er was iog een elftal dat kampioen kon "/orden. Meer toeschouwers dan bij ie eerste divisieclub Vlaardingen varen naar de Meermanskamp ge- fomen. Holten F2 speelde tegen j jfesos uit Hellendoorn dat het ook jiet slecht had gedaan in de afge- open wedstrijden F2 ging.directin dë jo7gen'rgrtr^tïërd" op ie aanval. Men wilde een doelpunt naken, want scoren is men bij F2 iiei eomonrf itr werd eoed samen- limonade en kroket en toegespro ken door de voorzitters van de afd voorzitter Warrink. Een dag waar de jongens nog lang over zullen praten. Het kampioenschap werd behaald door de volgende spelers: Erik Veneklaas, Erik van Beek, Martijn Fransen, Dennis Schreurs, Nanko Stevens, Arjan Krijgsman, Remco Wissink, Mark Nijland, Ro land Avezaat, Herbert Beldman, Geert Soer kon wegens zijn arm breuk deze competitie niet mee doen, maar wij hopen dat hij bij te spelen toernooien van de partij kan zijn. In de zes gespeelde wedstrij den werden 51 doelpunten ge maakt en kregen ze er 4 tegen. Een leuk begin van een voetballoop baan. Zondag spelen de jongens een voorwedstrijd van het eerste elftal tegen Fl. De wedstrijde begint om kwart voor twee. De spelers worden ver- i half tnrop aanaro7.icr yiin te verkleinen. Holten miste 3 straf- worpen maar zag toch kans de winst met 14-10 in eigen huis te houden. Doelpunten: Frank Neu teboom 4, Frans v. Gennep 3, Nico Vorst, Meino van Beek 2, Johan Plantinga, Ronnie Hulleman, Jan Victor Dorlas 1. De dames senioren haalden in een goede wedstrijd hun eerste winst in de veldcompetitie! Raalte had in de loop van de wedstrijd pech, doordat enkele speelsters met blessures uitvielen. Holten kreeg daardoor kansen en die werden goed benut. Na de ruststand 3-3 drukte Holten in de 2e helft goed door en won verdiend met 6-3. Doelpunten: Manda Broekhuis 3, Miny Kemper, Alberta Markvoort, Gerda Brands 1. De dames junioren speelden een goede wedstrijd tegen A.B.S. Vooral aanvallend waren leuke combinaties te zien. Toch was A.B.S. als team sterker. Bij rust stonden de gasten met 6-3 voor. In de 2e helft hield Holten A.B.S. goed bij. Ook verdedigend klopte het nu beter. Beide teams kwamen 2 maal tot scoren, zodat de eindstand 5-8 voor A.B.S. werd. Jeugd Door winst op A.B.S. heeft Holten Al het kampioenschap goed als binnen. Tegen A.B.S. ging het in de le helft gelijk op. Vlak voor russt kwam Holten met 4-3 voor. Na de rust was Holten de sterkste ploeg. A.B.S. kwam niet meer tot scoren, terwijl Holten vier treffers produ ceerde. Een verdiende winst met 8-3. A2 speelde thuis tegen Achilles een matige wedstrijd. Holten maakte te weinig tempo om de gasten in grote moeilijkheden te brengen. Bij rust stonden die dan ook op een 3-1 door slecht afspelen kreeg Achilles kansen. Bü rust was de stand 4-0. Ook na rust hetzelfde spelbeeld. Holten kwam wel tot scoren, maar had bij verschillende schoten veel pech. Achilles scoorde 3 maal en won met 7-1. Holten C2 speelde thuis tegen S.D.O.L. in de eerste helft veel tesr onrustig om het S.D.O.L. moeilijk te maken. Met een goede keepster in het doel kon S.D.O.L. het doel schoon houden. Holten kreeg er 5 tegen. Na rust werd Holten wat sterker. Toch was de achterstand te groot- om hele maal terug te komen. Ondanks 5 doelpunten van Holten won S.D.O.L. verdiend met 5-8. Programma: za 2-5: Holten Al uit tegen Kwiek om 14.00 uur. Vertrek 13.00 uur, A2 thuis tegen Kwiek om 12.00 uur; BI thuis tegen Wesepe om 12.50 uur; Cl uit tegen Nw. Heeten om 12.40 uur. Vertrek 12.00 uur; C2 thuis tegen H.H.Z.D. om 13.40 uur. Zo. 3-5: dames junioren thuis tegen Nw. Heeten om 12.00 uur; dames senioren uit tegen Lettele om 13.30 uur. Vertrek 12.30 uur; Heren senio ren thuis tegen K.H.C. om 13.00 uur. Standen: De verrassing van het weekend was het gelijke spel van Kwiek tegen K.H.C. uit. (14-14). Door de winst van Holten op A.B.S. staat Holten met nog 1 wedstrijd te spelen nu 1 punt voor op Kwiek. Holten speelt zondag thuis tegen K.H.C. dat de laatste weken aan een sterke opmars bezig is. On danks de grote winst in de uitwed strijd is Holten gewaarschuwd. De stand is: 1. Holten 9-16; 2. Kwiek 9-15; 3. A.B.S. 9-7; 4. Holten 8-6; 5. D.S.C. 8-4; 6. K.H.C. 94. Komend weekend speelt Kwiek uit tegen D.S.C., Holten speelt thuis tegen K.H.C. om 13.00 uur! Alleen hii winst, is Hnlten kamDioen. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: aan de heer H. Smit voor het veranderen van de woning Burg. van der Borchstraat 18; aan de heer P. Eijzinga voor het plaatsen van een carport bij de woning Fazantenweg 12; aan maatschap Meijerman voor het bouwen van een garage bij de woning Boerendanssteeg 2 U kunt zich voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf, dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie De gemeentelijke diensten en bedrijven zullen, met uitzondering van de vleeskeuringsdienst, op dinsdag 5 mei a.s. gesloten zijn De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 21 april 1981 heeft besloten: 1.te verklaren, dat een herziening van een gedeelte van het bestem mingsplan buitengebied wordt voorbereid, voorzover omvattende het gebied hetwelk in rode kleur op de bij dit besluit behorende tekening is aangegeven; Dit voorbereidingsbesluit heeft betrekking op het perceel Raalterweg 52 te Holten. 2. cte bepalen, dat het betreffende besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer kingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage Holten, 1 mei 1981 De burgemeester voornoemd W.L.F.C. van Rappard Eind januari heeft de Tweede Kamer der Staten-Generaal de ontwerp- Kampeerwet aangenomen. Inmiddels heeft de Eerste Kamer een Voorlo pig Verslag uitgebracht en wordt naar aanleiding daarvan een Memorie van Antwoord voorbereid. De verwachting is dientengevolge gerecht vaardigd, dat binnenkort de parlementaire behandeling kan worden afgerond en de Kampeerwet in het Staatsblad geplaatst kan worden Wat de inwerkingtreding van de Kampeerwet aangaat, is het van belang op het volgende de aandacht te vestigen. De wet zal uiteraard eerst in werking kunnen treden nadat de benodigde uitvoeringsbesluiten tot stand zijn gekomen. Hiermede zal nog enige tijd gemoeid zijn Daarnaast zal een aantal artikelen van de wet, eenmaal in werking getreden, niet gelden voordat door het gemeentebestuur een kampeer- verordening is vastgesteld. Gok het opstellen van zodanige verordenin gen zal tijd vergen. Artikel 42 van de wet bepaalt dat dit uiterlijk binnen twee jaren na inwerkingtreding van de wet geschied dient te zijn. Het zal, gelet op het bovenstaande, duidelijk zijn dat gezien de voorbereidingen die zowel door het Rijk als door de gemeentebesturen nog getroffen moeten worden, in het komende kampeerseizoen de regelingen, zoals die in de thans geldende gemeentelijke dan wel provinciale verordeningen zijn vastgelegd, normaal van kracht blijven. De Nationale Herdenking van allen - burgerzowel als militair- die sinds 10 mei 1940, wanneer of waar ook ter wereld, in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, alsmede van allen, die door oorlogshandelingen en terreur zijn omgekomen, zal dit jaar wederom worden gehouden op maandag 4 mei. Het is raadzaam, dat de Nationale Herdenking zoveel mogelijk tevens een bezinning inhoudt op het heden en de toekomst. De Herdenkingsbijeenkomsten zijn tevens een appèl op ieders indivi duele verantwoordelijkheid in de huidige maatschappij ten aanzien van onderdrukking, racisme en onverdraagzaamheid. Van des avonds 18.00 uur tot zonsondergang (21.09 uur) zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen Particulieren wordt verzocht deze gedragslijn te volgen De exploitatie van horecabedrijven dient gedurende de periode van 18.00 tot 21.00 uur zodanig te geschieden, dat hieraan elk vermakelijksheidsas- pect ontbreekt Gedurende deze periode dient tevens de buitenverlichting, zoals neon- en lichtbakken gedoofd te zijn en mag geen andere muziek ten gehore worden gebracht dan die van de officiële Nederlandse radioprogram ma's De commissie voor woonruimtezaken maakt bekend dat de zitting van 5 mei 1981 is verschoven naar 12 mei 1981. De zitting wordt gehouden van 19.30-20.30 uur ten gemeentehuize Zaterdag 2 mei zal tussen acht en sers uil VUsstngen, Vlaardingen en tien uur de bekende twee maal per Amstelveen. Keuze kan gemaakt jaar georganiseerde Wielertocht worden uit 40. SO en 120 kilometer, van start gaan. "oor het derde achtereenval Burgemeester van gende jaar dat de Wielervereniging Rappard zal rond half negen dit Holten dergelijke inmiddels lande- sein van vertrek geven .Nu al heb- lijk bekendstaande tochten organi- ben zich tussen de 800 en 900 deel- seert. Gestart zal worden bij Spor- neiners aangemeld waaronder fiet- thai't Mossink. KNIPTIP Goed gekozen muziek bij uw film maakt hem levendiger en prettiger om naar te kijken. De makkelijkste manier is: via een plaat of kassette-bandje. HOLTENS NIEUWSBLAD - 30 APRIL 1981 - PAG. 11

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 11