HOLTEN HAD EEN DRUK PAASWEEKEND Resultaten Blauw Wit Blauw Wit dapper strijdend tenonder bij D.V.O. (1-0) I0LTEN 1 EN 3 NGESLAGEN KAMPIOEN HOLTEN TRAPJE LAGER A lesultaten Blauw Wit junioren en pupillen Holten 6-RV 2 blemen! T.T.V. HOLTEN Blauw Wit Bi- Holten B3 OLTENS NIEUWSBLAD - 23 APRIL 1981 - PAG. 9 Het le team van de TTV ,JIolten" v.l.n.rNico Valk, Gerard Over- velde en Jan van Heun. tegenstander voor laten gaan, maar het dubbelspel werd met speels gemak door het duo „de Jan tjes" in winst omgezet. Blauw Wit heeft in het duel tegen koploper DVO in Almelo met grote inzet gestreden voor een beter re sultaat teneinde de laatste kans op het kampioenschap te behouden. De koploper zette Blauw Wit ech ter resoluut de voet dwars en ver dedigde in de slotfase van de wed strijd met man en macht de reeds in de eerste helft verkregen voor sprong van 1-0 met succes. DVO trok direct het initiatief tot zich maar de Blauw Wit- achterhoede onder aanvoering van Gerrit Paalman speelde sterk. Toch was de achterhoede er schul dig aan dat de rechtsbuiten Stein- voort reeds in de 5de minuut in kansrijke positie voor doelman Eddy van Dijk kwam doch de DVO-er wist de hem geboden kans niet te verzilveren. Het eerste kwartier was duidelijk voor de gastheren en Blauw Wit moest zich beperken tot sporadis che uitvallen en het was in de 12e minuut dat een schot van Jan Ver veda rakelings over de lat ging. Blauw Wit ging na dit „bijna- doelpunt" beter draaien, maar toch was het DVO dat tussen de 15e en 35e minuut de beste kansen kreeg om de score te openen maar zowel Evers als de gevaarlijke spits zagen hun schoten gekeerd door doelman Eddy. De beste kans in deze periode was in de 28ste minuut, toen bij een voorzet van Gerard Aanstoot de snel ingekomen Harry ten Wolthuis rakelings naast kopte. Het was in de 31ste minuut van de wedstrijd dat de gastheren de leiding namen. Uit een snel op rechts opgezette aanval werd haarzuiver Steinvoort gelanceerd tegen wiens harde dia gonale schot doelman Eddy geen schijn van kans had. (1-0). Deze treffer inspireerde Blauw Wit om met nog meer energie ten strijde te trekken. Zowel Jan Har- bers als Harry ten Wolthuis losten harde schoten die door de DVO- ekkelerveld - Holten 1 P. le team dat reeds vorige week kampioenschap in de 4e klasse laaide, ontmoette in haar laat- iWedstrijd van de vooijaarscom- itie de meeste tegenstand tot nu De Holterboys wilden er alles idoen om het ongeslagen rekord landhaven. In de eerste vijf sets I en Twekkelerveld uit Enschede j g de strijd gelijk op, zodat de t met een 2-3 stand aan brak, na i st nog achter te hebben gestaan t 2-1. Maar Twekkelerveld liet er niet bij zitten en wist we- om een voorsprong te nemen 14-3, maar de stand werd alsnog Holtens voordeel omgezet 4-5, jat de laatste set de beslissing est brengen, het werd een over hing voor de tegenstander zo- er een puntenverdeling tot nd was gekomen, waarbij aan Itense zijde de punten werden Igaard door Jan v. Heun 2x en irard Overvelde en Nico Valk ten elk tot 1 x winst te komen, en k het dubbelspel was weer voor t Holtens koppel Nico en Gerard. ilten 2 - De Trefhoek ilten 2 heeft de goede resultaten n de laatste paar weken niet ort kunnen zetten, want in de lts te wedstrijd te gen de Trefhoek ird een duidelijke 3-7 nederlaag leden. Rien Lammertink, spe ld met een lichte rugblessure, in helaas geen enkele keer tot hst komen, maar Fred Huileman eek die avond goed op dreef, want winst was het resultaat, terwijl énk Doomeweerd lx tot een instpartij wist te komen en ook jt altijd belangrijk zijnde dubbel- |el werd deze keer helaas verlo- n, zodat de Trefhoek aan het ngste eind trok en met een 7-3 ierwinning huiswaarts keerde. ivekkelerveld - Holten 3 pk het derde team, eveneens in |t bezit van het fel begeerde kam penschap, speelde haar laatste Bdstrijd tegen een team van pekkelerveld. Jan Vrugteveen as in die wedstrijd invaller, maar daar was die avond niets van te merken want hij bracht drie over winningen op zijn naam. Robert Klein Wassink en Henk Westerik bleven eveneens ongeslagen waarmee zij beide hun 100% score handhaafden, en ook het dubbel spel wat deze kompetitie nog niet een keer werd verloren werd deze keer weer een overwinnning, zodat er een ruime 10-0 tot stand was gekomen. Holten 4 - Vjentac Ook het 4e team sloot de kompeti tie met een ruime 9-1 overwinning op Vjentac uit Vriezenveen af. Jan Ophof en Jan Vrugteveen bleven in deze wedstrijd ongeslagen, maar helaas moest Ellen Helmer lx haar Het 3e team van de TTV ,Jiolten". vl.n.r. V/im Güttlich, Robert Klein-Wassink en Henk Westerik. goalie bekwaam werden gestopt. De mooiste Blauw Wit aanval kwam 2 minuten voor rust. Een goed opgezette combinatie via Han Harbers en Gerard Aanstoot op rechts werd door de meegekomen Jan Pruntel rakelings over gekopt. Direct na de thee werd het gevaar lijk toen de buitenspelval bij Blauw Wit niet goed functioneerde. Evers van DVO kon alleen doorgaan en slechts snel en goed getimed uitlo pen van Eddy behoedde Blauw Wit voor een 2-0 achterstand. Linker spits Kees van Dijk die tot dan toe in het stuk amper was voorgeko men, werd in de 10de minuut ge wisseld voor Wilco Dikkers. Blauw Wit ging meer risico's nemen en beide backs Jan Paalman en Coert Schuppert trokken frequent mee ten aanval. Het leverde een vorm van „power-play" op waarbij DVO geheel op eigen helft werd terug gedrongen. Deze fase van de wed strijd kenmerkte zich dan ook door diverse spelonderbrekingen aan beide zijden. Qua voetbal werd het spel er niet aantrekkelijker op maar spanning was er des te meer. In vaak rommelige situaties wist Blauw Wit de kansen echter niet te benutten. Wilco Dikkers zag na een-tweetje z'n schot naast gaan en uit vier corners binnen tien minuten kwam geen doelpunt mede door uitste kend werd van de DVO-doelman. Een van de befaamde corners van Jan Harbers ging via de bovenkant na de lat over. In het laatste kwartier werd Jan Pruntel, die tegen een officiële waarschuwing opliep, nog gewis seld voor Henry Stam. De beste kans op de gelijkmaker kwam nog onverwacht voor Jan Paalman doch zijn inzet, uit een scrimmage, werd op de doellijn geblokkeerd door een DVO-been. De Almeloërs waren erg blij én te vreden toen de goed leidende Vrijdag 24 april 19.45 uur klaverjas sen in het clubhuis en trekking grote verloting. Senioren: Blauw Wit I - Boswinkel I 2,30 u.; Blauw Wit 2 - Enter V. 6 12.30 u.; Blauw Wit 3 - Enter V. 7 2.30 u.; SWN 9 - Blauw Wit 4 12.30 u. V. 11.45 u.; Blauw Wit 5 -Vesos 6 12.30 u.; S.C. Rijssen 6 - Blauw Wit 6 2.30 u. V. 1.45 u. Zaalvoetbal: Vrijdag 24 april PSV 2 - BI. Wit 2 21.00 u. Sporthal Almelo. Maandag 27 april: Nijverdal I - BI. Wit 2 19.00 u. Sporthal Nijverdal. Junioren: ON A2 - Blauw Wit Al 2.30 uur 1.15 uur; Markvogels BI - Blauw Wit BI 2.30 uur 2.00 uur; Blauw Wit Cl - De Zweef Cl 1.00 uur; Blauw Wit C2 - Hector C3 11.30 uur; WW C3 - Blauw Wit C3 1.00 uur 12.00 uur. Dinsdag 28 april: BlauwWitBl-MarkvogelsBl 18.45 Woensdag 29 april: Blauw Wit Al - ON A2 18.45 uur. Pupillen: Blauw Wit Dl - SWN D2 10.00 u.; Blauw Wit D2 - Twente D3 10.00 u.; Eversberg El - Blauw Wit El 10.00 u. V. 9.15 u.; Blauw Wit E2 - SDOL E2 10.00 u.; RKSV F1 - Blauw Wit F1 10.00 u. v. 9.15 u. scheidsrechter Eiselier voor het einde schoot. DVO heeft met nog drie wedstrij den voor de boeg een voorsprong van vier punten en de bal zou voor hen toch wel heel raar moeten rol len als het kampioenschap én pro motie naar de KNVB (waarvoor ze het vorig seizoen één puntje tekort kwamen!) nietzou worden behaald. Twee uitwedstrijden waren er af te werken voor de roodzwarten. Het wisselende succes waarmee het vi sitekaartje van de sv. Holten ope reert begint zo langzamerhand voer voor psychologen te worden. De ene keer weten de Holtenaren vriend en vijand met hun spel te boeien en de volgende keer stape len dezelfde elf fout op fout, waar door er van het collectief weinig meer over blijft. In die zwakke mo menten ontbreekt het aan een lei der, die de organisatie binnen het team overeind weet te houden. Dit was tijdens het paasweekend het kenmerkende verschil tussen de beide wedstrijden. De tegenstan ders Rood Zwart en B.W.O. waren van ongeveer gelijke kracht. De eerste wedstrijd werd echter met 2-1 gewonnen en de tweede werd verloren met 3-1. Rood Zwart - Holten! Rood Zwart mocht in de wedstrijd tegen Holten lange tijd de hoop koesteren de beide punten thuis te kunnen houden. Hoewel de gasten duidelijk de betere ploeg hadden, wisten ze moeilijk tot scoren te komen. Rood Zwart nam na 15 mi nuten spelen op een vrij fortuinlijke wijze de leiding door Poelman, die ongehinderd in kon koppen en en kele minuten later moest Gertjan Wissink al zijn capaciteiten aan wenden om een grotere achter stand te voorkomen. Het pleit voor de Holtenaren dat zij bijzonder ge concentreerd bleven spelen met als gevolg dat zij het initiatief geheel naar zich toe haalden. De kansen hoopten ach op. Eerst speelde Bronsvoort zich schitterend vrij, doch zijn schot ging rakelings naast. Daarna schoot Danièl Sa- mangun nog eens hoog over. Na een half uur spelen zag André Dekker zijn uitstekend genomen vrij trap rakelings naast gaan. Vlak voor de pauze miste Henry Bronsvoort nog eens. Na de pauze werd het over wicht van Holten nog groter, doch Henry en Daniel schoten voorlopig nog naast. Trainer Pesman paste in auw Wit BI - Rood-Zwart B3 jiuw Wit BI heeft het in de thuis- idstrijd ten Rood-Zwart B3 (Del- h) uitermate moeilijk gehad. )rzaak een groot aantal opge- [de kansen en in de eerste mi- jut al een schot van Gerrit Aan- )ot tegen de paaL Rudie Drenth •pte over, Gerrit Aanstoot knalde ihard in het zij-net en Johny indeweerd deelde in de malaise or regelmatig net naast langs de orBlauw Wit verkeerde kant van de paal te schieten. In de 20ste minuut zette Ronald Kolkman met een hard afstandschot Blauw Wit op 1-0. Het liep na deze treffer wat beter de overmacht werd groter maar doelpunten maken was toch blijkbaar te moeilijk. De rust brak aan met een nipte 1-0 voorsprong. Na de thee moest al in de eerste minuut een gelijke stand geaccep teerd worden. Rood-Zwart bleef hierna sterk aandringen en de Blauw Wit defensie moest meer dan eens de „noodrem" hanteren om schade te voorkomen. In de 25ste minuut bracht Gerard Stam opluchting meteen mooi doelpunt. Blauw Wit kreeg hierna nog meer dere goede kansen.maar afwerken was er helaas niet by en het moet gezegd de rood-zwarte doelman deed voortreffeiyk werk. Door deze overwinning bleef Blauw Wit volop in de running voor het kampioen schap. S.O.S. E2 - Blauw Wit El Evenals vorige week tegen koplo per Wierden ging Blauw Wit me teen in de aanval en dat betekende reeds in de eerste minuut een doel punt (0-1). Blauw Wit beheerste ook verder de wedstrijd en won verdiend met 4-1. Prima gedaan jongens, ga zo door. 'eek van 25-04-1981 tot en met •05-1981 iterdag: 08-.30-15.00 Mintonette; .30-19.00 handbalvereniging :eten; 19.00-23.00 zaalvoetbal, evr. Arends ondag: 11.00-12.00 zaalvoetbal, M.R. de Zessprong aandag: 08.10-15.30 scholénge- eenschap; 17.00-18.00 zaalvoet- hr. Brands; 18.00-23.00 Bad- intonclub insdag: 08.10-15.30 scholenge- mpt;_ Woensdag: Examens Scholenge meenschap Donderdag: Koninginnedag Vrijdag: Examens scholenge meenschap Voor reservering van nog vrije uren in het bovengenoemde weekeinde, kan men zich vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur rechtstreeks wenden tot de beheerder (sporthal, tel.3180). Overigens reserveringen uitslui tend via het gemeentehuis, afd welzijnszaken (tel. 1666) Stand: De Zweef E3 - Blauw Wit E2. E2 dat nog bovenaan staat had het zaterdag zwaar te verduren in de uitwedstrijd tegen De Zweef E3, dat op voorsprong kwam doordat de scheidsrechter een zuiver buiten- speldoelpunt toekende. Blauw Wit ging hierna fel in de aanval en Bert zorgde voor de gelykmaker. Ook na rust speelde Blauw Wit beter en J an Arend was er als de kippen by om een foutje van de Zweef doel treffend af te straffen (1-2) E2 moet nu nog een wedstrijd spelen en is by de 70e minuut een goude wissel toe. De tot dan zwak opererende Bert Kamperman maakte plaats voor Anton Labobar, met het gevolg dat Wim Tulier opschoof naar de voor hoede. In de 75e minuut liet Tuller een houdbaar afstandsschot los, waarop de Deldense goalie zich volkomen verkeek. Hiermee was de stand 1-1 bereikt en Holten rook toen de overwinning. Eerst hield de keeper Henry nog eens van het scoren af. Enkele minuten voor af loop brak Wim Tuller op links ech ter door en uit diens afgemeten voorzet kopte Daniël Saam an gun schitterend in. Holten had een ruimschoots verdiende overwin ning behaald. B.W.O. - Holten Inzet was het belangrijkste wapen van de gastheren uit Hengelo. Dit leek aanvankeiyk geen problemen op te leveren voor de Holtenaren. Hoewel de scoringsmogelijkheden minder in aantal waren dan tegen Rood Zwart, deden zich toch di verse mogeiykheden voor. Doch Bert Kamperman en Henry Brons voort benutten ze niet en toen ook de vrije trappen van André Dekker geen successen opleverden putte B.W.O. moed. Bovendien ging de achterhoede van de roodzwarten fouten maken. Vlak voor rust leidde dit tot een doelpunt voor B.W.O., toen Hippert na onvol doende wegwerken via een omhaal de bal in het net deponeerde. Na de pauze eenzelfde beeld. Holten wilde wel maar het aantal indivi duele fouten nam toe en het gevolg was dat de organisatie binnen de ploeg verdween en men meer tegen zich zelf liep te voetballen dan tegen de tegenstander. Een com pliment voor Jan Bert Wissink die het hoofd koel trachtte te houden. In de 70e minuut paste trainer Pesman de wisseltruc weer toe. Bert Kamperman en Jan van Mul- lum maakten plaats voor resp. An ton Labobar en Eric Knapen. Het succes was echter niet zo groot dan zaterdag. B.W.O. maakte dankbaar gebruik van de desorganisatie by de Holtenaren en bracht in de 75e en 85e minuut de stand op 3-0. Door een vrye trap enkele minuten voor afloop bracht André Dekker de eindstand op 3-1. De veel geprezen eer was hiermee gered. Holten - Vosta A.s. zondag neemt Holten het op tegen Vosta uit Enschede. Tegen deze oud 2e klasser werd het in de uitwedstrijd onder tropische om standigheden aan het begin van het seizoen 2-2. Voor beide ploegen staat er weinig meer op het spel. Hopelyk dat de „eer van de wed strijd" voor beide teams reden mag zyn er voor het publiek een leuke aaÉttiüMyL Blauw Wit 5 dat het laatste weken goed doet had ook geen enkele moeite met het veel hoger geklas seerde MW 3. De uitslag (8-1) is hiervan een duidelyk bewys. Bij verhindering van voorstopper Joost Boer nam Tonny Haan die plaats in en hy voelde zich er hele maal thuis. Het liep van een leiën dakje en reeds in de vyfde minuut was de MMV goalie kansloos bij een schot (met buitenspel-luchtje) van Renger Veldhuis (1-0). De gasten waren hierdoor „aangeslagen" en de Blauw Wit aanval „profiteerde" hiervan door binnen tien minuten uit te lopen tot 3-0. De wedstrijd werd hierna harder en de scheids rechter had er duidelyk de handen vol aan. Blauw Wit bleef echter netjes spelen en hield het hoofd koel bij de vele overtredingen van de gasten die werden weggespeeld en tenslotte met een forse 8-1 ne derlaag van het veld gingen. Zo blijvend spelnd kan Blauw Wit 5 nog veel plezier aan de nog reste- Deze plaatseiyke derby die dinsda gavond op „Meermanskamp" werd gespeeld is voor Blauw Wit wel erg aan de ruime kant uitgevallen. Reeds in de eerste minuut scoorde Klein Lebbink 1-pO en 7 minuten later stuurde hy voor de 2e keer de Holten goalie naar het net. Met de regelmaat van de klok werd hierna de score door Thalen, Rudie Drenth, Harrie Kolkman, De Velde en Johnny Landeweerd opgevoerd tot 7-0. In de 2e helft ging Blauw Wit azen op het honderdste doelpunt in deze compeittie en Dirk Jan Schuppert nam dit voor zyn rekening (8-0). Na hem scoorden nog Klein Leb bink, Westerik (3x), de Velde, Lan deweerd, Rudi Drenth zodat de eindstand 15-0 werd. Dat de spelers van Holten zo nu en dan de moed lieten zakken was zeer begrijpelijk, maar de wedstryd bleef byzonder sportief en was jammer dat de rood-zwarten geen kans zagen om de eer te redden. Holten behaalde uit de twee in haalwedstrijden op Paaszaterdag en Paasmaandag maar twee pun tjes. Van Rood Zwart werd gewon nen met 2-1, tegen BWO verloren rende wedstrijden beleven' met 3-1. Vosta dat haar beide wed strijden win is niet alleen Holten maar ook de Zweef voorbijge streefd, de Rood Zwarten op de vyfde plaats achter zich latend. De uitslagen waren: 18 april: Rood Zwart-Holten 1-2, Vosta-Unisson 2-1, 20 april: BWO-Holten 3p-l, Eilermark-Vosta 1-2, De Tukkers- Unisson 1-1. De ranglyst in 3 A is nu rechtgetrokken met inbegrip van de gestaakte wedstryd Vosta- Berghuizen, welke tien minuten Holten 8 kampioen voor het einde wegen beenbreuk werd beëindigd. De stand 1-1 is zo De kampioen bij de s.v. Holten is bekend. Holten 8 werd ongeslagen kampioen van de 5e klasse CC. In een treffen tegen hun gebleven. Berghuizen 18 12 6 0 30 27-10 Tubantia 18 10 4 4 24 40-22 Vosta 18 7 7 4 21 25-21 De Zweef 18 8 5 5 21 24-21 Holten 18 7 6 5 20 40-22- Reutum 18 5 7 6 17 24-22 Unisson 18 5 7 6 17 29-27 De Tukkers 18 6 5 7 17 24-26 Avanti 18 6 4 8 16 27-39 BWO 18 3 7 8 13 20-25 Rood Zwart 18 2 7 9 11 27-38 Eilermark 18 2 5 11 9 15-47 Zondag: BWO-De Tukkers, over bestaan, wie de sterkste was. Onder leiding van scheidsrechter Jan van Avesaath ontspon zich een spannende finale. Jan „Ponny" Tees- elink zette de eerste stap naar het succes met een prachtig doelpunt. De lolten 2 kwam dit weekeinde met Eilermark-De Zweef, Reutum- ontlopen is in volle gang. Tubantia, Berghuizen-Rood Holten 3 kwam dieper in de zorgen Zwart, Holten-Vasta, Unisson- na 0-1 verlies tegen het onder- Avanti. staande Nyverdal 2. Wanneer een voorhoede zoveel kansen onbenut Deze op paasmaandag gespeelde Holten 4 kan wat ruimer ademha- wedstrijd begon enigszins specta- len na 3 winstpunten uit haar dub- culair toen vrij snel achter elkaar belprogramma. RKSV 2 werd za- Albert Boode wegens een by een terdag nog duidelyker op de laatste kopduel opgelopen visuele handi- plaats gedrukt. 1-3. En maandag cap en Herman Biestere vanwege ontbrak het geluk tegen Haarle 3, een door trainingsachterstand ver- toen de lat werd beproefd. 0-0. oorzaakte onwillige beenspier zich Holten 5 voegde ook 3 punten aan moeten laten vervangen. Daarna haar totaal toe. Tegen Sportlust werd het echter een plichtmatige bleef de brilstand gehandhaafd en vertoning tussen twee middenmo- maandag werd concurrent Her- tere, waarbij de eindstand al snel acles 2 duidelyk op afstand gezet, op het scorebord kwam. Toch leed het vyfde een gevoelig Eerst scoorde Holten via een aan- verlies, doordat good-old Gert val uit het boekje, welke werd afge- Kwintenberg met een enkelbreuk rond door Apv.d. Bos (1-0), maar te in het ziekenhuis moest worden ver opdringen van de achterhoede opgenomen, van Holten plus een halve mistrap van de gelegenheidsaanvoerder gaf Holten 6 - RV 2 RV vervolgens de mogelijkheid de Onder leiding van Willem Dykslag Ryssen de puntjes, dat gezien de standenlyst een juiste uitslag is. (1-1). Holten 7 - SOS 8 Het zevende nam revanche op zichzelf na de slechte beurt van de week ervoor. SOS werd het slachtoffer (6-0) van een elftal in topvorm. Holten 9 - Enter 7 De veteranen blijven het op eigen terrein voort reffelijk doen. De 1-0 stand was al na een kwartier bereikt. Op rou tine werd de wedstrijd verder uit gespeeld. Omhoog 3 - Holten 10. Diep ont goocheld stapten de spelers van Holten 10 van het veld. Negenen tachtig minuten hadden zy de Wierdenaren op koelbloedige wyze hun wil opgelegd. De laatste mi nuut leek ook makkeiyk te worden uitgespeeld, maar de buitenspelre gel deed hun de das om 2-1. MW 11 - Holten 11. Holten kwam zegevierend uit de wedstrijd tegen de Zwartewitten uit Mariaparochie. Om en om werden de doelpunten gescoord. Jan ten Velde tekende voor de beslissende treffer. 1-2. 3HoIten 12 - Stevo 8. Eindelyk weer eens winst voor het twaalfde. Uit de vele kansen die m.n. Nico ten Veen kreeg werd slechts 1 keer gescoord

Holtens Nieuwsblad | 1981 | | pagina 9